عکس پروفایل فناوری چینف

فناوری چین

۵۲۲عضو
عکس پروفایل فناوری چینف
۵۲۲ عضو

فناوری چین

کانال اطلاع رسانی اخبار حوزه فناوری در چین www.techchina.ir

۸ اسفند

thumnail
چانگان، اولین شریک نیو در شبکه تعویض باتری
نیو و چانگان در استفاده اشتراکی از شبکه ایستگاه‌های تعویض باتری با یکدیگر همکاری خواهند کرد و بدین ترتیب، چانگان اولین همکار خارجی برای نیو است که به واسطه شبکه شارژ باتری خود، شهرتی جهانی دارد.
نیو اعلام کرده که به تازگی یک قرارداد شراکت تجاری تعویض باتری با چانگان در چونگ کینگ امضا کرده است. نیو گفته است که این دو شرکت، تدوین استانداردهای مورد نیاز برای باتری‌های قابل تعویض، ساخت و اشتراک شبکه تعویض باتری، توسعه خودروهایی با باتری‌های قابل تعویض و ایجاد یک مکانیسم بهینه در مدیریت دارایی باتری را به طور مشترک تسهیل خواهند کرد.
این همکاری جدید نیو با غول خودروسازی سنتی چین، پس از کنار کشیدن این شرکت از سرمایه‌گذاری مشترکی که چند سال پیش با چانگان تشکیل داده بود، صورت می‌گیرد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6472

۱۵:۱۱

thumnail
جایگاه ویژه ووهان در عرصه خودروهای خودران
در سال گذشته (۲۰۲۳)، در منطقه نمایشی آزمایش خودروهای متصل هوشمند ملی (ICV) در ووهان حدود ۵۰۰ وسیله نقلیه خودران (شامل تاکسی‌های خودران و اتوبوس‌های بدون سرنشین) وجود داشت و در مجموع ۷۳۲هزار سفارش برای خدمات حمل‌ونقل خودران دریافت شد و به ۹۰۰هزار متقاضی خدمت‌رسانی گردید.
حدود ۹۰ درصد از خودروهای مذکور در منطقه توسعه اقتصادی و فناوری ووهان (WEDZ) و منطقه دونگ‌شی‌خو ووهان فعالیت می‌کردند.
تا پایان سال ۲۰۲۳، مجموع مسافت پیموده شده در جاده‌های آزمایشی باز در این شهر از حدود ۳۳۷۸,۷ کیلومتر فراتر رفت که تمام ۱۲ منطقه اداری ووهان را پوشش می‌دهد. جالب اینکه خدمات مذکور به بیش از ۷,۷ میلیون نفر رسیده است، که بیشترین تعداد در کشور است.
گفتنی‌ است چین و ایالات متحده دو کشور پیشرو در ارائه خدمات حمل‌ونقل خودران در جهان هستند.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://didebanefanavari.com/22632/

۱۵:۱۲

thumnail
بولتن انرژی‌های نو و تجدیدپذیر چیـن – بهمن ماه ۱۴۰۲
چین در سال‌های اخیر به یکی از پیشروترین کشورها در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر تبدیل شده است.
همچنین چین در سال‌های اخیر به‌دنبال رشد و توسعه فناوری‌ها و تجهیزات در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بوده و منابع مالی زیادی در این بخش سرمایه‌گذاری کرده است که آگاهی از آنها مفید و راهگشاست.
خبرنامه «انرژی‌های نو و تجدیدپذیر چین»، به همت دفتر همکاری فناوری سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن و با همکاری گروه مطالعاتی چین نگار با هدف اطلاع رسانی در خصوص جدیدترین رویدادهای حوزه فناوری در کشور چین به صورت ماهانه منتشر می‌شود.
برای مشاهده بولتن انرژی‌های نو چین اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6491

