د

دردونه

۷۸عضو
د
۷۸ عضو

دردونه

بهترین ها برای دردونه هامعرفی کتاب و بازی بر مبنای اصول علمی، روانشناسی و اسلامی برای تمام دوستداران رشد همه جانبه و متعادل کودکانمان undefined
ادمین :@dordoonehaa_admin

۵ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefinedاگر کودک شما همراه با شیر مادر از پستونک هم استفاده میکند، توجه داشته باشید که به هر دو آنها عادت کرده و ترک همزمان این دو برای بچه ها یعنی ترک دو عادت و موجب بروز فشار روانی و مشکلات رفتاری در آنها می شود.undefined پس یکی یکی، اول کودک خود را از شیر مادر بگیرید و بعد آن را از پستونک بگیرید.

۲۰:۴۵

thumnail
مراقب بند ناف نبریده خود باشیدundefinedundefined

۲۲:۰۳

۸ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefinedدر یکسال اول زندگی کودک، اولویت با شیر مادر است پس بعد از شش ماهگی، ابتدا به کودک شیر مادر بدهید و بعد از غذاهای کمکی استفاده کنید.undefinedدر سال دوم زندگی کودک، اولویت با غذای کمکی است پس اول کودک را با غذا سیر کنید و بعد به او شیر بدهید.undefinedاین شیوه علاوه بر تقویت رشد کودک، باعث کاهش وابستگی کودک به شیر مادر شده و فرآیند از شیر گرفتن را تسهیل میکند..

۲۰:۲۹

۱۲ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined."دام کودکانه".undefined اکثر کودکان از سن دوازده ماهگی، زمان خیس کردن پوشک به مادر اعلام می کنند و یا به سمت سرویس بهداشتی می روند و از مادر می خواهند که پوشک آنها را عوض کند.در این مرحله بسیاری از مادران فکر می کنند که زمان مناسب از پوشک گرفتن فرارسیده اما....undefined از پوشک گرفتن دارای دو مرحله است:undefined کودک بعد از انجام عمل دفع خود و یا در حین آن به آن آگاه می شود که یک مرحله پیش آمادگی برای از پوشک گرفتن است نه زمان مناسب برای از پوشک گرفتن.undefined کودک بر عمل دفع خود کنترل پیدا می کند که این مرحله زمان مناسب برای از پوشک گرفتن است.

۴:۵۲

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined.🥳🥳آخ جون مسابقه🥳🥳.هر کسی بچه اش رو زودتر از پوشک بگیره برنده استundefined.از پوشک گرفتن کودکان مسابقه نیست و این موضوع هیچ ارتباطی با سطح هوش کودک ندارد.undefined پس لطفا...
undefinedبا آرامش کامل و به دور از مقایسه کودک خود با دیگران، متناسب با شرایط کودک خود و در زمان مناسب اقدام به از پوشک گرفتن آنها کنید.

۳:۵۶

۱۵ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefined اگه بچه ات می تونه ادرارش رو کنترل کنه ولی تو کنترل مدفوع هنوز مسلط نشده غصه نخور، زمان نیازه...undefinedundefinedچون...
undefined عمل دفع ادرار و مدفوع از دو عضو متفاوت بدن صورت می گیرد و زمان توانمندی کودکان بر کنترل هر یک از آنها متفاوت است و کودک پس از توانمندی در کنترل ادرار تقریبا یک ماه بعد بر کنترل مدفوع خود مسلط می شود.
undefined پس به کودک خود سخت نگیرید و با او همراهی کنید.

۲۱:۲۶

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefined عبور از بحران.
undefined فرآیند از پوشک گرفتن، دوره ای بحرانی و سخت برای کودکان می باشد زیرا در این دوره در حال ترک یک عادت و تمرین کنترل عمل دفع خود بطور همزمان می باشند و احیانا شکستهای این دوره در کنترل خود، برای آنهای شرایط استرس آور و سختی را فراهم می کند.
undefined پس لازم است برای گذر از این مرحله، کودک در شرایطی پایدار و به دور از استرس اضافه را تجربه کند و پروسه های بحرانی دیگر مانند از شیر گرفتن، جدا کردن محل خواب و... به زمانی دیگر موکول شود.

۳:۰۶

۲ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
undefined اشتباه بزرگ!!!.
undefined️ هرگز نباید کودکان خود را بدون آمادگی و در بازه زمانی کوتاه بصورت دفعه ای از پوشک بگیرید زیرا:.
undefined ترک عادت و سازگاری با شرایط جدید، نیازمند گذر زمان است و حذف یک عادت بطور دفعه ای موجب ایجاد استرس،اضطراب و مشکلات روانی برای کودکان می گردد.undefined کنترل ادرار و مدفوع با آزمون و خطا بدست می آید و در شیوه دفعه ای این امکان از کودک گرفته می شود و به یکباره از او انتظار می رود که عمل دفع خود را کنترل کند و فشار روانی زیادی به کودک وارد می گردد.undefined کودک به دلیل نداشتن تجربه کافی در کنترل خود، دچار شکست و سرخوردگی مکرر در بازه زمانی کوتاهی شده و اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.

