عکس پروفایل اخبار و اطلاعیه های روزا
۵۰۴ عضو

اخبار و اطلاعیه های روز

این کانال به انعکاس اخبار و اطلاعیه های مهم شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی اختصاص دارد .

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

بازارسال شده از معاونت سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو
thumnail
🔻 اعلام ساعت کاری مدارس، ادارات و بانک‌ها در سال جدید
سخنگوی دولت:🔹‏با تصویب هیئت دولت، از سال آینده آغاز به‌ کار مدارس متوسطه ساعت ۷:۳۰ و ابتدایی ساعت ۸:۰۰ خواهد بود.
🔹ادارات ۷:۰۰، بانک‌ها در سراسر کشور ۷:۳۰ و ادارات ستادی در شهر تهران هم به‌صورت شناور از ۷:۰۰ تا ۹:۰۰ شروع به فعالیت خواهند کرد./ خبرگزاری صدا و سیما
@niroo_tahghighat

۲:۱۴

thumnail
کسب سه رکورد بی‌سابقه تحقیقاتی شرکت توزیع برق خراسان رضوی در ۱۴۰۱
🔷 مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: به دنبال تلاش مضاعف و خاص کارکنان مجموعه ستاد و شهرستانهای زیر مجموعه، این شرکت در سال 1401 موفق به کسب سه رکورد بی‌سابقه در حوزه تحقیقات و مطالعات در سطوح استانی و ملی شد.
🔷 به گزارش روابط عمومی، تقی وحیدی افرود: نخستین رکورد کسب شده، انتخاب شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی به عنوان دستگاه برتر حامی شرکتهای دانش‌بنیان و اجرای طرحهای پژوهشی مسئله ‌محور از سوی استانداری خراسان رضوی بود.
🔷 مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی خراسان رضوی گفت: کسب این رتبه نتیجه تلاشهای همه کارکنان و دفاتر تخصصی حامی شرکتهای فناور و دانش ‌بنیان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی است.
🔷 وی کسب رتبه سوم کشوری در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو را از دیگر دستاوردهای شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در سال جاری ذکر و بیان کرد: در این راستا دفاتر ایمنی و کنترل ضایعات، فنی و مهندسی، اتوماسیون و هوشمندسازی، بازار برق، امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق، مدیریت دارایی های فیزیکی، مرکز پایش فهام، دفتر آموزش و برنامه‌ریزی نیروی انسانی و ... همکاری مناسبی داشتند.
🔷 وحیدی اظهار داشت: امسال به دنبال برگزاری نشستهای اتاق فکر با حضور معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و مشارکت دفتر تحقیقات و واحدهای منتخب ستادی با هدف انگیزه ‌بخشی به کارکنان برای مشارکت فعال در بیست و هفتمین کنفرانس بین ‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق، ۴۴ مقاله و ۹ کارگاه آموزشی در مجموعه ستاد و شهرستانها تهیه و به کنفرانس مزبور ارسال شد.
🔷 وی بیان کرد: از میان ۴۴ مقاله یاد شده، ۳۵ مقاله به دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ارسال شد که کارکنان این دفتر با توجه به تجارب چندین ساله در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی نسبت به ویرایش مقالات با هدف افزایش احتمال پذیرش آنها اقدام کردند.
🔷 وحیدی اضافه کرد: ۹ مقاله نیز توسط برخی از کارکنان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی رأساً و بدون ارسال به دفتر تحقیقات به طور مستقیم در سایت کنفرانس بین المللی شبکه های توزیع نیروی برق بارگذاری شد.
🔷 مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل پرداخت مشوق‌ها برای فعالیتهای تحقیقاتی گفت: در راستای افزایش انگیزه کارکنان برای انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی، نسبت به بازنگری دستورالعملهای گذشته اقدام شد تا با انگیزه‌ بخشی مضاعف به آنان روند فعالیتهای تحقیقاتی از دو جنبه کیفی و کمی شتاب بیشتری به خود بگیرد.
🔷 وحیدی اظهار امیدواری کرد که فعالیتهای علمی و پژوهشی در شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با تمرکز بر رفع چالشهای مساله‌ محور همراه با صرفه‌جویی‌ های اقتصادی بالا انجام شود.
🔷 وی گفت: سیاست شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی، حل مسائل و مشکلاتی است که بتواند در راستای رسالت و مأموریت شرکت باعث انجام خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مشترکین شود.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۲:۱۸