۱۵:۱۳

thumnail
هواوی در بازار هدست‌ها رقیب اپل می‌شود
هواوی ظاهراً درحال کار روی یک دستگاه رقیب برای ویژن پرو اپل است. از آنجایی‌ که هدست اپل یک نوآوری جدید محسوب می‌شود، تعجبی ندارد که شرکت‌های دیگر مانند هواوی نیز در توسعه این مدل دستگاه‌ها وارد شوند. به‌نظر می‌رسد که دستگاه واقعیت ترکیبی این شرکت چینی از برخی جهات حتی بهتر از ویژن پرو باشد.
این محصول با نام ویژن هواوی عرضه می‌شود و وزن آن 350 گرم است؛ درحالی‌که ویژن پرو اپل 600 گرم وزن دارد. وزن سبک‌ این دستگاه به کاربران اجازه می‌دهد که مدتی طولانی و بدون احساس سنگینی سر، از این گجت پوشیدنی استفاده کنند. بسیاری از خریداران ویژن پرو به‌دلیل سنگین‌بودن این دستگاه هنگام قراردادن روی سر، این گجت پوشیدنی را به فروشگاه‌های اپل بازگردانده‌ و خواهان برگشت پولشان شده‌اند.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://dgto.ir/3br6

۱۵:۱۳

thumnail
افتتاح اولین مرکز جهانی بازیافت هواپیمای ایرباس در چین
در ۲۴ ژانویه، ایرباس از اولین پروژه جهانی بازیافت هواپیمای خود موسوم به مرکز خدمات چرخه حیات ایرباس (ALSC) در شهر چِنگدو، به‌عنوان قطب کلیدی هوانوردی چین در جنوب‌غربی این کشور، رونمایی کرد.
مرکز ALSC با وسعت بیش از ۶۰ هکتار، قادر به مدیریت طیف گسترده‌ای از انواع هواپیماهای مهم است و ارائه مسیرهای (کانال) توزیع جهانی برای فروش مجدد قطعات قابل استفاده مجدد از روی هواپیماهای بازنشسته از اهداف مرکز مذکور است.
این طرح که با سرمایه‌گذاری کل ۶ میلیارد یوانی (حدود ۸۴۹ میلیون دلار) ساخته شده است، با بهبود نرخ بازیافت قطعات و مواد هواپیما، موجب بازیافت بیش از ۹۰ درصد از وزن هواپیما، به شیوه‌های دوستدار محیط‌زیست می‌شود. افتتاح ALSC نقطه عطف جدیدی در تعمیق همکاری‌ها بین چین و اروپا خواهد بود.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://didebanefanavari.com/22653/

۱۵:۱۴

thumnail
افزایش سوددهی صنعت کشتی‌سازی چین در سال ۲۰۲۳
سود و درآمد صنایع کشتی‌سازی چین در سال گذشته میلادی با تقویت رقابت‌پذیری جهانی، افزایش قابل توجهی داشته است.
داده‌های انجمن صنعت کشتی سازی ملی چین نشان می‌دهد میزان سود سالانه کشتی سازان بزرگ ۱۳۱.۷ درصد افزایش یافته و به ۲۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یوان (۳.۶۴ میلیارد دلار) و درآمد تجاری اصلی آن‌ها با ۲۰ درصد افزایش به ۶۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یوان رسیده است.
سال ۲۰۲۳، شرکت‌های کشتی سازی چین تحول دیجیتالی را تسریع کردند و سرمایه گذاری خود را بر نوآوری‌های فناورانه افزایش دادند.
شرکت‌های متعددی از نظر خروجی، سفارشات جدید و سفارشات درحال انتظار در فهرست‌های ۱۰ شرکت برتر جهانی قرار گرفتند و «شرکت دولتی کشتی سازی چین» در همه شاخص‌های اصلی کشتی سازی رتبه اول جهان را کسب کرد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://irna.ir/xjPMSh

۱۵:۱۴

۹ اسفند

thumnail
بهبود جایگاه شهرهای چین در رتبه بندی‌های علمی
فهرست «200 شهر علمی پیشرو» - که توسط مجله دانشگاهی Nature منتشر می‌شود، تحقیقات و مقالات دانشگاهی منتشر شده در 82 مجله از تأثیرگذارترین مجلات علوم طبیعی جهان از سال 2015 تا 2022 را بررسی کرده است.
در مجموع ۳۲ شهر در سرزمین اصلی چین در فهرست سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند و تقریباً جایگاه همه آنها در مقایسه با فهرست سال گذشته صعود کرده است. پنج شهر از ۱۰ شهر برتر فهرست ۲۰۲۳ در سرزمین اصلی چین قرار دارند و پکن بار دیگر به عنوان برترین شهر علمی در جهان رتبه بندی شده است.
جایگاه پنج شهر برتر – پکن، نیویورک، شانگهای، بوستون و منطقه خلیج سانفرانسیسکو – در این فهرست بدون تغییر باقی ماندند. اما تغییرات قابل توجهی در بین بقیه شهرهای برتر وجود دارد. ۱۸ شهر دیگر سرزمین اصلی چین که در بین ۵۰ شهر برتر قرار گرفتند، نسبت به سال گذشته به رتبه بالاتری صعود کردند، در حالی که بیشتر شهرهای بزرگ خارج از چین، از جمله توکیو، پاریس و لندن در رده بندی سقوط کردند. تنها استثنا سئول بود که دو پله صعود کرد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6471

