عکس پروفایل نرم افزار مدیریت ساختمان همساده هان

نرم افزار مدیریت ساختمان همساده ها

۳۷عضو
عکس پروفایل نرم افزار مدیریت ساختمان همساده هان
۳۷ عضو

نرم افزار مدیریت ساختمان همساده ها

راههای ارتباطی با همساده ها:وبسایت:https://hamsadeha.comتلگرام:https://t.me/hamsadeha_irبله:https://ble.ir/join/MGE3OWVkOTاینستاگرام:https://Instagram.com/hamsadeha_ir

۱۹ تیر

مشکل بزرگتر زمانی پیش میاد که مالک زیر بار این هزینه ها نرود و یا برعکس مستاجر زیر بار هزینه ها و خسارت های وارد شده به خانه نرود .
اطلاع از قوانین مصوب در این باره میتونه بار این مشکل را کمتر کنه پس دونستنش برای همه واجبه undefined
undefinedاگر مالک زیر بارِ مخارج نرود:
اگر موجر از انجام تعمیرات یا پرداخت هزینه‌هایی که بر عهده اوست سر باز بزند، مستاجر می‌تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف از مالک شکایت کند. در صورتی که مالک باز هم اقدام به برطرف کردن مشکل ساختمان نکرد مستاجر می‌تواند، بنا بر حکم و نظارت دادگاه، تعمیرات لازم را انجام دهد و هزینه آن را از اجاره‌بها کسر کند. در غیراینصورت مستاجر این حق را دارد که قرارداد را با حکم دادگاه فسخ نماید.

undefinedاگر مستاجر زیر بارِ مخارج نرود:
طبق قانون مالک و مستاجر در صورتی که مستاجر اجازه تعمیر کردن مشکلات اساسی، که برای ساختمان به‌وجود آمده است، را به مالک ندهد، مالک می‌تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف از مستاجر شکایت کند و با حکم دادگاه در فرصتی مناسب اقدام به تعمیر اشکالات ضروری ساختمان نماید.
#هزینه_تعمیرات_خانه
https://hamsadeha.com/contact/

۱۴:۰۸

۲۰ تیر

سلام دوستان عزیز همساده ها
تا حالا به نورپردازی خونتون دقت کردین ؟
میدونستین نورپردازی اصولی میتونه خونتونو بزرگتر نشون بده و خونه شیک تر به نظر میرسه ؟
شاید دیده باشید خونه هایی که چیدمان خوبی داره ولی به خاطر نور پردازی غیر اصولی و استفاده از نورهای رنگی اصلا چیدمان خونه به چشم نمیاد و فضا براتون کلافه کننده میشه .

نورپردازی علاوه بر زیبایی یک علمه، توجه به منبع نور و تاثیر نور مستقیم و غیر مستقیم نیاز به دانش داره .
یکی از عواملی که در طراحی و معماری ساختمان تاثیر بسیار زیادی داره نور پردازی هست. نورپردازی ساختمان با توجه به امکانات موجود و فضای ساختمان، طراحی و تکمیل میشه.
گفتیم که نور پردازی ساختمان از نور مستقیم و نور غیر مستقیم تشکیل میشه .نور مستقیم نوعی از نور هست که مستقیم به سطح اشیا تابیده میشه.نور غیر مستقیم از طریق بازتاب نور از  سطوح دیگه  به اشیا بوجود میاد .
طراحی نور پردازی ساختمان برای فضا های داخلی و خارجی با توجه به موارد زیر صورت میگره.محیط زیستنوع ساختمانطرح فضای ساختمانکاربری ساختمانتجهیزات مورد نیازرنگ ها و میزان روشناییتکنولوژی نورپردازی ساختمان

https://hamsadeha.com/contact/

۱۵:۵۹

تاثیر تکنولوژی در نورپردازی خانه
نورپردازی ساختمان یکی از اصول اولیه طراحی داخلی و ایفا کننده نقش بزرگی در دکوراسیون های مختلف است. در این رشته از تکنولوژی های مختلفی مانند سیستم های کنترل هوشمند ، سنسور های روشنایی و لامپ های LED استفاده میشود. همچنین در طراحی نورپردازی ساختمان میتوان از انواع رنگ، شکل، الگو و حتی جنس های مختلف نور استفاده کرد.نور پردازی ساختمان با استفاده از روشنایی نور، قابلیت ایجاد فضاهای متفاوت از یک محیط را دارد.از هنر نورپردازی میتوان در ایجاد جلوه های زیبا و متنوع استفاده کرد.افزایش روشنای و مدیریت نور، میتواند به ایجاد فضای باز و دلگشا کمک کند.به طور خلاصه نور پردازی ساختمان با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و با علم و تخصص بسیار زیادی طراحی و اجرا میشود. چرا که نور یکی از مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان شما میباشد. طراحی جذاب، کاربردی و هوشمندانه، استفاده از رنگ ها و اشکال مختلف میتواند به تنهایی فضای ساختمان شما را متحول کند.
https://hamsadeha.com/contact/