بازارسال شده از نیروآنلاین
thumnail
⭕️ سخنگوی صنعت برق خبر داد:
🔴 سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ تعیین شد
🔸سخنگوی صنعت برق از ابلاغ سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ خبر داد .
🔸هر ساله سقف قیمت بازار برق توسط هیأت تنظیم بازار برق ایران تعیین و توسط وزیر نیرو ابلاغ می شود. نیروگاه‌های حاضر در بازار برق، در هر ساعت قیمت را تا بیست پله و تا سقف قیمت ارائه می‌کنند که بر اساس مناقصه ساعتی در بازار عمده فروشی برای روز بعد، کمترین قیمت نیروگاهی برای پاسخ به میزان تقاضا در آن ساعت پذیرفته می‌شود.
🔸مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: وزیر نیرو مصوبه تعیین سقف قیمت بازار را برای سال ۱۴۰۲ در روز گذشته ۱۴۱/۱۲/۲۷ ابلاغ کرد.
🔸بر اساس این گزارش، کلیه نیروگاه‌های حاضر در بازار رقابتی برق می‌توانند قیمت عرضه برق را تا سقف تعیین شده از فردا ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ برای اول فروردین تا پایان سال ۱۴۰۲ ارائه کنند.
🔸سخنگوی صنعت برق افزود: سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ معادل ۱۰۶۰ ریال برای هر کیلو وات ساعت و آمادگی نیز مبلغ ۱۸۵ ریال بر کیلو وات تصویب شد.
🔰 مشروح خبر@niroonline

۲:۲۲

بازارسال شده از نیروآنلاین
thumnail
⭕️ سخنگوی صنعت برق خبر داد:
🔴 دستورالعمل توسعه بورس برق تا یک سوم مصرف برق کشور ابلاغ شد🔴 تابلو سبز تجدیدپذیرها راه‌اندازی می‌شود
🔸سخنگوی صنعت برق از ابلاغ دستور العمل جدید توسعه بورس برق توسط وزیر محترم نیرو خبر داد.
🔸بورس انرژی در سال ۱۳۹۱ راه‌اندازی شد و مشترکان برق بالای ۵ مگاوات، تاکنون امکان خرید برق از طریق بورس انرژی را داشتند. در سال جاری حدود ۱۲ درصد برق مصرفی کشور از طریق بورس و معاملات دوجانبه خریداری شده است.
🔸در همین حال سخنگوی صنعت برق از ابلاغ دستورالعمل جدید توسعه بورس انرژی توسط وزیر محترم نیرو خبر داد و گفت بر اساس این دستورالعمل مشترکان بالای یک مگاوات که قبلاً امکان خرید برق از طریق بورس برایشان فراهم نبود، می‌توانند در سال ۱۴۰۲ برق مورد نیاز خود را مستقیماً از طریق بورس انرژی خریداری کنند.
🔰 مشروح خبر@niroonline

۲:۲۲

بازارسال شده از نیروآنلاین
thumnail
⭕️ مدیرکل دفتر نظارت و بهسازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی:
🔴 ظرفیت نیروگاهی کشور به ۹۱ هزار مگاوات رسید/ ورود هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار تولید
🔸مدیرکل دفتر نظارت و بهسازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروگاه‌های کشور به حدود ۹۱ هزار مگاوات رسیده است، گفت: در طی سال جاری هفت هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید وارد مدار شده است.
🔸علی‌اصغر عبدلی با اشاره به اینکه امسال ۲۶ واحد نیروگاهی جدید به ظرفیت چهار هزار مگاوات وارد مدار شده است، افزود: علاوه بر این توان تولید برق ۲۸۶ واحد نیروگاهی موجود کشور نیز هزار و ۳۵ مگاوات افزایش یافته است که با انجام اقدامات یاد شده مجموعا حدود پنج هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است.
🔸وی افزود: همچنین امسال دو هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید از طریق واحدهای نیروگاهی بخش صنایع، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده وارد مدار شده است که مجموع این اقدامات افزایش هفت هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاهی کشور را به دنبال داشته است./ صدا و سیما
🔰 مشروح گفت‌وگو@niroonline

