ا

اخبار

۱۷عضو

۲۳ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
استاندار لرستان: طرح کاداستر به عنوان یک طرح ملی و مهم در مدیریت زمین و مسکن
صبح امروز آخرین وضعیت نقشه های کاداستر ثبتی به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد.
‌ به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،دکتر خادمی طرح کاداستر را به عنوان یک طرح مهم وملی در مدیریت زمین و مسکن معرفی کرد و افزود: این طرح موجب شفافیت در امور شده و از اختلافات احتمالی و سوء استفاده افراد سودجو در امر زمین و مسکن جلوگیری می‌کند.
استاندار لرستان از جمله ویژگی‌های مهم اجرای طرح کاداستر را رفع مشکلات ناشی از تداخلات مالکین حقیقی و حقوقی ،مشخص شدن حدود، جلوگیری از اختلافات مالکین و افزایش امنیت در جامعه عنوان کرد.
دکتر خادمی با تاکید بر اجرای طرح کاداستر به عنوان اولویت مهم ثبت اسناد و املاک استان ، مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط از جمله؛ راه وشهرسازی، جهاد کشاورزی ،منابع طبیعی و ... را مکلف کرد که در برنامه ریزی‌های استانی، این موضوع را مورد توجه قرار دهند و همکاری لازم را در روند اجرای طرح انجام دهند.
استاندار لرستان افزود: با توجه به انجام بخشی از این طرح در سال گذشته ،طولانی شدن اجرای این طرح به بهانه های مختلف مطلوب نیست و تاخیر در اجرای آن خسارت زیادی دارد، بنابراین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با تمهید شرایط لازم و با همکاری همه مراجعی که در اجرای این قانون وظایفی را عهده دار هستند، وظیفه دارند که این موضوع را در اولویت قرار دهند و با رفع مداخلات و استفاده از نیروی متخصص و همه ظرفیت های موجود اقدام کنند.
در این جلسه ضمن آسیب شناسی ،بررسی مشکلات و موانع اجرای طرح ، راهکارهای تسریع در اجرای آن در سه حوزه راه و شهرسازی، منابع طبیعی و تداخلات مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است؛ کاداستر، نقشه‌ای ثبتی دارای ارزش حقوقی است که مرزها و مالکیت قطعات زمین را نشان می دهد و منبع اصلی داده ها در اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است. برخی از نقشه های کاداستر جزئیات بیشتری را نشان می دهد؛ مانند نام ناحیه، شماره شناسایی منحصر به فرد برای هر واحد ملکی، گواهی شماره عنوان، موقعیت ساختارهای موجود، شماره بخش، نام خیابان های مجاور، ابعاد مرز ها راهم در بر می گیرد.

۳:۲۰

۲۴ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
در حوزه سلامت، اولویت بر حفظ جان مردم است
دکتر ثمینی: در شرایط کنونی به لحاظ وضعیت قرمز استان، اطلاع رسانی نقش مهمی در اجرای محدودیت های هوشمند بر عهده دارد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان شورای اطلاع رسانی استان به ریاست دکتر ثمینی، با حضور اعضای ستاد برگزار و در ادامه گزارش اقدامات صورت گرفته توسط اعضا ارائه شد .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در حاشیه این جلسه گفت: اولویت اول ما در حوزه سلامت، حفظ جان مردم می باشد و در این شرایط که وضعیت استان به لحاظ بیماری کرونا قرمز است اطلاع رسانی نقش مهمی در اجرای محدودیت های هوشمند بر عهده دارد .
دکتر ثمینی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، هر گونه تجمع در وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است و در صورت بروز تخلف، اماکن مربوطه پلمپ خواهد شد .
وی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در روزهای اخیر، یاد آور شد: روند بیماری در استان افزایشی است و ویروس جهش یافته انگلیسی با سرعت بیشتری منجر به ابتلا و مرگ می شود که شرایط ایجاب می کند در زمینه اعمال محدودیت های هوشمند بیش از پیش با هم همکاری کنیم .
معاون استاندار لرستان با بیان اینکه فضای مجازی ظرفیت مناسبی در زمینه اطلاع رسانی است، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، می‌توان فعالیت ها و مراسم مربوط به این ماه را از طریق فضای مجازی پوشش داد تا از حضور مردم در تجمعات در شرایط کرونایی جلوگیری شود .
دکتر ثمینی افزود: رعایت موازین روزه داری و پرهیز از هرگونه حرمت‌شکنی در این ماه مورد انتظار است و در صورت ارتکاب به روزه‌خواری به هر دلیل، مکلف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم .
وی همچنین از زحمات فرمانداری‌ها و بخشداری ها در ایام ثبت نام از داوطلبان تقدیر کرد و گفت: مجموعا حدود ۸۰۰۰ نفر برای شوراهای روستاها در استان ثبت نام کرده اند که پس از بررسی ها آمار نهایی اطلاع رسانی می شود .

