عکس پروفایل دعوت به نماز🇵🇸د

دعوت به نماز🇵🇸

۴,۷۹۵عضو
عکس پروفایل دعوت به نماز🇵🇸د
۴.۸هزار عضو

دعوت به نماز🇵🇸

بسم الله النورمطالب کانال:undefined شنبه: دعوت به نمازundefined ۱شنبه: نماز در دوره اول رشدundefined ۲شنبه: نماز در دوره دوم رشدundefined ۳شنبه: نماز در دوره سوم رشدundefined ۴شنبه: اصلاح سبک زندگیundefined ۵شنبه: اسرار نمازundefined جمعه: راهکارهای جذب به مسجدشناسه ارتباط: @namaznoor

۹ آذر

بازارسال شده از روشنی چشم رسول(ص)🇵🇸
thumnail
از امروز می دونم که...
لذت مناجات و آرامش از انس گرفتن با خدا میاد و وقتی با خدا انس میگیرم که بدونم اوی با عظمت همه هستی منه...نه دیگران..که اونها هم مثل من فقیرند و وابسته به او...حالا میدونم چطور امام صادق پنجاه بار ذکر رکوع میگفتند یا امام سجاد می فرمایند من روزه گرفتن در روزهای گرم و بلند تابستان را دوست دارم. این یعنی ائمه پنج مرتبه ی: درک عظمت خدا،فقر خود و دیگران،انس با خدا، آرامش و طمانینه و لذت مناجات را در خود ایجاد کردند...undefined باید با تکرار ذکر شریف الله اکبر انس با او را کلید بزنم...undefined
#کشفیاتم_از_اقامه @hobbenamaz

۱۱:۴۴

بازارسال شده از روشنی چشم رسول(ص)🇵🇸
شب زیارتی اباعبدالله (ع)
با تمام جانم زمزمه می کنم...
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ
الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّه
(اَبَداً)مابَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَه
اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لزیارتکم ،اَلسَّلامُ عَلی
الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْن وَ عَلى
اَوْلادِالْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحاب الْحُسَیْنِ
undefinedundefined undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
#مدیون_امام_حسینم@hobbenamaz

۱۴:۲۷

۱۰ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

thumnail
ایده جدید برای مساجد
سلام من یکبار رفتم یه مسجد. رفتم تو سرویس بهداشتی مسجد ال سی دی گذاشته بودند، روحانی مسجد کلیپ درست کرده بود و فیلم و آموزش وضو گرفتن را تو سرویس بهداشتی پخش میکرد و آموزش احکام کوتاه میداد.
خیلی خیلی خیلی قشنگ بود و کار نو و تمیزی بود.
#جمعه#مسجد_موفق@davat_namaz

۷:۰۵

۱۱ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

thumnail
ماجرای نماز خواندن حضرت زهرا (س) در هنگام شهادت
از مستحبات نماز آن است که انسان بوی خوش به بدن و لباسش بزند و با لباس پاکیزه نماز بخواند و بااحترام و وقار برای عبادت خدا مشغول شود.
لحظات آخر عمر حضرت فاطمه زهرا (س) بود. چند لحظه‌ای به اذان مغرب باقی مانده بود. نزدیک بود که وقت نماز فرا برسد. فاطمه (س) به «‌اسماء بنت عمیس» فرمود:
« عطر مرا بیاور تا خود را خوشبو سازم و آن لباس را که با آن نماز می‌خوانم بیاور.» سپس وضو گرفت و در این هنگام که می‌خواست نماز بخواند، حالش منقلب شد، سرش را به زمین نهاد.
به اسماء گفت : «‌کنار سرم بنشین، هنگامی که وقت نماز فرا رسید، مرا بلند کن تا نمازم رابخوانم، اگر برخاستم که چیزی نیست و اگر برنخاستم شخصی را نزد علی (ع) بفرست تا خبر فوت مرا به او بدهد.
اسماء می‌گوید : وقت نماز فرا رسید گفتم : «‌الصلاه یا بنت رسول ا... » ای دختر رسول خدا وقت نماز است.»جوابی نشنیدم، ناگاه متوجه شدم که حضرت زهرا (س) از دنیا رفته است.
@davat_namaz

