عکس پروفایل دادستانی کل کشورد

دادستانی کل کشور

۴,۸۱۸عضو
عکس پروفایل دادستانی کل کشورد
۴.۸هزار عضو

دادستانی کل کشور

کانال رسمی دادستانی کل کشور

۳۱ خرداد

thumnail
تدابیر هوشمندانه حجت الاسلام موحدی در افزایش همکاری های قضایی بین دو کشور ایران و روسیه
🔸دادستان کل کشور گفت: همکاری های قضایی ایران و روسیه به ویژه درباره مبارزه با جرایم سازمان یافته، روز به روز در حال توسعه و گسترش است.

۱۴:۱۲

تدابیر هوشمندانه حجت الاسلام موحدی در افزایش همکاری های قضایی بین دو کشور ایران و روسیه
🔹 دادستان کل کشور گفت: همکاری های قضایی ایران و روسیه به ویژه درباره مبارزه با جرایم سازمان یافته، روز به روز در حال توسعه و گسترش است.
🔹به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور؛ دادستان کل کشور در رأس هیأتی قضایی که برای شرکت در ششمین اجلاس دادستان‌های کل کشورهای عضو بریکس به روسیه سفر کرده است، روز دوشنبه 29 خرداد ماه با وزیر دادگستری روسیه دیدار و درباره توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی به گفت و گو پرداختند.
🔹حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی دادستان کل کشور در این دیدار با قدردانی از ابراز همدردی مقامات سیاسی، قضایی و پارلمانی روسیه با دولت و ملت ایران به مناسبت شهادت آیت‌الله رییسی، رییس جمهور خستگی ناپذیر و تلاشگر و همراهان ایشان، گفت: مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها، به ویژه در حوزه قضایی و حقوقی تداوم می یابد.
🔹دادستان کل کشور به امضای توافقنامه‌های دو کشور در زمینه انتقال محکومین، مبارزه با جرائم سایبری، قاچاق و جرائم سازمان یافته اشاره کرد و افزود: ایران و روسیه در این زمینه ها همکاری تنگاتنگ و روز به روز گسترشی با یکدیگر دارند.
🔸🔹 سطح همکاری های قضایی ایران و روسیه در حال گسترش است
🔹کنستانتین چویچنکو وزیر دادگستری روسیه نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رییسی، رییس جمهور ایران اسلامی، شهید امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان و دیگر همراهان ایشان، عنوان کرد: رییس جمهور فقید جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزشمند و پررنگی در ارتقاء روابط ایران و روسبه در همه زمینه‌ها ایفاء کردند و این سانحه تلخ نه تنها برای ملت ایران، بلکه در سطح بین‌المللی هم یک ضایعه و فقدان بزرگ است.
🔹وی در ادامه به برگزاری اجلاس دادستان‌های کل و نیز روسای دیوان‌های عالی کشورهای عضو بریکس در شهرهای سن‌پترزبورگ و سوچی اشاره کرد و گفت: این اجلاس، زمینه ساز گسترش بیش از پیش همکاری های قضایی و حقوقی بین کشورهای عضو، به‌ موازات توسعه روابط دوجانبه در این حوزه است.
🔹وزیر دادگستری روسیه با توجه به وجود اسناد همکاری ایران و روسیه در حوزه قضایی و حقوقی، اظهار کرد: خوشبختانه اسناد و توافقنامه‌های پیشین در مسیر درست اجرا قرار دارد و سطح مناسبات و همکاری ها در این زمینه روز به روز در حال گسترش و تعمیق است.
🔹گفتنی است دادستان کل ایران همچنین در حاشیه این دیدار از نمایشگاه تخصصی دستگاه قضایی روسیه در محل ساختمان وزارت دادگستری روسیه در مسکو بازدید کرد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۴:۱۲

