عکس پروفایل Inova.irI

Inova.ir

۴۰۸عضو
عکس پروفایل Inova.irI
۴۰۸ عضو

Inova.ir

کارگزاری بنیاد ملی نخبگانundefinedundefinedundefinedمنتورینگ کسب‌وکارهای فناورانهundefinedundefinedپوشش اخبار روز علمی و تکنولوژیundefinedundefinedمعرفی کتاب، صنایع و فعالیت‌های پژوهشگران undefinedundefined..undefinedhttps://inova.ir @inovaa_adminundefined @inovaa

۱۰ آبان

thumnail
undefinedدانشمندان راهکار جدیدی برای بازگرداندن عملکرد قلب بعد از حمله قلبی پیدا کرده‌اندundefined
بیشتر بافت‌های بدن می‌توانند پس از آسیب، خود را بازسازی کنند، اما متأسفانه سلول‌های ماهیچه قلب چنین شرایطی را ندارند. اکنون دانشمندان مؤسسه ماکس پلانک در موش‌ها نشان داده‌اند که برنامه‌ریزی مجدد متابولیسم انرژی در سلول‌ها‌ی قلب می‌تواند به بازسازی مجدد سلول‌های این عضو کمک کند. آنها امیدوار هستند نتایج این آزمایش بتواند درمان‌های جدیدی را برای حمله قلبی به ارمغان بیاورد.دانشمندان مؤسسه ماکس پلانک با آزمایش‌هایی که روی موش‌ها انجام داده‌اند، به راهکار بالقوه متفاوتی برای بازگرداندن عملکرد قلب پس از حمله قلبی دست یافته‌اند. در این راهکار درمانی، بافت‌های آسیب‌‌دیده قلب موش‌ها مجدداً بازسازی شده و ترمیم می‌شوند.محققان می‌گویند با خاموش کردن یکی از ژن‌ها می‌توان سیستم متابولیسم انرژی در قلب موش‌ها را تغییراتی داد و با برنامه ریزی مجدد متابولیسم در موش‌ها، قلب‌ آسیب دیده آنها را می‌توان بازسازی کرد. این راهکار بالقوه می‌تواند به عملکرد مجدد قلب پس از بروز حمله قلبی کمک کند. در واقع آنها با آزمایش‌های انجام شده به این نکته اشاره می‌کنند که با برنامه‌ریزی مجدد متابولیسم انرژی، می‌توان تغییراتی را در فعالیت‌های ژنی ایجاد کرد تا توانایی تقسیم سلولی در سلول‌های عضله قلب دوباره فعال شود.undefinedhttp://B2n.ir/y46076
#اینوا #ژن #سلول #قلب #دانشمند
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۰:۰۶

۱۳ آبان

thumnail
undefinedمحققان موفق به ساخت ربات با کامپوزیت‌ هیدروژل شدند.undefined
گروهی از محققان دانشگاه واترلو به رهبری پروفسور حامد شاهسون از دانشکده مهندسی شیمی این تحقیق را انجام داده اند.به طور دقیق تر آنها مواد هوشمند و پیشرفته ای ابداع کرده‌اند که در ساخت میکروربات‌ها کارآیی دارد. این ابزارها کیلدی برای تحول فرایندهای پزشکی و کم تهاجمی کردن آنها است.این ربات‌های کوچک می توانند در محیط‌های بسته و مملو از مایع (مانند بدن انسان) ناوبری کنند و محموله‌های حساس مانند سلول یا بافت را به مکان مورد نظر برسانند. علاوه برآن ربات‌های مذکور زیست تجزیه پذیر و غیر سمی هستند، بنابراین برای کاربردهای پزشکی ایده‌آل به حساب می‌آیند.ربات‌های مذکور از کامپوزیت‌های هیدروژل پیشرفته ساخته شده اند که حاوی نانوذرات سلولزی حافظ محیط زیست است که از گیاهان به دست آمده‌اند. این ترکیب یگانه از مواد به کنترل دقیق و قابلیت اجرای مانورهای مختلف کمک می کند.
undefinedB2n.ir/d16325
#هیدروژل #کامپوزیت #اینوا #واترلو #پروفسور #محقق #ابزار
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۹:۲۱