۵:۳۷

thumnail
undefinedشادی گم شدهundefined

۱۸:۵۹

۳ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefinedundefined پوشک گرون شده نمیخوای دست بکار بشی؟ بسه دیگه تا کی می خوای پوشکش کنی؟
undefinedممکنه جملاتی از این قبیل اطراف شما زیاد گفته بشه اما دقت کنید که تنها و تنها زمان مناسب برای از پوشک گرفتن کودکتان زمانی است که آمادگی لازم را کسب کرده باشه.
اما این آمادگی چیهundefinedundefinedundefined وجود شرایط آرام و بدون تنش در فضای خانهundefinedافزایش گنجایش مثانه(بگونه ای که بتواند حدود ۳ تا ۴ ساعت پوشک خود را خیس نکند)undefinedمفهوم خیسی و خشکی را درک کندundefinedدستورات ساده را متوجه شود و بتواند آنها را اجرا کندundefinedاز نظر جسمی به حد کافی رشد کرده باشد و توانایی نشستن روی لگن و یا روی دو پا به مدت کوتاه را پیدا کرده باشدundefinedآمادگی ذهنی برای آشنایی با فرآیند دستشویی رفتن به وسیله قصه پیدا کرده باشد

۲۲:۵۹

۹ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
دختر و پسر دارهundefinedدخترت خیلی زودتر از پسرت از پوشک گرفته شد؟ با وجود کلی آزمون و خطا بالاخره با چند ماه تاخیر نسبت به دخترت تونستی پسرت رو از پوشک بگیریundefinedundefined طبیعیه چون دختر و پسر داره.
undefined آمادگی جسمی و روانی پسران برای جدایی از پوشک مانند بسیاری از فرآیندهای تکاملی و رشدی، از دختران دیرتر صورت می گیرد.
undefinedپس فقط به دنبال پیدا کردن علائم آمادگی برای از پوشک گرفتن در کودکان خود باشید و آنها را با دیگران مقایسه نکنید.undefined

۱۹:۵۷

۱۱ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefinedخسته شدیundefined همش شلوارشو خیس میکنهundefined.
undefined هر کاری دلیلی داره، علت خیس کردن بچه ات رو پیدا کن تا بتونی مشکل رو بطور کامل حل کنی.
undefined بچه ها به این دلائل شلوارشون رو خیس میکنن:
undefined آزمون و خطا ناشی از عادت کردن به شرایط جدیدundefined مشغولیت به بازیundefined چک کردن زیاد مادر و لجباز شدن کودکundefined خوردن مایعات زیادundefined سرماundefined بیماری هایی نظیر اسهالundefined ترس و اضطرابundefined نداشتن آمادگی های جسمی و روانی لازم برای از پوشک گرفته شدن

۲۳:۰۸

۱۴ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
undefined نه به جایزه undefined.
undefined جایزه دادن به کودکان در فرآیندهای طبیعی زندگی مانند غذا خوردن، خوابیدن، دستشویی رفتن و... موجب شرطی شدن آنها می شود و می آموزند که در قبال دریافت جایزه به انجام این کارها اقدام کنند.undefined هشدارجایزه باعث می شود کودک، دستشویی رفتن را به عنوان اهرم فشار در برابر والدین استفاده کند و زمانی به دستشویی برود که جایزه دلخواه خود را دریافت کرده باشد..
undefined تشویق کلامی و محبت رفتاری متعادل با جایزه متفاوت است و در فرآیند از پوشک گرفتن کودک، کمک کننده و مفید می باشد.

۱۹:۳۱

۲۰ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
undefinedراهش این نیست.
انقدر به بچه هات نگو "بسه دیگه باهم دعوا نکنید، یه بار دیگه دعوا کنید اونوقت ..."undefinedاگر این روش درست بود تا حالا اثر کرده بود.پس چیکار کنیمundefinedundefined.
undefined منشا مشاجرات کودکان را پیدا کنید و زمینه ایجاد آن را برطرف کنید.چطورundefinedundefinedاگر به خاطر گرسنگی دعواشون میشه...قبل رسیدن به اوج گرسنگی با یک ماده غذایی یا خوراکی از آنها پذیرایی کنید.undefinedاگر به خاطر خستگی دعواشون میشه...قبل از رسیدن به اوج خستگی آنها رو بخوابون.اundefinedگر به خاطر بیکاری دعواشون میشه...براشون سرگرمی های جمعی یا فردی ایجاد کن.undefinedاگر به خاطر حسادت دعواشون میشه...علت اصلی ایجاد حسادت، تبعیض بین کودکان توسط والدین است و برای حل آن رفتارهای حسادت برانگیز خود را کاهش دهید.

