عکس پروفایل نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشارن

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار

۱,۳۳۷عضو
عکس پروفایل نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشارن
۱.۳هزار عضو

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار

نوشته ها و اخبار محمدرضا سرشار (رهگذر)

۳۱ فروردین

thumnail

۱:۱۰

انتخاب محمدرضا سرشار به عنوان #چهره_ماندگار_هنر_انقلاب سال ۱۴۰۲.این مراسم چهارشنبه ۳۰ فروردین در محل حوزه هنری برگزار شد.

۱:۱۳

۴ اردیبهشت

thumnail
مالک نماوا: بی‌تعهدتر از بازیگران و هنرمندان ندیده‌ام! پول بده هر کاری می‌کنند
محمدحسن شانه‌ساززاده مؤسس شاتل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره نماوا به دیجیاتو گفته: 🔹۲۰۰۰میلیارد تومان روی نماوا سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. هر قسمت یک سریال معمولی ۳میلیارد و هر قسمت سریال سووشون ۸میلیارد شده. بی‌اخلاق‌تر و بی‌تعهدتر از بازیگران و هنرمندان ندیده‌ام! پول بده هر کاری می‌کنند!

۰:۴۷

۱۱ اردیبهشت

بازارسال شده از ملداش
thumnail
انسان سطحی و کم سوادی که به جایگاه حقیقی اش قانع نباشد و شهوتِ شهرت و دیده شدن داشته باشد برای دیده شدن چنان دست و پا می زند تا از وضعیت متعادل خارج شود، به موقعیت غیر متعادل و نمایشی برسد که دیده شود. بعد از انقلاب از این دست آدمها کم ندیدیم، اکبر گنجی، محمدجواد اکبرین، حشمت الله طبرزدی، حسن آقا میری و حالا مهدی نصیری و حسین قدیانی نمونه هایی از این دست از آدمها هستند، برای دیده شدن شهوتی سیری ناپذیر دارند چه زمانی که در جبهه حزب اللهی ها بودند که آن موقعیت برایشان ارضا کننده نبود و حالا روی گردان از آن در این موقعیت دست و پا می زنند که بیش از پیش از آنها نام برده شود ولو به بدی، کاری هم با آنها ندارم که به فنا رفتند و سوختند و( البته ضربه ها زدند) منتها حرفم اینجاست که این چهل و اندی سال فرصت و تجربه خوبی بود که جامعه حزب اللهیِ ناب و حقیقی( نه نمایشی و سفارشی و فرمایشی) این دست افراد غیر متعادل را زودتر بشناسد و از خود دور و دفع ضرر محتمل کند. بی ترید در جمع ما قدیانی ها و نصیریهای فراوانی نهفته اند.#انسان_سطحی.#شهوتِ شُهرت.#انسانِ غیر متعادل.https://ble.ir/meldash

۱۵:۳۷

۱۲ اردیبهشت

thumnail
کلیپ فوق را یکی از هنرجویان قدیمی کلاس‌های داستانم، در سال گذشته، به مناسبت روز معلم ساخته بود، و امسال نیز به همین مناسبت آن را منتشر کرد.برای قدردانی از زحمت ایشان، اقدام به بازنشر آن می‌کنم.@mrsarshar_rahgozar

۱۵:۳۲

۱۳ اردیبهشت

دستور رئیس سازمان سینمایی: از این پس آثار سینمایی خارجی باید تاییدیه سازمان را جهت نمایش در پلتفرم‌ها اخذ کنند با دستور رئیس سازمان سینمایی کشور، کلیه آثار سینمایی خارجی که در پلتفرم‌های مختلف عرضه می‌شوند، باید تاییدیه سازمان سینمایی را جهت نمایش از این سکوها اخذ کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این نامه خطاب به معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، با اشاره به حضور پررنگ آثار سینمایی خارجی ( شامل آثار مستند، کوتاه ، انیمیشن و آثار بلند سینمایی) در سکوهای نمایش فیلم کشور آورده است:
«با استناد به ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ایجاد ساز و کار راه‌اندازی بخش نظارت و صدور تاییدیه محتوایی فیلم‌های خارجی متقاضی نشر بر سکوهای نمایش فیلم، از این پس عرضه این آثار منوط به اخذ تاییدیه نمایش از سازمان سینمایی است.
در این نامه بر تهیه ساز و کارهای لازم جهت تشکیل و اداره این مجموعه نظارتی و نیز تدوین دستورالعمل نحوه نظارت و صدور تاییدیه محتوایی فیلم‌ها و آثار سمعی و بصری متقاضی نشر بر سکوهای نمایش فیلم تاکید شده است.
خزاعی در این نامه همچنین تدوین ضوابط ناظر بر فیلم‌های خارجی متقاضی نشر بر بسترهای نمایش فیلم و نیز برگزاری جلسات مختلف با بخش‌های مربوطه را خواستار شده است.
با توجه به اهمیت نظارت بر آثار سینمایی خارجی و پایش محتوایی این آثار صدور این ابلاغیه فصل تازه‌ای در تخصصی شدن و تمرکز بیشتر بر ماهیت آثار خارجی ارزیابی می‌شود.»@mrsarshar_rahgozar