thumnail
رایزنی فعالانه دادستان‌ کل ایران با همتای اماراتی خود، برای ارتقای همکاری‌های حقوقی و قضایی
🔹به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور؛ در حاشیه برگزاری ششمین اجلاس بین المللی دادستان‌های کل کشورهای عضو گروه بریکس که در سنت پترزبورگ روسیه برگزار شد، دادستان های کل دو کشور ایران و امارات به گفت و گو نشستند.
🔹حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی دادستان کل جمهوری اسلامی ایران در این دیدار، گفت: توسعه و تعمیق همکاری‌های حقوقی و قضایی و استفاده از ظرفیت تعاملات بین المللی دو کشور با توجه به مناسبات گسترده دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی و همچنین پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی دو سویه لازم است.
🔹حمد سیف الشمسی دادستان کل امارات متحده عربی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات با همتای ایرانی خود، عنوان کرد: برای اجرای تفاهمنامه‌‌های حقوقی در زمینه معاضدت قضایی و مقابله با جرائم سازمان یافته فرا سرزمینی و بین المللی آمادگی کامل داریم.
🔹گفتنی است در این دیدار تأکید شد تا بخش های بین الملل دادستانی کل دو کشور رایزنی کرده و پیش‌نویس برنامه دوساله‌ای را تنظیم و برای امضاء دادستان های کل در ایران یا امارات متحده عربی آماده کنند.
🔹امارات متحده عربی همزمان با کشورمان از ابتدای سال ٢٠٢۴ میلادی به عضویت کامل گروه بریکس درآمده است‌.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۴:۳۰

thumnail
🔸در نشست صمیمی دادستان کل کشور با انجمن اسلامی دانشجویان مسکو مطرح شد؛ دانشجویان خارج از کشور به عنوان سفیرانی کارآمد، نقش بسزایی در اهتزاز پرچم ایران اسلامی دارند
🔹به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور؛ در جریان سفر دادستان کل کشور به روسیه برای شرکت در اجلاس دادستان های کل کشورهای عضو گروه بریکس، ایشان از این فرصت استفاده کرد تا نشستی صمیمی و دیداری چهره به چهره با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مسکو داشته باشد.
🔹وی در این نشست به نقش دانشجویان ایرانی در سربلندی کشور، پاسداری و افراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: شما دانشجویان سفیران کشورمان در روسیه هستید و در این زمینه فعالانه و اثربخش وارد میدان شوید.
🔹در این نشست دوستانه، دانشجویان حاضر سوالات خود را در حوزه‌های نظام وظیفه (مباحث مرتبط با تردد و معافیت تحصیلی) و قضایی مطرح کردند و دادستان کل کشور با پاسخگویی به سوالات تک تک آنان بر پیگیری مسائل عنوان شده از مسوولان مربوطه تاکید کرد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۵:۰۰

۶ تیر

thumnail
🔹دادستان کل کشور: لزوم تقویت و گسترش تعامل بین دادستانی و سازمان بازرسی/ خودساختگی یکی از مهمترین شرائط ناظر است/ امروز سازمان بازرسی در یک شرایط بسیار خوبی قرار دارد/ نامزدهای ریاست جمهوری و ستادهای آنان ملتزم به قانون و مصالح کشور باشند
🔹دادستان کل کشور گفت: قانون سلامت انتخابات را تضمین کرده است، به‌گونه‌ای که هر نامزد می‌تواند برای هر صندوق نماینده تعیین کند ضمن اینکه نمایندگان شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی نیز حضور دارند.
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی‌ در مراسم گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه در سازمان بازرسی کل کشور ضمن تبریک عید غدیر خم اظهار کرد: حادثه غدیر خم تحول عظیم در زندگی بشریت است و همه محتاج علی علیه السلام هستیم.
🔸وی در ادامه سخنان خود به اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در دوران تحول و تعالی اشاره کرد و با یادآوری اینکه این سازمان در تمامی بخش‌ها وظیفه نظارتی دارد، گفت: سازمان بازرسی کل کشور امروزه در یک شرایط بسیار خوب قرار دارد و امروز در داخل قوه قضاییه و هم بیرون از قوه یکی از ارکان تصمیم گیری است و رئیس این سازمان طرف مشورت رئیس قوه قضاییه در امور مهم است.