۲:۲۲

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
بهسازی شبکه برق روستای «خسروجرد» در سبزوار کامل شد
🔷 اصلاح و بهسازی کامل شبکه برق روستای خسروجرد شهرستان سبزوار با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال در مدت سه ماه انجام شد.
🔷️ در این مدت، ۶ هزار و ۵۰۰ متر شبکه فشار ضعیف در شبکه برق خسروجرد با کابل خودنگهدار عایق سه فاز تعویض و شبکه تقویت شد.
🔷 همچنین با همکاری دهیاری روستا، ۵۰۰ متر شبکه روشنایی جدید در معابر فاقد روشنایی روستا ایجاد و ۴۰ دستگاه چراغ LED با راندمان و کیفیت نور مطلوب و بالا در خیابان اصلی روستای خسروجرد نصب شد.
🔷 هدف از اجرای این طرح، افزایش کیفیت ولتاژ برق، عایق کردن شبکه، کاهش خطر برق گرفتگی و خاموشی ها، صیانت از درختان و محیط زیست، حذف نقاط کور و حادثه خیز در راستای کاهش حوادث و خسارات و افزایش رضایتمندی مشترکین عزیز است.
🔷️ با پیگیری مدیریت برق سبزوار، ۳۸۵ میلیارد ریال اعتبار اصلاح و بهسازی شبکه برق ۴۷ روستای دیگر نیز از محل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی جذب و طرحهای مربوطه در حال اجرا است.
🔷 طبق برنامه ریزی انجام شده، همه طرحهای فوق حداکثر تا دو ماه آینده تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
همایش ایمنی در مدیریت برق رشتخوار برگزار شد
🔷 همایش ایمنی با حضور هنه نیروهای اجرایی امانی و پیمانی مدیریت برق رشتخوار در محل سالن جلسات این مدیریت برگزار شد.
🔷 در این همایش از نیروهای بهره برداری مدیریت برق رشتخوار به جهت انجام امور محوله بدون حادثه در سال جاری قدردانی شد و مسئول اتفاقات و عملیات این مدیریت گزارشی از وضعیت شیفتهای نوروزی همکاران ارائه کرد.
🔷 احمد احمدی، مدیر برق رشتخوار نیز در این همایش گزارشی از اقدامات انجام شده در سال جاری و برنامه های در دستور کار برای سال آینده ارائه و بر رعایت نکات ایمنی و حضور منظم در ایام تاکید کرد.
🔷 در پایان این همایش از فعالیت کارکنان مدیریت برق رشتخوار که در طول سال جاری نکات ایمنی را سر لوحه کار خود قرار داده بودند، قدردانی و به سوالات کارکنان پاسخ داده شد.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
ارزیابی آمران به معروف از مدیریت برق رشتخوار
🔷 ارزیابان ستاد امر به معروف و نهی از منکر رشتخوار با حضور در مدیریت برق این شهرستان، وضعیت آن را به لحاظ رعایت مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی ارزیابی کردند.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
اجرای نظام 5s+1 در انبارک کارگزاری سبزوار
🔷 نظام آراستگی 5s+1 در انبارک کارگزاری شرکت «بهپویان امین منتظر» سبزوار به منظور ایجاد فضای مناسب، ساماندهی کالاها، نصب قفسه و لیبل گذاری کالاها انجام شد.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
۱۱۰ میلیارد ریال از مطالبات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی وصول شد
🔷 در پی سه روز برگزاری رزمایش وصول مطالبات توسط کارگزاریها در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ اسفندماه، طبق گزارش‌های رسیده از شهرستانها از هشت هزار و ۵۷ انشعاب بدهکار در شهرستانهای خراسان رضوی به میزان ۱۱۰ میلیارد و ۲۶۴ میلیون ریال از مطالبات این شرکت وصول شد.
🔷 به گزارش روابط عمومی، این موضوع در نشستی که روز شنبه ۲۷ اسفندماه بعد از برگزاری رزمایش سه روزه وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در محل شرکت پرواسازان برگزار شد از سوی مسئولان مربوطه مطرح گردید.
🔷 این نشست به منظور جمع بندی اقدامات انجام گرفته در رزمایش وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی و تبیین اهداف سال آینده کارگزاری‌ها با حضور «مهدی دهقان» معاون فروش و خدمات مشترکین، «مسعود نژاد عبدالله» مجری کارگزاریها، «مهدی شفیعی زاده» مدیر دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات شرکت و مدیران کارکزاریها برگزار شد.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