۱۸:۲۰

thumnail
#نکات.تربیتی از حضرت زهرا#دکتر.رفیعی
#مسجد#توان.سخن.گفتن#ارتباط.با.فرزند
@davat_namaz

۱۸:۵۱

۱۲ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

thumnail
undefined طهارت در هنگام انعقاد نطفه

undefined طهارت باید در تمام حالات و شئون انسانی حفظ شود. در روایت فرموده اند: اگر شوهری در حین مجامعت با همسرش در همان حال، به فکر ناموس مردم باشد فرزندی که از آن لحظه متولد می شود فاقد طهارت خواهد بود. انسان باید به گونه ای متولد گردد و رشد یابد که شجرهٔ طیبهٔ طوبی گردد؛ درختی که هر کس زیر آن نشیند به نحوی از آن استفاده کند، آنگونه که «اصلها ثابت و فرعها فی السماء» باشد. به طوری که یکی از حرف زدنش لذت ببرد، دیگری از راه رفتنش درس بیاموزد و آن دیگری از اخلاق خوشش بهره بگیرد.
 undefinedخداوند متعال در قران کریم می فرماید: پدر کشاورز است و مادر مزرعهٔ آن: « نساءکم حرث لکم» (بقره-224)
undefinedundefinedازدواج براي انشاء صورت انساني است نه براي اطفاء شهوت حيواني و لذا تمام افعال و اعمال مورد قصد قبل و بعد از ازدواج بايد به گونه‌اي باشد که بدين مقصود و غايت منتهي شود. زيرا تمامي کيفيات نفساني و مزاجي و احوال ظاهر و باطن والدين در کيفيت مزاجي و حصول استعداد نطفه انساني دخيلند و اشخاص مطابق همان کيفيات، داراي اخلاق و احوال گوناگون مي‌شوند، چنان که داراي اشخاص گوناگون‌اند. لذا پدر و مادر بايد بسيار مراقب اعمال و نيات خود باشند که همه‌ي آنها در نحوه‌ي تکون صورت انساني دخلي بسزا دارند. پس در ازدواج حرف اطفاء شهوت و زناشويي مطرح نيست بلکه زهدان مادرِ عزيز کارخانه آدم‌سازي است و اين صنع الهي بايد به بهترين صورت پاک نگاهداشته شود.

undefined برای مشاهده آداب قبل و حین انعقاد نطفه به تارنمای زیر مراجعه فرمایید: undefinedhttps://shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=2346
undefined نکات خوبی دارد، درصورتیکه افرادی در شرف فرزند آوری می‌شناسید با ایشان به اشتراک بگذارید.
#یکشنبه#دوره_اول_رشد#انعقاد_نطفه
@davat_namaz

۱۹:۰۹

۱۳ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

1_6870548645 (4).mp3

۰۷:۴۶-۱۱.۵۸ مگابایت
undefinedundefinedundefined
undefined پاسخ به سوال در رابطه با ترک نماز :
undefined بشنوید | " با فرزندی که عضو
شبکه های مجازی غیر اخلاقی شده و نمازش را ترک کرده چکار کنیم ؟"


undefined پاسخ حاج آقا تراشیون

#سوالات#ترک_نماز#شبکه_اجتماعی
@davat_namaz

۴:۲۵

undefinedundefinedundefined
undefined قاطعیت همراه با محبت
undefined پدر و مادر همانطور که برای سرما خوردن فرزند اقتدار به خرج داده و نمیگذارند با لباس تابستانی در هوای سرد بازی کند، در دعوت فرزند به نماز هم باید #اقتدار داشته باشند.البته اگر درباره فرزند فقط اقتدار به خرج داد و امر کرد، عقده ای می شود و اگر به فرزند فقط #محبت کرد،لوس می شود. اگر بخواهیم فرزند نه عقده ای شود و نه لوس، باید هم به او محبت کرد و هم اقتدار و قاطعیت به خرج داد. البته محبت باید مقدم بر اقتدار باشد.