۰:۳۸

۲۲ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
undefinedدعوای بین کودکان همواره موجب کینه و ناراحتی نمی‌شود بلکه اگر در چارچوب صحیح و سالم صورت گیرد باعث تقویت مهارت حل مساله آنها و آمادگی برای ورود به جامعه و حل تعارض های موجود می گردد.undefined تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

۴:۱۸

thumnail
undefinedundefined دخالت نا بجای والدین در مشاجرات کودکان موجب خبرچینی آنها می شود و زمینه توجیه سازی آنان را فراهم می سازد تا بتوانند قضاوت والدین را به نفع خود برگردانند..

۲۰:۲۶

۲۴ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined undefinedدو قلوها.
undefined دوقلو ها هم مثل تمام خواهر و برادرهای دیگر با هم دعوا می کنند و این اتفاق در سنین پایین به دلیل خودمداری کودکان، عدم توانایی در ابراز احساسات و ضعف در تعاملات اجتماعی طبیعی است و بخشی از مراحل رشدی آنان می باشد و البته مدیریت بیشتر والدین را می طلبد.undefined راهکار:undefined به صورت فردی به هریک از آنها توجه کنید و تامین عاطفی و روانی آنها را مورد توجه قرار دهید.undefined حل مساله را به کودکان بیاموزیدundefined بستر و عوامل ایجاد دعوا را از بین ببرید، اموری نظیر خواب آلودگی، گرسنگی، موقعیت ویژه و...undefined به کودکان خود برچسب منفی نزنید و ویژگی های مثبت او را تقویت کنید.

۲۱:۵۰

۲۸ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.
undefined مشاجرات بین فرزندان امری است که می توان با‌کاهش محرکهای محیطی آن را کاهش داد اما به دلیل اختلاف نظرهای موجود میان فرزندان هرگز نمی توان آن را به صفر رساند.پس سیاست مناسبی برای رفتار در مشاجرات اتخاذ کنید.undefinedقانون طلایی.undefined به هیچ وجه وارد دعوای کودکان نشوید و بگذارید مشکلات خود را با یکدیگر حل کنند تا برای زندگی و حل مشکلات آینده آمادگی لازم را پیدا کنند مگر...undefined مگر زمانی که مشاجرات به دعوای فیزیکی بینجامد. در این صورت به سرعت وارد دعوا شوید و با آرامش آنها را از یکدیگر جدا و دور کنید و به آنها یاد آوری کنید که هیچ کس حق آسیب رساندن به دیگری را ندارد....__#دردونه #مشاجره #مشاجرات #دعوا #دعوای_کودکان #مشاجره_کودکان #دعوای_خواهربرادری #فرزند #فرزند_پروری #فرزندپروری #فرزندپروری_ساده #فرزندپروری_مثبت #فرزندپروری_سالم

۱۹:۱۸

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
دردونهundefinedundefined.undefinedدو سر باختundefined.
در مشاجرات بین فرزندان هرگز نگویید ...undefined تو بززگتری کوتاه بیاundefinedundefined این کوچیکه نمی فهمهundefinedundefined بهش بده صداش درنیادundefined.
undefined چون:
undefined در فرزند کوچک روحیه قلدری تقویت می شود .undefined در فرزند بزرگ حس ظلم و ناعدالتی.

۲۱:۲۹

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

thumnail
undefinedundefined یک خبر خوب برای مامانایی که میخوان بچه هاشون رو از شیر بگیرن، خصوصا بچه هایی که خیلی به شیر undefined وابسته هستن.
undefined کارگاه مجازی" آموزش از شیر گرفتن کودک" گام به گام، کاربردی و متناسب با ویژگی های رشد کودک undefinedundefined سرفصلها:undefined روشهای متداول از شیر گرفتن کودک(فوائد و آسیبها)undefined پیش نیازهایی که مادران باید بدانندundefined بهترین زمان از شیر گرفتن کودکundefined فرآیند و مراحل صحیح از شیر گرفتن کودکundefined جدول کلیدی شیردهیundefined فعالیتهایی که فرآیند از شیر گرفتن را آسان می کندundefined ۵۰ هزار تومانundefined ظرفیت محدودundefined زمان: جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶مدرس: مرضیه باقری کارشناس ارشد، فعال و پژوهشگر حوزه تربیت کودک.undefined لینک ثبت نام undefinedundefinedundefinedhttps://dordoonehaa.ir/events/از-شیر-گرفتن-کودک/

۶:۵۵