عکس پروفایل متخصصان ریلی ایرانم

متخصصان ریلی ایران

۱,۰۲۸عضو
عکس پروفایل متخصصان ریلی ایرانم
۱هزار عضو

متخصصان ریلی ایران

undefined️ اهداف:undefined️ارسال اخبار و اطلاعات ریلی.undefined️ارسال مطالب تحلیلی، پژوهشی و آموزشی ریلی.undefined️معرفی شرکت‌ها، مشاغل و اصطلاحات ریلی.undefined️معرفی فرصت‌های شغلی ریلی.undefined️ارسال خاطرات و تجربیات ریلی.undefined️ارسال انتقاد و پیشنهاد ریلی.undefined ادمین: @channel_main_admin

۱۰ فروردین

thumnail
#افطاری_1403
undefined فقط 8 روز تا برگزاری گردهمایی بزرگ افطاری متخصصان و فعالان حوزه ریلی که با همکاری "کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی راه‌آهن"، "انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته" و "انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان واگن، لکوموتیو و تجهیزات ریلی" برگزار می گردد، باقی مانده است.
undefined زمان: یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ مطابق با ۲۷ ماه مبارک رمضان ۱۴۴۵
undefinedهزینه شرکت در گردهمایی افطاری (برای هر نفر): ۴۰۰ هزار تومان
undefined محل برگزاری: تالار پذیرایی ملاصدرا صدا و سیما (اتوبان چمران به سمت شمال، ابتدای ورودی خیابان ملاصدرا)
undefinedلینک ثبت نام و پرداخت وجه:undefined https://app.epoll.pro/36377875

🟢 اینستاگرام کانون:Instagram.com/Railway.Alumniundefined کانال تلگرام:@RailwayAlumni🟣 ارتباط با ادمین:@Railway_Alumni_admin

۱۱:۳۱

۱۱ فروردین

thumnail
#خبر_دریافتی
undefined️ اعتراض بچه‌های اراک روز چهارم به نحوه پرداخت و کسر حقوق ها
undefined طی دو ماه گذشته به بهانه اینکه میخواییم دریافتی همکاران رو سروسامان بدیم کلیه آیتم‌های اضافه کاری ثابت، شیفت و جمعه کاری و تعطیل کاری رو صفر کردن در فیش حقوقی و یه آیتم انگیزشی که چند ماهی بود به فیش‌ها اضافه شده بود به مبلغ حدودا یک میلیون تومان که با صفر کردن آیتم‌های بالا انگیزشی رو کردن ۲۳۰۰ ثابت که این مورد باعث شد حدودا بین ۴۰۰ تا ۲ میلیون حقوق بچها افت داشته باشه توی این دو ماه اعتراضات بجای نرسیده و هیچکس جوابگو نیست. انگیزه کاری در بین همکاران عملیاتی بشدت افت کرده و نارضایتی شدیدا افزایش پیدا کرده.همین مشکلات نیز در مورد نیروهای عملیاتی کیلومتراژ بگیر هم اتفاق افتاده

