عکس پروفایل اهدای عضو اهدای زندگیا

اهدای عضو اهدای زندگی

۶,۴۷۲عضو
عکس پروفایل اهدای عضو اهدای زندگیا
۶.۵هزار عضو

اهدای عضو اهدای زندگی

undefined راه‌های ارتباطی
undefinedسایت اهدا:www.ehda.ir
undefinedایمیل اهدا:
undefinedتلگرام اهدا:t.me/www_ehdair
undefinedبله اهدا:https://ble.ir/ehda_ir
undefined‏اینستاگرام اهدا:Instagram.com/ehda.ir
undefinedتلویزیون اینترنتی اهدا: http://www.aparat.com/ehdatv/

۲۶ دی ۱۴۰۲

thumnail
قابل توجه فارغ‌التحصیلان و دانشجویان پزشکی🩺undefinedundefinedundefined
جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:undefined https://ehda.sbmu.ac.ir/

۹:۵۸

thumnail
جان‌آفرین رادین جمعدار
تاریخ تولد: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
تاریخ اهدای عضو: ۱۴۰۲/۰۸/۰۶
روحش شاد و یادش گرامی

۱۵:۳۶

۲۷ دی ۱۴۰۲

thumnail
undefined قابل توجه فارغ‌التحصیلان و دانشجویان پرستاری و مامایی
undefinedجهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:undefined https://ehda.sbmu.ac.ir/اخبار

۱۱:۲۱

۱۲ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
جان‌آفرین احمدرضا شاکر
تاریخ تولد: ۱۳۷۲/۱۰/۱۵
تاریخ اهدای عضو: ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
روحش شاد و یادش گرامی

۴:۴۲

thumnail
جان آفرین امیر بهشتی
تاریخ تولد: ۱۳۷۲/۱۲/۱۴
تاریخ اهدای عضو: ۱٤۰۰/۱۱/۱۲
روحش شاد و یادش گرامی

۴:۴۲

thumnail
مادر است دیگرنه سرما و نه گرمانه باران و نه برفنه دوری و نه سختی راهشنه حتی خاکی که سرد استندیدنش را نبودن تفسیر نمی‌کند
پسرم، جانِ
شیرینم
تمام عمر من ۲۲سال بود که با پرواز تو تمام شداکنون در این برهوت زندگی، نگاهِ سرد من به گرمیِ جسم تو که به انسان‌های دیگر حیات بخشیدی اشک می‌ریزد و امیدی هرچند کوچک به بودنت همین حوالی خودم جوانه می‌زند‌باشد که با قلب تو مادری داغدار دلبندش نباشد و نفسی از درد به شماره نیوفتد…
مادر جان‌آفرین #محمدرضا_میوند

۱۹:۳۱

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
undefinedدل‌های شکسته را به هم بند بزن!بر «زندگیِ دوباره» لبخند بزن!یک روز اگر به هر دلیلی رفتماعضای مرا به عشق پیوند بزن!
undefinedدر این گزاش خواهیم دید:دستان شفابخش تیم متخصصان پیوند کبد بیمارستان دکتر مسیح دانشوری(دکتر سیدمحمدرضا نجات الهی، دکتر داوود تاسا‌ و دکتر معین دانشمند) امضاهای بخشندگی خانواده‌های جان‌آفرینان که با همت تیم‌های شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی برای نجات جان بیماران نیازمند فراهم شده بود را در کمال صحت و سلامتی بعد از عمل پیوند کبد ترخیص و بدرقه کردند.
undefinedundefinedهر ۳ بیمار بعد از عمل حال عمومی رضایت‌بخشی داشته و پس از طی دوران نقاهت بعد از عمل پیوند کبد در تاریخ ۲۱ بهمن‌ماه با اعلام نکات ضروری به منظور موفقیت در پایداری پیوند به ویژه مصرف داروها، پیگیری‌ آزمایش‌ها و … ترخیص شدند تا زندگی دوباره را در کنار خانواده‌هایشان جشن بگیرند و دعاگوی تمام فعالان عرصه اهدا و پیوند و به خصوص خانواده‌های بزرگوار و بخشنده اعضای پیوندی باشندundefined