۱۶:۰۴

۲۴ تیر

سلام دوستان عزیز همساده ها
این روزها خیلی در مورد نشست زمین و نشست ساختمان که خرابی وخطرات مالی و جانی هم در پی داره صحبت میشه .
امروز میخوایم ببینیم دلیل این نشست چیه و اینکه راهکارهای مقاوم کردن ساختمان در برابر نشست زمین چیه.
فونداسیون چیست؟
برای درک بهتر نشست‌ساختمان اول باید بدونیم که فونداسیون چیه.به بخش تحتانی و زیرین ساختمان که وظیفه انتقال بار از سازه به زمین را داره فونداسیون گفته می‌شه.زمانی که خاک زیر فونداسیون تحت بارگذاری قرار می‌گیره لایه خاک تحت فشار قرار می‌گیره و تغییر شکل می‌ده این تغییر شکل (فشرده‌شدن خاک) همون نشست ساختمان هست که باعث  نشست فونداسیون می‌شه.نشستهای خاک اگر در حد مجاز نشست ساختمان باشه مشکلی پیش نمی‌اره ولی این نشست‌ها در خارج از این محدوده باعث نشست فونداسیون و ایجاد آسیب جدی به   سازه و تاسیسات ساختمان‌ها می‌شه.
نشست ساختمان چیست؟
حالا که با مفهوم فونداسیون آشنا شدیم؛ توضیح نشست‌ساختمان ساده تر می‌شه.به پایین رفتن ساختمان در اثر تغییر شکل خاک زیر فونداسیون، نشست گفته می‌شه.البته تغییر شکل ساختمان هم می‌تواند تعریفی از نشست باشد. این پدیده می‌تونه باعث ایجاد ترک بر روی دیوارهای داخل و بیرونی ساختمان‌ها بشه و حتی ممکنه به فرورفتگی کف ساختمان منتهی بشه.نشست در بعضی از ساختمان‌ها هم  ایجاد خمیدگی در ساختمان میکنه . در اصل زمانی که وزن‌ساختمان  روی خاک سنگینی کنده می‌تونه تنش‌هایی در خاک ایجاد کنه که در نهایت موجب ایجاد پدیده‌هایی مثل نشست میشه.میزان و مقدار نشست ساختمان‌ها می‌تونه به عواملی مثل  تنش ایجاد شده، خصوصیت تنش‌ها، خصوصیات فیزیکی خاک، کرنش خاک و … بستگی داشته باشه.
#نشست_ساختمان
https://hamsadeha.com/contact/

۱۳:۴۸

انواع نشست در ساختمان
undefinedنشست دیفرانسیلی یا نامتقارن
نشست دیفرانسیلی یا نامتقارن به معنای حرکت غیر یکنواخت خاک ‌های زیرین است که با سرعت ‌های مختلفی این اتفاق در نقاط متفاوت زیر ساختمان می ‌افتد. این نوع نشست معمولاً باعث بروز ترک در ستون ‌ها، سقف و حتی دیوارها می ‌شود. به‌ علاوه اگر در سازه مورد نظر از سیستم پی منفرد استفاده شده‌باشد، میزان سرعت‌نشست هر ستون با دیگری متفاوت خواهد بود که باعث افزایش خرابی ‌های ناشی از نشست ساختمان خواهد شد.
undefinedنشست متقارن
چنانچه نشست در تراز زیر پی به یک میزان و یکنواخت باشد به عنوان نشست یکنواخت شناخته می‌شود. این نوع از انواع نشست ساختمان به دلیل اینکه تغییری در توزیع تنش‌ها ایجاد نمی‌کند اهمیت زیادی ندارند اما می‌تواند بر روی تأسیسات ساختمانی مانند لوله‌های گاز و آب و فاضلاب تاثیرگذار باشد. هرچند که این نشست‌ها می‌توانند عادی باشند و اهمیت چندانی نداشته باشند اما باید قبل از بروز مشکلات جدی به آنها توجه کرد تا نیازی به بازسازی ساختمان و صرف هزینه‌های مجدد نباشد.
در این نوع نشست کل پایه و زیربنای ساختمان در همان نقاط با سرعتی برابر به پایین حرکت می‌ کند. معمولاً در صورت ایجاد شکست یکنواخت هیچ نوع ترک ‌خوردگی به نشانه نشست ایجاد نمی ‌شود و در صورت ایجاد ترک، بسیار ناچیز هستند.
#نشست_ساختمان
https://hamsadeha.com/contact/

