عکس پروفایل دادستانی کل کشورد

دادستانی کل کشور

۴,۷۸۰عضو
عکس پروفایل دادستانی کل کشورد
۴.۸هزار عضو

دادستانی کل کشور

کانال رسمی دادستانی کل کشور

۲۷ بهمن

thumnail
🔹دادستان کل کشور: هدف نخست انقلاب‌اسلامی عمل به احکام اسلامی است
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ شب گذشته در نشستی با اساتید و طلاب حوزه علمیه قم که در مسجد مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سالگرد پیروزی انقلاب‌ اسلامی اظهار کرد: باید اهداف امام خمینی(ره) از تشکیل حکومت اسلامی برای مردم تبیین و تحلیل شود.
🔸وی افزود: امام راحل(ره) زحمات بسیاری برای این انقلاب کشیده‌اند و برای تحقق آن خون جوانان بسیاری در این راه ریخته شد، لذا باید انگیزه این کار تبیین شود.
🔸حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی گفت: امروز نظام اسلامی نیازمند نظریه‌پردازان در عرصه‌های مختلف است. اهداف و آرمان‌های امام راحل(ره) اسلامی بوده و قوانین اسلامی نیازمند تبیین است.

۱۶:۳۶

🔸دادستان کل کشور هدف نخست انقلاب‌ اسلامی را عمل به احکام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب‌های بسیاری در دنیا صورت گرفت ولی هیچ انقلابی با روح اسلام و معارف اهل‌بیت(ع) و رهبری شخصیتی عالم و متفکر شیعی وجود نداشت.
🔸وی گفت: امام‌خمینی(ره) به دنبال تحقق اسلام ناب و ترویج معارف اسلامی بودند. ایشان تلاش کردند مردم را به سمت حل مشکلات جهان اسلام تشویق کنند.
🔸حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی ادامه داد: امام‌خمینی(ره) در تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب‌اسلامی موفق شدند. ایشان بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی با حضور شاگردان عالم و مجاهد از جمله شهید آیت‌الله بهشتی و مقام‌معظم‌رهبری و برخی از علما و مراجع، قانون اساسی را منطبق بر احکام اسلام و قرآن و روایات اهل‌بیت(ع) نگاشتند.
🔸وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی دسیسه‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، جنگ داخلی و ترور شخصیت‌های نطام توسط دشمن به راه افتاد و این اقدامات دشمنان اسلام و انقلاب همچنان ادامه دارد.
🔸دادستان کل کشور پایداری و ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی را به دلیل پشتیبانی مردم و حوزه‌های علمیه دانست و اظهار کرد: اگر حمایت و حضور مردم در پای صحنه و نیز پشتیبانی حوزه از انقلاب نبود، قطعا این انقلاب فرو می‌پاشید.
🔸این مقام قضایی گفت: امروز یکی از مصادیق جهاد تبیین، تبیین فقه و احکام اسلامی برای مجریان و قانون‌گذاران است. حوزه‌های علمیه تکیه‌گاه نظام هستند و اگر حوزه کمک نکند، نظام با چالش‌هایی مواجه می‌شود.
🔸وی در پایان گفت: در عرصه‌های مختلف نیازمند حمایت حوزویان هستیم. امروز دشمن تمام توان خود را برای نشان دادن ناکارآمدی نظام به کار گرفته است و ما نیازمند حمایت فکری حوزویان و علما هستیم.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۶:۳۷

thumnail
🎬 برشی از نشست مدیران مدارس و معاونان حوزه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۶:۴۱