۱۵:۱۲

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
بهشت ​​به فرشته‌های بیشتری مثل تو نیاز داشتپس باید می‌رفتی اما کاش کمی دیرترخوش به حال فرشته‌ها که هرروز تورا می‌بینند ومن در حسرت دیدار تو می‌سوزممن نه تنها امروز که تولد توست بلکه هر روز دلتنگ تو هستمو تا روزی که دوباره در ابدیت همدیگر را ملاقات کنیم منتظر دیدارت می‌مانم.
من تنها خوشحالیم برای تو بابت نفس کشیدنت در وجود دیگران وجان بخشیدن به وجود دردمند دردمندانولبخندی بر روی صورت غمگین منتظری برای زندگی راحت دیگران است.وامیدوارم که توهم درجایگاه آسمانیتهمچون زمانی که کنارما می‌خندیدی ومی‌خنداندیخندان و راحت، قرین آرامش و خشنودی پروردگارت باشی.
عزیز دلم،‌ نفسسسسم، محمد امینم، تولد دوباره تو هم در زمین و هم درآسمان مبارک باد.
undefined: مادر جان‌آفرین #محمد_امین_حیدرپور

۱۸:۵۰

۱ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
undefined برای نخستین بار در کشور، انتقال عضو پیوندی در کمترین زمان ممکن با استفاده از ناوگان موتورلانس سازمان اورژانس استان تهران و همکاری مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان سینا به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد با موفقیت انجام شد.

۴:۲۰

۴ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
اعضای حیات‌بخش جان‌آفرین محمدرضا مرادی ۲۱ ساله که پس از بروز علایم مرگ مغزی در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مستقر در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری منتقل شده بود، پس از تایید تیم تخصصی شامل (متخصصین مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب، داخلی، بیهوشی و پزشکی قانونی) و اعلام رضایت کتبی خانواده داغدارش به ۳ بیمار نیازمند اعضای پیوندی کلیه و کبد زندگی دوباره بخشید.
undefinedضمن عرض تسلیت به خانواده محترم و بخشنده جان‌آفرین محمدرضا مرادی به تمام تلاشگران حوزه اهدای عضو، اهدای زندگی خداقوت می‌گوییمundefined

۱۶:۱۳

۲۴ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
روز جهانی کلیه اولین بار در سال 2006 با شعار "کلیه های شما خوب هستند؟" توسط انجمن بین المللی نفرولوژی (ISN) و فدراسیون بین المللی کلیه (IFKF) ایجاد شد تا الزامات آموزش در مورد اهمیت سلامت کلیه و کاهش بار بیماری های کلیوی را یادآوری نماید.

۸:۲۴

۲۶ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
undefined قسمتی از فعالیت های آموزشی در بیمارستان های مبدا به همت واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.

۳:۴۱

۶ فروردین

thumnail
بیشتر بدانیم!
‎آیا حال کلیه‌های شما خوب است؟

۱۰:۳۱

۷ فروردین

thumnail

۸:۲۰

۱۴ فروردین

thumnail
نظر مرحوم رضا داودنژاد هنرمند سینما و تلویزیون، گیرنده کبد پیوندی و یکی از اعضای خانواده اهداکننده اعضای پیوندی جان آفرین عسل بدیعی در خصوص اهدای عضو، اهدای زندگی: *اهدای عضو کاری مقدس است*. دوست دارم در سال نو برای همه مردم ایران آروزی سلامتی کنم و درباره اهدای عضو نکته ای را عنوان کنم. دوست دارم مردم عزیزمان به مقوله اهدای عضو فکر کنند و یادشان باشد در لحظه سال تحویل خیلی از هم وطن‌هایمان نیازمند به اهدای عضو هستند و ما می‌توانیم با پیوستن به مجموعه بزرگ اهدای عضو و دریافت کارت در حرکتی انسان دوستانه و زیبا سهیم باشیم. دوست دارم در آستانه سال تحویل یاد خانواده‌های عزیزی را زنده کنم که با اهدای عضو عزیزانشان به دیگران زندگی دوباره بخشیدند. اگر من و تمامی افرادی که با اهدای عضو دیگران هنوز زنده‌ایم و می‌توانیم امسال عید در کنار خانواده‌هایمان باشیم بخاطر بزرگواری و لطف این عزیزان است. سال نو را به همه کسانی که مانند من زندگی دوباره یافته‌اند و به همه بزرگوارانی که با اهدای عضو عزیزانشان به ما زندگی بخشیدند از صمیم قلبم تبریک می‌گویم و برایشان آروزی سلامتی دارم.

