عکس پروفایل نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشارن

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار

۱,۲۸۱عضو
عکس پروفایل نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشارن
۱.۳هزار عضو

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار (رهگذر)

۱۸ آبان

thumnail
undefined️ در مظلومیت غیرت و قانون
undefinedوقتی دولت ، عدلیه و مجلس توجهی به وضعیت فاجعه بار بی حجابی در کشور ندارند ...طبیعی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم هم ساماندهی بی حجابی را اولویت صدم خود هم ندانند!undefined این حجم از بی تفاوتی محض و آشکار مسئولان ارشد کشور نسبت به حکم الهی حجاب موجب شده تا روسای اغلب دانشگاهها هم به مافوقهایشان اقتدا کنند و نسبت به مقابله با بی حجابی در دانشگاهها ،تحرکی از خود نشان ندهند...!!undefinedدر این حالت اگر رئیس یا معاون یک دانشکده بخواهد وظیفه شرعی و قانونی خود در قبال بی حجابی( در محیط دانشکده )را انجام بدهد سرنوشتی بهتر از "رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران" پیدا نخواهد کرد...undefinedوقتی دانشگاه تهران به بهانه های مختلف از شناسایی دانشجویان بی حجاب و برخورد قانونی با آنها ( توسط حراست و انتظامات )طفره می رود نتیجه آن می شود که شخصیتی علمی و ارزنده مانند ریاست دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران ،مجبور به مواجهه با دانشجوی بی حجاب ( جهت اخذ کارت دانشجویی و شناسایی فرد متخلف ) شود و در این میان جریان مروج بی حجابی با هوچی گری ، جنجال ، فحاشی و حتی حمله ور شدن دسته جمعی به ایشان ( و امثال ایشان) ‌و البته انعکاس سریع این وقایع در رسانه های بیگانه ، جنگ روانی علیه مجری قانون را کامل می کنند تا کار به جایی برسد که چهره هایی دغدغه مند و پایبند به قانون ( مانند رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران) زیر فشار رسانه های ضد انقلاب (اعم از بیگانه و داخلی) و عدم حمایت مسئولان دانشگاه از حرکت قانونی و شرعی خود پشیمان شده و دیگر به دفاع از شرع و قانون در محدوده مسئولیت خود، فکر هم نکنند ( چون امیدی به جدیت و حمایت مسئولان دانشگاه از اقدامات قانونی خود ندارند و می دانند که مدیران ارشد دانشگاه مرعوب جو سازی و جنگ رسانه ای مروجان و حامیان بی حجابی اند و به بهانه آرام نگه داشتن فضای دانشگاه از باج دهی به جریان مروج بی حجابی در دانشگاه ابایی ندارند.) undefinedجالب اینجاست که در این مواقع ، بیگانه و خودی افراد متخلف و قانون شکن و حامیان شان را فراموش کرده و انگشت اتهام را به سوی "مجری قانون" می گیرند و مانند لشکر عمر سعد او را محاصره و شخصیتش را "اربا اربا " می کنند!undefinedدر این میان قصور حراست وزارت علوم و دستگاههای امنیتی در کشف و برخورد قانونی با شبکه خبر رسانی به رسانه های معاند و جریانات مروج بی حجابی ( که در طول یک سال اخیر به شدت در دانشگاه تهران فعال بوده اند ) باعث شده تا معدود اقدامات قانونی علیه بی حجابی در این دانشگاه به بن بست برسد و حوادثی مانند ماجرای ۱۴ آبان ماه دانشکده علوم اجتماعی رخ دهد. ( و البته وضعیت فاجعه بار عفاف و حجاب در دانشکده هایی مانند هنرهای زیبا و ...که در برخی اوقات از دانشکده های خارجی نیز سبقت می گیرد از دیگر نتایج این روند به شمار می آید.)
undefined هرچند ساماندهی وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کار دشواری نیست، اما با وجود وزیر فعلی علوم و بی اعتنایی محض نهاد بالا دستی ( شورای انقلاب فرهنگی ) امیدی به بهبود وضعیت ناهنجار فرهنگی در اغلب دانشگاهها نمی توان داشت و در چنین حالتی معدود اساتید و مسئولان پایبند به شرع و قانون دو راه بیشتر ندارند:یا مانند مسئولان ارشد کشوری و دانشگاهی مسیر بی خیالی را انتخاب کرده و با خونسردی نظاره گر زیر پا گذاشته شدن احکام الهی در دانشگاههای جمهوری اسلامی باشند..و یا این که مظلومانه و غریب، به انجام وظایف قانونی و شرعی خود در قبال بی حجابی و بی عفتی در دانشگاه ها بپردازند و ترور شخصیت شوند !
undefined اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا و غیبت ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا ‌(دکتر صادق کوشکی)

