عکس پروفایل مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل (آیساسنتر)م

مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل (آیساسنتر)

۳۱۸عضو
عکس پروفایل مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل (آیساسنتر)م
۳۱۸ عضو

مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل (آیساسنتر)

تحلیل‌های فنی و کارشناسی با نگاهی راهبردی، در حوزه‌ی مسائل بین‌الملل با محوریت تحریم
undefined سایت:www.isacenter.irundefined توییتر:https://twitter.com/ISACenter_irundefined تلگرام:https://t.me/isacenter

۱۰ اردیبهشت

thumnail
undefined صحبت‌های آقای محمد خانزاده، مدیر برنامه‌ی تحریم رژیم صهیونیستی در برنامه‌ی ثریا - قسمت اول
undefinedتوضیحاتی پیرامون برنامه‌ی تحریم، میزان و حجم همکاری شرکت‌های اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم و همچنین جزئیاتی از همکاری رژیم با ترکیه در این قسمت ارائه شده است.
undefinedبرای مطالعه‌ی گزارشات همکاری‌ شرکت‌های جهان اسلام با رژیم صهیونیستی به لینک زیر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/israelsanctionprogram/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#زنجیره_تامین
@isacenter

۴:۰۵

thumnail
undefined صحبت‌های آقای محمد خانزاده، مدیر برنامه‌ی تحریم رژیم صهیونیستی در برنامه‌ی ثریا - قسمت دوم
undefinedتوضیحاتی پیرامون شرکت اسرائیلی New Med Energy، که به عنوان گلوگاه زنجیره تامین گاز رژیم صهیونیستی شناسایی و اطلاعاتی در مورد همکار‌های این شرکت در جهان اسلام ارائه شده است.
undefinedبرای مطالعه‌ی گزارشات همکاری‌ شرکت‌های جهان اسلام با رژیم صهیونیستی به لینک زیر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/israelsanctionprogram/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#زنجیره_تامین_گاز#گلوگاه
@isacenter

۴:۰۶

۱۱ اردیبهشت

شناسایی گروه Delek، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه Delek را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. 
undefinedبزرگترین شرکت تابعه Delek Group، شرکت Delek – The Israel Fuel Corporation، یکی از بزرگترین زنجیره‌های پمپ بنزین در اسرائیل است. Delek Group همچنین صاحب امتیاز اکتشاف و استخراج نفت و گاز در سراسر دریای شمال و خلیج مکزیک است.
undefinedدر سال ۱۹۹۸، Yitzhak Tshuva، گروه Delek را از خانواده Recanati خریداری کرد. Delek Group در بورس اوراق بهادار تل‌آویو تحت نماد DLEKG، فهرست شده است. این شرکت قبلاً سهام عمده‌ای در شرکت واردات خودرو Delek Motors، شرکت مواد مغذی Gadot Biochemistry، شرکت نمک‌زدایی IDE Technologies و هلدینگ Phoenix Holdings داشت که همه آن‌ها بعداً فروخته شدند.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140302110900/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_گاز#زنجیره_تامین_نفت
@isacenter

