عکس پروفایل دانشکده علوم پزشکی مراغه د

دانشکده علوم پزشکی مراغه

۱۲۳عضو
عکس پروفایل دانشکده علوم پزشکی مراغه د
۱۲۳ عضو

دانشکده علوم پزشکی مراغه

کانال خبری و اطلاع رسانی دانشکده علوم پزشکی مراغه

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

thumnail
undefined رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه: undefined رضایت ۸۸ درصدی بیماران از خدمات پرستاری در بیمارستان سینا
undefined به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه رئیس دانشکده با بیان اینکه تکریم بیماران از وظایف اصلی مجموعه سلامت شهرستان می باشد افزود: طبق نظر سنجی های صورت گرفته در سال گذشته بیش از ۸۸ درصد بیماران بستری شده در بیمارستان سینا مراغه از خدمات پرستاری رضایت دارند.
undefined دکتر ارجمند گفت: درمان موفق یک بیمار، نیاز به یک تیم درمانی هماهنگ و دلسوز دارد و نمی‌توان نقش پرستاران را در این تیم نادیده گرفت، آرامش و امنیت بیماران با نام پرستار عجین شده و خوشبختانه بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته خدمات پرستاری ارائه شده در بیمارستان سینا مطلوب ارزیابی شده است.
undefined وی ادامه داد: حسب برنامه‌ریزی‌های انجام شده بویژه در بخش احراز مهارت‌های عمومی، تخصصی و ارتباطی و سیاست‌های موثر آموزشی و نظارت بر روند مراقبت و درمان خوشبختانه این بیمارستان از لحاظ خدمات پرستاری در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
undefined رئیس دانشکده تاکید کرد: تمام لحظه های زندگی پرستاران سرشار از غرور و افتخار است و بهترین پاداش برای یک پرستار زمانی است که نگاه پر از احساس بیماران را دریافت می کند و لبخند رضایت را بر لبان آنها می نشاند.
undefined وی اذعان کرد: تیم مدیریتی دانشکده در تلاش است که در حد امکان بتواند امکانات رفاهی تفریحی و ورزشی را برای تمامی کارکنان بویژه پرستاران فراهم کند.
undefined وی در پایان به اهمیت و دقت، همراهی پرستاران اشاره کرد گفت: همه رشته های پزشکی ارزش و جایگاه خود را دارند ولی پرستاران نقش ویژه ای را دارا هستند. زحمات شبانه روزی که همکاران پرستار انجام می دهند؛ قطعا شاخص ویژه ایست که کمتر رشته ای این ویژگی را دارد.

۲۲:۴۹

thumnail
undefinedروزشمار هفته سلامت 1402
undefinedکاری از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مراغه

۲۲:۴۹

۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail

۲۱:۴۴

thumnail
undefined برپایی میز خدمت دانشکده علوم پزشکی مراغه با آغاز هفته سلامت در مسجد جامع مراغه
undefined به گزارش روابط عمومی همزمان با هفته سلامت میز خدمت با حضور رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه و معاونین در مسجد جامع مراغه برگزار شد.
undefined در این برنامه همشهریان به بیان سوالات خود در خصوص حوزه بهداشت و درمان پرداخته که پاسخگویی لازم ارایه شد.
undefined همچنین تیم های سنجش سلامت و کنترل فشار خون معاونت بهداشتی دانشکده نیز با حضور در محل مسجد جامع مراغه اقدام به خدمات رسانی کردند.

