عکس پروفایل کانال رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیاتک

کانال رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیات

۳۹عضو
عکس پروفایل کانال رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیاتک
۳۹ عضو

کانال رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیات

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

thumnail

۱۴:۱۰

کانال رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیات
🏞️ تصویر
صندوقچه مضجع حضرت مسلم ‌بن عقیل (ع) از شیراز راهی کوفه شد
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: با اتمام مراحل ساخت صندوقچه خاتم کاری شده قبرمطهر حضرت مسلم ابن عقیل(ع) در شیراز، این مضجع مطهر برای نصب به نجف اشرف و مسجد کوفه ارسال شد.اسکندر قاسمی گفت: این صندوقچه خاتم در کارگاه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس توسط اساتید درودگر و خاتم‌کار شیرازی ساخته شده است.
این صندوقچه خاتم به طول ۳ متر و عرض ۲ متر و ارتفاع ۱.۷۰متر از بزرگترین سازه‌های خاتم تهیه شده برای عتبات عالیات است که طی ۲ سال ساخته شده است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به اینکه اقدامات این ستاد با استفاده از نذورات اهدایی مردم ایران و مطابق با نیت افراد انجام می‌شود، گفت: وظیفه ستاد بازسازی سازماندهی همه نذورات و هدایای مردم برای عتبات عالیات است تا بتواند به کمک این نذورات خدماتی را در حرم‌های مطهر به مردم شریف کشورمان ارائه دهد‌.
قاسمی با بیان اینکه تمام نذورات مردم به چرخه اقتصادی کشور باز می‌گردد، ادامه داد: تمام اقلام، مصالح و لوازم مورد استفاده در بهسازی، بازسازی و توسعه‌ی حرمین شریف معصومین(ع) از بازار ایران خریداری می‌شود؛ بنابراین تمام نذورات با برکت به چرخه‌ی اقتصادی کشور باز می‌گردد و به این بخش رونق می‌دهد.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با بیان اینکه نیروهای خادم این ستاد، نیروهای متبرع و از عاشقان ساحت مقدس ائمه معصومین(ع) هستند، گفت: این عشق و علاقه موجب برپاماندن هرچه باشکوه‌تر این بارگاه‌های مقدس شده است و مردم عزیز ایران در راه حفظ و حراست از این بقاع آسمانی از جان و مال خود گذشته‌اند.
@bazsaziatabat

۱۴:۱۰

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

thumnail
همایش خیرین حرم ساز (نشان محبت ) ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی
🆔 @bazsaziatabat

۶:۰۶

⬅️ ایده شبکه نسیم؛
✅سلبریتی ها برای امام حسین (ع) از نشان ارادت می گویند
🔹«نشان ارادت» که این روزها در مرحله پیش‌تولید قرار دارد در ۶۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای با چهره‌های محبوب جامعه درباره قیام عاشورا، چیستی این رخداد بزرگ و چگونگی درک و دریافت نسل امروز از آن به گفتگو می‌پردازد.
🔸برخی از رویکردهایی که در این برنامه پیگیری می‌شود عبارتند از: پاسخگویی به شبهاتی که معاندین درباره دلایل بازسازی عتبات عالیات و هزینه‌های مالی در اذهان عموم مردم ایجاد می‌کنند، ارائه گزارش فعالیت‌های مخلصانه و بی‌شائبه #ستاد_بازسازی_عتبات_عالیات از طریق کلیپ های هنرمندانه و احساسی و همچنین گفتگو با مسئولان امر و ... .
🔹یک انگشتری با نگین ساخته شده از سنگ مضجع شریف امام حسین (ع)، هدیه این برنامه تلویزیونی به مهمانانی است که جلوی دوربین آن می‌نشینند.
🔸پویان هدایتی تهیه‌کننده «نشان ارادت»، در ۷ سال گذشته در شبکه‌های نسیم و نمایش به تهیه و تولید برنامه‌های مختلف تلویزیونی مشغول بوده است.
📡 منبع: خبرگزاری مهر
🆔 @bazsaziatabat

۱۲:۵۴

thumnail
#گزارش_تصویری

🔺 بازدید مسئولین نیروی انتظامی از صحن حضرت زهرا (س) با همراهی فداکار رئیس ستاد بازسازی نجف اشرف و معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات کشور🆔 @bazsaziatabat