قدردانی مدیر عامل توانیر از شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی
🔷 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر طی نامه ای خطاب به مهندس محسن ذبیحی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از این مجموعه در زمینه رسیدگی به شکایات در طول سال ۱۴۰۱ قدردانی کرد.
🔷 به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، در نامه مهندس آرش کردی آمده است: از زحمات و تلاشهای ارزنده آن شرکت در خط مقدم جبهه خدمات دهی به ذینفعان صنعت برق در زمینه پاسخگویی به شکایات در طول سال ۱۴۰۱، صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و انتظار دارد در سال آینده نیز با استعانت از حضرت باریتعالی و با عزم و اراده مستحکم، استمرار و ارتقای خدمت رسانی شایسته به هموطنان شریف را سرلوحه اقدامات خود قرار دهید.
🔷 همچنین مقتضی است از همکارانی که نقش موثری در راستای کاهش میانگین مدت زمان پاسخگویی به شکایات ارجاعی به آن شرکت در سامانه سمات داشته اند، به نحو مطلوب قدردانی گردد.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
تجلیل از ۹۵۰ همکار بازنشسته شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی
🔷 همزمان با اسفندماه سال ۱۴۰۱ بنا به ابتکار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی مراسم تجلیل از ۹۵۰ همکار بازنشسته سال جاری و سنوات گذشته این شرکت در مشهد و سایر شهرستانهای خراسان رضوی برگزار شد.
🔷 به گزارش روابط عمومی، مدیر امور کارکنان و رفاه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در این باره گفت: این مراسم برای حدود دو هزار نفر شامل بازنشستگان و خانواده های آنان در ستاد و ۱۵ منطقه زیر پوشش شرکت شامل ۳۰ مدیریت برق برگزار شده است.
🔷 سید روح الله موسوی افزود: امسال ۲۵ نفر از کارکنان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی به افتخار بازنشستگی نائل آمدند که از آنان در این مراسم تجلیل شده است.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
قدردانی کانون بازنشستگان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از مهندس ذبیحی
🔷 پیرو جشن تجلیل و تکریم بازنشستگان ادوار گذشته شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی و خانواده هایشان که در روزهای پایانی امسال در محل ستاد و شهرستانها برگزار شد، هیات مدیره کارکنان بازنشستگان این شرکت طی نامه ای خطاب به مدیرعامل از این اقدام قدردانی کرده است.
🔷 به گزارش روابط عمومی، در نامه هیات مدیره کانون بازنشستگان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی خطاب به مهندس محسن ذبیحی آمده است: حلول سال نو و نوروز باستانی ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان را پیشاپیش تبریک گفته و به رسم ادب و احترام وظیفه خود می دانیم که از نگاه پدرانه و خیرخواهانه و توجه دلسوزانه و مهربانانه و حمایتها و الطاف بی دریغ جنابعالی نسبت به فرهیختگان و بازنشستگان عزیز تقدیر و تشکر نماییم.
🔷 همچنین از زحمات همکاران پرتلاش و خستگی ناپذیر در معاونت های محترم منابع انسانی، مالی و پشتیبانی و بویژه دفتر روابط عمومی و امور کارکنان، اداره رفاه و امور نظارت بر خدمات عمومی شرکت که برای تحقق و برگزاری اولین و کم نظیرترین گردهمایی پیشکسوتان و همسران آنان در شب نیمه شعبان در مشهد مقدس و سایر شهرستانهای تابعه استان، هماهنگی و برنامه ریزی و اجرای منسجم داشته اند، قدردانی و سپاسگزاری نماییم. 
🔷 در پایان صحت و سلامتی و تندرستی و عافیت دنیوی و عاقبت بخیری اخروی را برای جنابعالی و همه همکاران محترم از خداوند متعال مسئلت می نماییم.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