۵:۱۰

undefined️آقای غلامرضا جمشیدی ها رئیس دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران درود بر تو و خداوند نسل با غیرت هایی چون تو را زیاد کند!
undefinedمحیط دانشگاه را به فاحشه خانه تبدیل کرده اند. در گوشه و کنار دانشگاه رسما عملیات جن[...] می کنند و وسائل [...] را همانجا رها می کنند! صحن دانشگاه که باید محل دانش اندوزی و پژوهش باشد به محله های ردلایت شهرهای شهره اروپایی بیشتر شبیه شده!
undefinedاین وضع باید یک جایی پایان یابد. اگر انتظامات دانشگاه‌ها عرضه ندارند، اساتید و دانشجویان با غیرت هنوز زنده اند.
undefined #بیداری_مدیا

۵:۱۶

۲۳ آبان

thumnail
خوانش قسمتی از کتاب "سرباز روز نهم" توسط #محمدرضا_سرشارhttps://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۵:۰۹

۲۴ آبان

thumnail

۱۰:۰۷

۲۶ آبان

thumnail
مصاحبه با #غسان_کنفانی نویسنده فلسطینی.این نویسنده درسال ۱۹۷۲ میلادی، توسط موسادترورشد.https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۲:۴۲

سرهنگ نیروی هوایی آمریکا که چهارسال در اوج جنگ سوریه در مناطق تحت کنترل کردها بوده می‌گوید:برای سه روز ما همه چیزمان از دست رفته بود نه GPS داشتیم نه حتی ارتباط امن و عادی
بالاخره پس از سه روز فرمانده پایگاه به ستاد کل خبر داد و یک تیم متخصص آی تی و فاوا و .... آمدند امکان پرواز یک بالگرد را هم نداشتیم
تیم ارزیاب پس از دو روز تلاش به این نتیجه رسیدند که این اختلال از پایگاه ایرانی در فاصله ۲۰۰ کیلومتری بر پایگاه ما اعمال شده اما ۲۰۰ کیلومتر از لحاظ فنی بدون استفاده از ماهواره و یا آواکس حیرت آور بود
پس از بررسی متخصصین به این نتیجه رسیدند که قصد ایران از این جنگ الکترونیک بقول معروف آزار دادن ما نیست بلکه ایران با این اختلال درحال رصد عملکرد ماست
یعنی هر چه که ما با بی‌سیم و سیستم نامه‌نگاری الکترونیکی از مشکل می‌گفتیم را ایرانی‌ها دقیقا رصد می‌کردند
تصمیم به خاموش کردن تمام سیستم‌ها گرفته شد چون تمام رمزها و الگوریتم‌ها را خودمان دو دستی تقدیم شان می‌کردیم
یک سری بی‌سیم جدید بین همه توزیع شد و تا تقریبا یکماه به سختی می‌شد کاری را با نقطه دورتر و پایگاه دیگر انجام داد
نمی‌دانم چه شد که ایران اخلال را برداشتند
اما من بعنوان یک سرهنگ و دارای مدرک دانشگاهی در آی تی واقعا احساس حقارت می‌کردم
ما ابرقدرت ثروت و قدرت جهان مدتی بر حسب اجباری که ایران بما تحمیل کرد وضعمان به آن شکل در آمد.
یکی دیگر از موضوعات در خلیج فارس بود زمانی‌که ما پهپاد گلوبال هاوک مان را ایران ساقط کرد
این قسمت را هیچ جایی نگفتند
شب ساقط شدن گلوبال هاوک فقط گفته شد که یک هواپیمای تجسسی ما هم در آسمان همان نقطه بود
اما ما آن روز یا آن شب از ساعات قبل با تمام توان و داشته هایمان جنگ الکترونیک وحشتناکی را روی منطقه اعمال کردیم یعنی من می‌دانستم اپراتور پدافند ایرانی در پشت صفحه رادار گیج شده است.
حداقل گلوبال هاوک را ۸ هدف می‌دید و هواپیمای دیگر هم همان.ما تقریبا مطمئن بودیم پدافند ایران نخواهد توانست هدف اصلی را از بین اهداف کاذب صفحه رادار تشخیص دهد و بتواند آنرا ساقط کند.اما یک لحظه نفر هدایت گلوبال هاوک با فریاد گفت: خدای من این ممکن نیست! گفتم: چه شده؟ گفت: پدافند ایرانی‌ها از بین ۱۶ هدف فیک دقیقا هدف اصلی را سرنگون کردند.این موضوع آنقدر شوک به همه وارد کرد که پرزیدنت ترامپ با تمام کله شقی از ایران بخاطر هدف قرار ندادن هواپیمای سرنشین دار تشکر کرد.در واقع افراد فنی ارتش، ترامپ را با واقعیت‌های فنی و عظمت آن شب آشنا کرده بودند که ترامپ آن سخنان را گفت.در زمان حضور آمریکا در افغانستان هم بارها پایگاه قندهار را ایران عملا تعطیل کرد.درواقع من معتقدم که ایران یک توان ناشناخته در حوزه جنگال دارد که قصد معرفی آن را هم ندارد.(منبع: گروه نگاهی به آینده، در واتساپ)https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۱۱:۳۰