۶:۰۷

۱۸ اردیبهشت

بررسی قوانین مکمل قانون امنیت ملی سال ۲۰۲۴ آمریکا
سید حامد ترابی - کارشناس تحریم‌شناسی
undefinedکنگره آمریکا، در تاریخ ۲۳ آپریل ۲۰۲۴، مجموعه‌ای از قوانین را به عنوان «قانون اعتبارات تکمیلی امنیت ملی سال ۲۰۲۴» تصویب کرد. این مجموعه قوانین در همان تاریخ به امضای رئیس‌جمهور آمریکا رسید و تبدیل به قانون شد. این مجموعه قوانین چنانکه در توضیحات آن آمده، شامل ۲۰ بخش و در واقع ۲۰ قانون جدا است.
undefinedقوانینی که نشان‌دهنده تمرکز امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۲۴ نیز می‌باشد. قوانینی در مورد امنیت اسرائیل و اوکراین، ایجاد محدودیت برای تیک‌تاک، ارائه گزارش‌هایی در مورد موسسات و شرکت‌های چینی در رابطه با قاچاق فنتالین، حمل‌ونقل و خرید نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و همچنین ابعاد نظامی چین و اعمال برخی محدودیت‌ها بر آن‌ها و در نهایت قوانینی در رابطه با تحریم‌های ایران و روسیه.
undefinedبسیاری از مفادی که در این مجموعه قوانین گنجانده شده، پیش از این در لایحه‌ای با عنوان «قانون صلح قرن ۲۱ از طریق قدرت» به تصویب مجلس نمایندگان رسیده بود، اما مسیر این قانون مستقلا پیش نرفت. بنابراین محتوای این لایحه در مجموعه قوانین تصویب شده ۲۴ آپریل گنجانده شد.
undefinedقوانین تصویب شده در کنگره آمریکا اگرچه از نظر تعداد زیاد است، اما از بعد فنی تحریم جدید برای ایران محسوب نمی‌گردد. چراکه بعد از کمپین فشارحداکثری و تحریم شدن کل اقتصاد ایران و روابط بانکی مرتبط با آن، عملا تحریم جدید به لحاظ حقوقی چندان معنادار به نظر نمی‌رسد و تنها تاکید بر اجرای تحریم‌های گذشته در قالب جدید یا با گسترش برخی مصادیق محدود است. البته این قوانین محدودیت‌های جدیدی می‌تواند علیه چین و روسیه ایجاد کند. اگرچه از بعد فنی این قوانین برای ایران جدید نیست اما این مجموع قوانین از نظر راهبردی بسیار مهم است.
undefinedبرای مطالعه‌ی گزارش به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140302180130/
@isacenter

۱۰:۱۳

۲۲ اردیبهشت

سرمایه‌گذاری شرکت اسرائیلی Delek Group، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی در قزاقستان و مصر
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه Delek را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
undefinedبعد از پژوهش در مورد شرکت اسرائیلی Delek ، مشخص شد که این شرکت در حوزه انرژی قزاقستان سرمایه‌گذاری کرده است. Delek Group در سال 2006 یک رابطه همکاری برای ساخت وسایل و دستگاه‌های نمک‌زدایی برای تاسیسات نیروگاه ملی قزاقستان به ارزش 14 میلیون دلار شکل داده است.
undefinedهمچنین شرکت اسرائیلی Delek، برای صادرات و واردات گاز از میدان گازی Tamar و میدان Leviathan با مصر نیز همکاری دارد. در متن خبر همکاری دو طرف ذکر شده که شرکت‌های Delek، Ratio Oil، و Isramco اعلام کرده‌اند علی‌رغم فشارها و نارضایتی‌ها، همکاری‌ها در حوزه گاز و صادرات به این کشور را ادامه خواهند داد.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/0140302290855/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#همکار_شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_گاز#درآمد_ارزی
@isacenter

۶:۰۵

۲۳ اردیبهشت

تغییر معادلات منطقه پس از طوفان‌الاقصی و ضرورت هشیاری ایران نسبت به آن
محمد کاظمی - کارشناس روابط بین‌الملل
undefinedخروجی‌های محافل فکری آمریکا بعد از طوفان‌الاقصی و به‌خصوص پس از عملیات وعده‌ی صادق حاکی از اقرار به این حقیقت است که پدیده‌ی «محور مقاومت» که ایران مولد، مربی و بهره‌بردار آن است، از حد گروهک‌هایی مجزا و موزاییکی با توان ایذایی محدود عبور کرده و به یک موجودیت شبکه‌ایِ پویا، استوار، چندلایه و دارای اشتراک در سطح اهداف عالی و راهبردی و دارای استقلال در سطح کنش‌های تاکتیکی تبدیل شده و دیگر نمی‌توان مثل گذشته با این پدیده برخورد کرد.
undefinedتمرکز کارشناسان آمریکایی اکنون بر ایجاد بینشی جدید در واشینگتن متمرکز شده است. بدیهی است که در صورت تحقق این تغییر، پیشنهادهای مطرح‌شده از سوی آمریکایی‌ها برای ایران با تغییراتی نسبت به گذشته هم‌راه خواهد شد و ممکن است ارائه‌ی برخی امتیازات که در گذشته ممنوع بود، اکنون در دستور کار مذاکره‌کنندگان آمریکایی قرار گیرد.
undefinedدر این شرایط،‌ ضروری است مسئولین کشور نظام فکری و تصمیم‌گیری خود را با این واقعیت نوپدید به‌روز کرده و جایگاه مناسب کشور را در تعاملات خارجی و معاملات بین‌المللی بشناسند و از سرمایه‌ی به‌دست‌آمده به بهترین وجه بهره برند.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/1140302230830/
@isacenter

