عکس پروفایل خط انرژیخ

خط انرژی

۲,۳۴۱عضو
عکس پروفایل خط انرژیخ
۲.۳هزار عضو

خط انرژی

undefinedنخستین رسانه تخصصی انرژی در ایران
آخرین تحلیل‌ها و اخبار حوزه انرژی را در «خط انرژی» بخوانید
undefinedشماره ثبت مجوز: ۹۴۴۷۲مدیر مسئول: سجاد طاهری
ارتباط با ادمین: @khat_energy_admin

۲۵ خرداد

thumnail
undefinedتقویم | جمععه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۳@khate_energy

۵:۴۳

thumnail
undefinedپزشکیان بنزین ۲۰ هزار تومانی را تکذیب نکرد
مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری:
undefinedهیچ‌وقت نمی‌توانم در این مورد نظر کارشناسی بدهم؛ کارشناسی کار کارشناسان است. من الان هر تصمیمی در این حوزه بگیرم بی‌ربط است و باید افراد متخصص تصمیم بگیرند.
undefinedاگر می‌خواهیم اتفاقات گذشته تکرار نشود، باید کار را به‌دست کارشناسان بسپاریم اما هر تصمیم را با مردم در میان بگذاریم.@khate_energy

۵:۴۵

thumnail
undefinedسفر بیل گیتس به ایران در آستانه انتخابات
undefinedایران در آستانه جهش نیروگاه‌های خورشیدی قرار گرفته و پیش از هر مسئله‌ای نیازمند تولید صفحه‌های خورشیدی در کشور است.
undefinedدر این راستا خط تولید صفحه خورشیدی به عنوان جزئی از برنامه توسعه زنجیره نیروگاه‌های خورشیدی به ظرفیت ۱۸۰۰ مگاوات آماده بهره‌برداری است.
undefinedبرخی اخبار تایید نشده حکایت از آن‌ دارد که بیل گیتس، مالک مایکروسافت و فعال در حوزه انرژی‌ها تجدیدپذیر برای افتتاح این خط برای اولین‌بار به ایران سفر می‌کند.@khate_energy

۱۰:۲۱

thumnail
undefinedعرصه میدان عرصه رمانتیک‌بازی نیست
سعید جلیلی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳:
undefinedلازمه استفاده از فرصت‌های موجود جهش ایران است. در صحنۀ روابط بین‌الملل فرصت‌ها بسیار بیش‌تر از تهدیدهاست.
undefinedعرصۀ میدان عرصۀ واقعی است نه رمانتیک‌بازی. باید واقعیت‌ها را بببینیم. باید ببینیم با ۲۰۰ کشور دنیا چه نقاط مشترکی داریم از این نقاط فرصت‌ها را بسازیم.@khate_energy

۱۱:۴۰

thumnail
undefinedجلیلی: در دورۀ ۳ ساله شهید رئیسی صادرات افزایش پیدا کرد
undefinedزمانی می‌گفتند که ۲۰۰ هزار بشکه نفت نمی توانیم بفروشیم اما امروز به اعتراف وزیر خارجۀ آمریکا روزانه ۲ میلیون بشکه نفت می‌فروشیم.@khate_energy

۱۴:۰۱

undefinedدرآمد صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت افزایش پیدا می‌کند
عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی کارکنان صنعت نفت گفت:
undefinedطی سه سال گذشته در ۳ محور «تامین منابع مالی، توسعه‌ای طرح‌ها و تامین نقدینگی برای پرداخت‌های مستمری و انجام تعهدهای قانونی»، برنامه‌ریزی‌ها عملیاتی شد و امسال و سال آینده با بهره‌برداری از طرح‌ها درآمد صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت افزایش پیدا می‌کند.
undefinedامسال و نیمه سال آینده که چند پروژه مهم صندوق‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید منابع ورودی صندوق‌ها تقویت می‌شود. ازاین‌رو اثر آن در خدمات مانند تنوع‌بخشی به تسهیلات وام مشهود خواهد شد.@khate_energy

۱۴:۵۴

thumnail
undefinedرفع ناترازی اولویت اصلی ستاد انرژی قالیباف/ روایت نیکزاد از آب زمزم و برق ادیسون
علی نیکزاد رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در همایش ستاد مرکزی انرژی:
undefined فردی می‌تواند راه رئیس‌جمهور شهید ما را ادامه دهد که متدین و کارآمد باشد و این دو ویژگی در کارنامه اجرایی دکتر قالیباف وجود دارد.
undefinedقالیباف اعتماد راسخ به سربازی رهبر انقلاب را دارد و حکمرانی را بیش از همه می‌شناسد. ایران یک کشور نفتی است که نان مردم به توسعه صنعت نفت بستگی دارد.
undefinedبنده به آقای محرابیان وزیر نیرو گفتم که وظایف حوزه انرژی بسیار سنگین است طوریکه اگر آب زمزم و برق ادیسون را برای مردم تامین کنید تازه وظیفه‌ را انجام دادید.
undefinedدر کمیته نفت باید اولویت اصلی ما بر رفع ناترازی انرژی باشد و راهکارهای کارشناسی ارائه کنیم زیرا در غیر اینصورت کشور به بن‌بست می‌رسد.@khate_energy

