عکس پروفایل وزارت نفتو

وزارت نفت

۲۲۱عضو
عکس پروفایل وزارت نفتو
۲۲۱ عضو

وزارت نفت

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت
وب سایت:www.mop.irوزارت نفت در شبکه های اجتماعی:B2n.ir/j51661

۲۶ شهریور

thumnail
تحولی بزرگ در صنایع پایین‌دست ایجاد شد/ فروش اعتباری ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی در بورس کالا
undefinedمرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بازدید از نخستین روز هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در جمع خبرنگاران گفت:
undefined حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی به‌صورت اعتباری به صنایع پایین دست پتروشیمی در پنج ماه اخیر فوخته شده که تحول بزرگی را در واحدهای پایین‌دست ایجاد کرده است.
undefinedامسال افزون‌بر اینکه مهمانان خارجی این رویداد نسبت به پارسال نمایشگاه ۲۰ برابر شده‌اند، سرمایه‌گذاران،  فعالان و فناوران بسیاری نیز برای رایزنی و عقد قرارداد با این صنعت به این نمایشگاه آمده‌اند.
MOP.IR

۱۶:۵۷

۲۷ شهریور

thumnail
چشم‌انداز درخشان صنعت گاز در نوآوری دیجیتال با تکیه بر دانش‌بنیان‌ها
undefinedمجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت:
undefinedبر این باورم که چشم‌انداز خوبی در زمینه تحول و نوآوری دیجیتال در صنعت گاز با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان به روی شرکت ملی گاز ایران گشوده شده است.
undefinedاکنون بیش از ۵۵۰ شرکت دانش‌بنیان در سطح صنعت نفت فعالیت و با این صنعت بزرگ همکاری می‌کنند؛ بر این اساس، شرکت ملی گاز ایران نیز با توجه به مأموریت‌های محوله و وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته شده، در این حوزه نیز مانند دیگر حوزه‌ها، پیشگام است.
undefinedنسبت به سال‌های گذشته تلاش داریم که حوزه ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از خدمات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالای آنان را گسترش داده و ارتقا بخشیم.MOP.IR

۱۷:۱۰

۲۸ شهریور

thumnail
تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی شعار نیست؛ بلکه تکلیف، برنامه و وظیفه است
undefinedمرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به توسعه سریع صنعت پتروشیمی از محصولات پایه به سمت انتهای زنجیره ارزش در دولت سیزدهم، گفت:
undefinedتکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی شعار نیست؛ به‌عنوان راهبردی تخلف‌ناپذیر یک تکلیف، برنامه و وظیفه است که همکارانم با همه توان بر تحقق آن متمرکز شده‌اند.
undefinedاز سیاست‌های دولت مردمی امضای بیش از ده‌ها میلیارد دلار تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت نفت بوده که بخشی از آن انجام و بخشی در حال انجام است، این سیاست در صنعت پتروشیمی هم دنبال و سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در این بخش می‌شود.
undefinedامروز ۵۵۰ گرید انواع محصول پتروشیمی در کشور تولید می‌شود که به خریداران و مشتریان داخل و خارج عرضه می‌شود.
MOP.IR

۹:۴۳

۲۹ شهریور

thumnail
امضای چند تفاهم‌نامه و قرارداد در هفدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست به روایت تصویر
undefined آیین امضای تفاهم نامه‌ها و قراردادهای حوزه پتروشیمی در سومین روز برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.
undefined وی در پایان آیین امضای قراردادهای حوزه پتروشیمی، در نشستی با خبرنگاران به پرسش‌های آنان پاسخ داد.
MOP.IR

۵:۵۱

thumnail
اعلام آمادگی ایران برای افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به صربستان
undefinedمرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار با معاون اقتصادی وزارت خارجه صربستان گفت:
undefined زمینه افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به صربستان با توجه به ظرفیت‌های مشترک فراهم است.
undefinedبا توجه به طرح‌های مختلف توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی ایران از سرمایه‌گذاران کشور صربستان برای حضور در این طرح‌ها دعوت می‌شود.
MOP.IR

