عکس پروفایل پایگاه خبری تجریشپ

پایگاه خبری تجریش

۲۶۹عضو
عکس پروفایل پایگاه خبری تجریشپ
۲۶۹ عضو

پایگاه خبری تجریش

پایگاه خبری تجریش ، عرصه داده ها و تحلیل ها

۳ اردیبهشت

undefined هشدار مدیریت بحران شهر تهران: بارش های شدید در راه است
Https://t.me/tajrishonline

۱۷:۴۴

۴ اردیبهشت

تعداد نیروگاه‌های اتمی ایران افزایش می‌یا‌بد
رئیس سازمان انرژی اتمی:undefinedایران همسو با سایر کشورهای جهان، گام‌های اساسی برای افزایش تعداد نیروگاه‌ها و ظرفیت تولید برق هسته‌ای برداشته است.
undefinedتحقق تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای از موضوعات مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است و این طرح  مهم با جدیت در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.
Https://t.me/tajrishonline

۵:۴۸

۵ اردیبهشت

undefinedآتش‌نشانی هم سرباز می‌گیرد
undefinedمدیرکل دفتر هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:
undefinedمجوز استفاده از ظرفیت نیروهای وظیفه برای به‌کارگیری در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد.
undefinedطبق این مجوز به مدت ۲ سال استفاده از تعداد محدودی نیروهای وظیفه در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای غیرپزشکی برای به‌کارگیری در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته امکان‌پذیر شده است./فارس
Https://t.me/tajrishonline

۳:۴۷

🪙سنای آمریکا بسته کمک مالی به اوکراین و اسرائیل را تصویب کرد
undefinedسنای آمریکا با حمایت گسترده دو حزبی، بسته کمک خارجی ۹۵ میلیارد دلاری را تصویب کرد که شامل کمک به رژیم صهیونیستی، اوکراین و تایوان می‌شود.
Https://t.me/tajrishonline

۳:۴۸

undefined ترامپ تظاهرات ضداسرائیلی در دانشگاه‌ها را «شرم‌آور» توصیف کرد
undefinedدونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا موج جدید تظاهرات‌های ضداسرائیلی در دانشگاه‌های این کشور را محکوم کرد و آن را دستمایه اعتراض علیه جو بایدن قرار داد.
undefinedترامپ که در حال حاضر نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ محسوب می‌شود تظاهرات‌ها را «شرم‌آور برای کشورمان» توصیف کرد و گفت که جو بایدن در خصوص این تظاهرات‌ها «سیگنال‌های غلط» ارسال می‌کند.
undefinedترامپ گفت: «او لحن غلطی انتخاب کرده، واژه‌های غلطی انتخاب کرده. نمی‌داند از چه کسی حمایت می‌کند و اوضاع آشفته‌بازار است.»
undefinedاو که پس از برگزاری دومین جلسه دادگاهش در پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن صحبت می‌کرد در محوطه بیرونی دادگاه منهتن گفت در حالی که حضور پلیس در محوطه اطراف سنگین‌تر است «آدم‌های افراطی‌ای هستند که می‌خواهند دانشگاه‌ها را فروبپاشند اما هیچ‌کسی نیست که جلودار آنها باشد.»/ فارس
Https://t.me/tajrishonline

۳:۴۹

undefined گزارش فارن افرز:«بمبی که آمریکا در خاورمیانه نمی بیند»: واشنگتن در حال تکرار اشتباه نادیده گرفتن افکار عمومی جهان عرب است/ آمریکا دود برخاسته از آتش زیرخاکستر غزه را ندید/ انقلاب رسانه های اجتماعی در جنگ غزه

ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/آخرین-خبر/P53706-گزارش-فارن-افرز-بمبی-که-آمریکا-در-خاورمیانه-نمی-بیند.html)
https://t.me/tajrishonline

۵:۱۱

undefined نظر ۶ استاد روابط بین‌الملل درباره اقدام ایران علیه اسرائیل
undefinedبا گذشت ده روز از واکنش تلافی جویانه جمهوری اسلامی ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، بسیاری از تحلیلگران برجسته روابط بین الملل نمی توانند حیرت و شگفتی خود را از قدرت عملیاتی ایران در پاسخ به اسرائیل پنهان کنند.

ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/آخرین-خبر/P53704-نظر-۶-استاد-روابط-بین-الملل-درباره-اقدام-ایران-علیه-اسرائیل.html)
https://t.me/tajrishonline

۵:۱۲

undefined تشریح پرونده‌های قاچاق دختران و خانه‌های فساد/ دستگیری ۹۶نفر
undefinedسخنگوی فرماندهی انتظامی کشور ضمن تشریح گوشه‌ای از دستاوردهای پلیس در مبارزه با انواع جرایم سازمان یافته و شبکه ای، گفت: باندهای سازمان یافته قاچاق دختران و خانه‌های فساد و فحشا متلاشی و ۹۶ نفر دستگیر شدند.

ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/آخرین-خبر/P53707-تشریح-پرونده-های-قاچاق-دختران-و-خانه-های-فساد-دستگیری-۹۶نفر.html)
https://t.me/tajrishonline

۵:۲۳

undefined وزیر آموزش و پرورش: ۱۰۰۰ هنرستان در کشور ساخته می‌شود
undefinedصحرایی، وزیر آموزش و پرورش:
undefinedبعد از ۱۲ سال از تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، امروز نخستین آیین‌نامه از اجرای آن یعنی آیین‌نامه تقویت و توسعه مهارتهای دانش‌آموزان به تصویب هیأت دولت رسید.
undefinedطی ۵ سال آینده ۱۰۰۰ هنرستان جدید ساخته خواهد شد و ۸۰۰ هنرستان از محل تغییر وضعیت مدارس موجود، به این تعداد افزوده می‌شود.
undefinedهم‌چنین طبق این آیین‌نامه تا پایان برنامه هفتم توسعه، ۲۵۰۰ هنرستان به واحد‌های تولیدی تبدیل می‌شوند.
undefinedموضوع تغییر تقویم آموزشی که مصوبه دولت است در قالب یک طرح تصویب شده و در حال بررسی است و هنوز قطعی نشده است.
https://t.me/tajrishonline

۷:۵۸

undefined رهبر انقلاب: کارگر رکن جهش تولید است
undefinedحدود ۳ هزار تن از کارگران با رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) دیدار کردند.

ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/آخرین-خبر/P53708-رهبر-انقلاب-کارگر-رکن-جهش-تولید-است.html)
https://t.me/tajrishonline

۸:۲۸

پایگاه خبری تجریش
undefined رهبر انقلاب: کارگر رکن جهش تولید است undefinedحدود ۳ هزار تن از کارگران با رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) دیدار کردند. ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1/P53708-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%B1%DA%A9%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA.html) https://t.me/tajrishonline
undefined رهبر انقلاب: هدف از تحریم در تنگنا گذاشتن نظام جمهوری اسلامی است تا از خطوط استعماری و استکباری آنها تبعیت کند
undefinedرهبر انقلاب در دیدار با کارگران:معلوم است که نظام اسلامی، غیرت اسلامی و ملت بزرگ و با سابقه اسلامی محال است که تسلیم چنین زورگویی شود.
https://t.me/tajrishonline

۸:۳۰

undefined‌ کاهش تولید فولاد ژاپن به دلیل افت تقاضای بخش ساخت و ساز
undefinedتولید فولاد خام ژاپن ، تولید کننده شماره 3 جهان ، در سال مالی 2023/24 مالی 1.1 ٪ کاهش یافته است که علت اصلی آن افت تقاضای بخش ساخت و ساز و صادرات ضعیف در بحبوحه افزایش صادرات تولید کننده برتر فولاد جهان یعنی چین بوده است.
undefinedفدراسیون آهن و فولاد ژاپن اعلام کرد: تولید فولاد در سال مالی منتهی به 31 مارس 2024 میلادی به 86.83 میلیون رسیده است که این دومین افت سالانه متوالی است.
undefinedبه گفته یک تحلیلگر ، این رقم کمترین سطح تولید فولاد ژاپن را از سال مالی 2020/21 نشان می دهد که فروپاشی تقاضا ناشی از همه گیری COVID-19 تولید را به پایین ترین حد خود در حدود 50 سال سوق داد.
undefinedوی گفت: "در بخش ساخت و ساز ، تقاضا به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و تأخیر در برنامه های ساختمانی ناشی از کمبود نیروی کار ، پایین باقی مانده است."
undefinedدر ماه مارس ، صادرات فولاد چین به 9.89 میلیون تن افزایش یافت که بالاترین میزان برای یک ماه از ژوئیه سال 2016 بود و در کل سه ماهه اول 2024 میلادی به 25.8 میلیون تن رسید.
undefinedاین فدراسیون در ادامه افزود ، تولید فولاد ژاپن در ماه مارس 3.9 ٪ نسبت به سال قبل کاهش یافته و به 7.2 میلیون تن رسیده است ، هرچند که تولید نسبت به فوریه 2.9 ٪ افزایش داشته است.
undefinedدر اوایل ماه جاری ، وزارت اقتصاد ، تجارت و صنعت ژاپن پیش بینی کرد که تولید فولاد خام در سه ماهه آوریل و ژوئن احتمالاً نسبت به سال قبل 2.2 درصد کاهش خواهد یافت.
https://t.me/tajrishonline