۱۶ آبان

thumnail
undefinedبومی‌سازی دستگاه سی‌تی اسکن پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان
undefinedشرکت بهیار صنعت سپاهان پس از ۸ سال کار تحقیق و توسعه بر روی دستگاه سی‌تی اسکن موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری آن از اداره کل تجهیزات پزشکی شد و با تلاش و همت مهندسان این شرکت اولین دستگاه سی‌تی اسکن کاملا بومی در کشور ساخته و به‌زودی در مراکز بیمارستانی راه‌اندازی خواهد شد.
undefinedB2n.ir/x74264
#اینوا #بومی #سی_تی_اسکن #دانشمندان #تحقیقات #راه_اندازی #تحقیق #توسعه #دانشمند #دستگاه #بیمارستان #شرکت #پزشکی #علم #تکنولوژی
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۰:۳۳

۱۷ آبان

thumnail
undefinedساخت کوچک‌ترین شتاب‌دهنده ذرات جهان
undefinedکوچکترین شتاب‌دهنده ذرات جهان، ۵۴ میلیون بار کوچک‌تر از «برخورد دهنده هادرونی بزرگ» است و می‌تواند امیدبخش باشد.دانشمندان برای اولین‌بار کوچک‌ترین شتاب‌دهنده ذرات جهان را ساخته‌اند. این نمونه موفقیت‌آمیز که به اندازه یک سکه کوچک است، می‌تواند روزنه‌ای را به روی طیف گسترده‌ای از کاربردها، از جمله استفاده کردن از شتاب‌دهنده‌های کوچک ذرات در بیماران انسان باز کند.undefinedفناوری جدید که به عنوان «شتاب‌دهنده الکترونی نانوفوتونیکی»(NEA) شناخته می‌شود، از یک ریزتراشه کوچک تشکیل شده که یک لوله خالی کوچک‌تر ساخته‌ شده از چندین میله را در خود جای داده است. پژوهشگران می‌توانند با شلیک کردن پرتوهای لیزری کوچک به این میله‌ها، الکترون‌ها را شتاب دهند.
undefinedhttp://B2n.ir/e09752
#اینوا #مواد #دانشمند #کوچک #علم #پیشرفت #تکنولوژی #ساخت #نانو
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۵:۲۷

۱۸ آبان

thumnail
undefined کشف شواهدی از شکل‌گیری ماه
undefinedدانشمندان بتازگی کشف کردند که بقایای یک سیاره که با برخورد به زمین منجر به شکل‌گیری ماه شد، هنوز در اعماق زمین وجود دارد.نتیجۀ یک تحقیق مشترک توسط دانشمندان آمریکایی و چینی نشان می‌دهد که اجرام عظیم مدفون شده در گوشته زمین می‌توانند آثاری از شکل‌گیری ماه در حدود ۴.۵ میلیارد سال پیش باشند.undefined️از دهه ۱۹۷۰ اخترشناسان احتمال می‌دادند که ماه زمانی ایجاد شده که یک پیش‌سیارۀ غول‌پیکر به نام تئا(Theia) به زمین برخورد کرد و ابر عظیمی از خرده بقایا به جا گذاشت که در گذر زمان در هم آمیخت و به ماه تبدیل شدند. اکنون پژوهش دانشمندان نشان می‌دهد بقایای تئا در بخش‌های مختلفی از اعماق زمین وجود دارد. توده‌های یادشده در مجموع نزدیک به ۴ درصد گوشته زمین را تشکیل می‌دهند.undefinedامواج لرزه‌ای در دهه ۱۹۸۰ برای اولین‌بار وجود دو حباب عظیم در عمق ۲۹۰۰ کیلومتری زیر سطح زمین را فاش کرد.دانشمندان تشخیص دادند که حباب‌ها بسیار داغ‌تر و متراکم‌تر از سنگ‌های اطراف هستند، اما چیزهای دیگر در مورد آن‌‌ها به عنوان معما باقی مانده است.undefined️طبق تحقیقات جدید، حباب‌ها «آثار مدفون» سیارۀ تئا هستند که در طول برخورد، وارد زمین شده‌اند و از آن زمان در نزدیکی قلب سیارۀ ما پنهان شده‌اند. محققان می‌گویند، علاوه بر ایجاد ماه، این برخورد و بقایایی که از آن به جا مانده، احتمالا به زمین کمک کرده تا به یک سیارۀ قابل زیست، تبدیل شود.
undefinedB2n.ir/x10457
#مدفون #حباب #توده #تحقیقات #محقق #سیاره #معما #مواد #دانشمند #اقیانوس #امواج #جدید #زمین #فضا #ماه #علم
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۵:۲۵