۳:۰۸

۲۵ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
جلسه پیگیری احیاء و فعال سازی سامان کاشی بروجرد برگزار شد .
undefinedجلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه سامان کاشی بروجرد در محل دفتر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به ریاست رئیس کمیسیون و با حضور گودرزی نماینده مردم شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره تصفیه ورشکستگی تهران و مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری برگزار گردید.
undefinedدر این جلسه پس از بررسی مباحث مورد نظر، برنامه زمانبندی راه اندازی مجدد سامان کاشی در دستور کار قرار گرفت. گفتنی است بنا به دستور استاندار لرستان مبنی بر تمرکز ویژه برای احیاء مجدد واحدهای بزرگ اقتصادی استان، تاکنون راه اندازی و آغاز فعالیت مجدد واحدهای اقتصادی مانند شرکت پرس ایران، کاشی جم بروجرد، شیشه لرستان، فولاد چدن دورود، مجتمع فولاد خرم آباد(مقامی)، نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد، الکل فجر لرستان و هتل شاپورخواست عملیاتی شده است .
همچنین در یکسال اخیر با پیگیری های صورت گرفته بالغ بر ۲۵ واحد تملیکی بانکی نیز تعیین تکلیف و به متقاضیان جدید واگذار شده است .‌

۳:۰۹

۲۶ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
لزوم انسجام و همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مهار پیک چهارم کرونا
استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با تاکید بر همراهی و همکاری همه مسئولان بر لزوم انسجام و همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مهار پیک چهارم کرونا تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص وضعیت ابتلاء به بیماری ،آمار بستری و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان، گفت : متاسفانه شرایط استان کاملا وضعیت ناخوشایندی است و این شرایط رو به وخامت و افزایش تعداد مبتلایان است.
دکتر خادمی در خصوص اقدامات درمانی گفت: اقدامات لازم در استان انجام شده ، تجهیز بیمارستان ها در دستور کار قرار گرفته و امکانات مورد نیاز تا حد توان درسطح استان فراهم شده و تاکید شده تا مراقبت از بیماران با کیفیت بیشتری دنبال شود.
وی با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها گفت: در حال حاضر نزدیک به هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و اگر این عدد ۲۰ درصد افزایش یابد ظرفیت تکمیل خواهد شد.
استاندار لرستان با تاکید بر همراهی مردم گفت: تنها راهی که در این شرایط برای مدیریت اوضاع می تواند موثر باشد،کمک و همراهی مردم و نظارت و برخورد قاطع دستگاه هاست که هر دو کار را باید با هم انجام دهیم و لازم است دستگاه‌های اجرایی و نظارتی همچون گذشته وظایف خود را با شدت بیشتری انجام دهند و اصناف غیر ضروری نسبت به تعطیلی اقدام کنند.
استاندار لرستان در خصوص ساعات کار ادارات گفت: این موضوع به فرمانداری‌ها محول شده و از روز شنبه به طور آزمایشی به مدت سه روز ساعات کار ادارات از ۹ صبح آغاز خواهد شد تا آثار آن ارزیابی شود.
دکتر خادمی با اشاره به گذرا بودن پیک چهارم بیماری کرونا از اعضای ستاد استانی خواست تا در این ایام سخت با انسجام و همکاری مانع از اوج گیری این پیک شده و لازم است برای اینکه بیماری در یک روند معقول عبور کند همه ی اعضاء مسئولانه کمک و همکاری کنند و تصور نکنند که بهداشت و درمان، استانداری یا فرمانداری صرفا متولی این امر است.
وی افزود: همه کارمندان و کارکنان نظام جمهوری اسلامی در مقابل این موضوع مسئولیت برابر دارند و همه باید پیگیری کنند تا با همکاری مردم زنجیره شیوع و انتقال این بیماری قطع شده و انشاالله بتوانیم هرچه سریعتر به فضای عادی جامعه و کسب و کار برگردیم.

۳:۱۵

۲۸ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
تغییری درنقشه جغرافیایی استان صورت نگرفته است
بدنبال انتشار مطلبی در فضای مجازی تحت عنوان الحاق بخشی از حوزه جغرافیایی استان لرستان به استان اصفهان ، مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری گفت:هیچ گونه تغییری درنقشه جغرافیایی استان صورت نگرفته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان و به نقل از بیرانوند،مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری لرستان؛چند روزی است در فضای مجازی مطالبی با مضمون ایجاد تغییرات و الحاق بخشی از حوزه جغرافیایی شهرستان الیگودرز به استان اصفهان مطرح شده که این موضوع نگرانی هایی برای مردم شریف و نخبگان استان بوجود آورده است.
وی افزود: لازم می دانیم جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را در این خصوص به سمع و نظر هم استانی های محترم برسانیم.
هرگونه تغییر در واحد‌های تقسیمات کشوری دارای فرایند خاصی است که ابتدا به ساکن از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها پیشنهاد مورد نظر به استانداری ارسال مب شود، استانداری (دفتر سیاسی و تقسیمات کشوری) در خصوص آن طرح، مطالعات لازم را که شامل نقشه جغرافیایی، جمعیت، مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است را در دستور کار قرار داده طرح اولیه را تنظیم کرده و با امضای استاندار یا معاون سیاسی به وزارت کشور ارسال می نمایند.پس از بررسی طرح در دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور، اگر طرح مذکور شرایط لازم را داشته باشد در دستور کار قرار می گیرد .گفتنی است در خصوص الحاق و انتزاع بخشی از حوزه جغرافیایی بین استانها باید هر دو استان نسبت به این موضوع موافقت کنند و تمام شرایط فراهم شده و در کمیسیون سیاسی دفاعی دولت مطرح و اگر مورد موافقت قرار گرفت برای تائید نهایی به هیات دولت ارسال و در صورت تصویب ابلاغ می گردد .
لذا تاکنون هیچ گونه طرح یا پیشنهاد الحاق یا انتزاعی در استانداری لرستان مطرح نشده و در ضمن مدیران و مسئولین استان با هر گونه طرحی که باعث شود بخشی از خاک لرستان به استانهای همجوار الحاق شود صد در صد مخالف هستند و تاکنون نیز هیچ گونه تغییری درنقشه جغرافیایی استان صورت نگرفته است.
بیرانوند خاطرنشان کرد: دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری طی مکاتبه ای که با دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور داشته است در اسرع وقت تکذیبیه مدیر کل محترم تقسیمات کشوری وزارت را در این رابطه به اطلاع مردم شریف استان به صورت مکتوب می رساند .undefinedLorestan-news.ir

