عکس پروفایل اخبار فناوری و نوآوری اروپاا
۴۸ عضو

اخبار فناوری و نوآوری اروپا

ارایه آخرین اخبار و تحولات علمی، فناوری و نوآوری اروپا/ آخرین دستاوردها و رویدادهای فناوری و نواوری اروپا/ تبیین ظرفیت‌های همکاری برای محققان، فناوران و شرکت‌های دانش بنیان کشور / زمینه‌سازی برای گسترش همکاری‌های ایران و اروپا در زمینه فناوری و نوآوری

۱۰ دی

thumnail
«جایگاه رشته‌های تحصیلی هوش‌مصنوعی در آلمان»
دولت فدرال آلمان، هوش‌مصنوعی را به عنوان فناوری کلیدی رقابت‌پذیری و توانمندی نوآورانه این کشور معرفی کرده است. مجموعه‌ای از برنامه‌های حمایتی، راهبردها و اهداف جدید به‌منظور پیشرفت کشور در این حوزه تدوین و تصویب شده‌اند. آلمان نیازمند جذب نخبگان در این حوزه است. آخرین آمار نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی در رشته‌های مرتبط با هوش‌مصنوعی از هند (۹ درصد)، چین (۷ درصد)، ایران (۵ درصد) و روسیه (۳ درصد)، برای مقاطع بالاتر جذب آلمان شده‌اند. همچنین، کشورهای آمریکا (۱۳ درصد)، سوئیس (۷ درصد) و بریتانیا (۵ درصد) بیشترین آمار را در جذب نخبگان هوش‌مصنوعی پس از گذراندن دوره دکتری در آلمان به خود اختصاص داده اند. کشورهای مذکور دارای بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در جهان، با بودجه و دستمزدهای بالا هستند. میزان مهاجرت از آلمان به دیگر نقاط دنیا پس از گذراندن دوره دکتری در رشته‌های مرتبط با هوش‌مصنوعی، بسته به کشور مبدأ دانش‌آموختگان، متفاوت است.
📢 کد خبر: 20230101-66کانال علم، فناوری و نوآوری در اتریشble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/10858#هوش‌مصنوعی #نوآوری

۲۱:۱۴

۱۴ دی

در حال حاضر نمایش این پیام پشتیبانی نمی‌شود.

۱۶ دی

thumnail
«راهبرد جدید اتریش برای کاهش استفاده از منابع»
اتریش، مصرف‌کننده سنگین منابع است. در سال ۲۰۱۸، به‌ازای هر شهروند اتریشی، سالانه ۱۹ تُن منبع طبیعی مصرف شده که ۳۶ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپاست. دولت، راهبرد جدید اقتصاد چرخشی را با تمرکز بر نرخ بازیافت بالاتر پیشنهاد کرده است که انتظار می‌رود به کاهش چشمگیر استفاده از منابع تا سال ۲۰۵۰ منتج گردد. لازم به ذکر است که اقتصاد چرخشی بر چهار محور اصلی متمرکز می‌شود: حفظ منابع، جلوگیری از اتلاف منابع، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. طبق پیش‌بینی‌های دولت، راهبرد مذکور، تا سال ۲۰۳۰ منجر به افزایش ۵۰ درصدی بهره‌وری منابع، دستیابی به خروجی اقتصادی بیشتر و کاهش مصرف منابع خواهد شد. به‌عبارت دیگر، راهبرد اقتصاد چرخشی باعث می‌شود اتریش به‌عنوان یک کشور صنعتی پیشرو برای تولید با کیفیت بالا، صرفه‌جویی در منابع و کاهش آلاینده‌ها شناخته شود.
📢 کد خبر: 20230106-47کانال علم، فناوری و نوآوری در اتریشble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/10957#اقتصادچرخشی #منابع