۲۰ آبان

thumnail
undefinedتبدیل آب شور به الکتریسیته!
undefinedاین لامپ آب شور را به الکتریسیته تبدیل می کند و تا هفته ها نور را تامین می‌کند، این دستگاه تنها با نیم لیتر آب دریا می تواند 45 روز نور تولید کند!
undefinedB2n.ir/f94650

#لیتر #آب_شور #استوانه #الکتریسیته #تبدیل #تکنولوژی_روز #لامپ #هوش_مصنوعی #نور #انرژی #تکنولوژی #آب #علم #پیشرفت
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۸:۳۲

۲۱ آبان

thumnail
undefinedیک نوجوان 14 ساله صابونی برای مبارزه باسرطان پوست ابداع کرد.
undefinedیک نوجوان 14 ساله آمریکایی صابونی ابداع کرده که می‌تواند به سیستم ایمنی بدن انسان در مبارز ه با سرطان پوست کمک کند. صابون ساخته‌شده توسط این نوجوان جایزه برتر مسابقه استعدادیابی «چالش دانشمند جوان» را دریافت کرده است.
undefined️ «هیمن بیکل» تا پیش از اینکه همراه با خانواده خود به ایالات متحده نقل‌مکان کند، چهار سال در اتیوپی زندگی کرده است. او که خالق این صابون است، از مردمان اتیوپی که تمام روز زیر آفتاب داغ در حال کار کردن هستند الهام گرفته و امیدوار است که روزی به یک گزینه مقرون‌به‌صرفه و موثر تبدیل شود.
undefined صابون او داروهایی را از طریق پوست تزریق می‌کند که سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با سلول‌های سرطانی فعال می‌کند.
undefined️ ترکیب اصلی این محصول ایمیدازوکینولین است که در حال حاضر از آن به‌عنوان یک درمان موضعی برای زگیل، عفونت‌های قارچی و آکنه استفاده می‌شود. FDA همچنین استفاده از آن برای درمان «سرطان سلول پایه‌ای» را تایید کرده است که بیکل نیز روی آن تمرکز دارد
undefinedB2n.ir/h70076
#سرطان_پوست #پژوهشگر #تحقیقات #موثر #فعال #ایالات_متحده #سیستم_ایمنی #تزریق #ترکیب #بیمار #آفتاب #دارو #پوست #ابداع #محصول #سرطان
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۶:۳۲

۲۲ آبان

thumnail
undefined تولید آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای با قابلیت پودر کردن ذرات تا حد نانومتر
undefined یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای شده که می‌تواند ذرات را در حد میکرون و نانومتر پودر کند.
undefined️ تولید این آسیاب در شرکت دانش‌بنیان امین آسیا فناور پارس انجام شده که در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی و آزمایشگاهی فعالیت دارد.