۲۸ بهمن

thumnail
🔸بخشنامه دادستان کل کشور خطاب به دادستان‌های مراکز استانها:
🔹بر اجرای دقیق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نظارت جدی شود
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، با توجه به نقش موثر جمعیت در رشد و پیشرفت کشور و با عنایت به سیاست‌های کلی جمعیت (ابلاغی مورخ 30/02/1393 مقام معظم رهبری «مدظله العالی») و به منظور تحقق کامل اهداف «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و مبتنی بر تکالیف قانونی مقید در مواد 56 تا 61 قانون مذکور و مطابق ماده 22 «قانون آئین دادرسی کیفری» و تکالیف نهاد دادسرا در امر صیانت از حقوق عامه و حفظ منافع و مصالح ملی و به منظور وحدت رویه قضات دادسرا در کشف و برخورد قانونی با افراد و شبکه‌هایی که مبادرت به سقط غیرقانونی جنین می‌نمایند:
🔸حجت الاسلام و المسلمین موحدی در بخشنامه‌ای خطاب به دادستان‌های مراکز استان‌های سراسر کشور برخورد قاطع با مراکز غیرمجاز سقط جنین و شبکه‌های مجرمانه در این حوزه را مورد تاکید قرار داد.
در این بخشنامه آمده است:
🔸به منظور رسیدگی دقیق و تمرکز بررسی پرونده‌های مرتبط با جرایم سقط جنین، نسبت به تعیین قاضی مجرب و شعب اختصاصی برای رسیدگی به جرایم مذکور در دادسرای مرکز استان و نیز شهرستان‌هایی که بیشترین فراوانی وقوع جرم گزارش شده است؛ اقدام گردد.

۴:۵۱

🔸در صورتی که فعالیت‌های غیرمجاز در اماکن و مراکز سقط جنین غیرقانونی، برابر گزارش ضابطین قضایی یا بازرسان وزارت بهداشت، احراز گردید؛ در چارچوب قانون ترتیبی اتخاذ شود که از ادامه فعالیت غیرمجاز مراکز یادشده جلوگیری شود.
🔸در راستای اجرای ماده 59 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت علاوه بر رسیدگی به جرائم کشف شده؛ موارد مربوط به این جرم در فضای مجازی را جهت اقدام مقتضی به معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گزارش نمایند.
🔸در مواردی که مباشر، شریک یا معاون جرم، از صاحبان حرف و مشاغل پزشکی بوده و وسایل سقط جنین را فراهم نمایند با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع، در کیفرخواست تنظیمی، علاوه بر درخواست مجازات قانونی، مطابق تبصره 4 ماده 56 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ابطال پروانه فعالیت از دادگاه رسیدگی کننده درخواست و نماینده دادستان در جلسات دادرسی بر این مطالبه تاکید نماید.
🔸با استفاده از ظرفیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نسبت به تبیین موضوع و اقدامات رسانه‌ای و تبلیغاتی، جهت ارتقاء آگاهی عمومی از تبعات حقوقی و قضایی ناشی از اقدام به سقط جنین غیرمجاز به منظور پیشگیری از جرایم مذکور با صدا و سیمای استان در چارچوب قانون همکاری گردد.
🔸نظر به اینکه هرگونه خرید، فروش و پخش غیرمجاز داروهای رایج در سقط جنین، خارج از سامانه ردیابی و رهگیری فراورده‌های دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا نگهداری و حمل آن بدون نسخه پزشک جرم محسوب و مستلزم مجازات قانونی می‌باشد، ضرورت دارد؛ ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با همکاری و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان و استفاده از ظرفیت ضابطین قضایی، با جرایم مذکور برخورد قاطع قضایی را معمول داشته و در خصوص گزارش های موثق ضابطین قضایی یا مراجع ذی صلاح رسمی مبنی بر شناسایی مراکز غیر مجاز سقط جنین، عندالاقتضاء به صورت میدانی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط بازدید و تدابیر قانونی و بازدارنده با فوریت اتخاذ گردد.
🔸گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور، ستاد ملی جمعیت و سایر مراجع مرتبط مبنی بر اهمال، سهل‌انگاری و استنکاف دستگاه‌های ذی‌ربط در انجام وظایف مندرج در «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» مطابق ماده 71 قانون مذکور و بند (الف) ماده 3 «دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن» و مدنظر قرار دادن ضمانت اجراهای قانونی نسبت به تعقیب ترک فعل های ارتکابی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۴:۵۱