۱۵:۴۸

thumnail
«پیش‌بینی افزایش ظرفیت نیروگاه‌های فتوولتائیک در اتریش»
بستر فناوری فتوولتائیک در اتریش، ظرفیت و پویایی فوق‌العاده‌ای دارد. این کشور قصد دارد نیروگاه‌های فتوولتائیک را با ظرفیت بیش از ۱ گیگاوات در سال جاری راه‌اندازی کند و سالانه ظرفیت را ۱/۵ گیگاوات افزایش دهد تا بدین ترتیب، سهم کامل خود را در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ محقق نماید. ایالت اشتایریا در جنوب‌شرقی اتریش قصد دارد تقریباً ۱۰۰۰ هکتار زمین را به مناطق پارک خورشیدی اختصاص دهد. پایتخت این ایالت، گراتس، نصب صفحات خورشیدی در ساختمان‌های جدید را الزامی کرده است. تحقق این پروژه، مستلزم گسترش شبکه به‌منظور استفاده و انتقال برق از تاسیسات خورشیدی به مناطق دارای نیروگاه‌های فتوولتائیک است.
📢 کد خبر: 20230106-48کانال علم، فناوری و نوآوری در اتریشble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/10965#نیروگاه #فتوولتائیک

۱۵:۵۹

۲۰ دی

thumnail
«نقشه راه ۲۰۲۳ زیرساخت‌های تحقیقاتی سوئیس»
سوئیس به دنبال هماهنگ‌سازی و تقویت بسترهای فناوری برای تحقیقات علمی در سطوح ملی و بین‌المللی است. فناوری‌های نوین، مراکز داده توانمند، رایانه‌هایی با قدرت بالای محاسباتی و تأسیسات نوین برای رمزگشایی مواد از جمله بسترهایی هستند که باید تقویت گردند. توسعه و تقویت بسترها برای تحقیقات علمی، از جمله محورهای اصلی پروژه‌ها در نقشه راه سوئیس برای بسترهای تحقیقاتی است. دبیرخانه دولتی آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس هر چهار سال یکبار، گزارشی را تحت عنوان «نقشه راه سوئیس برای بسترهای تحقیقاتی» تنظیم و منتشر می‌کند. این گزارش، مبنای تنظیم بسترهای تحقیقاتی سوئیس در سند معروف پیام آموزش، تحقیقات و نوآوری است. سوئیس در سطح بین‌المللی نیز در تنظیم و اجرای انجمن راهبرد اروپایی بسترهای تحقیقات، نقش‌آفرینی می‌کند.
📢 کد خبر: 20230110-59کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11057

۱۸:۵۶

۲۱ دی

thumnail
«بهبود و تقویت تأسیسات شتاب‌دهنده پروتون در سوئیس»
بهبود و تقویت تأسیسات شتاب‌دهنده پروتون در مرکز تحقیقات پِل‌شِرِر (PSI) در سوییس، یکی از پروژه‌های مهم در نقشه راه ۲۰۲۳ این کشور است. شورای مؤسسات تحقیقاتی فدرال سوئیس، پیشنهاد بهبود بسترهای این تأسیسات را برای سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸ ارائه کرده است. تأسیسات شتاب‌دهنده پروتون، در سال ۱۹۷۴ راه‌اندازی شد و یکی از معروف‌ترین تأسیسات از نوع خود در اروپا و جهان است. این مرکز با ۱/۴ مگاوات ظرفیت، یکی از قدرتمندترین پرتوهای پروتون را تولید می‌کند. علاوه بر این، مرکز قصد دارد در زمینه درمان سرطان نیز نقش‌آفرینی کند. بدین‌منظور، بخش تولید رادیونوکلئیدها راه‌اندازی خواهد شد.
📢 کد خبر: 20230110-38کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11061

۸:۲۸

thumnail
«تلاش آلمان برای دستیابی به اهداف اقلیمی»
آلمان قصد دارد میزان انتشار دی‌اکسیدکربن را به صفر برساند. دولت ائتلافی آلمان که خود را در آغاز کار دولت اقلیمی معرفی کرد، تاکنون در دستیابی به این هدف شکست خورده است. جنگ اوکراین و مدیریت بحران انرژی، محاسبات و برنامه‌های آلمان را مختل کرد. اگرچه در سال ۲۰۲۲ مصرف انرژی ۴/۷ درصد کاهش یافته است، اما میزان انتشار دی‌اکسیدکربن در مقایسه با ۲۰۲۱ تغییری نکرده و ۷۶۱ میلیون تُن بوده است. صنعت و اقتصاد، ساختمان‌ها، منازل مسکونی و حمل‌ونقل از مهم‌ترین بخش‌های منتشرکننده دی‌اکسیدکربن هستند. حزب سبز در آلمان بر این باور است که بخش‌های مذکور باید در راستای کاهش انتشار دی‌اکسیدکربن تلاش کنند. وزیر اقتصاد و اقلیم آلمان نیز، درصدد تغییر قانون ذخیره‌سازی دی‌اکسیدکربن است تا بتواند از طریق فناوری مربوطه، اهداف اقلیمی را محقق سازد.
📢 کد خبر: 20230110-49کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11065