۱۰:۰۹

🔸دادستان کل کشور با اشاره به برخی از اشتراکات بین سازمان بازرسی و دادستانی کل گفت: این اشتراکات احصا شده و دادستانی کل بنا دارد که رابطه با سازمان بازرسی را تقویت کند تا نظارت‌ها تشدید شود.
🔸وی با بیان اینکه بازرس باید ابزار داشته باشد یکی از این ابزار‌ها را دانش آن رشته دانست و یادآور شد: آن بازرسی که بنا دارد به یک سازمان برود باید آن سازمان را بطور کامل بشناسد با هدف آن سازمان آشنایی داشته باشد و تا مشرف به وظایف آن سازمان نباشد بازرسی به سرانجام نمی‌رسد.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی از خودساختگی را به عنوان یکی از مهمترین شرایط ناظر دانست و خواستار تقویت ارتباطات بین سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور شد.
🔸وی در ادامه سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: نظارت سازمان بازرسی و دادستانی کل بر رفتار و عملکرد دولتمردان از حیث اجرای برنامه انتخابات بسیار مهم است.
🔸دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو اظهار کرد: امنیت کامل دوره‌های مختلف از جمله این دوره با شهادت رئیس جمهور نشان می‌دهد که ارکان نظام جمهوری اسلامی از استحکام بسیار زیادی برخوردار است.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی با یادآوری اینکه روز به روز شور و شعف بیشتری برای انتخابات ایجاد می‌شود به نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری و طرفداران آنان هشدار داد که ملتزم به قانون و مصالح کشور باشند و مطالبی که به فرموده مقام معظم رهبری دشمن شادکن می‌شود بر زبان جاری نکنند و در این رابطه باید تمامی نهاد‌های نظارتی به وظیفه خود عمل کنند.
🔸وی ادامه داد: مردم توجهی به تبلیغات سوء دشمن و فشار‌های اقتصادی آن در قالب تحریم در امر انتخابات ندارند و مثل گذشته در پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابند.
🔸دادستان کل کشور در پایان سخنان خود گفت: قانون سلامت انتخابات را تضمین کرده است، بگونه‌ای که هر نامزد می‌تواند برای هر صندوق نماینده تعیین کند ضمن اینکه نمایندگان شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی نیز حضور دارند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۰:۰۹

thumnail
🔹دادستان کل کشور در آیین تجلیل از سادات و کارکنان نمونه؛ مسیر روشن عدل علوی، چراغ هدایت دستگاه قضایی است
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام محمد موحدی در آیین تجلیل از سادات، قضات و کارمندان نمونه دادستانی کل کشور، با گرامیداشت دهه مبارک ولایت و هفته قوه قضاییه، از فضایل بیشمار مولای متقیان امام علی(ع) یاد کرد و گفت: از نبی مکرم اسلام(ص) نقل شده؛ هر که می‌خواهد جمال و زیبایی یوسف، سخاوت ابراهیم، شکوه سلیمان و قدرت داوود را بنگرد به علي(ع) نظر کند.
🔸وی با بیان اینکه پیام غدیر درون مایه الهی دارد و آن پیروی مطلق از ولایت است، تصریح کرد: غدیر به ما می آموزد که نه یک قدم از ولایت عقب بمانیم نه یک قدم جلو بزنیم، بلکه همیشه و هرجا گوش به فرمان ولایت بوده تا سعادتمند شویم.

