M

Madres

۶عضو
M
۶ عضو

Madres

سایت madres.irمدرسه و معلم خصوصی شما09378500766

۱۹ اردیبهشت

با سلام و آرزوی اوقات خوش.

تدریس آنلاین شیمی
حل نمونه سوال خردادهر ساعت ۱۰۰ تومن
زهرا قاسمی دبیر مجربفوق لیسانس مهندسی شیمی09378500766

۱۳:۴۴

تدریس آنلاین ریاضی
حل نمونه سوال خردادحسابان ۱ و ۲ریاضی نهم
۵۰ دقیقه   ۵۰  تومن
مهدی عبیری دبیر مجربلیسانس مهندسی برق از دانشگاه خواجه نصیر09378500766

۱۳:۴۴

۱۸ خرداد

وَمَا قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ وَالْأَرْضُ جَمِيعًا قَبْضَتُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَالسَّمَاوَاتُ مَطْوِيَّاتٌ بِيَمِينِهِ ۚ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَىٰ عَمَّا يُشْرِكُونَزمر ۶۷

۱۹:۵۸

4_5771374832419606585.mp3

۰۰:۲۲-۱۷۳.۶ کیلوبایت

۱۹:۵۹

۱۶ تیر

thumnail

۹:۳۴

thumnail

۹:۳۴

عید ولایت به شما عزیزان مبارک.

۹:۳۴

۱۸ تیر

بازارسال شده از برنامه تلویزیونی کلمه
undefinedکلام آیت الله #بهجت : در تعبدیات ، کوه کندن ( کار دشوار و طاقت فرسا ) از ما نخواسته اند ؛ سخت ترینش نماز شب خواندن است که در حقیقت ، تغییر وقت خواب است ، نه اصل بی خوابی ؛ بلکه نیم ساعت زودتر بخواب تا نیم ساعت زودتر بیدار شوی
undefined( در محضر بهجت ، ج ۲ ، ص ۱۷۰ )

#محفل_کلمهundefinedبرنامه تلویزیونی کلمه undefined@kalame_tv1

۱۶:۰۷

۳۱ مرداد

undefined توصیه آیت‌الله بهجت (ره) به مراقبه دائمی
+ هیچ ذکری، بالاتر از «ذکر عملی» نیست؛ هیچ ذکرِ عملی، بالاتر از «ترک معصیت در اعتقادیات و عملیات» نیست. و ظاهر این است که ترک معصیت به قول مطلق، بدون «مراقبه دائمیه»، صورت نمی‌گیرد. والله الموفق. العبد محمدتقی البهجت / از کتاب به‌سوی محبوب، ص۴۰
undefinedبرنامه تلویزیونی کلمهundefined@kalame_tv1

۷:۴۰

۸ مهر

undefined چند نمونه از سیره عملی پیامبر مهربان ما ...
۱-هنگام راه رفتن با آرامی و وقار راه می‌رفت
۲-در راه رفتن قدم‌ها را بر زمین نمی‌کشید.
۳-نگاهش پیوسته به زیر افتاده و بر زمین دوخته بود.
۴-هرکه را می‌دید مبادرت به سلام می‌کرد و کسی در سلام بر او سبقت نگرفت.
۵-وقتی با کسی دست می‌داد دست خود را زودتر از دست او بیرون نمی‌کشید.
۶-با مردم چنان معاشرت می‌کرد که هرکس گمان می‌کرد عزیزترین فرد نزد آن حضرت است.
undefinedundefinedundefined

undefinedundefinedundefined
۷-هرگاه به کسی می‌نگریست به روش ارباب دولت با گوشه چشم نظر نمی‌کرد.
۸-هرگز به روی مردم چشم نمی‌دوخت و خیره نگاه نمی‌کرد.
۹-چون اشاره می‌کرد با دست اشاره می‌کرد نه با چشم و ابرو.
۱۰-سکوتی طولانی داشت و تا نیاز نمی‌شد لب به سخن نمی‌گشود.
۱۱-هرگاه با کسی، هم صحبت می‌شد به سخنان او خوب گوش فرا می‌داد.
۱۲-چون با کسی سخن می‌گفت کاملا برمی گشت و رو به او می‌نشست.
undefinedundefinedundefined