thumnail
undefined واحد فرهنگی بسیج دانشگاه امام صادق (ع) با همکاری کانون اندیشه جوان برگزار می‌کند:
undefined دوره آینه فرهنگ: مناسبات ادبیات و جامعه undefinedundefinedنگاهی به نسبت و تعامل ادبیات و فرهنگ، تاریخ و جامعه ایرانی
undefined اساتید و سرفصل‌ها:undefinedادبیات و انقلاب: استاد محمدرضا سرشارundefinedادبیات و مردم و جامعه ایران: دکتر ابراهیم فیاضundefinedادبیات و حافظه، میراث و هویت فرهنگی: دکتر سیدحسین شهرستانیundefinedانسان و جامعه ادبیات مقاومت: دکتر احمد شاکریundefinedادبیات و زندگی روزمره: دکتر اسماعیل امینیundefinedمناسبات مواجهه ادبیات معاصر ایران با تجدد: استاد مهران بوذری نژادundefinedادبیات و فهم اجتماعی: استاد صابر اکبریundefined زمان برگزاری:‌undefined پنج‌شنبه و جمعه(2 و 3 آذر)
undefined مهلت ثبت نام:سه‌شنبه(30 آبان)
undefined مکان برگزاری:دانشگاه امام صادق(ع)، سالن شهید مطهری
undefinedهزینه ثبت نام: ۱۵۰ هزار تومانundefinedهزینه با تخفیف ویژه دانشجویان: ۱۰۰ هزار تومان
undefined دوره بصورت #حضوری و #مجازی برگزار می‌گردد.
undefined ثبت نام:برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به شناسه @adabiat_farhang در پیام‌رسان بله و یا شماره 09330536240 پیام دهید.ثبت نام اولیه از طریق: https://formafzar.com/form/adabiat1
#دفتر_ادبیات
__undefined بسیج‌دانشجویی‌دانشگاه‌امام‌صادق(ع)undefined @Didebanisuundefined @Basijisu_irundefined www.BasijISU.ir
https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۱۹:۲۰