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۶:۴۸

۱۲ فروردین

#نظر_اعضا
لازم دیدم تعدادی از اقدامات عجیب دکتر میعاد صالحی طی مدت ۲ سال اخیر مدیرعاملی راه آهن را با هم مرور کنیم، اقداماتی که بیانگر رفتار خارج از دایره اخلاق، شرع و قانون ایشان بوده و یادآور #حکومت_دیکتاتورها و #اسلام_خوارج است، رفتارهایی که هیچ رنگ و بویی از اسلام، شرع و قرآن در آنها مشاهده نمی‌شود و نه تنها مروج دین و احکام آن نیست که برعکس موجب توهین به آنها و بیزاری مردم از این اصول مقدس خواهد شد.
undefined #برکناری یکی از معاونان مدیرعامل صندوق پس انداز کارکنان راه‌آهن به خاطر مخالفت با نظر غیر کارشناسی صالحی در یکی از جلسات.
undefined #برکناری مدیرکل وقت راه‌آهن خوزستان به دلیل انجام مصاحبه‌ای با رسانه‌ها و اعلام دلیل واقعی حذف قطار اهواز- مشهد یعنی کمبود دیزل.
undefined #اخراج خانواده یکی از کارکنان از مجتمع پارمیس بدلیل مشکل #حجاب دختر ۱۳ ساله خانواده و #برکناری مدیرعامل شرکت پیمانکار.
undefined #تعلیق لکوموتیوران زحمتکش ناحیه کرمان، آقای #علی_شوخان از کار بدلیل انتشار ویدئو انتقادی در مورد مدیرعامل راه آهن و حمایت از #کارزار برکناری مدیرعامل راه آهن.
undefined #خاتمه_قرارداد یک شرکت پیمانکار بدلیل مشکل #حجاب یکی از کارکنان این شرکت در ساختمان راه آهن همزمان با حضور مدیرعامل در آسانسور.
undefined انجام‌ #هزینه‌های_گزاف چند صد میلیونی از محل بیت المال برای برگزاری مراسمات مذهبی و شبه مذهبی مانند مراسم سلام فرمانده و همایش عفاف و حجاب و پرداخت #مبالغ_نجومی چند ده میلیون تومانی به سلبریتی‌ها و مجریان بنا بر اعتراف مدیر روابط عمومی راه آهن برای حضور کوتاه در این مراسمات.
undefined تلاش برای شناسایی و #برخورد با کارکنان امضا کننده #کارزار برکناری مدیرعامل راه آهن.
undefined #تهمت و #تهدید افراد منتقد مدیرعامل و یا حامیان کارزار برکناری مدیرعامل و تلاش توطئه آمیز ناموفق برای تصرف تنها انجمن صنفی شرکت‌های ریلی که منتقد اصلی اقدامات مدیرعامل راه آهن می‌باشد با هدف #ساکت_کردن هر گونه صدای انتقادی.
undefined استفاده از ابزار #تقلب و #ربات در دستکاری نتایج نظرسنجی‌های تلگرامی و یا دستکاری واکنش‌ها به بعضی از پست‌های کانال‌های منتقد.
undefined #سلب حق قانونی مراکز فروش بلیت طرف قرارداد در فرآیند پیش فروش بلیت‌ها با وجود حقوق قانونی این شرکت‌ها که منجر به رکود فعالیت و بیکار شدن حدود ۴۰۰۰ آژانس و کارکنان آنها گردیده است.
آقای میعاد صالحی امیدوارم در این شب‌های قدر ضمن توبه از ظلم‌هایی که به افراد مختلف در این سال‌ها نموده اید، درس رفتار با منتقدان، مخالفان و دشمنان را از امیر المؤمنین علی علیه السلام یاد بگیرید و از این رفتارهای نادرست بپرهیزید.

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱:۲۷

#نظر_اعضا
با سلام مهمترین بخش مدیریت، مخصوصا در مدیریت کلان جذب منابع درآمدی و افزایش نقدینگی شرکت هست که متأسفانه آقای حافظ قرآن اکثر چشمه‌های درآمدی رو خشک کرده
مثلا با ابلاغ یک بخشنامه من درآوردی و غیر منطقی گفته که برای حمل قطار باری باید همه واگنها برای یک شرکت باشن و همین باعث شده حداقل ۳۰٪ درآمد راه آهن بیاد پایین اگه باور ندارید پایین آمدن تن کیلومتر حمل شده واقعی راه آهن بعداز ابلاغ این بخشنامه رو بررسی کنید.
برای نمونه:۵۰ واگن خالی به مبدأ بارگیری واگذار میشه و بعلت رعایت وزن قطار برای دوبله دیزل نهایتش ۴۰ واگن اعزام میشه و ۱۰ واگنش باید منتظر باشه که ۳۰ تا از دوستان هم شرکتی خودش به دادش برسن و ادامه این قصه و چندتاهای جا مانده بقیه
در مبدأ بارگیری مثلا ۲۰۰ تا واگن از چندتا شرکت بارگیری و آماده اعزام است ولی چون هیچکدوم از شرکتها واگنهاشون به تعداد دوبله دیزل نیست پس براساس بخشنامه غیرکارشناسی اساتید کارنابلد رانتی باید هفته ها و شاید ماهها بخوابن واین یعنی پایین آمدن درآمد شرکتهای مالک و به تبع اون راه آهن