۲۱:۴۴

thumnail
undefined پیام رئیس دانشکده علوم پزشكی مراغه به مناسبت آغاز هفته سلامت
لینک خبر: https://www.mrgums.ac.ir/News/2963/

۲۲:۵۳

thumnail
undefined ایستگاه تن سنجی و فشار سنجی در مراسم نماز جمعه شهرستان مراغه برگزار شدundefined به گزارش روابط عمومی ، ایستگاه تن سنجی و فشار سنجی و با ارائه مشاوره های تغذیه سالم، به مردم شریف شهرستان مراغه در مراسم نماز جمعه برگزار شد.
undefined دکتر حق گشایی، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان مراغه در مصاحبه با روابط عمومی این معاونت گفت: این ایستگاه به مناسبت شروع هفته سلامت در مراسم نماز جمعه شهرستان مراغه و با هدف آموزش تغذیه سالم به مردم و همچنین در جهت ارائه خدمت به آنها برگزار شد.
undefined در ادامه معاون بهداشتی نسبت به داشتن تغذیه مناسب تاکید کرد و گفت: داشتن تغذیه سالم و مناسب نقش بسیار مهم و اساسی در سلامت افراد در تمامی سنین دارد که درصورت عدم رعایت آن افراد به چاقی و اضافه وزن دچار می شود که سر آغاز بسیاری از بیماری های غیر واگیر مثل دیابت و فشار خون و... است.
undefined دکتر حق گشایی خاطر نشان کرد: در مراسم نماز جمعه ۱۵۰ نفر در این ایستگاه فشار سنجی شده اند و تاکید کرد معاونت بهداشت در تلاش است که بتواند بهترین و باکیفیت ترین خدمات بهداشتی را به مردم عزیز ارائه نماید.

۲۲:۵۳

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

thumnail
undefinedرئیس دانشکده علوم پزشکی:undefined تسهیلات رفاهی برای جذب پزشکان عمومی در مراغه فراهم شد
undefinedرئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: این شهرستان با وجود جذب پزشکان متعدد در دولت سیزدهم، باز هم به پزشکان عمومی و متخصص دیگر نیاز دارد و برای جذب آنان، تسهیلاتی چون امکانات رفاهی و اقامتی در نظر گرفته می‌شود تا در این شهرستان ماندگار شوند.
undefined دکتر "اللهوردی ارجمند" شنبه‌شب در جمع نمازگزاران مسجد جامع این شهرستان افزود: جذب دانشجویان پزشکی در مراغه برای نخستین‌بار از بهمن سال گذشته رقم خورد و زمینه را برای جذب تعدادی پزشک متخصص و فوق‌متخصص فراهم کرد.
undefined وی با تاکید بر اینکه در سایه جذب اولین دانشجویان پزشکی، تعدادی پزشک متخصص و فوق‌متخصص به عنوان عضو هیئت علمی جذب شد و تعداد دیگری نیز به جمع آنان اضافه می‌شود، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بیماران شهرستان از سفر به مرکز استان بی‌نیاز شوند.
undefined دکتر ارجمند همچنین به جذب دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی نیز اشاره کرد و افزود: در دولت سیزدهم ۲۱ نفر از پزشکان بالینی به عنوان هیئت علمی جذب شده‌اند که در میان آنان از دانشمندان یک درصد جهان هم حضور دارد.
undefined رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه با بیان اینکه هفت نفر از این تعداد شروع به کار کرده‌اند، اضافه کرد: مهمترین بخش دانشکده پزشکی اتاق تشریح است که با تامین مالی از سوی خیر نیک‌اندیش، خانواده مهندس «عظیمیان»، ساختمانی در ۲ طبقه و با بیش از ۳۰۰ مترمربع مساحت در حال احداث است.
undefined دکتر ارجمند ادامه داد: طی سال گذشته ۲۴ پزشک متخصص و فوق‌متخصص به جمع پزشکان بیمارستان‌های شهرستان اضافه شده است اما با این وجود همچنان به پزشکان عمومی و متخصص نیاز داریم.
undefined وی با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده شهری از اردیبهشت ماه در این شهرستان آغاز شده و نیاز به پزشکان عمومی افزایش یافته، افزود: نیاز به پزشکان عمومی تا حدی است که امکانات رفاهی و اقامتی آنان را تامین می‌کنیم تا این شهرستان را در مقایسه با شهرستان‌های اطراف ترجیح دهند.
undefined به گفته رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه، شهرستان‌های مختلف نیز به پزشکان عمومی نیاز دارند و بر همین اساس در هر شهرستانی که امکانات اقامتی و رفاهی بیشتری به آنان ارایه شود، در همان شهرستان ماندگار می‌شوند.
undefined مرکز ناباروری در بیمارستان شهید بهشتی راه‌اندازی می‌شودundefined رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه همچنین در حاشیه حضورش در مسجد جامع به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: موضوع حمایت از جوانی جمعیت بسیار جدی است و بر همین اساس به زودی مرکز ناباروری در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
undefined دکتر ارجمند افزود: حدود یک میلیارد تومان از تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این مرکز خریداری شده است تا ۱۱ هزار زوج نابارور این شهرستان بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.
undefined به گزارش ایرنا اجرای طرح پزشک خانواده شهری نیز نیاز مراغه به وجود پزشکان عمومی را افزایش داده است.