thumnail
🔸دادستان کل کشور در مرکز ارتباطات مردمی به مشکلات حقوقی و قضایی ۱۵ نفر از مراجعان رسیدگی کرد.
🔸پیرو منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی که مردمی بودن و مهمتر از آن مردمی ماندن را از ویژگی‌های لازمِ هر مسئول نظام اسلامی خواندند و در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه برای ملاقات بی‌واسطه مسئولان قضایی با مردم، حجت الاسلام و المسلمین موحدی دادستان کل کشور به همراه محمد عباسی مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات و رئیس دفتر دادستان کل، عباس منصوری معاون نظارت بر امور دادسرا‌ها و ضابطین سراسر کشور و علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور امروز (شنبه ۲۸ بهمن ماه) در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور یافت و با ۱۵ نفر از مراجعانی که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کرده بودند دیدار و به پرونده‌های آن‌ها رسیدگی کرد.
🔸در این دیدار که با حضور علی اصغر رفاهی مدیر کل ارتباطات مردمی قوه قضاییه انجام شد، دادستان کل کشور در ارتباط با برخی پرونده‌ها و درخواست‌های مطروحه در چارچوب قانون دستوراتی را صادر و برای راهنمایی بیشتر مراجعان ارشادات لازم را ارائه کرد.

۱۳:۱۰

🔸حجت الاسلام و المسلمین موحدی در حاشیه این ملاقات مردمی اظهار کرد: برخی از مراجعه کنندگان در این ملاقات مردمی موانع و مشکلات مربوط به واحد تولیدی‌ را مطرح کردند تا قوه قضاییه در بحث تولید اشتغال به آن‌ها کمک کند.
🔸وی افزود: برخی از درخواست‌های مراجعان در مرحله دادسرا، اجرای حکم و یا تحقیق است و پیگیر تسریع در رسیدگی هستند برخی دیگر بحث‌های حقوقی مطرح می‌کنند و به دنبال حل مشکل قضایی خود در مراجع حقوقی هستند و یا درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را دارند.
🔸دادستان کل کشور گفت: برخی از متقاضیان حسب مورد با ارشاد و راهنمایی قانع می‌شوند و کار‌های قانونی خود را پیگیری می‌کنند. برخی دیگر نیز اصرار دارند که اقدام یا دستوری از این ناحیه صادر شود که در حدود قانون پیگیری می‌کنیم تا جایی که مقدور است مشکلات مراجعه کنندگان را رفع کنیم.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی اظهار کرد: بسیاری از مراجعه کنندگان به دلیل نداشتن آگاهی‌های حقوقی نیاز به توجیه دارند. در همین راستا مراجع مختلف و رسانه‌ها در آگاهی بخشی مردم به مسائل حقوقی باید تلاش بیشتری کنند. حتی در متون درسی می‌توانند بسیاری از مسائل و موضوعاتی که مردم بیشتر با آن مواجه هستند را به زبان ساده مطرح کنند.
🔸وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با تفکیک قوا توانسته است قوه قضاییه مستقلی را در کنار قوه مقننه و قوه مجریه ترسیم کند. مردم در اقصی نقاط کشور در دورترین نقطه و مناطق صعب‌العبور با طی فاصله‌های بسیار کمی می‌توانند به واحدهای قضایی دسترسی داشته و درخواست‌های حقوقی خود را مطرح کنند.
🔸دادستان کل کشور گفت: یکی از راه‌های دسترسی مردم به قوه قضاییه ملاقات‌های مردمی است و مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه از زمان ریاست رئیس قوه قضاییه تقویت شده است. مدیر کل این مرکز نیز با دانش، حوصله و انگیزه درخواست‌های مراجعان را گروه بندی می‌کند و به صورت تخصصی به مسئولان عالی قوه قضاییه ارجاع می‌دهد.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی تصریح کرد: امروز با معاونان دادستانی کل کشور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور پیدا کردیم تا به درخواست‌های ۱۵ نفر از مراجعه کنندگان به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه رسیدگی کنیم. در شهرستان‌ها نیز ملاقات‌های مردمی توسط روسای کل دادگستری، دادستان‌ها و معاونان برگزار و به خواسته‌های مردم رسیدگی می‌شود این امر نشان می‌دهد که قوه قضاییه توانسته است در دسترس مردم قرار گیرد.
🔸وی عنوان داشت: امیدواریم ورودی و دعاوی حقوقی و کیفری قوه قضاییه کاهش پیدا کند. اگر بتوانیم در برخی موارد قضازدایی و جزازدایی کنیم ورودی‌های قوه قضاییه کاهش پیدا می‌کند یا اینکه برخی از امور مانند اعاده دادرسی به دیوان یک مرحله‌ای شود چرا که بعضاً بیش از ۱۰ مرتبه درخواست می‌کنند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۳:۱۰

