عکس پروفایل انتشارات انقلاب اسلامیا

انتشارات انقلاب اسلامی

۳,۱۸۰عضو
عکس پروفایل انتشارات انقلاب اسلامیا
۳.۲هزار عضو

انتشارات انقلاب اسلامی

وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

۲۴ آبان

انتشارات انقلاب اسلامی
undefined undefined #ریل | روایت جدید رهبر انقلاب درباره تنظیم شجره‌نامه ایشان توسط علامه طباطبائی undefined Farsi.Khamenei.ir
thumnail
undefined رفاقت نزدیک مرحوم آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای(ره)[پدر رهبر معظّم انقلاب] با علامه طباطبایی
undefined علامه طباطبایی بعضی سال‌ها یکی‌دو ماه می‌آمد مشهد. اول ورودش می‌آمد دیدن آقاسیدجواد. وقت رفتن هم باز می‌آمد. خودش شوخی می‌کرد و می‌گفت: «آن دیدمان بود و این هم بازدید.»بین علما دیدوبازدید یک رسم است. یکی که می‌رود به دیدار، باید دیگری بیاید به بازدید. ولی رابطهٔ آقاسیّدجواد و علامه طباطبایی آن‌قدر دوستانه و عمیق بود که «عند الاحباب تسقط الآداب». بااینکه علامه از آقا کوچک‌تر بود، سال‌های باهم‌بودن در نجف، زبان مشترک و همشهری بودن، رابطهٔ این دو را صمیمی کرده بود. انس روحی داشتند باهم.گاهی صبح‌ها می‌آمد خانهٔ آقاسیدجواد و باهم می‌نشستند به بحث. همه‌جور بحثی بود. حتی گاهی دو فقیه، کتاب تحریر اقلیدس را باهم می‌خواندند و دربارهٔ قضایای هندسی باهم صحبت می‌کردند.
undefined برشی از کتاب #زندگی_اینجاستکوتاهه‌هایی از زندگی آیت‌الله‌ سیدجواد خامنه‌ای(ره)به قلم مهدی قزلی
undefined ثبت سفارش:https://shop.khameneibook.ir/product/زندگی-اینجاست
@KhameneiBook

۱۶:۰۹

۲۵ آبان

بازارسال شده از KHAMENEI.IR
thumnail
undefined پیدا شدن دست نوشته دستور آیت‌الله خامنه‌ای برای آغاز عملیات سوسنگرد پس از حدود ۳ دهه
undefined جلسه شرح خاطرات زندگی رهبر انقلاب
undefined فیلم کامل را ببینید
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۶

بازارسال شده از KHAMENEI.IR
thumnail
undefined نامه آیت‌الله خامنه‌ای به فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز برای عملیات آزادسازی سوسنگرد
undefined متن نامه به شرح زیر است:
شب دوشنبه ۵۹/۸/۲۶ ساعت ۰۱:۱۰سرکار سرهنگ قاسمی فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهوازبا سلامشنیدم تیمسار ظهیرنژاد به شما تلفن کرده‌اند که تیپ ۲ فردا وارد عمل نشود مگر بنا به امر. و منظورشان امر آقای رئیس‌جمهور است. من این عدول از تصمیم عصر را قابل توجیه نمی‌دانم. این به‌معنای تعطیل یا به ناکامی کشاندن عملیات فردا است. استعداد دشمن چنان است که آن دو گروهان پیاده یارای کار درستی در برابر آن ندارند و اگر تیپ وارد عمل نشود در حقیقت تک انجام نگرفته است. صبح اگر برای تصمیم نهائی بخواهیم منتظر آمدن تیمسار ظهیرنژاد بمانیم وقت خواهد گذشت. جوانان ما در سوسنگرد حداکثر تا صبح مقاومت خواهند کرد و صبح زود اگر ما قدری بار دشمن را سبک نکنیم همه نابود خواهند شد و شهر کاملاً سقوط خواهد کرد. خلاصه اینکه به نظر و تشخیص ما کار باید به همان روال که عصر صحبت شد پیش برود و تیپ آماده باشد که صبح وارد عمل شود. در غیر این صورت مسئولیت سقوط سوسنگرد با هر کسی است که از این تصمیم عدول کرده است.سیدعلی خامنه‌ای
undefined شرح کامل ماجرا و پاسخ دکتر چمران
undefined به مناسبت سالروز فتح سوسنگرد، رسانه KHAMENEI.IR نامه «دستور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز برای ورود به عملیات آزادسازی سوسنگرد» را منتشر می‌کند.
undefined Farsi.Khamenei.ir