۱۸:۳۴

۲۵ فروردین

thumnail
روز جهانی بهداشت و روز جهانی سلامتی، فرصتی مناسب برای تعهد به سلامتی
در روز جهانی بهداشت، بیایید با تعهد به یک سبک زندگی سالم، گامی در جهت پیشگیری از بیماری‌ها برداریم.
هفتم آوریل، مصادف با روز جهانی بهداشت است. این روز، فرصتی برای آگاهی‌رسانی درباره اهمیت سلامتی و قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر کادر درمان در سراسر جهان به شمار می‌رود. دکتر فریبا قربانی قائم‌مقام واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این موضوع که شعار سازمان جهانی بهداشت، «برای یک آینده‌ی سالم‌تر، روی همدیگر سرمایه‌گذاری کنیم» انتخاب‌شده است، گفت این شعار، بر لزوم همبستگی و همکاری جهانی برای دستیابی به سلامت همگانی تاکید می‌کند.
متن کامل این گفت و گو را در سایت www.Ehda.ir بخوانید

۶:۵۴

۳۰ فروردین

thumnail
undefinedتوجه توجهundefined
واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌کند:
با توجه به تنوع فعالیت‌ها در فرآیند اهدای عضو از موارد مرگ مغزی، واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، در نظر دارد دوره‌ جامع آموزش فرآیند اهدای عضو را در سطوح مقدماتی و پیشرفته برگزار کند.
undefinedاطلاعات در خصوص زمان و مکان برگزاری دوره متعاقبا به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان خواهد رسید.
@sbmu_ehda0930438334702127122032

۱۷:۳۸

۳۱ فروردین

thumnail
بالین و آزمایشگاه در کنار هم در خدمت پیوند اعضا روز ۳۰ فروردین گرامیداشت دانشمند فرزانه ایرانی، سیداسماعیل جرجانی بنیانگذار و پدر علوم آزمایشگاهی به عنوان روز آزمایشگاه و علوم آزمایشگاهی تعیین شده است.
بدون‌شک علوم آزمایشگاهی نقش کلیدی در اهدای عضو از موارد مرگ مغزی و به ثمر نشستن پیوند اعضای حیاتی دارد. در این خصوص از بررسی‌های اولیه دهنده عضو قبل از اهدا گرفته تا پیوند عضو و مراقبت از بیمار پیوند شده، در همگی موارد آزمایشگاه و بالین بیمار، شانه به شانه هم پیش رفته‌اند.در طی سال‌ها فعالیت در زمینه اهدای اعضای پیوندی، متخصصان و همکاران حوزه علوم آزمایشگاهی با تشخیص دقیق و به موقع به‌عنوان یکی از ارکان‌های اصلی بهداشت و درمان نقش بسیار مهمی در واحد فراهم آوری اعضا و بافت پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایفا کرده‌اند. بخش‌های مختلف آزمایشگاهی و پاتولوژی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و همکاران آزمایشگاه قلهک همواره یاری رسان واحد پیوند اعضا بوده‌اند و در شرایطی که نیاز به بررسی اورژانسی نمونه بافتی یا سرولوژی اعلام شده است، همواره همکاری عالی با این واحد داشته‌اند که از همگی تقدیر و تشکر می‌گردد.

۸:۲۵

۱۴ اردیبهشت

thumnail
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined
با درود بر همه اساتید و معلمین خصوصا عزیزان حوزه اهدا و پیوند
به مناسبت روز معلم
بیش از ۳۰ معلم جان‌آفرین در واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آخرین درس خود را با کوچ به دیار ابدی به ما آموختند.
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

undefined فوت مغزی پایان راه بود.
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

undefinedفوت مغزی پایان راه نبود، زندگی را می توان هدیه داد.www.ehda.ir
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

۱۲:۲۵

۲۶ اردیبهشت

thumnail
ببخشید و ریشه دوانید؛ شاخ و برگ زنید تا بی‌نهایت... آینده را به پای هم بریزید.
هفته‌ی " اهدای عضو، اهدای زندگی" گرامی باد

۱۶:۱۴