۱۵:۱۵

thumnail
undefinedقالیباف ترکیبی از اجرا و تقنین را در کارنامه دارد/ قالیباف در نظرسنجی‌ها اول است
فریدون حسنوند رئیس ستاد انرژی قالیباف در همایش ستاد مرکزی انرژی:
undefinedستاد انرژی دکتر قالیباف متعلق به یک فرد، جریان و گروه نیست و همه افراد می‌توانند برای توسعه صنعت نفت در ستاد همسنگر شهید قاسم سلیمانی همکاری کنند.
undefinedبنده با ۴ رئیس مجلس از آقایان کروبی، حدادعادل، لاریجانی و قالیباف همکاری کردم و شهادت می‌دهم که دکتر قالیباف از همه آنها بهتر و ترکیبی از اجرا و تقنین را در کارنامه دارد و هم‌اکنون در نظرسنجی‌ها اول است.@khate_energy

۱۵:۵۸

thumnail
undefinedرکورد تورم ایران را کدام دولت شکست؟
سید مصطفی موسوی‌نژاد، مسئول تیم اقتصادی شورای اطلاع‌رسانی دولت:
undefinedاینکه دولت سیزدهم رکوردار تورم است، صرفا یک اشتباه است، زیرا به قصد تخریب سال پایه را تغییر دادند و اگر سال پایه سال ۹۵ باشد، این گزاره و تورم ۵۳ درصدی غلط از آب در می‌آید.
undefinedرکوردار تورم از منظر بانک‌ مرکزی دولت روحانی است، در شهریور ۱۴۰۰ تورم به ۵۹.۳ رسید که بیشترین تورم در ۸۰ سال اخیر است.@khate_energy

۱۸:۳۱

thumnail
undefinedتا ۱۴۲۰ تولید پارس‌جنوبی از دست می‌رود
محمدباقر قالیباف، کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۳:
undefinedوضع سرمایه‌گذاری در کشور باید اصلاح شود، ما در پارس جنوبی تا ۱۴۲۰ تولید گاز را از دست می‌دهیم و برای تامین گاز باید تا سالانه ۳۱ میلیارد دلار واردات انرژی انجام دهیم.
undefinedما امروز برای سرمایه‌گذاری نیاز به مدیر داریم. ما بیش از صادرات نفت و گازمان داریم در کشور داریم سرمایه را حیف می‌کنیم؛ ما یک مدیر قوی می‌خواهیم تا این سرمایه را برگرداند.@khate_energy

۲۰:۰۳

۲۶ خرداد

thumnail
undefinedتقویم | جمعه ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۳@khate_energy

۵:۱۸

thumnail
undefinedآمارهای مثبت اقتصادی صرف پر کردن چاله‌ دولت‌های گذشته
سید مصطفی موسوی‌نژاد، مسئول میز اقتصاد شورای اطلاع‌رسانی دولت:
undefinedمردم اثر مثبت اقتصادی را روی درآمد حس می‌کنند، در ابتدای دولت روحانی درآمد سرانه به قیمت ثابت ۱۷.۲ میلیون تومان بوده و در پایان دولت روحانی این عدد به ۱۲ میلیون تومان رسیده است. با روی کار آمدن دولت سیزدهم این شاخص به ۱۳.۷ میلیون تومان رسید.
undefinedمردم حس می‌کنند نسبت به سال ۹۲ وضع بدتری دارند، در این مدت درآمد مردم رو به بهبود بوده اما همچنان شرایط به سال ۱۳۹۲ نرسیده است و همین مسئله باعث ندیده شدن شاخص‌‌های اقتصادی است.@khate_energy

۸:۰۳

thumnail
undefinedسی ان ان: پزشکیان برنده اختلاف جلیلی و قالیباف است
undefinedسی‌ان‌ان در تحلیل آرایش سیاسی انتخابات ایران نوشت، نبرد انتخاباتی بین قالیباف و جلیلی شدید است و بعید است به نفع دیگری کنار بکشند.
undefinedاین رسانه آمریکایی معتقد است پزشکیان شانس کمی برای پیروزی دارد اما در صورت تقسیم آرای اصولگرایان، پیروزی پزشکیان در دور اول انتخابات محتمل خواهد بود.@khate_energy

۸:۲۷

thumnail
undefinedبایدن بلاخره ترامپ را گرفت
undefinedبر اساس نظرسنجی جدید موسسه Morning Consult بایدن برای اولین بار در طول رقابت‌ها در یک نظرسنجی، از ترامپ پیشی گرفت.
undefinedاین موسسه محکومیت ترامپ در دادگاه نیویورک و دستور اجرایی بایدن درباره مهاجرت را از عوامل مهم این اتفاق می‌داند.@khate_energy