undefined کتاب شیوه های دعوت به نماز ، حاج آقا قرائتی
#دعوت_به_نماز#بایدها_ونبایدها
@davat_namaz

۴:۳۸

۱۵ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

thumnail
قدرت نماز و ذکراستاد شجاعی
#چهارشنبه@davat_namaz

۱۴:۲۳

thumnail
undefined عشق به خدا یعنی چی؟
undefined حجت الاسلام استاد شجاعی

#چهارشنبه
@davat_namaz

۱۴:۳۰

thumnail
undefined سخن نیکو چه آثاری دارد؟
undefined صفحه ۵۰ کتاب امالی
توسط رهبر معظم انقلاب
#چهارشنبه
@davat_namaz

۱۴:۳۱

۱۶ آذر

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

بازارسال شده از روشنی چشم رسول(ص)🇵🇸
thumnail
اسرار تکبیرات آخر اقامه
در حدیث امام رضا(ع) از امیرالمومنین (ع) در مورد دو الله اکبر انتهای اقامه آمده است که یکی از معناهایی که سالک باید در الله اکبر اول این قسمت از اقامه توجه کند این است که خدای سبحان اعلی و اجل این است که کسی اندازه کرامتی را خدا برای نمازگزاری که او را می شناسد و عبادت میکند را درک کند! با این وصف انسان باید این نماز را اکرام خود ببیند نه تکلیف! او می خواهد با این نماز من را بالا ببرد و به من درجه بدهد!! من را اکرام کند! پس این تکلیف نیست. همین توجه موجب شوق و لذت مناجات در شخص می شود. عبد وقتی این را فهمید اشتغال به ذکر خدا پیدا می کند. تمام اعتمادش به خدا جلب می شود و خوف هم پیدا می کند که من چطور ادای امانت کنم؟؟! این کار را چطور به خدا تحویل بدهم؟ آن وقت مشتاق او می شود و راضی به قضای او میگردد.
استاد سعادت فر
#من_و_اقامه_نمازم@hobbenamaz

۹:۴۴

بازارسال شده از روشنی چشم رسول(ص)🇵🇸
thumnail
اسرار تکبیر دوم انتهای اقامه
سالک در این تکبیر علاوه بر آن که به کرامتی که خدا نسبت به عبدش دارد باید توجه کند، باید بداند که کسی نمیتواند عقوبتی که خدا نسبت به اعدا و دشمنانش دارد را درک کند. با هر تکبیر گفتیم یک حجاب از بین می رود و خرق می شود. برهمین اساس هر تکبیری با تکبیر دیگر متفاوت است. مثل بسم الله الرحمن الرحیم هر سوره که با سوره دیگر فرق دارد. پس باید بدانیم با هر تکبیر یک حجاب خاص برطرف میشود.
استاد سعادت فر
#من_و_اقامه_نمازم@hobbenamaz

۹:۴۴

بازارسال شده از روشنی چشم رسول(ص)🇵🇸
thumnail
از امروز می دونم که...
موقع تکبیرهای آخر اقامه، حواسم باشد با هر تکبیر حجابی از بین می رود و من به او نزدیکترم.... در تکبیر اول مرور کنم که الان غرق کرامت و مهر و عطای بی انتهای او هستم و چه مقامی ازین بالاتر که او می خواهد مرا اکرام کند...انگار نماز را واجب کرد تا هر روز مهربانیش را روانه جانم کند...که نکند من لابلای زندگی گیر بیفتم و یادم نباشد که اوی مهربان هر لحظه حواسش به من هست...خواست نماز بخوانم که هر روز پنج بار من را غرق مهرش کند تا پر از انرژی دوباره به زندگی برگردم... در تکبیر دوم حواسم باشد که عقوبت معاندین خدا هم به همان نسبت قابل درک نیست... انگار باید با دو بال امید و خوف با هم وارد نماز شد و این مدل پرواز است که مرا به یار می رساند...
#کشفیاتم_از_اقامه@hobbenamaz

۹:۴۴