عکس پروفایل داستان نویس نوجواند

داستان نویس نوجوان

۱,۵۲۴عضو
عکس پروفایل داستان نویس نوجواند
۱.۵هزار عضو

داستان نویس نوجوان

تجربه خوب نوشتن!کانال داستان نویس نوجوانآموزش آنلاین داستان نویسی، قابلیت ارسال داستان، برگزار کننده مسابقات داستان نویسی
آدرس سایت:dastannevis.comارتباط با ما و تبلیغات:@ashkanhasebi

۱۳ خرداد

thumnail

۱۴:۳۱

برای توصیف میوه ها در داستان، می‌توانید از ویژگی های ظاهری و طعمی آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از رنگ، فرم، اندازه، بافت، طعم و بوی میوه ها صحبت کنید.
برای مثال، می‌توانید بگویید: "سیبی که رنگ قرمزی شفافی داشت، شیرین و خوشمزه بود. زمینی که آن را رشد داده بود، بهاری نرمال بود و بذری که آن را کاشته بود، با دقت انتخاب شده بود."
همچنین، می‌توانید از جزئیات دیگری مانند منبع و محل تولید، زمان برداشت، روش نگهداری و استفاده از میوه‌ها نیز صحبت کنید. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید: "این سیب از باغ یک دوست شهری ماست که در یک روستای کوچک در شمال کشور رشد می‌کند. آن را بهترین زمان برداشت کرده‌ایم و حالا با نگهداری در یخچال، برای صبحانه از آن استفاده خواهیم کرد."
dastannevis.com

۱۴:۳۱

thumnail

۱۵:۲۶

خود سانسوری در نوشتن چه مضراتی دارد؟
خودسانسوری یعنی امتناع از بیان نظرات، احساسات و افکار خود به دلیل ترس از عواقب آن‌ها. این رفتار معمولاً به دلیل ترس از نقد، انتقاد، رد شدن یا حتی تهدید به خطر می‌باشد.
اما خودسانسوری می‌تواند به شکل‌های مختلفی بر سلامت روانی و اجتماعی فرد تأثیر بگذارد. به طور کلی، این رفتار منجر به اضطراب، افزایش استرس، کاهش اعتماد به نفس و پذیرش خود، افزایش ریسک افسردگی و اختلالات روانی دیگر می‌شود.
علاوه بر این، خودسانسوری می‌تواند به راهبردهای ناکارآمد و ناسالم برای مقابله با موقعیت‌های بحرانی منجر شود، که ممکن است عواقب منفی برای فرد و افراد اطرافش داشته باشد.
در کل، خودسانسوری ممکن است به کاهش کیفیت زندگی و روابط اجتماعی منجر شود و برای حفظ سلامت روانی و اجتماعی بهتر است به جای آن، راه‌حل‌های سالم برای مقابله با موقعیت‌های بحرانی را پیدا کنید.
dastannevis.com

۱۵:۲۹

thumnail
undefined تيزر تريلر انيميشن سريالى " Kizazi Moto: Generation Fire "
dastannevis.com

۱۵:۴۶

thumnail

۱۶:۵۹

افسانه ها در دوران قدیم که تکنولوژی و روش‌های ثبت تاریخ وجود نداشت، به صورت شفاهی از نسل به نسل منتقل می‌شدند. این افسانه‌ها معمولاً در قالب داستان‌هایی بودند که شامل روایت‌های خیالی و موهن بودند و برای توصیف رویدادهای تاریخی، جوامع، افراد و خدایان استفاده می‌شدند.
افسانه‌ها عمدتاً برای توصیف ایده‌ها، رفتارها و عقاید مردم بکار می‌رفتند. آن‌ها به عنوان یک ابزار برای تبلیغات و آموزش نیز به کار می‌رفتند. همچنین، افسانه‌ها به عنوان یک ابزار برای ارتباط با خدایان و محیط طبیعی نیز بکار می‌رفتند.
در بسیاری از موارد، افسانه‌ها از دین و فرهنگ مردم برخوردار بوده‌اند و به عنوان یک شاخه از ادبیات محسوب می‌شوند. در کل، افسانه‌ها تلاش می‌کنند تا قصه‌هایی را که باور بر آن است، به شکل داستان‌های شناور و زیبا به نسل‌های بعد منتقل کنند.
dastannevis.com

۱۷:۰۱

thumnail

۱۸:۰۱

درباره منشأ داستان‌های افسانه‌ای، معمولاً دو دیدگاه وجود دارد. یک نظریه این است که افسانه‌ها شروع خود را در سنت‌ها، افسانه‌های قدیمی و تخیلات مذهبی دارند. برای مثال، افسانه‌های دوران باستان یونان، به عنوان نمونه‌ای از افسانه‌هایی که به داستان‌های میتولوژیکی و خدایان یونانی بازمی‌گردد، شناخته می‌شوند.
نظریه دیگر این است که افسانه‌ها به دلیل اینکه در دوره‌های پیش از تاریخ نوشتار به صورت شفاهی منتقل شده‌اند، به سادگی فراموش و تغییر پیدا کرده‌اند و به طور گسترده‌تر در جوامع بعدی منتشر شده‌اند. بسیاری از افسانه‌ها شاید در هر دو ریشه داشته باشند، اما به طور کلی، اصل داستان یا باور مربوط به آن‌ها برای جامعه‌ای وجود دارد که در طول زمان افسانه را تغییر داده است.
dastannevis.com