۱۳:۴۹

undefinedنشانه های نشست ساختمان
وجود ترک های خارجی و داخلی در دیوار ساختمان از بارز ترین علائم بروز نشست هستند. همچنین در بسیاری از موارد، درب و پنجره ها نیز گیر کرده و به سختی باز و بسته می‌شوند و حتی ممکن است کارایی خود را از دست بدهند.
undefinedعلل نشست ساختمان
دلایل بسیار زیاد و همچنین فاکتور های بسیاری در ایجاد نشست دخیل هستند. اما در پایین به مهم ترین این عوامل اشاره می‌کنیم.
خاک منطقه نامناسب و کم تراکم باشد.
بارندگی اندک و خشکسالی های نامنظم
تغییرات در جداول آب های زیرزمینی
وجود درختان بالغ در اطراف ساختمان
پمپاژ روغن یا آب از زمین‌های مجاور ساختمان
عدم وجود دقت کافی در آزمایش مکانیک خاک
زمین لرزه
این عوامل از مهم ترین علل ایجاد نشست در ساختمان ها می‌باشند.
undefinedجلوگیری از بروز نشست
انجام محاسبات لازم و آزمایشات ضروری با دقت بالا به جلوگیری از نشست کمک بسیاری می‌کند. همچنین برخی تمهیدات هنگام ساخت و ساز نیز به جلوگیری از بروز نشست کمک می‌کنند. این تمهیدات شامل:
استفاده از مصالح مدرن و سبک جهت سبک سازی سازه
مقاوم سازی پی و افزایش ظرفیت باربری
افزایش تعداد ستون های ساختمان
برای افزایش ظرفیت باربری خاک نیز می‌توان از روش های زیر کمک گرفت:
استفاده از بتن‌های پلیمری
 اجرای بتن شاتکریت
 استفاده از پوشش‌های پلیمری و سیمانینیلینگ
 ستون شنی
 اختلاط عمیق خاک
 میکروپایل
#نشست_ساختمان
https://hamsadeha.com/contact/

۱۳:۴۹

۴ مرداد

پیشتر درمورد الزام وجود و اجرای قوانین آپارتمان نشینی گفتیم امروز برای راحتی هرچه بیشتر شما مدیران عزیز این قوانین را تحت قالب یک پوستر جمع آوری کردیم و در اختیارتون میزاریم تا با انتشار این قوانین داخل گروههای ساختمانیتون آرامش و نظم و به ساختمانتون بیارید undefined

۱۵:۵۱

۶ مرداد

thumnail
دوستان نذری کنیم که ماندگار باشه برای فردای ایران برای فردای فرزندانمون
ممنون میشم توی این پویش شرکت کنید به پیجشون توی اینستاگرام سربزنید به آدرس eco.ngo

۱۱:۴۴

۱۲ شهریور

thumnail
اکثر ماها آپارتمان نشین هستیم. چه خوبه که در فرهنگ سازی مشارکت داشته باشیم.ما هم سعی کردیم در سایتمون این هدف را دنبال کنیم که مطالبی قرار بدیم که مناسب فرهنگ آپارتمانی باشه. اگر دوست داشتید در این زمینه فعال باشید میتونید مطالبتون را به اسم خودتون داخل سایتمون منتشر کنید. به من پیام بدید تا بستر مناسبش را براتون آماده کنم.