undefinedundefinedundefined

۱۳-با هرکه می‌نشست تا او اراده برخاستن نمی‌کرد آن حضرت برنمی خاست.
۱۴-در مجلسی نمی‌نشست و برنمی خاست مگر با یاد خدا.
۱۵-هنگام ورود به مجلسی در آخر و نزدیک درب می‌نشست نه در صدر آن.
۱۶-در مجلس جای خاصی را به خود اختصاص نمی‌داد و از آن نهی می‌کرد.
۱۷-هرگز در حضور مردم تکیه نمی‌زد.
۱۸-اکثر نشستن آن حضرت رو به قبله بود.
۱۹-اگر در محضر او چیزی رخ می‌داد که ناپسند وی بود نادیده می‌گرفت.
۲۰-اگر از کسی خطایی صادر می‌گشت آن را نقل نمی‌کرد.
undefinedundefinedundefined


undefinedundefinedundefined

۲۱-کسی را بر لغزش و خطای در سخن مواخذه نمی‌کرد.
۲۲-هرگز با کسی جدل و منازعه نمی‌کرد.
۲۳-هرگز سخن کسی را قطع نمی‌کرد مگر آنکه حرف لغو و باطل بگوید.
۲۴-پاسخ به سوالی را چند مرتبه تکرار می‌کرد تا جوابش بر شنونده مشتبه نشود.
۲۵-چون سخن ناصواب از کسی می‌شنید. نمی‌فرمودـ «چرا فلانی چنین گفت» بلکه می‌فرمود «بعضی مردم را چه می‌شود که چنین می‌گویند؟»
۲۶-با فقرا زیاد نشست و برخاست می‌کرد و با آنان هم غذا می‌شد.
۲۷-دعوت بندگان و غلامان را می‌پذیرفت.
۲۸-هدیه را قبول می‌کرد اگرچه به اندازه یک جرعه شیر بود.
۲۹-بیش از همه صله رحم به جا می‌آورد.
۳۰-به خویشاوندان خود احسان می‌کرد بی آنکه آنان را بر دیگران برتری دهد.

۲۱:۴۸

۵ آذر

thumnail

۲۰:۵۴

۲۵ آذر

undefined هرکس راه رفتن را ترک کند، سلامتی او را رها می کند (چون پوست اسید لپتونیک ترشح می کند) هورمون تنبلی. undefinedچرا باید پیاده روی کنیم؟ undefined از همه می خواهیم جواب را بخوانند.
1- برای مبارزه با استرس، فشارهای روانی... پیاده روی می کنیم. 2- برای کاهش وزن پیاده روی می کنیم 3 - برای درمان دیابت، کلسترول... 4- پیاده روی می کنیم تا عملکرد کلیه، کبد، چشم... 5- برای انرژی بخشیدن به عمل قلب و کاهش سختی رگ ها راه می رویم. 6- برای جلوگیری از التهاب روده بزرگ و اختلالات گوارشی پیاده روی می کنیم. 7- راه می رویم تا سیستم ایمنی خود را فعال کنیم 8 - برای فعال کردن ماهیچه ها، استخوان ها و تقویت سلامت خود راه می رویم. undefinedهر عنصر فوق الذکر شایسته جلسات پیاده روی است. undefined پزشکان و کارشناسان اتفاق نظر دارند که راه رفتن دارویی است که همه این بیماری ها را درمان می کند. اطبا همچنان تایید می کنند که: ■پیاده روی نقش بسیار مهمی در درمان تمامی بیماری های ارگانیک، روانی، روان تنی ایفا می کند و اگر دارویی به اندازه پیاده روی در بازار وجود داشت، پزشکان آن را در تمام نسخه ها تجویز می کردند.
undefinedپیاده روی یک درمان موثر و رایگان است، اما متأسفانه بیماران همچنان تمایلی به استفاده از آن ندارند. undefinedیکی از پزشکان برجسته این جمله زیبا را بیان می‌کند: «اگر در اطراف هر بیمارستان زمین ورزشی ایجاد می‌شد و بیماران در آن پیاده‌روی می‌کردند، نیمی از بیماران در آنجا بستری نمی‌شدند و نیمی از بیماران به طور قطعی آنجا را ترک می‌کردند
undefined ما آفریده شدیم که راه برویم. اما ما به صندلی ها میخکوب شده ایم.
undefined و وقتی بیماری ها به ما هجوم می آورند، به جای اینکه ما را وادار به راه رفتن کنند، ما را روی ملحفه های سفید پهن می کنند.
undefinedحرکت کنیم تا سلامتی و تندرستی ما بماند....! undefinedundefined

