عکس پروفایل KHAMENEI.IRK

KHAMENEI.IR

۴۴۳,۲۳۵عضو
عکس پروفایل KHAMENEI.IRK
۴۴۳.۲هزار عضو

KHAMENEI.IR

رسانه دفترحفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای KHAMENEI.IR
undefinedارتباط با ماundefined undefined @Khamenei_Contact

۱۴ خرداد

thumnail
undefined #اطلاع‌نگاشت | امام ایمانundefined روایت شهید مطهری از ملاقات با امام در پاریس
undefined رهبر انقلاب اسلامی در سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام (۱۴۰۲/۳/۱۴) خاطره‌ای از شهید مطهری درباره ابعاد ایمان امام خمینی نقل کردند و گفتند: شهید مطهّری (رضوان الله تعالی علیه) در پاریس یک ملاقاتی با امام کرده بود ــ خود شهید مطهّری کوه ایمان بود؛ او در مقابل ایمانِ امام اظهار حیرت و شگفتی میکرد ــ ایشان بعد از برگشتن گفت که من چهار ایمان در امام مشاهده کردم:
undefined ۱- ایمان به هدفundefined ۲- ایمان به مردمundefined ۳- ایمان به راهundefined ۴- ایمان به خدا
undefined نسخه با کیفیت undefinedkhl.ink/f/53061

۱۶:۳۷

thumnail
undefined #برش_مستند | روایتی از یک افطاری

undefined نسخه کامل مستند عاشق خمینیundefinedhttps://khl.ink/f/53040

۱۸:۵۰

thumnail
undefined ترویج ایمان و امیدundefined رهبر انقلاب، صبح امروز: هر که ایران را دوست دارد، هر که منافع ملّی کشور را دوست دارد، هر که بهبود اوضاع اقتصادی را دوست دارد، از مشکلات اقتصادی و معیشتی رنج میبرد و میخواهد آن را اصلاح کند، هر که به دنبال جایگاه باعزّت ایران در نظم جهانیِ پیش رو است، هر که این چیزها را دوست دارد، باید برای ترویج ایمان و ترویج امید در ملّت تلاش کند؛ این وظیفه است؛ این وظیفه‌ی همه‌ی ما است.
#برش_دیدار
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۸:۵۱

undefined #سرخط_دیدار | مروری بر بیانات رهبر انقلاب در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ 

undefinedسلام خدا بر روح مطهّر امام بزرگوار ما. امام بزرگوار، پرچم برافراشته‌ی رسالتهای الهی در عصر جاهلیّت مسلّح قرنهای اخیر بود.

undefinedدرباره امام خمینی(ره)
undefinedامام؛ از سرآمدان تاریخ ما
امام یک سرآمدِ همه‌جانبه است؛ undefinedدر دانشهای دینی undefinedدر ایمان و تقواundefinedدر استحکام شخصیّت و قوّت اراده undefinedدر قیامِ لله و سیاست‌ورزیِ انقلابی و ایجادِ تحوّل در نظامِ بشری
undefinedنتیجه اینکه این امام بزرگوار را هیچ‌کس نمیتواند از حافظه‌ی تاریخ محو کند.

undefinedسه تحول بزرگ و تاریخی امام
undefinedامام بزرگوار ما سه تحوّل بزرگ به وجود آورد:undefinedدر سطح کشور ایرانundefined  انقلاب اسلامیundefinedدر سطح امّت اسلامیundefined جریان بیداری اسلامیundefinedدر سطح جهانundefined زنده کردن فضای معنویّت در دنیا
undefinedاین سه تحوّل، هیچ کدام سابقه ندارد، شاید انسان نتواند پیش‌بینی کند که شبیه اینها و نظیر اینها در آینده هم به وجود بیاید.
undefinedامام این کارهای بزرگ را به پشتیبانی و کمک کدام عاملِ سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری انجام داد؟undefinedامام عامل سخت‌افزاری و کمک‌کار سخت‌افزاری نداشت؛ هر چه بود، در کمکِ عامل نرم‌افزاری امام بود: «ایمان» و «امید»
undefinedایمان امامundefinedشهید مطهّری در پاریس یک ملاقاتی با امام کرده بود، ایشان بعد از برگشتن گفت که من چهار ایمان در امام مشاهده کردم:undefinedایمان به هدفundefined هدف یعنی اسلامundefinedایمان به راهundefined راه امام راه مبارزه بودundefinedایمان به مردم، به مؤمنین undefinedاز همه بالاترundefined ایمان به خدا
undefinedامید امامundefinedامید در دل امام یک عنصر دائمی بود.undefinedخود امام بزرگوار در یک بیانی که در نوشته‌های ایشان ثبت شده و منتشر شده، میگوید:undefinedمن در طول سالهای مبارزه تا پس از پیروزی هرگز دچار یأس نشدم و معتقد بودم که وقتی ملّت چیزی را بخواهد، آن چیز حتماً تحقّق پیدا میکند.
undefinedامید و ایمان روی هم اثر میگذارند. ایمان امیدآفرین است. تحقّق امیدها ایمان را افزایش میدهد.