۷:۴۶

thumnail
افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران در دولت سیزدهم/ بازگشت رتبه ایران در اوپک به پیش از تحریم‌ها
undefinedمحسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به بازگشت رتبه ایران در تولید اوپک به پیش از تحریم‌ها، گفت:
undefinedتولید نفت ایران در دولت سیزدهم بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش داشته است.
undefinedمیانگین تولید از هر چاه کشور در سال‌های ۴۳ تا ۹۰ حدود ۲۶ هزار بشکه بوده است اما در سال ۹۰ به تولید ۲ هزار و ۱۰۰ بشکه در هر چاه رسیده بودیم.
undefinedتا پیش از دولت سیزدهم تولید نفت کشور ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه بود و اکنون به ۳.۳ میلیون بشکه در رور رسیده است و تا ۱۰ روز دیگر به روزانه ۳.۴ میلیون بشکه می‌رسد.
undefinedتا هشت سال آینده تولید نفت به ۵.۷ میلیون بشکه خواهد بود و تولید گاز نیز به ۱.۵ میلیارد متر مکعب در روز افزایش یابد.
undefinedاکنون ۱.۱ میلیارد دلار در شرق کارون برای جمع‌آوری ۵۲ گاز مشعل در حال اجرا است که ضامن تامین خوراک پتروشیمی‌ها خواهد بود.
undefinedدر هفته‌های آینده کنفرانسی در تهران برگزار خواهیم کرد که ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در مخازن نفت و گاز معرفی خواهد شد.
MOP.IR

۹:۰۱

thumnail
قدردانی معاون اول رئیس‌جمهوری از تلاش‌های وزارت نفت برای مدیریت سوخت‌رسانی
undefinedمحمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری امروز در نشست هیئت وزیران از تلاش‌های وزرات نفت برای تأمین و توزیع بنزین مورد نیاز مردم در زمان اوج مصرف قدردانی کرد و گفت:
undefinedبا توجه به افزایش مسافرت‌ها در ایام اربعین، حجم بالای سفرها به مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر و رشد قابل توجه ترددها در تعطیلات اخیر، جا دارد از وزارت نفت به‌دلیل مدیریت خوب و دقیق تأامین و توزیع بنزین قدردانی شود.
MOP.IR

۱۲:۰۹

thumnail
ایران و ازبکستان در حوزه پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
undefinedشرکت‌های ملی صنایع پتروشیمی و «اوزکیمو صنعت» ازبکستان با هدف گسترش روابط دو کشور در حوزه پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
undefinedبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و کوجیکف الکساندرویچ، معاون رئیس هیئت مدیره شرکت «اوزکیمو صنعت» ازبکستان امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) در حاشیه چهارمین روز از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
undefinedاین تفاهم‌نامه پیرو توافق رؤسای جمهوری دو کشور امضا شد و نهایی کردن زمینه‌های همکاری‌های مشترک و بررسی نحوه همکاری‌ها از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.
undefinedهفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست که روز یکشنبه (۲۶ شهریورماه) آغاز به‌کار کرده بود، پس چهار روز برگزاری امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) به کار خود پایان می‌دهد.
MOP.IR

۱۲:۱۳

thumnail
تلاش کارکنان صنعت نفت باید به‌ نحو مطلوب در رسانه‌ها روایت شود
undefinedعلی فروزنده، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت:
undefined رسانه‌ها رسالت دارند به روند اجرای پروژه‌ها، محدودیت‌های پیش‌رو، تلاش و زحمات گازرسانی و تأثیر آن بر رفاه استان و اشتغال‌زایی و ارزش آن برای اقتصاد کشور بپردازند.
undefined صنعت نفت و گاز مهم‌ترین دارایی‌های ملی ایران شناخته می‌شود و بخش عمده درآمدهای ارزی کشور از این صنعت است و بخش عظیمی از صنایع کشور به برکت این انرژی ارزان در بازارهای جهانی رقابت‌پذیر است.
undefined تصویر جامعه از صنعت نفت با واقعیت آن تفاوت بسیاری دارد و یکی از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی اصلاح این تصویر اشتباه است.
undefined روابط عمومی صنعت نفت، مسئولیت بسیار سنگینی را به‌عهده دارد و باید تصویر درستی از زحمات و تلاش‌های کارکنان این صنعت برای مردم به نمایش بگذارد.MOP.IR

