عکس پروفایل روزنامه ایرانر

روزنامه ایران

۷۲۷عضو
عکس پروفایل روزنامه ایرانر
۷۲۷ عضو

روزنامه ایران

شبکه اجتماعی رسمی روزنامه ایران

۱۱ آذر

thumnail
undefined️ «ایران» از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای برای فیلم‌های متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر گزارش می‌دهد/ رقابت مهران مدیری، جواد عزتی، رامبد جوان و سروش صحت در ایستگاه 42
undefinedبا اعلام تعداد آثار متقاضی حضور در جشنواره، تب و تاب گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره آثار حاضر در جشنواره هم شروع شده است. بر مبنای لیست خروجی جلسات یک سال گذشته شورای پروانه ساخت، آثار در جریان تولید سینما را می‌توان بر اساس روند تولید به سه دسته تقسیم کرد و لیستی از فیلم‌هایی که حضورشان در جشنواره محتمل‌تر است بدست آورد.
undefinedدسته اول فیلم‌هایی هستند که مراحل فنی را پشت‌سر می‌گذارند و به شرط درخواست صاحبان آثار می‌توان به حضورشان در جشنواره اطمینان داشت. دسته دوم فیلم‌هایی هستند که به تازگی جلو دوربین رفته‌اند و دسته سوم آثاری هستند که به واسطه دریافت پروانه ساخت، می‌توان آنها را در لیست تولیدات امسال لحاظ کرد. آثار دو دسته اول امکان‌پذیرترین گزینه‌ها برای حضور در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر است.
undefinedگزارش کامل را در روزنامه فردا ایران بخوانید
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۸:۵۴

۱۲ آذر

thumnail
undefinedدولت پای همدلی قوا ایستاده است
undefinedدولت روی مسأله همدلی و همکاری قوا ایستاده و حاضر است برای آن هزینه بدهد»؛ این، بخشی از اظهارات روز گذشته سخنگوی دولت در جمع دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی استان خراسان جنوبی است.
undefinedاین سخنان علی بهادری جهرمی در واکنش به اطلاعیه جمعه گذشته مرکز رسانه قوه قضائیه مطرح شد، اطلاعیه‌ای که به جای همدلی و همکاری، بیشتر بوی اختلاف افکنی میان قوا از آن به مشام می‌رسید. 
undefinedاز عجایب آنکه، منشأ صدور اطلاعیه علیه سخنگوی دولت از سوی مرکز رسانه قوه قضائیه، همین نگاه جزیره‌ای به حکمرانی بود که آیت‌الله رئیسی نسبت به آن هشدار داده بود.
جزئیات این گزارش را اینجا بخوانید
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۴:۳۵

thumnail
undefinedخواب‌های شوم واشنگتن و تل‌آویو برای غزه
undefinedبا تداوم حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه اکنون طرح‌های مختلف و متفاوتی برای آینده این باریکه در نظر گرفته شده است. بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و خود صهیونیست‌ها به فراخور منافع و اهداف خود این طرح‌ها را مطرح کردند.
undefinedپیرو این نکته و در پی انتشار اخباری از طرح رژیم صهیونیستی برای ایجاد یک «منطقه حائل» در نوار غزه، منابع مطلع از ابلاغ این طرح به چند کشور عربی توسط نخست‌وزیر رژیم اشغالگر خبر دادند.
undefinedطبق گزارش رویترز، سه منبع منطقه‌ای گزارش دادند که رژیم صهیونیستی دولت‌هایی از جمله مصر، اردن و امارات را در جریان طرح خود قرار داده است. بنا بر این گزارش این ایده به عربستان سعودی نیز ارائه شده است.اما دولت‌های مصر، عربستان سعودی، قطر، اردن و ترکیه هنوز به درخواست‌ها برای اظهارنظر در این باره پاسخ نداده‌اند.
جزئیات را اینجا بخوانید
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۵:۰۹

