عکس پروفایل کانال خبری تحلیلی بصیرتک

کانال خبری تحلیلی بصیرت

۱,۸۷۸عضو
عکس پروفایل کانال خبری تحلیلی بصیرتک
۱.۹هزار عضو

کانال خبری تحلیلی بصیرت

undefinedپایگاه تحلیلی خبری بصیرت_ کانال رسمی معاونت سیاسی سپاهbasirat.ir
__

۱ اردیبهشت

thumnail

۶:۳۷

thumnail
undefinedصفحه اول روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۶:۳۷

thumnail
undefined نشریه اخبار و تحلیل‌های شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
undefined ادامه مطلب را از اینجا بخوانیدhttps://basirat.ir/fa/news/358528/نشریه-اخبار-و-تحلیل‌ها-شنبه-۱-اردیبهشت‌-۱۴۰۳
undefined#نشریه_اخبار_و_تحلیل_ها
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۰:۱۵

thumnail
undefinedتکذیب آسیب‌دیدن سامانه‌های پدافندی ایران
مقام مطلع:undefinedفضا‌سازی برخی رسانه‌های غربی در خصوص آسیب دیدن بخشی از سامانه پدافند هوایی در جریان مقابله با چند ریزپرنده در بامداد روز جمعه کاملا کذب است.undefinedبا هوشیاری سامانه‌های راداری و پدافندی مستقر در منطقه، ریزپرنده‌های ناشناس قبل از نزدیک شدن به حریم مناطق حساس مورد هدف قرار گرفتند.undefinedرسانه‌های غربی و صهیونیستی از جمله نیویورک‌تایمز پس از عملیات مقابله جویانه وعده صادق که به صورت کاملا موفق انجام شد با جعل اخبار و فضا سازی‌های دروغین در مورد آسیب‌دیدن سامانه‌های پدافندی ایران در جریان مقابله با ریزپرنده‌های ناشناس در آسمان اصفهان به دنبال دستاوردسازی برای رژیم اسراییل به منظور خارج نمودن صهیونیست‌ها از انفعال ناشی از شکست هستند.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۵:۵۹

thumnail
undefinedمحکومیت یک میلیارد دلاری آمریکا برای حمایت از جنایات پهلوی
undefinedدر پی دادخواهی و طرح دعوای حقوقی ۱۵ نفر از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب، شعبه ۵۵ دادگاه عمومی و حقوقی تهران، به‌دلیل مشارکت در تأسیس و گسترش ساواک و همچنین حمایت از رژیم دیکتاتوری پهلوی‎، رای به محکومیت یک میلیارد دلاری دولت آمریکا به پرداخت خسارت مادی، معنوی و تنبیهی در حق خواهان‌ها صادر کرده است.undefinedبر اساس مستندات مربوطه دولت آمریکا با آگاهی از جنایات غیرانسانی رژیم دیکتاتوری پهلوی علیه ملت ایران طرح تشکیل ساواک را به رژیم پهلوی ارائه داد و سپس با برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای ساواک و کمک به دستگیری اشخاص و سایر موارد مطرح شده اقدام به پشتیبانی و کمک به ساواک کرد.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۵:۵۹

thumnail
undefinedامیرعبداللهیان: اتفاق اصفهان با کوادکوپتر اسباب‌بازی بود
undefinedوزیر خارجه در مصاحبه با ان‌بی‌سی:undefinedآنچه که در اصفهان اتفاق افتاد، پرواز ۲ یا ۳ ریزپرنده و کوادکوپتر در یک فضای بسیار محدود بود که فوراً هم منهدم شده و مسئولیت این موضوع را هم کسی نپذیرفته.undefinedادعاهایی که در رسانه‌ها مطرح شده، دقیق نیست و رژیم اسرائیل به‌دنبال فضاسازی است. اگر رژیم اسرائیل اقدامی روی کشور من انجام بدهد و برای ما ثابت بشود، پاسخ ما فوری، حداکثری و پشیمان‌کننده خواهد بود.undefinedسیستم پدافند ما سیستم هوشمندی است. به محض اینکه هر ۲ یا ۳ ریزپرنده در آسمان اصفهان ظاهر شدند، هدف قرار گرفته و ساقط شدند. آمادگی نیروهای مسلح ما صددرصدی است.undefinedامیرعبداللهیان در پاسخ به سؤال مجری که پرسید «آیا کسی قبل‌از این حمله به شما اطلاع داده بود؟» گفت: چیزی که پرواز ۲ یا ۳ کوادکوپتر در حد اسباب‌بازی‌هایی بود که کودکان ما در ایران از آن استفاده می‌کنند و ارزشی نداشت که کسی بخواهد به ما اطلاع بدهد.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۵:۵۹

