عکس پروفایل انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایرانا

انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایران

۱۷۸عضو
عکس پروفایل انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایرانا
۱۷۸ عضو

انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایران

اطلاع‌رسانی رویدادها، نشست‌ها و برنامه‌های انجمن

۳ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
حلقۀ مطالعاتی «ترجمه و تفسیر متن اصلی پدیدارشناسی روح» (تأکید بر مباحث فلسفۀ دین)
از ابتدا تا انتهای مقدمه (Vorrede)
حضوری و مجازی
دکتر مهدی اصفهانی (عضو هئیت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی)
نشست‌های ادواری با حضور استادان متخصص برای بحث پیرامون بخش‌های تفسیرشده هر چهار جلسه یک‌بار
چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۱۷ (به مدت یک‌سال)اولین جلسه: ۹ اسفند ۱۴۰۲
برای ثبت‌نام به سایت انجمن مراجعه فرمایید.Philor.org

۸:۳۴

thumnail
حلقۀ مطالعاتی ترجمه و تفسیر متن اصلی وجود و زمان نوشتۀ مارتین هایدگر (تأکید بر مباحث فلسفۀ دین)
از آغاز بند ۱۰ تا پایان بند ۲۴
حضوری و مجازی
دکتر مهدی اصفهانی
نشست‌های ادواری با حضور استادان متخصص برای بحث پیرامون بخش‌های تفسیرشده هر چهار جلسه یک‌بار
چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۱۵ (به مدت یک‌سال)اولین جلسه: ۹ اسفند ۱۴۰۲
برای ثبت‌نام به سایت انجمن مراجعه نمایید.philor.org

۸:۵۳

۹ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
معرفی برگزیدگان دومین جایزۀ فلسفۀ دین (۵)
پنجمین نشست از سلسله‌نشست‌های معرفی آثار برگزیدۀ دومین جایزۀ فلسفۀ دین با معرفی کتاب برتر این دوره از جایزه برگزار می‌شود. در این نشست خانم دکتر زینب سالاری در ارتباط با کتاب تألیفی خود تحت عنوان شرط‌بندی بر وجود خدا؛ نگاهی معرفت‌شناختی به برهان‌های عملی خداباوری صحبت خواهد کرد.
این نشست دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.آدرس اتاق مجازی این نشست به شرح زیر است:https://meet.google.com/kjd-qumj-xri
philor.org

۹:۳۴

۱۷ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
اولین پیش‌نشست دوازدهمین همایش فلسفۀ دین معاصر
اولین پیش‌نشست از همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر که مقرر است ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ با موضوع «مسئلۀ شرّ در اندیشۀ جدید و اسلامی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، روز دوشنبه ۲۱ سفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹ تا ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
در این نشست، دکتر محمد لگنهاوزن به ارائۀ سخنرانی با موضوع «ابعاد مسئلۀ شرّ در اروپای امروز»خواهند پرداخت و دبیر علمی این نشست را دکتر محمدعلی مبینی برعهده خواهند داشت.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ورود به اتاق مجازی محل برگزاری این نشست، از آدرس زیر استفاده نمایند:
meet.google.com/kjd-qumj-xri

۷:۳۵

۲۲ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
بستۀ تصویری معرفی آثار برگزیدۀ دومین جایزۀ فلسفۀ دین به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند، سلسله‌نشست‌های معرفی آثار برگزیدۀ دومین جایزۀ فلسفۀ دین در بهمن و اسفند ۱۴۰۲ برگزار گردید. فایل تصویری این نشست‌ها تنظیم شده و به ترتیب برگزاری در سایت انجمن قابل مشاهده است.
https://philor.org/?p=3023

۴:۰۵

thumnail
همایش «واقعیت غایی؛ الوهیت همچون بنیان»
زمان برگزاری: ۲۵ و ۲۶ تیر ۱۴۰۳ (July 15, 2024 – July 16, 2024)
محل برگزاری: فلسفه دانشگاه بیرمنگام
مهلت ارسال چکیده: ۱۳ فروردین
برای کسب اطلاعات بیش‌تر به سایت انجمن مراجعه نمایید.https://philor.org/?p=3030

۱۰:۰۰

۷ فروردین

thumnail
نشست نسبت علم و دین در سلامت
digiform.ir/c6f1148b30

۷:۵۶

۱۰ فروردین

thumnail
تمدید + نمایه ISC به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند، مهلت ارسال چکیده به دوازدهمین همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ تمدید شده است. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به صفحۀ مربوط به همایش در سایت انجمن، نسبت به ارسال چکیده‌های خود اقدام نمایند.همچنین به اطلاع می‌رساند دوازدهمین همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (isc) به شمارۀ ۵۶۸۸۹-۰۳۲۴۰ نمایه شده و پذیرفته‌شدگان می‌توانند از این امتیاز نیز بهره‌مند شوند.