۲۳:۳۱

thumnail
undefined رئیس دانشکده علوم‌پزشکی مراغه خبر داد؛undefined طرح پزشک خانواده در مراغه اجرا می‌شودundefined رئیس علوم پزشکی مراغه گفت: هفته سلامت امسال با نگاه ویژه به بحث پزشک خانواده اجرا می شود.
undefined به گزارش روابط عمومی؛ دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه ضمن تبریک آغاز هفته سلامت گفت: طرح پزشک خانواده در شهرهای دارای جمعیت بیست هزار نفر در چندمین سال در حال برگزاری است؛ در سال جاری و در دولت مردمی و به همت وزیر محترم بهداشت، طرح پزشک خانواده دربرخی از شهرهای داری بیست هزار نفر جمعیت در کشور در حال انجام است که مراغه یکی از این شهرهاست و مفتخریم طرح پزشک خانواده به زودی در این شهرستان به وقوع می پیوندد.
undefinedرئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه ادامه داد: در طرح پزشک خانواده در مراکز سلامت و پایگاه‌های سلامت، نوبت دهی، خدمات دندان پزشکی، سلامت روان و خدمات مشاوره ازدواج ژنتیک و خدمات مامایی انجام می‌شود.
undefined وی گفت: در این طرح تمام شاخص‌های سلامت افراد چک می شود و قند خون و فشار خون مورد غربالگری قرار گرفته و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده خواهد شد.
undefined وی با بیان اینکه در اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع باید اطلاع رسانی، آگاه سازی و فرهنگ سازی صورت گیرد، بیان داشت: اجرای این برنامه سبب کاهش هزینه ها و صرف زمان کمتر می شود، زیرا برخی افراد بدون اطلاع از بیماری خود به پزشکان فوق تخصص مراجعه کرده و هزینه های بسیاری داده‌اند در حالی که بیماری مزمنی نداشته و با مراجعه به پزشک عمومی و صرف هزینه کمتری می توانستند درمان خود را تکمیل کنند. متولیان حوزه سلامت می‌توانند با تدوین و اجرای طرح‌های تشویقی پزشکان عمومی را به این کار ترغیب کنند.
undefinedدکتر ارجمند گفت: هم اکنون۸۹۵۰۰ نفر از جمعیت شهرستان مراغه ساکن مناطق روستایی زیر پوشش دانشکده ی علوم پزشکی مراغه، تحت پوشش برنامه ی پزشک خانواده و بیمه ی روستایی هستند.
undefined وی اذعان کرد: همچنین قرار است ۱۷۸۰۰۰ نفر از جمعیت زیر پوشش دانشکده ی علوم پزشکی در قالب برنامه ی پزشک خانواده ی شهری زیر پوشش قرار گیرند که در این برنامه به ازای هر سه هزار نفر یک پزشک، سه مراقب سلامت و یک منشی در قالب یک تیم پزشک خانواده ی شهری فعالیت نمایند.
undefined به گزارش روابط عمومی: دانشکده ی علوم پزشکی مراغه با ۳ بیمارستان، ۱۹ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی،۲۲ پایگاه سلامت ضمیمه و غیر ضمیمه و ۷۰ خانه ی بهداشت روستایی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