۱۸:۰۶

thumnail
نثر ادبی: مرگنویسنده: پانیذ زنگنه
برای خواندن این نوشته، از لینک زیر اقدام کنید! undefinedundefined
https://dastannevis.com/17682/
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
شما هم میتونید از طریق این لینک نثر های ادبی (دلنوشته و شعر) هاتون رو ارسال کنید تا براتون رایگان توی سایت منتشر کنیم undefined:https://dstn.ir/new-post

۱۹:۱۶

thumnail
داستان: همسایه (قسمت سیزدهم)نویسنده: معصومه سادات جلالی
برای خواندن این نوشته، از لینک زیر اقدام کنید! undefinedundefined
https://dastannevis.com/17686/
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
شما هم میتونید از طریق این لینک داستان هاتون رو ارسال کنید تا براتون رایگان توی سایت منتشر کنیم undefined:https://dstn.ir/new-post

۱۹:۲۱

۱۴ خرداد

thumnail
#داستان_نویس_نوجوان اولین رسانه اطلاع رسانی آموزش داستان نوجوان از سال ۱۳۹۶ یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
dastannevis.com

۴:۵۶

thumnail

۵:۳۶

در دنیای اساطیر و افسانه‌ها، داستان‌های مربوط به پری دریایی به قدمت‌های بسیاری برمی‌گردند. اما اگر به داستان مشهور پری دریایی فکر کنیم که با نام "ماجراهای آریل" شناخته می‌شود، این داستان توسط ویلیام شکسپیر نوشته شده و در سال ۱۶۱۱ به روی صحنه رفته است. این داستان در مورد یک پری دریایی به نام آریل است که عاشق یک انسان شده و به دنبال رسیدن به آرزویش برای زندگی در دنیای انسان‌ها می‌باشد.
dastannevis.com

۵:۳۹

thumnail

۶:۲۹

دین و افسانه دو مفهوم متفاوت هستند، با این حال در برخی موارد این دو مفهوم با یکدیگر در تعامل هستند. به عنوان مثال، در بسیاری از دین‌ها، اسطوره‌ها و افسانه‌ها برای تبیین قضایای دینی و استدلال دربارهٔ وجود خدا و آفرینش دنیا به کار می‌روند.
علاوه بر این، برخی از دین‌ها از روایات و افسانه‌های خاص خود برای توضیح مفاهیم و ارزش‌های دینی استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، در دین یونان باستان، خدایان و افسانه‌هایشان به عنوان نمادهایی از خصوصیات و ویژگی‌های بشر به کار می‌روند.
بنابراین، در چنین حالت‌هایی، دین و افسانه با یکدیگر در تعامل هستند و ممکن است پیوندهایی با هم داشته باشند. اما همچنان باید تفاوت‌های مهمی بین این دو مفهوم را در نظر داشت و آنها را از یکدیگر مجزا دانست.
dastannevis.com

۶:۳۱

چطوری برای امتحان خلاصه نویسی کنم؟
۱- ریاضی :راه های میانبر تستی و فرمول های مهم اون مبحث.۲- زیست :نکات مهم و نکات تست های جمع بندی و نکات شکل ها.۳- فیزیک :راه های میانبر تستی و فرمول های مهم اون مبحث.۴- شیمی :حفظیای مهم کتاب و فرمولای میانبر تستی و تکنیک حل مسائل.۵- ادبیات :کلمات املایی مهم، کلمات ایهام دار و نکات دستوری، کنایه و استعاره ها.۶- عربی :معنی کلمات مهم، نکات قواعد و تکنیک های حل ترجمه.۷- دینی :آیه های مهم رو با موضوع کلیشون.۸- زبان :معنی کلمات مهم با یه مثال و نکات مهم گرامر.


dastannevis.com

۷:۳۴

thumnail
آغازین سرود شاهنامه‌ی فردوسی بزرگ:
«به نام خداوند جان و خرد/ کزین برتر اندیشه برنگذرد»
آغازین سرود ایلیاد هومر اثر حماسی یونان باستان:
«ای الهه شعر، بخوان سرود خشم و غضب آشیل، پسر پِله را ...»
تفاوت اندیشه نیاکان ما مشخص است ...
#گلنازتقوایی
dastannevis.com

۹:۵۱

thumnail

۱۰:۲۶

اساطیر به داستان‌هایی گفته می‌شود که برای توصیف رویدادهای خاص، شخصیت‌های افسانه‌ای و روایات فراطبیعی استفاده می‌شود. این داستان‌ها در سنت‌های مختلف فرهنگی و باورهای قدیمی وجود دارند و به طور کلی به عنوان یک مثال الهیاتی، تاریخی یا فرهنگی تفسیر می‌شوند.
اساطیر اغلب به عنوان نوعی از هنر روایی به شمار می‌آیند و اغلب برای تربیت و ارتقای اخلاق و ارزش‌های اجتماعی در جامعه استفاده می‌شوند. در بسیاری از موارد، این داستان‌ها از نظر تاریخی، فرهنگی و اسطوره‌ای ارزش بالایی دارند و ممکن است در برخی منابع تاریخی به عنوان یکی از مهمترین منابع اطلاعاتی در مورد یک فرهنگ مشخص تلقی شوند.
dastannevis.com

۱۰:۲۹