عکس پروفایل رادیو اربعینر

رادیو اربعین

۳۰,۷۸۰عضو
عکس پروفایل رادیو اربعینر
۳۰.۸هزار عضو

رادیو اربعین

رادیو اربعین - از اول تا آخر ماه صفر - موج اف ام ردیف ۹۵.۵radioarbaeen.irارتباط با ادمین: @radioarbaeen_pvگروه رادیو اربعین: ble.ir/join/ODNjNGFlMD

۲۳ تیر

زائرین اربعین کی، از کجا و چگونه پول عراقی (دینار) بگیرند؟
بانک مرکزی دستورالعمل «ترتیبات تامین و عرضه ارز دینار به زائرین اربعین حسینی (ع) در سال ۱۴۰۳» را به ۷ بانک عامل ابلاغ کرد.
به گزارش عصر ایران به نقل از سایت بانک مرکزی، این بانک برای عزیمت هموطنان ایرانی به عتبات عالیات در سال جاری، دستورالعمل «ترتیبات تامین و عرضه ارز دینار به زائرین اربعین حسینی (ع) در سال ۱۴۰۳» را به هفت بانک عامل ملی ایران، تجارت، صادرات ایران، ملت، پست بانک، پارسیان و سپه ابلاغ کرد.
متن دستورالعمل مورد اشاره به شرح زیر است:۱- فروش ارز ( اسکناس ) به زائرین متقاضی اربعین حسینی، حداکثر به مبلغ ۲۰۰،۰۰۰ دینار عراق، به هر زائر به نرخ فروش اسکناس مرکز مبادله ارز و طلای ایران (ETS) خواهد بود. ضمناً دریافت هرگونه کارمزد و یا هزینه از متقاضی به جزء معادل ریالی ارز مورد تقاضا (بر اساس نرخ مرکز مبادله)، ممنوع است.
۲- تأمین و پرداخت ارز از محل منابع امانی بانک مرکزی که در اختیار آن بانک قرار می گیرد انجام خواهد شد. در این ارتباط مقتضی است هماهنگی لازم را با اداره عملیات ارزی این بانک به عمل آورند.
۳- فروش ارز به زائرین بالای پنج سال ( متولدین اول شهریور ۱۳۹۸ به قبل) از تاریخ هفتم مرداد ۱۴۰۳ تا پایان روز سوم شهریور ۱۴۰۳ با ارائه اصل کارت ملی و گذرنامه یا «برگه تردد اربعین» معتبر زائر، ثبت در سامانه "نظارت ارز (سنا) " در سرفصل «ارز زیارتی اربعین» (کد سرفصل ۵۰) و با الزام درج کد رهگیری در سامانه مربوطه امکان‌پذیر است.ضمناً کد رهگیری در سامانه مربوطه (کد ملی متقاضی) پس از طی فرآیند ثبت‌نام در سامانه سماح، فعال می‌گردد.مقتضی است بانک عامل اقدام لازم جهت توجیه کابران سامانه سنا نسبت به ثبت دقیق موارد صدر الاشاره و علی الخصوص ثبت محل تأمین ارز فروخته شده را اتخاذ کند.تبصره: در خصوص زائرین بین ۵ تا ۱۵ سال باید اصل شناسنامه به جای کارت ملی ارائه شود.
۴- آن بانک ضمن اطلاع‌رسانی درخصوص اسامی و آدرس شعب منتخب، باید ترتیبی اتخاذ نماید که شعب منتخب در کلیه ایام غیرتعطیل در محدوده تاریخ اعلام شده در بند (۳)، نسبت به فروش ارز به زائرین گرامی اقدام کنند. همچنین لازم است در شرایط مقتضی بنابر دستور این بانک آمادگی لازم برای تداوم فعالیت فروش در ایام تعطیل را هم وجود داشته باشد.
۵- سرپرستان خانوار می‌توانند به‌منظور خرید ارز اربعین اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده به شعب آن بانک مراجعه نمایند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعب فروش ارز بلامانع بوده و سرپرست خانوار می‌تواند با کارت‌بانکی خود نسبت به خرید ارز برای اعضای خانواده خود اقدام کند.
۶- فروش ارز بابت سرفصل فوق، محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی کند.
۷- به‌منظور رفاه حال زائرین و در صورت فراهم بودن شرایط، فروش ارز در بستر سامانه‌های اینترنتی بانک‌های عامل، با احراز هویت کامل مشتری و پذیرش کلیه مسئولیت‌های مترتب از سوی آن بانک امکان‌پذیر است. ضمناً در این ارتباط لازم است آن بانک قبلا ًهماهنگی لازم را با اداره پایش بازار ارز این بانک به‌عمل آورند.
۸- مقتضی است آن بانک اقدامات لازم جهت انجام عملیات بازخرید مازاد ارز فروخته شده از زائرین محترم را حسب دستور این بانک تا روز چهارشنبه مورخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۳ با نرخ خرید اسکناس مرکز مبادله ارز و طلای ایران (ETS) معمول نماید. لازم به توضیح است عملیات بازخرید اسکناس فروخته شده در سرفصل مزبور فاقد هرگونه کارمزد است.
تبصره ۱: بازخرید ارز فروخته شده در سرفصل مزبور صرفاً توسط بانک اولیه عامل فروش مجاز است.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۳:۴۹