undefinedدرباره درسهای امام برای ما
undefinedیقیناً بزرگ‌ترین توصیه‌ی امام، ادامه [دادن] راه اوست، نگهبانی از میراث اوست.undefinedما باید همان سه تحوّلی را که امام ایجاد کرد، دنبال کنیم، حفظ کنیم.
undefinedاقتضائات دنبال کردن اهداف تحولی امام(ره)undefinedامروز برای پیشرفت این هدف، ابزارها بایستی متناسب با زمان انتخاب بشود.undefinedابزارها تغییر پیدا میکند، امّا آنچه تغییر پیدا نمیکند جبهه‌‌بندی‌ها است.undefinedجبهه‌‌ی دشمن امروز هم مثل دیروز در مقابل ملّت ایران صف کشیده‌اند.
undefinedاگر چنانچه در مقابل این حرکت، ملّت ایران بخواهد حرکت کند... احتیاج دارد به همان نرم‌افزاری که امام در وجود خود داشت و به مردم توصیه میکرد.undefinedیعنی ایمان و امید
undefinedدشمنی استکبار با ملّت ایران با عقب‌نشینی‌های موضعی از بین نمیرود.
undefined️هر که ایران را دوست دارد، undefined️هر که منافع ملّی کشور را دوست دارد، undefined️هر که بهبود اوضاع اقتصادی را دوست دارد، undefined️هر که به دنبال جایگاه باعزّت ایران در نظم جهانیِ پیش رو است
undefinedباید برای ترویج ایمان و ترویج امید در ملّت تلاش کندundefined
undefinedاین همه‌ی حرف من با نخبگان، با هسته‌های انقلابی، با مجموعه‌های سیاسی، با همه‌ی آحاد مردم متعهّد است.
undefinedحفظ استقلال ملّی، undefinedحفظ عزّت ملّی، undefinedحفظ منافع ملّی، undefinedبا ایمان و امید است.
undefinedاینها همه دشمن دارد.undefinedهر کار توانستند علیه ملّت ایران انجام دادند؛ undefinedدر موارد معدودی پیشرفت هم کردند، undefinedدر اغلب موارد هم به توفیق الهی مغلوب و منکوب ملّت ایران شدند.
undefinedآخرین تلاش دشمن همین اغتشاشهای پاییز گذشته بود.
undefinedنقشه‌ی دشمن باطل شد ولی این هشدار به همه داده شد که از کید دشمن غفلت نکنید!
undefinedمشکلاتی در کشور وجود دارد... دشمن سعی میکند این مشکلات را ابزاری کند برای خاموش کردن نورِ امید در دل جوانها.undefinedپدیده‌های امیدآفرین بمراتب بیشتر از مشکلات است.
undefinedما امروز در سرتاسر کشور، هزاران هسته‌ی مقاومت در مساجد و در هیئتها داریمundefinedاز این هسته‌های مقاومت:undefinedجوانهایی برمیخیزند به عنوان مدافع حرمundefinedجوانهایی برمیخیزند به عنوان مدافع امنیّتundefinedجوانهایی برمیخیزند به عنوان بسیجی دانشجو.
undefinedبا وجود اینترنت، با وجود شبکه‌های اجتماعی، با وجود این‌همه لغزشگاه‌ها، جوانهای ما در این راه دارند حرکت میکنند.
undefinedبدبین کردن جوانان به: undefinedمسئولان کشور، undefinedحرکت کشور، undefinedحرکت سیاسی کشور، undefinedحرکت اقتصادی کشور undefinedبدبین کردن افراد به یکدیگر undefinedبدبین کردن به انتخاباتundefinedاز شیوه‌های دشمن است؛ با این مقابله کنید.
undefinedپروردگارا! به محمّد و آل محمّد، رحمت خود، برکت خود، هدایت خود و پیروزی کامل را به این ملّت عنایت بفرما.