۷:۴۱

♦️ انتخابات مجلس در تبریز؛ قومگرایی و ایران‌ستیزی در پوشش ایرانشهری‌ستیزی!
از چند ماه قبل و در آستانه انتخابات مجلس، فعالیت یک خط تبلیغاتی قومیتی در تبریز افزایش یافت. این خط تبلیغاتی سوژه‌ای با عنوان (ایرانشهری) را مطرح می‌کند. منظور آنها از این واژه زیبا، مفهومی مانند سلطنت طلب، ضدانقلاب، «کوروش پرست» (تعریف عضو شورای شهر تبریز!)، ضد آذربایجان و مفاهیمی از این سان است. اینها هر نامزدی را که قومگرا نباشد یا مخالف پانترکیسم و قومگرایی باشد، «ایرانشهری» و همفکر سیدجواد طباطبایی (فیلسوف سکولار و ایرانگرا) و به صورت ضمنی یا آشکار دشمن آذربایجانی‌ها می‌نامند!🔸برخی پایگاهها و صفحات مجازی در تبریز این خط تبلیغاتی را پی می‌گیرند. برخی از این صفحات، از سوژه‌های سیاسی برای معامله تبلیغی با نامزدها نیز سود می‌جویند!با لجن پراکنی و عملیات روانی در فضای مجازی، نامزدها را برای اتخاذ مواضع قومیتی و تفرقه‌افکنانه تحت فشار قرار داده و القا می‌کنند که با شعارهای قومیتی می‌توان رای مردم را جلب کرد!! برخی نامزدها که از موضوع شناخت ندارند، در تنگنای فشار و فریب تبلیغاتی دچار خطا شده و گرایشات قومی به نمایش می‌گذارند! یا به سهو و عمد، به نفع پانترکیسم و دولت‌های بیگانه موضع می‌گیرند. تا جایی که برخی فعالان این خط سیاسی و تبلیغی، حتی در شهادت مظلومانه همسنگر سردار دلها، حاج طالع یوسف‌اف نیز بی‌شرمانه طوری گفتند و نوشتند که دولت باکو متهم نشود! بیگی در مقابل شهادت حاج طالع چگونه موضع گرفت؟ یا برخی دیگر در برابر یک رویداد انتخاباتی در ارومیه (انتخاب دو کرد و یک آذری) چگونه موضع قومیتی و تفرقه‌انگیز گرفتند؟
🔸کسانی که در فضا و صفحات مجازی، خود را ضد ایرانشهری(با تعریف خودشان) و طرفدار قومیت و ترکی‌ّت و...نشان میدادند، در شهادت حاج طالع سکوت کرده یا به نحوی موضع گرفتند که دولت باکو را از جنایت مبرا کنند!؟ در حالی که حاج طالع، این‌ پرچم برافراشته مقاومت اسلامی، در زندان دولت باکو و تحت شکنجه‌ها به شهادت رسیده است.
🔹برخی افراد فعال در زمینۀ ترویج گفتمان قومیتی با پوشش ضدایرانشهری، بعضا با مراکزی نیز در ارتباط یا همکاری هستند. یکی همکار دفتر آن نمایندۀ مجلس است. دیگری...🔸از جمله اقدامات خط تبلیغاتی قومگرا ، تبلیغ علیه یک چهرۀ روحانی راهیافته به دور دوم است. فشار تبلیغاتی بر این نامزد فرهیخته برای آن بود که او نیز مانند برخی نامزدها، موضع قومیتی و ضدوحدت ملی اتخاذ کند.در تاریخ ۱۲ اردیبهشت در ارتباط تلفنی یکی از چهره‌های ادبی با یکی نامزد راه یافته به دور دوم، به وی گفته شد که به دلیل موضع‌گیری قومیتی‌اش (ویدئوی منتشر شده)، مجمعی از اهل قلم که در دور اول از وی حمایت کرده‌اند، دیگر به وی رای نخواهند داد. وی سوگند یاد کرد که قومگرا نیست و این ویدئو را بر اثر فشارهای عده‌ای منتشر کرده است!نامزدهایی که پیش از راهیابی به مجلس، با فریب و فشار تبلیغاتی عناصر التقاطی، مواضع قومیتگرایانه و دشمن پسند می‌گیرند، آیا می‌توانند در مجلس در برابر تهدیدها و به ویژه تطمیع‌ها مقاومت کنند؟ پاسخ روشن است!🔹 مردم بصیر تبریز و آذربایجان در تاریخ معاصر فتنه‌هایی مانند کشف حجاب رضاخانی، تجزیه‌طلبان فرقه دمکرات، حزب خلق مسلمان، اغتشاشات ۷۸، ۸۵، ۸۸ و...را از سر گذرانده و‌ پیروز برآمده‌اند اما تبیین مسائل و روشنگری توسط عناصر انقلابی و مؤمن، ضرورتی انکارناپذیر است.🔹 فعالیت قومگرایانه در هر پوششی (زبان و فرهنگ، دریاچه ارومیه، ایجاد تقابل کرد- آذری، بازی فوتبال، ضدایرانشهری و..) نتیجه‌ای جز تضعیف وحدت و امنیت ملی ندارد. حال، سؤال این است؛ وظیفۀ مراجع ذیصلاح و مسئول چیست؟
🔹بایستی موضوع به طور ریشه‌ای بازکاوی شود. اگر مانند پانترکیسم و ایران‌ستیزان، تشکیلات و جریانی به نام ایرانشهری در تبریز و آذربایجان فعال است با آن برخورد قانونی شود.اگر سوژۀ ایرانشهری‌، یک سوژۀ سیاسی و محملی برای ایران ستیزی و قومیت‌گرایی است، عناصر فعال آن مورد ارشاد و برخورد قانونی قرار گیرند. و درنهایت به دو قطبی سازی سیاسی و تفرقه‌انگیزی خاتمه داده شود.(بازنشر)

