عکس پروفایل موسسه قرآنی تسنیم لنجانم

موسسه قرآنی تسنیم لنجان

۷۷۳عضو
عکس پروفایل موسسه قرآنی تسنیم لنجانم
۷۷۳ عضو

موسسه قرآنی تسنیم لنجان

موسسه برتر سال ۱۳۹۳در کشوراولین موسسه قرآنی دانش بنیان و خلاق کشورارایه دهنده خدمات آموزشی و پژوهشی بصورت آنلاین آموزش، صدور گواهینامه ، آزمون و... ای دی پیام رسان:@rezayavaribaleetasnim.com

۱ آذر

thumnail
#نهج_البلاغه
undefinedمَنْ تَوَکَّلَ عَلَيْهِ کَفَاهُ، وَ مَنْ سَأَلَهُ أَعْطَاهُ، وَ مَنْ أَقْرَضَهُ قَضَاهُ، وَ مَنْ شَکَرَهُ جَزَاهُ
undefinedآن کس که بر او توکّل کند، خداوند مشکلاتش را کفايت مى کند و هر کس از او چيزى بخواهد به او عطا مى نمايد. آن کس که به او قرض دهد، (در راهش انفاق کند) به او بازمى گرداند، و آن کس که شکر نعمتش را بجا آورد، پاداشش مى دهد.
undefined#خطبه_90https://ble.ir/etasnim

۱۲:۳۸

۲ آذر

┊ ┊ ┊ ┊┊ ┊ ┊ undefined┊ ┊ undefinedundefinedundefinedundefined #یک‌دقیقه_با_قرآن
undefined سوال: چرا خدا مردم را آزمايش مى كندundefined
undefinedوَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ.(بقره ۱۵۶)
undefinedقطعاً همه شما را با چیزی از ترس، گرسنگی، و کاهش در مالها و جانها و میوه‌ها، آزمایش می‌کنیم؛ و بشارت ده به استقامت‌کنندگان!
undefinedپاسخ: آزمايشهاى ما براى شناخت بيشتر و رفع ابهام و جهل است ، اما آزمايش الهى در واقع همان پرورش و تربيت است.
undefinedاين يك قانون كلى و سنت دائمى پروردگار است كه براى شكوفا كردن استعدادهاى نهفته (و از قوه به فعل رساندن آنها) و در نتيجه پرورش ‍ دادن بندگان آنان را مى آزمايد، يعنى همانگونه كه فولاد را براى استحكام بيشتر در كوره مى گدازند تا به اصطلاح آبديده شود، آدمى را نيز در كوره حوادث سخت پرورش مى دهد تا مقاوم گردد.undefinedhttps://ble.ir/etasnim

۸:۵۶

thumnail
undefinedویژگی های بسیجی
هفته ی بسیج گرامی بادundefinedhttps://ble.ir/etasnim

۱۰:۱۹

۳ آذر

thumnail
undefinedحضرت آیت الله بهجت قدس سره:
توفیق ربطی به سرمایه و دارایی و نداری و خواب و بیداری ندارد. گاهی انسان سرمایه دارد، ولی موفق به کار خیر نمی‌گردد؛ و گاهی هم کم درآمد، ولی پر خیر و برکت است.
undefined در محضر بهجت، ج٢، ص٣۴
#سخن بزرگان https://ble.ir/etasnimundefinedundefined

۳:۲۴

۴ آذر

به فرزندتان قول‌های بی‌پایه ندهید:
undefined قول‌هایی که می‌دانید از اساس امکان اجرای آن نیست را ندهید و همچنین از شکستن قول خود بپرهیزید و در صورت انجام آن، حتما برای فرزندتان توضیح دهید با این کار به او نشان می‌دهید که برایش ارزش قائل هستید.
undefinedاگر خواهان آن هستید که فرزندی با شخصیت و مثبت اندیش و محترم داشته باشید، حتما به این مورد عمل کنید.
undefined در صورت تکرار شکستن قول و قرار، کودک کم‌کم می‌آموزد که به محیط اطراف خود و انسان‌ها بی‌اعتماد شود و این مسئله در بزرگسالی به او لطمات جبران‌ ناپذیری وارد می‌سازد#تربیت فرزند #فرزندپروری https://ble.ir/etasnimundefinedundefined

۱۰:۵۴

۵ آذر

thumnail
undefinedتوسل مجرب به حضرت زهرا (سلام الله علیها)
undefinedهرکس حاجت مهمی داره تو این ایام فاطمیه بهترین موقع هست که حاجتش رو از خانم حضرت زهرا(س) بگیره پس حتما این کلیپ رو گوش بدید و این ختم بسیار کارساز هست
undefined#استادعالی.https://ble.ir/etasnim

۴:۳۵

۶ آذر

thumnail
undefinedشش توصیه طلائی برای سعادتمندی درزندگی
تسلیت شهادت حضرت زهرا سundefinedhttps://ble.ir/etasnim

