عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn

nano.ir | ستاد فناوری نانو

۱۰,۹۶۱عضو
عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn
۱۱هزار عضو

nano.ir | ستاد فناوری نانو

ارسال سوژه undefined@nanomedia

۲۴ شهریور

thumnail
ایام رحلت پیامبر رحمت و شهادت امام حسن و امام رضا ، صلوات الله علیهم بر شما تسلیت باد.
التماس دعا

۱۹:۱۷

۲۵ شهریور

بازارسال شده از nano.ir | ستاد فناوری نانو
thumnail
undefined طراحی و ساخت عایق های صوتی-حرارتی با بهره گیری از فناوری نانو
متخصصان مجموعه #دانش_بنیان #لینکران موفق شدند عایق های صوتی-حرارتی را با بهره گیری از فناوری نانو، طراحی و داخلی سازی کنند.
https://www.iribnews.ir/00Gevp
@irannano

۲۰:۴۲

undefinedبه زودی اخبار و مستنداتی امیدبخش از تأثیرات خیره‌کننده فناوری نانو حباب ایرانی بر مزارع پرورش ماهی منتشر خواهیم کرد
@Irannano

۲۲:۲۷

۲۶ شهریور

thumnail
آغاز ماه ربیع الاول، ماه بهار زندگی مبارک
@irannano

۴:۳۶

thumnail
#خبر
undefined شرکت‌هایی که در نمایشگاه ایران‌نانو ثبت‌نام کرده‌اند، برای طراحی صنعتی حمایت می‌گیرند
صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو و صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌هایی که در نمایشگاه نانو ثبت‌نام کرده‌اند و قصد دریافت خدمات از مرکز طراحی صنعتیِ معاونت علمی و فناوری را دارند، حمایت‌های ویژه‌ای دارند. این حمایت‌ها هم شامل شرکت‌های نانویی و هم شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105587
#صنعت_و_بازار@irannano

۷:۵۱

thumnail
#خبر
undefined نفرات راه‌یافته به مرحله دوم آزمون عضویت شبکه مدرسان فناوری نانو مشخص شد
با جمع‌بندی نتایج آزمون علمی شبکه مدرسان فناوری نانو که هم‌‌زمان با مرحله دوم مسابقه دوازدهم در حوزه‌های آزمون سراسر کشور برگزار شد، نفرات حائز شرایط شرکت در مرحله مصاحبه جهت عضویت در شبکه مدرسان فناوری نانو مشخص شدند.
شبکه مدرسان نانو به عنوان یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، با هدف شناسایی و رشد افراد متخصص و توانمند در دو حوزه فناوری نانو و تدریس و تسهیل شرایط فعالیت این افراد، از سال ۱۳۹۰ شکل گرفت. رویکرد شبکه ایجاد بستری برای آموزش و ترویج علم و فناوری نانو در ایران توسط اعضای شبکه است. افرادی که گواهی توانمندی تدریس نانو را از بنیاد آموزش فناوری نانو دریافت کرده‌اند، به عنوان مدرس نانو، به عضویت شبکه درمی‌آیند.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105663
#آموزش_و_ترویج@irannano

۱۰:۳۲

Default Gift Icon

پاکت هدیه

عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn

nano.ir | ستاد فناوری نانو

آغاز ماه ربیع الاول، ماه بهار زندگی مبارک

۲۷ شهریور

thumnail
#خبر
undefined دانشگاه تبریز: زخم‌پوش گیاهی نانویی، کم‌هزینه و کم‌خطر برای بیماران
محققان دانشگاه تبریز پوشش زخم هیدروژل نانوکامپوزیتی حاوی دارو بر پایه پلیمرهای طبیعی و چارچوب‌های آلی‌فلزی را تولید کرده‌اند که می‌تواند برای بیماران مزایای زیادی را به دنبال داشته باشد.زخم‌ها انواع مختلفی دارند که سطح آن‌ها و روند بهبودی‌شان، ارتباط مستقیمی با شدت زخم و بیماری‌های زمینه‌ای دارد که افراد به آن دچار هستند. به همین دلیل تولید زخم‌پوش‌ها در سال‌های اخیر موردتوجه محققان قرار گرفته است. زخم‌پوش گیاهی نانویی محصول پایان‌نامه دکتری سپیده هزاری است که با راهنمایی دکتر علی اولاد قره گوز و حمایت بنیاد ملی علم ایران انجام شده است.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105666
#علم_و_پژوهش@irannano