۵:۱۱

thumnail
مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا
چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست استاندار لرستان و با حضور اعضا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان مصوبات این جلسه که از شنبه ۲۸ فروردین لازم الاجرا می باشند به شرح زیر است:
۱- مقرر گردید اداره کل صنعت معدن و تجارت پیشنهادات خود را برای کمک به اصناف آسیب دیده از بیماری کرونا، جمع بندی و به دبیرخانه ستاد استانی جهت طرح و پیگیری از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال نماید.۲- مقرر گردید بانک ملی به عنوان رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان اقدامات و پیگیری‌های لازم را جهت جلوگیری از اقدامات حقوقی با هدف ممانعت از برگشت چک های صادر شده توسط اصناف طی دو هفته اخیر( تعطیلات اصناف به دلیل شرایط قرمز) انجام دهد.۳- مقرر گردید دادگستری استان با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای اصناف و مشاغل بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ترتیبی اتخاذ نماید تا پایان وضعیت قرمز و تعطیلی اصناف ، اقدامات قضایی و حقوقی بر روی چک های برگشت خورده اصناف اعمال نگردد.۴- مقرر گردید اداره کل صمت و اتاق اصناف از ظرفیت اتحادیه های صنفی در راستای تعطیلی مشاغل تعیین شده در شرایط قرمز استفاده نموده و این اتحادیه ها را موظف به همکاری نمایند.۵- به منظور جلوگیری از همزمانی مراسمات مربوط به دفن اموات در آرامستان ها،مقرر گردید پزشکی قانونی از صدور همزمان جواز دفن خودداری نموده و در فواصل زمانی مشخص نسبت به صدور مجوزهای لازم اقدام نماید.۶- با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا هرگونه فعالیت مذهبی و فرهنگی در فضای مساجد به منظور برگزاری نمازهای جماعت یومیه- مراسم آیینی و مذهبی و ... در شهرهای قرمز ممنوع می باشد.۷- مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تجهیز و راه اندازی بلوک جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود و همچنین نصب دستگاه اکسیژن ساز جدید این بیمارستان اقدام لازم را در اسرع وقت به عمل آورد.۸- مقرر گردید کلیه مدیران کل و روسای دستگاه‌های استانی،واحدهای شهرستانی ذیربط خود را در خصوص حداکثر همکاری با ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا( فرمانداری ها) توجیه نمایند.۹- مقرر گردید در صورت عدم همکاری اهمال و کم کاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و همچنین مدیران شهرستانی با ستادهای مدیریت بیماری کرونا در استان و شهرستان ها ،مدیران متخلف به تخلفات اداری و مراجع قضایی معرفی گردند.۱۰- با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در شهرستان های استان مقرر گردید ؛فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص دور کاری کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصمیم‌گیری نمایند.بدیهی است اجرای دستورالعمل هوشمند محدودیت‌ها در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ های تابعه( دورکاری پرسنل )با صلاحدید فرماندار ذیربط انجام خواهد شد.۱۱- با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا و قرمز بودن کلیه شهرستان های استان مقرر گردید از روز شنبه ۲۸ فروردین لغایت روز دوشنبه ۳۰ فروردین به مدت ۳ روز به صورت آزمایشی با هدف سنجش تاثیر کاهش ساعات کار اداری بر روند شیوع بیماری،زمان فعالیت ادارات از ساعت ۹ صبح آغاز گردد. بدیهی است پس از بررسی تاثیر برنامه فوق بر کاهش روند شیوع بیماری تصمیمات جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.۱۲- مقرر گردید در جلسات آتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ،روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها در محل فرمانداری حضور داشته باشند.۱۳- مقرر گردید با عنایت به عدم توجه اداره کل ورزش و جوانان استان به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد کرونا استان قبل از برگزاری مسابقات ورزشی، منبعد در صورت عدم توجه به دستورالعمل های مربوطه ،مدیر کل ذیربط بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد . بدیهی است سایر ادارات استانی نیز می بایست قبل از برگزاری هرگونه تجمعی نسبت به هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای استان اقدام نمایند.undefinedLorestan-news.ir