undefinedوعده صادق و همسایگان ما
undefinedپس از عملیات «وعده صادق»، تلاش‌هایی برای ایجاد اختلافات جدید بین ایران و برخی همسایگان آغاز شده است. طبق معمول مدیریت این خط خبری و عملیات روانی در اختیار دشمنانی قرار گرفته است که از پاسخ جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی دچار هراس و عصبانیت شده‌اند. با این حال، برخی ناآگاه در داخل نیز بر این موضوع دامن می‌زنند که کشورهای همسایه باید حواس‌شان را جمع کرده و دست از پا خطا نکنند، در غیر این صورت با سیلی جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند شد!undefinedسال گذشته به مناسبت هفته دولت رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاست دولت را در زمینه روابط با همسایگان تحسین و تأکید کردند: «این سیاستی که دولت اتخاذ کرده، که عبارت است از ارتباط با همسایگان، این بسیار سیاست خوبی است. این را باید دنبال کرد. ما باید با هیچ‌یک از همسایگان‌مان مناقشه نداشته باشیم؛ هرچه مناقشه هست، تبدیل بشود به همکاری.»undefinedوجود اختلاف نظر بین جمهوری اسلامی ایران و برخی همسایگان و دولت‌های اسلامی پدیده عجیب و غریبی نیست و به طور طبیعی سطحی از اشتراک نظر و اختلاف نظر بین ایران و کشورهای همسایه یا دولت‌های غرب آسیا وجود دارد. ایران انتظارات و نگرانی‌های خود را درباره چالش‌های منطقه، با مقامات دولت‌های اسلامی در جلسات کاری بیان خواهد کرد؛ اما با همه این اوصاف، سیاست جمهوری اسلامی در مقاطع گوناگون، خاصه در دولت کنونی به سمت گسترش سطح روابط با همسایگان سوق پیدا کرده است.undefinedپس از عملیات وعده صادق سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی و اخباری که درباره نقش اردن در این زمینه مطرح شد، روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه با «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در نیویورک دیدار کرد. نفس این ملاقات نشان داد، ایران با وجود دیدگاه‌های متفاوت دولت‌های غرب آسیا درباره مسائل سیاسی منطقه، سیاست توسعه روابط با کشورهای اسلامی را به منزله یک اصل مد نظر قرار داده است.undefinedدر مرداد سال ۱۳۹۴ و در دیدار با کارگزاران حج، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر این نکته تأکید کردند که جمهوری اسلامی، کشورهای منطقه را به عنوان دشمن در نظر نمی‌گیرد، بلکه دشمن اصلی استکبار جهانی است. از این منظر ایران از همه فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در خاک برخی کشورهای منطقه علیه عملیات وعده صادق آگاه است، اما با عنایت به ظرفیت‌های همسایگی و منطقه‌ای و نیز تقابل با سیاست تفرقه‌افکنانه دشمنان، مسیر تعامل را با دولت‌های منطقه در پیش خواهد گرفت. همراهی با دشمنان ایران، برای همسایگان ما هزینه‌ای بیش از پاسخ مستقیم و تلافی‌جویانه ما به آنان دارد؛ یک نمونه کویت است که مزد همراهی با دشمن ایران را با اشغال شدن به دست دشمن گرفت.
#حرف‌روز
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۰۰