۷:۱۷

thumnail
ثبت بیش از ۱.۶ میلیون حق امتیاز اختراع در چین
چین در سال گذشته میلادی ۱.۶۶ میلیون پتنت اختراع ثبت کرده که از تعداد سال قبل حدود ۲۵ درصد بیشتر است.
به نظر می‌رسد فعالیت های چین در حوزه اختراعات در حال گسترش است. آخرین آمار سازمان ملی مالکیت معنوی این کشور نشان دهنده افزایش قابل توجه پتنت های اختراعی با ارزش بالا است. چین تا پایان ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۱.۶۶ میلیون پتنت ثبت کرد که ۲۵.۷ درصد بیشتر از سال قبل از آن بود. این رقم یک نشانه کاملا واضح است که چین سعی دارد در حوزه نوآوری به خصوص فناوری و صنایع مبتنی بر آینده، پیشرو باشد.
بررسی پتنت‌ها به ازای هر نفر نشان می‌دهد به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱۱.۸ اختراع ثبت شده است.
این رقم در نگاه نخست اندک به نظر می‌رسد اما عدد بزرگی است زیرا حاکی از آن است که اختراعات خلاق و عملیاتی در سراسر این کشور بیشتر می‌شود. نکته مهم در این آمار درخشش صنایع استراتژیک است که بیش از ۱.۱۷ میلیون حق امتیاز اختراع ( ۷۰ درصد پتنت‌های ثبت شده) را به خود اختصاص داده است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
mehrnews.com/x34fSd

۷:۱۸

thumnail
رقیب چینی ایرباس و بوئینگ اولین پرواز خارجی را تجربه کرد
سی۹۱۹ اولین هواپیمای تولید چین که رقیب جدی ایرباس و بوئینگ محسوب می‌شود، نخستین پرواز خارجی خود را تجربه کرد.
این هواپیمای ساخت شرکت هواپیمایی تجاری چین (کوماک) اولین سفر خارجی خود را به سنگاپور تجربه کرد. چین سرمایه‌گذاری سنگینی را در راستای از بین بردن نفوذ دو هواپیماسازی بزرگ غرب در بازار مسافربری جهان انجام داده است.
پکن در سال جاری تلاش‌هایی را برای پیشرفت سی۹۱۹ و افزایش رد پای کوماک در داخل و عرصه بین المللی نشان داده است. این هواپیما فقط در داخل چین گواهینامه دارد و اولین هواپیمای سی۹۱۹ از خرداد امسال با خطوط هوایی چین شرقی پرواز کرده است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://irna.ir/xjPPvF

۷:۱۸

thumnail
برنامه‌های چین جهت دیجیتال‌سازی صنعت مواد خام کشور
در راستای حرکت چین به سمت دیجیتالی کردن صنعت مواد خام خود، این کشور بتازگی یک برنامه کاری سه ساله (۲۰۲۴-۲۰۲۶) منتشر کرده است‌. این طرح اهداف دیجیتالی‌سازی را تا سال ۲۰۲۶ تعیین می‌کند و ۱۴ وظیفه از جمله تقویت قابلیت‌های اساسی و بهبود خدمات پشتیبانی را مشخص می‌کند.
بر اساس این برنامه، یک مرکز کلان‌داده برای مواد نوین و همچنین چهار مرکز ارتقای دیجیتالی‌سازی و مراکز نوآوری تولید برای بخش‌های کلیدی صنعت مواد خام چین احداث خواهد شد. چین همچنین بنا دارد با ایجاد سازوکاری جهت همسو کردن نیازها و نوآوری‌‌های بین صنعت مواد خام و شرکت‌های هوش‌مصنوعی، توسعه صنعت مواد خام کشور را هموار کند.
گفتنی‌ است صنعت مواد خام، نقش مهمی در دیجیتالی شدن فرایند تولید ایفا می‌کند و حدود ۳۰ درصد از ارزش افزوده خروجی شرکت‌های بزرگ صنعتی چین را تشکیل می‌دهد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://didebanefanavari.com/22693/