#پژوهشگر #فناوری_روز #جوان #محقق #دانش_بنیان
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۰:۴۹

۲۳ آبان

thumnail
undefined محصول Al Pin معرفی شد؛ جایگزین اسمارت فون‌ها در آینده؟
undefined یک استارتاپ مستقر در سن‌فرانسیسکو به نام Humane از اولین محصول خود با نام AI Pin رونمایی کرد. این دستگاه به‌عنوان یک گوشی هوشمند بدون نمایشگر و البته پوشیدنی یاد شده است.
undefined️ از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به گرفتن عکس‌های ۱۳ مگاپیکسلی و ارسال پیام‌های متنی اشاره کرد. همچنین AI Pin همراه با یک دستیار مجازی هوش مصنوعی مبتنی بر فناوری مایکروسافت و OpenAI ارائه می‌شود.
undefined از دیگر مشخصات قابل‌توجه آن می‌توان به اسپیکر داخلی اشاره کرد که Humane از آن به‌عنوان «اسپیکر شخصی» یاد می‌کند.
undefined️ این دستگاه ۷۰۰ دلاری فاقد نمایشگر است، اما Humane با ارائه یک پروژکتور داخلی که اطلاعات را می‌تواند با رنگ سبز روی سطوح مختلفی نشان دهد، تا حدی تلاش کرده تاعدم وجود نمایشگر را جبران کند.
undefinedاین دستگاه با یک پردازنده نامشخص از کوالکام عرضه می‌شود و وزن آن ۳۴ گرم است.
undefinedhttps://hu.ma.ne/
#فناوری_جدید #سطوح #پروژکتور #نمایشگر #فناوری_روز #پردازنده #اسمارت_فون #گوشی_هوشمند #هوشمند #عرضه #دیجیتال #استارتاپ #کاربرد #هوش_مصنوعی #تکنولوژی #پیشرفت #دستگاه
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۲:۴۲

۲۷ آبان

thumnail
undefined کامپوزیت قابل کاشت برای پر کردن و التیام استخوان های شکسته
undefined پزشکان هنگام درمان استخوان‌های به شدت شکسته می‌خواهند بافت استخوانی جدید با بیشترین سرعت ممکن رشد کند و همچنین می‌خواهند محل زخم را از عفونی شدن حفظ کنند.
undefined️ این ماده از طریق پروژه تحقیقاتی مشترک SCABAEGO (Scaffold Bioactive Glass-Enhanced Osteogenesis) توسط دولت آلمان ساخته شده است.
undefinedوقتی یک شکستگی استخوانی مشکل ساز رخ می دهد، کادر پزشکی با گرفتن سی تی اسکن از محل شکستگی روند درمان را آغاز می کنند. سپس آن ساختار با جراحی روی محل شکستگی اعمال می شود، به طوری که ناحیه ای را که بافت استخوانی از بین رفته است پر می کند.
undefined️ این کامپوزیت ترکیبی از شیشه زیست فعال و یک پلیمر زیست تخریب پذیر به نام پلی کاپرولاکتون است که استحکام ساختاری قالب را افزایش می دهد. به گفته Fraunhofer، شیشه زیست فعال pH محل شکستگی را تا سطح قلیایی بالا می برد که ممکن است رشد باکتری را مهار کند. علاوه بر این، تماس شیشه با مایعات بدن، به یک ترکیب شیمیایی استخوان مانند به نام هیدروکسیل آپاتیت تبدیل می شود.
undefinedدکتر توبیاس گروسنر، جراح تروما و رئیس جراحی تروما تجربی در بیمارستان دانشگاه هایدلبرگ می گوید: بعد از شش تا هفت سال، قالب به طور کامل تجزیه شده و به استخوان تبدیل می شود.

undefinedB2n.ir/a38552
#پلیمر #شکستگی #مایعات #طراحی #دانشمندان #پژوهشگر #مشترک #استخوان #زخم #آزمایش #مواد #دانشمند #کامپوزیت #رشد #پروژه #شیشه #جراحی #آلمان #بافت
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۷:۲۱