۱۷:۴۶

۱۲ فروردین

thumnail
دومین پیش‌نشست دوازدهمین همایش فلسفۀ دین معاصر
دومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر که مقرر است ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ با موضوع «مسئلۀ شرّ در اندیشۀ جدید و اسلامی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹ تا ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
در این نشست، دکتر سعیده میرصدری به ارائۀ سخنرانی با موضوع «درآمدی به پاسخی جدید به مسئلۀ شرّ در سنت اسلامی بر پایۀ متافیزیک محمد اقبال لاهوری» خواهد پرداخت و دبیر علمی این نشست را محمدمهدی فلاح برعهده خواهد داشت.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ورود به اتاق مجازی محل برگزاری این نشست، از آدرس زیر استفاده نمایند:https://meet.google.com/kjd-qumj-xri

۲:۲۹

۱۴ فروردین

انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایران
undefined اولین پیش‌نشست دوازدهمین همایش فلسفۀ دین معاصر اولین پیش‌نشست از همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر که مقرر است ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ با موضوع «مسئلۀ شرّ در اندیشۀ جدید و اسلامی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، روز دوشنبه ۲۱ سفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹ تا ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. در این نشست، دکتر محمد لگنهاوزن به ارائۀ سخنرانی با موضوع «ابعاد مسئلۀ شرّ در اروپای امروز»خواهند پرداخت و دبیر علمی این نشست را دکتر محمدعلی مبینی برعهده خواهند داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای ورود به اتاق مجازی محل برگزاری این نشست، از آدرس زیر استفاده نمایند: meet.google.com/kjd-qumj-xri
به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند فایل تصویری اولین پیش‌نشست همایش در سایت انجمن به آدرس زیر بارگذاری شده است:
https://philor.org/?p=3020

۲۰:۲۹

۲۸ فروردین

thumnail
سومین پیش‌نشست دوازدهمین همایش فلسفۀ دین معاصر
سومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر که مقرر است ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ با موضوع «مسئلۀ شرّ در اندیشۀ جدید و اسلامی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹ تا ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
در این نشست، دکتر نعیمه پورمحمدی به ارائۀ سخنرانی با موضوع «خطاهای شناختی در صورت‌بندی مسئلۀ شر»خواهند پرداخت و دبیر علمی این نشست را دکتر جلال پیکانی برعهده خواهند داشت.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ورود به اتاق مجازی محل برگزاری این نشست، از آدرس زیر استفاده نمایند:
meet.google.com/kjd-qumj-xri

۱۰:۳۴

انجمن‌علمی فلسفهٔ دین ایران
undefined دومین پیش‌نشست دوازدهمین همایش فلسفۀ دین معاصر دومین پیش‌نشست همایش بین‌المللی فلسفۀ دین معاصر که مقرر است ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ با موضوع «مسئلۀ شرّ در اندیشۀ جدید و اسلامی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹ تا ۲۱ به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. در این نشست، دکتر سعیده میرصدری به ارائۀ سخنرانی با موضوع «درآمدی به پاسخی جدید به مسئلۀ شرّ در سنت اسلامی بر پایۀ متافیزیک محمد اقبال لاهوری» خواهد پرداخت و دبیر علمی این نشست را محمدمهدی فلاح برعهده خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای ورود به اتاق مجازی محل برگزاری این نشست، از آدرس زیر استفاده نمایند: https://meet.google.com/kjd-qumj-xri
به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند فایل تصویری دومین پیش‌نشست همایش در سایت انجمن به آدرس زیر بارگذاری شده است:
https://philor.org/?p=3044

۱۱:۱۶

۵ اردیبهشت

thumnail
برنامۀ کمیتۀ فلسفۀ دین قاره‌ای در سال ۱۴۰۳
این کمیته در سال جاری، علاوه بر دو حلقۀ مطالعاتی قرائت و تفسیر متن «وجود و زمان» هایدگر و قرائت و تفسیر متن «پدیدار شناسی روح هگل» که پیش‌تر اطلاع‌رسانی شده بودند، نسبت به برگزاری چهار سخنرانی علمی به‌صورت برخط و در قالب فصلی، برگزاری مدرسۀ تابستانه فلسفۀ دین قاره‌ای به‌صورت آنلاین و حضوری (در صورت امکان در یکی از دانشگاه‌های خارج تهران)، هشت معرفی کتاب به‌صورت سخنرانی مجازی به همراه متن مکتوب و برگزاری دو کارگاه علمی به صورت بر خط اقدام خواهند نمود.
همچنین این کمیته به منظور هم‌فکری و هماهنگی طرح‌ها، جلساتی را با مشارکت صاحب‌نظران این حوزه و با مدیریت جناب آقای دکتر مهدی اصفهانی برگزار خواهد کرد.

۱۵:۴۷