۷:۱۹

thumnail
مدل‌های لوکس بی‌وای‌دی در راه است
شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی اعلام کرد که چندین وسیله نقلیه لوکس را در سال جاری و پس از آن با هدف دستیابی به موقعیت پیشرو در بازار رده بالا عرضه خواهد کرد.
این خودروساز اعلام کرد که بی‌وای‌دی قصد دارد سهام بیشتری را خریداری کند زیرا به دنبال احیای افت قیمت سهام است که در اوایل ماه جاری به پایین‌ترین حد در ۱۵ ماه گذشته رسیده است. این شرکت در شنژن همچنین گفت که قصد دارد تولید مدل‌های لوکس بیشتری را در سال جاری افزایش دهد و اعتبار خود را فراتر از خودروهای شیک اما مقرون به صرفه افزایش دهد.
عملکرد بازار سهام این شرکت آسیب دیده است زیرا نگرانی‌های گسترده‌تر از تجدید جنگ قیمت در صنعت سرمایه‌گذاران را ترسانده است در حالی که بازار سهام چین به دلیل نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد عملکرد اقتصادی این کشور سقوط کرده است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
isna.ir/xdQBNh

۷:۱۹

thumnail
رشد دنباله‌دار هواوی در بازار چین همچنان به فروش آیفون صدمه می‌زند
مطابق گزارش مالی سه‌ماهه اول سال 2024 اپل، به‌نظر می‌رسد که نزدیک به 30 درصد از درآمد این غول فناوری در این فصل به‌لطف حضور در بازار چین بوده است. بااین‌حال، این شرکت با کاهش 13 درصدی فروش مواجه است که درصورت ادامه‌داربودن، ضربه سنگینی به سهم بازار این شرکت وارد خواهد شد. از عوامل رکود فروش آیفون‌ در چین، رشد هواوی و عملکردهای ضعیف این شرکت کالیفرنیایی در ارائه نوآوری در گوشی‌هایش بوده است.
منبعی آگاه در ایکس نظرات تحلیلگران مختلف درباره رکود فروش آیفون در بازار چین را منتشر کرده است. «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مسائل اپل، قویاً معتقد است که مصرف‌کنندگان گوشی‌های هوشمند پریمیوم در چین، گوشی‌های تاشو را به‌ آیفون‌ها ترجیح می‌دهند. اکنون شرکت‌های مختلف چینی درحال رقابت برای تولید انبوه گوشی‌های تاشو با سخت‌افزارهای پیشرفته هستند؛ چرا که چنین محصولی برای مصرف‌کنندگان چینی جذابیت بیشتری نسبت به آیفون‌ها دارد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://dgto.ir/3bqz

۷:۲۰

thumnail
نگاهی به آمار اقتصاد چین در سال ۲۰۲۳
‌بنابر دفتر ملی آمار چین، کشور در سال ۲۰۲۳ به اهداف اصلی خود در زمینه اقتصاد دست یافت. در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲، تولید ناخالص داخلی ۵/۲درصد رشد داشت و به رکورد ۱۲۶/۰۶ تریلیون یوان (حدود ۱۷/۷۱ تریلیون دلار) دست یافت.
در همین بازه، ارزش افزوده صنایع و ارزش افزوده خروجی خدمات بیش از میزان تعیین‌شده و به ترتیب ۴/۶درصد و ۵/۸درصد بود. همچنین، سرمایه‌گذاری دارایی ثابت ۳درصد رشد یافت و به ۵۰/۳ تریلیون یوان (۷/۰۷ تریلیون دلار) رسید. میزان مجموع خرده‌فروشی کالاهای مصرفی نیز ۷/۲ درصد توسعه یافت. گفته می‌شود در این بازه، درآمد مازاد سرانه این کشور بیش از ۶/۳درصد محاسبه شد و به ۳۹/۲۱۸ یوان (حدود ۵/۵۱۱ دلار) رسید.
گفتنی‌ است مجموع میزان واردات و صادرات نیز ۰/۲درصد رشد کرد و از ۴۱/۷۶ تریلیون یوان (حدود ۵/۸۷ تریلیون دلار) فراتر رفت و شاخص قیمت کالاهای مصرفی (CPI) نیز ۰/۲درصد افزایش یافت.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://didebanefanavari.com/22714/