۳ اسفند

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی در پیامی درگذشت آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری را تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح است:
🔸خاندان مکرم و معظم شوشتری و حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمداسماعیل شوشتری
رئیس شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر ویژه روحانیت
🔸رحلت عالم ربانی آیت الله حاج شیخ عبدالقائم شوشتری که عمر پر برکت خویش را در خدمت به اسلام و نظام جمهوری اسلامی و کسب معارف اخلاقی و نیز تربیت شاگردان ممتاز در حوزه‌های علمیه گذرانید را به حضرت بقیه‌الله الاعظم ارواحنا الفدا، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه، علمای اعلام، خاندان مکرم و عالم‌پرور شوشتری و سایر بستگان تسلیت می‌گويم.
🔸از درگاه خداوند متعال برای آن عارف ‌عالم رضوان و غفران و برای بیت معزا و محبین ایشان اجر و صبر جزیل مسئلت دارم.
محمد موحدی
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۱:۱۷

۵ اسفند

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، در مراسمی با حضور دادستان کل کشور و جمعی از مدیران قضایی و اجرایی استان خوزستان، مجتمع شوق زندگی در اهواز افتتاح شد.
🔸حجت الاسلام والمسلمین موحدی در این مراسم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و درود به روح بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهیدان، گفت: اجرای برنامه‌های حمایتی از گروه‌های آسیب‌پذیر و آسیب‌دیده از اهداف امام خمینی (ره) در اول انقلاب بود و در همان ابتدای پیروزی انقلاب، جهادگران با حضور در اقصی نقاط کشور به ارائه خدمات پرداختند.
🔸وی ادامه داد: نهاد‌های حمایتی متعدد از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز با همین رویکرد راه‌اندازی شدند و امروز هیچ فرد نیازمند جسمی و روانی در کشور نیست که تحت حمایت این نهاد‌ها قرار نگرفته باشد.

۶:۴۴

🔸حجت الاسلام والمسلمین موحدی گفت: دستگاه قضایی نیز که از برکات نظام جمهوری اسلامی است، به‌رغم مستقل بودن از سایر قوا، بر اساس تکالیفی که در خصوص پیشگیری از جرایم، تخلفات و آسیب‌های اجتماعی دارد، برنامه‌ها و اقداماتی را در این راستا در دستور کار قرار داده و به مرحله اجرا درآورده است که یکی از آن‌ها تاسیس مجتمع‌های شوق زندگی است.
🔸وی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان بدسرپرست، بی‌سرپرست، در معرض آسیب و سوءاستفاده از سوی برخی افراد مانند تکدی‌گری و زباله‌گردی، از گروه‌های هدف این مجتمع هستند که همزمان مورد حمایت قضایی و سایر نهاد‌های حمایتی همکار قرار می‌گیرند.
🔸حجت الاسلام والمسلمین موحدی با قدردانی از همکاری دستگاه‌های اجرایی استان با دادسرای مرکز این استان در راه‌اندازی مجمتع قضایی شوق زندگی، گفت: دنیا باید امروز از این حمایت‌های همدلانه نظام جمهوری اسلامی از کودکان الگو بگیرد.
🔸وی افزود: خوزستان هشت سال دچار توطئه جنگ تحمیلی بود و امروز این فضای همبستگی موجب می‌شود که امور استان در مرکز کشور نیز بهتر پیگیری شود.
🔸دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: با شرکت اقشار و گروه‌های مختلف در انتخابات، این پیام گسترده را به دنیا خواهیم داد که ملت مقاوم و همیشه در صحنه ایران، با دفاع از استقلال سیاسی کشور، کسانی که با توطئه‌های تفرقه‌افکنانه چشم طمع به خاک این کشور دارند را مأیوس خواهد کرد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۶:۴۵