۹:۱۰

۲۴ اردیبهشت

رقابت آمریکا و چین، منازعه‌ای بر سر نظم جهان در دهه‌های پیش رو
خانم فاطمه فهیمی - کارشناس روابط بین‌الملل
undefinedرقابت میان چین و آمریکا در سال‌های اخیر گسترش پیدا کرده است. وقتی به این رابطه از نزدیک نگاه و تحولات آن را دقیق‌تر و جامع رصد می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این رابطه دیگر صرفا رقابت دو شریک تجاری بر سر سهم بیشتر از بازار یکدیگر و یا رقابت دو قدرت اقتصادی بر سر سهم بیشتر از بازارهای ثالث نیست.
undefinedهر دو طرف هرچند حداقل در شرایط کنونی از داغ شدن این منازعه و تبدیل شدن آن به یک جنگ تمام عیار جلوگیری می‌کنند، اما هر دو آگاه هستند که این رقابت منازعه‌ای بر سر سهم بیشتر هر یک در مناسبات قدرت در دهه آینده و شکل‌دهی به این مناسبات و نظم جهانی حاصل از آن در دهه‌های پیش رو است.
undefinedامروز چالش میان چین و آمریکا به نقطه غیر قابل بازگشتی رسیده است. هر چند در یک سال گذشته طرفین سطح تعاملات دوجانبه را افزایش داده‌اند و نمایندگان دو طرف روابط چین و آمریکا را « با ثبات‌تر» یا «شروع به تثبیت» می‌خوانند اما باید توجه داشت که این ثبات در برابر سیاست‌های کلی دو کشور نیست.
undefinedاین تعاملات،به اصطلاح آمریکا برای ایجاد گاردریل‌هایی است که می‌تواند مانع از درگیری‌های ناخواسته میان دو کشور شود و عمدتا برای جلوگیری از بی‌ثباتی‌هایی است که سال گذشته بر سر بالون چینی و سفر نانسی پلوسی به تایوان رخ داد و این تنش‌زدایی‌ها نسبتی با سیاست‌های کلان، اصول و خطوط قرمز طرفین ندارد و لذا انتظار مصالحه و معامله میان این دو ساده اندیشی و به دور از واقع گرایی است.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/2140302241409/
@isacenter

۱۰:۵۶

۲۵ اردیبهشت

شناسایی شرکت اسرائیلی EAPC ، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه EAPC را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. شرکت خط لوله Eilat Ashkelon (ایلات–عسقلان)، که به عنوان شرکت خط لوله اروپا آسیا و با نام اختصاری EAPC هم شناخته می‌شود، چندین خط لوله نفت خام و فرآورده‌های نفتی پالایش شده، به‌ویژه خط‌ لوله Eilat Ashkelon را در اسرائیل اداره می‌کند. همچنین EAPC دارای دو پایانه نفتی دریایی و انبارهای ذخیره نفت در سرزمین‌های اشغالی است.
undefinedاین شرکت در ابتدا در سال 1968 به عنوان یک سرمایه‌گذاری مشترک بین رژیم‌صهیونیستی و ایران (در زمان حکومت پهلوی) با سهم 50 درصد برای هریک از طرفین جهت انتقال نفت خام از ایران به اروپا تشکیل شد. اما رژیم صهیونیستی پس از انقلاب اسلامی ایران و قطع روابط، این شرکت را ملی اعلام کرد. در سال 2015، یک دادگاه سوئیسی رژیم صهیونیستی را به پرداخت 1.1 میلیارد دلار به عنوان غرامت به ایران محکوم کرد؛ اما اسرائیل با این استدلال که این کار توسط قانون تجارت با دشمن منع شده است، از انجام آن خودداری نمود.
undefinedشرکت خط لوله EilatAshkelon یکی از مخفی‌ترین شرکت‌های رژیم صهیونیستی است. براساس گزارش فایننشال تایمز،EAPC از زمان تأسیس خود، تحت یک فرمان دولتی عمومی که امور آن را به صورت محرمانه نگه می‌دارد، فعالیت می‌کند. دولت رژیم صهیونیستی علت صدور این فرمان را مربوط به مسائل امنیت ملی می‌داند.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140302250732/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_گاز#زنجیره_تامین_نفت
@isacenter