بازارسال شده از خبرنگار
thumnail
اجرای ۱۵ میلیارد ریال طرح بهسازی شبکه برق در خواف تکمیل شد
🔷 با تلاش گروه تعمیرات واحد بهره برداری مدیریت برق خواف، اجرای ۱۵ میلیارد ریال طرح سرمایه ای در این شهرستان به اتمام رسید.
🔷 در این راستا اجرای طرحهای بهسازی روستاهای «عباس آباد»، «نصرآباد» و «مزرعه شیخ» در ۶۵۰ متر شبکه فشار متوسط، ۲۰۰ متر شبکه فشار ضعیف با ظرفیت ۲۷۵ کیلووات در شهرستان خواف تکمیل و بسته شد.
🔷 همچنین در این مدت طرح نصب ترانس شهر «سده» با شبکه فشار متوسطی به طول ۳۲۰ متر و ظرفیت ۱۶۰ کیلووات برای رفع افت ولتاژ و نصب پنج ست خازن در نقاط مختلف شبکه برق در دستور کار واحد بهره برداری مدیریت برق خواف قرار گرفت که اجرای آن با موفقیت به پایان رسید.
☑️ دفتر روابط عمومی - ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱/ تلاش همه برای خاص بودن

۱۶:۴۰

thumnail
همکار عزیزم سالی دیگر را در کنار هم به پایان رسانیدیم و هر آنچه از تلخی و شیرینی اتفاق افتاد پشت سر می گذاریم و آرزو می کنم هر قدمی که در سال جدید بر می داریم، گامی بهتر و موثرتر برای شاد کردن دل مردم و ارایه خدمتی خالصانه تر باشد.آغاز سال ۱۴۰۲ را تبریک عرض نموده و سالی پر از خیر و برکت و شادی برای شما و خانواده عزیزتان آرزومندم. 🌷🌷🌷🌷