۲۷ آبان

undefined رهاشدگی در دانشگاه، یعنی نداشتن اراده جدی در مقابله با بی بند و باری

undefinedوضعیت بی بند و باری و کشف حجاب در برخی دانشگاه ها، مشت نمونه خروار است و نشان می دهد که به طوری کلی، برخی مسئولین و دستگاه های کشور، اراده جدی برای مقابله با بی بند و باری ندارند و مشغول روزگذرانی هستند.
undefinedوقتی در محیط دانشگاه – که یک محیط بسته است – مسئولین ما به وظایف خود عمل نمی کنند، آنگاه تکلیف سایر مکان ها معلوم است.
undefined در مورد بی بند و باری و کشف حجاب موجود در دانشگاه ها، هم می توان از ورود دانشجویان بی بند و بار #جلوگیری کرد و هم این افراد را از تحصیل #محروم و از دانشگاه #اخراج کرد. علاوه بر اینکه جداگانه می توان برای آنها پرونده تشکیل داد و به #قوه_قضائیه ارجاع داد.
undefined در حقیقت، برای مقابله با بی بند و باری، چه در دانشگاه و چه در محیط جامعه، راهکارهای فراوان وجود دارد؛ منتها مشکل اصلی، افکار انحرافی برخی مسئولین و روحیه ترس یا تسامحی است که در آنها وجود دارد.
#اجرای_صحیح_قوانین #محصنات✾═┅┄┈

۱۶:۲۲

۲۸ آبان

۲۹ آبان

برتری ژئوپلیتیکی محور مقاومت در دریای سُرخ خودنمایی کرد
undefined️پس از تسلط انصارالله یمن در سال ۲۰۱۴ بر صنعا، معادلات ژئوپلیتیکی دنیا تغییر کرد و محور مقاومت بر یک تنگه راهبردی دنیا اشراف عملیاتی پیدا کرد .
undefined️حمله ائتلاف سعودی به یمن در سال ۲۰۱۵ با حمایت امریکا و اسرائیل برای برهم زدن این معادله بود که البته به نتیجه نرسید.
undefined️حال انصارالله یمن به عنوان متحد راهبردی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده آبراه استراتژیک دریای سرخ را به روی کشتی های اسرائیلی و یا مرتبط با این رژیم می بندد و در اولین اقدامش یک کشتی تجاری "کلکسی لیدر" با مالکیت یک صهیونیست را با ۵۲ سرنشین توقیف کرده است.
undefined️در این خصوص چند نکته باید ذکر شود.
undefined آیت الله خامنه ای امروز اعلام کرد کشورهای اسلامی باید شریان های حیاتی اسرائیل را قطع کنند و این دستور امروز توسط یمنی ها اجرا شد.
undefined️قبلا نیز محمد عبدالسلام سخنگو و نماینده ویژه رهبر انصارالله یمن اعلام کرده بود، این جنبش ولایت آیت الله خامنه ای را امتداد ولایت امیرالمونین علی (ع) می داند‌.
undefined اقدام امروز یمنی ها برتری ژئوپلیتیکی محور مقاومت را بر طرف مقابل به اثبات رسانید و نشان داد سیاست های منطقه ای ایران و حمایت از متحدانش در منطقه ،تا چه میزان می تواند بر معادلات جهانی و منطقه ای اثرگذار باشد.
undefined نگارنده از چند ماه پیش به صراحت اعلام کرد در جنگ آینده انصارالله یمن دریای سرخ را به روی کشتی های اسرائیلی می بندد و این اتفاق در راستای محاصره نظامی رژیم صهیونیستی خواهد بود.
undefined عملیات امروز یمنی ها روشن کرد محور مقاومت برگ برنده های زیادی دارد که میتواند در زمان و مکان مناسب رو کرده و دشمنانش را غافلگیر سازد.
undefined دریای سرخ مسیر اصلی تجاری میان شرق آسیا و اروپاست و تسلط انصارالله یمن بر آن تا دهه ها برتری استراتژیکی به محور مقاومت در راستای اِعمال خواسته های این محور برطرف های جهانی می دهد.
undefined اقدام امروز نیروی دریایی انصارالله، ابطال کننده نظرات و پیش بینی های امثال محمود سریع القلم (در خصوص معامله تهران با ریاض بر سر یمن) است که با مشاوره های غلط و نظریات بی پایه خود در دولت سابق، ایران را به چاه برجام انداختند.
undefined توقیف کشتی تجاری فرد اسرائیلی ضربه سهمگینی به این رژیم است زیرا بیش از ۹۵ درصد تجارت آن از دریا انجام می گیرد و رخداد امروز یعنی محور مقاومت بر اقتصاد این رژیم احاطه دارد.
undefined️از سویی لبنان نیز در شرایط لزوم می تواند مراودات تجاری اسرائیل را دچار اختلال و حتی انقطاع می کند .
undefined ضربه امروز یمنی ها به اسرائیل، بسیار راهبردی بود و این رژیم باید در برابر آن واکنش نشان دهد ؛ اگر نتواند کشتی را آزاد کند ، عملا دچار یک بحران بزرگ خواهد شد زیرا فاصله پایگاه های اسرائیلی تا یمن بیش از۱۵۰۰ کیلومتر است و از لحاظ نظامی این قابلیت را ندارد که مانع از توقیف شناورهای تجاری خود شود.
undefined نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ حضور پررنگی دارد اما نتواست و نمی تواند مانع از اختلال در تجارت متحدانش شود و همین امر به جایگاه ابرقدرتی و پرستیژ بین المللی ایالات متحده که خود را یگانه ناظم امنیت جهان می پندارد، لطمه جدی خواهد زد.
undefined در پایان باید گفت نبرد طوفان الاقصی از امروز وارد مرحله جدیدی شد و به نظر می رسد با ادامه جنایات اسرائیل درغزه، برگ برنده های جدیدی از سوی متحدان حماس و جهاد اسلامی روی میز گذاشته شود که معادلات جنگ را تغییر دهد.undefined این نکته نیز باید ذکر شود که یمنی ها ترس از واکنش ندارند زیرا ۹ سال زیر تحریم های کمرشکن زندگی کرده و همزمان یک جنگ بزرگ را با موفقیت از سر گذارنده اند.(این مطلب بازنشر است.)https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۳:۵۱