۱۱:۲۵

undefinedحمید نوری از بند سوئد آزاد شد
undefinedکاظم غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: خرسندم به اطلاع ملت عزیز ایران برسانم آقای حمید نوری که از سال ۹۸ در سوئد در بازداشت غیر قانونی به سر می برد، آزاد و تا ساعاتی دیگر به کشور بازخواهد گشت.
undefinedخبرگزاری عمان خبر داد که حمید نوری با یک تبعه سوئدی مبادله شده است.@khate_energy

۱۱:۴۱

thumnail
undefinedتولید نفت ایران به ۳.۳ میلیون بشکه رسید/ تحریم دیگر اثر ندارد
undefinedبر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، ایران در ماه می ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) روزانه ۳.۳۱ میلیون بشکه نفت تولید کرده است که ۴ هزار بشکه از میزان تولید ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۳) کمتر است.
undefinedمیزان تولید نفت ایران پیش از سال ۲۰۱۸ را ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود که به این ترتیب، با تولید حدود ۵۰۰ هزار بشکه نفت بیشتر، تولید نفت ایران به رقم پیش از تحریم‌ها باز خواهد گشت.@khate_energy

۱۳:۱۰

thumnail
undefinedتوهم توسعه ایران با برجام
undefinedبر اساس آخرین نظرسنجی مرکز افکار سنجی متا، دغدغه حدود ۱۵ درصد مردم در انتخابات پیش‌رو مذاکره به منظور رفع تحریم‌هاست.
undefinedهمزمانی استقرار دولت بعدی ایران با تشکیل دولت احتمالی بایدن و ترامپ در ایالات متحده دوباره مسأله مذاکره برای رفع تحریم‌ها را به عنوان یک مسأله در انتخابات ریاست جمهوری تبدیل کرده است.
undefinedبه عقیده برخی تحلیلگران، توسعه ایران در گرو همکاری با غرب است و این جز از طریق مذاکره برای رفع تحریم‌ها میسر نمی‌شود. مسعود براتی کارشناس مسائل بین‌الملل در این باره به سوالات پاسخ می‌دهد.
فایل اصلی گفت‌وگو را در یوتیوب خط انرژی ببینیدundefinedhttps://youtu.be/vK_BwT8nTW0?si=kqymQhiRn9wrLSQB
@khate_energy

۱۴:۳۲

undefinedایران پاسخ قطعنامه را با نصب سانتریفیوژ داد
undefinedایران نصب کامل سانتریفیوژهای جدید برای غنی سازی اورانیوم را پاسخی به قطعنامه ضد ایرانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دانست.
undefinedسه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان طی بیانیه‌ای مشترک نسبت به گام‌های اخیر ایران برای توسعه بیشتر ظرفیت‌های هسته‌ای خود، ابراز نگرانی و ادعا کردند که این اقدامات، توافق سال ۹۴ را توخالی می‌کند.
undefinedسخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اقدام ایران را توسعه اقدامات غیر صلح آمیز توصیف کرد و از ایران خواست با آژانس همکاری کند.@khate_energy

۱۵:۲۱

thumnail
undefinedماهیگیری برجامیون از آب گل‌آلود/ آیا قالیباف به جلیلی حمله کرد؟
undefined به صحبت‌های شب گذشته قالیباف به دقت گوش کنید. وی به درستی از راهبرد بی‌اثر کردن تحریم بانکی با پیوستن به بریکس، تجارت دوجانبه و استفاده از پیمان‌های پولی و ارزهای ملی دفاع می‌کند؛ دقیقا مشابه جلیلی.
undefinedالبته اشاره پایانی قالیباف به از دست رفتن ۳۰ درصد از ارزش پول نفت در انتقالات بانکی نه مربوط به کل درآمد نفتی بلکه یک معامله درهمی خاص غیرقابل تعمیم است که عده‌ای ناآگاه با برداشت غلط خود برای آن ذوق‌مرگ شده‌اند.
undefinedهدف قالیباف از این مثال ناظر به کارآمدی بیشتر راهبرد «بی‌اثر کردن» از «دور زدن» تحریم‌هاست اما برجامیون با وجود اشتراک نظر دو‌ کاندیدا از آن به عنوان حمله قالیباف به جلیلی روایت‌سازی کرده‌اند.
undefinedتا جایی که حافظه یاری می‌کند برجامیون همیشه راهکار قالیباف و جلیلی مثل تجارت دوجانبه را با کلیدواژه تهاتر نفت در برابر غذا به تمسخر گرفته‌اند و حال این اساتید روایت‌های جعلی، برای ایجاد تنش بین طرفداران یک راهبرد لحظه‌شماری می‌کنند.@khate_energy

۱۶:۲۲

thumnail
undefinedهر کاندیدا چه شعاری دارد؟@khate_energy

۱۸:۴۸