عکس پروفایل طنز سیاسی دکترسلامط

طنز سیاسی دکترسلام

۴,۵۲۴عضو

۱۶ تیر

thumnail
پزشکیان رسما رئیس‌جمهور شد
undefinedکل آرای شمارش‌شده: ۳۰.۵۳۰.۱۵۷ رأی
undefinedمسعود پزشکیان: ۱۶.۳۸۴.۴۰۳ رأیundefinedسعید جلیلی: ۱۳.۵۳۸.۱۷۹ رأی
@Drsalaam

۳:۲۶

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیموالحمد لله ربّ العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمدٍ و آله الطاهرین سیما بقیّة الله روحی فداه.خدای عزیز و رحیم را سپاس که با اراده و توفیق او ملت بزرگ ایران توانست پس از مصیبت سنگین فقدان رئیس جمهور شهید، در مدت کوتاه قانونی، صحنه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را سامان دهد و در دو جمعه‌ی پیاپی، انتخاباتی آزاد و شفاف برگزار کند و از میان چند نامزد، با اکثریت آراء رئیس جمهور کشور را برگزیند.
undefinedمسئولان محترم برگزاری انتخابات، با شتاب لازم و امانت کامل، وظائف خود را انجام دادند، و مردم عزیز، با احساس مسئولیت به میدان آمدند و صحنه‌ئی گرم و پرشور آفریدند و صندوقهای انتخاباتی را در دو مرحله با بیش از ۵۵ میلیون رأی انباشتند.
undefinedاین حرکت بزرگ در رویاروئی با غوغای دست‌سازِ تحریم انتخابات، که دشمنان ملت ایران برای القای ناامیدی و بُن‌بست به راه انداخته بودند، کاری درخشان و فراموش نشدنی است و همه‌ی نامزدهای محترم و همه‌ی کسانی که برای پیروزیِ هر یک از آنان، هفته‌ها تلاش شبانه‌روزی کردند در افتخار و ثواب آن شریکند.
undefinedاکنون ملت ایران رئیس جمهور خود را انتخاب کرده است. اینجانب با تبریک به ملت و به رئیس جمهور منتخب و به همه‌ی فعالان این صحنه‌ی حساس مخصوصاً جوانان پرشور ستادهای انتخاباتی نامزدها، همگان را به همکاری و نیک‌اندیشی برای پیشرفت و عزت روزافزون کشور توصیه میکنم. شایسته است رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود و هر کس در حدّ توان خود برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کند.
undefinedبه جناب آقای دکتر پزشکیان رئیس جمهور منتخب نیز توصیه میکنم با توکل به خداوند رحمان به افقهای بلند و روشن چشم بدوزند و در ادامه‌ی راه شهید رئیسی از ظرفیتهای فراوان کشور بویژه منابع انسانیِ جوان و انقلابی و مؤمن، برای آسایش مردم و پیشرفت کشور بیشترین بهره را ببرند.
undefinedبار دیگر جبهه‌ی سپاس بر درگاه حضرت حق میگذارم و به حضرت بقیة الله اعظم روحی فداه درود و سلام میفرستم و یاد شهیدان والامقام و امام بزرگوار شهیدان را گرامی میدارم و از همه‌ی نامزدهای محترم و فعالان عرصه‌ی انتخابات که در این برهه‌ی حساس نقش‌آفرینی کردند، و نیز رسانه‌ی ملی و حافظان امنیت کشور و دستگاههای اجرای انتخابات سپاسگزاری میکنم.
سیّدعلی خامنه‌ای۱۴۰۳/۴/۱۶
@Drsalaam

۹:۱۸

۱۹ تیر

thumnail
undefined از «عبرت» دولت دوازدهم تا «الگوی» دولت سیزدهم
undefined مروری بر بیانات و نکات رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار با دولت‌های دوازدهم و سیزدهم
@Drsalaam

۱۷:۲۰

۲۲ تیر

thumnail
undefinedاعتراف صادقانه‌ ابطحی از حمایت رهبری از دولت خاتمی و تندروی دولتی‌ها برای تقابل با نهادهای وابسته به رهبری!
undefinedدولت پزشکیان از تجربه دولت اصلاحات درس خواهد گرفت؟
@Drsalaam