undefined«حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای» رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: «در قضیه عفاف و حجاب و برخورد با هنجارشکنان نیز باید با تدبیر و هماهنگی و همکاری عمل شود؛ قطعاً ما نمی‌خواهیم هر فرد کم توجه به قوانین در کف خیابان را کیفر کنیم؛ در این زمینه ستاد عفاف و حجاب در وزارت کشور، مسئولیت‌هایی دارد؛ همچنین خطاب به دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای شناسایی عناصری که به صورت سازمان‌یافته مبادرت به هنجارشکنی می‌کنند، تأکیداتی داشته‌ایم. قطعاً باید به گونه‌ای اتخاذ تدبیر کرد که در قضیه مزبور، از خلاف شرع جلوگیری شود و زمینه سوء‌استفاده دشمنان نیز فراهم نشود.»
undefined«ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم به آنچه رسانه‌های غربی پاسخ رژیم صهیونیستی به عملیات ایران خوانده‌اند، واکنش نشان داده است. وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) تنها با یک کلمه نوشت: «مسخره». «حسین دلیریان» سخنگوی سازمان فضایی ایران در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشت: «سه ریزپرنده توسط دفاع هوایی کشور با موفقیت سرنگون شده است.» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هیچ آسیبی به هیچ یک از تأسیسات هسته‌ای ایران در اصفهان وارد نشده است.»
undefined«بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «به زودی با اجرای پویش ملی غربالگری بیماران سرطانی، افراد مشکوک به این بیماری، رایگان تحت مراقبت‌های درمانی قرار می‌گیرند.» گفتنی است، از آبان ماه سال گذشته «صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج» جهت حمایت از این بیماران در سازمان بیمه سلامت فعال شد و از حدود یک سال گذشته تاکنون ۱۰۷ گروه بیماری امکان استفاده از مزایای این صندوق برای‌شان فراهم شده است. وظیفه این صندوق نیز پرداخت هزینه‌ها علاوه بر تعهدات بیمه‌های پایه و تکمیلی بیمه ‌شده‌هاست.
undefined«مهدی فضائلی» عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در نوشتاری در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس(توئیتر سابق) درخصوص برخی کلیپ‌های پخش‌شده در فضای مجازی از اجرای طرح رعایت حجاب، نوشته است: «رهبر انقلاب: کشف حجاب، هم حرام شرعی است، هم حرام سیاسی است... منتها... دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد بشویم؛ کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد. پ.ن: به‌تازگی برخی مسئولان به‌دلیل کارهای بی‌قاعده تذکر دریافت کرده‌اند.»
undefinedشبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» با تأکید بر شکست قطعی آنچه عملیات رژیم صهیونیستی در ایران خوانده می‌شود، نوشت: «تصاویر ماهواره‌ای که در اختیارش قرار گرفته است نشان می‌دهد، نه چالۀ عمیقی در پایگاه هوایی اصفهان وجود دارد و‌ نه به ساختمانی آسیب رسیده است.»
#اخبارکوتاه
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۴۲

thumnail
undefinedرشد ۷۷ هزار واحدی شاخص بورس
undefined️شاخص کل بورس امروز با رشد ۷۷ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید.undefinedشاخص کل هم (وزن): ۲۱ هزار واحد مثبتundefinedارزش معاملات: ۷۶۱۳۰ میلیارد تومان
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۴۳

thumnail
undefinedایران به صهیونیست‌ها رحم کرد
«فارین‌پالیسی» با تمجید از طراحی دقیق ایران در عملیات وعده صادق نوشت: undefinedهر چند حمله با ۳۰۰ پهپاد و موشک حمله‌ای سهمگین به نظر می‌رسد، اما در عین حال نشانه‌هایی از خویشتن‌داری نیز در آن دیده می‌شود که بیان‌کننده نگاه تهران نسبت به عدم افزایش بیشتر تنش است. undefinedاولاً، ایران می‌توانست تعداد پهپاد‌ها و موشک‌های شلیک شده را حداقل به دو برابر حمله روز شنبه برساند. undefinedثانیاً گزارش‌های اولیه حکایت از آن دارد که تمرکز اصلی حمله بر روی یک یا دو هدف نظامی بوده است. این عامل نیز نشان می‌دهد طرف ایرانی محتاطانه عمل کرده است. حمله ایران می‌توانست تل‌آویو یا حیفا را هدف قرار دهد؛ یعنی مناطقی که تأثیر حمله را بسیار عمیق‌تر و تعداد تلفات غیرنظامیان را بیشتر کند. undefinedثالثاً، حزب‌الله برگ برنده اصلی ایران به‌شمار می‌رود، اما تهران از کارت حزب‌الله استفاده نکرد.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۴۳

thumnail
undefinedاگر حماس از بین نرود
undefinedدیپلمات سابق رژیم صهیونیستی با اشاره به خطر از بین رفتن بازدارندگی رژیم صهیونیستی در صورت بقای مقاومت فلسطین بعد ازجگ غزه و پیامدهای آن نوشت: «از ۷ اکتبر، اسرائیل بر تلاش برای بازگرداندن قدرت و وجهه بازدارندگی خود متمرکز شده است، که مستلزم حذف‌ـ و نه فقط نابودی‌ـ زیرساخت‌های نظامی و سیاسی حماس است. بقای حماس در منطقه، به عنوان یک پیروزی برای این سازمان و به عنوان شکست اسرائیل در بازگرداندن بازدارندگی تفسیر خواهد شد و همچنین انگیزه‌ای برای ادامه حملات ایران، حماس، حزب‌الله، انتفاضه سوم و عملیات‌های استشهادی در جلیل و منطقه نقب خواهد شد.» undefined«یورام اتینگر» افزود: «ناکامی اسرائیل در احیای قدرت بازدارندگی خود، ولی‌عهد سعودی را از قصدش برای گسترش همکاری‌های امنیتی و مدنی با اسرائیل دور می‌کند، و عادی‌سازی روابط با اسرائیل به اغما می‌رود.»
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۴۳

