عکس پروفایل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدسم

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

۶,۲۸۲عضو
عکس پروفایل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدسم
۶.۳هزار عضو

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

جهاد تبیین یعنی قبل از دشمن، شما محتوای صحیح را درست کنید رهبر انقلاب
undefinedبزرگترین ویترین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کشور
undefined مدرن ترین موزه غرب آسیا
undefined معرفی موزه و بیان دستاورد های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
undefined مسائل روز
راه ارتباطی:@adminiranrhdm

۲۴ تیر

thumnail
undefinedعکس ماندگار علمداران لشکر ۴۱ ثارالله...
undefinedسردار شهید عباس عرب نژاد مسئول مخابرات لشکر ۴۱ ثارالله شهادت عملیات کربلای ۱۰...
undefinedشهید زنده سردار حاج مهدی قاسم زاده مسئول مخابرات لشکر تا اتمام جنگ...
undefinedفرازی از وصیت سردار شهید عباس عرب نژاد...
undefinedای اهل ایمان در پیشبرد کار خود صبر و پیشه کنید و به ذکر خدا و نماز توسل نمایید که خدا یاور صابران است.
undefinedملت عزیز امروزه به راستی در میهن اسلامی مان همه جا جبهه است و هر لحظه برخوردی جدی بین تباهی و روشنایی وجود دارد.
undefinedآنان که میل شهادت می کنند و عزیزترین و گرانبها ترین دارائی یعنی جان خود را صادقانه و عاشقانه در راه تعالی اسلام فدا می کنند این عشق را در سر دارند که راهگشای نسلهای آینده هستند و باور دارند کسانی که در رأس امور مملکت قرار دارند از خود آنها هستند و برای آنها کار می کنند و در واقع برای مستضعفین می جنگند.
undefinedنسلهای آینده با عظمت درک فلسفه شهادت همیشه آماده باشند که راه نفوذی دشمن را از هر سو که باشد چه غرب و شرق محو نمایند.
undefinedحال که ما چنین راهی را در پیش داریم چقدر کم سعادت است کسی که در بستر جان دهد و از این فیض عظیم محروم بماند.
undefinedمن از شما ملت عاجزانه می خواهم که در راه وحدت و یکپارچه شدن تا آنجا که در توان دارید کوشش کنید تا بتوانید توطئه های مخالفین اسلام را همچون گذشته در نطفه خنثی کنید و همچنین از هر زمان خود تقاضا دارم برای پاسداری از خون شهیدان که مسئولیت بسیار سنگینی است راه آنها را ادامه دهید.
#شهید_عباس_عرب_نژاد@iranrhdm

۶:۰۶

thumnail
undefined شور حسینی در خط مقدم

@iranrhdm

۸:۲۴

۲۵ تیر

thumnail
undefined️امان نامه برای فرزندان ام البنین سلام الله علیها
undefinedشمر با حضرت ام البنین سلام الله علیها از یک قبیله بودند. عصر تاسوعا شمر در برابر یاران امام حسین علیه السلام ایستاد و فریاد کشید: «پسران خواهر ما کجا هستند؟» منظور او حضرت عباس علیه السلام و برادران ایشان یعنی عبدالله، عثمان و جعفر بود.
undefinedحضرت عباس و برادران ایشان که نزد اباعبدالله ع نشسته بودند سکوت کردند و جواب شمر را ندادند. امام حسین علیه السلام فرمودند: «پاسخ او را بدهید، هرچند که فاسق است.»حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و برادران ایشان از خیمه بیرون آمده و فرمودند: «چه می‌گویی؟»
undefinedشمر گفت: «ای پسران خواهر ما! شما در امان هستید. خودتان را به‌خاطر حسین به کشتن ندهید و به فرمان امیرالمؤمنین یزید درآیید تا در امان باشید.»
undefinedحضرت عباس ع و برادرانشان پاسخ دادند : «دستت بریده شود ای شمر. امان‌نامه آورده‌ای؟ خداوند تو و امان‌نامه‌ات را لعنت کند. ای دشمن خدا! از ما می‌خواهی که برادرمان حسین ع فرزند فاطمه زهرا س و رسول خدا ص را رها کنیم و به فرمان لعنت شدگان و فرزند لعنت شدگان درآییم؟ هرگز! آیا ما در امان باشیم و فرزند پیغمبر را امانی نباشد؟!»
undefinedشمر با شنیدن پاسخ کوبنده حضرت عباس علیه السلام و برادرانش در حالی که خشمگین بود و ناسزا می‌گفت، به لشکرگاه خودش برگشت.#تقویم_محرم#امام_حسین_علیه_السلام#نهم_محرم#خواص_عاشورایی