۸:۴۴

undefined مصاحبه دکتر سید جلال ابراهیمی پیرامون معضلات فعالان بخش خصوصی به ویژه در مراودات تجاری
undefinedحجم تجارت روسیه و ترکیه با تجارت ایران و ترکیه قابل قیاس نیست و چندین برابر است، روسیه اغلب محصولات کشاورزی خود را از ترکیه وارد می‌کند.

ادامه مطلب... (https://tajrishonline.ir/news/articles/P53709-1403020501.html)
https://t.me/tajrishonline

۹:۰۸

undefined بیانیه مشترک ایران و پاکستان علیه رژیم صهیونیستی
undefinedدر بخشی از بیانیه مشترک ایران و پاکستان آمده است: از شورای امنیت می خواهیم که ماجراجویی های اسرائیل در منطقه را متوقف کند.
undefinedما از شورای امنیت می خواهیم از هدف قرار دادن تاسیسات دیپلماتیک خارجی توسط اسرائیل جلوگیری کند.
undefinedما خواستار توقف فوری و بدون قید و شرط جنگ در غزه، ارسال کمک‌ها و بازگشت آوارگان هستیم.
https://t.me/tajrishonline

۱۰:۱۷

undefined سنای ایالات متحده لایحه ای را در مورد ممنوعیت احتمالی TikTok تصویب کرده است.
undefinedطبق این سند، ByteDance چینی باید این شبکه اجتماعی را در کمتر از یک سال به فروش برساند. این شرکت اعلام کرد که این تصمیم را در دادگاه به چالش خواهد کشید.بایدن قبلا اعلام کرده بود که آماده امضای سند تایید شده است.
پایگاه خبری تجریش (https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-04-24/tiktok-s-us-ban-looms-as-biden-prepares-to-sign-law-with-a-270-day-sale-deadline)
https://t.me/tajrishonline

۱۱:۱۹

undefined با افزایش قیمت کاکائو، کشاورزان در آمریکای لاتین برای گسترش کاشت عجله دارند
undefinedانجمن صادرکنندگان کاکائو در اکوادور اعلام کرد که انتظار می‌رود کل سطح زیر کشت کاکائو در اکوادور امسال از 600 هزار هکتار فراتر رود؛ این رقم در سال گذشته 500 هزار هکتار بود. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود تولید در اکوادور (که از کاشت عقب مانده است، زیرا گیاهان سه تا پنج سال طول می‌کشد تا میوه بدهند) امسال 6% رشد کند.
undefinedپل هاچینسون، مدیر ارشد بازرگانی استراتژیک در Olam Food Ingredients، یکی از بزرگترین تامین کنندگان سافت کامودیتی‌ها در جهان: «ما شاهد رشد قابل توجهی در پرو، کلمبیا و برزیل بوده‌ایم. همه می‌خواهند با کاشت کاکائو درگیر شوند.»
undefinedنیکو دبنهام، مدیر سابق در Barry Callebaut، بزرگترین سازنده شکلات در جهان: «اگر کشاورز باشید چه کار می‌کنید؟ در زمین چه می‌کارید؟ کاکائو می‌کارید. وقتی نوبت به تولید برسد، همه کاکائو کاشته‌اند و ناگهان قیمت‌ها دوباره پایین می آید.»
پایگاه خبری تجریش (https://www.ft.com/content/2f063f31-3f65-4466-b8d6-af87de39b1ec)https://t.me/tajrishonline