۱۶:۵۶

۲۶ آبان

thumnail
undefined برشی از کتاب #جهاد_مقدس
undefined #سوسنگرد دو بار محاصره شد؛ و حقاً و انصافاً شهر سوسنگرد یک شهر مقاوم و آسیب دیده است. دفعه‌ی اوّل که آنجا محاصره شد، بعد از مدّتی عراقی‌ها توانستند بیایند وارد سوسنگرد بشوند و نیروهای ما را از داخل شهر عقب بزنند و حتی فرماندار معیّن کنند! عراقی‌ها برای سوسنگرد، فرماندار هم معیّن کردند؛ یک چنین خاطره‌ای بود، منتها بعد نیروهای ما رفتند و عراقی‌ها را عقب زدند. و آنها دفعه‌ی بعد [هم] فرار کردند که شاید آخرین دفعه بود که سوسنگرد محاصره بود.البته این را هم بگویم که من در این فاصله یکی دو بار [هم] سوسنگرد رفتم و نماز جماعت خواندیم، [بعد] من سخنرانی کردم. یک بارش مرحوم شهید مدنی هم با ما بود؛ از جمله کسانی که در آن سفر بودند، ایشان بودند؛ احتمال میدهم آقای موسوی اردبیلی [هم] یک سفر با ما بودند. خاطرات خیلی خوبی داشتیم در آن جریان در سوسنگرد که عرب‌ها رفته بودند هوسه میکردند.یک خانم عرب بود که خودش و همسرش که نابینا بود، آن چنان شجاعانه هوسه میکردند که من اصلاً تحت تأثیر قرار گرفتم! یک خانم مسنّی بود شاید در حدود ۴۵ سال ولی شجاع و حقّاً مردوار، و معروف بود که ایشان با یک چوب چند نفر از سربازان مهاجم عراقی را انداخته‌اند! یک چنین خانم شجاعی بودند که همسرش یک مرد نابینایی بود؛ او هم خیلی شجاع بود و عجیب بود. من خلاصه خاطرات خیلی خوبی دارم از رفت و آمدهایم به سوسنگرد.
undefined انتشار به مناسبت سالروز فتح سوسنگردhttps://shop.khameneibook.ir/product/جهاد-مقدس
@KhameneiBook

۱:۵۴

۲۷ آبان

thumnail
undefined تفسیر آیه‌ی اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقِيمَ‌ در سوره‌ی حمد
«اینجا یکی دو نکته وجود دارد؛ نکته اول این است که اگر ما ایمان به خدا داریم، پس هدایت شده‌ایم. این طلب هدایتی که می‌کنیم برای چیست؟ آیا تحصیل حاصل نیست؟ چون بعضی این سوال را مطرح کردند که وقتی ما می‌گوییم «اهدنا الصراط المستقیم» در حال خواندن قرآنیم، ما در حال خواندن نمازیم، پس هدایت‌یافته هستیم. وقتی هدایت‌یافته هستیم پس معنایش چیست که دوباره می‌گوییم «اهدنا الصراط المستقیم» خدایا! ما را هدایت کن به راه راست هدایت فرما؟
پاسخش را از آن بیانی که قبلا کردم کاملا می‌شود فهمید. این هدایت، یک هدایت برتری است که شما از خدا می‌خواهید لذا در قرآن کریم دارد که «و زدناهم هدی». در قضیه اصحاب کهف، اصحاب کهف کسانی بودند که ایمان آورده بودند، مومن بودند در زمان حکومت باطل اما قیام کردند برای خاطر خدا و حرکت کردند لذا خدا می‌گوید: «و زدناهم هدی» ما هدایت آنها را افزودیم یعنی این حرکت و این قیام به آنها سهم بیشتری از هدایت را اختصاص داد. پس بنابراین ما هرچه از خدا هدایت بخواهیم، دامنه هدایت الهی وسیع است. پیغمبر هم می‌گفت «اهدنا الصراط المستقیم». پیغمبر هم از خدا هدایت می‌خواست چرا؟ چون هدایتی که پیغمبر هم داشت باز ممکن است بیشتر بشود یعنی خدای متعال حتی پیمانه پیغمبر را هم می‌تواند بیش از آنچه پر است پر کند».
undefined یادداشت کامل را در خبرگزاری قرآن بخوانید:https://iqna.ir/fa/news/4180486/معنای-اهدنا-الصراط-المستقیم-در-سوره-حمد-چیست
undefined ثبت سفارش کتاب تفسیر سوره حمد حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی):https://shop.khameneibook.ir/product/تفسیر-سوره-حمد
@KhameneiBook