۴:۱۹

۲۶ اردیبهشت

انتقال نفت به سرزمین‌های اشغالی توسط شرکت اسرائیلی EAPC، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی با همکاری ترکیه و جمهوری آذربایجان
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه EAPC را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
undefinedبراساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که شرکت خطوط لوله EAPC رژیم صهیونیستی، نفت جمهوری آذربایجان را به وسیله تانکرها، از ترکیه به بندر اشکلون، بندر این رژیم در دریای مدیترانه منتقل می‌کند. طی سالیان گذشته و از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دوکشور، آذربایجان منبع تأمین‌کننده 20 درصد نفت رژیم صهیونیستی بوده است.
undefinedبنا بر گزارش Bloomberg نفتکش Seaviolet که در مالت ثبت شده است، اخیراً یک میلیون بشکه نفت خام آذربایجان را از بندر جیحان ترکیه به بندر ایلات اسرائیل منتقل کرده است. از آنجایی که اسکله نفتی اصلی رژیم صهیونیستی در اشکلون، درجریان حملات حماس تخریب شد، بندر ایلات در دریای سرخ برای حمل و نقل نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابل ذکر است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه 21 سپتامبر 2023 به نقل از رسانه‌های ترکیه اذعان داشت که ترکیه و رژیم صهیونیستی به زودی گام‌های مشترکی را در زمینه حفاری انرژی آغاز خواهند کرد، و افزود که دو کشور شبکه‌های انرژی را ازطریق ترکیه به اروپا راه‌اندازی خواهند کرد.
undefinedباتوجه به منابع به‌نظر می‌رسد روش اصلی انتقال نفت جمهوری آذربایجان از ترکیه به رژیم توسط نفتکش‌ها است و پالایش این نفت بر عهده BAZAN Group است. اطلاعات BAZAN Group را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
برای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140302251700/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#همکار_شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_نفت#ترکیه#آذربایجان
@isacenter

۳:۱۸

۲۹ اردیبهشت

همکاری مصر با شرکت اسرائیلی EAPC، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه EAPC را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
undefinedشرکت گاز مدیترانه شرقی (EMG) شرکتی است که از دولت مصر امتیاز صادرات گاز به رژیم صهیونیستی را دریافت کرده است. این شرکت مالک و اداره کننده خط Arish–Ashkelon است. در سال 2005، یادداشت تفاهمی بین رژیم صهیونیستی و مصر در مورد واردات گاز از مصر از طریق شرکت EMG از طریق خط لوله گاز عرب امضا شد. این شرکت وضعیت ویژه‌ای دریافت کرد که به آن اجازه می‌داد گاز طبیعی را از شرکت‌های گاز مصر خریداری کند و آن را به عنوان بخشی از خط لوله العریش – اشکلون به کشورهای ساحل شرقی دریای مدیترانه بفروشد. عرضه گاز در ژوئیه 2008 آغاز شد.
undefinedدر سال 2019، شرکت ترانزیت سوخت اسرائیلی، شرکت خط لوله اروپا آسیا (EAPC) و شرکت EMG به توافقی دست یافتند که امکان استفاده از زیرساخت‌های EAPC را برای انتقال گاز به مصر را فراهم می‌کند. براساس این توافق مقرر شد تا گاز از طریق خط لوله زیردریایی EMG به طول 90 کیلومتر، (که به شبکه گاز رژیم متصل است) به شبکه گاز مصر در نزدیکی العریش منتقل شود. بر اساس این قرارداد، EMG با توجه به مقدار گاز طبیعی صادرشده از طریق خط لوله، مبلغی را به EAPC پرداخت خواهد کرد و این ترمینال را برای کل مدت صادرات به مصر اداره خواهد کرد. انتظار می‌رود این خط لوله سالانه هفت میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را منتقل کند.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/4140302261800/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#زنجیره_تامین_گاز#همکار_شرکت_اسرائیلی#مصر
@isacenter

