عکس پروفایل اخبار بهزیستی کشورا

اخبار بهزیستی کشور

۲,۰۳۸عضو
عکس پروفایل اخبار بهزیستی کشورا
۲هزار عضو

اخبار بهزیستی کشور

undefinedمهمترین و بروزترین اخبار روز اجتماعی undefined️مدافع حقوق افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی undefined️در کانال «اخبار بهزیستی» با ما همراه باشید...

۲۶ شهریور

thumnail
undefined #پویش| تجربه استفاده شما از کالابرگ الکترونیکی چگونه بود؟
undefined برای شرکت در این فراخوان در طرح کالابرگ الکترونیکی شرکت کنید و تجربه خرید خود را در قالب عکس، فیلم، صوت و متن برای ما ارسال بفرمایید.
undefinedمحتوای مطالب ارسالی به مسئولین مرتبط در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل گردیده و منتخب آن‌ها در کانال انتشار خواهد یافت.
undefined از برگزیدگان با اهدای جوایز ویژه تقدیر خواهد شد.
undefined مطالبی که با هشتگ #تجربه_کالابرگ در شبکه‌های اجتماعی نیز بازنشر شوند، در اولویت انتخاب خواهند بود.
undefined ارسال تا تاریخ ۲۳ مهرماه به آیدی :undefined @tajrobe_kalabarg
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۱۶

thumnail
#هفته_نما ۱۰ (پانزدهم تا بیست‌ودوم شهریور)
undefined وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفته‌ای که گذشت
undefined از افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و پرداخت معوقات بازنشستگان صندوق فولاد تا رشد تولید در شرکت‌های تابعه...
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۱۹

thumnail
undefined تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح «جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان» تا ۳۱ شهریور
undefinedبا درخواست روسای کانون‌های بازنشستگی برای تمدید مهلت ثبت نام طرح اختیاری جبران هزینه خسارت درمان با سرانه ۲۰۵ هزار تومان برای هر بیمه شده، این مهلت تا پایان روز جمعه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.
undefinedبازنشستگان و وظیفه‌بگیران متقاضی استفاده از این طرح بیمه‌ای می‌توانند تا مهلت تعیین‌شده به بخش «خدمات بیمه‌ای» سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانیhttps://eservices.cspf.ir/govsso/sb-supplementary-health-insurance مراجعه و نسبت به ثبت‌نام جدید یا اضافه کردن افراد تحت تکفل خود اقدام کنند.
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۲۶

thumnail
undefined امکان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شد
undefined عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
undefined هم‌اکنون یک سکوی اینترنتی، عرضه ۱۱ قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ را آغاز کرده و در آینده نزدیک تعداد این سکو‌ها افزایش می‌یابد.
undefined در خرید اینترنتی هم در صورت هزینه کرد ۲۰۰ هزار تومان از یارانه برای خرید ۱۱ قلم، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی به شخص مشمول تعلق می‌گیرد.
undefined امکان عرضه لبنیات سنتی و حبوبات به صورت فله نیز در طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شده است.
undefinedکانال خبری بله:undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۲۸

thumnail
undefined بازدید مخبر از مرکز شیرخوارگاه بهشت امام رضا(ع)undefined روزنامه #ایرانundefined ۲۶ شهریور ۱۴۰۲undefined https://irannewspaper.ir/
undefined️ ttps://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۳۰

thumnail
undefined مابه‌التفاوت افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت می‌شود؟
undefined گودرزی؛ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
undefined️دولت از ابتدای امسال مستمری مددجویان را ۲۰ درصد افزایش داد اما اعمال ۲۰ درصد باقی مانده را منوط به تامین اعتبار از محل ردیف تعیین شده کرد. در نهایت با پیگیری‌های کمیسیون اجتماعی مجلس، رئیس جمهور در جلسه اخیر هیئت دولت دستور داد که ۴۰ درصد افزایش مستمری این مددجویان به طور کامل پرداخت شود که در این راستا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اعلام کرد این افزایش مستمری اعمال خواهد شد.
undefined️با توجه به اینکه قانون افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی ابلاغ شده بود، کمیسیون اجتماعی خواستار پرداخت معوقات 5 ماه گذشته به همراه این میزان افزایش مستمری به مددجویان دستگاه‌های حمایتی است.
undefined گزارش کامل را اینجا بخوانید https://tn.ai/2956124

undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۴۲

thumnail
undefined #جهت_اطاع کدام معابر پایتخت جزو محدوده‌های طرح ترافیک هستند + اینفوگرافیک
undefined️ بنا بر اعلام شهرداری تهران ساعات اجرای طرح ترافیک در پایتخت از روز شنبه تا چهارشنبه  از 6:30 تا 18 اجرا می‌شود.
undefined️ محدوده‌های طرح ترافیک خیابان‌های مطهری و فاطمی؛ شرق: خیابان‌های شریعتی، سپاه و 17 شهریور؛ غرب: خیابان کارگر و از جنوب خیابان شوش را شامل می‌شود.
undefined️محدوده‌های طرح کاهش آلودگی هوا عبارتند از شمال: بزرگراه همت؛ شرق: بزرگراه امام علی(ع)؛ غرب: بزرگراه چمران و جنوب: بزرگراه بعثت.
undefinedجریمه ورود به محدوده طرح بدون داشتن مجوز، 109 هزار تومان در هر روز است و 72 ساعت پس از ورود به طرح برای پرداخت عوارض فرصت باقی است.
undefined️در حال حاضر ملاک محاسبه عوارض طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نخستین ورود و آخرین خروج از دو محدوده اشاره شده است. همچنین جریمه پوشاندن پلاک 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۴۸

thumnail
در سالروز شهادت امام رضا (ع)؛
undefined مخبر از مرکز شیرخوارگاه بهشت امام رضا (ع) بازدید کرد + تصاویر
undefinedمعاون اول رئیس جمهور با حضور در مرکز شیرخوارگاه بهشت امام رضا (ع) ضمن گفتگو با مسئولان، کارکنان و مادریاران، از نزدیک به بررسی نحوه فعالیت مرکز و وضعیت نگهداری از کودکان پرداخت و در جریان کمبودها و نیازهای موجود قرار گرفت.
undefinedپس از این بازدید، جهت رفع برخی مشکلات و گسترش فعالیت های مرکز، دستورات لازم را صادر کرد.
undefinedگفتنی است، شیرخوارگاه مرکز خیریه بهشت امام رضا(ع) که اخیرا راه اندازی شده، ظرفیت نگهداری از ۴۰ کودک یتیم معلول ذهنی را دارد و هم اکنون ۳۲ کودک فاقد سرپرست در این شیرخوارگاه بصورت شبانه روزی تحت مراقبت قرار دارند.
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۹:۱۱

thumnail
undefined افزایش خانه‌های امن در تهران ضروری است
undefined نصیری، مدیرکل بهزیستی استان تهران:
undefined خانه‌ امن از آن جمله مراکزی است که باید یک مددکار اجتماعی خیلی خوب داشته باشد تا بتواند کار بازپیوند بین زن آسیب‌دیده و خانواده او را به‌خوبی انجام بدهد.
undefined خانه‌های امن با هدف تامین محلی امن برای حضور زنان در معرض خشونت یا خشونت‌دیده تشکیل شده است و در برخی موارد که زنان فرزند کوچک و خردسالی هم داشته باشند امکان نگهداری آن‌ها در کنار مادر در مراکز خانه امن وجود دارد.
undefined تعداد و ظرفيت مراکز خانه امن باید افزایش پیدا کند تا قابلیت بازپیوند در آن‌ها به خوبی انجام شود و توسعه این مراکز در حقیقت برای افزایش کیفیت خدماتی است که به جامعه هدف خود یعنی زنان خشونت‌دیده و در معرض خشونت ارائه می‌دهند.
undefined با توجه به شرایطی آسیب‌های اجتماعی در تهران دارد، مسئله افزایش خانه‌های امن این استان امری ضروری است؛ اما این موضوع به این معنی نیست که زنی به دلیل کمبود تعداد این مراکز در خیابان بماند.
undefined ممکن است در یک خانه امن همکاران ما میزبان ۴۰ مددجو باشند و در خانه امن دیگری ظرفیت پذیرش برای ۱۰ زن وجود داشته باشد و این مسئله همان چیزی است که می‌گوییم افزایش تعداد خانه‌های امن و توسعه این مراکز ضرورت دارد.
undefined در خانه‌های امن سازمان بهزیستی کشور که اکنون برخی از آن‌ها توسط بخش خصوصی و ان‌جی‌اوهای فعال در این حوزه مدیریت می‌شوند، به مسائلی چون ارتقاء توانمندیهای زنان در معرض خشونت و خشونت دیده و همچنین توانمندسازی خانواده هایشان پرداخته شده و آموزش‌های لازم برای مقابله با مسائل فردی و اجتماعی در شرایط بحرانی با ارائه خدمات تخصصی به موقع انجام می‌شود.#خبرگزاری_آناundefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۹:۲۲

thumnail
undefined #پوستر/ در چه مواردی می توانیم با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تماس بگیریم ؟undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۹:۳۱