۸:۲۹

۲۷ دی

thumnail
«بهبود تصاویر پرتو مغناطیسی بوسیله درهم‌تنیدگی کوانتومی»
براساس اصل عدم قطعیت هایزنبرگ، موقعیت و سرعت یک ذره را نمی‌توان دقیقاً همزمان تعیین کرد. یک تیم تحقیقاتی با مشارکت محققانی از اینسبروک اتریش اکنون روش جدیدی را بر روی رایانه‌های کوانتومی آزمایش کرده‌اند که در آن از رونوشت‌های درهم تنیده یک حالت کوانتومی می‌توان برای اندازه‌گیری بهینه چندین کمیت مکمل به طور همزمان استفاده کرد. محققان فیزیک نظری در دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا روش جدیدی ابداع کرده‌اند که با آن می‌توان چنین کمیت‌های مزدوج را به طور بهینه به صورت موازی اندازه‌گیری کرد. برای انجام این کار، آن ها با رونوشت‌هایی از یک حالت کوانتومی که با یکدیگر درهم تنیده اند اقدام به اندازه گیری می کنند. امکان تعیین مقادیر فیزیکی به طور همزمان و دقیق تر می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.
📢 کد خبر: 20230117-39کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11205

۱۷:۳۷

thumnail
«رقابت فضایی اتحادیه اروپا با روسیه»
اتحادیه اروپا در آینده قادر خواهد بود از سرزمین‌های خود ماهواره به فضا بفرستد. روز جمعه ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳، مرکز فضایی «اسرانژ» در شمال سوئد به عنوان اولین پایگاه اروپایی پرتاب ماهواره افتتاح گردید. این سکوی پرتاب جدید مکملی برای پایگاه فضایی اتحادیه اروپا در کورو واقع در گویان فرانسه در آمریکای جنوبی خواهد بود. هدف از افتتاح این پایگاه فضایی، استقلال بیشتر از روسیه است. سازمان فضایی اروپا در گذشته از پایگاه فضایی «پـِلِسِتْسْک» در روسیه برای پرتاب ماهواره استفاده کرده است. در سال ۲۰۱۸، به عنوان مثال ماهواره تحقیقاتی Sentinel-3B از این پایگاه به فضا پرتاب شد. تنها حدود ده کشور در حال حاضر توانایی پرتاب ماهواره به فضا را دارند. به دلیل مزایای اتصالات و ارتباطات روزمره و اهمیت اطلاعات در مورد چگونگی تغییر سیاره در نتیجه بحران آب و هوا، شرکت SSC به عنوان مجری پایگاه هوایی «اسرانژ» انتظار حضور ماهواره های بیشتری در فضا را دارد.
📢 کد خبر: 20230117-24کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11209

۱۷:۳۷

thumnail
«کاربرد مجدد ریزتراشه‌های معیوب»
تراشه‌های رایانه‌ای با سرعتی سریع کوچک و کوچک‌تر می شوند. بهترین نمونه برای اثبات این ادعا شاید رایانه دستی مینیاتوری به نام «گوشی هوشمند» باشد. مدارهای متشکل از تعداد زیادی ترانزیستور در فضاهای بسیار کوچک قرارگرفته شده بر روی ریزتراشه‌هایی که روز به روز کوچکتر می شوند، احتمال نقص در مواد را بیشتر و بیشتر کرده اند. محققان وین اکنون نشان می‌دهند که چرا تراشه‌های معیوب نیز می‌توانند به درستی کار کنند و لزوما نباید دور ریخته شوند. در مورد قطعات بزرگ‌تر، تا زمانی که به دفعات زیاد اتفاق نیفتند، چنین نقص‌هایی چندان اهمیت زیادی ندارند. اما در مورد ترانزیستورهای کوچکی که اندازه آن‌ها فقط چند نانومتر است، یک نقص می‌تواند باعث شود منحنی‌های مشخصه ترانزیستور بسیار خارج از محدوده تحمل مشخص شده قرار بگیرند و بدین ترتیب این ترانزیستورها عملا کارایی خود را از دست می دهند. محققان وین در آزمایش‌ها و شبیه‌سازی‌های خود نشان داده‌اند که مدارهای مختلف می‌توانند تعداد زیادی از اجزای معیوب را تحمل کنند.
📢 کد خبر: 20230117-310کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11213