توافق ایران و عراق برای راه‌اندازی خط دریایی خرمشهر - بصره
احمد وحیدی امروز، ۲۲ تیرماه پس از بازید از مرز شلمچه و حضور در کشور عراق و بندر السیبه جهت هماهنگی‌های لازم برای برگزاری با شکوه پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: از مردم شریف عراق به خاطر میزبانی و اهتمام جدی در موضوع اربعین و زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام، تشکر می‌کنم. امسال نیز مانند سال گذشته همراه وزیر محترم امور داخلی عراق از مرزها بازدید کردیم و مسایل بررسی و تصمیمات خوبی اتخاذ شد. اقدامات لازم انجام شده است و امیدواریم شاهد برگزاری خوب مراسم پیاده‌روی اربعین برای همه زوار باشیم.
وی گفت: با تصمیمات گرفته شده در حوزه‌های حمل و نقل، بهداشت و هلال احمر، عبور سریع از مرز و هماهنگی بیشتر میان بخش‌های گذرنامه اتخاذ شد تا امسال نیز مشکلی نداشته باشیم. امیدواریم خدماتی که ارایه می شود از سال گذشته بهتر باشد.
وزیر کشور بیان کرد: درباره تقویت حمل و نقل عمومی از شلمچه به نجف و کربلا نیز بحث شد و کشور عراق پذیرفت که اگر اتوبوس‌های مناسب داشته باشیم، به تسهیل حمل و نقل کمک کنیم. البته جزییات آن همچنان در دستور بررسی خواهد بود اما موافقت اصولی انجام شد. همچنین برای راه‌اندازی خط دریایی خرمشهر بصره بحث شد و کلیات مورد توافق است اما درباره جزییات در جلسات اجرایی بعدی بحث خواهد شد.
همچنین عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق با اشاره به پیش بینی ورود بالغ بر ۵ میلیون زایر بین‌المللی، گفت: اقدامات برای احداث و ساماندهی مرز شلمچه آغاز شد اما تا زمان باقی مانده تا اربعین آماده نخواهد شد. اما دیگر اقدامات از جمله سایه بان‌ها، تسریع در ورود زائران، افزایش مه‌پاش ها و... تا پیش از اربعین انجام خواهد شد. تمام تلاش ها برای تسهیل ورود زائران و رسیدن به کربلای مقدس با طرف ایرانی انجام خواهد شد.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۳:۵۵

thumnail
در جلسه ستاد مرکزی اربعین مطرح شد:تأکید مخبر بر ضرورت اجرای تمامی مصوبات ستاد مرکزی اربعین تا نیمه محرم
سرپرست ریاست جمهوری گفت: محوریت برگزاری مراسم اربعین با مردم است و دستگاه‌ها از اقدامات مردمی پشتیبانی کنند.
محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری در جلسه ستاد مرکزی اربعین که پیش از ظهر امروز شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه مراسم اربعین در طول دهه‌های گذشته همواره توسط مردم برگزار شده است، وظیفه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی را پشتیبانی لازم با محوریت مردمی بودن این مراسم دانست.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۱۳:۳۱