۷:۲۰

thumnail
هواپیمای آبی خاکی چین در هوای ۲۰- درجه آزمایش شد
هواپیمای آبی و خاکی که چین برای مقاصد آتش نشانی طراحی کرده تست‌های سخت در آب و هوای ۲۰- درجه سانتیگراد را پشت سر گذاشت.
اخیرا دستاوردهای مهمی در آسمان منطقه هایلار واقع در شمال منطقه خودمختار مغولستان داخلی چین رخ داده است. AG۶۰۰M ، یک نسخه از خانواده هواپیماهای آب و خاک AG۶۰۰ چین که برای مقاصد آتش نشانی طراحی شده، به طور موفقیت آمیز مجموعه‌ای از تست‌های سخت پرواز در آب و هوای سرد را تکمیل کرد.
شرکت صنعت هوانوردی چین (AVIC) این دستاورد را اعلام کرد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
mehrnews.com/x34hx2

۷:۲۱

thumnail
چرا تولیدکنندگان باتری خودروهای برقی چینی به مجارستان هجوم می‌برند؟
هنگامی که وانگ گوانگمینگ، دانشجوی فارغ التحصیل شده ۲۵ ساله از استان شاندونگ، در سال ۲۰۱۹ به مجارستان رفت، تنها دو چیز را در مورد این کشور می دانست: اول اینکه دو سال قبل، شرکت خودروی الکتریکی چینی ، بی‌وای دی، اولین کارخانه خود در اروپا را در شهر کوماروم مجارستان افتتاح کرده بود. و دیگر اینکه آئودی، کارخانه‌ای در نزدیکی شهر گیور داشت.
وانگ که در دوران کودکی عاشق خودروها بود، می‌خواست در ابتدا در آلمان مهندسی خودرو بخواند. مهارت‌های او در زبان آلمانی برای قبولی در آزمون ورودی، کافی نبود. گزینه آسان دوم، صنعت خودروی پررونق مجارستان بود.
از زمانی که وانگ وارد مجارستان شد، تعداد بیشتری از رقبای بی‌وای‌دی از راهبرد این شرکت پیروی کردند. با جهانی شدن شرکت‌های خودروی الکتریکی چینی و ورود آنها به بازارهای جدید در سرتاسر جهان، از اردن گرفته تا هند و مکزیک، مجارستان به عنوان یک مقصد محبوب، به ویژه برای تولید کنندگان باتری و قطعات خودروهای الکتریکی چین ظاهر شده است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6498

۷:۲۱

thumnail
مشخصات Tianhe 3 چین سریع‌ترین ابرکامپیوتر جهان
پاییز امسال، چین سریع‌ترین ابرکامپیوتر بومی خود با نام Tianhe Xingyi را معرفی کرد. در آن زمان مشخصات این ابررایانه اعلام نشده بود اما اکنون در مقاله‌ای اشاره شده که Tianhe 3 (Xingyi) به پردازنده MT-3000 مجهز شده که توسط دانشگاه ملی فناوری دفاعی (NUDT) طراحی شده است. MT-3000 دارای نوعی معماری ناهمگون منحصربه‌فرد است که شامل هسته‌های پردازنده چندمنظوره، هسته‌های کنترل و هسته‌های شتاب‌دهنده ماتریسی می‌شود.
پردازنده MT-3000 ساخته‌شده توسط NUDT دارای یک ساختار چند منطقه‌ای است که 16 هسته CPU همه‌منظوره با 96 هسته کنترل و 1536 هسته شتاب‌دهنده را با یکدیگر ترکیب می‌کند. از نظر قدرت، گفته می‌شود که پردازنده MT-3000 به حداکثر عملکرد 11.6 FP64 TFLOPS دست یافته است و بازده انرژی 45.4 گیگافلاپس/وات را در فرکانس عملیاتی 1.20 گیگاهرتز ارائه می‌کند.
مهم‌ترین جنبه معماری پردازنده MT-3000 این است که هسته‌های شتاب‌دهنده همه‌منظوره و هسته‌های ماتریسی را در یک قطعه سیلیکون قرار می‌دهد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://dgto.ir/3box