۲۸ آبان

thumnail
undefined «کیت تشخیص سرطان روده» توسط فناوران در کشور بومی سازی شد
undefined ایران بعد آلمان دومین کشور سازنده این نوع کیت شد.
undefined️ سرطان روده سومین سرطان شایع در بین انواع سرطان‌ها و دومین علت مرگ‌ومیر ناشی از سرطان است، یکی از فاکتورهایی که شانس درمان را افزایش می‌دهد تشخیص زودهنگام سرطان است.
undefinedhttp://B2n.ir/r44184
#محقق #کیت #سرطان_روده #تحقیقات #نخبه #پژوهشگر #محصول #دانش_بنیان #کشور #افزایش #سرطان #پزشکی #شرکت #ساخت #فناوری #مطالعه
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۰:۲۸

۲۹ آبان

thumnail
undefined آموزش لبخندزدن به ربات‌ها، باتجزیه وتحلیل عبارات انسانیundefinedتحقیقات جدید به رهبری دانشگاه اوزاکا، ژاپن، مکانیسم‌های حالات چهره انسان را مورد بررسی قرار داده است تا بفهمد چگونه ربات‌ها می‌توانند به طور موثر‌تر احساسات ما را منتقل و تشخیص دهند.undefined️ توانایی یک ربات برای درک و نمایش احساسات انسانی مدت‌هاست که مجموعه داستان‌های علمی تخیلی بوده است، اما تحقیقات چند نهادی جدید نقشه‌برداری از پیچیدگی‌های حرکات صورت انسان را آغاز کرده است تا این ایده را به واقعیت نزدیک‌تر کند. صورت ما شامل مجموعه‌ای از بافت‌های مختلف زیر پوست است، از فیبر‌های عضلانی گرفته تا چربی‌ها، که همه به طور همزمان برای انتقال احساس ما کار می‌کنند.undefined تجزیه‌و‌تحلیل تغییر شکل در این مطالعه می‌تواند توضیح دهد که چگونه عبارات پیچیده، که شامل پوست کشیده و فشرده می‌شود، می‌تواند ناشی از اعمال ساده و فریبنده صورت باشد. این مطالعه تاکنون تنها چهره یک فرد را مورد بررسی قرار داده است، اما محققان امیدوارند این میزان را برای درک کامل‌تر از حرکات صورت انسان افزایش دهند.undefinedhttp://B2n.ir/h16645#نهاد #حرکات #تحقیقات #انتقال #فشرده #تحقیق #توسعه #ربات #دانشمند #احساسات #عضلات #ژاپن #چهره #جدید
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۹:۲۰

۳۰ آبان

thumnail
undefinedارائه روشی هوشمند برای کشف ذخایر مس
undefinedدکتر عارف شیرازی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح تلفیق روش‌‏های تحلیلی هوشمند به منظور مدل‏ سازی ژئوشیمیایی و شناسایی کلیدهای اکتشافی در مورد طرح خود توضیح داد: مدل یکپارچه پتانسیل معدنی مس از اعتبار بالایی برخوردار است به طوری که بر اساس روش ماتریکس در‏هم‌ریختگی، صحت میانگین بیش از هشتاد درصد محاسبه شده است به عبارت ساده تر مدل ارائه شده مبتنی بر هوش مصنوعی توانسته است با اعتبار بالایی پتانسیل های کانی زایی مس را بارزسازی کند.
undefined️ این محقق دانشگاه امیرکبیر گفت: از کاربردهای این طرح می توان به افزایش صحت مناطق مستعد کانی زایی شناسایی شده، استفاده همزمان از روش های داده محور و دانش محور، ارائه رویکردی جدید از کاربرد روش خوشه بندی کا-میانگین در تفکیک جوامع آماری و جدایش آنومالی از زمینه، ارائه روش ابداعی فرآیند تحلیل سلسله مراتبی فازی عصبی (Neuro-Fuzzy- Analytic Hierarchy Process) یا به اختصار NFAHP به عنوان روشی جدید در یکپارچه سازی لایه های اطلاعاتی اشاره کرد.
undefinedhttps://www.stnews.ir/

