عکس پروفایل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیو

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۱,۶۲۷عضو
عکس پروفایل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیو
۱.۶هزار عضو

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تازه‌ترین اخبار مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اینجا دنبال کنید.

۱۱ اسفند

thumnail
undefined #ویدئوکلیپ_اختصاصی/ همه با یک نام و نشان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:undefinedهمه آنها که به ایران عزیز، انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب علاقمندند، امروز پای صندوق‌های رای حاضر شدند و این مهمترین پیام جامعه هنری کشور است.
@farhang_pr

۱۶:۵۸

thumnail
مشکلی برای صدور مجوز کنسرت قربانی در اصفهان وجود ندارد
سیدین مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان:undefinedبا هماهنگی خوب مسئولان استان اصفهان و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان، به لطف خدا هیچ مشکلی در اجرای کنسرت آقای علیرضا قربانی وجود ندارد و این کنسرت در زمان مقرر در اصفهان برگزار خواهد شد؛ بنابراین خبر برخی سایت ها مبنی بر عدم صدور مجوز برپایی این کنسرت صحت ندارد.
@farhang_pr

۱۷:۳۸

thumnail
undefined#ویدئو_کلیپ_اختصاصی| برنده اصلی انتخابات مردم هستند
undefinedامروز به میزبانی تالار وحدت برای نخستین‌بار و با حضور پرشور اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برگ زرین دیگری برای خانواده بزرگ هنری کشور رقم خورد.
@farhang_pr

۱۸:۱۸

۱۲ اسفند

thumnail
undefinedبسم الله الرحمن الرحیم
undefined روزمان را با قرآن آغاز کنیم، هر روز قرائت یک صفحه از قرآن کریم
undefinedصفحه ۸۸ قرآن کریم
@farhang_pr

۴:۴۶

thumnail

۴:۴۶

4_5841612008864092275.mp3

۰۳:۳۲-۱.۲۶ مگابایت
قرائت صفحه ۸۸ قرآن کریم
@farhang_pr

۵:۰۱

thumnail

۵:۰۴

thumnail
undefined #ویدئوکلیپ_اختصاصی| روز انتخاب در تالار وحدت
undefinedروز گذشته تالار وحدت برای نخستین‌بار میزبان رأی دهندگان حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و مردم بود.
undefinedبخش‌هایی از گفت‌وگوی #فرهنگ با جمعی از حاضران در شعبه اخذ رأی سیار تالار وحدت
@farhang_pr

۶:۵۷

thumnail
رکورد ۲۳ ساله مخاطبان سینما، شب گذشته شکسته شد!
undefinedسینمای ایران در سال جاری به آماری در زمینه جذب مخاطب دست یافته که طی ۲۳ سال اخیر به دست نیاورده بود، تا امروز بیش از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به سینما رفتند که این آمار از ابتدای دهه ۸۰ تا به امروز محقق نشده بود.
undefinedسینماها در بهار امسال، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مخاطب داشتند. در فصل تابستان به دلیل تلاقی این فصل با ماه‌های محرم و صفر، تعداد مخاطبان سینما به ۴ ملیون و ۵۰۰ هزار نفر تقلیل پیدا کرد. شمار مخاطبان در پائیز به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید و در زمستان نیز تا پایان شب گذشته، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به سینما رفتند. علاوه بر این، ۷۱۵ هزار نفر نیز طی ماه‌های ابتدایی امسال، به تماشای فیلم‌های به‌جا مانده از اکران سال گذشته نظیر ملاقات خصوصی، بخارست و… نشستند تا تعداد مخاطبان سینما، برای سال جاری به ۲۷ میلیون و ۵۱۵ هزار نفر برسد.
@farhang_pr

۷:۱۸

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
undefined undefined مردمی شدن کارها، امور را ماندگار خواهد کرد سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در کشور: undefinedمردمی شدن کارها، آن را ماندگار خواهد کرد. undefinedشرط موفقیت در امور، کمک گرفتن از مردم و مردمی کردن امور است. undefinedمردم ما عشق به قرآن دارند و حتما از فعالیت‌های قرآنی استقبال می‌کنند. undefined پنجاه و نهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی امروز با حضور رئیس‌جمهور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد. @farhang_pr
thumnail
رئیس جمهور در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی;
از خدمات مدیریتی دکتر معاف تقدیر و تشکر کرد
undefinedپنجاه و نهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی صبح پنجشنبه دهم اسفندماه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در محل نهاد ریاست جمهوری تشکیل و طی آن ایشان از خدمات مدیریتی معاف تقدیر و تشکر نمود.
undefinedB2n.ir/b89316
@farhang_pr