۱۱:۴۰

undefined واکنش ایران به درخواست بی اساس آرژانتین برای استرداد یکی از مقامات ایرانی
undefinedبه گزارش جماران؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تکرار درخواست غیرقانونی و مبتنی بر دروغ و داستان‌سرایی برخی از قضات آرژانتینی درباره اتباع ایرانی در موضوع پرونده "آمیا" را به شدت محکوم کرد.
undefinedکنعانی با یادآوری رسوایی قبلی درخواست استرداد یکی از مقامات ایرانی از دستگاه قضائی انگلیس که منجر به رأی عدم کفایت مستندات ارائه شده برای استرداد او شد، مجددا تأکید کرد که اتهامات مطروحه در پرونده آمیا علیه شهروندان ایرانی فاقد هرگونه اعتبار بوده و از این رو، طرح این‌گونه درخواست‌ها از مقامات قضایی سایر کشورها از هیچگونه جایگاه و اعتبار حقوقی برخوردار نیست.
undefinedسخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران از اجرای عدالت و تعقيب اشخاصی که با از بین بردن مستندات، باعث انحرافات جدی در مسیر پرونده آمیا و فرار از مجازات اين حادثه شدند، حمایت می‌کند.
undefinedسخنگوی وزارت امور خارجه به مقامات آرژانتینی توصیه نمود که از طرح اتهامات بی پایه نسبت به شهروندان کشورهای دیگر پرهیز کنند و تحت القائات دشمنان روابط دوجانبه ایران و آرژانتین قرار نگیرند.
Https://t.me/tajrishonline

۱۴:۲۲

undefined کدام بازیگر زن به تتلو خط میداد؟!

undefinedامیرحسین مقصودلو معروف به تتلو در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود گفت: سال 1401 به تحریک یکی از بازیگران خانم آهنگی درباره اغتشاشات آن سال خواندم
undefinedاین اظهارات باعث گمانه زنی های زیادی در بین اهالی رسانه شد و حتی برخی خبرگزاری های رسمی از سحر قریشی در این خصوص نام بردند
undefinedپیگیری های «فراروز» نشان میدهد فرد مورد اشاره در جلسه ی دادگاه « پرستو صالحی» بازیگر سابق سینما بوده است  که چند سال گذشته از ایران مهاجرت کرده است./فراروز
Https://t.me/tajrishonline

۱۶:۴۷

🪙 پادشاه عربستان بستری شد
undefinedتلویزیون رسمی عربستان، امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور در بیمارستان تخصصی «ملک فیصل» در شهر جده بستری شده است.
undefinedدیوان پادشاهی عربستان اعلام کرد که دلیل بستری ملک سلمان در بیمارستان، انجام معاینات دوره ای به مدت چند ساعت بوده است.
Https://t.me/tajrishonline