thumnail
undefined #اینفوگرافی | چرا کریدور شمال-جنوب مهم است؟
undefinedقرارداد ایران و روسیه برای ساخت راه‌آهن رشت-آستارا سال جدید میلادی اجرا می‌شود و برنامه ساخت این مسیر و تکمیل کریدور شمال- جنوب تا سال ۲۰۲۷ میلادی است
undefinedتوسعه، تجهیز و تکمیل کریدور شمال-جنوب، بزرگ‌ترین پروژه ترانزیتی و حمل‌ونقل ایران و روسیه است.
در این اینفوگرافی بخشی از اهمیت این طرح به تصویر کشیده شده است
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۵:۱۷

thumnail
undefinedنتانیاهو منفور دنیا
undefinedهمزمان با شروع دوباره حملات جنون‌آمیز و کشتار جنایت‌بار رژیم صهیونیستی که به گفته مقامات فلسطینی پس از آتش‌بس ‌۷ روزه شدت بیشتری به خود گرفته، واکنش‌های جهانی نیز وارد دور جدید اعتراض به تداوم نسل‌کشی ساکنان غزه و همبستگی با مردم فلسطین شده است.
undefinedموج اعتراض‌ها از آسیا فراتر رفته و ساکنین قاره‌های اروپا، آمریکا و آفریقا نیز در حمایت از فلسطین و محکومیت رژیم اشغالگر صهیونیست هم‌صدا شدند.
undefinedاین اعتراضات حتی تا مقابل خانه نتاننیاهو کشیده شده است! رسانه‌های عبری گزارش دادند، شش نفر از خانواده‌های اسرای صهیونیست در حالی که مقابل خانه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر در قیصریه در سواحل اسرائیل تظاهرات می‌کردند توسط پلیس دستگیر شدند. معترضان خواستار استعفای نخست‌وزیر شدند و او را مسبب حملات ۷ اکتبر دانستند. در این گزارش آمده است، انتظار می‌رود تظاهرات بزرگ‌تر امروز در همان شهر برگزار شود.
جزئیات را اینجا بخوانید
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۵:۵۹

thumnail
undefinedدیگه‌چه‌خبر؟
مجیزگویان دیروز، بهانه‌جویان امروز!
undefinedروزنامه جمهوری اسلامی با مدیریت مسیح مهاجری چهره اصلاح‌طلب حامی حسن روحانی اخیراً در مطلبی مدعی شد که وقتی فاصله تهران تا پرند، ۲۰ کیلومتر است پس چطور رئیس‌جمهور از افتتاح مترو ۴۰ کیلومتری سخن گفته؟اگر این به ظاهر خبرنگاران کمی به سخنان اخیر رئیس‌جمهور توجه کرده بودند متوجه می‌شدند که رئیسی در حالی که مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) تا ایستگاه پرند را با قطار شهری طی می‌کرد، اعلام کرد قرار بود این مسیر یک خطه باشد، اما دولت سیزدهم در اقدامی اثرگذار، این مسیر را به دو خطه ارتقا داد.
شکل‌گیری ائتلاف نظامی قدرتمند ایران، روسیه و چین
undefinedبرگزاری رزمایش قریب‌الوقوع ایران، روسیه و چین در خلیج‌فارس که قرار است در قالب همکاری دفاعی سه کشور صورت گیرد، از سوی ناظران نظامی یکی از ائتلاف‌های قدرتمند نظامی جهان نامیده شد. این رزمایش به زودی در خلیج فارس برگزار می‌شود.
جزئیات را اینجا بخوانید
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۷:۱۷

