عکس پروفایل دبیرستان سادات (دوره اول)د

دبیرستان سادات (دوره اول)

۳,۷۰۵عضو
عکس پروفایل دبیرستان سادات (دوره اول)د
۳.۷هزار عضو

دبیرستان سادات (دوره اول)

دبیرستان دوره اول سادات / @SadatFanavari

۲۴ فروردین

مرغ از قفس پرید و ندا داد جبرئیل،اینک شما و وحشت دنیایِ بی‌علی ...!
undefined امام حسن علیه السلام: لَقَد فارَقَكُم رَجُلٌ بِالأَمسِ ، لَم يَسبِقهُ الأَوَّلونَ بِعِلمٍ ، ولا يُدرِكُهُ الآخِرونَ .«ديروز ، مردى از ميان شما رفت كه پيشينيان ، در هيچ علمی بر وى پيشى نگرفته بودند و آيندگان نيز به او نخواهند رسيد».

۴:۵۴

۲۵ فروردین

thumnail
undefined روز اسلام گرامی باد.
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedآیت الله حائری شیرازیundefined
undefinedهستند و هستند و هستندundefined
undefined در منازل جنوب شهر، گاهی که باران زیاد می‌آید، آب وارد خانه ها می‌شود و به ناچار آب را سطل سطل در کوچه می‌ریزند. حال اگر سطح آب زیرزمینی بالا بیاید، این آب را سطل سطل که سهل است، بشکه بشکه هم بیرون بریزند تمام نمی‌شود چون دوباره مثل چاه جایش آب بالا می‌آید. عرب به اینگونه جوشیدن آب، «انتفاضه» می‌گوید؛ یعنی خودجوش.
undefined الآن به جریان فلسطین شورش نمی‌گویند، انتفاضه می‌گویند. بچه مدرسۀ فلسطینی را کسی سازماندهی نکرده و کسی استادش نشده است بلکه خودش به این نتیجه رسیده که زندگی در قید و بند رژیم اسرائیل از مرگ بدتر و مرگ در مبارزه با اسرائیل، پیروزی و حیات است. از خانه و مدرسه اش که بیرون می‌آید، برای اینکه فریاد کند من با اسرائیل مخالفم، سنگ به آنها می‌زند. این حرکت، حرکت یک گروه نیست که اسرائیل، رئیس آن را بگیرد و از بین ببرد و با متلاشی شدن آن سازمان، حرکت متوقف شود؛ اینها از فطرت رهنمود می‌گیرند؛ این است که هرچه اسرائیل حبس و تبعید و اعدام کند، هستند و هستند و هستند. باران نیامده که به سرداب اسرائیل بریزد تا آن را سطل سطل بِکشنَد تا تمام شود؛ آب از زیرِزمین بالا آمده، مثل چاه که هرچه برداری باز جایش پر می‌شود.
undefined در روایات داریم که خدا امر امام زمان(عج) را اصلاح میکند. اصلاح کار حضرت که به دست توانای خداوند انجام میشود، همین است که آدمها از درونشان جوشش پیدا میشود و نهضت از متن جوامع بشری می‌جوشد.

۸:۲۸

۳۱ فروردین

دبیرستان سادات (دوره اول)
undefined شرایط پیش ثبت نام پایه هفتم (دوره ۲۸) ورودی ۱۴۰۲ اعلام شد. undefined Sadatsch.ir/1402 دبیرستان سادات دوره اول
undefined با توجه به درخواست های مکرر دانش آموزان مدارس مختلف، مهلت پیش ثبت نام اینترنتی پایه هفتم تمدید شد و در روزهای ۹و۱۰ اردیبهشت ماه ان‌شاءالله مجددا امکان ثبت نام در وبسایت مدرسه فراهم خواهد شد.undefined ضمنا برخی از نمونه سوالات سالهای گذشته نیز در کانال دبیرستان سادات پیامرسان بله منتشر خواهد شد.
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined@db1sadat

۴:۴۱

thumnail
undefined گزارش بازارچه خیریه شب عید که به همت دانش آموزان دبیرستان سادات دوره اول برگزار شد undefined

۸:۲۲

۱ اردیبهشت

thumnail
undefined عید رمضان آمد و ماه رمضان رفتundefined صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