۵:۲۸

۳۰ فروردین ۱۴۰۰

thumnail
تقدیر استاندار لرستان از فرماندهی و پرسنل لشگر ۸۴ لرستان
دکتر خادمی ظهر امروز ۲۹ فروردین با حضور در دفتر ستاد فرماندهی لشکر ۸۴ پیاده لرستان با امیر سرتیپ مراد خوش کنار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان دیدار و گفتگو کرد و روز ارتش جمهوری اسلامی را به وی و پرسنل شجاع و با ایمان ارتش سرافراز در استان لرستان تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ،دکتر خادمی با تقدیر از تلاش،کوشش و مشارکت مجموعه ارتش در تمامی زمینه ها گفت انصافاً مجموعه ارتش همواره در همه زمینه ها به استان کمک کرده است .
وی با تقدیر از همکاری موثر ارتش در سیل ۹۸ که به طور کامل و جدی وارد عمل شد به نقش مهم ارتش در تهیه تجهیزات و دستگاههای راهسازی ، احداث پل های موقت و تخلیه شهر از گل و لای اشاره کرد و افزود: ارتش در بحث کرونا هم به همین ترتیب وارد عمل شده که جای تشکر دارد.
استاندار لرستان به نقش امنیتی ارتش اشاره کرد و گفت: در زمینه موارد امنیتی و مشکلاتی که احتمالاً پیش می‌آید ارتش در هرکجا که لازم باشد، پای کار می آید و انصافاً وظیفه ماست به عنوان مجموعه تامین از جنابعالی و همکاران شما تشکر کنیم.
دکتر خادمی در این دیدار، ابراز امیدواری کرد که توفیقات ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه پیدا کند و ارتش جان برکف همان گونه که تا کنون برای ایران اسلامی افتخار آفریده و مایه افتخار است، همواره مفتخر و سربلند باقی بماند.
در پایان این برنامه، استاندار لرستان از ارتش جمهوری اسلامی ایران و پرسنل سرافراز لشکر ۸۴ لرستان بصورت نمادین از امیر سرتیپ خوش کنار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان تقدیر کرد.
گفتنی است،در این برنامه،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان،مدیر کل حوزه دفتر استاندار و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان نیز حضور داشتند.
undefinedLorestan-news.ir

۴:۳۲

thumnail
undefined تثبیت و برقراری پروازهای بیشتر، مطالبه مردم لرستان
undefined تحلیلی بر اقدامات اخیر در رابطه با افزایش پروازهای فرودگاه خرم آباد

🟦 جای خالی پروازهای فرودگاه خرم آباد همواره از موضوعات مهم استان بوده و هست و اکنون مطالبه مردم لرستان در زمینه افزایش پروازها در حالی تحقق می یابد که برای پایدار شدن و دائمی کردن پروازها نیاز به توجه و استفاده بیشتر مردم استان از سفرهای هوایی می باشد .
🟦 امروزه استفاده از پرواز به عنوان یک روش آسان برای سفر علاوه بر سرعت بخشیدن به امور از امنیت بیشتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل برخوردار است .
🟦 افزودن گزینه سفرهای هوایی با تثبیت برنامه های پرواز فرودگاه از موضوعاتی بود که پیگیری مسئولین برای نیل به این مهم را در پی داشت .
🟦 برگزاری جلسات مکرر استاندار لرستان با مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی درسال گذشته با هدف افزایش تعداد پروازها در استان به نتیجه رسید و شرکت های هواپیمایی ایران ایر ۷ روز برنامه پروازی، ماهان ۵ روز برنامه پروازی و پارس ایر دو روز برنامه پروازی را برای شش ماهه نخست سال جاری در مسیر تهران به خرم آباد و خرم آباد به تهران قطعی نموده و مجوز آن نیز صادر گردیده است .
🟦 همچنین با پیگیری های دکتر خادمی روزانه دو پرواز رفت و برگشت در نوبت صبح و عصر و برنامه پروازی دو روز در هفته در مسیر مشهد مقدس به خرم آباد و بالعکس در مراحل نهایی موافقت ایرلاین و صدور مجوز می باشد که در نوع خود خدمت شایانی به مردم استان و زوار حرم امام رضا علیه السلام خواهد بود .
🟦 لازم به ذکر است در مذاکرات صورت گرفته برای برقراری پروازهای استان این موضوع قید شده که در صورتی این پروازها دائمی خواهد شد که ۶۰ درصد ظرفیت ابلاغی کنونی و حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پرواز بعد از فروکش نمودن کرونا به فروش برسد .
🟦 در ابتدای امر، برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی پارس ایر در فرودگاه خرم آباد طبق اعلام این شرکت از هفته آینده از فرودگاه خرم آباد شروع می شود .
🟦 برنامه ریزی پروازهای هواپیمایی پارس ایر به این صورت می باشد که برای روزهای شنبه و دوشنبه هر هفته و از چهارم اردیبهشت ماه در مسیر تهران به خرم آباد و بالعکس انجام می گیرد .
undefinedنکته قابل توجه این است که با توجه به اینکه سیستم فروش بلیت هم اکنون باز و عملیاتی می باشد، مردم لرستان می توانند از طریق آژانس های مسافرتی، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند و شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی(ایران ایر) و ماهان در فرودگاه شهدای خرم آباد عملیات پروازی را عهده دار هستند .
🟦 حال با توجه به پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته شاهد افزایش تعداد پروازها و تثبیت در برنامه پروازی استان هستیم که به نوبه خود یک خبر خوب و گامی در جهت توسعه استان است .
🟦 گفتنی است پروازهای استان با پیگیری های مستمر مسئولین مربوطه و در جهت رفاه حال هم استانی ها برقرار شده است که می طلبد با استفاده از ظرفیت بوجود آمده در راستای حفظ و برقراری دائمی پروازها در استان کوشید .