thumnail
undefinedبازیگران منطقه به دنبال طراحی بومی هستند
گفتگو با حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل منطقه، با اشاره به جزئیات نظم جدید غرب آسیا
undefinedایالات متحده در طول سه دهه گذشته تلاش کرده بود تا تغییرات اساسی در غرب آسیا ایجاد کند. جنگ‌هایی که امریکا و رژیم صهیونیستی بر منطقه تحمیل کردند موجب شد بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای تحت تأثیر فضای تنش آلود به مرحله اجرا در نیاید. اما در سال‌های اخیر در افغانستان، عراق و یمن اوضاع آنطور که امریکا انتظار داشت پیش نرفت و این کشور به رغم پرداخت هزینه‌های سنگین، به اهداف خود دست نیافت.
undefinedپس از آغاز طوفان الاقصی، امریکایی‌ها به دلیل جانبداری مطلق از رژیم صهیونیستی نزد افکار عمومی منزوی شده‌اند. تظاهراتی که در جهان علیه امریکا و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد اتحاد بیشتر مردم منطقه علیه سیاست‌های این دو دولت را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند طرح‌های خاورمیانه‌ای آنها در جهت ایجاد تغییرات در منطقه شکست خورده و نظم جدید جهانی در حال شکل‌گیری است. از طرفی بازیگران منطقه برای دنبال مقابله با سیاست‌های امریکا قصد دارند یک طراحی بومی برای آینده داشته باشند.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۷:۵۷

thumnail
undefinedپدر شکنجه ساواک، برگ برنده اپوزیسیون!
undefinedاساسا نام پرویز ثابتی با شکنجه و خشونت گره خورده و به راحتی نمی‌توان این دو را از یکدیگر تفکیک کرد. با این حال گروه‌های سلطنت‌طلب ضدایرانی به دنبال آن هستند تا با مطرح کردن نام شکنجه‌گری که بیش از ۴۰ سال به پستو خزیده بود، پروژه تطهیر دیکتاتوری بدنام پهلوی را پیش ببرند.

undefinedدر روزهای اخیر شبکه منوتو با پخش مستندی ۵ قسمتی از پرویز ثابتی، نام مسئول کمیته مشترک ضدخرابکاری در دهه ۵۰ را دوباره بر زبان‌ها انداخت. پرویز ثابتی مقابل دوربین فرمایشی منوتو نشست تا با ارائه روایت‌های ناقص و تحریف‌شده یا توجیهات غیرمستند، سال‌های دیکتاتوری محمدرضا پهلوی و سلطنت‌طلبان را وارونه جلوه کند.

undefinedاقدامات پرویز ثابتی و افراد تحت امرش در کمیته مشترک ضدخرابکاری اولین و مهم‌ترین موضوعی بود که باید در مستند اخیر شبکه منوتو به آن پرداخته می‌شد و همین کافی بود تا حتی مخاطبان منوتو از این سانسور آگاهانه ابراز نارضایتی کنند. اما از آنجایی که پروژه مختص تطهیر پهلوی است، تاریخ باید ذبح می‎‌شد.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۸:۳۳

thumnail
undefinedافت معنادار تورم پیش‌نگر
دو مرجع آماری از کاهش قابل توجه نرخ تورم تولیدکننده در سال‏جاری خبر دادند
undefinedتورم تولیدکننده که اقتصاددانان آن را با عنوان تورم پیش نگر می‏شناسند، با افت قابل توجهی همراه شد. تغییرات این شاخص روند نرخ تورم مصرف کننده در ماه‏های بعد را به تصویر می‏کشد و به همین دلیل از آن با نام پیش نگر یاد می‏شود. 
undefinedطبق اطلاعات ارائه شده ازسوی بانک مرکزی در پی اتخاذ سیاست تثبیت اقتصادی و کاهش نوسانات نرخ ارز و همچنین ثبات قیمتی در کالاهای اساسی وارداتی، روند تورم نقطه به نقطه شاخص بهای تولیدکننده با تنزل ۸ واحد درصدی، از ۴۲.۴ درصد در اسفندماه ۱۴۰۱ به ۳۴.۴ درصد در آبان امسال کاهش یافت. بدین ترتیب درطول هشت ماهه ابتدایی سال ماهانه یک واحد درصد از این شاخص کاسته شده است که نوید سردترشدن تنور تورم را می‏دهد.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۹:۰۵