۱۷:۳۸

۲۸ دی

thumnail
«ریزماهواره اتریشی PRETTY آماده سفر به فضا»
ماهواره کوچک PRETTY ششمین تاسواره (CubeSat) اتریش و سومین ماهواره ای است که در دانشگاه فنی گراتس (Graz) ساخته و آزمایش شده است. این فضاپیما، با وزن حدود ۴/۶ کیلوگرم، در مداری قطبی در ارتفاع حدود ۵۶۵ کیلومتری حداقل به مدت یک سال به دور زمین خواهد چرخید. وظیفه PRETTY اندازه‌گیری و ثبت یخ در یخچال‌ها و قطب‌ها و همچنین حرکت امواج اقیانوس‌ها است. این ماهواره برای انجام مأموریت خود از سیگنال‌های گالیلئو، سامانه ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) و سیگنال‌های GPS استفاده خواهد کرد.
📢 کد خبر: 20230118-25کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11264

۱۵:۰۵

thumnail
«انتشار نتایج یک نظرسنجی مهم توسط آکادمی علوم اتریش»
اگرچه ۷۰ درصد شهروندان اتریشی اعتمادی «کامل» و یا «تا حد زیاد» به علم و تحقیقات دارند، اما حدود یک سوم (۳۰ درصد) ازآن‌ها «کمتر» به علم اعتماد دارد. طبق نتایج این نظرسنجی که توسط مؤسسه گالوپ و به سفارش آکادمی علم اتریش از بین ۱۵۰۰ شهروند اتریشی صورت گرفته است، هر چه میزان درآمد شخص بالاتر است، میزان اعتماد وی به تحقیقات و محققان نیز بیشتر است. در خصوص تعامل میان سیاست و علم، شهروندان اتریشی بر این باورند که تأثیر و نفوذ سیاست و اقتصاد بر روی حوزه علم بیشتر از تأثیر علم بر سیاست و اقتصاد است. به ترتیب ۵۶ و ۴۴ درصد از شهروندان معتقد به نفوذ زیاد سیاست و اقتصاد در حوزه علم هستند. تأثیر متقابل علم بر این دو حوزه ازدید شهروندان ۲۰ درصد است.
📢 کد خبر: 20230118-67کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11272

۱۵:۰۶

۲۹ دی

thumnail
«پیش‌بینی زمان ساخت نیروگاه همجوشی در آلمان»
پیشرفت اخیر توسط محققان آمریکایی، به شکل محسوس ساخت نیروگاه همچوشی را سرعت نخواهد بخشید. ساخت یک نیروگاه در نیمه دوم قرن واقع‌بینانه است. در اواسط ماه دسامبر، نتایج تحقیقاتی در این زمینه در ایالات متحده سروصدایی به راه انداخت. به گفته دولت آمریکا، دانشمندان برای اولین بار با همجوشی هسته‌های اتم انرژی بیشتری نسبت به انرژی مصرفی برای این کار، تولید کرده‌اند. پس از اعلام این موفقیت، بسیاری از حوزه‌های سیاست و علم، پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه‌تری نسبت به ساخت یک نیروگاه با این روش ارائه دادند. با این وجود، آلمان معتقد است که موانع فناوری ساخت این نیروگاه هم در خصوص پروژه همچوشی با لیزر در آمریکا و هم در خصوص پروژه آلمانی همجوشی مغناطیسی بسیار زیاد هستند.
📢 کد خبر: 20230118-311کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11268