۲۱:۲۸

thumnail

رهبر انقلاب در پیام نوروزی سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» نام‌گذاری کردند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند.رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای پیام نوروزی خود، با اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت گفتند: نسیم معنویت در ماه مبارک رمضان شامل حال همه است و باید دل‌های خود را در معرض این نسیم الهی و معطر قرار دهیم.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با مروری کوتاه به سال ۱۴۰۱، این سال را همچون همه سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، همراه با عوارض گوناگون تلخ و شیرین دانستند و با تاکید بر اینکه اقتصاد مهمترین مسئله کشور در سال گذشته بود، افزودند: در قضیه اقتصاد نیزتلخی‌ها وشیرینی‌هایی بود، تلخی‌ها عمدتاً مربوط به تورم و گرانی بخصوص گرانی قیمت مواد خوراکی و لوازم اصلی زندگی است که افزایش زیادی پیدا کرده‌اند وبیشترین فشار آن به دهک‌های پایین جامعه وارد می‌آید.ایشان خاطرنشان کردند: البته در بخش اقتصاد کارهای خوب و سازندگی‌هایی انجام گرفته که باید به زندگی و معیشت مردم مرتبط شوند.رهبر انقلاب اسلامی، حمایت از تولید در سال ۱۴۰۱ با راه اندازی چند هزار کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل و همچنین افزایش شرکت‌های دانش بنیان وکاهش درصد اندکی از بیکاری را از جمله اقدامات مثبت در بخش اقصاد برشمردند و گفتند: یکی دیگر از نقاط خرسند کننده بخش اقتصاد در سال گذشته، نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای تولیدگران دولتی و غیر دولتی و جلسه با تولیدگران عمده کشور در حسینیه امام خمینی(ره) بود.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید براینکه قضاوت ایشان درباره اقدامات تولیدگران کشور مثبت است، به رشد برخی شاخص‌های اقتصادی نیز اشاره کردند و افزودند: در بخش بیمه، شاخص‌ها خوب است و در بخش‌های مربوط به آب، گاز، راه، و محیط زیست کارهای خوبی انجام گرفته است.ایشان گفتند: با تاکید می‌گویم، کارهای خوبی که در بخش اقتصاد انجام گرفته باید منجر به گشایش در زندگی و سفره مردم بویژه طبقات ضعیف شود واین موضوع هم جز با برنامه‌ریزی دقیق و استمرار این کارها، امکان پذیر نیست.رهبر انقلاب اسلامی درباره ارزیابی از وضعیت اقتصادی کشور این نکته را متذکر شدند که باید در ارزیابی‌ها، تلخی‌ها و شیرینی‌ها را کنار یکدیگر دید و مجموع آنها را محاسبه کرد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید براینکه مشکلات اقتصادی فقط مخصوص ایران نیست بلکه تقریبا همه کشورها از جمله کشورهای دارای اقتصاد قوی و پیشرفته نیز گرفتار مشکلات اقتصادی و حتی ورشکستگی بانکها و بدهکاری‌های فوق‌العاده هستند، گفتند: مسئولان دولتی و همچنین فعالان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا با کاسته شدن تلخی‌ها و افزایش موفقیت‌ها، امسال یک سال شیرین برای ملت ایران باشد.ایشان درخصوص سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کردند: مسئله اصلی و محوری کشور در سال جاری نیز، اقتصاد است. البته این به معنای نبود مشکل در بخش‌های دیگر نیست. در کشور مشکلات گوناگونی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی وجود دارد اما اگر دولت و مجلس و فعالان اقتصادی و گروه‌های مردمی جوان و پرانگیزه تمام تلاش خود را برحل مشکلات مردم قرار دهند، بسیاری از مسایل دیگر نیز حل خواهند شد.رهبر انقلاب اسلامی، حل مشکلات مردم را در گرو فعالیت‌های بنیانی و اساسی اقتصادی همچون تولید و کارهای انسانی همچون مواسات و همیاری‌های مردمی و کمک به طبقات ضعیف جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: از دیگر کارهای اساسی در کنار تولید، موضوع مهم سرمایه‌گذاری است که باید مسئولان دولتی و بخش خصوصی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عقب ماندگی کشور در زمینه سرمایه‌گذاری در دهه نود تاکید کردند: یکی از خلاءهای جدی موضوع سرمایه‌گذاری است که باید با برنامه‌ریزی زمینه آن فراهم و انجام شود .ایشان افزودند: من با در نظر گرفتن همه این جهات بخصوص موضوع تورم بعنوان مشکل اصلی و همچنین تولید بعنوان یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهارتورم و رشدتولید» اعلام می‌کنم.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: باید مسئولان و فعالان اقتصادی و فعالان مردمی و فرهنگی و همچنین صداوسیما که وظیفه فرهنگ‌سازی را برعهده دارد، همه همت خود را بر این دوموضوع قرار دهند تا در درجه اول تورم مهار شود و کاهش یابد و در درجه بعد زمینه افزایش تولید فراهم گردد.رهبر انقلاب اسلامی در پایان پیام نوروزی خود ضمن ابراز ارادت به حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج)و طلب علو درجات برای روح مطهر امام بزرگوار و شهدا، از خداوند متعال خوشبختی و شادی و نوروزی ملت ایران در سال جدید را مسئلت کردند.
 

