عکس پروفایل جایزه البرزج
۶۶ عضو

جایزه البرز

جایزه البرز قدیمی‌ترین جایزه علمی کشور

۵ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

✅جایزه البرز در پیام رسان ها و شبکه های  اجتماعی
✅برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های جایزه البرز  عضو شوید.🟢 www.Alborzprize.ir
☎️  02191005550➖➖➖➖➖🆑 alborzprize
👈 روبیکاhttps://rubika.ir/alborzprize
👈 روبینوhttps://rubika.ir/alborzprize1
👈 ایتاhttps://eitaa.com/Alborzprize
👈 سروش https://splus.ir/alborzprize
👈 بلهhttps://ble.ir/Alborzprize
👈 اینستاگرامhttps://instagram.com/Alborzprize
👈 تلگرامhttps://t.me/alborzprize
👈 آپاراتhttps://aparat.com/Alborzprize
👈 لینکدینhttps://linkedin.com/in/Alborzprize
👈یوتیوبhttps://youtube.com/@alborzprize

۱۱:۵۹

۱۵ آذر

thumnail
🔴 فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش نخبگان /۱۵ آذر آغاز ثبت نام این رویداد علمی
🔹زمان آغاز ثبت‌نام در رقابت علمی و سراسری جایزه البرز سال ۱۴۰۲، نیمه آذرماه سال ۱۴۰۱ است و مهلت ثبت نام یک‌ماه تعیین شده است.
با توجه به لزوم پالایش مستندات دریافتی و راستی آزمایی آنها از طریق استعلام از مراجع مربوطه و انجام داوری، مشابه سال‌های گذشته، این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.
در فراخوان شصت و یکمین سال جایزه البرز، دانشمندان جوان، فناوران، طلاب علوم دینی و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت جایزه البرز به نشانی www.alborzprize.ir (بخش جایزه نخبگان)، نسبت به دریافت و مطالعه آیین‌نامه جایزه البرز ۱۴۰۲ در هر بخش مبادرت ورزند و در صورت واجد شرایط بودن، در سامانه جایزه البرز ثبت‌نام نمایند.

۱۴:۴۱

۱۹ آذر

thumnail
همزمان با هفته پژوهش؛ حضور «بنیاد فرهنگی البرز» در بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز، از برپایی غرفه این بنیاد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار خبر داد.
دکتر حیدر ارشدی با اعلام این مطلب که بنیاد فرهنگی البرز برای نخستین بار در این نمایشگاه که در تاریخ ۱۹ الی ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود حضور می‌یابد، گفت: امسال نیز مانند سنوات گذشته، به مناسبت هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان رویدادی در اکوسیستم علم و فناوری که هدف آن ارائه یافته‌های پژوهشگران و فناوران از یک سو و دریافت نیازهای پژوهشی و فناوری از سوی دیگر است، برگزار می‌شود که بنیاد فرهنگی البرز نیز در کنار سایر مراکز علمی، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی از سراسر کشور، در این رویداد پژوهشی مشارکت دارد.
دبیرکل جایزه البرز گفت: بنیاد فرهنگی البرز با هدف اطلاع‌رسانی و معرفی ظرفیت «جایزه البرز» به پژوهشگران، فناوران و دانشجویان در این رویداد حضور یافته است؛ ضمن اینکه با توجه به انتشار فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش نخبگان از نیمه آذر ماه سال جاری، داوطلبان در تمامی گروه‌های علمی می‌توانند جهت شرکت در این رقابت و آشنایی با فرایند ثبت‌نام در آن، به غرفه بنیاد فرهنگی البرز مراجعه نمایند.
ارشدی افزود: برگزاری و استقبال از چنین نمایشگاه‌هایی که با هدف فرهنگ‌سازی، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و محصولات فناور و دانش‌بنیان کشور برپا می‌شود، فرصت مناسبی را در اختیار پژوهشگران، دانشجویان و بخش‌های مختلف صنعت و جامعه قرار می‌دهد تا با ظرفیت‌های جایزه البرز که نقش مهم در تجلیل از مقام اهالی علم بر عهده دارد، آشنا شوند و این موضوع، ارتقاء انگیزه عالمان و روحیه خودباوری ایشان را در پی خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در خاتمه اظهار داشت: علاقه‌مندان، جوانان نخبه و صاحبان ایده دستاوردهای پژوهشی برای بازدید از غرفه بنیاد فرهنگی البرز می‌توانند از روز شنبه مورخ ۱۹ لغایت سه شنبه ۲۲ آذرماه به مدت ۴ روز از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران سالن ۲۷ غرفه ۷ مراجعه نمایند.