۱۷:۰۰

thumnail
رتبه نخست گروه نفت در میان بخش‌های اقتصادی اقتصاد کشور 
undefinedجواد اوجی، وزیر نفت در صفحه خود در توییتر نوشت:
undefinedعلیرغم تشدید تحریم‌های ظالمانه و به پشتوانه لطف الهی و تلاش‌های شبانه‌روزی جهادگران صنعت نفت، در فصل اول سال «مهار تورم، رشد تولید»، گروه نفت با کسب ۱۶/۴ درصد ⁧رشد اقتصادی⁩، ⁧رتبه نخست⁩ را در میان بخش‌های مختلف اقتصاد کشور بدست آورد و به منویات رهبر معظم انقلاب جامه عمل پوشانید.
MOP.IR

۱۷:۰۴

۳۱ شهریور

thumnail
خط لوله گاز چلوند- اردبیل تا یکسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد/ افزایش پایداری و انعطاف شبکه گاز در شمال غرب کشور
undefinedمجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پروژه احداث خط لوله انتقال گاز چلوند - اردبیل را یکی از پروژه‌های مهم برای پایداری شبکه گاز کشور دانست و گفت:
undefinedاین خط لوله که تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، قدرت مانور و انعطاف‌پذیری ما را برای توسعه زیرساخت‌ها با هدف پایداری شبکه گازرسانی و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم استان اردبیل و اشتغال‌زایی جوانان افزایش می‌دهد.
undefinedپروژه‌های گازرسانی در استان اردبیل به‌صورت زنجیروار در حال انجام است؛ این پروژه کمک خواهد کرد برنامه‌های توسعه‌ای استان سرعت بیشتری بگیرد.
undefinedهم‌اکنون پروژه‌های گازرسانی متعددی در سطح کشور داریم که بیشتر این طرح‌ها همسو با تأمین پایدار انرژی و محرومیت‌زدایی و توسعه عدالت اجتماعی بوده است.
MOP.IR

۱۰:۵۳

۱ مهر

thumnail
ساختمان وزارت نفت به تصاویر شهدا و دفاع مقدس مزین شد
undefinedهم‌زمان با هفته دفاع مقدس، بیشتر محوطه‌ها و ساختمان‌های ستادی متعلق به صنعت نفت در سراسر کشور به تصاویر شهدا و دوران جنگ تحمیلی مزین شده است.
undefinedهم‌زمان با هفته دفاع مقدس، بیشتر محوطه‌ها و ساختمان‌های ستادی متعلق به صنعت نفت در سراسر کشور به تصاویر شهدا و دوران جنگ تحمیلی مزین شده است.
undefined به گزارش پايگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، ساختمان‌های ستادی صنعت نفت در بیشتر مناطق کشور به تصاویر و یادمان‌هایی از دوران دفاع مقدس مزین شد.
undefined آیین‌هایی در همین زمینه با حضور کارکنان صنعت نفت برگزار می‌شود. آرامگاه سه شهید گمنام وزارت نفت که پیوسته در همه ایام سال پذیرای کارکنان صنعت نفت است، در این ایام نیز زائر بیشتری دارد.
undefined صنعت نفت در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش و جایگاهی ویژه داشته است، هم‌اکنون پس از گذشت سال‌ها، آن پایمردی‌ها به‌عنوان گوشه‌ای از رشادت ملت ایران در محافل جبهه و جنگ به شایستگی نقل می‌شود.
undefined صنعت نفت بیش از یک‌هزار شهید سرافراز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
MOP.IR