۸:۵۴

بازارسال شده از خبرگزاری تسنیم
thumnail
نشست بررسی کتاب «حقیقت عظیم» فردا در تسنیم
undefinedنشست بررسی کتاب «حقیقت عظیم» مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) درباره‌ حضرت فاطمه (سلام‌الله‌علیها) فردا یکشنبه ۲۸ آبان در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.
undefinedدر این نشست که از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود‌، محمدحسین رجبی دوانی و حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمد قائم مقامی سخنرانی خواهند کرد.
undefinedحقیقت عظیم» مروری است، بر سیر بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از ۱۳۵۱ هجری شمسی در تبیین «شخصیت حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «ابعاد زندگی ظاهری و فضایل علمی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «مقامات معنوی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «برکات حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «نمونه و الگو بودن حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «وظیفه‌ی ما نسبت به حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)»، «انقلاب اسلامی و حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها)» و «زن از دیدگاه اسلام و غرب» که از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است.@TasnimNews

۱۲:۰۹

thumnail
undefined علّت نزول آیات متشابه چیست؟
«آیات متشابهات هم که گفتیم که مضمون و معنای واقعی آن آیه از همین الفاظ برای مخاطبین مفهوم نمی‌شود، معنایش این نیست که این آیات دیگر یک معضله‌ای است و هیچ فایده‌ای ندارد و ...
اولا عده‌ای می‌فهمند؛ آن عده چه کسانی هستند؟ خود پیغمبر. خود پیغمبر هم از قرآن طلب هدایت می‌کند. مگر نیست؟ ائمه هم از قرآن طلب هدایت می‌کنند. ائمه هم از قرآن نورانیت بیشتر پیدا می‌کنند. مگر نه این است که ائمه ما مرتب قرآن می‌خواندند؟ در حالات ائمه ما وارد شده که اینها گاهی در یک روز مثلا در ماه رمضان یک ختم قرآن می‌کردند. یک ختم قرآن! خب چرا این همه قرآن می‌خواندند؟ قرآن می‌خواندند، در قرآن فکر می‌کردند، وقتی قرآن می‌خواندند گریه می‌کردند، از قرآن استفاده می‌کردند».
undefined یادداشت کامل را در خبرگزاری قرآن بخوانید:https://iqna.ir/fa/news/4181100/علت-نزول-آیات-متشابه-چیست
undefined ثبت سفارش کتاب تفسیر سوره بقره حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی):https://shop.khameneibook.ir/product/تفسیر-سوره-بقره
@KhameneiBook

۱۲:۴۹

۲۸ آبان

thumnail
undefined تلاش حضرت زینب(سلام‌الله علیها) فقط این نیست که از امام بیماری در کربلا حراست و پرستاری کرده است.حضرت زینب(سلام‌الله علیها) از روح کلی اسلام و جامعه‌ی آن روز مسلمین پرستاری کرد؛ پرستاری بزرگ او آنجاست.حضرت زینب(سلام‌الله علیها) در مقابل یک دنیا بدی، ظلم، بی‌انصافی، حیوان صفتی و قساوت، یک تنه ایستاد. و با این ایستادگی توانست از روح کلی اسلام حراست و پرستاری کند.همچنان که میگوییم امام حسین(علیه‌السلام) اسلام را حفظ کرد، میتوانیم دقیقا ادعا کنیم که حضرت زینب(سلام‌الله علیها) هم با ایستادگی خود، اسلام را حفظ کرد. این ایستادگی، یک رمز و راز و یک عامل اصلی است.
undefined برشی از کتاب «الگوی زن»از مجموعه‌ی «نقش و رسالت زن»
@KhameneiBook

۳:۳۳

۲۹ آبان

thumnail
undefined ببینید
undefined به زودی ...تازه‌ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامیبا موضوع #صهیونیسم
undefined‌ بیانات حضرت آیت‌‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی صهیونیسم
#انتشارات_انقلاب_اسلامیwww.khameneibook.irhttps://shop.khameneibook.ir/
@KhameneiBook