۱۷:۰۰

🔹کار در دستگاه قضایی مجاهدانه است
🔸دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تقارن مبارکی در هفته قوه قضاییه با ایام عید سعید غدیر رقم خورده، افزود: امروز کارکنان دستگاه قضایی با وجود تمام سختی‌های کاری، به عنوان مجریان استقرار عدالت در جامعه، با الگوگیری از امام اول شیعیان و حرکت در مسیر روشن عدل علوی، خالصانه و منصفانه برای رسیدگی عادلانه به دادخواهی مردم گام می بردارند.
🔸حجت الاسلام موحدی تأکید کرد: همین خدمتگزاری‌های صادقانه و علوی وارانه دستگاه قضایی که با تلاش‌های مجاهدانه و انقلابی تلفیق شده، سبب ساز امیدآفرینی برای مردم می شود، مردمی که برای دادخواهی ها و احقاق حق، دستگاه قضایی را ملجأ و پناهگاه قابل اعتمادی برای خود می دانند.
🔸گفتنی است در اين مراسم از ۲۶ نفر از سادات و 1۶ نفر از قضات ، دادیاران دادسرای دیوان عالی و کارمندان نمونه دادستانی کل کشور و نیز منتخبین مسابقات کتابخوانی (شیعه در اسلام، میثاق با ولایت و یاس نبوی) با اعطای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۷:۰۰

۸ تیر

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ضمن قدردانی از حضور مردم و رفتار قابل قبول ستادهای انتخاباتی، نسبت به رعایت قانون تا پایان فرایند انتخابات تذکر داد.
🔸دادستان کل کشور ضمن بازدید از یکی از حوزه‌های انتخابیه شهر تهران اظهار داشت: ستادهای انتخاباتی، هواداران و رسانه‌ها از هرگونه اعلام غیر رسمی و زودهنگام نتایج انتخابات خودداری نمایند.
🔸وی تصریح کرد: قبل از اعلام نتایج از سوی وزارت کشور، هرگونه اقدام رسانه‌ای که موجب تشویش اذهان عمومی و ایجاد شائبه یا القای پیروزی زودهنگام نامزدها گردد تحت تعقیب کیفری قرار خواهد گرفت.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۲۰:۲۸

۱۱ تیر

thumnail
🔹دومین جلسه ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور برگزار شد/ دادستان کل کشور: نامزدهای انتخاباتی در مناظرات خدمات نظام را نادیده نگیرند
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور دومین جلسه ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور با حضور اعضا و به ریاست حجت‌الاسلام و‌المسلمین موحدی‌، دادستان کل کشور برگزار شد.
🔸در ابتدای این جلسه دادستان کل کشور ضمن درود به روح پر فتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین سلام و درود به ارواح طیبه شهدای گرانقدر اسلام مخصوصا شهدای خدمت اظهار کرد: فصل انتخابات در نظام جمهوری اسلامی سابقه درخشان و قابلیت ارائه به سطح دنیا را دارد. در سال ۱۳۵۷ بیش از ۹۸ درصد مردم به این نظام و حکومت رای دادند و هیچ جای دنیا حکومتی مردمی تر از حکومت جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