thumnail
یک بام و دو هوا
(اندر بدعت تطهیر و جنازه کشان روشنفکرمآبان وامانده)
آیا محمدعلی اسلامی ندوشن همان شخصی نیست که سال 1375 سیمای جمهوری اسلامی در برنامه "هویت" از او در کنار هوشنگ گلشیری، حسین نصر، احمد شاملو، داریوش شایگان و... به عنوان تئوریسین های شبیخون فرهنگی نام برد؟ و برای افشای ماهیت فکری آنان به تفصیل برنامه ساخت؟! حال چه اتفاقی در مدیریت کلان فرهنگی این کشور افتاده که از او قدیسی ساخته اند و جنازه اش را شهر به شهر طواف می دهند و مراد می طلبند؟! و احتمالا از او نیز مانند هوشنگ ابتهاج امامزاده ای می سازند و سنگ قبری مرمرین و کلان بر گورش می نهند و مجسمه ای در کنارش می افرازند! آیا این حرکات زیگزاگی به سود جریان شبه روشنفکری ضد اسلام و وابسته به جریان لیبرالیسم و تشویش اذهان عمومی نیست؟ تطهیر عناصر فکری ضدانقلاب و ضد اسلام به زعم این جوجه مدیران مذبذب فرهنگ و هنر امروز ایران چه عایدی برای نظام دارد؟! آیا این مدیران فرهنگی عقل کل برگی فقط برگی از کتاب های اسلامی ندوشن را خوانده اند؟ کاش حداقل کتاب "داستان داستان های" اسلامی ندوشن را می خواندند تا جلوه ای از عمق کینه و نفرت او را نسبت به دین و مذهب و اسلام دریابید! اسلامی ندوشن در سال 1378 و 1388 همنوا با جریان فتنه در ضمن دو سخنرانی خود در شهر کتاب پیروزمست آرزوی سرنگونی جمهوری اسلامی را به اشاره و تلویح در جمع عمومی به زبان آورد و حالا مدیران تازه به دوران رسیده فرهنگی در مرده او می دمند و جنازه اش را در قالب سیمرغ بر فراز شهرهای ایران به پرواز در می آورند! انباشت این حجم بلاهت و نادانی هم در نوع خود کم نظیر است!https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۴:۰۰