۴:۳۳

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
انتخابات در سه شهرستان به صورت الکترونیک برگزار می شود
صبح امروز جلسه ستاد انتخابات لرستان به ریاست دکتر ثمینی رییس ستاد انتخابات استان با حضور اعضای ستاد، فرمانداران و بخشداران استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. دکتر ثمینی با اعلام خبر فوق گفت:انتخابات ۱۴۰۰ در مراکز شهرستان های خرم‌آباد، بروجرد و کوهدشت به صورت الکترونیک برگزار می شود و هدف ما برای برگزاری انتخابات الکترونیک در همه شهرهای استان بود که به دلیل محدودیت در تعداد صندوق های الکترونیک فعلا در سه شهر اجرا می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ثمینی اظهار داشت : امروز در جلسه ستاد انتخابات استان ، از اقدامات صورت گرفته توسط فرمانداران و بخشداران در ثبت نام داوطلبین شرکت کننده در انتخابات شوراهای شهری و روستایی تقدیر بعمل آمد.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود: با توجه به بازگشت معکوس و مهاجرت به روستاها، آمار جمعیت روستاهای ما نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و در تعدادی از روستاها که در گذشته انتخابات شورا در آنها برگزار نشده ،امسال صاحب شورا می شوند که از تلاش فرمانداران و بخشداران عزیز برای ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستایی، هم تشکر کردیم و هم مشکلاتشان را مورد بررسی قرار دادیم.
دکتر ثمینی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود در کشور و خصوصاً در استان لرستان از فرمانداران خواستیم که از هم اکنون برای عوامل اجرایی شعبات اخذ رای در هیئت‌های اجرایی تدابیر لازم را اندیشیده و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.
وی با تاکید بر ضرورت آموزش مجازی انتخابات الکترونیک برای عوامل اجرایی، گفت: خوشبختانه با پیگیری های استاندار لرستان در ستاد انتخابات کشور، سه شهرستان انتخابات را بصورت الکترونیکی برگزار خواهند کردو با توجه به آمار وزارت کشور از جمله استان‌هایی هستیم که بیشترین تعداد شهرستان را در این زمینه داریم و از این بابت از استاندار لرستان، مجموعه دست‌اندرکاران و ستاد انتخابات کشور تشکر و قدردانی می‌کنیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ادامه افزود: امروز پشتیبانی های لجستیکی و سایر موارد لازم، مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد برای رفع مشکلات کمیته‌ای در ستاد انتخابات استان این موضوع را دنبال کند.
رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با تقدیر ویژه از همراهی و همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه افلاک به خاطر اطلاع رسانی مطلوب در روند ثبت نام انتخابات داوطلبین شورای اسلامی شهری و روستایی و پوشش مناسب در رابطه با اقدامات انجام شده در سطح استان، گفت: در ادامه هم تقاضا این است که علاوه بر همکاری های گذشته، برنامه ویژه ای در جهت آموزش عمومی شهر هایی که انتخابات الکترونیکی در آنها برگزار خواهد شد از حدود یک ماه قبل آغاز کنند.
وی تصریح کرد: این آموزش باید مکررا برای مردم تکرار شود تا در اذهان عمومی قرار گیرد اگر چه کمیته اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی هم فعال است ولی گستردگی اطلاع‌رسانی در سطح استان به وسیله مرکز افلاک خواهد بود که انشاالله در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند.
دکتر ثمینی در پایان گفت: شهرستانهای خرم آباد ، بروجرد وکوهدشت سه شهرستانی هستند که برای انتخابات الکترونیکی مشخص شده اند و انتخابات در مراکز آنها بصورت الکترونیکی برگزار می شود.