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۷:۳۴

۱۳ فروردین

#حجاب
undefined️ بازخوانی بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد مقوله #حجاب در راستای تحلیل اقدامات ظالمانه و ریاکارانه مدیرعامل راه آهن در خصوص مقوله #حجاب خصوصا لغو قرارداد یکی از شرکت‌های پیمانکار ریلی با بهانه مشکل #حجاب یکی از کارکنان این شرکت، لازم است این اقدام نابخردانه از طریق دفتر مقام معظم رهبری پیگیری و شکایت گردد.
undefined️ رهبرانقلاب در بخشی از سخنانشان به مسئله حجاب پرداختند و گفتند: حجاب بی‌تردید یک ضرورت شرعی و خدشه‌ناپذیر است اما این ضرورت خدشه‌ناپذیر نباید موجب شود کسانی که به صورت کامل حجاب را رعایت نمی‌کنند به بی‌دینی یا ضدانقلابی متهم شوند.
undefined️ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: چند سال قبل در یکی از سفرهای استانی و در جمع علمای آن منطقه گفتم که چرا خانمی را که قدری موهایش بیرون و به تعبیر رایج بدحجاب و در واقع، ضعیف‌الحجاب است، متهم می‌کنید در حالی که در استقبال مردمی شماری از خانم ها چنین حجابی داشتند. اینها زنان و دختران خودمان هستند که در مراسم دینی و انقلابی هم شرکت می‌کنند.
undefined️ ایشان با یادآوری تجلیل‌های سابق خود از حضور زنانی با ظواهر مختلف در مراسم‌های مناجات و راز و نیاز با پروردگار در شبهای قدر، خاطرنشان کردند: من به آن اشکها حسرت می‌خوردم و می‌گویم ای کاش می‌توانستم مانند آن دختر و زن جوان اشک بریزم.
undefined️ رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ضعف حجاب، کار درستی نیست اما موجب نمی‌شود آن فرد را از دایره دین و انقلاب خارج بدانیم همه ما هم نقص‌هایی داریم که باید تا حد امکان آنها را برطرف کنیم.
undefined بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف بانوان، ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۷:۰۹

۱۵ فروردین

#استخدام
undefined یک شرکت معتبر در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی در تهران (منطقه 6، ایرانشهر) جهت تکمیل کادر خود از متقاضیان ساکن استان‌ تهران برای عنوان شغلی کارشناس امور قراردادها و پیمان استخدام می‌نماید.
شرایط احراز: سطح تحصیلات و رشته تحصیلی: دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های: کلیه گرایش های حقوق، حسابداری، مهندسی صنایع دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های: کلیه گرایش های حقوق، حسابداری، بازرگانی، اقتصاد سن: حداقل 23 سال و حداکثر 35 سال وضعیت نظام وظیفه: کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (اعم از پزشکی و غیر پزشکی)
مهارت های کاربردی مورد نیاز: آشنایی نسبی با قانون تجارت تسلط نسبی بر قانون برگزاری مناقصات و دستور العمل های اجرایی مربوطه تسلط نسبی بر امور تنظیم قراردادها تسلط نسبی در کار با نرم افزار وورد و اکسل (آشنایی مقدماتی کافی نمی باشد) آشنایی یا تسلط بر نحوه استفاده از سامانه تدارکات الکترونیک دولت مزیت محسوب می گردد. آشنایی یا تسلط بر قراردادهای فهرست بهایی سازمان برنامه و بودجه مزیت محسوب می گردد. پشتکار، روحیه پیگیری و کار تیمی از الزامات می باشد.
اصول وظایف: دریافت مدارک مورد نیاز از طرف قرارداد (روزنامه رسمی، اساسنامه و ...) و تنظیم متن قرارداد از نظر مطابق با آیین نامه معاملات شرکت تکمیل مدارک و تشریفات قانونی مربوطه از قبیل تکمیل فرم استعلام و ارسال آن تنظیم اسناد مناقصه و مزایده بارگذاری اسناد مناقصه و مزایده در سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) برگزاری جلسه مناقصه و مزایده در بستر سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) ارسال پیش نویس قرارداد، تصویر مجوز قرارداد و سایر مدارک به واحد مالی و حقوقی و پیگیری تا حصول نتیجه دریافت تضمین انجام تعهدات از طرف قرارداد و تحویل به امور مالی و اخذ رسید ارسال نسخ قرارداد برای امضاء صاحبان مجاز امضاء شرکت تنظیم متن ابلاغ قرارداد و ارسال آن به همراه نسخ قرارداد به سایر طرف ها ثبت اطلاعات قرارداد در سیستم مدیریت تدارکات پیگیری قراردادهایی که در موعد مقرر پایان یافته یا راکد مانده دریافت درخواست تغییرات در قرارداد از واحدهای مختلف (تمدید، کاهش و افزایش) تنظیم متن مورد نظر و ارسال برای صاحبان امضاء مجاز شرکت ثبت تغییرات مراحل تمدید، کاهش و افزایش در سیستم مدیریت قراردادها و بایگانی در پرونده
ارسال رزومه در لینک: https://www.e-estekhdam.com/kuf3soundefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱:۰۱