۷:۲۲

thumnail
دستاوردهای پیشرفته چین در حوزه موتورهای هوایی
بر اساس جدیدترین اخبار مرتبط با توسعه موتورهای هوایی بومی چین، این کشور مجموعه‌ای از موتورهای هوایی پیشرفته کوچک و متوسط را با نام‌های یولونگ، AES100، AEF100 و AEP100 توسعه داده است.
موتور توربوشفت یولونگ، کاملا بومی است که کلیه مراحل تحقیق و توسعه، تولید انبوه و بهره‌برداری آن به پایان رسیده‌است‌. موتور AES100 مطابق با مقررات دقیق قابلیت پرواز توسعه یافته است و در عملکرد خود دارای مشخصات پیشرفته بین‌المللی است، لذا می‌توان آن را در بالگردهای دو موتوره ۵ تا ۶ تنی یا بالگردهای تک موتوره ۳ تا ۴ تنی برای اهداف متعدد مانند تفریح، گشت‌زنی، خدمات پلیس و امداد و نجات استفاده کرد.
موتور AEF100، دارای طراحی پیشرفته با صدای کم، انتشار کم و قابلیت اطمینان بالا است و نیازهای پیشرانش جت‌های تجاری ۵ تنی و پهپادهای ۳ تا ۵ تنیِ ارتفاع بالا را پاسخ می‌دهد. موتور AEP100، با ویژگی‌های اقتصادی، ایمنی و قابلیت اطمینان خوب، مناسب پهپادهای ۳ تا ۱۰ تنی یا هواپیماهای عمومی یا جت‌های تجاری ۶ تنی است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://didebanefanavari.com/22771/

۷:۲۳

thumnail
آغاز به کار تلسکوپ سیاره یاب چین در سال ۲۰۲۶
یک تلسکوپ عظیم طیفی برای جستجوی سیارات خارج از منظومه شمسی در ۲۰۲۶ میلادی در شمال غربی چین فعالیت خود را آغاز می‌کند.
چین تصمیم دارد با کمک تلسکوپ JUST نه تنها به اعماق فضا بنگرد، بلکه آن را درک کند. این ابزار جدید قرار است از ۲۰۲۶ میلادی چشم انداز وسیعی از کهکشان را برای چین فراهم کند.
تلسکوپ مذکور که روی کوه سایشتنگ قرار می‌گیرد، یک ابزار معمولی نیست. JUST با بشقابی با دیافراگم ۴.۴ متری می‌تواند به سرعت اجسام مورد رصد خود را تغییر دهد. این سرعت به ابزار امکان می‌دهد لحظات مختلف در جهان مانند تولد ستارگان تازه را ثبت کند.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
mehrnews.com/x34dmq

۷:۲۳

thumnail
شانگهای ۴۰ قهرمان فناوری شهر را معرفی کرد
دولت محلی شانگهای، که در تلاش است این شهر را به عنوان مرکز فناوری برجسته چین معرفی کند، نام 40 کسب و کار را در اولین دسته از قهرمانان فناوری خود قرار داده که در میان آنها می‌توان به سنس‌تایم (SenseTime) شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی (AI) که توسط آمریکا تحریم شده و استودیوی بازی‌های ویدیوئی miHoYo اشاره کرد.
تجهیزات Micro Electronics Shanghai (SMEE) که توسط ایالات متحده تحریم شده و امید چین برای تولید ماشین آلات نیمه هادی پیشرفته است، به همراه Jaka Robotics،Xiaodu Technology و Bilibili نیز در این لیست هستند، و این بدین معنی است که آنها واجد شرایط دریافت طیف گسترده‌ای از مشوق‌ها هستند.
۴۰ شرکت نوآور که دفتر مرکزی آنها در شانگهای است، در چهار بخش، نیمه هادی‌ها، بیوتکنولوژی، هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال فعال هستند، حوزه‌هایی که شانگهای در تلاش است آنها را توسعه دهد.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6499

۷:۲۴

thumnail
بزرگترین نیروگاه فتوترمال چین با آینه‌های متحرک
بزرگترین نیروگاه فتوترمال چین در شمال غربی استان گانسو واقع شده است.
برای مطالعه کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.
https://techchina.ir/?p=6515

۷:۲۶