thumnail
عرضه ارز اربعین از ۷ مردادماه
رئیس‌ بانک مرکزی در حاشیه جلسه ستاد اربعین: undefinedآماده‌ایم از هفتم مردادماه ارز زیارتی در اختیار زائران عتبات عالیات قرار می‌گیرد.
undefinedسال گذشته کد سماح برای دریافت ارز ضروری بود و مشکلاتی را برای زائران به وجود آورد.
undefinedامسال بانک مرکزی آماده هست تا بدون ارائه کد سماح، ارز مسافرتی ارائه دهد.
undefinedزوار اربعین که از سیستم بانکی کشور ارز دریافت کرده‌اند بعد از بازگشت می‌توانند ارز باقی‌مانده را به همان نرخ خرید به بانکها برگردانند.
undefinedزوار ۵ سال به بالا می‌توانند تا سقف ۲۰۰هزار دینار به قیمت ارز مرکز مبادله دریافت کنند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۱۳:۳۴

۲۴ تیر

دریافت گذرنامه برای زیارت عتبات را به روزهای آخر موکول نکنید
معاون اجتماعی پلیس پایتخت:
undefinedزائران برای دریافت و تمدید گذرنامه های زیارتی در اولین فرصت اقدام کنند و این امر را به روزهای آخر موکول نکنند.
undefinedمتفاضیان صدور گذرنامه زیارتی، می‌توانند از طریق اپلیکیشن "پلیس من" یا با مراجعه به آدرس POLICE-MAN.IR در بستر فضای مجازی درخواست خود را ثبت کنند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۱۵

thumnail
وزیر راه:
undefinedامسال زائران اربعین از مسیرهای دریایی هم به بنادر عراق منتقل می‌شوند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۲۱

thumnail
اینفوگرافی/ چگونه ارز اربعین بگیریم؟‌
مسیر دریافت ارز اربعین به دینار عراق مشخص شد و زائران باید به ۷ بانک ملی ایران، تجارت، صادرات ایران، ملت، پست بانک، پارسیان و سپه مراجعه کنند. متقاضیان ارز اربعین چه اقدامی باید انجام دهند؟
بانک مرکزی اعلام کرده که نرخ دینار به ریال همان نرخی است که در مرکز مبادله ارز و طلای ایران تعیین می‌شود و بانک‌ها حق ندارند که کارمزد یا پول اضافه‌تری بگیرند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۲۶

thumnail
میان‌داری با شور و شعور حسینی
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۳۴

Abdolreza Helali - Bal O Param Bash Taje Saram Bash [128].mp3

۰۳:۱۴-۳.۱۳ مگابایت
#مداحی
undefined عبدالرضا هلالیundefined️ بال و پرم باش، تاج سرم باش
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۱۰:۰۸

بازارسال شده از رادیو جوان
thumnail
undefined️گردهمایی بزرگ عاشوراییان بر مزار شهدا برای برگزاری دسته عزاداری امام حسین (ع)
undefined️رادیوجوان در صبح تاسوعابه گلزار شهدای بهشت زهرا خواهد رفت...
undefined ویژه برنامه "به عشق حسین"undefinedدوشنبه ، ساعت ۱۰ صبح
تهیه کننده: عباس پیریگویندگان: ابوالفضل اینانلو و فاطمه امجدیانهماهنگی: بابک شکرینویسنده: سمیه نازنينیگزارشگر: نیما عزت پور
FM 88MHzradiojavan.ir@Majazima88

۱۳:۲۸

۲۵ تیر

توافق با طرف عراقی برای صدور گذرنامه زیارتی اربعین
undefinedرئیس ستاد مرکزی اربعین: با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده برای زائران ایرانی، گذرنامه زیارتی اربعین به سرعت و با هزینه ۶۵ هزار تومان صادر می‌شود.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۷:۰۳

مدیرکل حمل‌ونقل جاده‌ای کشور: با توجه به محدودیت ناوگان، چارتر‌کردن اتوبوس برای اربعین ١۴٠٣ ممنوع است
@Radio_Arbaeen