۱۵:۴۰

۱۴ شهریور

thumnail
همساده ها در  راستای رسالتش ، طرحی مربوط به قوانین آسانسور در مجتمع ها تهیه کرده است خوشحال میشویم که در انتشار این مطالب ما را یاری کنید .https://hamsadeha.com/contact

۱۶:۰۳

۱۹ شهریور

سلام دوستان عزیز همساده ها امروز میخوایم در مورد مسئله ای صحبت کنیم که شاید خیلی از شما دربارش اطلاعی نداشتید .
undefinedکلاهبرداری با شارژ ساختمان

کلاهبرداری با پیامک پرداخت شارژ ساختمان یکی از رایج‌ ترین شیوه‌ های کلاهبرداری در ایران است. در این نوع کلاهبرداری، افرادی با هویتی نامشخص با استفاده از شماره‌ های تلفن همراه دروغین و پیامک‌ هایی که به نظر می‌ رسند مربوط به شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی هستند، سعی می‌ کنند از شارژ حساب ساکنین یک ساختمان استفاده کنند.
undefinedچرا کلاهبرداری با شارژ ساختمان رایج است ؟
این کلاهبرداری به دلیل آسانی و سرعت بالای پرداخت با استفاده از شارژ ساختمان، برای افرادی که تازه با استفاده از این سرویس آشنا شده‌ اند، بسیار جذاب به نظر می‌ رسد. با این حال، این کلاهبرداری می‌تواند برای ساکنین ساختمان‌ها به شدت آزاردهنده باشد و باعث ایجاد اعتماد نکردن به شرکت‌های پرداخت الکترونیکی و خدمات مشابه شود.
undefinedاین نوع کلاهبرداری چگونه کار میکند ؟

در این نوع کلاهبرداری، افراد کلاهبردار با ارسال پیامک به ساکنان می‌ گویند که برای پرداخت قبض ساختمان، باید یک مبلغ خاص را به یک شماره خاص از طریق پرداخت الکترونیکی انتقال دهند. این شماره به صورت تصادفی تولید می‌ شود و مبلغ انتقالی توسط کلاهبردار تعیین می‌ شود. افراد کلاهبردار با ارسال پیامک‌ هایی با مضامینی مانند “پرداخت قبض ساختمان”، “تاخیر در پرداخت” و یا “پرداخت شارژ ساختمان” توانسته‌اند به شکل گسترده‌ای از این شیوه کلاهبرداری استفاده کنند.
undefinedبرای جلوگیری از این کلاهبرداری چکار کنیم ؟
برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری، شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی باید اقداماتی برای افزایش امنیت در پرداخت‌ ها انجام دهند. همچنین، ساکنین ساختمان‌ ها نیز باید به خوبی با این نوع کلاهبرداری آشنا شوند و هیچگاه به درخواست‌ های پرداختی ارسال شده توسط افراد نامشخص اعتماد نکنند. در صورتی که شک دارید که درباره پرداخت شارژ ساختمانی که دریافت کرده‌ اید، می‌ توانید به شرکت پرداخت الکترونیکی مربوطه تماس بگیرید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.همچنین، برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری، ساکنین ساختمان‌ ها باید از شرکت مدیریت ساختمان بخواهند که اقداماتی برای افزایش امنیت در پرداخت شارژ ساختمان انجام دهد. این اقدامات می‌ تواند شامل ارائه آموزش‌ هایی برای ساکنین درباره نحوه پرداخت شارژ ساختمان، اطلاع‌ رسانی درباره نوع پیامک‌ هایی که باید از شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی دریافت شوند و همچنین افزایش امنیت در سرویس پرداخت شارژ ساختمان با استفاده از رمز عبور و یا تأیید هویت با ارسال پیامک تأییدی می‌ باشد.در نهایت، علاوه بر اینکه باید از این نوع کلاهبرداری‌ ها پیشگیری کرد، در صورتی که فردی به شما پیامکی با موضوع پرداخت شارژ ساختمان ارسال کرد، باید همیشه به دقت محتوای پیامک را بررسی کرده و هرگز به پیشنهادات شماره‌ های تلفن همراهی که مشکوک به کلاهبرداری هستند، پاسخ ندهید.

https://hamsadeha.com/contact

۱۲:۳۹

۲۱ شهریور

thumnail
سلام یاران همیشه مومن همساده ها undefined
اگر شما هم آپارتمان نشین هستین باید در مورد وظایف مدیر ساختمان آگاه باشید و همینطور که از مدیر انتظار انجام این وظایف و دارین برای به انجام رسیدن این وظایف به مدیر ساختمان کمک کنید تا موجب فراهم شدن آسایش هم برای خودتون و هم برای دیگران باشید .این مطالب رو توی کانالها و گروه های  ساختمانیتون منتشر کنید و از دیگران هم برای داشتن یک زندگی آرام آپارتمانی دعوت کنید .
#وظایف_مدیر_ساختمان_در_قبال_ساکنین
https://hamsadeha.com/contact