@iranrhdm

۷:۴۸

thumnail
ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻧﯿﻤﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﺐ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻫﯿﺌﺖ ﺑﺮﻣﯿﮕﺸﺘﻢ ﻭ ﺩﻟﻢ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ. ﺑﻪ ﻣﺴﺠﺪ ﺟﺎﻣﻊ ﮔﻮﻫﺮﺩﺷﺖ ﺭﺳﯿﺪﻡ ﻭ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﮐﻨﺎﺭ ﻣﺰﺍﺭ ﺷﻬﺪﺍﯼ ﮔﻤﻨﺎﻡ ﻓﺎﺗﺤﻪ ﺍﯼ ﺑﺨﻮﺍﻧﻢ.ﺍﻭﻝ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻡ ﺩﺭﺏ ﻣﺴﺠﺪ ﺑﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ؛ ﺍﻣﺎ ﺟﻠﻮﺗﺮ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﻢ، ﺩﯾﺪﻡ ﺑﺎﺯ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﺷﺪﻡ. دیدم ﻣﺤﺴﻦ ﺗﮏ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ، ﺩﺭ ﺩﻝ ﺷﺐ، ﮐﻨﺎﺭ ﻣﺰﺍﺭ ﺷﻬﺪﺍ ﺧﻠﻮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺯﯾﺎﺭﺕ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧﺪ. ﺟﻠﻮ ﺭﻓﺘﻢ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﻼﻡ ﺍﺣﻮﺍﻝﭘﺮﺳﯽ، ﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﺮﺩﻡ ﻣﺰﺍﺣﻤﺶ ﺑﺎﺷﻢ. ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﺗﻨﻬﺎﯾﺶ بگذﺍﺭﻡ ﮐﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﺻﺤﺒﺖ ﻭ ﮔﻔﺖ : «ﮐﺎﺵ ﻣﺎ ﻫﻢ ﻣﺜﻞ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺪﺍ ﮐﺮﺑﻼﯾﯽ ﺑﺸﯿﻢ. ﮐﺎﺵ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺷﻬﯿﺪ ﺑﺸﯿﻢ. ﺍﻣﺎ ﻣﺎ ﮐﺠﺎ ﻭ ﺷﻬﺎﺩﺕ ﮐﺠﺎ؟»
#شهید_مدافع_حرم_محسن_کمالی
@iranrhdm

۹:۵۹

thumnail
گفت:انشاالله تاسوعا پیش عباسمممواما تاسوعا، عباس چه عاشقانه در آغوش کشید او را و بغل واکرد...
صدرزاده میگم،و چه زیبا لبیک گفت به هل من ناصر ینصرنی امام زمانش...
وای کاش روزیمان میشد چنین پرکشیدنی ...
اللهم الرزقنا
#قمر_بنی_هاشم#شهید_صدر_زاده@iranrhdm

۱۴:۱۸

۲۶ تیر

thumnail
#ظهرعاشورا
قصه ی ما به سر رسید...
#محرم@iranrhdm

۸:۳۴

thumnail
یزید چگونه به درک واصل شد ؟undefined@iranrhdm

۱۱:۳۹

۲۷ تیر

thumnail
undefinedشهید سید مرتضی آوینی:
undefined «بعضی ها ما را سرزنش می کنند که چرا دم از کربلا می‌زنید و از عاشورا؛ آنها نمی‏ دانند که برای ما کربلا بیش از آنکه یک شهر باشد یک افق است که آن را به تعداد شهدایمان فتح کرده ایم، نه یک بار نه دو بار، به تعداد شهدایمان!»
undefined منبع: کتاب «گنجینه آسمانی»