۴:۰۵

۷ آذر

#آیت_الله_حائری_شیرازی
undefined هر چه قرآن بگوید...
در زندگی مشترک، نباید سعی افراد در نکته گیری و دقت و کنجکاوی زیاد باشد. البته در این که کسی حق کسی را ضایع نکند ، باید دقت وجود داشته باشد. امّا اگر دقّت کند که مثلاًَ من اگر این دفعه جواب ندادم کلاه سرم می رود و باید گربه را در حجله سر برید، این درست حرف شیطان است.
طرفین باید نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشند . این شیطان است که می گوید: اگر تو گذشت کردی می گویند ترسیدی. تو این دفعه گذشت نکن تا سر آن ها به سنگ بخورد و برای همیشه راحت شوی. اینها توطئه و دستور شیطان است. هر چه قرآن می گوید همان درست است.
قرآن می گوید: نه، این عقیده شیطان است. تو عفو کن ، خدا هم کریم است و خود او به یک صورتی اجرش را خواهد داد. از این جهت است که می گوید:« وَاعفُوا وَاصفَحُوا» گذشت کنید و صرف نظر نمائید، دائماً چیز های کوچک را به رخ نکشید. مو شکافی نکنید. زود قضایا را تمام کنید.https://ble.ir/etasnim

۸:۱۹

thumnail
undefinedمراسم اهداء قرآن خطی کتابت شده توسط خطاط خوش ذوق از شهرستان دزفول استان خوزستان آقای سیدعزیزاله آذرنگ به حرم مطهر سیدالشهداءامام حسین علیه السلام ۱۴۰۲/۸/۲۵
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedhttps://ble.ir/etasnim

۱۳:۳۴

#استاد_تراشیون
وقتی می‌خواهید روی فرزندتان اثرگذاری تربیتی داشته بـــــــاشید، نباید مدام از جـایـزه استفاده کنید، بـلـکـه بـاید کــــــــاری شـود تا از درون انگـیزه پیدا کند.
حـضـرت‌ آقــــــــا در تعبیری‌ فـرمودنـد: کار جـهـادی. در کــــار جـهادی چون انـگـیزه داخلی وجود دارد کسی برای پول کــــار نـکـرده و برای رضای خدا کــــار می‌کـنـد. لـذا از جـان خـودش نـیـز مـی‌گـذرد.
با جایزه دادن، حتی در رابطه با بزرگترها نیز کـــار خراب می‌شود. مثلاً فرزند باهوش و مستعدی که به خـودی خـود معـدلش بیست است وقتی می‌گویید اگــــــر معدلت ۲۰ شود، یک دوچرخه می‌خرم سال بعد بخواهد درس بخواند می‌پرسد: خب! چه می‌دهید؟! در تربیت، فرد اصــالت‌ دارد و باید‌ مراقب‌ بود تا کــــــــاری نکنیم که شخص خراب شود.
#تربیت_فرزند#تربیت فرزند #فرزندپروری
https://ble.ir/etasnim

۱۶:۱۷

۸ آذر

thumnail
undefinedاز نگاه ما تا نگاه خدا
undefinedتعابیر خدا و مفاهیمش، با تعابیر ما فرق می‌کند! فقیر از نگاه ما کسی است که پول ندارد؛ و از نگاه خدا کسی است که توکل ندارد. بیمار از نگاه ما کسی است که نشاط جسم ندارد؛ و از نگاه خدا کسی است که نشاط روح ندارد.
غریب از نگاه ما، انسان دور از وطن است؛ و از نگاه خدا، انسانِ بی‌خداست. چشم‌ها را باید شست؛ جور دیگر باید دید.https://ble.ir/etasnim

۱۶:۲۲

۹ آذر

undefined پنج میانبر برای مسیر بندگی خدا
undefined چکار کنیم بنده شویم؟ روایت از حضرت امیرالمومنین علیه السلام است که العُبوديَّةُ خَمسَةُ أشياءَ :
undefined️ یکی خَلاءُ البَطنِ، شکم آدم از حرام خالی باشد اندرون از طعام خالی دار تا در او نور معرفت بینی. شکم پر، پرخوری خیلی بد است.مخصوصاً اگر از حرام باشد، روایت دارد یک لقمه حرام کسی بخورد، تا ۴۰ روز دعایش مستجاب نمی‌شود .
undefined️ دوم وَ قِراءةُ القرآنِ، قرائت قرآن زیاد بخوانید. حدیث دارد چرا ۵۰ آیه قرآن در شبانه روز نمی‌خوانید؟
undefined️ سوم و قِيامُ اللَّيلِ، سحر بیدار شوید. هرکه سحر ندارد از خود خبر ندارد.
undefined️ یکی و التَّضَرُّعُ عِندَ الصُّبحِ، موقعی که می‌خواهد اذان صبح را بگویند، آن موقع گریه کند. یاد گناهانش بیفتد. یاد اینکه عمرش را به بطالت صرف کرده است. از خدا بخواهیم آماده شویم.
undefined️ پنجم و البُكاءُ مِن خَشيَةِ اللّه ِ .از ترس خدا گاهی آدم گریه کند. خدا به همه ما توفیق بدهد این پنج تا رو پیدا کنیم و بنده بشویم.
"آیت الله مجتهدی تهرانی "
https://ble.ir/etasnim