۵:۲۳

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
نگرانی از ورود ویروس های جهش یافته جدید به کشور
استاندار لرستان: باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود ویروس های جهش یافته موسوم به هندی، آفریقایی و دیگر ویروس ها به استان ها اندیشیده شود .
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .
استاندار لرستان گفت: امروز در ادامه جلسه ستاد ملی، در راستای بررسی وضعیت استان به لحاظ بیماری جلسه ستاد استانی با حضور دستگاه های اجرایی و کمیته های ستاد برگزار گردید .
دکتر خادمی اظهار داشت: گزارشات ارائه شده حکایت از آن دارد که در سطح ملی و استانی شتاب پیک کنونی در حال کندتر شدن است و روند نزولی آن نیز در برخی از استان ها آغاز شده است .
وی تصریح کرد: البته در برخی از مناطق کشور این پیک هنوز به اوج خود نرسیده و نمودار آن در حال صعود است که ضرورت دارد دستورالعمل های بهداشتی به خوبی رعایت شود .
استاندار لرستان افزود: طبق بررسی های انجام شده یک نگرانی جدید در خصوص احتمال ورود و فراگیر شدن ویروس های جهش یافته موسوم به هندی، آفریقایی و دیگر ویروس ها به کشور وجود دارد که مواردی از آنها نیز گزارش شده است .
دکتر خادمی با بیان اینکه هر استانی باید تمهیدات لازم را برای پیشگیری و مقابله با این ویروس ها به کار گیرد، ادامه داد: همکاری مردم و دستگاههای اجرایی استان و تلاش برای مهار ویروس از آن جهت بسیار مهم است که پیک کنونی سریعتر پایان یابد و به موج های جدید وصل نشود .
وی خاطرنشان کرد: اگرچه آمارها حکایت از کاهش روند ابتلا و بستری در استان دارد اما تعداد مرگ ها همچنان بالاست که امیدواریم شرایط عادی پنداشته نشود و مردم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ادامه دهند .

۵:۱۶

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
اقدامات شاخص دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش لرستان
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی در مراسم بزرگداشت روز معلم، اقدامات شاخص دولت تدبیر و امید را در حوزه آموزش و پرورش استان اینگونه برشمرد:
undefined با ارزیابی شاخص ها می توان دریافت توجه به مقوله آموزش و پرورش نسبت به دولت های قبلی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است .
undefined طبق آمارهای اعلام شده میانگین دریافتی حقوق معلمان نسبت به زمان آغاز کار دولت تدبیر و امید به طور متوسط تا ۷ میلیون تومان افزایش داشته‌است.
undefined افزایش مراکز رفاهی فرهنگیان در لرستان نسبت به قبل و سه برابر شدن فضای آن از ۷۵۰۰ متر مربع به حدود ۲۲۰۰۰ متر مربع .
undefined فراهم شدن مقدمات کار پروژه ساخت مسکن فرهنگیان با بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی .
undefined ساخت ۵۰۰ واحد آموزشی با بیش از دو هزار کلاس درس .
undefined ساخت و تعمیر حدود ۴۰۰ مدرسه استان که در سیل اخیر دچار خسارت کامل شده بودند و بهره برداری از آنها در شش ماهه نخست پس از سیل .
undefined استخدام ۸۱۰۰ معلم و ایجاد زمینه اشتغال جوانان استان در حوزه‌ آموزش و پرورش .
undefined افزایش چهار و نیم درصدی پوشش تحصیلی در استان با لحاظ کوهستانی بودن و پراکندگی روستاها
undefined افزایش ۴ درصدی نرخ باسوادی در لرستان و رسیدن به عدد ۹۵ درصد .

۴:۴۵

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
مجوز منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد صادر شد
استاندار لرستان: مجوز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی با اعلام این خبر گفت: مجوز نهایی تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد پس از بررسی ها در جلسه ی مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر گردید .
دکتر خادمی اظهار داشت: لایحه دولت و مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تأسیس منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد که به علت برخی ایرادات توسط شورای نگهبان رد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده بود، پس از پیگیری های متعدد توسط مجموعه استان در قالب برگزاری جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجمع و جلسه استانی با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، انجام پذیرفت .
وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد در محل اراضی شرکت پارسیلون سابق به مساحت ۲۲۰ هکتار تأسیس خواهد شد .
استاندار لرستان افزود: این طرح نه تنها به احیاء ظرفیت های اقتصادی‌ مجموعه پارسیلون کمک خواهد کرد بلکه به دلیل مهیا بودن زیرساخت های این مجموعه، شرایط برای جذب سرمایه گذاران بیشتر به استان را فراهم و در بهبود شاخص های اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف آن تاثیر گذارخواهد بود .

۴:۳۶

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
دکتر خادمی استاندار لرستان در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرد :undefinedممنوعیت هر گونه سفر در ایام عید سعید فطر
undefinedسیر نزولی پیک جدید بیماری و میزان ابتلاء و میزان مرگ و میر
undefinedبرگزاری حضوری آزمون های کنکور و امتحانات پایه نهم و دهم با رعایت پروتکل ها در موعد مقرر

۴:۳۷

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
استاندار لرستان در مراسم افتتاحیه پروژه های عمران شهری مطرح کرد:
undefined فرصت های بالقوه بسیاری در خرم آباد وجود دارد که باید فعال شوند.
undefined خرم آباد بزرگترین مرکز استان و پرجمعیت ترین شهر لرنشین است
undefined باحساسیت و تعصب خرم آباد را به جایگاه واقعیش برسانیم .
undefined علیرغم مشکلات مانند تحریم و سیل گذشته اقدامات اثرگذاری در شهر خرم آباد رخ داده است
undefined پل های آیت الله کمالوند و اناری از محل اعتبارات سیل به بهره برداری رسیدند .