۲۳:۳۱

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

thumnail
مراسم غبار روبی مزار شهدا به مناسبت هفته سلامتبه گزارش روابط عمومی: صبح امروز به مناسبت هفته ی سلامت مزار شهدای عظیم الشأن شهرستان مراغه وپزشک گرانقدر دانشکده علوم پزشکی مراغه شهید دکتر یوسف رهبری با حضور دکتر داود اسدیان معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مراغه، دکتر الهوردی ارجمند رئیس دانشکده به همراه جمعی ازمعاونین، و کارکنان دانشکده غبار روبی و عطر افشانی شد. حاضرین در این مراسم پر فیض و معنوی با غبار روبی و عطر افشانی مزار با قرائت فاتحه و ادای احترام به روح بلند و ملکوتی آنان بار دیگر با آرمان های والای حضرت امام خمینی ره معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق نموده و یاد و خاطره شهدای شهرستان و شهیدگرانقدر دکتر یوسف رهبری، شهید مدافع سلامت شهرستان مراغه، را گرامی داشتند.

۲۰:۵۸

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

thumnail

۱۸:۰۰

thumnail
undefined رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه طی پیامی هفته گرامیداشت معلم و استاد را تبریک گفت
به گزارش روابط عمومی، دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه طی پیامی فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت، اولین روز هفته گرامیداشت مقام معلم و استاد، را تبریک گفت. متن پیام ایشان به این شرح است:
اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ – خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ- اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ- الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مســــــیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد.

دوازدهم اردیبهشت ماه مصادف با گرامیداشت یاد استاد علم و اخلاق شهید دکتر مرتضی مطهری فرصتی ارزشمند است تا از مقام اساتید و معلمان که عاشقانه و صادقانه در عرصه ی تعلیم و تربیت همت می گمارند قدردانی شود.
جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر به نیروی انسانی خلاق، متخصص و منور به اخلاق حرفه ای و معنوی نیاز دارد و نقش استادان در این مهم بسیار برجسته، خطیر و ارزشمند است.
در کنار سایر زحمت کشان عرصه تعلیم و تربیت، بخصوص معلمان عزیز، اساتید دانشگاه به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه کشور در شکل دهی نظام علمی و فرهنگی و نظام سلامت نقشی ماندگار دارند و بدیهی است استادان دانشگاه های علوم پزشکی از آن جهت که علاوه بر مسؤلیت آموزش و پژوهش، در حیطه سلامت جامعه نیز دارای جایگاهی ویژه بوده و دارای ارزش مضاعف می باشند و به واسطه رفع آلام بیماران در درگاه الهی از اجر معنوی نیز برخوردار خواهند بود.
با در نظر گرفتن شرایط کنونی کشور، اساتید دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی علاوه بر آموزش دانشجویان بر تحقیق و پژوهش و درمان بیماران و مبارزه با کرونا تلاش می کنند که ارزش و جایگاه آنها را پررنگ تر می کند.
هفته گرامیداشت مقام معلم و استاد را مغتنم شمرده و ضمن عرض خسته نباشید خدمت معلمان و اساتید محترم، هفته ی بزرگداشت مقام استاد را به تمامی عزیزان فعال در عرصه ی تعلیم و تربیت به ویژه به اعضای هیات علمی محترم ، اساتید فرهیخته و مربیان کوشای دانشکده علوم پزشکی مراغه صمیمانه تبریک عرض می نمایم.
ضمن تقدیر و قدردانی مجدد از زحمات ارزشمند این عزیزان امیدوارم در ارتقای علمی و آموزشی دانشگاه و در مسیر تحقق اهداف متعالی و چشم انداز پیش روی دانشکده همواره یار و یاور دانشکده بوده و بیش از پیش در رسالت خطیر خویش موفق و موید باشید.
دکتر الهوردی ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه

