عکس پروفایل اطلاع رسانی هواشناسی خوزستانا

اطلاع رسانی هواشناسی خوزستان

۹۹عضو
عکس پروفایل اطلاع رسانی هواشناسی خوزستانا
۹۹ عضو

اطلاع رسانی هواشناسی خوزستان

کانال رسمی اداره کل هواشناسی استان خوزستان در پیام رسان”بله”

۱ اردیبهشت

thumnail

۱۵:۴۸

۴ اردیبهشت

اطلاع رسانی هواشناسی خوزستان
1_4383753067.pdf
هشدار گرد وخاک

۹:۰۳

۸ اردیبهشت

بازارسال شده از انجمن روابط عمومی هواشناسی
thumnail
افتتاح اولین لیدار گرد و خاک هواشناسی کشور و ‌اداره پایش و هشدار ملی گرد و خاک در اداره کل هواشناسی استان خوزستان توسط وزیر محترم راه و شهرسازیبه گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان خوزستان در تاریخ : ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ در سفر رئیس جمهور محترم و هیأت دولت به استان خوزستان اولین لیدار گرد و خاک سازمان هواشناسی کشور و ‌اداره پایش و هشدار ملی گرد و خاک در اداره کل هواشناسی استان خوزستان توسط وزیر محترم راه و شهرسازی افتتاح و به بهره برداری رسید.در خلال این افتتاحیه وزیر محترم راه و شهرسازی و هیأت همراه ضمن خداقوت به مدیرکل و ‌پرسنل خدوم هواشناسی خوزستان از بخش های دیگر مجموعه و سالن ورزش اداره کل که بنام شهید والا مقام مدافع حرم نادر حمید مزین گردیده بازدید بعمل آوردند.

۷:۳۴

thumnail

۷:۵۶

هشدار زردشماره6مورخ8اردیبهشت1402 اداره کل هواشناسی خوزستاناز اواسط وقت فردا تا اواخر وقت فردا و سپس از اواسط روز دوشنبه تا اواخر روز پنجشنبه هفته آینده وزش بادها در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی و شمال غربی متوسط خواهد بود و احتمال وقوع گرد و خاک موقتی طی ساعاتی از بعدازظهرها درمناطق جنوبی و غربی و تا حدودی مرکزی وجود دارد.

۹:۱۲

بازارسال شده از انجمن روابط عمومی هواشناسی
thumnail

۲۱:۴۷

۹ اردیبهشت

هشدار دریایی سطح نارنجی شماره3مورخ9اردیبهشت1402 اداره کل هواشناسی خوزستاناز ظهر روز دوشنبه تا اواخر وقت جمعه افزایش سرعت وزش باد شدید با جهت شمال غربی- جنوب غربی و افزایش ارتفاع موج بین 1/5 تا2/5 متر در شمال خلیج فارس ، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان

۱۱:۴۰

بازارسال شده از Mohamad
thumnail
نخستین «لیدار» پایش گردوخاک کشور در خوزستان به بهره برداری رسید
نخستین لیدار پایش گرد و خاک هواشناسی کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی در خوزستان به بهره برداری رسید.به گزارش روابط عمومی هواشناسی خوزستان، برای فعال سازی این مرکز حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.لیدار کاربردهای زیادی در علوم زمین دارد که یکی از کاربردهای مهم آن مربوط به علوم جو و بخش دیدبانی برخی پدیده های جوی است. این ابزار می تواند ضمن پایش گردوخاک، ارزیابی دقیقی از پروفایل قائم ذرات معلق در هوا به ویژه گردو خاک ارائه کند.