۱۰:۲۳

۲ دی

✴️ وبینار معرفی، نحوۀ ثبت نام و پاسخ به سوالات در خصوص «جایزه البرز ۱۴۰۲» (در بخش دانشجویی) با حضور آقای دکتر ارشدی (مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز)، آقای دکتر مقیمی (دبیر علمی جایزه البرز) و خانم دکتر مرضیه هادیان (از برندگان ادوار گذشته جایزه البرز) برگزار می گردد.📅 زمان: یکشنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۱🕐 ساعت: ۱۶ تا ۱۷
💻لینک وبینار:https://class.alborzprize.ir/student/
در صورت تمایل به شرکت در این وبینار، می‌ توانید در زمان اعلام شده، به لینک فوق مراجعه و با انتخاب گزینۀ «میهمان» و درج نام و نام خانوادگی خود (به فارسی) در این جلسه شرکت نمایید.

۱۲:۳۲

۳ دی

اعلام تعداد برگزیدگان و میزان جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش نخبگان / فرصت دو هفته ای تا پایان مهلت ثبت نام در رویداد نوبل ایرانی
پیرو انتشار فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش نخبگان و با عنایت به تصویب هیئت امنای بنیاد فرهنگی البرز، تعداد برگزیدگان و میزان جایزه شصت و یکمین سال جایزه البرز اعلام گردید.براین اساس، جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش نخبگان، به مناسبت شصت و یکمین سال تأسیس بنیاد فرهنگی البرز، به ۶۱ نفر از نخبگان کشور شامل ۴۰ نفر در بخش دانشجویان به تفکیک ۱۰ نفر در بخش دانشجویان پزشکی و ۳۰ نفر در بخش دانشجویان غیرپزشکی، ۷ نفر در بخش طلاب حوزه‌های علمیه، ۹ نفر در بخش فناوران و ۵ نفر در بخش دانشمندان اعطا می شود.
رقم نقدی جایزه البرز ۱۴۰۲ در بخش دانشجویان و حوزویان برتر هر نفر ۷۵ میلیون تومان و در بخش فناوران برتر هر نفر ۱۱۰ میلیون تومان است که همراه با لوح تکریم و تندیس البرز به آنها اعطا می‌شود. در بخش دانشمندان برتر نیز جایزه نقدی هر نفر ۳۳۰ میلیون تومان است که همراه با لوح تکریم و نشان البرز به ایشان تقدیم می گردد.
لازم به ذکر است با عنایت به مهلت یک ماهه ثبت‌نام در این رقابت علمی و سراسری که از نیمه آذر ماه سال جاری آغاز گردیده است و با توجه به لزوم پالایش مستندات دریافتی و راستی آزمایی آنها از طریق استعلام از مراجع ذیربط و انجام داوری، مشابه سنوات گذشته، این زمان به هیچ عنوان تمدید نشده و رأس تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۵، سایت ثبت‌نام بسته خواهد شد؛ لذا داوطلبان واجد شرایط، در ثبت‌نام خود تسریع نمایند.
خاطر نشان می گردد؛ مراسم اعطای شصت و یکمین سال جایزه البرز موسوم به نوبل ایرانی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می شود و علاقمندان جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات این رویداد علمی، می توانند به سایت جایزه البرز به نشانی alborzprize.ir (بخش جایزه نخبگان) مراجعه نمایند.
دبیرخانه جایزه البرز ۱۴۰۲ (بخش نخبگان)

۶:۳۹

۴ دی

thumnail

۶:۴۹

۵ دی

thumnail
✴️ وبینار معرفی، نحوۀ ثبت نام و پاسخ گویی به سوالات در خصوص «جایزه البرز» (در بخش فناوران) با حضور "دکتر ارشدی" (مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز)، "دکتر مقیمی" (دبیر علمی جایزه البرز) و دکتر امیربهادر مرادی خو از برندگان ادوار گذشته جایزه البرز، برگزار می گردد.📅 زمان: دو شنبه 5 دی ماه 1401🕐 ساعت: 18 تا 19 💻لینک وبینار:https://class.alborzprize.ir/fanavaran/در صورت تمایل به شرکت در این وبینار، می‌ توانید در زمان اعلام شده، به لینک فوق مراجعه و با انتخاب گزینۀ «میهمان» و درج نام و نام خانوادگی خود (به فارسی) در این جلسه شرکت نمایید.