#استخدام
undefined از دو نفر فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی خط و سازه های ریلی ۳ تا ۱۰ سابقه کار جهت کار در نظارت راه آهن میانه اردبیل ترجیحا ساکن اردبیل و بومی منطقه دعوت به همکاری می شود. علاقه مندان رزومه و‌ اطلاعات تماس خود را به تلگرام 09358578157 ارسال فرمایند.

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱:۰۱

#استخدام
یک شرکت مهندسین مشاور ریلی جهت تکمیل کادر کارشناسی خود در دفتر مرکزی نیازمند به یک کارشناس خطوط ریلی مسلط بر فهارس بها جهت رسیدگی به صورتوضعیت و تعادیل پیمانکاران ، رسیدگی به تاخیرات ، تهیه گزارشات مورد نیاز کارفرما و مسلط به نرم افزارهای تخصصی مربوطه با حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط میباشد .   ارسال رزومه به آدرس ایمیل

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱:۰۲

#معرفی
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران با هدف افزایش تعامل فعالان و متخصصان این حوزه شامل راه آهن، متروها، بخش ریلی شرکت ساخت، شرکت‌های باری و مسافری، شرکت‌های خصوصی، مشاور و پیمانکار و ... راه اندازی شده است.https://t.me/Iran_Railway_Specialists
undefined اولویت مطالب کانال عبارتند از:- اخبار جدید داخلی و خارجی حوزه ریلی.- مطالب تحلیلی، پژوهشی و آموزشی ریلی.- معرفی شرکت‌ها، مشاغل و اصطلاحات ریلی.- فرصت‌های شغلی ریلی.- انتقاد و پیشنهاد در حوزه ریلی.- سایر موضوعات مرتبط با حوزه ریلی.
undefined لطفا در معرفی کانال به فعالان، متخصصان و کارکنان حوزه حمل و نقل ریلی، یاری رسان ما باشید.
undefined معرفی گروه‌ها و کانال‌های حمل و نقل:undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران (۶۰۰ عضو):https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران (۲۳۰۰ عضو):https://t.me/Iran_Railway_Specialists
undefined کانال تلگرام دانش آموختگان دانشکده راه‌آهن (۲۳۰۰ عضو):https://t.me/RailwayAlumni
undefined گروه تلگرام انجمن مهندسان مترو (۱۳۵۰ عضو):t.me/joinchat/AAAAAEGqBmxpcHz6mPuW_g
undefined گروه تلگرام فعالان بخش مسافری ریلی (۳۰۰ عضو):t.me/PassengerTrainSpecialist
undefined کانال بله متخصصان ریلی ایران (۱۰۰۰ عضو):https://ble.ir/iran_railway_specialists
undefined️ کانال ایتا متخصصان ریلی ایران (۳۰۰ عضو):https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

undefined @Iran_Railway_Specialists

۱:۱۲

۱۶ فروردین

thumnail
#خبر_داخلی
undefined️ ثبت زیان خالص ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت راه‌آهن در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲
undefined️ براساس اطلاعات صورت مالی شرکت راه‌آهن ج.ا.ا. در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ فعالیت این شرکت دولتی منجر به زیان خالص ۱۰۶۴ میلیارد تومانی شده است.
undefined️ اطلاعات صورت مالی شرکت راه‌آهن نشان می‌دهد زیان خالص شرکت در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده، به‌طوریکه از زیان ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ و همچنین سود ۳۲۶ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۹، این شرکت در سال ۱۴۰۰ زیان خالص ۱/۹ همتی و در سال ۱۴۰۱ نیز زیان ۲ همتی به ثبت رسانده است./نود اقتصادی