@iranrhdm

۷:۴۴

thumnail
undefined️وقایع روز یازدهم محرم _ قسمت اول
undefinedپس از شهادت امام حسین علیه‌السّلام ، کوفیان خيمه‏‌های امام را سوزانده و از به يغما بُردن جزئي‏‌ترين وسايل دريغ نكردند. عمر بن سعد به همراه یارانش تا ظهر روز 11 محرم در سرزمین کربلا ماندند و به تدفین کشتگان خود پرداختند.
undefinedآن‌گاه در حالی‌که اجساد بی سر و مطهر امام (ع) و یارانش را بر روی زمین رها کرده بودند، زنان و دختران سالار شهیدان را در برابر دیدگان هزاران دشمن با رویی گشوده و بدون چادر، بر شترهای بی‌جهاز سوار کردند و همانند اسیران کافر با غل و زنجیر به سوی کوفه حرکت دادند.
undefinedسپاه کوفه کاروان اسرا را از میان قتلگاه عبور دادند. تا داغ اهل بیت پیامبر (ص) را تازه کنند. پس آنان شروع به شیون و زاری کردند و به صورت‌های خویش می‌زدند. حضرت زینب (س) چون نظرش به بدن مبارک برادرش امام حسین علیه‌السلام افتاد، فرمود: یا محمداه صلى علیک ملیک السّماء؛
undefinedاین حسین توست که با اعضاى پاره‌پاره در خون خویش آغشته است، این‌ها دختران تواند که اسیر شده‌اند. .سکینه (س) دختر امام حسین (ع)، پیش آمد و جنازه پدر را در آغوش گرفت و به عزاداری پرداخت. گروهی از یاران عمر بن سعد پیش آمدند و او را به زور از پیکر پاک پدرش جدا کردند و کشان کشان نزد دیگر اسرا بردند.
#تقویم_محرم #امام_حسین_علیه_السلام #یازدهم_محرم
@iranrhdm

۱۲:۰۸

۲۸ تیر

thumnail
شھادت‌زَحمت‌داره‌،زحمت..!شھادت‌درد‌‌داره‌،دردِ‌بُریده‌شدن‌از‌همه‌ی‌ِ‌تعلقات‌دُنیا‌؛دل‌میخواهد،دلی‌که‌کَنده‌بشه‌از‌دنیا:)🫀!'.#شھادت

@iranrhdm

۶:۲۱

thumnail
سخنرانی برای سال ۱۳۴۸ است؛ شهید مطهری یک قرن از خیلی ها جلوتر بود. بعد از قتل عام هزاران کودک هنوز هم عده ای نفهمیدند..
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج @iranrhdm

۱۵:۴۸

۳۰ تیر

thumnail
undefinedسرلشکر خلبان عباس دوران، عقاب تیز پرواز آسمان ایران
undefined شهیدی که آوازه شجاعت و دلاوری هایش در دوران جنگ تحمیلی به کابوس مزدوران بعثی تبدیل شده بود.
○هواپیمای شهید عباس دوران بعد از بمباران پالایشگاه الدوره مورد اصابت موشک قرار گرفت، در حالی که می‌توانست خود را نجات دهد با شجاعتی مثال زدنی جنگنده را به ساختمان محل برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها به ریاست صدام کوبید و باعث لغو جلسه‌ و فضاحت صدام شد که می خواست عراق را غیرقابل نفوذ و امن نشان دهد.
undefined اسطوره ای است که به گفته کارشناسان نیروی دریایی عراق را به نابودی کشاند.فردی که در تعداد پرواز جنگی رکورد داشت و عراق برای سرش جایزه تعیین کرده بود.او با از خود گذشتگی، کاری کرد که اجلاس سران غیر متعهدها به علت فقدان امنیت در بغداد برگزار نشد.
#شهید_خلبان_عباس_دوران
@iranrhdm

۶:۴۸

thumnail
undefinedمصاحبـه شنیدنی با شهید شاهرخ ضرغام ملقب به حُر انقلاب...
undefinedبه فرموده امام حسین مکتب ما شهادت است...
undefined پیشنهاد دانلود به مناسبت روز چهارم محرم#امام_حسین #محرم