۴:۱۴

۲۶ آذر

thumnail

۱۰:۰۶

۵ دی

بازارسال شده از 🔹وَهَبْ
thumnail
#راز‌عاقبت‌بخیرییک هدیه‌فوق‌العاده‌دلنشین‌تقدیم‌به‌شما
⟦این چهره نورانی که میبینید، "عباس کیشوانه" است که خاندان او حدود ۴۵۰ سال است نسل در نسل، کليددار حرم حضرت ابوالفضل العباس سلام الله عليه بوده اند⟧
او در این فیلم با لهجه شیرین خود به زبان فارسی فقط undefined توصیه به شیعیان دارد!
۲ توصیه‌ای که در صورت اجرا، خیر دنیا و آخرت ما تضمین میشود
undefined @vahab313

۱۷:۱۴

۳ بهمن

حضرت امام جواد علیه السلام می‌فرمایند:مَنِ اسْتَغْنی بِاللّهِ إفْتَقَرَ النّاسُ إلَیهِ، وَمَنِ اتَّقَی اللّهَ أحَبَّهُ النّاسُ وَ إنْ کرِهُوا.(بحارالانوار، ج۷۵، ص۷۹)
 هر که خود را به وسیله خداوند بی‌نیاز بداند مردم محتاج او خواهند شد و هر که تقوای الهی را پیشه خود کند خواه‌ناخواه، مورد محبّت مردم قرار می‌گیرد، گرچه مردم خودشان اهل تقوا نباشند.

۱۶:۰۷

۵ بهمن

thumnail

۱۴:۰۷

۱۹ بهمن

thumnail
سلام بر توبه تعداد دخـترانی که از زنده به گور شدن، رهانیدی...undefinedسلام بر توحـضرت باران رسول گلها، مصطفای خوبی‌ها undefinedسلام خدا بر تو و بر اهل بیت مطهرت undefined
سالروز مبعث پیامبر مهربانی‌ها مبارک undefined