۸:۴۷

thumnail
قدردانی امام جمعه بوشهر از وزیر نفت و مجتمع گاز پارس جنوبی
undefinedغلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر گفت: 
undefinedاز وزارت و وزیر نفت، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی و دانشگاه خلیج فارس برای برگزاری آزمون استخدامی با هدف اشتغال جوانان بومی استان صمیمانه تشکر می‌کنم.
undefinedمراتب قدردانی صمیمانه خود را از وزیر نفت و مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی برای  جذب جوانان بومی استان بوشهر در پالایشگاه‌های پارس جنوبی ابراز می‌کنم، زیرا این حرکت شایسته امید و شادمانی را بین جوانان تحصیل‌کرده و با استعداد در این استان فراهم آورد.
MOP.IR

۲۲:۰۵

۳ مهر

thumnail
پیام تسلیت مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در پی درگذشت طراح آرم شرکت ملی نفت ایران
undefinedعلی فروزنده طی پیامی درگذشت احمدمیرزا، طراح آرم شرکت ملی نفت ایران را تسلیت گفت.
undefinedبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، متن پیام علی فروزنده به این شرح است: 
undefinedانالله و انا الیه راجعونخبر درگذشت هنرمند گرامی احمد میرزا، طراح نشان رسمی شرکت ملی نفت ایران موجب تالم و تاثر خاطر اهالی هنر به‌ویژه فعالان حوزه روابط عمومی صنعت نفت شد.
undefinedفرم‌های اسلیمی به کار رفته در طرح ماندگار استاد میرزا که نمادی از رشد صنایع نفت ایران است و همواره نشانی جاودان از هنر اسلامی و تکیه بر فرهنگ «نه شرقی و نه غربی» این صنعت در خاطر ایرانیان به یادگار نهاده است.
undefinedبی تردید اندوه درگذشت این عزیز سفرکرده، هنرمند عرصه گرافیک، که با خلق آثاری بدیع نام خود را در این حوزه ماندگار کرده بود، برای همه جانگداز است.
undefinedاینجانب به نمایندگی از روابط عمومی‌های صنعت نفت درگذشت این هنرمند فرهیخته را خدمت خانواده محترم‌ ایشان و نیز جامعه هنری کشور تسلیت عرض کرده و برای او آمرزش الهی و برای بازماندگان، دوستان و دوستداران او صبر و سلامت آرزو دارم.
MOP.IR

۱۴:۴۴

۴ مهر

thumnail
توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی یک فتح خرمشهر اقتصادی است
undefinedمحسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که خرمشهرها در پیش داریم، گفت:
undefinedتوسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی یک خرمشهر از نظر اقتصادی است. با غلبه بر چالش ۲۰ سال حضور نداشتن خارجی‌ها، همان‌طور که خاکریزهای جنگ را فتح کردیم، امروز در جبهه اقتصادی نیز خاکریز طرح توسعه فاز ۱۱ فتح شد.
undefinedما افزون بر جنگ هشت ساله، جنگ نرم و اقتصادی را نیز داشتیم که همکارانمان در شرکت ملی نفت ایران در خارک ماندند تا یک روز صادرات نفت ایران قطع نشود. پالایشگاه آبادان زیر بمباران بود، اما هرگز تعطیل نشد، همچنین بیش از ۵۰ درصد توسعه میدان‌های نفتی و توسعه همه میدان‌های گازی نیز پس از انقلاب اسلامی بوده است.
undefinedدر ابتدای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تولید نفت خام  ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز بود که هم‌اکنون به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و این یعنی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته که با تلاش رزمندگان جبهه و جهاد اقتصادی جمهوری اسلامی به‌دست آمده است.
MOP.IR