thumnail
undefinedمتخصصان کف « اینستا»
undefinedشاید شما هم این روزها در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی در حوزه روانشناسی، روانپزشکی، پزشکی، عکاسی، روزنامه نگاری و حوزه های دیگر. پیام‌هایی که معلوم نیست منتشرکنندگانش چه هدفی دارند، اما هر هدفی هم پشت انتشار این ویدئوها باشد چیزی جزتولید مفاهیم ضد علمی نیست.
undefinedمثلاً به اصطلاح یک عکاس جلوی دوربین نشسته و چند لنز را برای بهترکردن مهارت عکاسی معرفی می‌کند یا تجربه‌های شخصی‌اش را به عنوان علم عکاسی معرفی می‌کند درحالی که اهل فن می‌دانند که چقدر حرف‌های این عکاس اشتباه است و به دور از واقعیت علم عکاسی؛ اما خیلی‌ها فریب این حرف‌ها را می‌خورند و به جای آموزش درست و علمی و چه می‌دانم شرکت در کلاس یا گذراندن دوره‌های دانشگاهی این صفحه‌ها را دنبال می‌کنند.
undefinedیکی دیگر از رایج‌ترین تولیدات غیرعلمی شبکه‌های اجتماعی مدیریت کانال‌ها و صفحات متعدد به نام پروفسور سمیعی است! به گفته یک پزشک، گسترش هرگونه شایعه و موارد ضدعلم و شبه‌علم باعث تزلزل در افکارعمومی می‌شود و مسئولیت اجتماعی را از یاد می‌برد و تلاش‌های اهل علم را نابود می‌کند.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۹:۳۴

thumnail
undefined برترین تیترهای روزنامه ایران در ۱۲ آذر سال‌های گذشته:
undefinedپشت پرده استیضاح ظریف چه بود؟
undefined خسارت دیدگان اغتشاشات خسارت می‌گیرند؟
undefined نظر مراجع درباره شورای نگهبان
undefinedاوباما به احمدی نژاد پاسخ می‌دهد؟
undefinedندا آقاسلطان چگونه کشته شد؟
undefinedبیکاران تا ۳ سال حقوق می‌گیرند
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۰:۲۳

thumnail
undefinedیوزپلنگانی که با فوتبالیست‌ها دویدند
undefinedپای یوزپلنگ ایرانی برای نخستین‌بار در جام‌ جهانی ۲۰۱۴ به کمپ تیم‌ ملی فوتبال ایران باز شد. حضور تیزپاترین گربه‌سان جهان بر روی پیراهن های ملی پوشان در برزیل توجه افکار عمومی ایران را به وضعیت آخرین بازمانده‌های یوز آسیایی در ایران جلب کرد. 
undefinedآن هماورد جهانی باعث شد سرنوشت یوز ایرانی به یکی از دغدغه‌های مردم ایران تبدیل شود. تنها چند سال بعد از این حضور بین‌المللی، جامعه ایرانی یوزهای باقی‌مانده را به نام شناختند.
undefinedنورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست، ضمن تأکید بر اهمیت نقش ورزشکاران در فرهنگ‌سازی در زمینه محیط‌زیست می‌گوید: «در حال حاضر به جای تصویر تنه یوز، نمادی از خال‌های آن روی لباس تیم ملی نقش بسته است اما در حال رایزنی با فدراسیون فوتبال برای بازگشت تصویر یوز روی لباس ملی‌پوشان فوتبال هستیم.»
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۱:۱۳