۱۴:۴۱

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

افتتاح صحن حضرت زهرا (س) تا پایان مهرماه
رئیس ستاد بازسازی عتبات از افتتاح صحن حضرت زهرا (س) در نجف تا پایان مهرماه خبرداد و گفت: امسال این صحن ظرفیت اسکان ۲۰۰ هزار زائر اربعین را دارد.
🔹به گزارش خبرگزاری مهر، حسن پلارک در بازدید از صحن حضرت زهرا (ص) و انجام مراحل کنترل پروژه با حضور همه پیمانکاران پروژه با اعلام این خبر افزود: پیشرفت پرژه طبق برنامه انجام شده است اگرچه نقاط ضعفی وجود دارد که به دلیل مشکلات ویزا، مسائل مرزی و ورود کالا قابل اغماض است.
🔸وی ادامه داد: اصرار ما بر این بود که تا پایان شهریور پروژه صحن حضرت زهرا (ص) به اتمام برسد اما علی رغم همه تلاشی که به طور فشرده در حال انجام است، این مساله شدنی نیست و فکر می‌کنم یک ماه فرصت بیشتر لازم است.
🔹رئیس ستاد بازسازی عتبات تاکید کرد: شاید بتوانیم بخش زیارتی را در عید غدیر به اتمام برسانیم اما از آنجا که بخش شبستان‌های زیارتی را یکبار افتتاح کرده بودیم؛ قرار نیست مجدد بخش زیارتی را در مراسم خاصی افتتاح کنیم. به دنبال این هستیم که کل پروژه را به طور کامل افتتاح می کنیم و امیدواریم پروژه تا پایان مهرماه به اتمام برسد.
🔸پلارک اضافه کرد: اقدامات داخلی انجام شده اما در بخش نما خرده کارهایی مانده است. این یک اثر بزرگ و ارزشمند است که از طرف مردم ایران به حرم امیرالمومنین (ع) اهدا شده و با نام همسر مبارک ایشان مزین شده است. این یک پروژه تاریخی و ماندگار است و حرم امیرالمونین تا ۵۰ سال آینده نیازی به توسعه نخواهد داشت. در طول تاریخ این حرم مطهر یکبار توسعه یافته و ۲ برابر شده است اما در توسعه فعلی حرم ۲۰ برابر می شود که در هیچ عتبه ای سابقه نداشته است.
🔹وی گفت: این پروژه به نام ایرانیان در تاریخ به عنوان باقیات صالحات برای همه کسانی که در این پروژه کار کردند ثبت شود. این به یک معجزه شبیه بود و در مدت ۵ سال و با ظرافت‌های بسیار زیاد با این قیمت قابل انجام نبود. باید تشکر ویژه ای داشته باشیم از همه مردم ایران و کسانی که نذر خود را انجام دادند و در راس آن از مقام معظم رهبری که هموراه پشتیبان ستاد بودند و همچنین از پیمانکارانی که در این پروژه کار کردند. از مردم عراق و از آیت الله سیستانی هم تشکر می کنم که با نامگذاری صحن به نام حضرت زهرا (س) همواره تشویق و ترغیب کردند. باید از مردم نجف و کسبه اطراف که ما مزاحمتی برای آنها داشتیم و تحمل کردند هم تشکر کنم.
🔸رئیس ستاد بازسازی عتبات ادامه داد: امیدواریم صحن عقیله بنی هاشم در کربلا هم در زمانبندی مشخص با استفاده از تجربیات فعلی به انجام برسد و زائران دعاگوی همه دست اندارکاران باشند.پلارک با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و اربعین حسینی (ع) گفت: یکی از خصوصیات پروژه صحن حضرت زهرا پوشش جمعیت‌های زیارتی بالا به شمار می رود که بزرگترین آن مراسم اربعین امام حسین (ع) است که میلیونها نفر از سراسر دنیا به این مراسم مشرف می شوند. این پروژه می تواند جوابگوی بخشی از جمعیت زائران اربعین باشد. در سال‌های گذشته هم از این صحن برای اقامت استفاده شد اما امسال امکانات بسیار بهتری در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.
🔹وی خاظرنشان کرد: ظرفیت استقرار جمعیتی ما در صحن حضرت زهرا امسال حداقل ۲ برابر خواهد شد و بیش از ۲۰۰ هزار زائر را در اسکان خواهیم داد. همچنین ساختمان‌های اداری را مفروش خواهیم کرد و زائران را اسکان خواهیم داد.🆔 @bazsaziatabat