۱۶:۳۹

🔸وی ادامه داد: در طول تاریخ انقلاب، مردم در تمام صحنه‌ها حضور داشتند و نقش آفرینی کردند به طوری که جمهوریت نظام با حضور قاطبه مردم بوده است. به همین منظور دشمن تمام تلاش خود را کرده تا این نظام را از بین ببرد ولی نتوانسته و مایوس شده است. بنابراین دو مسئله تبلیغات مسموم و ناامید کننده و بحث اقتصادی را دنبال می‌کند.
🔸رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور گفت: دشمن برای از بین بردن نظام از ترور، ایجاد ناامنی داخلی و تحمیل جنگ به نتیجه نرسید، در حال حاضر با تحریم و فشار اقتصادی می خواهد نظام را ناتوان جلوه دهد و مردم را از نظام جدا کند. همچنین دشمن تلاش می‌کند تبلیغات مسموم را در ذهن جوانان نهادینه کند‌ در حالی که نظام پیوسته به دنبال تنش زدایی در منطقه و جهان بوده و یک نمونه آن پیگیری مذاکرات راجع به برجام است.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی بیان کرد: مردم همیشه به وظیفه خود عمل کرده‌اند و با وجود تمام تبلیغات دشمن انتخابات مجلس و ریاست جمهوری به خوبی برگزار شد و با تمام شیطنت های دشمنان و معاندین، بار دیگر مردم با حضور گسترده در پای صندوق های رای حضور پیدا خواهند کرد.
🔸وی ضمن تشکر و قدردانی از امنیت سازان و حافظان امنیت گفت: انتخابات با امنیت و سلامت برگزار شد و هیچکدام از ستادها و کاندیدا‌ها به فرایند انتخابات اعتراض نکردند. این همبستگی، اتحاد و انسجام در سایه معنویت، قداست و پشتیبانی مقام معظم رهبری و تبعیت تمام نیروهای تحت امر از باب اعتقادی است و مردم نیز به وظیفه خود عمل کرده اند.
🔸دادستان کل کشور ضمن تشکر و قدردانی از ایرانیان مقیم خارج از کشور اظهار کرد: اعتقادات بسیاری از ایرانیان خارج از کشور به اسلام و نظام ستودنی است. بسیاری از آن ها در روز انتخابات مورد اهانت قرار گرفتند ولی پای صندوق های رای حضور پیدا کردند و اجر کار آن ها بسیار زیاد است.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی بیان کرد: در رابطه با تخلفات و جرایم بنا ما بر پیشگیری از وقوع تخلف است و اگر کسی طبق مقررات عمل نکند قطعا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی اظهار کرد: دو قطبی سازی جامعه غلط است و مردم ایران همگی در خط اسلام هستند. نامزدها باید اخلاق و مصالح کشور را در نظر گرفته و آزادی انتخابات را با استفاده از برخی کلمات سلب نکنند. برخی کلمات نامناسب است و اثر منفی دارد.

🔸رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور با اشاره به اینکه در مناظره‌ها خدمات نظام نادیده گرفته نشود گفت: نامزدهای انتخابات تصور می‌کنند هر اندازه خدمات نظام را کتمان کنند رای بیشتری را کسب می‌کنند. نباید به نظام ظلم شود، بلکه باید در مناظره ها اخلاق را در قالب انصاف قرار دهند.
🔸در ادامه این جلسه علی‌اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دبیر ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور گفت: موضوعاتی که در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی مطرح شد حول دو محور عمده بود. محور اول اینکه تمام همکاران مقامات قضایی، انتظامی و اطلاعاتی در سراسر کشور تلاش کنند تا یک حضور حداکثری از نظر مشارکت مردم فراهم شود و با حضور مقامات اجرایی و نظارتی مردم بتوانند در یک فضای بی‌طرفانه آزادانه فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.
🔸وی ادامه داد: محور دوم رصد و پایش این موضوع بود که کسی در انتخابات از موقعیت و مقام خود سوء استفاده نکند. یعنی اگر کسانی در بخش‌های مختلف دارای مسئولیت هستند از مقام و موقعیت خود سوء استفاده کنند به آنها تذکرات لازم داده خواهد شد و در صورتی که رعایت نکنند بلافاصله پرونده قضایی تشکیل خواهد شد و برابر قانون با آنها برخورد می‌شود.
🔸دبیر ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور گفت: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی باید روسای ستادهای هر دو نامزد انتخاباتی را دعوت و آنها را توجیه قانونی کند تا اجازه ندهند افرادی تندرو ، افراطی و انحرافی در ستادهای آنها نفوذ و از آنها سوءاستفاده کنند.
🔸وی ادامه داد: باید به موقع نسبت به تخلفات و اظهار نظرهایی که جنبه توهین و نشر اکاذیب دارد تذکرات لازم توسط ستادهای پیشگیری و دادستان ها و مقامات قضایی،انتظامی و امنیتی به مجموعه های مختلف داده شود تا کسی از این فضای آزادانه در عرصه انتخابات سوءاستفاده نکند. اگر از هر طرف بی قانونی صورت گیرد دستگاه قضایی طبق قانون به موقع عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهند با نقض قانون کسی در این عرصه حضور پیدا کند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۶:۳۹