۱۷:۲۶

۲۷ تیر

۵۰۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز‌های ایران عبور می‌کنند
رئیس ستاد اربعین کشور با اشاره به این که برآورد ما در اربعین ۱۴۰۳عبور بیش از ۵۰۰هزار زائر مقیم ‌و غیر مقیم از مرزهای کشورمان به سوی عراق است، تاکید کرد: تمامی تسهیلات ممکن را برای اتباع غیرایرانی قائل شده‌ایم و هرگونه خدمات مثل استراحتگاه، موکب‌های پذیرایی و خدمات بهداشتی و درمانی در طول سفر این عزیزان در ایران به نحو شایسته‌ای‌ ارائه خواهد شد.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۱۵

جزئیات غرامت فوت در بیمه اربعین
یونس مقدمی سخنگوی شرکت بیمه‌گر اربعین امسال گفت: در مواردی دیه پرداخت می‌شود که یک مقصری به یک شخص آسیبی بزند و یا سبب فوت فردی شود، اما در بیمه اربعین بحث حوادث مطرح است و زائران در اینجا خود را بیمه حوادث می‌کنند و بنا نیست دیه‌ای به فردی پرداخت کنند به عبارتی مقصری وجود ندارد.
او می‌گوید: در کل بحث دیه اصلا در بیمه حوادث و عمر مطرح نیست و در بیمه اربعین هم غرامت فوت به جای دیه پرداخت می‌شود که زائران می‌توانند با انتخاب یکی از سه بسته پیشنهادی میزان این پرداخت را مشخص کنند.
او در پاسخ به این پرسش که آیا زائران می‌توانند سقف دریافتی غرامت را افزایش دهند؟ گفت: همانطور که اشاره شد در بیمه اربعین غرامت فوت پرداخت می‌شود نه دیه و زائران مازاد غرامت فوت تا دیه را می‌توانند پوشش تکمیلی از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف خریداری کنند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۴:۱۷

۱۰ روز قبل از سفر برای گذرنامه زیارتی درخواست بدهید

رییس پلیس گذرنامه تهران بزرگ:undefinedشهروندان برای زیارت عتبات در اربعین حداقل ۱۰ روز زودتر درخواست خود را در سامانه پلیس من ثبت کنند.
undefined ظرف ۷۲ ساعت گذرنامه زیارتی را صادر می‌کنیم.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۶:۳۶

thumnail
وزیر راه: برای سفر زیارتی اربعین نرخ‌گذاری خواهیم کرد و هر شرکتی که همراهی نکند اجازۀ پرواز نخواهیم داد
undefinedزائران بلیت‌ها را رفت‌وبرگشتی تهیه بکنند تا در کشور عراق اذیت نشوند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۷:۴۹

