عکس پروفایل پایگاه خبری دادبانپ

پایگاه خبری دادبان

۹۶۱عضو
عکس پروفایل پایگاه خبری دادبانپ
۹۶۱ عضو

پایگاه خبری دادبان

آخرین اخبار حقوقی و قضایی، افزایش دانش حقوقی، دانستنی های حقوقی، معاملات، جرایم، مجازات ها، ارث، مهریه، طلاق، حقوق زوجین، نفقه و ....
@m_n_1399ادمین و تبلیغات

https://dadbanedalat.com/category/%d8%a8%d8%a7%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%88%da%a9%d9%84%d8

۲۴ دی

undefinedمعاون امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان: ۲ تروریست در سراوان که قصد عملیات انتحاری داشتند قبل از انجام هر گونه اقدامی به هلاکت رسیدند.

۱۱:۱۲

۲۵ دی

undefinedحمله به ناوشکن آمریکا در دریای سرخundefinedفرماندهی ستاد مرکزی آمریکا (سنتکام) دقایقی پیش اعلام کرد که یک موشک را که از مناطق تحت کنترل ارتش یمن به سمت ناوشکن آمریکایی لابون در جنوب دریای سرخ شلیک شده بود، رهگیری کرده است.undefinedبنا به ادعای سنتکام این حادثه دیروز یکشنبه رخ داده و موشک شلیک شده از نوع کروز بوده است.

۵:۰۰

thumnail

۵:۰۱

thumnail

۵:۰۲

undefinedرای دیوان برای آزادسازی قیمت بلیت هواپیما متوقف شد
undefinedدر حالی با رای دیوان عدالت اداری، ایرلاین‌ها قیمت پروازهای داخلی را افزایش داده‌اند که خبر می‌رسد رئیس این دیوان دستور موقوف‌الاجرا شدن این رای تا اطلاع ثانوی را صادر کرده است. undefinedمشخص نیست این دستور به شرکت‌های هواپیمایی داخلی ابلاغ شده یا خیر. اما آنچه در سایت‌های فروش مشهود است این‌که فعلاً قیمت‌ها به نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری در خردادماه امسال بازنگشته است./تسنیم

۸:۴۲

۲۶ دی

thumnail

۴:۴۳

undefined آخرین وضعیت پرونده عاملان شهادت آرمان علی‌وردی
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال ایرنا در باره آخرین وضعیت پرونده عاملان شهادت آرمان علی‌وردی گفت: undefinedجلسات دادرسی مربوط به اتهامات متهمان این پرونده به پایان رسیده و قضات در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران در حال انشای رأی و اتخاذ تصمیم نهایی هستند و اطلاع رسانی می‌شود.
undefined اتهامات متهمان محاربه و مشارکت در قتل و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور است.

۱۱:۰۸

۳۰ دی

undefinedسپاه: ۴ مستشار نظامیِ ایران در دمشق به شهادت رسیدند
روابط‌عمومی کل سپاه: undefinedدر پی اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی در حملۀ هوایی به دمشق ۴ نفر از مستشاران نظامی سپاه و مدافعان حرم به‌نام‌های حجت‌الله امیدوار(حاج صادق)، علی آقازاده، حسین محمدی و سعید کریمی و تعدادی از نیروهای سوریه به شهادت رسیدند.

۱۲:۲۴

۳ بهمن

thumnail

۱۱:۰۳

thumnail
یادداشت/ حمیدرضا محمدی کرکانundefinedنگاهی گذرا به محرمانگی در قانون تجاری بین المللی
undefinedبا بررسی قانون داوری تجاری بین المللی ایران مصوب ۱۳۷۶ مقرره ای در خصوص محرمانه بودن مشاهده نمی شود. البته منشأ این امر را باید در قانون نمونه داوری آنسیترال جست وجو کرد. ازآنجایی که قانون نمونه آنسیترال درباره محرمانه بودن داوری، سکوت اختیار کرده، بالتبع این موضوع، در قانون داوری تجاری بین المللی ایران نیز به سکوت واگذار شده است، لکن از آنجایی که اصل آزادی قراردادی یکی از اصول مهم حاکم بر داوری های تجاری بین المللی و ساماندهی رونق داوری است می توان محرمانه برگزار شدن داوری را تأمین کرد.
undefinedبند ۱ ماده ۱۹ قانون داوری تجاری بین المللی به اختیار طرفین در تعیین قواعد رسیدگی اشاره کرده است، به موجب این مقرره و اجازه حاصله از آن طرفین داوری می توانند به محرمانه بودن داوری تصریح کنند که در این صورت در اعتبار این شرط و لزوم رعایت آن از جانب افراد درگیر در داوری و مرکز داوری در صورت سازمانی بودن داوری، تردیدی نیست.
بیشتر بخوانید undefined B2n.ir/h38484

۱۱:۰۴

thumnail
.undefined️شرکت نکردن در انتخابات مشکلی را حل نمی کند
undefined️به گزارش خبرنگار دادبان دعدالت، شهاب‌الدین طباطبایی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نشست «مشارکت شهروندان در انتخابات و چالش های آن» در پاسخ به ابهام یک دانشجو مبنی بر اینکه حضور در انتخابات هیچ فایده‌ای ندارد و افراد شایسته‌ای از فیلتر‌های شورای نگهبان رد نمی‌شوند، اظهار داشت: قطعاً شرکت نکردن در انتخابات هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و بلکه بر مشکلات خواهد افزود، ما در بدبینانه‌ترین شکل ممکن باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم. بنابراین باید پر قدرت و پر شور در انتخابات حاضر شویم تا بهترین افرادی را که می‌توانیم انتخاب کنیم.
انتهای پیام/#پایگاه_خبری_دادبان_عدالت

۱۱:۳۶

۷ بهمن

thumnail

۰:۳۱

thumnail

۱۵:۵۸

thumnail

۱۵:۵۸

thumnail
یادداشت/ زینب ریاضتundefinedسرقت کارت بانکی و برداشت وجه در رویه قضایی
undefinedجرایم بانکی از مسائل مهم و تأثیرگذار بر امنیت اقتصادی شهروندان است که میتواند موجب خدشه به اعتماد و اعتبار نظام بانکی شود.
undefinedبا رشد روزافزون بهره گیری از ابزارهای الکترونیکی در خدمات بانکی و پرداخت، جرایم مرتبط با این ابزارها نیز گسترش یافته است.
undefinedسرقت کارت بانکی و تقلب در کارت اعتباری الکترونیکی با جایگزین شدن کارت اعتباری به جای اسکناس و احساس عموم مرتکبین مبنی بر دشواری کشف و پیگرد قانونی جرایم مرتبط با تقلب در کارتهای اعتباری و به طور کلی جرایم رایانه ای، در مقایسه با دیگر جرایم بانکی، به دلیل غیر ملموس بودن آثار جرم و روشهای الکترونیکی پرداخت در طی سالیان اخیر محرکی جهت تقلب و ارتکاب جرم مذکور به طرق مختلف گردیده است.
بیشتر بخوانید undefined B2n.ir/x24942

۱۵:۵۸

۱۲ بهمن

thumnail

۱۰:۰۶

thumnail

۱۰:۰۶

thumnail

۱۰:۰۶

thumnail

۱۰:۰۶

thumnail

۱۰:۰۷