۱۹:۴۳

thumnail
undefined ویژهundefined تصویر هوایی از حرم مطهر امام خمینی پیش از آغاز سخنرانی امروز رهبر انقلاب اسلامی. ۱۴۰۲/۳/۱۴
undefined Farsi.Khamenei.ir

۲۰:۰۱

۱۵ خرداد

thumnail
undefined️ سخنرانی تحلیلی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره قیام پانزده خرداد
undefined رهبر انقلاب: ۱۵خرداد یک قیام مردمی بود. علت این قیام هم این بود که در روز عاشورای آن سال که مصادف با سیزدهم خرداد میشد، امام امت حقایق افشا نشده‌ی تا آن روز را با مردم بیواسطه در میان گذاشتند، که در باره‌ی این ارتباط بیواسطه‌ی امام و امت حرفی دارم که عرض میکنم. در این گفتار، که توصیه میکنم اگر نوار قابل فهمی و سالمی از آن هست، رسانه‌های همگانی آن را پخش کنند تا مردم بفهمند که نوزده سال قبل امام چه میگفتند، حقایقی را بیان کردند که این حقایق، آن‌روز برای خیلیها حتی دست‌اندرکاران سیاست، قابل فهم نبود. اگر حافظه خطا نکرده باشد، جملات امام این‌ها بود که «اسرائیل میخواهد در ایران قرآن نباشد. اسرائیل میخواهد در ایران روحانیون نباشند. اسرائیل میخواهد در ایران اسلام نباشد.»
undefined متن کامل سخنرانیundefinedhttps://khl.ink/f/1518

۱۱:۰۸

thumnail
undefined #کلیپ_صوتی | امامِ دل‌ها
undefined بیانات رهبر انقلاب و امام خمینی رحمه‌الله درباره قیام پانزده خرداد
undefined بشنویدundefined

۱۱:۱۰

4_383457124023274248.mp3

۰۴:۰۳-۱.۸۶ مگابایت

۱۱:۱۰

thumnail
undefined شما رهبر بشوید
undefined نسخه کامل مستند عاشق خمینی را ببینیدundefinedhttps://khl.ink/f/53042

۱۵:۲۶

بازارسال شده از KHAMENEI.IR
thumnail
undefined پویش «رهرو خمینی» با موضوع روایت تصویری مردم از سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی آغاز به کار کرد
undefined رسانه KHAMENEI.IR همگام با آحاد ملت ایران برای بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در قالب پویش #رهروخمینی از کاربران شبکه‌های اجتماعی دعوت میکند تا تصاویر و فیلم‌های حضور خود در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی در تهران و مراسم‌های بزرگداشت در اقصی نقاط ایران و جهان را به آدرس (https://farsi.khamenei.ir/rahro-khomeini) ارسال یا با هشتگ #رهروخمینی در فضای مجازی منتشر کنند.

۱۷:۵۹

thumnail
undefined بزرگ‌ترین توصیه امام خمینی(ره)
undefined رهبر انقلاب، روز گذشته: امام بزرگ است، سرآمد است، زنده است، با ما حرف دارد، با ما حرف میزند. ما هم راه طولانی‌ای در پیش داریم؛ ما هم کارهای بزرگی در پیش داریم؛ [لذا] احتیاج به توصیه‌ی امام داریم. امام به ما چه توصیه‌ای میکند؟ یقیناً بزرگ‌ترین توصیه‌ی امام، ادامه [دادن] راه اوست، نگهبانی از میراث اوست؛ این بزرگ‌ترین توصیه‌ی امام بزرگوار ما است. ما باید همان سه تحوّلی را که امام در داخل کشور، در سطح امّت و در سطح جهان ایجاد کرد، تعقیب کنیم، دنبال کنیم، حفظ کنیم.
undefined #برش_دیدار
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۸:۰۵

thumnail
undefined ویژه؛ شماره چهاردهمundefined #مثبت۱۰۰ثانیه | خطای عقب‌نشینی موضعی
undefined مرور صدثانیه‌ای بر اشاره روز گذشته رهبر انقلاب به تجربه عقب‌نشینی در مقابل برخی کشورهای اروپایی و صدور کیفرخواست علیه رئیس‌جمهور ایران در ماجرای قهوه‌خانه میکونوس
undefined رهبر انقلاب: این را هم بخصوص جوانهای ما توجّه داشته باشند که دشمنی استکبار با ملّت ایران با عقب‌نشینی‌های موضعی از بین نمیرود.
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۸:۰۷