۴:۴۴

thumnail
پیام ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناسبت روز عرفه و عید سعید قربان
🆔 @bazsaziatabat

۱۰:۳۸

thumnail

عید سعید قربان مبارک

🆔 @bazsaziatabat

۱۵:۰۹

۵ شهریور ۱۳۹۷

thumnail
🌺 تبریک به مناسبت ولادت امام هادی ( ع)
🆔 @bazsaziatabat

۳:۳۴

thumnail
🔖پیام ستاد بازسازی عتبات عالیات؛
🌺به مناسبت ولادت امام علی النقی(ع)
🆔 @bazsaziatabat

۶:۲۷

۶ شهریور ۱۳۹۷

thumnail

🏗روند اجرایی پروژه سنگ فرش باب الغیبه در حرم مطهر امامین عسکریین (علیهما السلام) سامرا
🆔 @bazsaziatabat

۴:۲۶

۱۷ شهریور ۱۳۹۷

thumnail
آمادگی برای برپایی هر چه با شکوه تر کنگره اربعین
منتشر شده در خبرگزاری ایکنا:
www.iqna.ir/fa/news/3744017
🆔 @bazsaziatabat

۱۳:۲۲

thumnail
آغاز مقاوم‌سازی دیوارهای اطراف ضریح حرم امامین جوادین(ع)
منتشر شده در خبرگزاری فارس:
👇👇👇www.farsnews.com/news/13970617000435
🆔 @bazsaziatabat

۱۳:۲۲

۱۸ شهریور ۱۳۹۷

thumnail
تجلیل از خادمان بازسازی عتبات و ذاکران اهل بیت بوشهر
مشاهده جزییات:
👇👇👇yon.ir/ia81Y
🆔 @bazsaziatabat

۱۰:۱۸

۱۹ شهریور ۱۳۹۷

thumnail
شناسنامه دار شدن ۱۲۰ موکب آبادانی برای استقرار در شلمچه
منتشر شده در خبرگزاری مهر:
👇👇👇www.mehrnews.com/news/4398724
🆔 @bazsaziatabat

۴:۰۲

#آینه_رسانه_ها
پایان لاغرسازی ستون های اطراف ضریح امام حسین(ع)
📡خبرگزاری فارس:
www.farsnews.com/news/13970619000137
📡خبرگزاری مهر:
www.mizanonline.com/fa/news/451172
📡 خبرگزاری دانشجو:
snn.ir/fa/news/690067

🆔 @bazsaziatabat

۸:۱۵

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد تصویب کرد؛

پنجم محرم روز "عتبات عالیات" در شهرستان پارس آباد نامگذاري شد
منتشر شده در پایگاه خبری سبلان ما:
http://sabalaneh.ir/news/77994
🆔 @bazsaziatabat

۸:۰۱

۱۳ دی ۱۳۹۹

thumnail
✳️پویش «مهر حاج قاسم»
همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش همچنین ادای احترام به بنیان گذار ستاد بازسازی عتبات عالیات، پویش خدمت رسانی به محرومین کشور با کمک ظرفیت های مردمی و موکب داران اربعین حسینی شروع شد.
🔰این پویش در ۴ بخش:
اجرای پروژه های آبرسانی، تامین جهیزیه، ساخت مدرسه و اهدا بسته های معیشتی اجرایی می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
www.atabat.org/0000Wy

۹:۳۱

۱۶ دی ۱۳۹۹

thumnail
روش های مشارکت در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه

علاقه مندان جهت مشارکت میتوانند به دو روش نقدی و غیر نقدی همچنین به عنوان خادم افتخاری با تخصص مورد نیاز ستاد در پروژه ها و اعتاب مقدسه به شرح ذیل اقدام نمایند.

www.atabat.org/00001a

۱۱:۱۵

۱۷ دی ۱۳۹۹

thumnail
🔹طرح زیارت نیابتی
✅ با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت زیارت اعتاب مقدسه در کشور عراق، خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات ، نایب الزیاره عاشقان اهل بیت (ع) در کشور عراق می باشند.
✅ جهت ثبت نام، فرم زیارت نیابتی به نشانی ذیل را تکمیل نمایید.
فرم ثبت نام زیارت نیابتی: 👇🏻👇🏻👇🏻https://atabat.org/fa/forms/4

۶:۵۴