thumnail
undefinedکدام آثار به ایستگاه ۴۲ می‌رسند؟
undefinedبرای رساندن فیلم به جشنواره یا برای اکران، هر سال در این ایام چرخه تولید شتاب بیشتری می‌گیرد. بر اساس زمزمه‌های غیررسمی به نظر می‌رسد جریان تولید سینمای ایران طبق روال هر ساله رونق گرفته است.
undefinedبر مبنای لیست خروجی جلسات یک سال گذشته شورای پروانه ساخت، آثار در جریان تولید سینما را می‌توان بر اساس روند تولید به سه دسته تقسیم کرد و لیستی از فیلم‌هایی را که حضورشان در جشنواره محتمل‌تر است به دست آورد. دسته اول فیلم‌هایی هستند که مراحل فنی را پشت‌سر می‌گذارند و به شرط درخواست صاحبان آثار می‌توان به حضورشان در جشنواره اطمینان داشت. دسته دوم فیلم‌هایی هستند که به تازگی جلوی دوربین رفته‌اند و دسته سوم آثاری هستند که به واسطه دریافت پروانه ساخت، می‌توان آنها را در لیست تولیدات امسال لحاظ کرد. آثار دو دسته اول امکان‌پذیرترین گزینه‌ها برای حضور در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر هستند.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۲:۰۶

thumnail
undefined️ ماجرای فساد در حوزه چای چه بود؟
undefinedدر پی انتشار گزارش فساد در حوزه واردات چای در برخی رسانه ها، بازرسی ویژه رئیس‌جمهور در اطلاعیه‌ای، با اشاره به کشف موضوع به وسیله نهادهای نظارتی درون دولت تأکید کرد: در این دولت هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود ندارد و بر خلاف برخی ادوار گذشته که در درون دولت برای مفسدان حاشیه امن ایجاد و از برخورد با آنها جلوگیری می‌شد، در این دولت و مشخصا در پرونده مذکور، دولت هم فساد را کشف کرده و هم دولت مدیران مربوطه را نیز تا بالاترین سطوح برکنار کرده و پرونده انحراف ارزی را برای رسیدگی و صدور حکم در اختیار دستگاه قضایی داده است.
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۲:۲۸

thumnail

۱۲:۲۸

thumnail

۱۲:۲۸

thumnail

۱۲:۲۸

thumnail

۱۲:۲۹

thumnail
undefined کارتون | عدالت بی‌سروته غربی
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۲:۴۹

thumnail
undefinedکاهش قیمت خودرو ادامه دارد
undefinedبر اساس برنامه‌ریزی وزارت صمت، قرار است فروش قسطی خودرو در سامانه یکپارچه میسر شود. همچنین مسیر درست عرضه و تقاضا سبب شده که خودروسازان با توجه به پیش‌فروش‌‌ها، بر تولید خود بیفزایند. بر اساس آمار تولید خودرو از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۲۰ درصد افزایش یافته است.
undefinedاز سال ۹۷ که بازار خودرو به‌هم ریخت و قیمت‌ها سیر صعودی به خود گرفت، خیلی‌ها تلاش کردند قیمت‌ها را کنترل کنند؛ اما همواره در این حوزه ناکام بودند. بر این اساس دولت سیزدهم با حجم قابل توجهی تقاضای خودرو، جهش قیمت‌ها، کاهش عرضه خودرو و معضل خودروهایی که به مرحله تجاری‌سازی نرسیده بودند، مواجه بود.
undefinedمدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت: دو عارضه مزمن در بازار خودرو کشور در سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ شکل گرفته بود که اولی کاهش تولید خودروسازان به کمتر از یک میلیون دستگاه و دومی تولید خودرو‌های ناقص بود. امسال هم افزایش تولیدخودرو کامل را خواهیم داشت و با کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو مواجه هستیم. به طور متوسط قیمت بازار خودرو‌های تولید داخل، از ابتدای سال، حدود ۲۸ درصد کاهش داشته است.
جزئیات
undefined irannewspaper.irundefined @irannewspaper

۱۳:۳۷