۲۱:۱۶

بازارسال شده از Mohamad
thumnail
وزیر راه و شهرسازی اداره ملی پایش گردوخاک خوزستان را افتتاح کرد
وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر استانی رئيس جمهور به استان خوزستان، اداره پایش و هشدار ملی گردوخاک خوزستان را افتتاح کرد.این مرکز به تجهیزات نوین پایش گردوخاک مجهز است و برخی محصولات مهم پیش بینی و هشدار مرتبط با پدیده گردوخاک را تولید می کند.دکتر مهرداد بذرپاش در آيين آفتتاح این اداره، توجه هواشناسی به موضوع گردوخاک را ستود و گفت که گردوخاک یکی از چالش های زیست محیطی کشور است.وی در ادامه از برخی واحدهای اداره کل هواشناسی خوزستان و سالن ورزشی شهید مدافع حرم «نادر حمید» بازدید کرد.

۲۱:۱۶

۱۱ اردیبهشت

هشدار سطح زرد شماره ۵ مورخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستانوزش بادهای متوسط تا نسبتاً شدید و برخاستن گرد و خاک محلی و موقتی در بعد از ظهرها در مناطق غرب، جنوب غرب، جنوب و تا حدودی مرکز استان از اواسط وقت سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا اواخر وقت پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت سبب کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا خواهد شد.

۱۰:۰۸

۱۶ اردیبهشت

پیش بینی 1402/02/16 اداره کل هواشناسی استان خوزستان*حداکثر استان 'گتوند 37.4حداقل استان ایذه 10.2اهواز حداقل16.4 حداکثر37.1در بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی ، طی دو روز آینده جو استان پایدار است و آسمان استان در این مدت صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد گاهی متوسط ، احتمال غبار رقیق می باشد. از دوشنبه بعد از ظهر ،با تاثیر سامانه بارشی ضعیفی بر روی منطقه افزایش ابر و افزایش سرعت وزش باد و برای سه شنبه و چهارشنبه ناپایداری به شکل بارش های پراکنده گاهی رگبار و رعد و برق و تندبادهای لحظه ای بویژه در ارتفاعات استان پیش بینی می کنیم. همچنین از روز یکشنبه افزایش رطوبت در مناطق جنوبی و ساحلی و بعضا مرکزی استان دور از انتظار نیست. شمال خلیج فارس تا اواخر وقت امروز مواج خواهد بود.

۱۱:۴۲

۲۳ اردیبهشت

هشدار سطح زرد شماره 6 مورخ 23 اردیبهشت 1402 مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستانوزش بادهای متوسط تا نسبتاً شدید و وقوع گرد و غبار محلی در مناطق غرب، جنوب غرب، مرکزی استان از صبح یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 تا بعد از ظهر یکشنبه سبب کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا خواهد شد.

۱۸:۵۱

۳۱ اردیبهشت

هشدار دریایی زرد شماره7 مورخ31اردیبهشت 1402 اداره کل هواشناسی خوزستانشمال خلیج فارس ازاوایل وقت دوشنبه تا اواخر روز دوشنبه مواج خواهد بود وارتفاع موج تا 3 پا در سواحل استان خواهد رسید

۸:۵۷

۲ خرداد

بازارسال شده از انجمن روابط عمومی هواشناسی
thumnail

۱۹:۱۹

۳ خرداد

هشدار زرد هواشناسی شماره11 مورخ3خرداد1402 اداره کل هواشناسی خوزستانورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری و وزش باد متوسط تا شدید از ظهر روز پنجشنبه تا اواخر وقت روز شنبه سبب رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندبادهای لحظه ای و احتمال برخاستن گردوخاک محلی و موقتمنطقه اثر: رگبار و رعدوبرق: مناطق شمالی وشمال شرقی و ارتفاعات و احتمال رگبار و رعدوبرق پراکنده در بقیه نقاط بصورت نقطه ایوزش باد در اغلب نقاط استان و احتمال گردوخاک محلی و موقت : مناطق مرکزی ، جنوب غربی و جنوبی

۹:۱۱

۱۳ خرداد

بازارسال شده از انجمن روابط عمومی هواشناسی
thumnail

۱۷:۲۵