عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn

nano.ir | ستاد فناوری نانو

۱۱,۵۳۶عضو
عکس پروفایل nano.ir | ستاد فناوری نانوn
۱۱.۵هزار عضو

nano.ir | ستاد فناوری نانو

ارسال سوژه undefined@nanomedia

۲۹ بهمن

thumnail
undefined ساخت دستگاهی کاربردی در صنعت فولاد توسط محققان کشور/ بومی‌سازی الکترولایزر‌های تولید هیدروژن با نانو
undefinedمحققان یک شرکت دانش‌بنیان مهار انرژی های راهبردی توسعه مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت، موفق به طراحی و تولید «الکترولایزر‌های تولید هیدروژن» مجهز به غشاهای نانویی شدند که در صنعت فولاد کاربرد دارد.
@irannano

۱۳:۳۰

thumnail
undefined تیزر سومین سخنرانی نانویی
از درد آمپول تا {نه به جراحی پلاستیک}
@irannano

۱۷:۱۰

۳۰ بهمن

thumnail
undefined ‌دکتر حق‌جوی: محققان، صنعت‌گران و عموم مردم مخاطب «تریبون نانو و صنعت» هستند
دکتر حق‌جوی جوانمرد، رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری، در روز آغازین تریبون نانو و صنعت ۱۴۰۲، محققان، صنعت‌گران و عموم مردم را مخاطب برنامه‌های این تریبون دانست.
undefined مشاهده خبر
undefined تلگرام | بله | اینستاگرام | سایت
#سیاست‌گذاری_و_ارزیابی@irannano

۵:۴۴

thumnail
undefined تغییر دیسک‌های ستون مهره‌ها با دیابت
محققان از پراکندگی اشعه ایکس با زاویه کوچک سنکروترون (نوعی شتاب‌دهندۀ ذره)، تکنیکی تجربی که تغییر شکل و جهت‌گیری فیبریل کلاژن در مقیاس نانو را بررسی می‌کند، استفاده کردند. آنان می‌خواستند بفهمند که چگونه تغییرات در کارکرد کلاژن بر تغییرات در توانایی دیسک برای مقاومت در برابر فشرده‌سازی تاثیر دارد.

۱۱:۱۱

thumnail
undefined#ببینید| در تریبون نانو و صنعت چه می‌گذرد؟تجربیات شنیدنی مدیران و فناوران از تاثیر فناوری‌ نانو در صنایع کشور توضیحات دکتر کدخدایی مدیر ترویج صنعتی ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو
@irannano

۱۲:۲۶

thumnail
undefinedبه عنوان یک فناور نق نقو آن هم با سطح نارضایتی بالا، بالاخره به جایی رسیدم که خبر خوبی هم داشته باشم!
@Irannano

۱۳:۲۷

thumnail
undefined تصاویری از بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران
آقای دکتر احمدوند، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو، در خصوص نقش نانوکاتالیست‌ها در صنعت پتروشیمی و ظرفیت این ستاد برای کمک به تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی‌ها با فناوری نانو، به رئیس جمهور گزارش دادند
@Irannano

۱۴:۰۲

۱ اسفند

بازارسال شده از Noaatech | نوآتک
thumnail
تولید اسانس نانوکپسوله برای بهبود ماندگاری میوه‌ها
undefined محققان موفق به تولید نانوکپسول‌های اسانس‌های روغنی گیاه دارچین شدند که بعد از برداشت می‌توان آن را روی میوه‌ها اسپری نمود. این اسانس نانوکپسوله با ایجاد یک پوشش روی میوه‌ها و از بین بردن و کاهش فعالیت میکروارگانیسم‌های باکتریایی و قارچی سبب افزایش عمر میوه‌ها می‌شوند. محققان این تحقیق مدعی هستند که این پوشش کامپوزیتی هم اثرات ضدباکتریایی فوری و هم تاخیری ایجاد می‌کند.
undefined منبع@noaatech