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی با صدور پیامی فرارسیدن نیمه شعبان، هفته وزارت اطلاعات و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را تبریک گفت.
متن پیام به این شرح است :بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب
وزیر محترم اطلاعات جمهوری اسلامی ایرانسلام علیکم؛
🔸فرا رسیدن پانزدهم شعبان المعظم سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی ارواحنافداه که به شایستگی به روز سربازان گمنام امام زمان (عج ) مزین گردیده است را به جنابعالی، مدیران و کارکنان مومن، شجاع و خدوم وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
🔸این روز یادآور تلاشها و مجاهدت‌های خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) و عملکرد افتخارآمیز مدافعان امنیت در جامعه اطلاعاتی کشور است که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) وزارت اطلاعات به همت نیروهای باایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است.
🔸بی‌شک اقتدار، امنیت و صلابت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا و فداکاری‌های خالصانه و شبانه‌روزی این قهرمانان گمنام و بی‌ادعا است.
🔸اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای مظلوم امنیت، موفقیت و سربلندی همه خدمتگزاران نظام اسلامی علی‌الخصوص خادمین این نهاد مقدس را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
محمد موحدی
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۷:۴۲

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، جلسه هفتگی شورای معاونین دادستانی کل کشور با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین موحدی برگزار شد.
🔸در ابتدای این جلسه، دادستان کل کشور با تشریح اهمیت حضور پرشکوه مردم در انتخابات پیش رو، برگزاری انتخابات را جلوه‌ای از اقتدار کشور دانست و گفت: روسای ستادهای پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در ایام متصل به انتخابات، فعالیت‌های نظارتی خود را تشدید کنند تا این امر سرنوشت‌ساز به نحو صحیح و خوبی انجام شده و مردم بتوانند از حق شرعی و قانونی خود بدون دغدغه بهره‌مند شوند.
🔹دشمن از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای هراس دارد
🔸رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور گفت: همانطور که می‌دانیم دشمن از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای هراس داشته و دارد. نشانه این ترس هم تلاش بی وقفه دشمن در ایجاد یاس و ناامیدی در دل مردم عزیز ایران است تا بتواند به هر طریقی مردم را از حضور گسترده در انتخابات دلسرد و بی‌رغبت کند.

۱۰:۳۲

🔸حجت الاسلام و المسلمین موحدی تصریح کرد: اما دشمنان این کشور بدانند که مردم ایران به یک رشد و آگاهی سیاسی بالایی رسیده و به اقتدار و عزت و پرچم مقدس کشورشان تعصب و حساسیت دارند. لذا هرجا دشمن تلاش کرده است که مردم را از صندوق‌های رای دور کند مردم با حضور گسترده‌تر و با شکوه‌تر خود برنامه‌های دشمن را نقش بر آب کرده و حضور کم نظیر ایشان در جشن بزرگ 22 بهمن امسال یک نمونه از هزاران نمونه مردمی بودن این نظام است.
🔹انتخابات در ایران کاملا مردمی است
🔸رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر تمام تلاش دشمن در بدبین کردن مردم برای عدم حضور در انتخابات متمرکز شده است، در حالی که ملت بزرگ ایران کاندیداهای انتخاباتی را فرزندان خود و فرزندان همین کشور می‌دانند. لذا مردم این بار هم با درک درست شرایط در انتخابات حضور پررنگی داشته و قطعا دشمن را مایوس خواهند کرد. چرا که می‌دانند که آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنها دلسوز ایران نبوده و به نفع مردم و خواسته مردم توجهی ندارند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۰:۳۲