۱۷:۵۸

۲۴ تیر

thumnail
امشب؛ قاب تصاویر شهید سلیمانی و شهید رئیسی در کنار رهبر انقلاب در مراسم عزاداری شب هشتم محرم و توسل به حضرت علی‌اکبر‌ علیه‌السلام.
@Drsalaam

۳:۰۴

thumnail
ملیکا و مریلا زارعی در حرم امام رضا(ع)
@Drsalaam

۳:۰۵

thumnail
سخنرانی دکتر مسعود پزشکیان در یک هیئت خانگی:
undefinedوقتی حضرت علی اصغر را جلوی لشکر دشمن آورد رو به دشمن گفت شما با من دشمنی دارید با این بچه چکار دارید. جوابش چه بود؟ تیر شعبه به گلوی علی اصغر
undefined دقیقاً همین کاری که امروز اسرائیل دارد با زن و بچه‌ی فلسطینی در غزه می‌کند
@Drsalaam

۳:۰۵

4_5807939658536982338.mp3

۰۴:۱۵-۱۰.۱۱ مگابایت
undefined «تکیه کوچک» با صدای محسن چاوشی
@Drsalaam

۳:۰۶

۲۸ تیر

۳ خطای تیم رسانه‌ای مسعود پزشکیان در هفتهٔ نخست
محمد زعیم‌زاده سردبیر فرهیختگان نوشت:undefined رئیس جمهور منتخب با آغاز ماه محرم در جلسات عزاداری حضرت سیدالشهدا حاضر شد، بازخوردهای مناسبی که در بخشی از افکار عمومی گرفته شد احتمالاً تیم مشاوران او را به این نتیجه رساند که همین مسیر را ادامه دهد و پزشکیان به هفت یا هشت هیأت دیگر هم رفت، در کنار این تصاویر اخباری از جلسات بررسی کابینه با ریاست جواد ظریف به گوش می‌رسید. از آنجایی که تصویر رئیس جمهور منتخب هنوز در ذه‍ن همه جامعه شکل نگرفته و می‌توان آن را اصلاح کرد، توجه به این نکات شاید بتواند کمک‌رسان دولت جدید باشد:
undefined۱. هیأت رفتن رئیس جمهور اقدام مناسبی است اما اگر کنارش این تصویر القا شود که از باقی امور برکنار است به ضد خود تبدیل می‌شود، مردم رئیس جمهوری انتخاب کرده‌اند که دوستدار اهل بیت هم هست نه صرفاً پیرغلام اهل بیت. غیبت رئیس جمهور در فرآیند انتخاب و اصل ۴۴‌ای برخورد کردن با ماجرا اثر مطلوبی ندارد.
undefined۲. بازنمایی سازوکار انتخاب کابینه به نحوی است که شائبهٔ اداره رئیس جمهور توسط تیمی دیگر را تشدید می‌کند، ارائه این تصویر به نفع رئیس جمهور منتخب نیست. علاوه بر اینکه تذکرات از جنس سخنان بهزاد نبوی شائبهٔ سهم‌خواهی را در فرآیند تشدید کرده است.
undefined۳. آقای ظریف شب گذشته در صداوسیما خود را طراح فرآیند انتخاب کابینه و معرفی کرد در عین حال اسامی وزارت‌خانه‌ها را به یاد نداشت و برخی وزارت‌خانه‌ها مثل علوم را با نام دهه هفتادی‌اش خطاب می‌کرد. این رویکرد بازنمایی تصویر ناآماده بودن آقای پزشکیان و تیمش برای اداره کشور را تشدید می‌کند.
@Drsalaam

۱۹:۲۶

thumnail
جان بولتون:undefinedاین پذیرفتنی نیست، راهبرد حلقه آتش ایران باعث شده تا بازرگانی بین المللی در دریای سرخ و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را همچون گله‌ای بی چوپان رها کنیم...
@Drsalaam

۱۹:۲۸

thumnail
undefined تابلوی اسم ایستگاه‌های مترو محرمی شد
undefinedبه مناسبت ایام عزاداری حضرت سید‌الشهدا، تابلوی اسم ایستگاه‌های متروی تهران به منظور فضاسازی آیینی به ابیات و اشعار حسینی مزین شد.
@Drsalaam