۲۲:۰۷

۲ فروردین

بازارسال شده از روابط عمومی های آب و برق
thumnail
وزیر نیرو در پیام نوروزی اعلام کردخدمتگزاری صنعت آب و برق کشور در سال 1402 پرتوان‌تر از گذشته ادامه خواهد یافت
وزیر نیرو در پیام نوروزی خود به مناسبت فرارسیدن سال جدید تاکید کرد: تلاش‌های بی وقفه خادمان مردم در صنعت آب و برق کشور در سال 1402 پرتوان‌تر از گذشته ادامه خواهد یافت.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام نوروزی علی اکبر محرابیان بدین شرح است:
https://news.moe.gov.ir/News-List/80866

۸:۰۴

۳ فروردین

🔰 مروری بر بیانات رهبر انقلاب در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ۱۴۰۲/۰۱/۰۱

💠درباره تحوّل
🔄تحوّل یعنی دگرگونی.
🚨آنچه دشمن دنبالش است و اسمش را دگرگونی میگذارد، عبارت است از تغییر هویّت جمهوری اسلامی❌هدف آنها حذف همه‌ی چیزهایی است که مردم را به یاد انقلاب و به یاد اسلام می‌اندازد؛ اسلام ناب و اسلام انقلابی.📍به طور خلاصه، هدف دشمن تبدیل مردم‌سالاریِ اسلامی به یک حکومت باب میل استکبار است.
❇️آنچه بنده از کلمه‌ی تحوّل به عنوان تحوّل اراده میکنم، عبارت است از: ✅تغییر بخشها و نقاط معیوب؛ چه در نظام اسلامی، چه در جامعه‌ی ایرانی.

🏷️ملزومات تحول:
1️⃣ #اعتماد_به‌نفس_ملّی👌ملّتی که اعتماد به نفس دارد، میتواند اقدامات تحوّلی را بخوبی به سرانجام برساند؛ 🗣️مسئولان این ملّت هم جرئت میکنند که دم از تحوّل بزنند و اقدام به تحوّل بکنند.
2️⃣ #هوشیاری ⭕️اگر هوشیار نباشیم، غافل باشیم، به عنوان تحوّل، به نام تحوّل ممکن است به نقاط قوّت خودمان ضربه بزنیم.

🏷️ #نقاط_قوّت جامعه‌ی ما چیست؟
↙️یکی از مهم‌ترین نقاط قوّت: 📌استحکام بنیه‌ی درونی نظام اسلامی و ملّت ایران
⁉️نشانه‌ی این استحکام چیست؟1️⃣غلبه‌ی ملّت ایران بر زنجیره‌ی خصومتهای پی‌درپیِ چندده‌ساله و مقاومت در مقابل توطئه‌های بزرگ2️⃣پیشرفتهای بزرگ ملّت ایران♦️همه‌ این پیشرفتها در دوران تحریم بود:❇️پیشرفتهای علمی و فنّاوری [در زمینه‌:]🔹نانو🔸زیست‌فنّاوری🔹سلامت🔸هسته‌ای🔹هوافضا🔸دفاعی❇️پیشرفت در حوزه‌ی زیرساخت‌های کشور❇️پیشرفت در حوزه‌ی روابط خارجی

👇امّا در کنار اینها نقاط ضعفی هم وجود دارد.
🏷️درباره #نقاط_ضعف کشور ⭕️بخشهایی که نیاز به تحول دارند:
1️⃣اقتصاد کشور📍اقتصاد کشور انصافاً یکی از نقاط ضعف ما است.❌مشکلات اقتصاد ما:📌تصدّی‌گری دولتی📌وابستگی به صادرات نفت خام📌وابستگی به دلار📌رشد اقتصادی ضعیف در دهه ۹۰📌فکر نکردن روی راه‌های مشارکت مردم در مسائل اقتصادی📌کم‌تحرّکی در تجارت خارجی
📉مهار تورّم متوقّف است به افزایش تولید و افزایش تولید، دست مردم است.

2️⃣بخش تقنین🔍سیاستهای کلّی تقنین ابلاغ شده است؛ این سیاستها بایستی مورد توجّه قرار بگیرد و #قانونگذاری به شکل کامل و #سنجیده‌تر از آنچه امروز انجام میگیرد، انجام بگیرد.
↙️در جنگ ترکیبی، دشمن از:⭕️رسانه⭕️عامل فرهنگی⭕️عامل امنیّتی⭕️نفوذ⭕️عامل اقتصادی
🔻استفاده میکند برای اینکه ملّت را:👈در محاصره قرار بدهد، 👈دچار یأس کند، 👈از نیروی خودش غافل کند.
👊ملّت ایران به همه‌ی کسانی که در اغتشاشات اخیر [مردم را] تحریک کردند یا از اغتشاشات حمایت کردند، سیلی زد و به حول و قوّه‌ی الهی در آینده هم ملّت ایران به دشمنانش سیلی خواهد زد.