۸:۰۷

thumnail
ثبت‌نام ناشران داخلی برای حضور در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۲ اسفند آغاز می‌شود
undefinedثبت‌نام ناشران داخلی برای حضور در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۲ اسفند ماه  ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و ناشران متقاضی حضور در این نمایشگاه می‌توانند با مراجعه به سامانه ketab.ir ضوابط و شرایط حضور در این نمایشگاه را مشاهده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
undefinedB2n.ir/s97593
@farhang_pr

۸:۳۶

thumnail
برج آزادی میزبان نمایشگاه عکس «شور هستی»
undefinedنمایشگاه گروهی عکس «شور هستی»، ۱۳ اسفند در گالری آسمان برج آزادی افتتاح می‌شود.
undefinedنمایشگاه عکس «شور هستی» از ۱۳ تا ۱۸ اسفند ماه از ساعت ٩ تا ١٩ پذيراي عموم مردم است.
@farhang_pr

۸:۳۸

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
undefined رکورد ۲۳ ساله مخاطبان سینما، شب گذشته شکسته شد! undefinedسینمای ایران در سال جاری به آماری در زمینه جذب مخاطب دست یافته که طی ۲۳ سال اخیر به دست نیاورده بود، تا امروز بیش از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به سینما رفتند که این آمار از ابتدای دهه ۸۰ تا به امروز محقق نشده بود. undefinedسینماها در بهار امسال، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مخاطب داشتند. در فصل تابستان به دلیل تلاقی این فصل با ماه‌های محرم و صفر، تعداد مخاطبان سینما به ۴ ملیون و ۵۰۰ هزار نفر تقلیل پیدا کرد. شمار مخاطبان در پائیز به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید و در زمستان نیز تا پایان شب گذشته، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به سینما رفتند. علاوه بر این، ۷۱۵ هزار نفر نیز طی ماه‌های ابتدایی امسال، به تماشای فیلم‌های به‌جا مانده از اکران سال گذشته نظیر ملاقات خصوصی، بخارست و… نشستند تا تعداد مخاطبان سینما، برای سال جاری به ۲۷ میلیون و ۵۱۵ هزار نفر برسد. @farhang_pr
thumnail
وزیر فرهنگ: فروش میلیاردی سینما محقق شد
محمدمهدی اسماعیلی:undefinedوقتی در فصول اولیه سال اعداد فروش را می‌گفتیم و ماه‌های پیش‌رو پیش‌بینی می‌کردیم برخی فکر می‌کردند شوخی است؛ الان در اواسط اسفند هستیم همه دیدند که آن اعداد محقق شد.
undefinedامسال فروش ۱۲۰۰ میلیارد تومانی سینما محقق شد، طبق آمار در آستانه ۳۰ میلیون مخاطب قرار داریم، آثار سینمایی بسیار پرفروش شدند. امیدواریم سال آینده پررونق‌تر باشد، هر چقدر بالاتر برود باعث خوشحالی ما می‌شود.
undefinedبخشی از گفت‌وگوی وزیر فرهنگ با «ایرنا»
در همین زمینه؛undefinedB2n.ir/d22017
@farhang_pr

۱۰:۰۸

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
undefined undefined بازنشر تجلیل وزیر فرهنگ از دولتمند خالف خواننده تاجیکستانی که روز گذشته دار فانی را وداع گفت undefinedدولتمند خالف خواننده تاجیکستانی که قطعه معروف پناه با مضمونی در خصوص امام رضا (ع) از آثار شاخص این خواننده است. undefinedویدئو مربوط به تجلیل وزیر فرهنگ از دولتمند خالف است که در خرداد ماه در مشهد انجام شد. @farhang_pr
thumnail
ماجرای تولید قطعه «شاه پناهم بده» دولتمند خالف
حبیبی کسبی، شاعر:undefinedشعر «شاه پناهم بده» سال ۱۳۸۴ در شب تحویل سالی که با اربعین سیدالشهدا (علیه‌السلام) مصادف شده بود در حرم امام رضا (علیه‌السلام) سروده شد. حال و هوای بنده در زمان سرایش این شعر بسیار خاص بود و در محضر حضرت منقلب شده بودم.
undefinedوجه دیگر این اثر هم موسیقی بود که آقای طوی‌جان نیازی که آهنگسازِ اهل ترکمن صحرا هستند، موسیقی این کار را ساختند. جالب بود که خود آقای نیازی هم سه روز در حرم امام رضا (علیه‌السلام) ماندند و این ملودی را آنجا و در حال و هوای حرم ساختند. اگر شعر این بنده کمترین را کنار بگذاریم، آهنگ و آواز در نهایت زیبایی و زلالی ساخته و خوانده شده است.
undefinedشاید بتوان گفت احوالات من در زمان سرودن شعر به آقای طوی جان نیازی در زمان ساخت موسیقی و آقای دولتمند خالف در زمان خواندن اثر تزریق شده بود. در واقع حال سرودن بنده با آهنگ و ملودی زیبای طوی جان و آواز جادویی دولتمند ضریب پیدا کرد و مضاعف شد.
undefinedبخشی از گفت‌وگوی حبیب کسبی با «هنر آنلاین»
@farhang_pr