۱۶ خرداد

thumnail
undefined سعی دشمن ناامید کردن جوان ایرانی است
undefined ‌بخشی از بیانات رهبر انقلاب‌ در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی. ۱۴۰۲/۳/۱۴
undefined #سخن_نگاشت
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۳

thumnail
undefined #حدیث_زندگی | مذمّت مغرور شدن به خدا
undefined️ مروری بر حدیث استفاده شده در بیانات حضرت آیت‌الله ‌خامنه‌ای در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی . ۱۴۰۲/۳/۱۴
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۵

thumnail
undefined ‌‌مصطفی‌های صدرزاده بسیار داریم
undefined رهبر انقلاب در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی: گاهی اوقات شما می‌بینید از یک روستا یک شخصیت منور و نورانی برمی‌خیزد از یک روستای اطراف شهریار یک جوان فداکار و نورانی مثل مصطفی صدرزاده به وجود می‌آید. ما از این مصطفی‌های صدرزاده در تمام سرتاسر کشور بسیار داریم، هزاران داریم اینها همه امیدبخش است.
undefined #برش_دیدار
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۷

قیام لله.pdf

۸.۱۹ مگابایت

undefined نسخه PDF |‌ امید امام(ره) در قیام للهundefined مروری بر متن نوشته معروف امام(ره) درباره قیام لله
undefined رهبر انقلاب اسلامی: امید در دل امام یک عنصر دائمی بود. امید، موتور حرکت امام بزرگوار بود. این امید در رفتار امام، در گفتار امام بوضوح دیده میشود. امام در دهه‌ی ۲۰، در آن نوشته‌ی معروف، از قیام لله سخن میگوید؛ آیه‌ی «اَن تَقوموا لِلّهِ مَثنیٰ وَ فُرادیٰ» را [نوشته است].
undefined آن نوشته‌ای که به خطّ خود امام است و امروز در کتابخانه‌ی مرحوم وزیری در یزد حفظ میشود، مال دهه‌ی ۲۰ است. در دهه‌ی ۴۰، این قیام را به طور عملی خودش انجام داد و وارد میدان قیام شد. در دهه‌ی ۶۰ که دهه‌ی طوفانهای مهیب نظامی و امنیّتی و سیاسی بود، خم به ابرو نیاورد. از دهه‌ی ۲۰، تا دهه‌ی ۴۰، تا دهه‌ی ۶۰، این رشته‌ی پایان‌نیافتنی امید، این سرچشمه‌ی جوشان امید در دل امام، این تأثیرات را گذاشت. ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۸

thumnail
undefined روایت آیت‌الله خامنه‌ای از ملاقات با امام خمینی در بیمارستان در سال ۶۵ و جمله مهم امام
undefined نسخه کامل مستند عاشق خمینی را ببینیدundefinedhttps://khl.ink/f/53042

۱۷:۲۲

thumnail
undefined #به_رسم_آیه‌ها | ایمان و امید امام خمینی
undefined مرور آیات مورد اشاره در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی. ۱۴۰۲/۳/۱۴
undefined ادامه:khl.ink/f/53069

۱۷:۲۷

thumnail
undefined انقلاب اسلامی، مردم ایران را به نیروی «ما میتوانیم» مجهز کرد
undefined ‌بخشی از بیانات رهبر انقلاب‌ در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی. ۱۴۰۲/۳/۱۴
undefined #سخن_نگاشت
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۷:۴۱

thumnail
undefined ‌‌انتخاب ابزارهای پیشرفت متناسب با زمان
undefined رهبر انقلاب در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی: مسلّماً در دوران هوش مصنوعی و کوانتوم و اینترنت و امثال این پیشرفتهای علمی، نمیشود با همان شیوه‌های چهل سال قبل، دوران تلفن‌های کذایی و ضبط‌صوت‌های کذایی، با آن ابزارها امروز کار کرد. امروز، ابزارها بایستی متناسب با زمان انتخاب بشود برای پیشرفت این هدف.
undefined #برش_دیدار
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۷:۴۴