۸:۱۱

thumnail
undefined undefinedبهره گیری از فناوری نانو در نوشت افزارهای ایرانی
گزارش واحد مرکزی خبر درخصوص بهره‌گیری از فناوری نانو در محصولات نوشت افزار آنتی باکتریال توسط شرکت دانش بنیان #عالی_تحریر_پارسیان (پنتر)
#صنعت_و_بازارhttps://www.iribnews.ir/00GgsE
@irannano

۱۱:۲۵

۲۸ شهریور

thumnail
undefined دانشگاه صنعتی اصفهان: کاهش عوارض بیماری روماتیسم با نانوداروی حاوی صمغ‌های طبیعی
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان با توجه به نیاز پژوهشگاه رویان به توسعه داروهای ضد التهاب، موفق شدند با استفاده از صمغ های طبیعی و موادی نظیر عصاره چای سبز، نانودارویی طراحی کنند که عوارض کمتری نسبت به داروهای رایج داشته باشد. این نانودارو به منظور مهار التهاب در سلول‌های مدل آرتریت روماتوئید طراحی شده است.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105671
#علم_و_پژوهش@irannano

۱۱:۱۳

۲۹ شهریور

thumnail
undefinedundefined #ببینید | تأثیرات خیره‌کننده فناوری نانو حباب در پرورش ماهی
undefinedوقتی کیفیت و تراکم ماهی افزایش چشمگیر پیدا می‌کند undefinedرنگ ماهی از سیاه به سبز متمایل می‌شود (نشانه سلامت ماهی)undefinedمصرف برق استخر به سمت صفر میل می‌کند
گزارش صدا و سیما از تأثیرات فوق‌العاده دستگاه نانو حباب در مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در ارومیه
@irannano

۵:۳۰

thumnail
undefined DNA وارد صنعت نانوالکترونیک محاسباتی می‌شود
محققان دانشگاه ایالتی آریزونا از فناوری نانو و DNA برای افزایش دانیسته قطعات الکترونیکی و افزایش سرعت و عملکرد سامانه‌های محاسباتی استفاده می‌کنند.برای چندین دهه، صنعت نیمه‌هادی برای افزایش قدرت محاسبات به کاهش اندازه ترانزیستور‌ روی آورده است. با این حال، محدودیت‌های فیزیکی در فرآیند تولید، کاهش اندازه بیشتر و دانسیته قطعات الکترونیکی را محدود می‌کند.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105636
#علم_و_پژوهش@irannano

۷:۵۵

thumnail
undefined دانشگاه صنعتی شریف: چاره‌جویی از مخابرات مولکولی برای حل مشکلات صنعت و علم پزشکی
«راهبردهای ارسال و آشکارسازی مشارکتی در مخابرات مولکولی» عنوان طرحی است که لادن خالوپور در قالب رساله دکتری با راهنمایی مهتاب میرمحسنی به پایان رسانده و در این راه از حمایت بنیاد ملی علم ایران بهره برده است. محققان در حوزه‌های مختلف، تلاش می‌کنند تا با تحقیقات گسترده، مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت را از بین برده و با کمک به علومی نظیر پزشکی، زندگی انسان‌ها را تسهیل‌تر و راه نجات بشر را هموارتر کنند. بنیاد ملی علم ایران هم به سهم خود، در این راه از طرح‌های محققان حمایت می‌کند.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105668
#علم_و_پژوهش@irannano