۱۹:۲۸

thumnail
کارزاری برای انسانیت
undefined کاربران جهانی اینستاگرام درخواست تحریم اسرائیل در المپیک را استوری می‌کنند؛ عکس به شکل آشکاری نشان می‌دهد ورزشکاری در کار نیست صرفا سربازان نتانياهو نقش عوض می‌کنند.
@Drsalaam

۱۹:۲۸

thumnail
undefined حرمله، می‌آیی در موکب ما!؟
انوش معظمی، بازیگر نقش حرمله:undefinedزمانی که به پیاده‌روی اربعین می‌روید این عراقی‌ها واقعاً کولاک می‌کنند. این اتفاق درس بزرگی است و ما باید از آنها یاد بگیریم که با چه شور و غوغا و انرژی‌ای، زائرین امام حسین(ع) را تر و خشک می‌کنند.
undefinedالتماس می‌کنند که خدمات ارائه بدهند و شما به عنوان یک مخاطب حیرت‌زده می‌مانید که خدایا اگر اینها عاشق هستند ما چه هستیم.
undefinedفقط عراقی‌ها نیستند از انواع و اقسام ملیت‌ها مرا می‌شناختند از یمن، لبنان، عراق و سوریه تا پاکستان و افغانستان.
undefinedخداوند همچنین لطفی به من کرده که وقتی از جلوی موکبی رد می‌شوم، به من می‌گویند حرمله، می‌آیی در موکب ما!
@Drsalaam

۱۹:۳۰

طنز سیاسی دکترسلام
۳ خطای تیم رسانه‌ای مسعود پزشکیان در هفتهٔ نخست محمد زعیم‌زاده سردبیر فرهیختگان نوشت: undefined رئیس جمهور منتخب با آغاز ماه محرم در جلسات عزاداری حضرت سیدالشهدا حاضر شد، بازخوردهای مناسبی که در بخشی از افکار عمومی گرفته شد احتمالاً تیم مشاوران او را به این نتیجه رساند که همین مسیر را ادامه دهد و پزشکیان به هفت یا هشت هیأت دیگر هم رفت، در کنار این تصاویر اخباری از جلسات بررسی کابینه با ریاست جواد ظریف به گوش می‌رسید. از آنجایی که تصویر رئیس جمهور منتخب هنوز در ذه‍ن همه جامعه شکل نگرفته و می‌توان آن را اصلاح کرد، توجه به این نکات شاید بتواند کمک‌رسان دولت جدید باشد: undefined۱. هیأت رفتن رئیس جمهور اقدام مناسبی است اما اگر کنارش این تصویر القا شود که از باقی امور برکنار است به ضد خود تبدیل می‌شود، مردم رئیس جمهوری انتخاب کرده‌اند که دوستدار اهل بیت هم هست نه صرفاً پیرغلام اهل بیت. غیبت رئیس جمهور در فرآیند انتخاب و اصل ۴۴‌ای برخورد کردن با ماجرا اثر مطلوبی ندارد. undefined۲. بازنمایی سازوکار انتخاب کابینه به نحوی است که شائبهٔ اداره رئیس جمهور توسط تیمی دیگر را تشدید می‌کند، ارائه این تصویر به نفع رئیس جمهور منتخب نیست. علاوه بر اینکه تذکرات از جنس سخنان بهزاد نبوی شائبهٔ سهم‌خواهی را در فرآیند تشدید کرده است. undefined۳. آقای ظریف شب گذشته در صداوسیما خود را طراح فرآیند انتخاب کابینه و معرفی کرد در عین حال اسامی وزارت‌خانه‌ها را به یاد نداشت و برخی وزارت‌خانه‌ها مثل علوم را با نام دهه هفتادی‌اش خطاب می‌کرد. این رویکرد بازنمایی تصویر ناآماده بودن آقای پزشکیان و تیمش برای اداره کشور را تشدید می‌کند. @Drsalaam
آقای پزشکیان! ریاست‌جمهوری را به ظریف اجاره داده‌اید؟!
شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامهٔ کیهان: undefinedآقای ظریف که چهارشنبه‌شب، در اقدامی غیرمتعارف به صداوسیما دعوت شده بود تا از جایگاه حزبی (و نه رسمی) رئیس شورای راهبری دولت چهاردهم دربارۀ فرآیند انتخاب وزرا سخن بگوید، به نکاتی اشاره کردند که اولاً، از سوی کسی که سال‌های متمادی در مسئولیت‌های بلندپایه نظام اسلامی بوده، تعجب‌آور و تأسف‌آور بود و تأسف‌آورتر آنکه ایشان در حالی به نمایندگی از آقای پزشکیان سخن می‌گفت که اظهاراتش نه فقط با قانون اساسی و مبانی صریح اسلامی در تناقض بود بلکه با آنچه از رئیس‌جمهور منتخب به وضوح دیده و شنیده شده نیز ۱۸۰ درجه تفاوت داشت.
undefinedآقای ظریف دربارۀ معیارها و ملاک‌های مورد نظر برای گزینش اعضای کابینه می‌گوید: «از مذاهب و ادیان رسمی باشید امتیاز می‌گیرید، شیعه باشید امتیاز نمی‌گیرید»! از کِی تا به حال «شیعه بودن» در جمهوری اسلامی خصوصیت و به اصطلاح، امتیاز منفی تلقی می‌شود؟!
undefinedاصلی‌ترین پرسش از رئیس‌جمهور محترم منتخب این است: آقای پزشکیان! آیا ریاست‌جمهوری را به آقای ظریف اجاره داده‌اید؟! پاسخ به یقین منفی است ولی اگر خدای نخواسته مثبت باشد! باید خاضعانه به جناب پزشکیان گفت: آقای ظریف مستأجر خوبی نیست؛ ریاست‌جمهوری را از ایشان پس بگیرید!
@Drsalaam