۱۴:۳۴

thumnail
undefined همه‌ی کتاب‌های #انتشارات_انقلاب_اسلامیوابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)
تا ۳ آذرماهبا ۲۵٪ تخفیف
undefined ثبت سفارش undefinedundefinedundefinedhttps://shop.khameneibook.ir/
@KhameneiBook

۱۷:۵۱

۱ آذر

thumnail
undefined ۱۰ عنوان کتاب تفسیر حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)با ۲۵ درصد تخفیف - تا ۳ آذر ماه
- تفسیر سوره مجادله:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-مجادله
- تفسیر سوره برائت:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-برائت
- تفسیر سوره تغابن:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-تغابن
- تفسیر سوره ممتحنه:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-ممتحنه
- تفسیر سوره بقره:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-بقره
- تفسیر سوره حشر:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-حشر
- تفسیر سوره حمد:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-حمد
- تفسیر سوره جمعه:https://shop.khameneibook.ir/تفسیر-سوره-جمعه
- تفسیر سوره صف:https://shop.khameneibook.ir/product/تفسیر-سوره-صف
- تفسیر سوره منافقون:https://shop.khameneibook.ir/product/تفسیر-سوره-منافقون
@KhameneiBook

۸:۴۷

thumnail
undefined اجوبة الإستفتائاتپاسخ به پرسش‌های شرعی مطابق با فتاوای مرجع عالی‌قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)
undefined با ۲۵٪ تخفیف تا ۳ آذرماه:
https://shop.khameneibook.ir/product/اجوبة-الإستفتائات
@KhameneiBook

۹:۲۷

thumnail
undefined خون دلی که لعل شدخاطرات حضرت آیت‌الله‌العظمی سیّدعلی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) از زندانها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی
undefined با ۲۵٪ تخفیف تا ۳ آذرماه:
https://shop.khameneibook.ir/product/خون-دلی-که-لعل-شد
@KhameneiBook

۹:۳۴

thumnail
undefined بسته‌ی محصولات فرهنگی #سربازبا ۲۵٪ تخفیفتا ۳ آذرماه
undefined این بسته شامل:- کتاب مصور قاف- کتاب یاران سلیمانی- ۲۲ قطعه عکس- یک قطعه پوستر
undefined ثبت سفارش:https://shop.khameneibook.ir/بسته-سرباز
undefined کانال انتشارات انقلاب اسلامی در بله:@KhameneiBook

۱۰:۱۱

۲ آذر

thumnail
undefined کتاب بیانات رهبر معظّم انقلاب درباره صهیونیسم منتشر شد
undefined تازه‌ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) با عنوان #رو_به_پایان منتشر شد.
undefined کتاب «رو به پایان» شامل بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی صهیونیسم است که به‌تازگی توسط انتشارات انقلاب اسلامی روانه‌ی بازار نشر شده است.مطالب کتاب «رو به پایان» از مطالعه‌ی‌ کل گفتار‌ها و نوشتار‌های مرتبط با موضوع از سال ۱۳۴۸ گردآوری و تنظیم شده و نشان‌گر این است، تحقیقات صورت‌گرفته برای تدوین این کتاب، محدود به مواضع معظّم‌لّه پس از رهبری نبوده و مواضع ایشان در زمان ریاست جمهوری و حتّی پیش از آن نیز مورد بررسی قرار گرفته است.این کتاب ۵۶۸ صفحه‌ای، در پنج بخش اصلیِ «صهیونیسم شجره‌ی خبیثه»، «غدّه‌ی سرطانی»، «توطئه‌ی فراموشی»، «جرّاحی غدّه‌ی سرطانی» و «تقابل ایدئولوژیک» و در ۲۳ فصل ارائه شده است. از نظر محتوایی، مطالب کتاب به دو قسمت اساسی و کلی تقسیم می‌شود. قسمت اوّل، دشمن‌شناسی و بصیرت مسلمانان دنیا در قبال شناخت دشمن و شناخت سیاست‌ها، راهبردها و تاکتیک‌های این جبهه در مقابل جریان حق است که بخش‌های اوّل، دوّم و سوّم به این مطالب اختصاص دارد و قسمت دوّم که راه مقابله با این شجره‌ی خبیثه است، در بخش‌های چهارم و پنجم بحث شده است.
undefined گفتنی‌است این کتاب که به کوشش موسسه فرهنگی حدیث لوح و قلم تدوین شده، یک نوبت در سال ۱۳۹۲ با عنوان «توهّم سلطه» توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده بود و اکنون پس از اعمال برخی تغییرات، با عنوان، صفحه‌آرایی و طرح جلد جدید در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
undefined مخاطبان می‌توانند برای تهیه‌ی کتاب «رو به پایان» به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور یا پایگاه الکترونیکی #انتشارات_انقلاب_اسلامی مراجعه نمایند.ثبت سفارش با ۲۵٪ تخفیف تا ۳ آذر ماه:https://shop.khameneibook.ir/product/رو-به-پایان
@KhameneiBook