#اعتبار #زمینه #نخبه #پژوهشگر #تلفیق #تفکیک #کانی #شناسایی #محاسبه #معدنی #کشور #هوشمند #فلز #لایه #تحقیق #تحلیل #پیشرفت #علم #مطالعه #مدل #ساده #دانشگاه #جدید #تکنولوژی #هوش_مصنوعی
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۱:۰۰

۱ آذر

thumnail
undefinedاختراع ماهیچه‌های مصنوعی نوین برای کارآمدتر کردن ربات‌ها
undefinedمحرک ها دستگاه های حساسی هستند که وظیفه تبدیل انرژی به حرکت فیزیکی (مانند ماهیچه های انسانی) را برعهده دارند و در نتیجه اجزایی حیاتی برای سیستم های مختلف از جمله ابزارهای مکانیکی، الکتریکی و الکترومکانیکی به حساب می آیند.
undefined️ اما محرک های فعلی برای کاربردهای نوین مناسب نیستند زیرا مدت زمان فعالیت آنها کوتاه است. به طور معمول مهندسان از ساختارهای چند لایه جیب مانند استفاده می کنند که از ورقه های پلاستیکی انعطاف پذیر ساخته و با مواد پلاستیکی رسانا پوشیده شده و در آنها روغن ریخته می شود.
undefinedاستفاده مداوم از تحریک الکتریکی به انقباض های ماهیچه ای کوتاه مدت، محدود می شود که مانعی مهم در موارد استفاده مختلف است. به همین دلیل محققان روشی نوین ابداع کرده اند که رصد دقیق نیرو در این دستگاه ها را ممکن می کند و در نتیجه عملیات ها و مدت زمان فعالیت محرک ها بهبود می یابد.
undefinedhttp://B2n.ir/a48699
#تکنولوژی #انرژی #پیشرفت #ساخت #فناوری #الکتریکی #بهبود #مانع #انعطاف #دقیق #نوین #ابزار_مکانیکی #وظیفه
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۹:۱۸

۴ آذر

thumnail
undefinedچاپ چیزکیک با پرینت سه بعدی!
undefinedاین غذاهای پرینت سه بعدی به تدریج از 7 ماده به چیزکیک تبدیل می شوند.
undefined️ پس از هشت بار تلاش، تیمی از مهندسان مکانیک از دانشگاه کلمبیا با موفقیت یک تکه چیز‌کیک از هفت ماده را پرینت سه بعدی کردند.
undefinedمهندسان بر این باورند که غذاهای پرینت سه بعدی پتانسیل ایجاد وعده های غذایی سفارشی برای افراد دارای محدودیت های غذایی و نیازهای خاص را دارند و محصولات آینده اشتها آورتر و طعم بهتری خواهند داشت.
undefinedB2n.ir/j05393
#چاپ_سه_بعدی #پرینت_سه_بعدی #مهندسان #تبدیل #وعده #رباتیک #کلمبیا #لایه #اشتها #سفارشی #جوان #پروژه #جدید #تیم #ابداع
به اینوا بپیوندیدundefined