۲۷ شهریور

thumnail
undefined ۳۷۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است
undefined کرم‌زاده _ رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی، تحول اداری و توسعه خدمات سازمان بهزیستی کشور:
undefined️اورژانس اجتماعی کشور، یکی از سکوهای تاثیرگذار در کشور است که مدیریت آن توسط سازمان بهزیستی انجام می شود و نوع خدمات آن و بستری که فراهم شده در کل دنیا بی نظیر است.
undefined️اورژانس های اجتماعی در کشورهای دیگر خدمات خود را در قالب پلیس یا نهادهای دیگر ارائه می کنند.
undefined️در راستای ارائه خدمات پیشگیری و جلوگیری از اتفاقات بعدی، مددکاران بهزیستی برای ارائه مشاوره های لازم ورود می کنند.
undefined️طبق قانون، اورژانس اجتماعی در شهرهای دارای جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت ایجاد می شود که در زمان حاضر ناوگان مورد نیاز با هماهنگی سازمان اجتماعی و وزارت کشور به روز رسانی خواهد شد.
undefined️بحث مرکز عملیات اضطراری و فوریت های سلامت اجتماعی(EOC) در حال بررسی است تا در نزدیکترین زمان ممکن با استفاده از سکوهای مختلف مثل موتور یا خودروهای جدید با بهره گیری از نیروهای کارشناس و توانمند به گروه های هدف خدمت رسانی کند.#اورژانس_اجتماعی #آسیبهای_اجتماعی
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۱۶

thumnail
undefinedundefined #ببینید/ روایت بخشی از ۱۶ روز خادمی بهزیستی استان ایلام از میهمانان ضیافت اربعین حسینی(ع) در مرز مهران
#حیاتنالحسین #ایلام_پایتخت_خادمین_سیدالشهداundefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۱۱:۰۳

thumnail
undefined ۳۵ هزار واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی کشور واگذار شد
undefinedکرم زاده _ رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی، تحول اداری و توسعه خدمات سازمان بهزیستی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیران بهزیستی استان زنجان:
undefined️در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، جامعه تحت پوشش بهزیستی کشور هستند.
undefined️از این تعداد یک و نیم میلیون نفر مستمری بگیر هستند و در بعد خانوار نیز هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تحت پوشش هستند که خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
undefined️طی سه سال گذشته پشت نوبتی دریافت مستمری وجود داشت به طوری که ۵۰۰ هزار نفر نیز اضافه شد که ۲ سال باید منتظر می ماندند درحالیکه با حمایت دولت و مجلس اکنون به روز رسانی شده است.
undefined️مستمری گروه‌های هدف در بیستم هر ماه واریز می شود و این در حالی است که میزان مبالغ سال گذشته با ۴۷ درصد افزایش یافت و شهریور امسال هم با ۴۰ درصد افزایش اعمال می شود.#معارفه#بهزیستی_زنجان
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۱۱:۰۸

۲۸ شهریور

thumnail
undefined خبر خوش وزیر کار درباره مسکن کارگران
undefined سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
undefined در بعضی از مناطق برای کارگرانی که فاقد مسکن هستند امکان دارد بخش قابل توجهی از درآمد آنها صرف هزینه اجاره مسکن شود.
undefinedدر این راستا قرارگاه احداث مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی کردیم و معاون تعاون ما مدیریت این کار را با روش‌های مختلف بر عهده دارد که یکی از آنها احداث تعاونی ها در جوار کارخانه ها و کارگاه‌هاست.
undefined همچنین حتما به کارگران هم مثل سایر آحاد مختلف مردم در صورتی که از امتیاز مسکن استفاده نکرده باشند کمک خواهد شد تا از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند.

undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۷:۴۲

thumnail
undefinedمیانگین نرخ بیکاری در استان‌های مرزی بیش از استان‌های دیگر است
undefined محمود کریمی بیرانوند، با تأکید بر اینکه میانگین نرخ بیکاری در استانهای مرزی عموماً نسبت به شهرهای دیگر بیشتر بوده است افزود:
undefined توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای همسایه، تنوع جغرافیایی در مناطق مرزی، تنوع خطرات و تهدیدات امنیتی از سوی همسایگان، پایین بودن شاخص‌های توسعه در بیشتر این مناطق باعث شده تا تدوین برنامه برای ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان ضرورت و اهمیت پیدا کند.
undefined بر اساس سرشماری عمومی سال ۹۵ تعداد شهرهای مرزی ۱۲۰ شهر بوده که میانگین نرخ بیکاری بیش از ۱۳ درصد داشته، در سال ۱۴۰۰ استان‌های مرزی به ۱۶ استان رسیده که میانگین نرخ بیکاری در آن‌ها ۹.۹ درصد بوده است.
undefined اغلب استان‌هایی که در آن میانگین نرخ بیکاری بالا است را استان‌های مرزی تشکیل می‌دهند. بر اساس سامانه ملی رصد اشتغال در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۲۰ شهرستان مرزی کشور ۲۷۷ هزار تعهد ایجاد اشتغال داشتند که بیش از ۳۴۰ هزار شغل ایجاد شده اما کافی نبوده است.
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۱۱:۲۳