۴:۴۱

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
پیام استاندار لرستان بمناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

۳:۲۳

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

thumnail
‍ (https://attach.fahares.com/ijVOYzXlYOCc+O37NGwkDg==) نشست صمیمی استاندار لرستان با اعضای خانه مطبوعات
به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی، دکتر خادمی استاندار لرستان با اعضای خانه مطبوعات لرستان دیدار و گفتگو کرد. در این نشست صمیمی که با حضور ایرانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان و فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد،به موضوعات و مسائل مربوط به این صنف پرداخته شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در این نشست با اشاره به سوابق خوب استان لرستان در زمینه رسانه‌ای و استعدادهای برجسته‌ای که در این حوزه فعالیت کرده و در حال حاضر در سطح ملی درخشیده اند گفت: این موضوع نشان می‌دهد که استان لرستان در این زمینه مستعد است و فرزندان این سرزمین در این حرفه همخوانی دارند.
دکتر خادمی فعالیت و حضور تعداد زیادی از جوانان را در این حرفه امتیازی برای استان دانست و گفت: علیرغم خوبیهای این موضوع، آمار بیش از حد و خارج از عرف و استاندارد قابل قبول و پذیرفته نیست.
استاندار لرستان با تاکید بر اهمیت وشغل حرفه‌ای خبرنگاری گفت :باید سطح کار را به حدی برسانیم که هر کسی نتواند وارد این حرفه تخصصی شود و لازم است افراد از حداقل سطوح دانش لازم و سایر ویژگیهای مورد نیاز این کار برخوردار باشند و صلاحیت های لازم را داشته و بعد وارد این عرصه شوند. استاندار لرستان تصریح کرد خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی به منظور حمایت از حرفه خبرنگاری و خبرنگاران امر پالایش و سطح بندی را مد نظر قرار دهد و از صاحبنظران و هنرمندان دعوت کند تا در این عرصه حضور یابند نه هرکسی به دلیل آن که نتوانست شغلی پیدا کند، ادعای رسانه‌ شدن و خبرنگار شدن پیدا کند و این موضوع باعث رنجش متخصصان این حرفه و کسانی که در این مسیر زحمت کشیده‌ و اعتباری دارند، خواهد شد.
دکتر خادمی با اشاره به وضعیت رسانه ای مطلوب در سطح استان گفت: لرستان در مقایسه با سایر استان ها و جمع افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند وزن خوبی دارد و وضعیت رسانه ای خیلی خوبی در کشور داریم و امیدوارم این جایگاه بهتر شود چرا که همیشه امکان بهتر شدن وجود دارد.
استاندار لرستان با تاکید بر لزوم وحدت و هماهنگی و عدم اختلاف و شفافیت امور در بین این مجموعه گفت: هر چه اعضای این حوزه به هم نزدیک تر و صمیمی تر باشند ،کار حرفه‌ای بهتر پیش خواهد رفت و وجود اختلاف احتمالی موجب سوء استفاده دیگران خواهد شد و هماهنگی و اتحاد شما با هم نهایتاً به نفع استان خواهد بود.
دکتر خادمی با اشاره به اهمیت قلم و گفتگو به عنوان ابزار اصلی خبرنگاران گفت: ضرورت دارد همکاری و هماهنگی در نوشتن و گفتگو بعنوان برنامه مهم و اصلی ادامه پیدا کند. وی با تاکید بر ضرورت رعایت اصل ترغیب و تشویق گفت: خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی به گونه‌ای باید مدیریت کند که خبرنگاران جانب انصاف را رعایت کنند و از این مسیر خارج نشوند و در صورت خروج بازخورد لازم به عمل آید و خنثی بودن خانه مطبوعات در برابر بعضی از حرکات احتمالی و نادرست قابل قبول نیست.
دکتر خادمی با اشاره به وضعیت نامطلوب بودجه ادارات در سال گذشته در خصوص پرداخت مطالبات رسانه ها و مطبوعات از دستگاه‌های دولتی گفت: در سال جاری نسبت به سال قبل وضعیت بهتری وجود دارد و پیگیری هایی در خصوص پرداخت مطالبات مطبوعات انجام خواهد شد.
در ادامه این نشست به مسائل و مشکلات خانه مطبوعات و صنف خبرنگاران و مطبوعات پرداخته شد و دستورات لازم برای پیگیری و حل مشکلات صادر شد.
گفتنی است در این برنامه، محمد ناصر بهاری مدیرعامل خانه مطبوعات استان ،حسن ایزدی رئیس خانه مطبوعات، صغری سپهوند خزانه‌دار و مهدی زکی پور به عنوان مشاور خانه مطبوعات حضور داشتند.

undefinedLorestan-news.ir

۳:۱۷

۱ خرداد ۱۴۰۰

thumnail
استاندار لرستان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد:
undefinedاختصاص ۱۴ هزار میلیارد تومان توسط سیستم بانکی استان برای تولید در بخشهای کشاورزی، صنعت و خدمات در سال ۱۴۰۰
undefinedتصویب طرح حمایت قضایی از سرمایه گذاران.
undefinedتهیه لیست کامل از موانع تولید در لرستان و تصمیم‌گیری در خصوص حل آنها.