۱۵:۰۰

۱۰ آذر

thumnail
undefined سکرات مرگ اینقدر سخته که تمام علم‌ها رو فراموش میکنی به جز یک علمundefined
undefinedآیت الله#مجتهدی تهرانی
https://ble.ir/etasnim

۶:۰۱

۱۱ آذر

thumnail
undefined ربِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ، فَبَشَّرْنَاهُ بِغُلَامٍ حَلِيمٍ
undefined دعای پیامبران ردخور ندارد. ابراهیم از خدا فرزند صالح می‌خواهد، خدا به او فرزند حلیم می‌بخشد. پس معلوم می‌شود صلاحیت در گرو حِلم است. حُلم یعنی عقل. حِلم از همین خانواده به معنی صبر نشأت‌گرفته از عقلانیت است؛ بنابراین حلیم کسی است که پای تصمیم عاقلانه‌اش می‌ماند.
undefined صافّات، آیات ۱۰۰ و ۱۰۱
#قرآن_کتاب_زندگی----------------------------------https://ble.ir/etasnim

۱۵:۲۱

۱۲ آذر

thumnail
undefined کاروان اهالی بهشتundefined تشییع پیکرهای مطهر ۱۲ شهید گمنام در سراسر استان اصفهان undefined
undefined تشییع شهدا در شهرستان لنجان - یکشنبه ۲۰ آذرماه
undefined️ به مناسبت ایام فاطمیه(س) و شهادت حضرت زهرا(س)
undefined #کاروان_اهالی_بهشتundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedhttps://ble.ir/etasnim

۹:۰۱

thumnail
undefined قالَ علی عَلَيْهِ السَّلامُ:
undefinedخذِ الْحِكْمَةَ اَنّى كانَتْ، فَاِنَّ الْحِكْمَةَ تَكُونُ فى صَدْرِ الْمُنافِقِ فَتَلَجْلَجُ فى صَدْرِهِ حَتّى تَخْرُجَ فَتَسْكُنَ اِلى صَواحِبِها فى صَدْرِ الْمُؤْمِنِ.
undefinedحکمت را هر جا هست فرا گیرید، که حکمت در سینه منافق هم هست، در آنجا قرار نمی‌ گیرد تا بیرون آید و در سینه مـؤمن بـا دیگـر یـارانـش آرام گیـرد.
#حکمت۷۹ #نهج‌البلاغه #ترجمه‌شیخ‌حسین‌انصاریانhttps://ble.ir/etasnim

۱۸:۰۴

۱۳ آذر

undefined #همسرداری
undefinedبرای اینکه شما بتوانید از ارتباط بهتری با همسرتان برخوردار باشید، می بایست به نکات زیر توجه کنید:


undefinedundefined تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید. مردان دوست ندارند مورد پرسش همسرشان قرار بگیرند، از این رو منتظر باشید او خودش اگر صلاح دید، مطالبی از وقایع بیرون را بازگو کند.
undefinedundefinedبه تفاوت های فردی توجه کنید. همسر خود را با هیچ کس مقایسه نکنید و او را همان گونه که هست بپذیرید.
undefinedundefinedبا فراهم کردن فضایی پر از محبت و آرامش، از گفتگوی شوهر خود بیشتر بهره مند شوید.
undefinedundefinedاز هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید؛ سرزنش و تحقیر مرد موجب قطع ارتباط کلامی با شما خواهد شد. همواره شوهر خود را تمجید کنید و نکات مثبت اخلاقی او را بر زبان بیاورید.
undefinedundefined https://ble.ir/etasnim

۷:۱۴

# چهل و ششمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم (پنجشنبه) به میزبانی مرکز خراسان شمالی در محل هتل داریوش بجنورد با حضور مسوولان کشوری و استانی آغاز شد و تا هفدهم آذرماه ادامه دارد.مدیرکل اوقاف و امور خیرهیه خراسان شمالی گفت: این دوره از مسابقات در بخش آوایی انفرادی شامل حفظ (۵،۱۰،۲۰،۳۰ جزء) قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم و در بخش معارف عمومی شامل ترجمه سوره های یاسین و الرحمن و در بخش معارف تخصصی نیز شامل معارف قرآن کریم، معارف نهج البلاغه، معارف صحیفه سجادیه برگزار می شود.
هم اکنون ازشبکه قرآنhttps://ble.ir/etasnim

۱۶:۴۰

۱۵ آذر

thumnail
undefined۵ نشانه فرد صبور
امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید اگر فردی در پنج مورد، بتواند رفتارش را کنترل کند و عصبانی نشود، می‌تواند خود را صبور و بردبار بداند.
undefinedundefined https://ble.ir/etasnim

۶:۳۴

thumnail
طولانی ترین نفس با صوتی زیبا
#باقرآن
undefined اَلّلهُمَّـ عَجِّل‌لِوَلیِّڪَ الفَرَج undefined
https://ble.ir/etasnim

۱۷:۱۲