۴:۳۸

۳۰ اردیبهشت

همکاری شرکت Petromal امارات با شرکت اسرائیلی EAPC، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه EAPC را که یک شرکت هلدینگ اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
undefinedطبق بررسی‌های صورت‌گرفته، مشخص شد شرکت Petromal امارات با این شرکت همکاری دارد. در سال 2020 شرکت دولتی اسرائیلی Europe Asia Pipeline Company (EAPC) برای مشارکت بر سر جریان انتقال زمینی MED-RED Land Bridge (MRLB)، و سرمایه‌گذاری مشترک بین Petromal (یک شرکت نفت و گاز مستقر در ابوظبی) و چند شرکت‌ اسرائیلی، تفاهم‌نامه الزام‌آور همکاری انرژی امضا کردند. این قرارداد شامل ذخیره و انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی از طریق شبکه خط لوله EAPC ، از مبدأ امارات و سایر بازارهای شرقی به غرب و از مدیترانه به خاور دور است.
undefinedدر این تفاهم‌نامه ذکر شده که MRLB در حال مذاکره با بازیگران اصلی در غرب و شرق برای قراردادهای خدمات بلندمدت است. طبق این تفاهم‌نامه، EAPC خدمات مدیریتی زیرساخت‌ها، امکان انتقال و ذخیره‌سازی نفت و فرآورده‌های نفتی را ارائه خواهد کرد.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/0140302291700/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#همکار_شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_نفت#امارات
@isacenter

۴:۰۴

۳۱ اردیبهشت

بررسی قوانین مرتبط با چین در قانون ایجاد اعتبارات تکمیلی اضطراری برای سال مالی منتهی به 30 سپتامبر 2024 و اهداف دیگر
خانم فاطمه فهیمی - کارشناس روابط بین‌الملل
undefinedاین قانون به دو بخش کلی تقسیم می‌شود و در واقع شامل مجموعه‌ای از قوانین مجزاست که چین، روسیه و ایران را هدف قرار می‌دهد. در کنار هم قرار گرفتن این مجموعه قوانین جدا از هم در کنار یکدیگر بیانگر پیوستگی صف‌ارایی است که آمریکا در مقابل خود می‌بیند.
undefinedدر بخش اول، قانون اعتبارات تکمیلی را برای بودجه دفاعی ۲۰۲۴ آمریکا برای حمایت از شرکای کلیدی امنیتی او یعنی اسرائیل، اوکراین و منطقه آسیا پاسفیک تعیین و بیانگر نقاطی است که آمریکا بیشترین احساس خطر را از آن‌ها در مورد امنیت ملی خود می‌کند. از این بسته اعتباری ۹۵ میلیارد دلاری حدود ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین، ۲۶ میلیارد دلار برای اسرائیل و حدود ۸ میلیارد دلار به منطقه آسیا پاسفیک اختصاص یافته است. در بخش دوم تحت عنوان قانون صلح از طریق قدرت، محدودیت‌ها و تحریم‌هایی را بر چین، روسیه و ایران اعمال می‌کند.
undefinedدر این گزارش، بخش‌های تخصیصات تکمیلی امنیتی هند و اقیانوس آرام 2024، قانون صلح از طریق قدرت قرن ۲۱، قانون محافظت از آمریکایی ها در برابر برنامه‌های کاربردی کنترل شده توسط دشمنان خارجی، قانون محافظت از داده‌های آمریکایی‌ها در برابر دشمنان خارجی 2024، قانون تحریم انرژی ایران- چین، بررسی شده است.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/1140302301700/
@isacenter

۳:۱۰

۵ خرداد

هاب غذایی؛ بسته تجاری جامع برای حل نیازهای راهبردی طرفین تجارت
فرشاد عواطفی - کارشناس امنیت غذایی
undefinedهاب یک کالا حتماً باید در برگیرنده تمام یا اکثر روش‌های تأمین و توزیع آن باشد چرا که هر بخش مقوم بخش‌های دیگر آن است. به عنوان مثال زمانی یک کشور به عنوان هاب غلات در سطح منطقه‌ای یا جهانی مطرح می‌شود که تجار صادرکننده بتوانند از مسیر و امکانات این کشور برای صادرات غلات خود استفاده، واردکنندگان بتوانند در این محل، غلات به میزان مورد نیاز و با قیمت مناسب پیدا، در صورت نیاز به نگهداری موقت یا طولانی مدت، از زیرساخت‌های این هاب استفاده و دست آخر در صورت نیاز بتوانند آن را فرآوری کنند.
undefinedیکی از اشتباهات راهبردی کارشناسان تمرکز صرف بر بخشی از هاب است که بیشترین ارزش افزوده را برای کشور به همراه خواهد داشت. هرچند هیچ کارشناسی با تولید درآمد بیشتر مخالف نیست ولی باید این موضوع را سنجید که آیا به فرض اگر تمام ظرفیت هاب به منظور فراوری گندم به آرد و بازتوزیع آن در منطقه استفاده شود، آیا کشورهای منطقه و هدف، تقاضای 10 میلیون تن آرد را دارند یا این کشورها کمافی‌السابق تقاضای واردات گندم و تبدیل تدریجی آن به آرد را دارند؟
undefinedضمن آن که از سمت تولید کننده یعنی روسیه، آیا تجار و صادرکنندگان گندم روسی قصد دارند مقصد گندم خود را به ایران تغییر دهند و آن را به صورت آرد به کشورها صادر کنند؟ یا آن که تعامل تاجر روسی با تاجر کشور هدف خود موضوعیت دارد و تبدیل ایران به محلی واسط برای تبدیل گندم به آرد برای مشتری گندم روسی دور از ذهن است؟
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/0140303050812/
@isacenter