۱۹:۳۷

۱۵ اردیبهشت

هشدار هارون معترف، روزنامه نگار افغانستانی به ایرانیان: تجربه تلخ ما را تکرار نکنید!
طالبان چگونه شکل گرفت و بر افغانستان حاکم شد؟پیامی برای عزیزان و هم‌زبانان ایرانی‌ ام. در سال‌های اخیر، و در زمان حکومت جعلی کرزای متعفن ، موجی از رفتنِ جوانان جنوب و جنوب‌ شرق به شمال کشور (افغانستان) آغاز شد. همه به یاد‌ دارید که ویدیوهای جوانان طالب با ظاهری غیر مسلح به بهانه بی‌کاری و ناامنی در جنوب، شبکه‌های اجتماعی را پر کرده بود که جوانان افغان به استان‌های شمال می‌رفتند. بسیاری از آنها به‌ بهانه کار در پوشش موبایل فروشی و دست‌فروشی‌ها، قصد سفر به دره‌های هندوکش و کوه‌پایه‌های شمال‌شرق می‌کردند.اتوبوس‌ها روزانه این جوانان را با یک چمدان که چند پیراهن و‌ تنبان داشتند از مسیر سالنگ به شمال انتقال میدادند.انگار گنجی را در شمال گیر آورده اند از منابع طلا جمع شده. دیری نگذشت که  هیاهوی ناامنی در ولایات شمال اوج گرفت. استانها یکی پس از دیگری نا امن شد و حتا شماری از استانها برق‌آسا به دست طالبان سقوط کردند. هر چند نقشه‌ ناامن‌ سازی شمال و سرباز گیری برای طالب ها در زمان  کرزی آغاز شد و حنیف اتمر این طرح را به پیشرفته‌ترین نوع آن، که انتقال تروریستها توسط چرخ‌بال‌های وزارت دفاع بود را عملی کرد،اما انتقال نیرو‌های پیاده به طور دسته‌ جمعی در سال‌های اخیر توسط آن لجن تاریخ، صورت گرفت و نتیجه آن را همه دیدیم که سر ‌‌و کله ملیشیاهای طالبان از گوشه و ‌‌کنار شمال برآمد و سقوط شمال از طریق همین نیروها در تبانی با ناقلین همیشه در صحنه انجام یافت.عین همان سناریو، این روز ها در کشور شما ایران تکرار می‌شود.سیلی از جوانان افغان از ولایات پشتون‌نشین با همان ظاهر «فرهنگی»، به بهانه‌ کار به ایران می‌روند و دست به دست هم پارک‌ها و خیابان‌های تهران و‌ اصفهان و شیراز ‌و… را اشغال کرده و راه‌پیمایی و دسته جات دوستی و اتحاد و همراهی تشکیل میدهند. (کاملا برنامه ریزی شده و هدایت شده ) پیام من به سران دولت ایران و ملت ایران این است:ضمن سپاسگزاری از دولت و‌ مردم ایران که همیشه از مهاجران افغانستانی خود در هر شرایط حمایت کردند، جا دادند و مورد لطف قرار دادند، اما این را هم می‌گویم که مراقب پشت پرده این مهاجرت‌‌ های خیلی مشکوک و تجربه شده باشند .متاسفانه دولت ایران .... به خطر جدی تجربه شده طالب در زمان کرزای توجه ندارد.این تجربه تلخ تاریخی را به مردم شریف ایران یادآوری می‌کنم که غفلت نکنید ، ممکن است روزی شما هم توسط نیروی به ظاهر مظلوم، ضربه خواهید خورد و اونوقت دیگر دیر است و کار از کار گذشته است.مراقب باشید که این مهاجرت‌ها می‌تواند مشکوک و توسط طالبان سازماندهی شده باشد.پس ما صلح دوستان و تمدن و آرامش خواهان افغانستان، نمی‌خواهیم سرنوشت یک کشور بدبخت، شکست‌خورده و جولان‌گاه ترور و تریاک شده در همسایه‌گی مان تکرار شود.امیدوارم این پیام را هر ایرانی که خود را مسئول حراست از سرزمین شان می‌دانند جدی بگیرند. ضمنا از هر سه افغانی ک به ایران میروند یک نفر آنها طالب و آموزش نظامی دیده اند.به‌هوش باشید...