۱۶:۳۲

thumnail
undefined شروع تدوین استاندارد ملی استفاده از نانوحباب در تصفیه آب و پساب
undefinedفناوری نانو حباب به عنوان یکی از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارد. به دلیل افزایش روزافزون مصرف آب در صنعت و کشاورزی و تولید پساب و همچنین ورود انواع آلاینده‌ها به آب نیاز است که از روش‌های پیشرفته و کارآمد برای حذف این آلاینده‌ها و تصفیه آب و پساب استفاده شود.
undefinedبا توجه به تولید تجهیزات نانوحباب در حوزه تصفیه آب و فاضلاب توسط چند شرکت داخلی، تدوین استاندارد ملی در این حوزه ضروری می‌باشد. به منظور طرح موضوع و بحث و بررسی الزامات و ملاحظات جهت تدوین استاندارد فناوری نانو حباب در تصفیه آب و پساب جلسه اولیه در روز دوشنبه مورخ ۲۷ شهریور ماه با حضور متخصصین و نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد، دفتر بهداشت آب شرکت ملی آب و فاضلاب کشور، موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، ستاد نانو، شرکت‌های فعال در این حوزه و اعضای هیات علمی در محل ستاد نانو برگزار گردید.
undefined مشاهده خبر undefined
undefinedhttps://news.nano.ir/105711
#استاندارد_و_ایمنی@irannano

۱۷:۱۲

۳۰ شهریور

بازارسال شده از شبکه کسب و کار دانش بنیان
#خط_خبر

undefined فهرست شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول اعتبار مالیاتی طرح‌های تحقیق و توسعه سال مالی ۱۴۰۱ ابلاغ شد

undefined رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، فهرست شرکت ها و موسسات دانش بنیان مشمول اعتبار مالیاتی طرح های تحقیق و توسعه پیرامون موضوع بند (ب) ماده (11) قانون جهش تولید دانش بنیان را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
undefined به نقل از رسانه مالیاتی ایران، در بخشنامه ابلاغی دکتر سیدمحمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: به پیوست فهرست اشخاص مشمول موضوع بند (ب) ماده (11) قانون جهش تولید دانش بنیان، عناوین طرح (پروژه) های تحقیق ‌و ‌توسعه و مجموع هزینه‌های تأیید شده سال مالی ۱۴۰۱ اشخاص مذکور در باب حکم یادشده برای اطلاع، بهره‌ برداری و اقدام لازم با رعایت مفاد آیین نامه اجرایی موضوع بند (ب) ماده یادشده، ارسال می‌شود.
undefined شایان ذکر است در بند (ب) ماده (11) احکام مالیاتی قانون جهش تولید دانش‌بنیان قید شده است: معادل هزینه انجام شده برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه به عنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی به شرکت‌ها و موسسات متقاضی اعطاء می‌شود و معادل آن از مالیات قطعی شده سال انجام هزینه مذکور یا سال‌های بعد کسر می‌شود.
هشتگ راهنما: #اعتبار_مالیاتی #حمایت
شبکه دانش بنیان | @daneshbonyan_isti

۱۰:۳۰

۳۱ شهریور

thumnail
undefinedخبر خوب | بومی‌سازی فناوری ساخت نانوذرات لیپوزومال در داخل کشور، و تولید قطره آهن و مکمل‌های روی لیپوزومال
@Irannano

۸:۵۹

‌پاکت هدیه‌های کانال کم نشده؟ undefined

۹:۲۸

nano.ir | ستاد فناوری نانو
‌ ‌پاکت هدیه‌های کانال کم نشده؟ undefined
‌ادمین دقت کن!

۹:۴۶

Default Gift Icon

پاکت هدیه

عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn

nano.ir | ستاد فناوری نانو

هدیه نانوگرام
nano.ir | ستاد فناوری نانو
undefined undefinedundefined #ببینید | تأثیرات خیره‌کننده فناوری نانو حباب در پرورش ماهی undefinedوقتی کیفیت و تراکم ماهی افزایش چشمگیر پیدا می‌کند undefinedرنگ ماهی از سیاه به سبز متمایل می‌شود (نشانه سلامت ماهی) undefinedمصرف برق استخر به سمت صفر میل می‌کند گزارش صدا و سیما از تأثیرات فوق‌العاده دستگاه نانو حباب در مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در ارومیه @irannano
undefinedundefined
این گزارش تاپ هفته رو دیده بودین؟

۱۲:۱۹