thumnail
undefinedערוץ ישראל 14: שלושה פיצוצים חזקים והרסניים אירעו ביום שישי בחיפה.
עד כה, לא נמסרו הערות על ידי גורמים רשמיים של הרפובליקה האסלאמית של איראן בהקשר זה.
undefinedفوری و مهمundefinedشبکه ۱۴ رژیم صهیونسیتی اعلام کرد روز جمعه سه انفجار قوی‌ ومخرب درشهر حیفا رخ داده است.undefinedتاکنون دراین رابطه هیچ گونه اظهار نظر ی ازسوی مسئولان جمهوری اسلامی ایران نشده است.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۶:۴۴

thumnail
undefined در زمینه مبارزه با مواد مخدر، اساس کار بر مبارزه با شبکه‌های اصلی توزیع باشد
undefinedرئیس‌جمهور جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر:undefinedجمهوری اسلامی علیرغم وجود تحریم‌ها و تهدیدهای متعدد توانسته در زمینه مبارزه با مواد مخدر موفقیت‌های زیادی به‌دست آورده‌است.undefinedبخش‌های اطلاعاتی کشور بر شناسایی شبکه‌های توزیع تمرکز کنند. برخورد با عناصر توزیع محدود و خُرد لازم است اما اساس اقدامات بر برخورد با شبکه‌های اصلی توزیع باشد.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۱۸:۳۰

۲ اردیبهشت

thumnail
undefinedسناتور آمریکایی: مقامات لاهه اگر ضد اسرائیل رأی دهند تحریم می‌شوند
undefinedکاتن، سناتور آمریکایی نوشت: من به مقامات دادگاه بین‌المللی کیفری هشدار می‌دهم؛ اگر در کنار ایران و حماس(متحدان پوتین) بایستید و وارد نبرد سیاسی در مقابل اسرائیل شوید، تحریم خواهید شد. همین حالا دلارهای خود را از آمریکا خارج و با سفر مجدد به آمریکا خداحافظی کنید.undefinedاز آغاز جنگ غزه چند کشور علیه رژیم صهیونیستی به‌جرم نسل‌کشی در غزه، در دادگاه لاهه شکایت کرده یا شهادت داده‌اند.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۵:۵۶

thumnail
undefinedحماس: اسرائیل و آمریکا روایت‌های جعلی از ارسال کمک‌های انسانی به غزه ارائه می‌دهند
undefinedدفتر اطلاع‌رسانی حماس در غزه ضمن زیر سؤال بردن ادعاهای اسرائیل و آمریکا درباره ارسال کمک‌های انسانی به غزه، تأکید کرد که برنامه جهانی غذا اخیرا خبر داد که در ماه آوریل فقط ۳۹۲ کامیون حامل مواد غذایی وارد نوار غزه شده است.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۶:۵۴