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۲:۴۴

با توجه به جهت‌گیری‌های نادرست مدیریت اخیر راه‌آهن و تقابل وی با بسیاری از سرمایه‌گذاران خصوصی بخش ریلی در دو سال و نیم مدیریت خود، خوب است فرازهایی از سخنان امروز رهبر معظم انقلاب را (که مکرراً در صحبت‌های دیگر ایشان نیز تکرار می‌شود)، بخوانیم:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
کم‌کاری، بی‌دقتی، کم‌انگیزگی، تلاش برای بدست‌آوردن محبوبیت و به‌ فکر مناصب بالاتر بودن از جمله موانع درونی است که استفاده صحیح از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده کشور را دچار وقفه و خلل می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی در فرازی مهم از سخنان‌شان، کار برای مردم و رفاه مردم و تلاش برای پیشرفت کشور را کار برای خدا خواندند و تأکید کردند: تلاش برای گشودن گره از کار مردم، یعنی داشتن نیت خدایی، و پرودگار حتماً به این تلاش، برکت و پاداش می‌دهد.
رهبر انقلاب در تبیین بایدها و نبایدهای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، به «مداخله‌های دولتی و حکومتی» اشاره و با تأکید بر کاهش این مداخلات گفتند: به میدان آوردن توان مالی، فکری و ابتکارات مردم منافع زیادی برای کشور دارد.
ایشان تصور برخی افراد در خصوص بسته شدن دست دولت در صورت ورود مردم به عرصه اقتصاد و به دست گرفتن مدیریت‌ها را نادرست خواندند و افزودند: مردم و دولت هر یک وظایفی دارند که باید با تفکیک قائل شدن بین این وظایف ستادی و عملی، دولت در مسائل ستادی همچون آمایش سرزمین و نظارت و جلوگیری از تخلفات به وظایف خود عمل کند و مردم هم جنبه‌های عملی کار را برعهده بگیرند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مشارکت و نقش‌آفرینی مردم در اقتصاد را موجب نیرومندی ایران و ثبات اقتصاد دانستند و افزودند: سیاست‌های اصل ۴۴ که با استفاده از خود قانون اساسی تنظیم و ابلاغ شد، باید عملی شود که در گذشته ضعف‌های زیادی در این زمینه وجود داشته است.

https://www.mashreghnews.ir/news/1590008

۲:۴۵

#افطاری_۱۴۰۳
از کلیه ثبت نام کنندگان در گردهمایی افطاری دانش آموختگان و اساتید دانشکده راه آهن و مدیران شرکت‌های ریلی خواهشمند است جهت دریافت اطلاعات مربوط به این گردهمایی به گروه تلگرامی زیر مراجعه نمایند:
https://t.me/+ZPtXFaD2IexhOTlk

undefinedاینستاگرام کانون:Instagram.com/Railway.Alumniundefinedکانال تلگرام:@RailwayAlumniundefinedارتباط با ادمین:@channel_main_admin

۶:۴۹

۲۹ فروردین

#خبر_داخلی
undefined چرا سهم ناوگان حمل‌ونقل عمومی از مسافرت‌‌‏‌های عید کاهش یافت؟ «دنیای‌‌‏‌اقتصاد» گزارش می‌دهد: رمزگشایی از ترددهای نوروزی
undefined به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، سید‌کمال ‌‌‌‌هادیانفر معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهــرســازی در نشست خبری اقدامات و عملکردهای وزارت راه و شهرسازی در سفرهای نوروزی، اظهار کرد: در سفرهای ریلی، مشهد با ۵۶‌درصد مقصد نخست سفرها بود. در سفرهای هوایی مقاصد نخست داخلی به ترتیب مشهد و کیش بودند و در بین مقاصد خارجی دبی، نجف و ترکیه بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.
undefined معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی کشور ناترازی ناوگان عمومی است. در این زمینه باید از منابع دولتی، توان بخش‌خصوصی یا تجدیدنظر در موضوع هزینه- درآمدها برای توسعه و تقویت ناوگان استفاده کنیم.
undefined هادیانفر تصریح کرد: امروز ستاد تنظیم‌بازار، اساس تصمیم‌گیری در موضوع قیمت‌های حمل‌ونقل است. وی با تاکید بر اینکه باید اصلاحاتی در این زمینه صورت‌گیرد، اضافه کرد: شورای‌عالی ترابری مرجع تصمیم‌گیری در رابطه با قیمت‌هاست. البته به دلیل مسائل اقتصادی، ستاد تنظیم‌بازار باید اصلاحات قیمت را تایید و ابلاغ کند.
undefined وی با اشاره به راه‌آهن تهران و حومه در مسیرهایی همچون پرند و گرمسار گفت: بلیت‌‌‌‌های حدود چهار‌هزار‌تومانی در این مسیرها حتی از نظر مردم «بیش از اندازه ارزان» است، از این‌رو باید اصلاحاتی در قیمت‌ها انجام شود. وی افزود: در این رابطه جلسات زیادی با انجمن‌ها و اتحادیه‌‌‌‌ها برگزار شده و جمع‌بندی‌‌‌‌های لازم صورت‌گرفته‌است.
undefined وی افزود: در آخرین جلسه به معاون رئیس‌جمهوری گزارش اصلاحات را ارائه کرده‌‌‌‌ایم. این اصلاحات به‌گونه‌ای است که به مردم فشار زیادی وارد نشود و در عین‌حال زیان شرکت‌ها نیز به حداقل برسد.