۱۶:۱۴

۲۳ اردیبهشت

thumnail

۱۹:۳۱

۲۵ اردیبهشت

آمار قابل توجه. واقعا عجیبه و خیلی از مردم از این آمار خبر ندارند👇👇👇
۱- تقریبا به تعداد خانوارها خودرو در کشور داریم! و در موارد قابل توجهی هم ویلای تفریحی وجود دارد۲- با دو روز تعطیلی راه‌های کشور از کثرت میل به سفر و تفریح مملو از ماشین و مسافر می‌شود!۳- در مصرف لوازم آرایشی و زینتی در صدر هستیم!۴- میلیونها نفر در یک ساعت برای چهار هزار خودرو ثبت نام می‌کنند؛ یعنی مردم ایران، با پول همین قرعه‌کشی میتوانند شرکت بنز آلمان رو خریداری کنند!۵- در نوروز امسال ۵۱ میلیون تردد در جاده‌های کشور ثبت شده که ما تنها کشور در منطقه و حتی جهان هستیم که دارای این رکورد سفر هستیم! تقریبا به انداره کل اروپا؛ پنج میلیون نفر سفر از طریق دریا و نیم میلیون نفر سفر هوایی!۶- تعداد عجیبی ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها خریداری شده است! و ایرانیها فقط در یک ماه خاص بیش از دویست هزار نفر سفر به ترکیه داشته اند! اما باز میگن بدبختیم!۷- به گزارش انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی تعدادی عمل جراحی در دنیا انجام شده است که ایران با بیشترین جراحی زیبایی جز ده کشور اول جهان می‌باشد؛ یعنی ایران یک درصد جمعیت جهان رو داراست اما ۸ درصد عمل جراحی را داشته است!۸- ایرانیها رتبه اول واردات غذای #سگ در منطقه غرب آسيا را دارند! اما در عین حال بدبخت ترین مردم در سطح کره زمینند؟!۹- در حال حاضر مردم ایران روزانه بیش از ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین مصرف میکنند یعنی مصرفی بیش از سه برابر مصرف پرجمعیت ترین کشور دنیا یعنی چین! ۱۰- میگن ما بدبختیم ولی مصرف برقمون ۶ برابر میانگین جهانی است!۱۱- ما بدبختیم ولی مصرف گازمون با جمعیت ۸۰ میلیونی حدود ۷ برابر میانگین جهانی و معادل ۱۲ تا کشور ثروتمند اروپایی است!
۱۲- ما بدبختیم اما در مصرف آب شیرین درجه یک دنیا در رتبه اول هستیم!۱۳- میهمانی ها و بریز و بپاش خانواده های ایرانی در دنیا مثال زدنی است. ۱۴- برای خرید یه بربری تا سر کوچه ماشین و یا موتور سوار میشیم. ۱۵-برای رفتن به مدرسه، فرزندانمان حتما باید سرویس ایاب و ذهاب داشته باشند.۱۶- کمتر خانه ایرانی است که فاقد مبلمان و زرق و برق باشد. ۱۷- رکورد دار تعویض زود هنگام موبایل و وسایل هستیم. ۱۸- تولید کننده بیش از اندازه زباله و اهل دور ریختن مواد غذایی ماییم.۱۹- مجالس عروسی و یا ترحیم با آداب پر خرج و برج داریم.۲۰- اکثرا فراموش میکنیم که کمدهای لباس ما محتوای چه تعداد لباس کمتر استفاده شده است..