۵:۳۷

thumnail

۱۷:۱۶

۶ دی

thumnail
✴️ وبینار معرفی، نحوۀ ثبت نام و پاسخ گویی به سوالات در خصوص «جایزه البرز» (در بخش طلاب) با حضور "دکتر ارشدی" (مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز)، "دکتر مقیمی" (دبیر علمی جایزه البرز) و حجت الاسلام والمسلمین محسن قمرزاده از برندگان ادوار گذشته جایزه البرز، برگزار می گردد.📅 زمان: چهارشنبه 7 دی ماه 1401🕐 ساعت: 16 تا 17💻لینک وبینار:https://class.alborzprize.ir/talabe/در صورت تمایل به شرکت در این وبینار، می‌ توانید در زمان اعلام شده، به لینک فوق مراجعه و با انتخاب گزینۀ «میهمان» و درج نام و نام خانوادگی خود (به فارسی) در این جلسه شرکت نمایید.

۲۱:۳۷

thumnail
✴️ وبینار معرفی، نحوۀ ثبت نام و پاسخ گویی به سوالات در خصوص «جایزه البرز» (در بخش دانشمندان جوان) با حضور "دکتر ارشدی" (مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیرکل جایزه البرز)، "دکتر مقیمی" (دبیر علمی جایزه البرز) برگزار می گردد.📅 زمان: چهارشنبه 7 دی ماه 1401🕐 ساعت: 18 تا 19💻لینک وبینار:https://class.alborzprize.ir/daneshmand/در صورت تمایل به شرکت در این وبینار، می‌ توانید در زمان اعلام شده، به لینک فوق مراجعه و با انتخاب گزینۀ «میهمان» و درج نام و نام خانوادگی خود (به فارسی) در این جلسه شرکت نمایید.

۲۱:۴۹

۱۰ دی

thumnail

۱۱:۳۸

۱۴ دی

فردا پنجشنبه، آخرین مهلت ثبت‌نام در فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۲
🔹فرایند ثبت‌نام و بارگذاری مدارک توسط داوطلبان واجد شرایط در بخش نخبگان شصت و یکمین سال جایزه البرز، فردا پنجشنبه ۱۵ دی ماه به پایان می‌رسد.
لازم به ذکر است با عنایت به مهلت یک ماهه ثبت‌نام در این رقابت علمی و سراسری که از نیمه آذر ماه سال جاری آغاز گردیده است و با توجه به لزوم پالایش مستندات دریافتی و راستی آزمایی آنها از طریق استعلام از مراجع ذیربط و انجام داوری، مشابه سنوات گذشته، این زمان به هیچ عنوان تمدید نشده و در پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۵، سایت ثبت‌نام بسته خواهد شد.
خاطر نشان می گردد؛ مراسم اعطای شصت و یکمین سال جایزه البرز موسوم به نوبل ایرانی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می شود و دانشمندان جوان، فناوران، طلاب علوم دینی و دانشجویان جهت ثبت‌نام و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات این رویداد علمی، می توانند به سایت جایزه البرز به نشانی alborzprize.ir (بخش جایزه نخبگان) مراجعه نمایند.
لازم به ذکر است؛ بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف كمك به اشاعه فرهنگ كشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر و تشویق دانشجویان و دانش آموزان برگزیده و بااستعداد ایرانی، به همت مردی خیراندیش و نیك‌سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف گردیده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را از طریق اعطای "جایزه البرز" به عنوان قدیمی ترین جایزه علمی ایران که بر مبنای سنت حسنه وقف پایه گذاری شده است، مورد حمایت و تشویق قرار داده است.
دبیرخانه جایزه البرز ۱۴۰۲