۵:۰۳

۷ خرداد

شناسایی شرکت اسرائیلی Paz Oil Company، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه Paz Oil Company را که یک شرکت اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. Paz Oil Company Ltd (PZOL) بزرگترین شرکت سوخت رژیم صهیونیستی است. این شرکت بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی را از طریق شبکه‌ای از پمپ بنزین‌ها، LPG و گاز طبیعی را از طریق PazGaz که یکی از زیرمجموعه‌های خود است، توزیع می‌کند.
undefinedشرکت Paz Oil در سال ۱۹۲۲ تحت نام Anglo-Asiatic Petroleum فعالیت خود را آغاز کرد. در فاصله سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۵۸ بخشی از کمپانی Royal Dutch Shell بود و تحت نام Shell فلسطین فعالیت می‌نمود، که رنگ زرد موجود در لوگو و جایگاه‌های سوخت این شرکت نیز از همان سال‌ها باقیمانده است. در سال ۱۹۹۹ پس از چندین بار دست به دست شدن، Zadik Bino بازرگان صهیونیست اکثریت سهام شرکت را به دست آورد و نام آن نیز به Paz Oil تغییر یافت.
undefinedPaz، کافه‌ها و فروشگاه‌های ترکیبی را در بسیاری از پمپ بنزین‌ها از طریق زیرمجموعه خود اداره می‌کند. همچنین مالک سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Freshmarket و Super Yuda است. این شرکت دارای یک پالایشگاه در اشدود، پایانه‌های ذخیره و توزیع محصولات سوخت و شبکه‌ای در حدود 270 جایگاه سوخت‌رسانی است که این شرکت را به بزرگترین شبکه سوخت رسانی در سرزمین‌های اشغالی تبدیل کرده است. جزئیات مالی و میزان فروش این شرکت را می‌توانید در سایت مشاهده کنید.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/2140303071300/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#زنجیره_تامین_گاز#زنجیره_تامین_نفت#شرکت_اسرائیلی
@isacenter

۱۰:۳۳

۹ خرداد

همکاری اقلیم کردستان عراق و آذربایجان با شرکت اسرائیلی Paz Oil Company ، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، گروه Paz Oil Company را که یک شرکت اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.
undefinedدر 2014 گفته شد که پالایشگاه Paz Oil خریدار نفت اقلیم کردستان عراق است و این نفت از بنادر ترکیه به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده است. گفته شده حداقل چهار محموله مملو از نفت خام کردستان در می 2014 به سرزمین‌های اشغالی رفته است. منابع تجاری گفتند که کارخانه پالایش نفت اسرائیل (ORL) در حیفا و شرکت Paz Oil، مالکین یک پالایشگاه در نزدیکی اشدود، در 9 ماه گذشته حداقل دو محموله نفت از اقلیم خریداری کرده است. البته سخنگویPaz استفاده این شرکت از نفت خام اقلیم کردستان عراق را تکذیب کرد.
undefinedبه گزارش خبرگزاری aze.media در تاریخ 21 اکتبر 2023 نفتکش 900 فوتی سی‌ویولت (Seaviolet) با بیش از یک میلیون بشکه نفت سبک آذربایجان از پایانه جیحان ترکیه بارگیری شده است. به طور رسمی مقصد نفتکش بندر عقبه در اردن اعلام شده بود، اما چندین تاجر در گفتگو با بلومبرگ تایید کرده‌اند که محموله خریداری شده توسط پالایشگاه نفت اسرائیلی Paz Oil، در واقع به بندر ایلات واقع در شش کیلومتری عقبه تحویل داده خواهد شد.
undefinedبرای مطالعه‌ی کامل گزارش لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140303081600/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#همکار_شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_نفت#اقلیم_کردستان_عراق#آذربایجان
@isacenter