🎙️بنده قاطعاً اعلام میکنم که ملّت ایران: ✅قوی است✅در حال پیشرفت است✅قادر بر رفع عیوب خود است✅قادر به ایجاد تحوّل است✅جبهه‌ی مقاومت را حمایت میکند.
♦️ما حمایت از جبهه‌ی مقاومت را صریحاً اعلام میکنیم و حضور در جنگ اوکراین را قاطعاً رد میکنیم. جنگ اوکراین را در واقع آمریکا راه انداخت؛ برای گسترش ناتو به سمت شرق.

🏷️درباره بعضی عیوب خود ما مردم که باید برطرف شود
1️⃣اسراف2️⃣تجمّل‌گرایی افراطی3️⃣تعصّب نداشتن درباره‌ تولیدات داخلی 4️⃣نبود اغماض و گذشت در جاهایی که لازم است

💠یک توصیه مهم
✅ همه‌ی کسانی که توانایی سخن گفتن با مردم را دارند و رسانه در اختیارشان است، #امیدآفرینی کنند.📌امیدآفرینی، خودفریبی نیست... در کنار بیان ضعفها بایستی امیدآفرینی هم بشود، آینده و افق روشن در مقابل چشم قرار بگیرد و نشان داده بشود.
❇️وضع ما بحمدالله وضع خوبی است... درست عکس وضعیّت ما را امروز در این منطقه، دشمن سرسخت ما یعنی دولت آمریکا دارد... متحیّرند که در منطقه بمانند یا از منطقه بروند.
🍀خدا را شکر میکنیم بر اینکه راه ما روشن است، بصیرت ما برجا است، گامهای ما بحمدالله محکم و استوار است و دشمن ما دچار ضعف است.
🟩 پروردگارا! روز‌به‌روز بر این موفّقیّتها بیفزا. پروردگارا! امام بزرگوار ما را که این راه را به روی ما باز کرد، با اولیائت محشور کن. پروردگارا! شهدای عزیز ما را که توانستند این حرکت عظیم را به نتیجه برسانند، با پیغمبر، با شهدای صدر اسلام محشور بفرما. پروردگارا! قلب ولیّ‌ات و حجّتت، ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) را از ما راضی کن؛ دعا و شفاعت او را شامل حال ما بفرما؛ ملّت ما را همواره سربلند و عزیز و خوشبخت قرار بده.

۰:۴۲

بازارسال شده از معاونت سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت نیرو
thumnail

@niroo_tahghighat

۰:۴۸

۴ فروردین

thumnail
درساعت زمین، برای زمین، یک ساعت کمتر برق مصرف کنیم
🔶 تمامی ساختمان های توزیع برق خراسان رضوی همزمان با ساعت زمین، به مدت یک ساعت خاموش خواهند شد. 🔷 مشترکان برق استان نیز با پیوستن به رویداد جهانی ساعت زمین با کاهش مصارف غیرضروری برق از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه شنبه، پنجم فروردین ماه 1402 همبستگی و همراهی خود را با جامعه جهانی در کاهش مصرف انرژی و مبارزه با گرمایش کره زمین اعلام خواهند کرد.
🔸شنبه؛ پنجم فروردین ماه ۱۴۰۲؛ آخرین شنبه ماه مارس میلادی، مصادف با ساعت زمین؛ رویدادی بین‌المللی است که طی آن ساکنان کره زمین در راستای جلب نظر جهانیان به منظور مبارزه با گرمایش و تغییرات اقلیمی و پاسداشت محیط زیست، در حرکتی هماهنگ به مدت یک ساعت مصرف برق خود را کاهش خواهند داد.

۲۰:۳۹