۱۶ تیر

🔸رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات وجرائم انتخاباتی کشور ادامه داد: بحمدالله در فرآیند انتخابات تخلفات و جرائم مخل جریان انتخابات مشاهده نشد. در امر پیشگیری موفق بودیم و موارد اندکی هم منجر به تشکیل پرونده قضایی شده که سریعا رسیدگی خواهد شد.
🔸دادستان کل کشور در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: انتخابات در ایران آزاد و مستقل است و شاید در دنیا کم نظیر یا بی نظیر باشد. چون مردم در شرکت و عدم شرکت آزادند و از طرفی کاملا مستقلند و هیچ قدرت خارجی و بیگانه نمی تواند در انتخابات ایفاء نقش کند.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در ادامه افزود: مردم کما فی السابق به وظیفه خود عمل کردند. اکنون نوبت منتخب محترم مردم است. امیدواریم بحول و قوه الهی، بتوانند برابر تکالیف قانونی و سوگندی که مطابق اصل ۱۲۱ قانون اساسی ادا خواهند کرد، عمل کنند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۲۰:۱۳

۱۷ تیر

thumnail
🔹بفضل الهی، انتخابات ریاست جمهوری در امنیت و سلامت برگزار شد/ انتخابات در ایران آزاد و مستقل است
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی در جلسه شورای معاونین اظهار کرد: به فضل الهی و تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی، انتظامی، نظامی، مجریان و ناظران، انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد و بار دیگر ملت ایران در سایه رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری "مدظله العالی"، مدل نظام مردم سالاری دینی را به رخ جهانیان کشید.
🔸دادستان کل کشور گفت: نظام اسلامی ضمن تحمل مصیبت سنگین از دست دادن رئیس جمهور محبوب خود، در مهلت قانونی توانست انتخابات با شکوهی را شکل دهد و دو مرحله آن را با مشارکت آگاهانه و ستودنی مردم به اتمام برساند.
🔸وی افزود: انتخابات ۸ و ۱۵ تیرماه، نکات افتخارآمیز و برجسته بسیاری دارد که باید بعدا به آن پرداخت. از جمله حضور ایرانیان متعهد و وطن دوست در اقصی نقاط دنیا بود که با وجود مزاحمت‌های معدود افراد شرور و وطن فروش و منافقین، با صرف ساعتها وقت، غیرتمندانه در پای صندوقهای رای حضور یافتند و در این حماسه ملی شرکت کردند.

۳:۱۶

🔸رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات وجرائم انتخاباتی کشور ادامه داد: بحمدالله در فرآیند انتخابات تخلفات و جرائم مخل جریان انتخابات مشاهده نشد. در امر پیشگیری موفق بودیم و موارد اندکی هم منجر به تشکیل پرونده قضایی شده که سریعا رسیدگی خواهد شد.
🔸دادستان کل کشور در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: انتخابات در ایران آزاد و مستقل است و شاید در دنیا کم نظیر یا بی نظیر باشد. چون مردم در شرکت و عدم شرکت آزادند و از طرفی کاملا مستقلند و هیچ قدرت خارجی و بیگانه نمی تواند در انتخابات ایفاء نقش کند.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در ادامه افزود: مردم کما فی السابق به وظیفه خود عمل کردند. اکنون نوبت منتخب محترم مردم است. امیدواریم بحول و قوه الهی، بتوانند برابر تکالیف قانونی و سوگندی که مطابق اصل ۱۲۱ قانون اساسی ادا خواهند کرد، عمل کنند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۳:۱۶