thumnail
undefined#گزارش_تصویری| دیدار چهره به چهره رئیس سازمان بهزیستی کشور با جامعه هدف
undefined️معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به همراه معاونان و مدیران در ادامه جلسات ارتباطات مردمی با مددجویان تحت پوشش و جامعه هدف دیدار و گفت و گو کردند.
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۱۳:۰۵

thumnail
undefined#موشن_گرافیک / آموزش مهارت های زندگی به نوجوانان را جدی بگیریم
undefinedمهارت های زندگی می تواند به نوجوانان در تصمیم گیری درست و کنترل هیجان کمک کند.
#مهارتهای_زندگی #نوجوانان #بهزیستی_کشور #بهزیستی_استان_زنجان #بهزیستی_برای_بهترزیستن
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۱۹:۲۹

۲۹ شهریور

thumnail
undefined #گزارش_تصویری/ نشست روسای ادارات پذیرش و هماهنگی بهزیستی برگزار شد
undefinedدر این نشست که با حضور سید جمال رحمانی "رئیس اداره پذیرش و هماهنگی گروه ‏های هدف " حضور داشت در خصوص موضوعاتی چون برپایی میز خدمت تخصصی، بهبود عملکرد ثبت اطلاعات مفقودین، انتقال پرونده در سامانه های سازمان بهزیستی و بهبود فعالیت ها و ثبت اطلاعات مراجعان در پیشخوان مجازی بحث و گفت و گو شد.
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۸:۵۷

thumnail
undefined ۱۱۲۳ کمپ درمان و بازتوانی اعتیاد در بهزیستی فعالیت می کنند
undefined موسوی، معاون سلامت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در شانزدهمین کنگره دانش اعتیاد:
undefined سازمان بهزیستی کشور در همه بخش‌های مربوط به حوزه اعتیاد اعم از پیشگیری، کاهش آسیب، درمان و بازتوانی و صیانت از بهبودیافتگان فعالیت دارد.
undefined سال گذشته ۵۵۰۰ تیم در این حوزه در سطح کشور فعالیت داشتند که البته تیم‌های دیگری در سایر بخش‌های سازمان که به صورت غیرمستقیم به حوزه اعتیاد مرتبط هستند و فعالیت دارند؛ ۷۸۷ پایگاه سلامت اجتماعی و ۱۴۰ پایگاه خدمات اجتماعی داریم که در حوزه پیشگیری از اعتیاد با دفتر مربوطه همکاری دارند.
undefined رویکرد ما در سازمان بهزیستی کشور این است که بحث اجتماع‌محور را در حوزه پیشگیری گسترش دهیم و این بخش فربه‌تر از گذشته شود.
undefined در بخش درمان ۱۱۲۳ مرکز اقامتی برای معتادان داریم؛ همچنین ۲۲ مرکز اجتماع درمان‌مدار، ۲۳ مرکز جامع درمان اعتیاد و تیم‌های متعددی در حوزه درمان سرپایی با سازمان همکاری می‌کنند.
undefined یکی از چالش‌های بزرگ سازمان بهزیستی کشور بحث معتادان متجاهر است که در این بازه زمانی شاید به دلیل نبود متولی، به سازمان بهزیستی کشور سپرده شد.
undefined رویکرد سازمان این است که در حوزه درمان غیردارویی فعالیت بیشتری داشته باشد و این حوزه به تدریج از سازمان جدا شود.
undefined بحث معتادان متجاهر نیازمند ساز و کار خاصی که در بستر سازمان دشوار است و تمامی فعالیت‌های ما را تحت الشعاع قرار داده است، لذا با کاهش تدریجی این مراکز تمرکز سازمان بیشتر بر روی بحث پیشگیری و صیانت و بازتوانی بهبود یافته‌ها خواهد بود.
undefined https://ble.ir/behzistikeshvar

۱۲:۳۱

۳۰ شهریور

thumnail
undefined #عکس/ ملاقات هنرمند دارای معلولیت با رونالدو
undefined "فاطمه حمامی" هوادار معلول پرسپولیسی که آرزوی دیدار با "کریستیانو رونالدو" را داشت، امروز به ملاقات او رفت.
undefined او تابلوهایی که از وی نقاشی کرده بود را به ستاره النصر هدیه کرد و با او عکسی به یادگاری گرفت.
undefined️رونالدو نیز پیراهن شماره ٧ خود را امضا و به فاطمه حمامی اهدا کرد.
undefinedhttps://ble.ir/behzistikeshvar

۱۰:۰۸