undefinedبازخورد اقتصادی عملیات وعده صادق
undefinedامنیت به منزله زیربنای رشد و توسعه اقتصادی، ماحصل عقلانیت در بسیاری از جنبه‌های حاکمیت، به ویژه پیوند دیپلماسی و میدان است. نه برجام و دیپلماسی بدون عقبه قدرت نظامی به تنهایی می‌تواند امنیت‌افزا باشد و نه دیپلماسی بدون قدرت میدان می‌تواند حرف حاکمیت را در میز مذاکره بر روی کرسی بنشاند. این هم‌افزایی قدرت میدان و قدرت سیاست خارجی است که با ایجاد آرامش پیرامون محیط امنیت ملی زیربنای توسعه را فراهم می‌کند.undefinedاز این منظر چنانچه کشوری بتواند به بازدارندگی و اقتدار کامل برسد، در این صورت اعتماد سرمایه‌گذار خصوصی و دولتی را جذب کرده و موتور اقتصادش را به حرکت در آورده است.undefinedنکته مهم این است که اگر قدرت میدان و دیپلماسی و هم‌افزایی آنها در جهت ارتقای سطح بازدارندگی به گونه‌ای باشد که سایه جنگ را دور کند، حتی تحولات، آشوب‌ها و ناامنی‌های داخلی نیز به راحتی نمی‌تواند زمینه‌ساز دفع یا فرار سرمایه شود.undefinedچه اینکه بسیاری از کشورها هستند که با وجود ناامنی‌های متعدد داخلی و پیرامون، از آن نظر که توانسته‌اند سطح بالایی از بازدارندگی را ایجاد کنند، مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها شده‌اند.undefinedدر خصوص آمریکا در جنگ جهانی نیز همین است. آنجا که آمریکایی‌ها با انتفاع حداکثری در جنگ جهانی و استفاده از بمب اتم سطح اقتدار و بازدارندگی خود را چنان بالا بردند که زیربنای جذب سرمایه‌گذاری عمده جهانی را در دهه‌های بعد فراهم کردند.undefinedبخش زیادی از تلاطمات بازارهای مالی و اقتصاد ایران نتیجه انتظارات تورمی از بُعد سیاسی و امنیتیِ متأثر از تحولات منطقه و جهان است. بدیهی است که عمده مخاطرات سیاسی و امنیتی پیرامون محیط امنیت ملی ایران از ناحیه تخاصم آمریکا و رژیم صهیونیستی است.undefinedدرباره ایران، چنانچه تهران بتواند در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی سطح بازدارنگی را ارتقا دهد و سایه جنگ را از کشور دور کند، این پیام به فعالان اقتصادی مخابره می‌شود که حاکمیت در تأمین امنیت در اوج اقتدار است و این دقیقاً یعنی ایجاد اطمینان برای جذب سرمایه‌هایی که به ترسو بودن معروف هستند.undefinedایران با حمله به عین‌الاسد در سال ۱۳۹۸ و با عملیات وعده صادق در برابر هر دو کشور متخاصم به سطح بالایی از بازدارندگی و توان تولید امنیت رسید و زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاری در سال‌های آتی فراهم کرد.undefinedاکنون اگرچه شاهد تلاطم‌های بازارهای مالی در کوتاه‌مدت هستیم؛ ولی تردید نکنیم که در صورت حفظ بازدارندگی، بازارها و اقتصاد پیام لازم را دریافت می‌کنند و در بلندمدت به اقتدار تولید شده از عملیات وعده صادق واکنش مثبت نشان خواهند داد و مسیر رسیدن به توسعه هموارتر خواهد شد. از آن طرف رژیم صهیونیستی با از دست دادن اقتدار و بازدارندگی، جذابیت خود را برای سرمایه‌گذاری از دست خواهد داد و اقتصاد آن آسیب‌پذیر خواهد شد.
#گزارش‌روز
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۶:۵۵

thumnail
undefinedپیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت دکتر پرویز داودی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام
undefinedبسم الله الرّحمن الرّحیمدرگذشت مرحوم مغفور جناب آقای دکتر پرویز داودی از مدیران مومن و انقلابی و دانشمند را به خاندان محترم ایشان و به جامعه‌ی علمی کشور تسلیت عرض میکنم.undefinedخدمت مخلصانه و بی‌شائبه در مسئولیت پذیری ایشان در مسئولیت‌های بزرگ در طول سالیان طولانی، چهره‌ی یک مدیر با اخلاص و کارآزموده و پرتلاش از آن مرحوم را نشان داد و این در محاسبات الهی ارزشی والا است.undefinedرحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت میکنم.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۶:۵۵

thumnail
undefinedکاکایی: واردات خودروی خارجی همچنان در هاله‌ای از ابهام است
undefinedعضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار و صنعت خودرو گفت: خریداران خودروی خارجی از بازار‌های مختلف و از طریق واسطه‌های تجاری از برخی خودروسازان چینی یا برخی خودرو‌های غربی تعدادی خودرو برای واردات به کشور خریداری کرده اند.
undefinedادامه مطلب را در اینجا بخوانیدhttps://basirat.ir/fa/news/358535/کاکایی-واردات-خودروی-خارجی-همچنان-در-هاله‌ای-از-ابهام-است
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۶:۵۸

thumnail
undefined تظاهرات گسترده حامیان فلسطین در ایرلند
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۷:۰۰

thumnail
undefined تظاهرات صهیونیست‌ها مقابل اقامتگاه نتانیاهو
undefinedبه گزارش رسانه‌های عبری زبان، دست کم ۱۰۰۰ نفر از معترضان در حال حاضر در اطراف اقامتگاه نتانیاهو در قیصریه تجمع کرده و علیه وی شعار داده خواهان استعفای فوری وی و آزادی اسرا هستند.
┄┅┅┅┅undefinedBASIRATundefined┅┅┅┅┄undefined| basirat.irundefined| @basirat_fa

۷:۱۰