۱۳:۲۹

۲۴ شهریور

thumnail
اخطار تکراری بودن دریافت یا پرداخت
برای جلوگیری از ثبت دریافت یا پرداخت تکراری با توجه به پیشنهادهای رسیده از شما مدیران محترم، از این پس در صورتی که پارامترهای روز، دریافت کننده یا پرداخت کننده ، مقصد دریافت یا پرداخت و مبلغ تراکنش، با تراکنشی که قبلا ثبت شده است یکسان تشخیص داده شود، پیام اخطاری مبنی بر تکراری بودن عملیات ظاهر می شود که شما می‌‌توانید انتخاب کنید که عملیات ادامه داده شود یا منصرف می‌شوید.
#آخرین_به_روزرسانی
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/اخطار-تکراری-بودن-دریافت-یا-پرداخت/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۲۰:۲۹

۲۷ شهریور

thumnail
نرم افزار تبدیل مبلغ رهن به اجاره + روش محاسبه
یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که هنگام اجاره یا رهن خانه برای افراد پیش می آید، تبدیل مبلغ رهن به اجاره و روش محاسبه اجاره بها میباشد.
شما میتوانید با استفاده از نرم افزار تبدیل رهن به اجاره، به سادگی محاسبات خود را انجام دهید.در این مقاله روش تبدیل مبلغ رهن به اجاره را به همراه مثال توضیح میدهیم. با ما همراه باشید.
#آپارتمان_نشینی #مسکن
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/تبدیل-رهن-به-اجاره/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۱۸:۰۰

۴ مهر

thumnail
انواع کفپوش ساختمانی
کفپوش‌ها یکی از اجزای مهم داخلی و خارجی ساختمان‌ها هستند که تأثیر بزرگی بر زیبایی فضا دارند.
در این مقاله، به معرفی انواع کفپوش‌ ساختمانی و کاربردهای آنها می‌پردازیم.
#آپارتمان_نشینی #مسکن
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/انواع-کفپوش-ساختمانی/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۱۸:۰۳

۱۳ مهر

thumnail
هزینه نصب آسانسور در ساختمان قدیمی
ساختمان‌های قدیمی با گذر  زمان، نیاز به به‌روزرسانی و بهینه‌سازی دارند.
یکی از مهمترین نیازها در این خصوص، نصب آسانسور است.
در این مقاله، به بررسی اهمیت و هزینه نصب آسانسور در ساختمان‌های قدیمی میپردازیم.
#قوانین_ساختمان
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/هزینه-نصب-آسانسور-در-ساختمان-قدیمی/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۷:۵۰

۲۶ دی

بازارسال شده از کبوتر بله
thumnail
وظایف و اختیارات مدیر ساختمان
امروزه با افزایش آپارتمان نشینی، یکی از موضوعاتی که مورد بحث قرار میگیرد، وظایف و اختیارات مدیر ساختمان است.
پیش از آنکه ببینیم این اختیارات و وظایف چه مواردی را شامل میشوند، باید بدانیم منظور از مدیر ساختمان چیست؟
#مدیریت_ساختماننویسنده: علیرضا گرجی
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/وظایف-و-اختیارات-مدیر-ساختمان/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۱۲:۰۹

۲۸ دی

بازارسال شده از کبوتر بله
thumnail
حکم تخلیه مستاجر 1402
حکم تخلیه فرایندی قانونی است که عده ای از موجران بنا به هر دلیلی به دنبال اجرای آن هستند.
در این مقاله به بررسی فرایند گرفتن حکم تخلیه میپردازیم و راه سریع گرفتن حکم تخلیه را بیان میکنیم .
#قوانین_ساختماننویسنده: علیرضا
ادامه مطلب:https://hamsadeha.com/حکم-تخلیه-مستاجر-1402/
راه‌های ارتباطی:https://hamsadeha.com/contact

۱۶:۳۷

۲۹ دی

thumnail
همساده ای عزیز پیج اینستاگرام همساده ها رو فالو کن undefinedundefined
https://Instagram.com/hamsadeha_ir

۱۶:۳۷