۲۰:۴۴

۸ اردیبهشت

undefined طبق اطلاع رسانی قبلی، امکان پیش‌ثبت‌نام ورودی جدید پایه هفتم در وبسایت مدرسه مجددا فعال شد:
undefined Sadatsch.ir/1402
undefined از این رو دانش‌آموزان داوطلب ثبت‌نام که در موعد قبلی موفق به تکمیل فرم اینترنتی نشده بودند فقط تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت مهلت انجام این مهم را دارند و پس از آن تمدید مجدد نخواهد شد.
undefined داوطلبینی که قبلا ثبت نام نموده‌اند نیازی به اقدام مجدد ندارند.
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined@db1sadat

۲۰:۵۶

۱۲ اردیبهشت

thumnail
استاد شهید مرتضی مطهری گفته‌اند: «معلم شمع است، اما شمع کلمه‌ای ناچیز است؛ زیرا شمع را می‌سازند که بسوزد ولی معلم می‌سوزد که بسازد و بین ساختن برای سوختن، و سوختن برای ساختن تفاوتی است از فرش تا عرش»
روز معلم بر تمامی اساتید و معلمان عزیز، مبارك باد...undefined

۶:۳۲

۱۳ اردیبهشت

thumnail
undefinedآیت الله حائری شیرازیundefined
undefinedقدرت معلمundefined
بعد از شهادت امام حسین (ع) ظاهراً به معاویةبن یزید پیشنهاد خلافت کردند و قبول نکرد. گفت: «تا علی بن‌الحسین هست، من سزاوار این کار نیستم؛ حق با آنها است». ناراحت شدند و تحقیق کردند که چرا اینطور گفت و آبروی ما را برد؟ چرا این فردی که ما گذاشتم سخنرانی کند چنین گفت؟ به اینجا رسیدند که معلم مکتب‌دار او، عمر القصوص، یک شیعه بوده و او از همان طفولیت برای معاویه‌بن یزید همه‌چیز را گفته و جریانات را به اطلاعش رسانده است.
عمر القصوص را گرفتند. گودالی کندند و زنده زنده او را خاک کردند، که چرا فرزند یزید را اینطوری تغییر داده‌ای. زنده به‌گور کردن او چه نتیجه‌ای داد؟ قبل از آن‌که عمر القصوص را زنده به‌گور کنند او بنی‌امیه را زنده به گور کرده بود. قدرت معلم این است که برخلاف جریان محیط می‌تواند شنا کند، فرزند را برخلاف خواست پدر و مادر می‌تواند جهت دهد. من به آن معلمی که شاگردان او فرزندان خانواده‌هایی هستند که اهل انقلاب نیستند می‌گویم که: شما مأیوس نباشید که از این فرزندان، جوانانی انقلابی و قاطع بسازید. شما می‌توانید مثل عمر القصوص تعلیم بدهید و شاگردانتان را متعهد و انقلابی بار بیاورید.
#روز_معلم
@haerishirazi

۴:۵۶

۲۰ اردیبهشت

بازارسال شده از دبیرستان سادات (دوره اول)

Sadatsch.ir.zip

۳.۵۳ مگابایت

undefined بنا به درخواست داوطلبین عزیز مبنی بر ارائه نمونه سوالات سال های گذشته، پنج سری از سوالات سنجش استعداد تحصیلی سال های اخیر دبیرستان سادات دوره اول را می توانید از فایل فشرده استخراج و استفاده نمایید.undefined همان گونه که در وبسایت مدرسه نیز اطلاع رسانی شده بود، مفاد سوالات سنجش امسال ریاضی، ادبیات و علوم خواهد بود.

۱۳:۰۳

۲۴ اردیبهشت

بازارسال شده از دبیرستان سادات (دوره اول)
thumnail
بنا به درخواست برخی داوطلبین عزیز، سه مورد از کلید تصحیح نمونه سوالاتی که قبلا در کانال منتشر شد را در اختیارتان می گذاریم.نام هر پاسخ نامه در بالای جدول آن درج شده است که می توانید با نام فایلهای پرسش نامه های قبلی تطبیق دهید.

۸:۱۴

۲۵ اردیبهشت

thumnail
بناهای آباد گردد خراب زباران و از تابش آفتاببرآوردم از نظم کاخی بلند که از باد وباران نیابد گزند۲۵ اردیبهشت، روز بزرگداشت پاسدار زبانفارسی، فردوسی حکیم، گرامی باد.