thumnail
بسم الله الرحمن الرحیمجناب مستطاب آقای دکتر مسعود پزشکیانسلام علیکم
🔸اینک که با اراده ملت ایران، مسئولیت قوه مجریه به عهده شما نهاده می‌شود، اینجانب ضمن عرض تبریک توفیقات حاصله به جنابعالی، بعنوان منتخب چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، امیدوارم به مدد الهی، بتوانید خواسته ملت شریف ایران را جامه عمل پوشانیده و به تکالیف قانونی از جمله اجرای قانون اساسی و بویژه موارد مندرج در سوگندنامه موضوع اصل ۱۲۱ قانون اساسی، عمل کنید.
🔸امید است، سوابقتان در عرصه تقنین و برخورداری از روحیه مردمی، به عنوان سرمایه ای موثر در عرصه اجرا نیز، مددرسانتان باشد.
محمد موحدیدادستان کل کشور۱۷ تیر ماه ۱۴۰۳
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۷:۳۵

۲۲ تیر

thumnail
🔹پیام تسلیت دادستان کل کشور در پی درگذشت حاج سید جواد حجازی
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در پیامی درگذشت پدر حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید علی اصغر حجازی را به وی تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیمانالله و انا الیه راجعون
خدمت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید علی اصغر حجازی (دامت تاییداته)
سلام علیکم
🔸رحلت پدر بزرگوارتان مرحوم حاج سید جواد حجازی ابوالشهیدین و از پیشکسوتان جهاد و مبارزه و از خادمان پرتلاش و خستگی ناپذیر و مخلص مردم، به ویژه نیازمندان جامعه را خدمت حضرت مستطابعالی و خانواده معظم معزی، صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم رضوان الهی و برای بازماندگان اجر و صبر مسئلت می‌نمایم.
محمد موحدیدادستان کل کشور ٢٢ تیرماه ١۴٠٣
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۸:۲۵

۱ مرداد

thumnail
🔹ضرب الاجل یک ماهه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان جهت تعیین تکلیف خودروها و موتورسیکلت‌های رسوبی موجود در پارکینگها
🔸علی حسنوند دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان در جلسه با مسولین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان و بنیاد تعاون ناجا و پلیس راهور و فرماندهی انتظامی استان به دستگاه‌های مربوطه دستور داد حداکثر ظرف مدت یک ماه تمام خودروها و موتورسیکلت‌های رسوبی که آرای قطعی آنها صادر گردیده و تعداد آنها حدود 6500 دستگاه می‌باشد تعیین تکلیف گردیده و از پارکینگ‌های استان خارج گردند.
🔸وی همچنین علل نگهداری این میزان از خودروها و موتورسیکلت‌ها را از مسئولان جویا شد.
🔸حسنوند در ادامه گفت: بنا به دستور رییس محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور مبنی بر اینکه وضعیت همه پارکینگ‌های محل نگهداری وسایل نقلیه توقیفی باید بررسی شود و در راستای پیگیری حقوق عامه و نظارت بر نگهداری اموال متعلق به بیت المال و دولت در استان لرستان و همچنین جهت حفظ حقوق مردم این موضوع به طور مستمر در دستور کار قرار دارد.
🔸دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان افزود: ماموریت اصلی این جلسات و بازدیدها از پارکینگ‌های خودروها بررسی شرایط نگهداری وسایل نقلیه، تعیین تکلیف سریع و در چارچوب قانون، نظارت بر روند رسیدگی‌های قضایی می‌باشد.
🔸وی بیان کرد: در بازدیدهای گذشته توسط این دادستانی مشخص شد برخی از خودروها مربوط به سال‌های گذشته است؛ هیچ توجیهی ندارد که یک خودرو چندین سال در پارکینگ نگهداری شود؛ به همین منظور دستور بررسی پرونده تعدادی از خودروها صادر شد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۹:۱۳