۱۷:۲۰

۳۰ دی

thumnail
«مأموریت پاکسازی زباله‌های فضایی توسط نوآفرین مستقر در سوئیس»
نوآفرین سوئیسی کلیراسپیس (ClearSpace) با هدف افزایش پایداری عملیات فضایی راه‌اندازی شده است و موفق به جمع‌آوری ۲۶/۷ میلیون یورو در مرحله جذب سرمایه بذری (جذب سرمایه سری A) شد، تا یک سامانه کنترل وضعیت مداری را طراحی کند که زباله‌های فضایی را جمع‌آوری نماید. زباله‌های فضایی، اشیای گوناگون ساخته بشر هستند که با سرعت تقریبی ۱۱/۷ کیلومتر بر ثانیه در مدار زمین در حال گردشند. گفتنی‌ست نخستین مأموریت برای پاکسازی یک قطعه زباله فضایی که در مدار سیاره ما قرار دارد، با نام ClearSpace-1 در سال ۲۰۲۶ انجام خواهد شد. آژانس فضایی اروپا، مجوزهای لازم این مأموریت را از نهادهای حقوق و فعال در این زمینه دریافت کرده است.
📢 کد خبر: 20230120-410کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11321

۱۴:۳۴

thumnail
«تشویق رانندگان اوبر به استفاده از خودروهای الکتریکی»
اوبر به عنوان یک تاکسی اینترنتی معروف در دنیا، قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ در اروپا و تا سال ۲۰۴۰ در کل دنیا، به هدف عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای دست یابد. در این راستا، اوبر از رانندگان خود درخواست کرده است تا خودروهای فعال با سوخت بنزین را کنار بگذارند و از فناوری‌های پاک‌تر مانند خودروهای الکتریکی استفاده کنند. در حال حاضر، از هر ده راننده اوبر در اروپا، یک نفر خودروی بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای دارد. اوبر با تولیدکنندگان مشهور خودرو مانند نیسان و کیا قرارداد بسته است تا قیمت خودروهای الکتریکی را کاهش دهند. این شرکت همچنین با ایستگاه‌های شارژ خودروها همکاری و سفیران خودروهای الکتریکی را در شهرهای سراسر اروپا مستقر می‌کند تا دغدغه‌های رانندگان را برطرف کنند. بدین ترتیب، رانندگان از خودروهای الکتریکی استقبال خواهند کرد و انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت بیشتری به صفر نزدیک خواهد شد.
📢 کد خبر: 20230120-26کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11317

۱۴:۳۵

۳ بهمن

thumnail
«معرفی یک پهپاد جدید توسط محققان سوئیس»
بوم‌شناسان از مولکول‌های زیستی مانند دی‌اِن‌ای (DNA) برای نقشه‌برداری و نظارت بر تنوع زیستی استفاده می‌کنند. موجودات زنده اغلب مولکول‌های مذکور را در محیط طبیعی از خود برجای می‌گذارند و محققان می‌توانند با استفاده آن‌ها، گونه‌های مختلف و زیستگاه آن‌ها را تشخیص دهند. استخراج نمونه این مولکول‌ها از آب یا خاک آسان است، اما درباره شاخ و برگ درختان اینطور نیست. محققان موسسه فدرال سوئیس، یک پهپاد مستقل ابداع کرده‌اند که روی شاخه‌های درختان فرود می‌آید و نمونه‌برداری می‌کند. در آزمایش این پهپاد روی هفت گونه درخت، دی‌اِن‌اِی مربوط به 21 گونه مختلف از موجودات زنده شناسایی شد. این پهپاد از علم رباتیک استفاده کرده و دارای برنامه‌ریزی و سیستم کنترل پیچیده است تا کارآمد واقع شود.
📢 کد خبر: 20230123-110کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11363

۱۵:۰۹

thumnail
«کاربرد هوش‌مصنوعی برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر»
تقاضای انرژی‌های تجدیدپذیر شدیدا افزایش یافته است اما موانع متعددی در زمینه استفاده کارآمد از این انرژی‌ها وجود دارد که به کمک هوش‌مصنوعی می‌توان بر آن‌ها غلبه کرد. هوش‌مصنوعی می‌تواند به پیش‌بینی تراکم شبکه انرژی کمک کند و توصیه‌های لازم را درباره چگونگی صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر ارائه دهد. همچنین، هوش‌مصنوعی می‌تواند به ابداع پهپادهای مختلف کمک کند که برای بازرسی توربین‌های باد و رفع مشکلات مربوطه سودمند هستند. بدین ترتیب، تعداد دفعات از کارافتادگی توربین‌های باد یا آبی کمتر می‌شود و هدف صرفه‌جویی در انرژی تحقق می‌یابد.
📢 کد خبر: 20230123--510کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11367