۷:۳۱

۳ آذر

thumnail
undefined تا پایان امشب فرصت باقی‌ست undefined
undefined کتاب #رو_به_پایانبیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی صهیونیسم
undefined تازه‌ترین اثر #انتشارات_انقلاب_اسلامی
undefined ثبت سفارش با ۲۵٪ تخفیف:https://shop.khameneibook.ir/product/رو-به-پایان
@KhameneiBook

۸:۴۵

thumnail
undefined #خون_آوردپرفروش‌ترین کتاب #انتشارات_انقلاب_اسلامیدر نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲
گفتگوی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)، شهید مرتضی مطهری و مرحوم دکتر علی شریعتیدرباره‌ی قیام و انقلاب امام حسین(علیه‌السّلام)در تاسوعای سال ۱۳۵۵ شمسی
undefined تا پایان امشب، ثبت سفارش با ۲۵٪ تخفیف:https://shop.khameneibook.ir/product/خون-آورد
@KhameneiBook

۱۵:۳۹

۶ آذر

thumnail
حضرت فاطمه چنان با امیرالمؤمنین(ع) زندگی کرد که آن حضرت با همه‌ی وجود از او راضی کرد. صبر کرد؛ آن فرزندان را تربیت نمود؛ به آن دفاع جانانه از حقّ ولایت پرداخت؛ در راهش آن زجر و شکنجه را متحمّل شد و بعد هم با آغوش باز به استقبال آن شهادت بزرگ رفت.
#فاطمیه#انتشارات_انقلاب_اسلامی
@KhameneiBook

۱۰:۲۴

۸ آذر

thumnail
undefined ببینید
undefined کتاب #رو_به_پایانشامل بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی صهیونیسم
undefined مطالب کتاب «رو به پایان» از مطالعه‌ی‌ کل گفتار‌ها و نوشتار‌های مرتبط با موضوع از سال ۱۳۴۸ گردآوری و تنظیم شده و نشان‌گر این است، تحقیقات صورت‌گرفته برای تدوین این کتاب، محدود به مواضع معظّم‌لّه پس از رهبری نبوده و مواضع ایشان در زمان ریاست جمهوری و حتّی پیش از آن نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
undefined این کتاب ۵۶۸ صفحه‌ای، در پنج بخش اصلیِ «صهیونیسم شجره‌ی خبیثه»، «غدّه‌ی سرطانی»، «توطئه‌ی فراموشی»، «جرّاحی غدّه‌ی سرطانی» و «تقابل ایدئولوژیک» و در ۲۳ فصل ارائه شده است.
#انتشارات_انقلاب_اسلامی
undefined ثبت سفارش:https://shop.khameneibook.ir/product/رو-به-پایان
@KhameneiBook

۱۴:۱۹

۱۱ آذر

thumnail
undefined دکتر رجبی‌دوانی:‌ بُعد جهادی حضرت زهرا(ع) در بیانات رهبری می‌درخشدآیت‌الله قائم‌مقامی: امام و رهبری بیشترین تأثیر را بین ائمه از فاطمه زهرا(ع) داشتند
undefined مشروح جلسه بررسی کتاب #حقیقت_عظیمدر خبرگزاری تسنیم undefinedundefined
اینجا بخوانید:https://khameneibook.ir/content/مشروح-جلسه-بررسی-کتاب-حقیقت-عظیم-با-حضور-دکتر-محمد-حسین-رجبی-دوانی-و-آیت-الله-قائم-مقامی
@KhameneiBook

۸:۵۹