۲ مرداد

thumnail
🔹ورود دادستانی کل کشور به موضوع بهسازی و رفع نواقص آزاد راه امیرکبیر قم-کاشان
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، با پیگیری حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور و معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب قم، عملیات ترمیم، اصلاح و بازسازی مسیر رفت و برگشت آزاد راه قم-کاشان انجام شد.
🔸در راستای کاهش حوادث جاده‌ای، بهبود خدمات‌رسانی به هموطنان و رفع نارضایتی عمومی از وضعیت نامناسب آسفالت آزاد راه امیرکبیر که منجر به افزایش خطرات جاده ای و ایجاد خسارات جانی، مالی، استهلاک خودرو و ... گردیده بود با پیگیری دادستان کل کشور و دادسرای استان قم، انجام عملیات ترمیم این مسیر اعم از بهسازی روکش آسفالت آزاد راه، لکه گیری و نصب حفاظ بتنی میانی و رفع عیوب و نواقص این مسیر از سوی شرکت متولی به نتیجه رسید.
🔸این مسیر که یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی مرکز کشور می‌باشد سهم شایانی در جابجایی و حمل و نقل ترافیکی مسافران و ترانزیت جاده‌ای دارد که به دلیل حجم بالای تردد و عدم رسیدگی مناسب طی چند سال اخیر دچار خرابی، شکستگی و وضعیت نامناسب آسفالت گردیده بود که با پیگیری‌های بعمل آمده و اخذ و ابلاغ تصمیمات استانی، بهسازی این مسیر انجام شد.
🔸گفتنی است احداث آزاد راه قم کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر از سال ۱۳۷۱ آغاز و در سال ۱۳۷۸ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۸:۰۳

thumnail
🔹تخصیص اعتبار ده هزار میلیارد ریالی و آغاز عملیات بهسازی، اصلاح روکش آسفالت و رفع نقاط حادثه‌خیز آزاد راه اصفهان-نطنز-کاشان با پیگیری دادستانی کل کشور
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، سید محمد موسویان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان در نشست فوق‌العاده کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه با موضوع بررسی معضلات و مشکلات آزادراه اصفهان-نطنز-کاشان اظهار کرد: عملیات بهسازی و اصلاح روکش آزادراه اصفهان-نطنز-کاشان آغاز و به سرعت در حال پیگیری می‌باشد.

۱۸:۱۰

🔸وی در اینباره توضیح داد: موضوع کیفیت روکش آسفالت این آزادراه چندین سال بود که با وجود پیگیری‌های فراوان همچنان لاینحل باقی مانده و تداوم وضعیت بسیار نامطلوب این جاده برای مسافران مخاطرات فراوانی را ایجاد کرده بود.
🔸موسویان نبود اعتبار کافی در استان را عامل اصلی عدم حل این معضل عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های دادستانی مرکز استان و دستور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی دادستان محترم کل کشور به وزیر محترم راه و شهرسازی، مبلغ ده هزار میلیارد ریال جهت بهسازی و اصلاح روکش آسفالت این آزادراه تخصیص داده شد.
🔸وی در ادامه با تاکید بر سرعت‌بخشی فرآیند اصلاح روکش آسفالت و تجهیز این آزادراه به ویژه در نقاط حادثه‌خیز و خطرآفرین گفت: تاکنون ٧۵ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت، ٣٣ کیلومتر خط‌کشی و نصب ٧۴ عدد نیوجرسی صورت پذیرفته است.
🔸دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان همچنین در مورد بروز هرگونه قصور یا تقصیر در مسیر ایفای وظایف قانونی و یا ترک فعل‌های احتمالی از سوی دستگاه‌های متولی هشدار داد و گفت: مسئولان در هر سطح و جایگاهی که هستند نباید به بهانه کمبود امکانات از وظایف ذاتی خود کوتاهی کرده و چنانچه در امور محوله قصور و کوتاهی صورت پذیرد، تشکیل پرونده از باب ترک فعل را به همراه خواهد داشت.
🔸موسویان در پایان خاطرنشان کرد: به لحاظ اینکه موضوع مورد تاکید و مطالبه دادستان محترم کل کشور بوده و همچنین در راستای صیانت از حقوق عامه این مطالبه عمومی با جدیت و قاطعیت تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۸:۱۰