۶:۳۶

thumnail
undefinedببینید| گزارش دبیر ستاد نانو به رئیس جمهور و مقایسه هزینه‌های مرتبط با دو سد سنندج و ساوه
پدیده تغذیه‌گرایی در برخی سدها، موجب رشد انواع جلبک و ایجاد طعم و بوی نامطبوع در آب می شود؛ سد قشلاق در سنندج و سد الغدیر در ساوه به این پدیده دچار شده‌اند.undefinedتلاش‌ها برای تصفیۀ آب سد سنندج با روش‌های متعارف بی‌نتیجه بود و نهایتاً آب شرب شهر سنندج با ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه،‌ از سد آزاد تأمین شد و سد قشلاق از مدار تأمین آب شرب خارج شد.اما در مورد سد ساوه، با حمایت ستاد فناوری نانو، از یک راهکار فناورانه مبتنی بر سامانه نانواُزُن برای حذف طعم و بوی آب استفاده شد و با صرف هزینه‌ای در حدود ۲ میلیارد تومان، آب شرب مردم تصفیه شد و علاوه‌بر رضایت مردم، عملکرد سامانه مورد تأیید آبفای کشوری، آبفای استان مرکزی و وزارت بهداشت قرار گرفت.
undefinedمقایسه دو پروژه مذکور، که هر دو در دولت سیزدهم تکمیل شده است به روشنی نشان می‌دهد که هزینه کردن برای توسعه فناوری نانو عملاً به معنی سرمایه‌گذاری با بازگشت چندصد برابری، برای کشور و مردم است.
@Irannano

۷:۱۳

thumnail
undefined ‌حضور باشگاه نانو در نخستین نمایشگاه دانش‌آموزی روایت پیشرفت
باشگاه دانش‌آموزی نانو به عنوان نماینده ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو در غرفه‌ای به مساحت ۱۲۰ مترمربع میزبان دانش‌آموزان تهرانی بود و پیشرفت علم و فناوری نانو در ایران را برای آن‌ها روایت کرد.
undefined مشاهده خبر
undefined تلگرام | بله | اینستاگرام | سایت
#آموزش_و_ترویج@irannano

۸:۲۱

thumnail
undefined تولید سیمان دندانی نانو کامپوزیتی
شرکت دانش بنیان نانو پویش یکتا نانو مستقر در دانشگاه آزاد واحد ورامین_پیشوا موفق به ساخت محصول سیمان نانو کامپوزیتی بر پایه زینک فسفات با خواص ضد خوردگی و آنتی باکتریال شده است.
@irannano

۹:۵۱

thumnail
undefined دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران میزبان کارگاه آموزشی «ایمنی در آزمایشگاه نانو»
undefinedدر راستای گسترش آگاهی‌رسانی به دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان شاغل در محیط‌های آزمایشگاهی فعال در حوزه نانوفناوری و با هدف توسعه ایمن و مسئولانه این فناوری در کشور، کارگاه آموزشی «ایمنی در آزمایشگاه نانو» در تالار رستگار، دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.
undefinedکارگاه به صورت حضوری در 29 بهمن ماه 1402 با حضور دانشجویان و متخصصین فعال در آزمایشگاه‌های نانو برگزار شد.

undefinedبه شرکت کنندگان دوره گواهینامه مورد تایید ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو اعطا می گردد.
undefined اطلاعات بیشتر :https://www.nanostandard.ir/node/770
@irannano

۱۵:۰۸

thumnail
undefined ژیکاوا: برای بخش‌های مختلف صنعت ساختمان محصول تولید کرده‌ایم
رئیس هیئت مدیره شرکت ژیکاوا در سومین روز رویداد نانو و صنعت ۱۴۰۲ به معرفی محصولات و توانمندی‌های این شرکت پرداخت. محمدعلی طاهباز درباره هشت دسته از محصولات ژیکاوا را تشریح کرد و به معرفی محصولات نانویی این شرکت پرداخت.
undefined مشاهده خبر
undefined تلگرام | بله | اینستاگرام | سایت
#صنعت_و_بازار@irannano

۱۶:۰۶

۲ اسفند

thumnail
undefinedاولین سمپوزیوم ملی مسیر صنعت
undefined فرصتی استثنائی برای انتخاب دقیق‌تر مسیر شغلیundefined شامل ۹ وبینار رایگان برگرفته از تجربه متخصصین صنایع مختلف و پاسخ به سوالاتی که با جستجو در گوگل به آن‌ها نمیرسید!

undefined اسفند ماه ۱۴۰۲undefinedبه صورت آنلاین در بستر اسکای روم undefined همراه با اعطای گواهی حضور معتبر
undefined برای ثبت نام اینجا کلیک کنیدundefined

undefined برگزار کننده :اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی شیمی کشور با همکاری انجمن شیمی ایران، بنیاد آموزش فناوری نانو و جمعی از انجمن‌های فعال
undefined پشتیبانی: Telegram: @chemistry_lorestancall: 09338862750
undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined Instagram | Telegram | LinkedIn
@irannano