۲:۵۹

۱۲ خرداد

thumnail
در استانبول ترکیه، معترضان به شرکت دولتی نفت آذربایجان «سوکار» که حلقه‌ای مهم در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی است، یورش بردند. اطلاعات و جزئیات همکاری شرکت مذکور با رژیم صهیونیستی را می‌توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید.https://isacenter.ir/1140301110900/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#همکار_شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_نفت#زنجیره_تامین_گاز#آذربایجان
@isacenter

۷:۵۹

۲۰ خرداد

thumnail
اینفوگرافی شرکت اسرائیلی New Med Energy؛ فعال در زنجیره تامین گاز رژیم صهیونیستی
در این اینفوگرافی شما می‌توانید اطلاعات مهم شرکت اسرائیلی New Med Energy و همکارهای آن در جهان اسلام را مشاهده کنید.
برای دریافت نسخه‌ی با کیفیت لطفا به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/infography/0140303191034/
#برنامه_تحریم_رژیم‌_صهیونیستی#شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_گاز#همکار_شرکت_اسرائیلی#اینفوگرافی
@isacenter

۲:۵۶

thumnail

۲:۵۶

thumnail
undefined مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل برگزار می‌کند:
undefined نشست رهیافت‌هایی برای دولت آینده در حوزه‌ی سیاست خارجی با تمرکز ویژه بر مسئله‌ی تحریم
undefined به همراه معرفی بسته سیاستی از سمت مرکز برای دولت آینده در حوزه‌ی مواجهه با تحریم‌ها
undefinedمهمانان:دکتر ناصر هادیان - استاد روابط بین‌الملل و تحلیلگر مسائل استراتژیکآقای مسعود براتی - کارشناس اقتصاد بین‌الملل و تحریمدکتر حسن احمدیان - استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه تهران
undefinedدبیر نشست: امیرمحمد نوری بیات - مدیر مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل
undefined زمان: دوشنبه مورخ 21 خرداد 1403 - از ساعت 17 الی 19
undefinedمکان: خانه‌ی اندیشه‌ورزان
undefined ورود برای عموم آزاد است.
@isacenter

۱۳:۰۴

۲۲ خرداد

شناسایی شرکت اسرائیلی Alon Gas Energy Development Ltd، فعال در زنجیره تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی
undefinedمرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، شرکت Alon Gas Energy Development Ltd را که یک شرکت اسرائیلی فعال در حوزه‌ی نفت و گاز است، شناسایی کرد.
undefinedAlon Gas Energy Development Ltd از طریق شرکت‌های تابعه خود، در حوزه اکتشاف، توسعه و تولید نفت و گاز طبیعی در اراضی اشغالی مشغول است. این شرکت همچنین میعانات گازی نیز تولید می‌کند. مشتریان این شرکت، تولیدکنندگان خصوصی برق، مراکز صنعتی و شرکت‌های واسطه فروش گاز طبیعی هستند.
undefinedاین شرکت در 24 سپتامبر 2009 طبق قانون شرکت‌ها به عنوان یک شرکت خصوصی در سرزمین‌های اشغالی تأسیس و اوراق بهادار آن برای اولین بار در فوریه 2010 در بورس اوراق بهادار تل آویو معامله شد. این شرکت قبلاً با نام Alon Natural Gas Exploration Ltd شناخته می‌شد. Alon Gas Energy Development Ltd یکی از شرکت‌های تابعه Alon Israel Fuel Company Ltd است.
undefinedبرای مطالعه‌ی اطلاعات شرکت و جزئیات مالی آن، به سایت آیساسنتر مراجعه فرمایید:https://isacenter.ir/3140303221000/
#برنامه_تحریم_رژیم_صهیونیستی#شرکت_اسرائیلی#زنجیره_تامین_گاز#زنجیره_تامین_نفت
@isacenter

۷:۰۰