۹ اسفند

thumnail
🔹دادستان کل کشور در پیامی درگذشت والده حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه را تسلیت گفت.
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی با صدور پیامی درگذشت مادر معاون قضایی قوه قضاییه را تسلیت گفت.
متن این پیام بدین شرح استانا لله و انا الیه راجعون
برادر گرامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین صادق رحیمی دامت توفیقاته
معاون محترم قضایی قوه قضاییه
درگذشت والده مکرمه‌تان را به جنابعالی و سایر بازماندگان تسلیت عرض می‌نمایم.
از درگاه خداوند رحمان برای آن فقیده سعیده رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
محمد موحدی
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۱:۱۰

۱۱ اسفند

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی به منظور نظارت بر روند برگزاری انتخابات در وزارت کشور حضور یافت.
🔸حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی در حاشیه بازدید از وزارت کشور و روند برگزاری انتخابات گفت: امروز روز مبارکی برای ملت بزرگ ایران است.
🔸همه ما دو وظیفه عمده داریم یکی شرکت در انتخابات و دیگری انتخاب اصلح بین نامزد‌های داوطلب است.
🔸وی با بیان اینکه نامزد‌های انتخابات منتخبین مردم خواهند بود، افزود: منتخبین مردم که با رای بالا انتخاب می شوند، حتما بر اساس سوگندی که در شروع کار خود یاد می کنند به تکلیفی که برعهده‌شان است عمل خواهند کرد.
🔸همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند مجلس در راس امور است و همان طور که رهبر انقلاب نیز فرمودند مجلس باید برای کشور ریل گذاری کرده و مشکلات را حل کند.
🔸قطعا مردم با انگیزه‌ای که در پای صندوق رای حضور پیدا می‌کنند از منتخبین انتظاراتی دارند.

۹:۴۵

🔸دادستان کل کشور تصریح کرد: مردم این بار نیز دشمنان را مایوس خواهند کرد. مردم قدر استقلال سیاسی خود را می‌دانند. مردم ما به فرزندان خود رای می‌دهند.
🔸مردم به فرزندان اصلح خود رای می‌دهند و انشالله با رای خود تداوم فعالیت مجلس شورای اسلامی را رقم خواهند زد.
🔸وی با بیان اینکه در انتخابات مجلس، رای دادن به نفع همه و رای ندادن به ضرر همه است، اظهار کرد: مردم با مشکلاتی که دارند و کاستی‌هایی که وجود دارد با تمام وجود در انتخابات حضور پیدا کرده و می کنند. مردم شریف ایران انتخابات را از اهم امور خود و کشور می‌دانند.
🔸دادستان کل کشور اضافه کرد: مردم با حضور حماسی و با شکوهی که خواهند داشت، روح امام خمینی (ره) و شهدا را با انتخاب نامزد اصلح شاد می‌کنند.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۹:۴۵

thumnail
دادستان کل کشور: مردم این بار نیز دشمنان را مایوس خواهند کرد.

۱۳:۱۱

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی عصر امروز (جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲) در حاشیه بازدید از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان اظهار کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات موجب خشنودی خیرخواهان نظام جمهوری اسلامی و باعت یاس و ناامیدی دشمنان و بدخواهان ایران عزیز خواهد شد.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی افزود: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشوری پویا، تعیین کننده و موثر در منطقه و جهان است.
🔸وی با بیان اینکه امروز هر نوع تحولی در ایران هم مورد توجه خیرخواهان و هم بدخواهان است، تاکید کرد: در این ۴۵ سال ملت ایران در همه صحنه ها بدخواهان را مأیوس و خیرخواهان خود را امیدوار کرده است.
🔸 حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ادامه داد: امروز که ۱۱ اسفند و روز سرنوشت ساز است، خیرخواهان این ملت را خرسند کنیم و بدخواهان هم مایوس شوند؛ ملت ایران به وظیفه خود عمل خواهد کرد.
🔸دادستان کل کشور در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت از روند انتخابات و دریافت گزارش تخلف، گفت: ما از چندین ماه گذشته ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی را در تهران و استان‌ها تشکیل دادیم که البته گزارشاتی در این خصوص واصل شده است.اگرچه نگاه ما پیوسته یک نگاه پیشگیرانه در برخورد بوده است.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی تاکید کرد: تا به امروز تخلف خاصی پیش نیامده و فقط موارد معدودی منجر به تشکیل پرونده شده است که به آنها رسیدگی خواهد شد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۷:۱۴

