ح

حج و زیارت آذربایجان شرقی

۳,۶۰۹عضو
ح
۳.۶هزار عضو

حج و زیارت آذربایجان شرقی

سایت حج و زیارت آذربایجان شرقی:Azsharghi.haj.irپیوند کانال:ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۱۶ اردیبهشت

thumnail
مراحل دریافت ارز مسافرتی زایرین حج تمتع در پیامرسان بلهble.ir/join/YzBlZDcxMW

۶:۰۱

۱۷ اردیبهشت

حج و زیارت آذربایجان شرقی
undefined به حساب حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ زائر حج تمتع سال ۱۴۰۲ مبلغ ۸۵ میلیون ریال بازگردانده خواهد شد. https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2775 ble.ir/join/YzBlZDcxMW
پیرو اطلاعیه استرداد بخشی از وجوه دریافتی به حج گزاران تمتع ۱۴۰۲ به اطلاع می رساند:
۱. زایرینی که دارای حساب فعال در بانک ملی می باشند وجه مربوطه به حساب ایشان واریز گردیده است و پیامک مربوطه نیز به ایشان ارسال شده است.
۲‌. زایرینی که دارای حساب فعال در بانک ملی نمی باشند، در صورت داشتن حساب فعال در بانک ملت، وجه مربوطه به حساب ملت ایشان واریز می گردد.
۳. الباقی زایرینی که در بانک ملی و ملت حساب ندارند، با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir نسبت به ثبت شماره شبای فعال خود اقدام نمایند.undefined
ble.ir/join/YzBlZDcxMW#حج ۱۴۰۲

۶:۴۰

بازارسال شده از حج و زیارت آذربایجان شرقی
thumnail

۶:۴۹

thumnail
کمک و هدایای حجاج 1403 استان جهت حمایت از مستمندان و نیازمندان
https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2778
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۹:۳۹

thumnail
دیدار مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله‌الحرام با رهبر انقلاب
https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2779
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۱۰:۲۴

۱۸ اردیبهشت

thumnail
سرپرست حجاج ایرانی: تمایل عربستان برای برقراری عمره پس از حج تمتع

https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2780
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۴:۴۷

thumnail
وزارت حج و عمره عربستان:کارت هوشمند«نسک»؛ گامی برای ورود حجاج به مشاعر مقدسه

https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2781
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۴:۴۸

thumnail
undefined سفارش رهبر معظم انقلاب به حجاج کشورمان در سفر حج چیست؟
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۱۱:۴۷

۱۹ اردیبهشت

thumnail
سری دوم کمک و هدایای حجاج 1403 استان جهت حمایت از مستمندان و نیازمندان
https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2783
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۸:۵۶

۲۱ اردیبهشت

thumnail
هفته حج گرامی باد

۹:۲۸

۲۳ اردیبهشت

thumnail
بیش از چهار هزار زائر از آذربایجان شرقی راهی سرزمین وحی هستند

https://azsharghi.haj.ir/news/ctl/ArticleView/mid/410/articleId/2784
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۵:۴۱

thumnail
لیست شعب منتخب بانک ملی استان، ارز زائرین حج تمتع ۱۴۰۳
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۷:۳۳

thumnail
چرا ۸ میلیون تومان حج به حساب یک عده واریز نشده است؟
سازمان حج و زیارت:
undefinedاز جمع ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر زائر، تعداد معدودی در روزهای گذشته، مبلغ هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را دریافت نکرده‌اند که علت آن به حساب‌های بانکی این افراد مربوط می‌شود.
undefinedزائران باقی‌مانده باید براساس پیامک ارسالی، به سامانه رزرو سازمان حج و زیارت مراجعه و نسبت به ثبت شماره شبا اقدام کنند.
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۱۹:۱۲

۳۱ اردیبهشت

thumnail
undefinedundefinedundefinedإِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
رئیس جمهوری مجاهد، پر تلاش، خدوم، مردمی و خستگی ناپذیر جمهوری اسلامی ایران در میدان خدمت به مردم در جریان سانحه هوایی به همراه وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز واستاندار آذربایجان شرقی و جمعی دیگر از مسئولین کشور به شهادت رسیدند
این ضایعه عظما را به ساحت مقدس امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) و آحاد ملت سرافراز ایران و تمامی دوستداران انقلاب اسلامی در سر تا سر جهان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.
https://ble.ir/hajazs

۵:۰۴

thumnail

۱۰:۲۶

۶ خرداد

thumnail
روابط عمومی سازمان حج و زیارت به نقل از اداره کل امور مالی سازمان درخصوص استرداد وجوه به آندسته از حجاج حج 1402 که هنوز مابه التفاوت را دریافت نکرده اند نکاتی را اعلام داشت.
جزییات این اطلاعیه بدین شرح است :برابر اطلاعیه اولیه سازمان ، با مدیریت هزینه ها در حج سال 1402،مبلغ ۸۵ میلیون ریال به حساب 82500 زایر حج تمتع سال 1402 بازگردانده خواهد شد.تاکنون مبلغ مورد اشاره به حساب قریب به اتفاق این زایران واریز گردیده و تنها استرداد وجه 2555نفر از حجاج میسر نگردیده است .لذا تاکید می گردد زایرانی که هنوز امکان استرداد وجه بدلیل عدم وجود شماره حساب فعال از ایشان در سامانه حج و زیارت ، ممکن نگردیده ضرورت دارد با مراجعه به سامانه فراخوان تکمیل اطلاعات ودیعه گذاران حج تمتع به آدرس reserve.haj.ir حداکثر ظرف یک هفته آتی ، نسبت به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود اقدام نمایند.
https://ble.ir/hajazs