۳ آذر

thumnail
گزارش تصویری روز اول برنامه آینه فرهنگ بسیج دانشجویی #دانشگاه_امام_صادق(ع)موضوع سخنرانی: #ادبیات_و_انقلاببه صورت حضوری و مجازی سخنران: #محمدرضا_سرشارمنابع من در این سخنرانی عبارت بودند از: ۱. ادبیات داستانی ایران پس از انقلاب اسلامی؛ محمدرضا سرشار؛ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی۲. داستان انقلاب در ایران و جهان؛ محمدرضا سرشار؛ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی۳. سه انقلاب در آئینه داستان بلند و رمان؛ محمدرضا سرشار؛ نشر معارفhttps://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۶:۵۲

۵ آذر

استاد مطهری، خدا در زندگی انسان، ص۱۲۷-۱۲۶:"پوشش زن، در حد پوشش نماز است. یعنی هرچه در نماز باید بپوشاند، از نامحرم هم باید بپوشاند. پیامبر فرمود: در معراج زنانی را دیدم که از سینه‌ها و موهای سرشان آویخته بودند و تازیانه می‌زدند! جبرائیل گفت: اینان زنانی هستند که موها و بدن‌های‌شان را از نامحرم نمی‌پوشاندند.https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۹:۵۵

۶ آذر

undefined برای نخستین‌بار در مرکز آموزش حوزه هنری‌، دوره آموزش سازهای تار، سه تار، سنتور برگزار می‌شود.
undefinedروزهای برگزاری: سه‌شنبه‌هاundefinedساعت برگزاری: ۱۶ تا ۲۰ ...نظر مقام معظم رهبری درباره اموزش موسیقی:" به طور کلّی، ترویج موسیقی و تدریس آن و تشکیل کلاس‌های موسیقی، هر چند موسیقی حلال باشد، با اهداف عالیه‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی سازگار نیست و بهتر است جوانان عزیز وقت با ارزش خود را صَرف یادگیری علوم و فنون لازم و مفید نموده و اوقات فراغت خود را با ورزش و تفریحات سالم، پر نمایند."https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۱۸:۰۱

۷ آذر

بسم الله النّور
undefined️ شمربن ذی‌الجوشن "جانباز جنگ صفین" نبود!
undefined گزارۀ جانبازی شمر که خیلی‌ها بدون تحقیق باور کرده‌اند و در بعضی منبرها هم نقل می‌شود، غلط می‌باشد. شمر در جنگ صفین از سربازان معاویه بود و در مقابل حضرت علی (ع) قرار داشت.
undefined نقل معروف مجروحیت شمر در صفحۀ ۲۸۶ از کتاب وقعة صفین (نوشتۀ نصر بن مزاحم منقری)، بدین صورت آمده است که ادهم بن محرز با شمشیر به پیشانی شمر ضربه زده است و گمان شده که ادهم از اصحاب معاویه بوده است.
undefined از آن‌جا که در هیچ گزارشی به‌صراحت سخن از حضور شمر در سپاه حضرت علی (ع) به میان نیامده است، لازم است به بررسی شخصیت "اَدهَم بن مُحرِز" پرداخته شود.
undefined شیخ طوسی از اعاظم حدیث‌پژوهان و رجال‌شناسان شیعه، "أدهم‏‌بن‏ محرز" را در زمرۀ اصحاب امیرمؤمنان علی(ع) برمی‌شمارد. (رجال الطوسی، ص ۵۷).
undefined علامۀ مامقانی نیز به‌گاهِ سخن از ادهم بن‏ محرز، وی را از اصحاب امیرمؤمنان دانسته است. (تنقیح المقال فی علم الرجال، ج۸، ص۳۶۴).
undefined در پژوهش‌های  اخیر که پیرامون اصحاب حضرت امیرالمؤمنین (ع) انجام شده است، نام أدهم‏‌بن‏ محرز نیز به چشم می‌خورد که از اصحاب آن حضرت بوده است، عمری طولانی داشته و وفات وی بین سال‌های ۸۶ تا ۹۰ هجری بوده و با صراحت، سخن از همراهی وی با امیرمؤمنان (ع) در نبرد صفین در سال ۳۷ هجری به میان آمده است. (التبیین فی أصحاب الإمام أمیرالمؤمنین علیه السلام و الرواة عنه، ج۱، ص۳۱).
undefined لذا در جنگ صفین ادهم بن محرز در سپاه حضرت علی (ع) بوده است و لاجرم شمر در سپاه مقابل او، یعنی در سپاه معاویه قرار داشته است.
undefined پرویز اتابکی، مترجم کتاب وقعة صفین، در کتاب "پیکار صفین" چنین آورده است:undefined "ادهم‌بن محرز" در صفّین هنگام نبرد با یاران معاویه به هماوردى شمربن ذى‌الجوشن درآمد و دو ضربت شمشیر ردّ و بدل کردند، ادهم با شمشیر چنان بر پیشانى شمر زد که تا استخوانش فرو نشست" (پیکار صفین، ص۳۶۵).
undefined چنان‌که مشهود است، طبق این ترجمه نیز ادهم به رویارویی با یاران معاویه برخاسته و شمربن ذی‌الجوشن از سربازان معاویه بوده است.
undefined به جز این‌ها، دلایل و مستندات عدیده‌ای در همراهی شمر با سپاه معاویه وجود دارد و کاملاً مشخص است که شمر از فرماندهان سپاه معاویه بوده است که شرح همۀ شواهد، در این یادداشت نمی‌گنجد.
undefined بسیجی امام خامنه‌ای
undefined undefined undefinedundefined ورود به کانال بصیرتی دریادلان:undefined @daryadelan