۱۷:۴۴

undefinedجزئیات مالیات بر عایدیِ سرمایه / سوداگری و سفته بازی
undefined️ نمایندگان  در جلسه علنی امروز در جریان بررسی ایرادت شورای نگهبان در طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی ماده ۱۳ این طرح را اصلاح کردند.
undefinedصدر ماده (۱۳) و بندهای (الف) و (ب) و تبصره‌های آن‌ها به شرح زیر اصلاح شد:
ماده ۱۳- یک ماده به‌عنوان ماده (۴۷) به ذیل فصل اول باب سوم قانون مالیات‌های مستقیم الحاق می‌شود:
ماده ۴۷- عایدی سرمایه حاصل از انتقال دارایی‌های موضوع ماده (۴۶) این قانون، در موارد زیر مشمول مالیات نمی‌شود:
الف- انتقال ملک مسکونی متعلق به «شخص غیرتجاری بالای هجده سال» در صورتی که:۱- دوره تملک آن بیش از دو سال باشد و۲- شخص فوق مالک ملک مسکونی دیگری نباشد.undefined️ تبصره ۱- عایدی سرمایه حاصل از انتقال ملک مسکونی متعلق به «سرپرست خانوار» در صورتی که دوره تملک آن بیش از دو سال باشد و شخص فوق صرفاً یک ملک مسکونی دیگر داشته باشد، مشمول مالیات نمی‌شود. در خصوص سرپرست خانوار، شرط دوره تملک بیش از دو سال، می‌تواند در هر پنجسال، یک بار رعایت نشود.undefined️ تبصره ۲- در صورتی که اشخاص موضوع این بند نسبت به خرید ملک مسکونی جدید اقدام نمایند و حداکثر ظرف یکسال از زمان خرید آن، نسبت به انتقال ملک مسکونی اولیه دارای شرایط این بند (با رعایت تبصره (۱) این بند) اقدام کنند، انتقال ملک مسکونی اولیه مشمول مالیات نمی‌شود.
undefined️ تبصره ۳- مجموع کل درآمد اجاره املاک با کاربری مسکونی متعلق به اشخاص غیرتجاری، در طول دوره تمک بر اساس ارزش اجاری موضوع ماده (۵۴) این قانون، مشروط به صدور صورتحساب الکترونیکی اجاره، از عایدی سرمایه همان دارایی ‌کسر می‌شود. تخفیف مذکور تا سقف پنجاه درصد (۵۰%) عایدی سرمایه همان دارایی‌ قابل اعمال است. اعمال این تخفیف پس از اعمال حکم موضوع تبصره (۲) ماده (۴۹) این قانون لحاظ خواهد شد.
undefined️ تبصره ۴- در خصوص اشخاصی که مالک بخشی از یک یا چند ملک مسکونی هستند، مجموع سهم‌ (دانگ) مالکیت املاک مسکونی تا سقف یک ملک مسکونی کامل با رعایت تبصره (۱) این ماده، مشمول معافیت موضوع این بند می‌شوند و عایدی سرمایه حاصل از انتقال مازاد مالکیت مذکور، مشمول مالیات موضوع این فصل می‌باشد.
ب- انتقال خودروی سواری دارای شماره انتظامی (پلاک) شخصی متعلق به «شخص غیرتجاری بالای هجده سال» در صورتی که:
۱- دوره تملک آن بیش از یک سال باشد ۲- شخص فوق، مالک تمام یا بخشی از خودروی سواری دارای شماره انتظامی شخصی دیگری نباشد.
undefined️ تبصره ۱- عایدی سرمایه حاصل از انتقال خودروی سواری دارای شماره انتظامی شخصی متعلق به «سرپرست خانوار» در صورتی که دوره تملک آن بیش از یک سال باشد و شخص فوق صرفاً یک خودروی سواری دارای شماره انتظامی شخصی دیگر داشته باشد، مشمول مالیات نمی‌شود. در خصوص سرپرست خانوار، شرط دوره تملک بیش از یک سال، می‌تواند در هر پنجسال، یکبار رعایت نشود.
undefined️ تبصره ۲- در صورتی که اشخاص موضوع این بند نسبت به خرید خودروی سواری دارای شماره انتظامی شخصی جدید اقدام نمایند و حداکثر ظرف شش ماه از زمان خرید آن، نسبت به انتقال خودروی سواری اولیه دارای شرایط این بند (با رعایت تبصره (۱)) اقدام کنند، خودروی سواری اولیه مشمول مالیات نمی‌شود.
بند ج این ماده نیز حذف شد که در آن آمده بود :«ج- دارایی‌های موضوع بند (۳) ماده (۴) این قانون متعلق به هر «شخص غیرتجاری بالای هجده سال» مجموعاً به میزان یکصد و پنجاه گرم طلای هجده عیار یا معادل آن در هر پنجسال»
undefined️ عنوان بند (ه) ماده (۱۳) به بند (د) تغییر کرد و به شرح زیر اصلاح شد:
د- انتقال املاک موضوع ماده (۶۸) و ماده (۷۰) این قانون
عنوان بند (و) ماده (۱۳) به بند (ه) تغییر کرد و به شرح زیر اصلاح شد:ه- انتقال دارایی‌های موضوع بندهای (۱) و (۲) ماده (۴۶) این قانون که پیش از استقرار بستر اجرایی تملک شده‌اند، تا سه سال پس از استقرار بستر اجرایی
ز- انتقال «کلیه اراضی با کاربری کشاورزی اعم از باغ‌ها و زمینهای زراعی و اراضی فاقد کاربری» با دوره تملک بالای سه سالتبصره - اراضی داخل محدوده شهر و باغ‌ویلاها مشمول معافیت این بند نمی‌باشند.
undefinedبند (ح) ماده (۱۳) و تبصره‌های آن به شرح زیر اصلاح شد:
ح- انتقال دارایی‌های موضوع ماده (۴۶) این قانون به صورت بلاعوض نظیر هدیه و وقفتبصره-شرط برخورداری از معافیت این بند، درج بلاعوض بودن در صورتحساب الکترونیکی مربوط است.
undefined️ عنوان بند (ط) ماده (۱۳) به بند (ج) تغییر کرد و به شرح زیر اصلاح شد:ج - انتقال ارز حاصل از روش‌های مجاز ورود ارز به کشور به تأیید بانک مرکزی مشروط به رعایت قوانین و مقررات مربوط
undefined️ تبصره ماده (۱۳) به شرح زیر اصلاح شد:تبصره- آیین‌‏نامه اجرایی این ماده حداکثر شش ماه پس از تاریخ لازم ‎الاجرا شدن این ماده، توسط سازمان تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
Https://t.me/tajrishonline

۲۳:۲۳