۱۲ اسفند

thumnail
🔸به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور اولين همايش دادستان های نظامی سراسر كشور با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی دادستان كل كشور و حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان رئيس سازمان قضايی نيروهای مسلح در مركز و به صورت برخط در سراسر كشور برگزار شد.
🔸در اين همايش حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم انقلابی کشورمان در پای صندوق های رأی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: به رغم تبليغات گسترده و ناجوانمردانه معاندين عليه داشته‌ها، دستاوردها و توفيقات نظام جمهوری اسلامی ايران، با لطف خداوند متعال و رهبری داهیانه حضرت امام‌ خامنه‌ای (مدظله‌ العالی) و نیز همدلی و همبستگی مردم با بصیرت کشورمان، روز گذشته شاهد یک حضور بسیار خوب از مردم بودیم که بحمدالله بار دیگر موجب خرسندی خیرخواهان نظام جمهوری اسلامی و باعث یاس و ناامیدی بدخواهان و معاندین گردید.

۱۳:۲۸

🔸حجت الاسلام و المسلمين موحدی در ادامه با بيان اينكه رفتار و منش قاضی هم در کار و هم در زندگی فردی و اجتماعی بايد مطابق با شئون این جایگاه مهم باشد گفت: توجه به شئون این جایگاه مهم، مقدمه‌ای برای اجرای عدالت در منصب قضاوت می‌باشد.
🔸وی افزود: يك قاضی بايد علاوه بر ذكر وجودی ذكر عدمی هم داشته باشد و خلاف قانون و عدل رای نداده و خدایی ناکرده دچار کج روی و خطا نشود.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی بيان داشت: این یک اصل و یک رکن مهم است که در نظام اسلامی لحظه‌ای نبايد دچار غفلت شده و یاد و ذکر خدا را فراموش کنیم.
🔸دادستان كل كشور با تاکید بر اهميت كار دادستان‌های نظامی در نظارت دقيق بر اقدامات نیروهای مسلح و ضابطين گفت: اهميت كار داستان نظامی در ارتباط با ضابطين نسبت به دادستان‌های عمومی بالاتر و حساس‌تر است، چرا که علاوه بر ارتباطی كه با ضابطين داشته و دستورات قضايی صادر می‌كنند به تخلفات و جرايم نظامی آنها هم رسيدگی می‌كنند. لذا نظارت دقيق بر عمكرد آنها با رعايت شأن و جايگاه آنها، كار حساس و دقيقی است و توجه بیشتر و مراقبت خاص خود را می‌طلبد.
🔸وی در ادامه بر حفظ اسرار نظامی در سازمان قضایی نيروهای مسلح در رسيدگی به پرونده‌ها تأكيد كرد و گفت: در عين برخورد و حفظ اقتدار دستگاه قضايی، حفظ اسرار نيروهای مسلح مهم و حساس است و كادر قضايی و اداری بايد در برابر نفوذ اطلاعاتی دشمنان مراقب و مواظب بوده و به مسئله صيانت در همه ابعادش به عنوان یک اصل جدی توجه کنند.
🔸وی بيان داشت: كار سازمان قضايی نيروهای مسلح در قوه قضاييه اهم بخش‌های ديگر است. با توجه به اينكه این سازمان بر عملکرد نيروهای مسلحی نظارت دارد كه در رأس آن فرماندهی معظم كل قوا حضور دارند، لذا انفاس قدسی مقام معظم رهبری در سازمان قضايی نيروهای مسلح بيشتر به مشام می رسد و این موضوع برای سازمان قضایی نيروهای مسلح یک افتخار بزرگ است.
🔸حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در پايان ابراز اميدواری نمود كه با مديريت جهادی و انقلابی حجت الاسلام و المسلمين پورخاقان در رأس سازمان قضايی نيروهای مسلح، اين سازمان بتواند در دستيابی به اهداف خود يعنی صيانت از نيروهای مسلح موفق و سربلند باشد.
🇮🇷روابط عمومی دادستانی کل کشور

۱۳:۲۸