جزئیات طرح امنیتی در کربلا و نجف برای خدمت به زائران
ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای جزئیات طرح امنیتی ویژه برای مراسم عاشورا را اعلام و تاکید کرد: این طرح شامل دو محور امنیتی و خدماتی است و اقداماتی برای تسهیل ورود و خروج زائران در کربلای معلی انجام شده است.
«تحسین الخفاجی» رئیس ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق در گفتگو با خبرگزاری رسمی این کشور اعلام کرد که عملیات‌های مشترک از مدتی قبل برای آماده سازی طرح ویژه زیارتی در ماه محرم آغاز شده و تا اربعین امام حسین (ع) ادامه خواهد داشت.
وی افزود که این طرح با آماده‌سازی و تخصیص نیروهای ویژه و انجام عملیات‌های نظامی و آماده سازی اقدامات اطلاعاتی آغاز شده است.
الخفاجی تاکید کرد: این طرح همچنین شامل برنامه‌های خدماتی است که با ارائه خدمات به زائران در زمینه برق، آب و حمل و نقل انجام می‌شود. همچنین این طرح امنیتی شامل همه محورها و ورودی‌ها و خروجی‌ها در استان کربلا می‌شود.
این مسئول امنیتی در عراق اظهار داشت: ورود زائران به کربلای معلی از دو روز قبل به اوج خود رسیده و پیش‌بینی می‌کنیم که میلیون‌ها زائر وارد این شهر مقدس شوند. همچنین نیروی هوایی هم 24 ساعته به تلاش‌های خود برای خدمت رسانی به زائران ادامه می‌دهد.
رئیس ستاد اطلاع رسانی امنیتی در عراق تاکید کرد: سامانه نظارتی در استانداری کربلا هم تکمیل شده و کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. این طرح همچنین شامل عدم وجود هیچ حالتی از بستن راه‌ها و همچنین تسهیل در ورود و خروج زائران و استفاده از ابزار حمل و نقل عمومی و خصوصی برای انتقال زائران می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین ارائه خدمات در سطح آب، برق و حمایت‌های لجستیک ادامه دارد و نیروهای امنیتی دستورالعمل‌ها و توصیه‌های ویژه‌ای صادر کرده‌اند که هدف از آن، راهنمایی زائران و آماده سازی کلیه الزامات برای تسهیل زیارت زائران در ماه محرم تا برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع) است.
از طرف دیگر خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد که استانداری نجف اشرف مراسم شب دهم محرم را با تدابیر شدید امنیتی، خدماتی و بهداشتی و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده بود، برگزار کرد.
بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق در ایمن سازی معابر منتهی به شهر قدیمی و حرم امام علی (ع) مشارکت داشتند و حلقه‌های امنیتی به این منظور تشکیل شد. همچنین ادارات استانداری نجف اشرف در این زمینه اعلام آمادگی کردند و نیروهای انسانی خود را بسیج نمودند تا از انجام درست وظایف محول شده در استقبال از زائران و ارائه خدمات به آنها در سطوح مختلف اطمینان، حاصل کنند.
خبرگزاری عراق گزارش داد که وزارت بهداشت این کشور با 58 آمبولانس و 9 تیم اضافی و 20 آمبولانس دیگر که از بخش‌های مختلف برای ارائه حمایت‌های لجستیک حضور داشتند، به زائران خدمات ارائه داد.
بر این اساس همچنین 800 موکب حسینی در نجف اشرف از زائران پذیرایی کردند.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۷:۵۲

thumnail
undefined️ طلوع خورشید در بین‌الحرمین/ در عراق امروز عاشورای حسینی است
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۹:۵۶

پرداخت وام اربعین دولتی به همه با ثبت نام در سایت زیر + آدرس سامانه
به تازگی وزیر اقتصاد اعلام کرده است که زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند تسهیلات مربوط به سفر ایام اربعین دریافت کنند. این تسهیلات در سال گذشته تا سقف پنج میلیون تومان مشخص شد و برای حضور زمینی زائران اربعین از سوی بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه پیش بینی شد.
اگر طبق روال سال گذشته این تسهیلات پرداخت شود، متقاضیان زائر سرپرست خانوار به منظور دریافت و ثبت نام وام اربعین، می‌توانند نسبت به درخواست تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح) به نشانی samah.haj.ir اقدام نمایند. در صورتی که متقاضیان از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها به حساب یارانه آن‌ها واریز شده و با اقساط یکساله از یارانه آن‌ها کسر می‌شود.
سال گذشته، میزان این تسهیلات برای سرپرست خانوار سه میلیون تومان، سرپرست خانوار همراه با یک نفر از اعضای خانوار تحت پوشش او چهار میلیون تومان و سرپرست خانوار و دو نفر یا بیشتر از اعضای خانوار تحت پوشش او ‌پنج میلیون تومان بود، اما برای اربعین امسال هنوز اطلاعاتی از میزان مبلغ تسهیلات به صورت رسمی اعلام نشده است.
با این حال، برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که برای دریافت وام اربعین، ابتدا باید در سامانه سماح ثبت نام کرده و سپس به صورت اینترنتی یا با مراجعه حضوری به شعب بانک ملی درخواست وام کنید.
گفتنی است؛ تا امروز خبر مبنی بر اعطای وام و تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل به زائران اربعین اعلام نشده و بر اساس تجربیات سال گذشته، به احتمال زیاد با نزدیک شدن به ایام اربعین اطلاع رسانی می‌شود.
zil.ink/radioarbaeen@Radio_Arbaeen

۱۰:۱۱