۱۵:۱۰

۶ بهمن

thumnail
«ابداع ابزاری جدید برای اندازه‌گیری اتلاف گرما در رایانه‌های کوانتومی»
تشخیص و کنترل اتلاف گرما در رایانه‌های کوانتومی، یکی از عوامل مهم در تولید این دستگاه‌ها محسوب می‌شود و نقش مهمی در افزایش عملکرد و پایداری آن‌ها دارد. اتصال جوزفسون بخش کلیدی یک مدار ابررسانا است که در آن دو ابررسانا بدون هیچ ولتاژی، جریان همیشه فعال بین خود را تولید می‌کنند. لغزش فاز، به‌نوبه‌خود به نحوه تغییر وضعیت ذرات کوانتومی در طول زمان اشاره دارد که در زمان وقوع، مقدار بسیار ناچیزی گرما تولید می‌کند. محققان فرانسوی، ابزار جدیدی را اختراع کرده‌اند که یک لغزش فاز را در تقاطع جوزفسون مشاهده و گرمای تولیدشده ناشی از لغزش را اندازه‌گیری می‌کند. تشخیص و کنترل بهتر اتلاف گرما، منجر به تولید رایانه‌های کوانتومی باثبات‌تر و پایدارتر می‌شود.
📢 کد خبر: 20230125-312کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
https://didebanefanavari.com/11389

۵:۰۰

۷ بهمن

thumnail
«دیجیتالی‌شدن حوزه فضایی در لهستان»
اورنج‌پولسکا (Orange Polska) بزرگ‌ترین اپراتور تلفن‌همراه لهستان، متعهد به ایجاد نوآوری با شبکه‌ها و خدمات 4G و 5G است و قصد دارد قابلیت‌ها و ارزش‌های جدیدی را برای پهپادها و خدمات اینترنت اشیاء به ارمغان بیاورد. بدین‌منظور، اورنج‌پولسکا قصد دارد ضمن همکاری با پروژه دایمتور (Dimetor) اتریش و خلیج فنلاند (GOF) اتحادیه اروپا، عملیات ایمن پهپادها در حریم هوایی را بهره‌برداری نماید. این همکاری منجر به تسریع دیجیتالی‌شدن حوزه فضایی و استقرار گسترده و ایمن پهپادها در زمینه‌های مختلف مانند بازرسی، نقشه‌برداری و اندازه‌گیری آلودگی هوا می‌شود، که به نفع لهستان خواهد بود.
📢 کد خبر: 20230127-27کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
didebanefanavari.com/11409

۱۶:۱۶

۸ بهمن

thumnail
«کاربرد سامانه تشخیص چهره در ورزش»
سامانه تشخیص چهره، سامانه جدیدی است که براساس فناوری‌ هوش‌مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری عمیق قادر به شناسایی چهره افراد با دقت بالاست. در صنعت ورزش، افراد می‌توانند از چنین سیستمی برای خرید بلیط یک رویداد ورزشی استفاده کنند و استادیوم‌ها به‌عنوان ابزاری برای حفظ امنیت از آن بهره‌مند شوند. نصب دوربین‌های تشخیص چهره در استادیوم‌ها، به شناسایی آن دسته از تماشاگران که شعارهای نژادپرستانه می‌دهند و امنیت را مختل می‌کنند نیز کمک می‌کند. فناوری تشخیص چهره همچنین می‌تواند راه‌های جدیدی را برای تعامل با تماشاگران از طریق برنامه‌های مختلف در اختیار استادیوم‌ها قرار دهد.
📢 کد خبر: 20230128-511کانال علم، فناوری و نوآوری در اروپاble.ir/InnovAT_Newst.me/InnovAt_News
didebanefanavari.com/11430

۱۸:۲۲