۱۵:۴۴

۱۱ خرداد

thumnail
undefined وزارت حج و عمره در راستای طرح ارتقای خدمات به ضیوف الرحمان و برگزاری حج ایمن و با انضباط کامل و پیشگیری از ورود حجاج غیرقانونی اقدام به صدور کارت نسک نموده است.
🟥 ویژگیهای کارت نُسک1- کارت شناسایی نُسک از اعتبار قانونی برخوردار است و حاوی کلیه اطلاعات مهم و ضروری زائر میباشد.2- با ارائه کارت شناسایی نسک امکان بهره مندی از خدمات ناوگان حمل و نقل برای زائر فراهم می گردد .3- جهت ورود به مشاعر مقدسه ارائه کارت نُسک الزامی و موجب تسهیل و رود زائر به مشاعر میگردد.4- ارائه کارت شناسایی نسک موجب ایجاد نظم ورود به چادرها و محل اسکان حجاج میباشد.5- کارت شناسایی نسک حاوی ویژگیهای امنیتی بالایی می باشد.

🟥 اهمیت کارت شناسایی نُسک چاپ شده زائر۱- حاوی اطلاعات هویتی زائر میباشد.2- حاوی اطلاعات شرکت متولی ارائه خدمات به زائر میباشد.۳- دارای رمز پذیرش QR code سریع کارت دیجیتال موجود در پلتفرم میباشد.4- به عنوان گواهی انجام فریضه حج و زنده نگه داشتن خاطرات زائر می گردد.۵-شماره تماس همگانی برای موارد گم شدن کارت و زائر روی کارت درج شده است.

🟥 کاربرد کارت نُسک دیجیتال زائر۱ - حاوی نمایش اطلاعات بهداشتی و درمانی زائر است.۲ ارتباط زائر با مدیر کاروان را آسان میسازد.٣ - محل اسکان زائر را با دقت و بدون سختی مشخص میسازد.۴- اطلاعات مهم و به روز ضروری زائر را دریافت می نماید.۵ - از محتوای متنوع و غنی که تجربه حج تعریف مینماید استفاده شده است.
روابط عمومی سازمان حج و زیارت
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۲۰:۴۹

۱۲ خرداد

thumnail
برای حفظ اشیاء در طول موسم حج تمتع راهکارهای مختلفی وجود دارد که به زایران توصیه می شود حتما به آن توجه داشته باشند.
برخی از افراد کالاهای خود را در طول موسم و در تردد با وسایط نقلیه یا در معابر عمومی یا حرم ها و اماکن زیارتی جا گذاشته یا گم می کنند و یافتن آن در طول موسم برای آنها امری ناممکن است از طرفی فرد یابنده نیز چون نشانه ای بر روی کالاها وجود ندارد به سختی می تواند صاحب آن را بیابد.
undefined بنابراین به زایران عزیز توصیه می شود که در طول موسم حج تمتع حتما بر روی وسایلی که بیشتر آن را حمل می کنند مشخصات را درج نمایند.
undefined وسایلی همانند تلفن همراه، کیف پول یا سایر کالاهایی که بیشتر آن را همراه خود می برند جزو اقلامی است که می بایست زایران برچسب مخصوصی روی آن بزنند و مشخصاتی نظیر کشور، نام و نام خانوادگی، شماره کاروان و هتل محل سکونت را درج نمایند.
در این صورت اگر کالای مدنظر از سوی اشخاص و زایران کشورهای مختلف یافت شود به ستاد تحویل داده می شود اما اگر کالایی بدون مشخصات باشد ، یافتن صاحب آن بسیار سخت خواهد شد بویژه اگر از سوی افراد و یا زایران کشورهای دیگر پیدا شود.
اما در هر صورت کالایی که پیدا شده و به ستاد تحویل داده می شود در صورت داشتن مشخصات ، فورا به صاحب آن تحویل داده می شود ولی درصورت نداشتن هیچ مشخصات کالای پیدا شده در ستاد باقی می ماند تا صاحب آن برای شناسایی کالای مورد نظر حضور یابد.
برخی کالاها هم که تا انتهای موسم در ستاد باقی بماند ، به ایران ارسال می شود و توسط اداره رفاه پیگیری های لازم صورت می گیرد.
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۱۷:۲۲

۱۸ خرداد

thumnail
عربستان روز جمعه ۱۸ خرداد را روز اول ذی‌حجه اعلام کرد.
undefined بنابراین تقویم عبادی اعمال حجاج بدین شرح است:
جمعه ۲۵خرداد حرکت به سوی عرفات (یوم ترویه)
شنبه ۲۶خرداد روز عرفه وقوف در عرفات(برائت ازمشرکین)
یکشنبه ۲۷خرداد روز عیدسعید قربان
دوشنبه ۲۸خرداد بیتوته در منا
عصر سه‌شنبه ۲۹خرداد بازگشت از منا
ble.ir/join/YzBlZDcxMW

۶:۴۲