۴:۲۴

۱۲ بهمن

thumnail

۱۳:۴۷

نخستین رویداد فناوران البرزهمراه با برگزاری فرایند داوری در بخش فناور برتر جایزه البرز ۱۴۰۲
بنیاد فرهنگی البرز، نخستین رویداد فناوران البرز را برگزار می‌نماید: با عنایت به اینکه بخشی از جامعه هدف جایزه البرز، اشخاص و شرکت‌هایی هستند که در حال توسعه یک فناوری بوده یا صاحب محصولی فناورانه می‌باشند، در همین راستا بنیاد فرهنگی البرز در نظر دارد تا برای معرفی شایسته طرح‌های منتخبی که حدنصاب اولیه امتیازات را در فراخوان بخش فناور برتر جایزه البرز ۱۴۰۲ کسب نموده‌اند، «نخستین رویداد فناوران البرز» را برگزار نماید.در این رویداد، افراد و گروه‌های واجد شرایط، ضمن شرکت حضوری در فرایند داوری نهایی جهت کسب جایزه فناور برتر در مراسم شصت و یکمین سال جایزه البرز که در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می‌گردد، می‌توانند طرح‌های خود را نیز در معرض دید سرمایه‌گذاران، فعالان و علاقمندان حوزه علم و فناوری قرار دهند.
اهداف رویداد:• شناسایی استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و تیم‌های فعال و صاحب ایده در حوزه‌های تخصصی رویداد • معرفی ظرفیت‌های همکاری مشترک به فعالان حوزه‌های تخصصی رویداد • شناسایی و احصاء نیازهای فعالان اکوسیستم حوزه‌های تخصصی رویداد به دارائی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود در جامعه علمی کشور • ظرفیت‌سازی و جایگاه‌یابی جایزه فناور برتر البرز به عنوان یک بازیگر جدی در زیست‌بوم علم و فناوری کشور • شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری از طریق بازوهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه‌های مورد نظر رویداد
محورهای رویداد:با توجه به رویکرد برگزار کننده و اهداف تعریف شده، رویداد سه محور اصلی به شرح ذیل خواهد داشت: ۱. تولید دارو و ابزارها در حوزه پزشکی، دارای تکنولوژی مکانیکی و هوش مصنوعی ۲. ساخت ابزارها، ادوات و پلنت های مکانیکی در حوزه های تصفیه آب، انرژی های نو، بایو و مواد نوترکیب ۳. واقعیت افزوده و تولید بازی
چه افرادی می‌توانند شرکت کنند؟افراد، گروه‌‌ها یا شرکت‌های فناوری که قبلا اقدام به ثبت‌نام در فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۲ (بخش فناور برتر) نموده‌اند و در بررسی اولیه از سوی دبیرخانه علمی جایزه البرز، حائز شرایط حضور در این رویداد شده‌اند.
مزایای شرکت در رویداد:• امکان ارایه به منظور بازاریابی محصولات و خدمات فناورانه • امکان سرمایه‌گذاری یا معرفی به سرمایه‌گذار • امکان تامین زیرساخت و خدمات فنی تیم‌ها • بهره‌مندی از خدمات مشاوره تخصصی و منتورینگ
جوایز شرکت در رویداد:طرح‌های برتر، در پایان این رویداد دو روزه، از سوی داوران جهت اعطای جایزه فناور برتر در مراسم شصت و یکمین سال جایزه البرز انتخاب می‌گردند که شامل موارد ذیل است: • گواهی جایزه البرز به عنوان باسابقه‌ترین جایزه علمی کشور • قریب یک میلیارد تومان جوایز نقدی؛ از قرار هر طرح برتر، مبلغ یکصد و ده میلیون تومان
نحوه ثبت نام و بازدید از رویداد:کلیه علاقمندان، سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه علم و فناوری، می توانند جهت بازدید از رویداد، از طریق لینک https://register.alborz-prize1402.ir/ ثبت‌نام نمایند. باعنایت به ضرورت اعلام قبلی اسامی بازدیدکنندگان رویداد، امکان بازدید افرادی که در سامانه فوق ثبت نام نکرده باشند، مقدور نخواهد بود.
زمان و مکان برگزاری رویداد:زمان: چهارشنبه و پنجشنبه ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱؛ از ساعت ۹ الی ۱۵مکان: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نشانی: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، خیابان زاینده‌رود شرقی، شماره ۲۴
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد فرهنگی البرز به نشانی www.alborzprize.ir مراجعه نمایند.