https://zil.ink/inova

۱۲:۳۸

۵ آذر

thumnail
undefinedایمپلنت جراحی چاپ سه بعدی باکتری‌های عفونتی را از بین می‌برد.
undefinedیک ایمپلنت جراحی چاپ سه بعدی که در ایالات متحده ساخته شده است، 87 درصد از باکتری‌هایی را که باعث عفونت استاف می‌شوند، از بین می‌برد و در عین حال قوی و سازگار با بافت اطراف باقی می‌ماند.
undefined️کار این تیم می‌تواند منجر به کنترل بهتر عفونت در بسیاری از جراحی‌های رایج مانند تعویض مفصل ران و زانو شود. مواد تیتانیوم مورد استفاده برای تعویض مفصل ران و زانو و سایر ایمپلنت‌های جراحی بیش از 50 سال پیش ساخته شده‌اند و برای غلبه بر عفونت‌ها مناسب نیستند.
undefinedآنها همچنین سایش آن را مطالعه کردند تا مطمئن شوند که یون‌های فلزی از ایمپلنت از بین نمی‌روند و به بافت مجاور منتقل نمی‌شوند و باعث سمیت می‌شوند. Susmita Bose، استاد برجسته وستینگهاوس در این مدرسه، می‌گوید: «بزرگ‌ترین مزیت این نوع دستگاه‌های چند منظوره این است که می‌توان از آن برای کنترل عفونت و همچنین برای یکپارچگی خوب بافت استخوانی استفاده کرد.
undefinedB2n.ir/h52641
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova
#فناوری_جدید #فناوری_روز #دانشمندان #پژوهشگر #ایالات_متحده #پرینتر #فلزی #مواد #تکنولوژی_روز #استخوان #عفونت #جراح #تکنولوژی #ایمپلنت #استاد #مطالعه #بافت

۱۲:۱۱

۶ آذر

thumnail
undefinedابداعی نوین در تعمیرات جاده با روبات هوشمند بریتانیا
undefinedیک استارت آپ در بریتانیا اولین وسیله نقلیه خودران جهان را توسعه داده است که از هوش مصنوعی برای مکان یابی و تعمیر ترک ها و چاله ها در جاده های بریتانیا استفاده می کند. اکنون، شرکت نوپا Robotiz3d اولین فناوری Robot-as-a-Service را در جهان توسعه داده است که برای خودکارسازی و تغییر تعمیر و نگهداری جاده طراحی شده است و آن را سریع تر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر می کند.
undefinedاین شرکت که در آزمایشگاه دارزبری شورای تأسیسات علوم و فناوری (STFC) واقع شده است، هوش مصنوعی را با روباتیک پیشرفته ترکیب کرده است تا یک وسیله نقلیه خودمختار ایجاد کند که ترک ها و چاله های جاده را شناسایی و تعمیر می کند.
undefinedبا استفاده از فناوری‌های تشخیص و تعمیر پیشرفته که در سیستم رباتیک هوش مصنوعی گنجانده شده است، وسیله نقلیه خودران می‌تواند شدت عیوب را ارزیابی و پیش‌بینی کند و قبل از بدتر شدن آنها را مهر و موم کند.

undefinedB2n.ir/x96082
به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova
#نوین #نگهداری #نوپا #شناسایی #مهندسان #مهروموم #استارتاپ #جاده #بریتانیا #آزمایشگاه #تعمیر #آزمایش #مهندس #جدید #علم #شرکت #پیشرفت #پیش_بینی #تاسیسات #ابداع

۱۰:۲۲

۸ آذر

thumnail
undefinedبزرگترین توربین بادی جهان در عرض ۲۴ ساعت نصب شد: پیشروی شرکت گلدویند در صنعت توربین بادی
undefinedیک شرکت چینی بزرگترین توربین بادی جهان را در عرض تنها ۲۴ ساعت نصب کرد. این شرکت چینی در رسانه‌های اجتماعی خود نوشته است که بزرگترین توربین بادی تجاری موجود در جهان توسط سازنده آن گلدویند(Goldwind)، تنها در عرض ۲۴ ساعت نصب شده است.
undefined️ این توربین بادی دارای توانی معادل ۱۶ مگاوات است و در حال حاضر اولین‌های زیادی را در جهان از آن خود کرده است که یکی از آنها چند ماه پیش رخ داد. شرکت‌های چینی خود را درگیر رقابتی برای ساخت توربین‌های بزرگ‌تر کرده‌اند، به طوری که توربین «GWH۲۵۲-۱۶MW» شرکت گلدویند به بزرگترین توربین موجود در بازار تبدیل شده است.
undefinedاین شرکت در تلاش است تا انرژی سبز را قابل اطمینان‌تر و مقرون به صرفه‌تر کند و در برنامه‌ریزی و طراحی راه‌حل‌های تولید انرژی، ساخت و مدیریت آنها برای کسب حداکثر بازده از تخصص استفاده می‌کند.
undefinedB2n.ir/u34316