۱۸:۰۰

thumnail
undefined پیام تبریک معاون آموزشی ،پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت گرامیداشت هفته استاد
undefined دکتر علی احسانی معاون آموزشی ،پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید علامه مرتضی مطهری، فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت روز استاد را به همه‌ استادان و اعضای هیأت علمی تبریک گفت.
undefined به گزارش مفدا مراغه ، دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت و گرامیداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری، روز بزگداشت مقام علم، منزلت و تکریم تعلیم و تربیت است. بی شک ترویج دانش و بینش در میان نخبگان دانشگاه و تربیت و پرورش نسلی جوان و آرمانگرا وظیفه ای خطیر و ارزشمند ست.
undefined این روز را فرصتی مغتنم می‌شمارم تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ استاد شهید مرتضی مطهری، مراتب تشکر خود را از تمامی استادان فرهیخته دانشکده بجا آورم و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون تمامی اساتید را در راه خدمت به ایران اسلامی و تربیت و پرورش فرزندان این مرز و بوم خواستارم.

۱۸:۰۰

thumnail
undefined طی حکمی:undefined مسئول دفتر جدید نمایندگی گزینش دانشکده علوم پزشکی مراغه معرفی شد.
undefined آقای علیرضا عبدالاحدپور بهنامی به عنوان مسول دفتر جدید نمایندگی گزینش دانشکده علوم پزشکی مراغه منصوب شد.
undefined به گزارش روابط عمومی صبح امروز طی مراسمی با حضور آقای علی پور ناجی مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه و به همراه اعضای هیات رئیسه و مدیران دانشکده برگزار شد علیرضا عبدالاحدپور بهنامی به عنوان مسول دفتر جدید نمایندگی گزینش دانشکده علوم پزشکی مراغه منصوب شد.
undefined در ابتدای این مراسم دکتر ارجمند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه بر لزوم توجه گزینش کارکنان تأکید کرد و افزود: اولویت هسته گزینش باید انتخاب نیروهای متخصص، متعهد و ارزشی باشد.
undefined وی با بیان اینکه دانشگاه ها علاوه بر تولید علم باید به منش اخلاقی توجه داشته باشد، ادامه داد: معیارها و هنجارهای جامعه تغییر یافته و سخت تر شده است که باید به آن توجه جدی شود.
undefined آقای علی پور ناجی مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم با بیان اینکه سیستم بهداشت و درمان از نیرویهای انسانی فراوان در سطوح مختلف برخوردار و ارائه دهنده خدمت به جامعه و فعال در عرصه حفظ نفس انسان و کمک به آلام دردمندان است اظهار داشت: سنجش نیروهای متعهد و اخلاق مدار در آن بسیار حائز اهمیت است.
undefined در پایان این جلسه، از خدمات خانم حسینی مسئول دفتر نمایندگی گزینش دانشکده قدردانی و آقای علیرضا عبدالاحدپور بهنامی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی گزینش دانشکده منصوب شد.

۱۸:۰۰

thumnail
undefinedبه مناسبت هفته سلامت؛
undefined همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در دانشکده علوم پزشکی مراغه
undefinedبه مناسبت هفته سلامت با شعار "سلامت برای همه با پزشکی خانواده" همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار خواهد شد.
undefinedاین همایش در روز پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه ساعت 17 از میدان کریمی تا آمفی تئاتر بوستان یادگاران انجام و در انتها نیز به قید قرعه هدایایی به شرکت کنندگان اهداء خواهد شد.
undefinedگفتنی است این همایش پیاده روی به همت ستاد برگزاری روز مراغه با همکاری دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار می گردد، از عموم کارکنان دانشگاه به همراه خانواده دعوت به عمل می آید تا در این همایش حضور پررنگی داشته باشند.

۱۸:۰۰