۱۳:۵۳

۱۴ بهمن

thumnail

۱۸:۲۹

۱۹ بهمن

در رویداد فناوران بنیاد البرز مطرح شد:
بنیاد ملی نخبگان و بنیاد فرهنگی البرز می‌توانند در شناسایی استعدادهای کشور کمک کنند

در نخستین رویداد فناوران البرز، موضوع شناسایی استعدادها با همکاری سه مجموعه بنیاد ملی نخبگان، سازمان اوقاف و بنیاد فرهنگی البرز به عنوان یک وقف علمی مطرح شد.
به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه نخستین رویداد فناوران البرز پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۱۹بهمن‌ماه) با حضور حجت‌الاسلام دکتر خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر باقری‌مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و دکتر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم ملکی‌فر؛ معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با بیان اینکه برای کسانی که دانش‌بنیان نشده‌اند برنامه داریم، گفت: می‌توانیم راه اتصال با گروه‌های شتابدهنده باشیم تا شتابدهنده‌های دانش بنیان کمک‌هایی برای سرمایه‌گذاری برایشان رقم بخورد و پس از اینکه به یک شرکت دانش بنیان تبدیل شدند ما هم به آنها کمک خواهیم کرد.  
در ادامه این مراسم، ارشدی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با بیان اینکه وقف می‌تواند امروز به حوزه علم و فناوری کمک کند، اظهار کرد: امروز یکی از نیات روزآمد وقف، در حوزه علمی است و یکی از نمونه‌های موفق در این حوزه، بنیاد فرهنگی البرز است که ۶۰سال پیش توسط زنده‌یاد حسینعلی البرز این مهم اتفاق افتاده است.  
دبیرکل جایزه البرز ادامه داد: با عنایت به اینکه بخشی از جامعه هدف جایزه البرز، اشخاص و شرکتهایی هستند که در حال توسعه یک فناوری بوده یا صاحب محصولی فناورانه میباشند، در همین راستا بنیاد فرهنگی البرز برای معرفی شایسته طرح‌های منتخبی که حدنصاب اولیه امتیازات را در فراخوان بخش فناور برتر جایزه البرز ۱۴۰۲ کسب نموده‌اند، «نخستین رویداد فناوران البرز» را برگزار نمود. در این رویداد، افراد و گروههای واجد شرایط، ضمن شرکت حضوری در فرایند داوری نهایی جهت کسب جایزه فناور برتر در مراسم شصت و یکمین سال جایزه البرز که در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می‌گردد، می‌توانند طرح‌های خود را نیز در معرض دید سرمایهگذاران، فعالان و علاقمندان حوزه علم و فناوری قرار دهند.
به گفته ارشدی این رویداد در سه محور ۱.تولید دارو و ابزارها در حوزه پزشکی، دارای تکنولوژی مکانیکی و هوش مصنوعی، ۲.ساخت ابزارها، ادوات و پلنت های مکانیکی در حوزه های تصفیه آب، انرژی های نو، بایو و مواد نوترکیب و ۳.واقعیت افزوده و تولید بازی برگزار می‌شود. 
وی در پایان درخصوص جوایز شرکت در رویداد افزود: طرح های فناورانه برتر، در پایان این رویداد دو روزه، از سوی داوران جهت اعطای جایزه فناور برتر در مراسم شصت و یکمین سال جایزه البرز انتخاب میگردند که شامل گواهی جایزه البرز به عنوان باسابقه‌ترین جایزه علمی کشور و قریب یک میلیارد تومان جوایز نقدی؛ از قرار هر طرح برتر، مبلغ یکصد و ده میلیون تومان می‌باشد.
حجت‌الاسلام خاموشی؛ زییس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از این مراسم با بیان خاطراتی از دوران ابتدایی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در آن زمان یک هموطنی به من گفت به نظرتان می‌توانید بدون شرق و غرب این کشور را اداره کنید؟ ما حتی امکان ساخت یک سوزن هم نداریم.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: امام راحل تابوت غرب و شرق را از بین برد و امروز رهبر معظم انقلاب ۴۰سال دوم انقلاب را شکوفایی ایران در علم ترسیم کرده‌اند. حتما آیندگان بیشتر در حوزه‌های علمی از ایران خواهند شنید.
خاموشی یادآور شد: وقف‌نامه حسینعلی البرز بسیار زیبا است و پیشنهاد می‌کنم که حتما بخوانید، پس از پیروزی انقلاب ایشان این موقوفه را به امام راحل تقدیم و وقف علمی را نهادینه کرد و امسال به این بنیاد پیشنهاد دادیم که شرکت‌های دانش‌بنیان و علمی را حمایت مستقل کنند زیرا این واقف تمامی اقدامات این بنیاد را منوط به استفاده از اموال خود کرده است.
وی افزود: پول همان ارز تبادلی است و برای وقف پول از رهبر معظم انقلاب مشورت گرفتیم و ایشان فتوایی هوشمندانه دادند و از این رو می‌توانیم با وقف پول هم به موضوعات علمی کمک کنیم.
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه از شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های حمایتی خواست تا به اقدامات وقف در حوزه دانش‌بنیان رجوع کنند.
خاموشی هدف از وقف‌های دانش‌بنیان را حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، دوری از وابستگی و رشد علم و اقتصاد دانست. 
وی بیان کرد: مزیت‌های نسبی و نیازهای کشور را باید بیان کرد تا شرکت‌های دانش‌بنیان به این سمت حرکت کنند، همچنین دولت باید واردات را مدیریت کند تا شرکت‌های داخلی با مشکل مواجه نشوند، بودجه‌های هزینه‌ای دولت برای ۱۴۰۲ هم نیازمند یک بازنگری و مدیریت است.