undefined برای مطالعه مشروح این مطلب به نشانی ذیل مراجعه نمایید:https://donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-4061620


undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۲:۳۴

#استخدام
دعوت به همکاری بعنوان "مهندس ناظر مقیم"پروژه: احداث زیرسازیِ راه‌آهن.محل پروژه: خراسان‌جنوبی- نهبندان.(در یک شرکت مهندسین مشاور رتبه۱)
لطفاً ارسال رزومه به صورت pdf"فقط" از طریق تلگرام:@Dr_Rabbaninezhad

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۲:۳۴

#استخدام
undefinedیک شرکت معتبر پیمانکاری جهت تکمیل کادر خود در پروژه های استان یزد از متقاضیان واجد شرایط دعوت به همکاری می‌نماید:
۱- سرپرست دفترفنی، مهندس عمران با حداقل ۷ سال سابقه کار در پروژه های صنعتی، مسلط به فهرست بها و تهیه صورتجلسات و صورت وضعیت
۲- کارشناس دفترفنی، مهندس عمران با حداقل ۳ سال سابقه کار، آشنا به فهرست بها و تهیه صورتجلسات و صورت وضعیت
۳- کارشناس کنترل پروژه، مهندس عمران یا صنایع با حداقل ۳ سال سابقه کار، آشنا به تهیه برنامه زمانی و گزارش ها پیشرفت.
undefined متقاضیان محترم لطفا سوابق کار و رزومه خود را به پیام رسانهای مجازی شماره زیر ارسال نمایید:09010291310

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۲:۳۵

#استخدام
undefined️ یک شرکت معتبر ریلی در حوالی میدان ونک جهت تکمیل بخش بازرگانی خود به دو کارشناس جهت تکمیل کادر بازرگانی خود نیازمند می باشد:۱- کارشناس پشتیبانی و عملیات بازرگانی:شرایط احراز :•داشتن تجربه حداقل سه سال در مشاغل مرتبط صنعت حمل و نقل ریلی•مدرک کارشناسی یا بالاتر •تسلط بر نرم افزار های Office•منظم و متعهد•نوع جنسیت : اقا•نوع همکاری : تمام وقت •نوع خدمت : پایان خدمت یا معافیت دایم
۲- کارشناس برنامه ریزی و پایش حمل و نقل:شرایط احراز:•مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته های مهندسی حمل و نقل ریلی یا مهندسی صنایع•تسلط کامل بر نرم افزار office  به خصوص نرم افزار exel•تسلط بر زبان انگلیسی•آشنایی با نرم افزار هوش تجاری و مفاهیم این بخش مزیت محسوب می گردد•آشنایی به صنعت حمل و نقل ریلی مزیت محسوب می گردد•توانایی حل مسئله •نوع جنسیت : خانم یا اقا•نوع همکاری : تمام وقت •نوع خدمت : پایان خدمت یا معافیت دایم
undefined متقاضیان جهت ارسال رزومه و اطلاعات بیشتر با این شماره 09123542670 در تلگرام مرتبط باشند.

undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

۱۲:۳۵

undefined️ زیان دهی راه آهن به دلیل ضعف مدیریت و کهنه بودن ناوگان ریلی
undefined سید‌حسن موسوی‌نژاد کارشناس صنعت ریلی ناوگان کهنه و مدیریت ضعیف را دو عامل مهم افزایش زیان دهی شرکت راه آهن برشمرد.
undefined رئیس اسبق انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی در پاسخ به اینکه راه آهن برای اینکه سودده باشد چه پیش شرط های نیاز است، گفت: نیاز به این دارد که پیرامون سرمایه گذاری مستمر و مدیریت هزینه و نیز در مورد بهره برداری زیرساخت ها و ناوگان ریلی برنامه ریزی دقیق شود؛ این برنامه ریزی ها بدون شک منجر به افزایش درآمد خواهد شد و با کاهش هزینه ها به سمت سوددهی حرکت کنیم. اما متاسفانه وقتی این اتفاقات رخ نمی دهد و به علاوه اینکه مدیریت منابع انسانی نیز دقیق و اصولی صورت نمی گیرد بالطبع هزینه ها زیاد شده و زیان را در پی خواهد داشت.
undefined طبق گزارش دفتر مطالعات عمومی مرکز پژوهش های مجلس، سال گذشته شرکت راه آهن با بیش از 2۰۰۰ میلیارد تومان در زمره شرکت هایی اعلام شد که بیشترین زیان مالی را ثبت کرد.
لینک خبر: https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-271031
undefined @RTCGuild

۱۲:۳۵

#دانش_ریلی
undefined️ طول قطارها
undefined️ حداکثر طول قطارها در یک مسیر، می تواند مساوی با طول مفید (دگاژ تا دگاژ) کوتاهترین خط ایستگاهی که قطار از آن عبور می کند، باشد. حـداكثر طـول قطارهـای بـاري و مسـافري در محورهـاي مختلف راه آهن توسط كميسيون عالي سوانح راه آهن تعيين و ابلاغ مي گردد. قطارهایی که طول آنها از حد مجاز بیشتر بوده و حمل آنها ضروری تشخیص داده بشود، با اطلاع مسئولان ذیربط در هر یک از مناطق عبوری، پیش بینی های لازم به خصوص از نظر سبقت و تلاقی برای عبور آنها صورت می گیرد.
undefined️ تعیین طول قطارها به عوامل مختلفی از جمله ترافیک، زیرساخت ها (طول خطوط ایستگاه، شیب و فراز، توان لکوموتیو و ...)، نیاز جمعیتی و سیاست های حمل ونقلی بستگی دارد. قطارهای طویل یا متراژی (قطار متراژی قطاری است که طول آن از طول تعیین شده توسط کمیسیون عالی سوانح برای آن محور بیشتر باشد) با رویکرد افزایش ظرفیت تشکیل می شوند هر چند سیاست گذاری حمل و نقلی کشورها در تعیین شرایط و طول قطارها نیز تأثیرگذار هستند.
undefined محمد مهدي كريمی قهی، دانش آموخته دانشکده مهندسی راه آهن

https://t.me/Iran_Railway_Specialists/994

۱۲:۳۵

thumnail
#استخدام
یک هلدینگ واقع در تهران (مرکز شهر) به منظور تکمیل کادر نیروی انسانی خود در جایگاه های شغلی مورد نیاز، در نظر دارد از میان داوطلبان واجد شرایط در مقاطع تحصیلی کارشناس و کارشناسی ارشد طبق شرایط در نظر گرفته شده ( دریافت اطلاعات متقاضیان و مصاحبه فنی _ تخصصی) دعوت به همکاری نماید.ارسال رزومه با ذکر ردیف در جدول به آدرس الکترونیکی:


undefined کانال تلگرام کارفرمایان و کارجویان: https://t.me/JobSeekersAssociation
undefined گروه تلگرام کارفرمایان و کارجویان: https://t.me/KarfarmayanKarjooyan

۱۲:۳۶

#معرفی_گروه
undefined️ گروه متخصصان ریلی ایران: undefined https://t.me/Iran_Railway_Experts


undefined گروه مبتنی بر گفتگو و گروه تلگرام پشتیبان کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران (https://t.me/Iran_Railway_Specialists) به منظور تعامل، ارتباط و هم‌افزایی فعالان و متخصصان حوزه حمل و نقل ریلی تشکیل شده است.


undefined گروه تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Experts
undefined کانال تلگرام متخصصان ریلی ایران:https://t.me/Iran_Railway_Specialists
🟢 کانال بله متخصصان ریلی ایران:https://ble.ir/iran_railway_specialists
🟣 کانال ایتا متخصصان ریلی ایران:https://eitaa.com/Iran_Railway_Specialists

undefined @Archive_Travel_Tourism

۱۲:۳۷