۸:۴۸

۲۲ بهمن

undefinedundefinedundefined برخی از توصیه‌های اخلاقی عرفانی آیت‌الله سید عبدالله فاطمی‌نیا رحمة‌الله‌علیه*
undefined عمده چیزی که برزخ را تاریک می‌کند، حرف پشت سر مردم است، غیبت، تهمت... یکی از چیزهایی که برزخ را روشن می‌کند، گره‌گشایی از کار مردم است. برزخ را گناهان، تاریک می‌کنند، و از آن طرف اعمال خیر، باعث روشنایی عالم قبر و برزخ می‌شوند.
undefinedخواهش می‌کنم حاضر جواب نباشید. من به جوان‌ها می‌گویم دیر نمی‌شود، بعداً جواب بدهید. کمی تأمل کنید. حاضر جوابی بعضی وقت‌ها آدم را محروم می‌کند. همین‌طوری زود چیزی را نپرانید، تمرین کنید و یک ذره دیرتر جواب بدهید.
undefinedمشاجره‌ها و نزاع‌ها، نور باطن را خاموش می‌کند! بسیاری از بی‌حالی‌ها و عدم نشاط‌ها به جهت مشاجرات است! کم منزلی داریم که در آن پرخاش و تندی نباشد. روزی چندتا پرخاش باشد، برکات می‌رود و دیگر چیزی نمی‌ماند! حتی اگر حق هم با تو بود، در امور جزئی و شخصی مشاجره نکن، چون کدورت آور است.
undefinedنعمتی که انسان را از خدا غافل کند، نقمت و عقاب است. از جمله، گریه‌ی استدراجی است. حالِ گریه به او می‌دهند، که فکر کند آدم خوبی است! بعضی افراد هستند که در مجالس و هیئت گریه می‌کنند اما کارهایی از این‌ها سر می‌زند که سنگ را به گریه می‌‍اندازد! مسکین گمان می‌کند خیلی حال خوبی دارد!
undefined در جامعه‌ی ما تقوای لسانی خیلی کم است؛ بعضی از متدیّنین، اهل مسجد، اهل هیئت، تقوای لسانی را از دست داده‌اند! گویا غیبت واجب است و تهمت و افتراء مستحب! خدا می‌داند خیلی خطرناک است، توفیق سلب می‌شود، قلب تیره می‌شود، نشاط در عبادات موجود نیست.
undefinedبگذارید جمله‌ای کامل شود بعد ایراد بگیرید. نمی‌دانم چرا اینطوری هستیم! در خواهر و برادری هم حاضر نیستیم حرف یکدیگر را تا آخر گوش کنیم. می‌گوییم وایسا، شکر تو کلامت! خب شکر به چه درد می‌خورد؟ یا اگر از جمله‌ای خوشش نیاید می‌پرد وسط حرف! بابا جان صبر کن تا حرف اون آدم تمام شود.
undefined خشم ما را بیچاره کرده است، نمی‌گذارد به جایی برسیم! هی دور خود می‌چرخیم، چرا که بداخلاقیم! امام صادق علیه‌السلام فرمود: «آدم بد اخلاق، معارف را پیدا نمی‌کند.»آقای طباطبایی اگر بداخلاق بود، المیزان نمی‌توانست بنویسد. بد اخلاقی با معارف جور در نمی‌آید.
undefinedماها ولخرج نورانیت و نور هستیم؛ کاری می‌‍کنیم، نورانیتی حاصل می‌شود؛ راحت کاری می‌کنیم که می‌رود و جایش را به ظلمت می‌دهد. شب بلند می‌شویم چندتا استغفار می‌گوییم و مشمول آیه «ویستغفرون بالاسحار» می‌شویم اما صبح می‌گوییم «حالا غیبت فلانی نباشد ها…» هیچی تمام شد و رفت
undefinedتعجب می‌کنم از بعضی‌ها! آقا یا خانم مؤمن ۲۰ بار عمره رفته، بار ۲۱ می‌گویند بیا پول عمره را بده برای جهیزیه دختر یتیم؛ می‌گوید نمی‌توانم؛ دوستانم می‌روند، من نروم؟! حالا بگو شما این همه رفتی، اخلاق را رعایت می‌کنی؟ مگر دین مسخره است؟! هر سال عمره می‌روی؛ یک عیب را از خودت دور نکردی؟
undefined فرد در حالی که تصور دارد خبری است وارد روز قیامت می‌شود اما ناگهان تعجب می‌کند؛پس نمازها و عمره‌ها چه شد؟میگویند دل شکستی! ریا کردی! زهر زبان ریختی! جوان عزیز اگر می‌خواهی به جایی برسی از خانه‌تان شروع کن! اگر دل خواهرت را شکستی، دل مادروپدر را شکستی، برو درستش کن. از خانه شروع کنید.
undefinedاهل قسم نیستم ولی مجبورم، دلم می‌سوزد. خانم‌ها،آقایان! بشنوید! به حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها قسم اگر لطیف نباشید چیزی گیرتان نمی‌آید، خودتان را معطل نکنید. هی اوقات تلخی راه می‌اندازد، عصبانی می‌شود، بعد هم میخواهد بشود زبدةالعارفین؛ یک‌بار این قسم را خوردم که تا لطیف نشوید چیزی گیرتان نمی‌آید.
undefinedخدا گناه «آبرو بردن» را سخت میبخشد. امام باقر علیه‌السلام فرمودند: «کسی که آبروی مردم را نریزد، خداوند از گناهان او صرف‌نظر خواهد كرد.» اغلب جهنمی‌ها، جهنمی زبان هستند! فکرنکنید همه از دیوار مردم بالا میروند. یک مشت مقدس را می‌آورند جهنم به سبب اينكه آبرو میبردند! اسلام خواهان حفظ آبروی افراد است.
undefinedخبرهای بد را هیچ وقت در خانه نگویید؛ تا به خانه میرسد، می‌گوید تصادفی را دیدم! نمی‌خواهد بگویید. اصلا خبرهای منفی را در منزل نگویید. شما را به خدا قسم میدهم این‌ها را رعایت کنید؛ ضربه‌هایی به خانواده زده می‌شود که جبران نمی‌شود. چیزهای پریشان کننده نگویید. به همسر و بچه‌ها آرامش دهید.
undefined مردم فکر می کنند اولیاء خدا روزی هزار رکعت نماز می خوانده اند که این طوری شدند. خیر؛ آنها در اثر داشتن صفات عالیه به این جا رسیدند.
undefinedصفات عالیه انسان را ده فرسخ ده فرسخ جلو می اندازد. یک خشم فرو خوردن آدم را از هزار رکعت نماز زودتر به خدا می رساند، یک دل شاد کردن تو را خیلی زودتر می رساند، یک مادر خوشحال کردن زودتر می رساند. از اینجا باید شروع کنیم. اینجا را درست کن بعد هزار رکعت نماز خودش می آید، خودت مشتاق می شوی...undefinedundefinedundefined

۱۴:۰۷

۲۴ بهمن

thumnail
undefinedundefinedولادت امام حسین صلوات الله علیه مبارک باد undefinedundefined

۶:۵۶

۱ اسفند

thumnail

۲۲:۰۲