#توربین #راه_حل #بزرگترین #تبدیل #رسانه #بازار #ساخت #مدیریت #تلاش #برنامه_ریزی #طراحی #جهان #رقابت #اولین #تخصص #کسب

به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۱:۵۱

۱۱ آذر

thumnail
undefinedشرکت سراتک بریتانیا از یک آجر جاذب CO2 رونمایی کرد.
undefinedشرکت سراتک از امپریال کالج لندن، آجری ساخته است که ادعا می‌کند یک آجر خنثی از کربن است که از ضایعات CO2 ساخته شده است. سراتک با استفاده از فرآیند جذب، کانی‌سازی و بهره برداری کربن اختصاصی (CCMU)، کربنات منیزیم را تولید کرد که از آن به عنوان چسب برای آجرهای خود استفاده می‌کند.
undefinedتأثیر ضایعات سیمان به خوبی مستند شده است، اما کمتر در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای از آجرهای سفالی صحبت شده است، که میلیون‌ها مورد از آن هر ساله در بریتانیا برای تولید برق استفاده می‌شود.
undefined️کیتلین هاو مدیر ارشد فناوری Seratech می‌گوید: «کار بر روی چیزی که امیدواریم در درازمدت تفاوتی در انتشار کربن ایجاد کند، هیجان‌انگیز است. » برای تبدیل این مفهوم به یک محصول تجاری قابل دوام، Seratech با معماران Carmody Groarke همکاری کرد و کمک هزینه مشارکت طراحی تبادل را از شورای تحقیقات هنر و علوم انسانی (AHRC) دریافت کرد.
undefinedB2n.ir/p67453

#بریتانیا #محصول #سیمان #هزینه #مشارکت #امپریال #کربن #کانی #ضایعات #انتشار #معماران #تحقیقات #هنر #علوم_انسانی #ahrc #آجر #لندن #گاز #جذب #چسب

به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۹:۳۵

۱۲ آذر

thumnail
undefinedخال کوبی الکترونیکی بسیار نازک که برای حس لامسه سازگار شده است.
undefinedمحققان یک خال کوبی الکترونیکی بسیار نازک ساخته اند که می تواند حس لامسه موضعی کاربر را بازتولید کند. این دستگاه پتانسیل استفاده برای ساخت صفحات لمسی و دستگاه های سبک وزن و قابل حمل برای مراقبت های بهداشتی و روباتیک را دارد.
undefined️محققان Istituto Italiano di Tecnologia (IIT) در ایتالیا یک خال کوبی الکترونیکی پوشیدنی بسیار نازک ساخته اند که می تواند احساسات تماس موضعی را از طریق وسایل حرارتی، الکتریکی و مکانیکی ایجاد کند. محققان پس از آزمایش دستگاه تکمیل شده خود بر روی یک اسلاید شیشه ای، خالکوبی الکترونیکی خود را روی نوک انگشت انسان قرار دادند تا توانایی آن را در ایجاد حس لامسه نشان دهند.
undefinedمحققان در حال کار بر روی ایجاد صفحه نمایش های لمسی بزرگ هستند که حاوی چندین حسگر هستند که می توانند مستقل از یکدیگر فعال شوند و اجازه می دهند حروف، اعداد و الگوها روی پوست بازتولید شوند. آنها معتقدند رویکرد آنها پتانسیل استفاده برای ایجاد دستگاه های سبک وزن، قابل حمل و صفحه نمایش لمسی را دارد.
undefinedB2n.ir/g68116

#الکترونیکی #موضعی #نازک #تکمیل #حرارتی #صفحه_نمایش #آزمایش #مکانیکی #صفحه #دستگاه #ایتالیا #احساسات #انسان #بزرگ #شیشه

به اینوا بپیوندیدundefined
https://zil.ink/inova

۱۱:۵۴