۲:۴۲

thumnail
شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت ، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت بادundefined
undefined عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص: رَحِمَ اللَّهُ مَنْ أَعَانَ وَلَدَهُ عَلَی بِرِّهِ قَالَ قُلْتُ کیفَ یعِینُهُ عَلَی بِرِّهِ قَالَ یقْبَلُ مَیسُورَهُ وَ یتَجَاوَزُ عَنْ مَعْسُورِهِ وَ لَا یرْهِقُهُ وَ لَا یخْرَقُ بِهِ.
امام صادق علیه السلام نقل کرد که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: خداوند رحمت کند کسی را که فرزندش را به نیکی‌اش یاری کند. من به امام صادق علیه السلام عرض کردم: چگونه او را به نیکی‌اش یاری کند؟ در پاسخ فرمود: آ‎ن چه در حد توان اوست از او بپذیرد و آن چه برایش سخت است از او بگذرد و به او ظلم و تحمیل نکند و نسبت جهل به او ندهد.

۲۰:۰۷

۲۷ اردیبهشت

thumnail
undefined به اطلاع داوطلبین ثبت نام شده می رساند، مرحله سنجش علمی ورودی پایه هفتم، ان‌شاءالله بعدازظهر پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ می باشد.جزئیات بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد.

۱۰:۴۰

۳۰ اردیبهشت

thumnail
undefinedولادت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و آغاز دهه کرامت بر تمامی شیعیان جهان مبارک باد undefined

۲۱:۲۷

۶ خرداد

جشنواره خوارزمی .png

۲.۴۷ مگابایت

undefined برگزیدگان جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی 1402undefined با عرض تبریک خدمت دانش آموزان و والدین محترم ایشان و آرزوی توفیق روزافزون برای این عزیزان که آینده‌سازان این مرز و بوم خواهند بود.

۸:۲۹

۸ خرداد

thumnail
undefined به لطف خداوند متعال، دانش آموزان پایه نهم پس از سه سال حضور در دبیرستان سادات دوره اول، حاصل طرح سابقون را مشاهده نمودند.undefined این طرح به امتیازدهی ایشان در ابعاد علمی، مهارتی، فرهنگی و ورزشی می‌پردازد تا نوجوان آینده‌ساز این مرز و بوم همیشه بداند باید در ابعاد مختلف خود را تقویت نماید.undefined ان‌شاءالله جوایز طرح سابقون نیز به زودی تقدیم این عزیزان خواهد شد.

۱۲:۳۷

۱۰ خرداد

thumnail
undefined میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت شمس‌الشموس امام‌الرئوف آقا علی بن موسی الرضا المرتضی علیه‌السلام بر تمامی محبین خاندان عصمت و طهارت، مبارک باد undefined

۴:۰۵

ورودی 1401.pdf

۲۸۲.۲۷ کیلوبایت

undefined به مناسبت این عید بزرگ، دفترچه آزمون ورودی پایه هفتم سال گذشته ( 1401 ) برای تمرین بیشتر به پیوست تقدیم شما عزیزان می‌شود. undefined

۷:۴۶

thumnail
undefined جهت دریافت کارت ورود به جلسه از لینک زیر اقدام نمایید:undefined Sadatsch.ir/cards
undefined آزمون عصر پنجشنبه 18 خرداد در دو نوبت برگزار می شود و امکان تغییر نوبت برای هیچ دانش آموزی نمی باشد . لطفا برای تغییر نوبت با مدرسه تماس نگیرید.undefined تصویر کارت را ذخیره و پرینت نمایید . کلیه داوطلبین باید هنگام ورود به جلسه آزمون، کارت را به همراه داشته باشند.
undefined در صورتی که مغایرتی در اطلاعات کارت ورود به جلسه وجود دارد، لطفا موضوع را از روز شنبه به @SadatFanavari اطلاع دهید.

۱۱:۲۴

۱۴ خرداد

thumnail
undefinedسال ها می گذرد ، حادثه ها می آیدundefinedانتظار فرج از نیمه خرداد کشم
undefined️ سالگرد ارتحال ملكوتي معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) تسليت باد.

۸:۲۴