۱۲:۰۰

undefinedامام جمعه شیراز: در دین پزشک محرم نیست؛ "پزشک محرم است" عوامانه است
لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز:undefinedما رابطه پزشک و بیمار را وقتی از نظر شرعی تحلیل می‌کنیم، چنین مسئله‌ای نداریم که در دین ما پزشک محرم شمرده شده باشد.  این که می‌گویند پزشک محرم است یک جمله عوامانه است و درست نیست. در واقع در موارد ضرورت حکمش برداشته می‌شود و آن مورد خاص نیازی به مراعات محرم و نامحرمی نیست./ فارس https://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۱۵:۱۴

۱۲ آذر

thumnail
undefined دومین شماره ماهنامه دانشجویی «راه» منتشر شد.
#گفتارundefined سوره، نامی مقدسگفت‌وگو با:محمدرضا سرشارنویسنده، پژوهشگر، منتقد ادبی و استاد تمثیل‌شناسی دانشگاه سوره
#لب_کلامundefined توقف ممنوع!گفت‌وگو با:زهرا خدائی نویسنده کتاب و دانشجو مطالعات فرهنگی دانشگاه سوره
#نگارundefined هنرِ در خدمتتأملی بر رویداد مسابقه پوستر «الاقصی» یادداشت اختصاصیمجتبی مجلسی دبیر مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی «آیه»
undefined نشریه دانشجویی راهundefined @rahmag_sun

۱۹:۲۴

۱۳ آذر

1_8130326839.pdf

۱۱.۶۱ مگابایت

#شماره_دوم | ماهنامه دانشجویی «راه»
undefined شماره ثبت: 13886
undefined نشریه دانشجویی راهundefined @rahmag_sun

۵:۰۱

۱۴ آذر

thumnail
undefinedحکایتی از بوستان سعدیباب دوم: در احسانقسمت 12: جوانمردی حاتم طایی
گر او در خور حاجت خویش خواستجوانمردی آل حاتم کجاست؟راوی: محمدرضا سرشار @bazmeasrarhttps://ble.ir/mrsarshar_rahgozar

۱۰:۰۴

۱۶ آذر

thumnail
صحنه ی عجیبی است امدادگر فلسطینی کودک را در آغوش گرفته ، میکوشد او را بخنداند ، کودک لبخند میزند اما امدادگر نمیتواند جلوی خودش را بگیرد ، ناگهان چشمانش غرق اشک شده و گریه میکند....20 هزار نفر در غزه شهید شده اندرژیم اوج جنایت را رقم زدهفلسطینی ها همچنان میکوشند به یکدیگر روحیه داده و خود را حفظ کنند....

#جبهه_واحد
undefined #اخبار_جبهه_مقاومت

۶:۲۶