۱۰:۵۰

در بخش دیگری از این مراسم، مقیمی؛ دبیر علمی رویداد فناوران البرز با بیان اینکه این رویداد برای اولین بار امسال در بخش فناوران در حال برگزاری است، تصریح کرد: پس از ثبت‌نام متقاضیان بررسی‌ها انجام شد و ۱۵۵ شرکت متقاضی شده و نهایتا ۲۸ شرکت به مرحله حضور در این رویداد رسیدند که نهایتا پس از داوری‌ها ۹شرکت واجد شرایط، برنده خواهند شد.
باقری‌مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه بنیاد باید نیروی انسانی متناسب با اقتصاد دانش‌بنیان را جذب کند، گفت: در تعریف نخبه باید دقت کرد زیرا اثرگذاری اقتصادی، فنی و اجتماعی باید مدنظر باشد، ما استراتژی شناسایی افراد فعال را شروع کردیم و از ابزارهای هوش مصنوعی هم در این مسیر مدنظر قرار دادیم، در رویکردهای قبلی بنیاد سایتی داشت و افراد مقالات، اختراعات و کارهای علمی خود را ثبت می‌کردند اما در دوره جدید به دنبال شناسایی استعدادهای مستعد هستیم.
وی ادامه داد: در اطلاعات امروز ما ۶۰هزار نفر استعداد شناسایی شدند که در طرح دیگری که به راه انداختیم و آن هم ایجاد تنوع در انتخاب استعدادها است، سعی کردیم در همه حوزه‌ها استعدادها را ارزیابی و انتخاب کنیم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: مبنای ما در انتخاب فناوران صرفا معدل تحصیلی آنها نیست بلکه معیارها و شاخص‌های عملی این ارزیابی صورت گرفته است، البته در این مسیر نیازمند شبکه‌سازی هستیم و باید همه مجموعه‌هایی که در این مسیر هستند ما را یاری دهند، یکی از این مجموعه‌ها بنیاد فرهنگی البرز است که وظیفه شناسایی استعدادها را دارد و از نظر بنیاد ملی نخبگان، شناسایی جایزه البرز، مورد قبول و پذیرش است.
باقری‌مقدم ابراز کرد: در حوزه نخبگان می‌تواند یک تعریفی بین بنیاد نخبگان و سازمان اوقاف صورت بگیرد و در این مسیر بنیاد البرز به عنوان یک مجموعه موفق و پیشتاز می‌تواند خیلی اثرگذار باشد.
شایان ذکر است نخستین رویداد فناوران البرز، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱؛ از ساعت ۹الی ۱۶ در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌گردد.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد فرهنگی البرز به نشانی www.alborzprize.ir مراجعه نمایند.

۱۰:۵۰