۱۰:۱۱

thumnail
بازگشایی سامانه ثبت طرح مرکز گسترش سینمای مستند از اردیبهشت 1403
undefinedسامانه ثبت طرح مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی اردیبهشت 1403 بازگشایی می‌شود.
undefinedبدیهی است طرح‌هایی که در قالب این اولویت‌ها نباشند، اما با معیارهای تولید و حمایت در مرکز گسترش همخوانی داشته باشند، فرصت ساخت را به دست خواهند آورد.
undefined B2n.ir/z90250
@farhang_pr

۱۲:۴۹

thumnail
آغاز ثبت‌نام ناشران خارجی برای حضور در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
undefinedثبت‌نام از ناشران خارجی برای حضور در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امروز (شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲)   آغاز شد و تا ۳۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.
undefinedناشران خارجی متقاضی و نمایندگان آن‌ها برای  حضور در این نمایشگاه می‌توانند با مراجعه به سامانه ketab.ir یا register-int.tibf.ir  آیین نامه مربوطه که در این دوره با توجه به اقتضائات موجود از نظر کیفی به‌روزرسانی شده است را مشاهده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
undefinedسی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از  ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
undefined B2n.ir/h66210
undefined @farhang_pr

۱۲:۵۱

thumnail
برگزاری «هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی و هرزگوین» (14 تا 18 اسفندماه)
undefinedبا همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین و حوزه هنری کودک و نوجوان انقلاب اسلامی و مشارکت مراکز فرهنگی و آموزشی کودکان و نوجوانان بوسنی و هرزگوین، هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی و هرزگوین (14 تا 18 اسفندماه) برگزار می‌شود.
undefinedدر این رویداد، چهار مرکز فرهنگی طی پنج روز میزبان هنرمندان ایرانی خواهند بود و کودکان و نوجوانان مخاطب این مراکز از طریق برنامه‌های متنوع پیش بینی شده است با ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و همچنین آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی آشنا خواهد شد.
undefinedنمایش عروسکی، روایت قصه‌هایش ایرانی، آشنایی با ظرفیت‌های انیمیشن ایران و آشنایی با هنرهای سنتی ایرانی از طریق شرکت در کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.
undefined B2n.ir/d54872
undefined @farhang_pr

۱۲:۵۳

thumnail
مصلی امام خمینی (ره) میزبان سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌شود
علی رمضانی؛ قائم مقام و سخنگوی سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران:undefinedپس از بررسی و بازدید از گزینه‌های موجود برای برگزاری نمایشگاه و ارائه گزارش به شورای سیاست‌گذاری سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تصمیم این شورا، مصلی امام خمینی(ره) به عنوان محل برگزاری این دوره از نمایشگاه انتخاب شد.
undefinedسی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از  ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
undefinedB2n.ir/j42989
@farhang_pr

۱۴:۰۰

thumnail
ارائه تصویر شایسته‌ از کشور رسالت دیپلماسی فرهنگی است
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:undefinedزمانی بود که فکر می‌کردند دیپلماسی فرهنگی ابزار دیپلماسی اقتصادی یا سیاسی است اما اکنون صحبت از این است که دیپلماسی فرهنگی هدف دیپلماسی است و دیگر دیپلماسی‌ها باید در خدمت دیپلماسی فرهنگی باشند. اگر بتوانیم افکار عمومی جامعه را با خود همراه کنیم به طور طبیعی آن جامعه نسبت به گفتمان‌ها همراهی پیدا می‌کند.
undefinedدیپلماسی فرهنگی تأثیر بسزایی بر روابط یک کشور با کشورهای دیگر و در روابط چند جانبه و در عرصه بین‌الملل دارد. آن چیزی که امروز برای جمهوری اسلامی ایران هزینه درست می‌کند، هراس ساختگی از جمهوری اسلامی است. اگر بتوانیم این هراس ساختگی را با ارائه یک تصویر درست از بین ببریم. طبیعتا فضا برای کارهای بعدی فراهم می‌شود.
undefinedB2n.ir/y54702
@farhang_pr

۱۶:۲۳

thumnail
undefined استقبال از نمایش آثار سینمایی ایران در تایلند
undefined اکران فیلم سینمایی عماد و طوبی در مرکز ملی آرشیو فیلم تایلند با همکاری رایزنی فرهنگی ایران
#دیپلماسی_فرهنگی
@farhang_pr

۱۸:۲۴