@iranrhdm

۹:۲۱

۳۱ تیر

thumnail
undefined لحظه ی شهادت شهید سرلشکر عباس دوران خلبان افسانه ای نیروی هوایی ارتش
@iranrhdm

۵:۴۵

thumnail
آنان کہ یك عمر مرده اند ،یك لحظه هم شھید نخواهند شد ..شھـادت یك عمر زندگے است ،نه یك اتفاق!!ای شھدا برای ما حمد بخوانید کہ شما زنده اید و ما مرده..تا ابد به شما مدیونیم...
‌‌#شهدای_خوشنام

@iranrhdm

۷:۲۱

thumnail
مراسم شب خاطره undefined
undefinedشبی با خاطرات دفاع مقدس
undefinedسه شنبه 2 مرداد ماه undefinedساعت : بعد از نماز مغرب و عشاundefinedمکان : موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ،سالن خلیج فارس

ورود برای عموم آزاد است ...undefined

@iranrhdm

۱۰:۰۶

۱ مرداد

thumnail
سالروزشهادت بسیجی مخلص وخوش اخلاق شهیدمحمدرضاجان نثاری
دروصیت خود چنین آورده،دست از رهبر عزیز ودلسوزمان برندارید واو را تنها نگذاریدسخنان خیرخواهانه او را بشنویدمبادا گوش به حرف یاوه گروهک ها و منافقین بدهیدبه یاد آخرت باشید و قیامت را درنظر بیاورید
پاس میداریم مقام همه شهدا را باذکر فاتحه مع الصلواتundefined


@iranrhdm

۵:۴۴

thumnail
undefinedبر اساس داستان واقعی
حتما تا انتها ببنید undefined

@iranrhdm

۹:۳۳

۲ مرداد

thumnail
undefined️سخن گفتن سر مبارك امام حسين علیه السلام با راهب مسيحى
undefinedحرکت پُررنج خانواده امام (ع) و همراهان، که از مدینه آغاز شد و به مدینه نیز ختم گردید، حدّاقل مسیری حدود ۴۱۰۰ کیلومتر است. در باب مسیری که کاروان اسرا را از کوفه به شام بردند درکتب تاریخی گزارشات ناقصی رسیده، اما دلایلی وجود دارد که مشخص می شود این کاروان را از مسیر بادیه برده‌اند که طی کردن آن حدود یک هفته به طول می انجامیده.
undefinedدر مسیر کوفه به شام ، در یکی از محل های استراحت (منزل) کاروان اسرا، راهبی مسيحی زندگی مي كرد. چون كاروان از دور نمايان شد او مشاهده كرد كه از سر مقدس امام (ع) نوري به سوي آسمان ساطع است. وي با پرداخت ده هزار درهم به کارگزاران ابن زیاد، براي مدت کوتاهی سر امام را با خود به داخل صومعه برد.
undefinedپس سر امام فرمود: «انا بن محمد المصطفی ، انا ابن علي المرتضی ، انا ابن فاطمه الزهرا، انا قَتيلُ‌ كَرْبَلا ، انا مظلوم كَرْبلا ، انا عَطْشانُ‌ كَرْبلا، انا وَحيدُ كَربَلا ....» «منم فرزند محمّد مصطفى ص ، منم فرزند على‌مرتضى ع، منم فرزند فاطمۀ زهرا س، منم شهيد كربلا، منم تشنۀ كربلا، منم تنهاى كربلا »
undefinedراهب صورت خود را بر چهره مبارك امام گذارد و با ناله و گریه شروع به صحبت کردن با سر بریده کرد. سپس سر امام حسین(ع) را با مشک و گلاب شستشو داد و شهادتین بر زبان جاری نمود و مسلمان شد. چون كاروان حركت كرد ديدند كه آن ده هزار درهم به سنگ تبديل شده است.
#تقویم_محرم #امام_حسین_علیه_السلام #خواص_عاشورایی

undefined@iranrhdm

۵:۳۵

thumnail
undefined فتح الفتوح این کشور چیست؟
undefinedصحبت‌های زیبای مقام معظم رهبری درمورد دفاع مقدس

@iranrhdm

۸:۲۰