۱۸:۰۰

thumnail
افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها در نیمه نخست ۱۴۰۲
undefinedطی ۶ ماه نخست امسال با افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها نسبت به مدت مشابه پارسال رکوردی تازه در زمینه گازرسانی به نیرگاه‌ها ثبت شد.
undefinedمجیدچگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، صبح امروز سه‌شنبه، چهارم مهر در نشست شورای مدیران این شرکت با تأکید بر لزوم گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:
undefinedزنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و توجه به سیره عملی آنها همچون چراغ راهی برای حرکت در مسیر خدمت‌رسانی به مردم است. ایثار و جانبازی که بدون چشم داشت در دوران دفاع مقدس از سوی یکایک رزمندگان شده است با وجود مشکلات عدیده‌ای که داشتند وظیفه خدمت رسانی مخلصانه به مردم را بر دوش همه ما سنگین‌تر می‌کند.
undefinedبرنامه‌های توسعه‌ای که در ۲ سال گذشته در زمینه گازرسانی به شهرها، روستاها، نیروگاه‌ها و چندین هزار صنعت صورت گرفته سبب شده تا طیف بیشتری از مشترکین تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار بگیرند و در گزارشی که به‌تازگی از سوی وزیر نفت به رئیس‌جمهوری ارائه شد، عملکرد شرکت ملی گاز ایران در این زمینه موفقیت‌آمیز ارزیابی شد.
MOP.IR

۱۸:۰۴

۵ مهر

thumnail
نقش محوری صنعت نفت در تقویت منافع مشترک اقتصادی ایران و عربستان
undefinedجواد اوجی، وزیر نفت در آیین جشن روز ملی عربستان گفت:
undefinedایران و عربستان دو قدرت بزرگ منطقه‌ای به‌شمار می‌آیند که همکاری آنها در گسترش امنیت، رونق اقتصادی و شکوفایی فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام و شکل‌دهی به همکاری‌های بین‌المللی و انرژی اثرگذار خواهد بود و در این راه صنعت نفت می‌تواند نقش محوری در تقویت منافع مشترک اقتصادی دو ملت ایفا کند.
undefinedظرفیت‌های فراوان همکاری نزد مقام‌ها و مسئولان دو کشور در تهران و ریاض در حال نمایان شدن است.
undefinedمقام‌های عالی دو کشور دعوت‌های متقابلی برای دیدار به عمل آورده‌اند؛ ما در حال برداشتن گام‌هایی رو به آینده هستیم تا پیش از انجام سفر مقام‌های عالی دو کشور، شاهد دستاوردهای ملموس باشیم.
undefinedبنده به‌عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور معتقدم تقویت روابط اقتصادی میان ایران و عربستان، همچنین کشورهای همسایه فصلی نو از توسعه را در منطقه ایجاد خواهد کرد.
MOP.IR

۸:۴۴

thumnail
قدردانی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از وزارت نفت
undefinedوزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تلاش مجموعه‌ وزارت نفت به‌ویژه شرکت ملی گاز در اجرای طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌های تأسیسات گردشگری و هتلی کشور قدردانی کرد.
undefinedافزایش هزینه حامل‌های انرژی خصوصاً گاز موجب بالا رفتن هزینه هتل‌داران شده بود و هتلداران نیز برای جبران این هزینه‌ها تصمیم به افزایش نرخ گرفته بودند. اعتراض آنها به این موضوع موجب شد وزارت میراث فرهنگی پیگیر افزایش نرخ حامل‌های انرژی در تأسیسات گردشگری و اقامتی شود.
undefinedپیرو اقدامی که شرکت ملی گاز ایران در خصوص راه‌اندازی طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها انجام داد، وزارت میراث فرهنگی به وزارت نفت پیشنهاد داد تأسیسات گردشگری به‌خصوص هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و مهمان‌پذیرها بتوانند مشمول این طرح شوند و از مزایای آن استفاده کنند.
MOP.IR

۸:۵۶

thumnail
تأمین و تولید پایدار گاز طبیعی؛ ارمغان صنعت گاز ایران برای نیروگاه‌ها و صنایع کشور
MOP.IR

۱۱:۵۰

thumnail
حضور وزیر نفت در آیین جشن روز ملی عربستان
undefinedآیین جشن روز ملی عربستان شامگاه سه‌شنبه (چهارم مهرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از سفیران دیگر کشورها در محل سفارت عربستان در ایران برگزار شد.
MOP.IR

۱۸:۲۴