۱۹:۳۰

۳۰ تیر

thumnail
واکنش حیرت‌انگیز مقامات و رسانه‌های عبری رژیم صهیونیستی به عملیات پهپادی یمن در قلب تل‌آویو
«أییلت فریش»، مشاور امور رسانه و استراتژی اسرائیل:undefinedبر کسی پوشیده نیست که اسرائیل در شمال و جنوب در پدافند هوایی نقطه ضعف دارد؛ این را باید به مردم گفت.
«نیر دفوری»، خبرنگار شبکه 12 اسرائیل:undefinedاز تمام جهات به صورت 360 درجه به سمت اسرائیل شلیک می‌کنند؛ هیچ کس نمی‌تواند در برابر موشک‌ها و پهپادهای آن‌ها بایستد!
ژنرال «أفی بنیاهو»:undefinedما در نیروی هوایی نقص عملیاتی داریم؛ هیچ‌یک از مرزهای ما دیگر امن و نفوذناپذیر نیست؛ ما در نوعی نبرد هستیم که تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم؛ در چند عرصه، مدرن، حاوی عناصر جدید و دخالت قدرت‌های بزرگ.
@Drsalaam

۱۳:۲۶

thumnail
undefined واکنش خبرنگار بی‌بی‌سی به حمله پهپادی یمن به قلب سرزمین‌های اشغالی؛ حمله بی‌سابقه یمن به عمق تل‌آویو، شکست حصار امنیتی و گنبدآهنین اسرائیل را نشان می‌دهد!
نفیسه کوهنورد:undefined این عمیق‌ترین حملات حوثی‌های یمن است که هم از نظر زمان و هم مکان دارای پیام معنادار است! این حمله میلیاردها دلار هزینه ائتلاف آمریکا و بریتانیا در منطقه را زیر سؤال برده است!
@Drsalaam

۱۳:۲۷

۳۱ تیر

thumnail
undefined شوخی‌ رئیس مجلس با رئیس جمهور منتخب در صحن علنی مجلس؛ در پیاده روی هم سریع هستند
@Drsalaam

۱۱:۱۰

thumnail
undefinedتوصیه مهم رهبر انقلاب به رئیس جمهور منتخب و مجلس درباره انتخاب اعضای دولت جدید و رای اعتماد به آنها
@Drsalaam

۱۱:۲۱

thumnail
تصاویر متفاوتی از دیدار صبح امروز رئیس و نمایندگان مجلس دوازدهم با رهبر انقلاب
@Drsalaam

۱۱:۲۲

thumnail
undefined مزاح رهبر انقلاب با حضور رئیس جمهور منتخب در دیدار با نمایندگان مجلس دوازدهم
@Drsalaam

۱۱:۲۳