۳:۱۲

۳ خرداد ۱۴۰۰

thumnail
undefined باحضور هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان( شرکت مینو) در استان جهت احیاء و توسعه صنایع تولیدی و رونق اقتصادی؛
undefinedسرمایه گذاری جهت توسعه واحد آب معدنی بیشه و اجرای خطوط تولید جدید مثل انواع نوشیدنی ها با برند شرکت های زیرمجموعه و پیش بینی ایجاد اشتغال صد نفر
undefinedفراهم امدن زمینه حضور هلدینگ در طرح های سرمایه گذاری استان در بخش کشاورزی, شیلات, بازرگانی و خدمات در آینده
undefinedایجاد اشتغال پایدار در استان و تکمیل زنجیره های تولیدی

۳:۰۴

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

thumnail
مهارت آموزی از نیازهای اساسی کشور است
استاندار لرستان: تربیت نیروی انسانی متخصص با فراهم آوردن تجهیزات و منابع میسر می گردد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان صبح امروز رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دکتر خادمی استاندار لرستان دیدار و گفتگو کرد .
استاندار لرستان در این دیدار گفت: جذب منابع برای تجهیز فنی و حرفه ای استان از اقدامات خوبی بود که با پیگیری رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور محقق شد .
دکتر خادمی با اشاره به اینکه تجهیز آموزشگاه های فنی و حرفه ای از ضروریات مهارت آموزی دانش آموزان مقاطع هنرستان است، اظهار داشت: امروزه مهارت آموزی به ویژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان از نیازهای اساسی کشور است که باید با تأمین منابع و تجهیز کارگاه ها در مراکز آموزشی به خوبی به آن پرداخته شود .
وی تصریح کرد: در تمامی سطوح اداری باید به تناسب مدارک تحصیلی، آموزش نیروهای کار نیز ارتقاء یابد تا در زمینه پیشبرد اهداف سازمانی موثرتر واقع شود .
استاندار لرستان افزود: با یک نگاه فرا سازمانی می توان پایه های آموزش نیروی کار را به گونه‌ای بنا نهاد که تا سالها در زمینه تربیت افراد متخصص مشکلی وجود نداشته باشد .
دکتر خادمی تاکید کرد: در لرستان با توجه به شرایط خاص بیکاری نیازمند یک نگاه ویژه در بحث مهارت آموزی و کارآفرینی هستیم زیرا یکی از ریشه های اصلی بیکاری در استان نبود مهارت کافی است .
وی ادامه داد: امیدواریم اقدامات سازمان فنی و حرفه ای کشور در استان به زودی اثرات خود را نمایان کند و در بحث تولید شغل به عنوان یک اهرم کمکی شاهد اثرات آن در جامعه باشیم .
استاندار لرستان با بیان اینکه هر جا که از یک بانو به عنوان مسئول استفاده شده به نحو احسن عملکرد خود را به اجرا گذاشته است، گفت: عملکرد خوب زنان در مسندهای دولتی موجب خواهد شد اعتماد به بانوان برای قبول مسئولیت های مهم در جامعه افزایش یابد و این قشر علاوه بر مسئولیت اجتماعی خود در دیگر صحنه های کشور نیز انجام وظیفه کنند .
گفتنی است دکتر خادمی در پایان این دیدار ضمن تقدیر از زحمات محمدرضا آذرخش مدیر کل اسبق فنی و حرفه‌ای استان، برای خانم میترا ابراهیمی مدیر کل کنونی آرزوی توفیق و سربلندی کرد .

۳:۱۵

۱۹ خرداد ۱۴۰۰

thumnail
یک هزارو ۸۷۱ شعبه اخذ رای در لرستان آماده برگزاری انتخابات است
رئیس ستاد انتخابات استان در بازدید از روند انتخابات و در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان دلفان گفت: استان لرستان آماده برگزاری انتخابات سالم و پرشور ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر ثمینی در بازدید از هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا در شهرستان دلفان با اشاره به گزارش ارائه شده توسط فرماندار شهرستان دلفان و تاکید بر برگزاری انتخابات سالم و بی طرفانه، گفت:به لطف خداوند متعال در استان لرستان و در تمام شهرستان‌ها و بخش‌ها بستر مناسب برای برگزاری انتخابات سالم فراهم شده و تعداد یک هزار و ۸۷۱ شعبه اخذ رای آماده انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با اشاره به اصل قانون مداری و سلامت انتخابات و بی طرفی مجریان و ناظرین و برگزار کنندگان انتخابات افزود: همان گونه که در انتخابات گذشته اصل بی طرفی و قانونمداری و سلامت انتخابات رعایت شده این اتفاق در انتخابات پیش رو نیز انشاالله رقم خواهد خورد.
دکتر ثمینی در جمع هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات در شهرستان دلفان ،گفت: از مردم استان لرستان و شهرستان دلفان می‌خواهم با حضور حداکثری ، هوشمند و آگاهانه خود در ۲۸ خرداد ماه در پای صندوق های رای در تداوم، استمرار و قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حضور حداکثری مشارکت فعال داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد : به عنوان مجریان انتخابات به مردم قول می‌دهیم که حتماً انتخاباتی در مدار قانون با بی طرفی کامل ، با سلامت و امنیت لازم در استان لرستان برگزار کنیم.

۳:۱۴