۱۰:۵۴

thumnail

۱۰:۵۴

thumnail
undefined آیین اعطای جایزه ملی فناوری نکست

undefined پخش زنده«آیین اعطای جایزه ملی فناوری نکست (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه)» امشب (۲ اسفند) بعد از خبر ۲۰ از شبکه چهار سیما

@Irannano

۱۶:۱۵

nano.ir | ستاد فناوری نانو
undefined undefined آیین اعطای جایزه ملی فناوری نکست undefined پخش زنده «آیین اعطای جایزه ملی فناوری نکست (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه)» امشب (۲ اسفند) بعد از خبر ۲۰ از شبکه چهار سیما @Irannano
thumnail
undefined پخش زنده سخنرانی معاون علمی رئیس‌جمهور در رویداد «نکست»

undefinedهم‌اکنون - از شبکه خبر دو
undefinedرویداد نکست؛ بستری برای رقابت شرکت‌های بزرگ در عرصه فناوری‌های پیشرفته

@Irannano

۱۶:۵۰

بازارسال شده از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری
thumnail
undefined برندگان نخستین دوره جایزه ملی نکست معرفی و تقدیر شدند

undefinedبرگزیدگان نهایی جایزه نکست در سه بخش اتصال پذیری و میکرو الکترونیک، هوش مصنوعی و زیست فناوری معرفی و تقدیر شدند.
undefinedدر این رویداد شرکت‌های مدفناوران پلاس (هوش مصنوعی)، توسعه صنایع پرتونگاری پرشیا (اتصال پذیری و میکروالکترونیک) و داروسازی روناک (زیست فناوری) در بخش‌های مختلف اول شدند.

undefined مشاهده جزئیات خبر

undefined تلگرام | undefined اینستاگرام | undefined ایتا | undefined سروش

undefined @pr_isti

۲۰:۵۴

۳ اسفند

thumnail
undefinedبا این همه ستایشی که در فضیلت دوراندیشی شنیده‌ایم، یکی از مغفول مانده‌ترین مسائل در جامعه ما آینده‌نگری است و پرسش از این که آن‌چه امروز می‌کنیم چه تاثیری روی آینده ایران دارد؟
از این منظر، جايزه ملی فناوری نکست ایده‌ای جذاب برای توجه دادن فعالان عرصه فناوری (به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای ساخت آینده ایران) به حساب می‌آید
خدا قوت به برگزارکنندگان این رویداد و تبریک به برگزیدگانآینده آمدنی نیست، ساختنی است
undefined محمد اکبرزاده @Irannano

۱۴:۲۶

thumnail
undefinedبه نمایندگی از بقیه‌ی تیم همزمان با تشویق همه‌ی حضار با طمانینه بالای سن رفت. به عنوان تیم برتر شناخته شده بودند. یک جایزه ۵ میلیارد تومانی +۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به اونا اهدا می‌شد تا طرحشون رو توسعه بدن. مجری ازش پرسید خیلی خوشحالی نه؟ گفت نه حقیقتا! خیلی خوشحال نیستم. گفت من فقط یک هدف دارم و اونم اینه که در ایران کمتر کسی بخاطر ابتلا به سرطان فوت کنه یا درمان نشه یا...اگر یه روزی اومدید به من گفتید کار تیم ما باعث شده چند نفر از سرطان کاملا نجات پیدا کنند یا چند نفر زنده بمونن و... قطعا اون روز میتونم بگم خوشحالم!سهیل حکاک‌ زاده و تیمش یک روش برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه دارن و الان هم روی توسعه‌ همین روش کار می‌کنند و از بین چند صد طرح رتبه نخست رو در رویداد نکست بدست آوردن.اون حرفش خیلی به دلم نشست. اصلا درگیر غرور و شعف اینکه در یک رقابت بزرگ بین کلی شرکت فعال در حوزه فناوری اول شده نبود. رقیب اصلیش سرطان بود و هر لحظه داشت تو ذهنش با سرطان می‌جنگید. آخر مراسم رفتم بهش تبریک گفتم و گفتم‌ میشه یه عکس ازت بگیرم؟ گفت لازمه که لوح و اینا رو دستم بگیرم؟ گفتم نه فقط خودت باش. برای ماهم خودت و هدفت مهمه. جایزه فرع ماجراست.آقای سهیل حکاک‌ زاده عزیز امیدوارم یه روز به هدفت برسی و غرق در خوشحالی بشی. مرسی که برای رسیدن روزهای خوب تلاش می‌کنی
undefined مجید میرزایی@Irannano

۲۱:۲۸