اما طبق آمار جهانی فقر در ایران بعد انقلاب به زیر ۸ درصد هم رسیده است و این یعنی ایران جز ده کشور با کمترین میزان فقر در جهان است؛ اما طبق گفته رسانه های دشمن ایران فقیرترین مردم جهان با درصد بالای #احساس_فقر فلاکت است؟! پس تأمل کنیم؛ چه دستی پشت پرده با کمک خائنین در کارهو..... ما متهم به فلاکت در رسانه های غربی- صهیونیستی دنیا هستیم!(بازنشر)
@mrsarshar_rahgozar

۱۲:۴۶

thumnail
یکی از اولین کتاب‌های داستانی که ابتدای امسال موفق به خواندن آن شدم، #ماه_و_بلوط نوشته آقای #محسن_مومنی_شریف، از انتشارات #سوره_مهر بود.اواخر پارسال، در مراسم رونمایی آن در تالار مهر #حوزه_هنری شرکت داشتم. بعد هم آقای مومنی محبت کرد و یک نسخه از کتاب را برایم فرستاد. این را می‌دانستم که ایشان از حدود سیزده سال و شاید حتی بیشتر پیش، یکی از مهمترین دلمشغولی‌های ادبی‌اش، نوشتن این داستان بود. اما ده سال اشتغال به کار سنگین ریاست حوزه هنری، نگارش و اتمام این کار را به عقب انداخت. تا اینکه، در دو_سه سال اخیر فراغت از مسئولیت اجرائی را مغتنم شمرد؛ خلوتی دور از روزمرگی‌های رایج برای خود تدارک دید؛ و خوشبختانه موفق شد این کار را به سرانجام برساند.ماجراهای زمان جاری و گذشته این داستان حدودا ۸۷۲ صفحه‌ای، در دهه ۱۳۶۰، اغلب در کردستان ایران و عراق، و بغداد و آلمان و ... می‌گذرد. شخصیت‌های اصلی‌اش نیز افرادی وابسته به گروهکهای مسلح کرد، مانند کومله و حزب دمکرات کردستان ایران هستند.جدا از خط سیر داستانی و جاذبه‌های مرتبط با آن، این اثر، حاوی اطلاعات نمایشی‌ (دراماتیزه) شده قابل توجهی از جریانات سیاسی تاثیرگذار در زندگی مردم کردستان ایران و عراق، از دست کم سال ۱۳۲۴ -زمان تشکیل جمهوری خودخوانده دمکراتیک کردستان ایران- تا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور، و فرونشستن فتنه مسلحانه حزب دمکرات و گروهک کومله در این منطقه از کشور، و ارتباطات و وابستگی‌های برون‌مرزی این جریانهای تجزیه‌طلب است.نقد این اثر مجالی دیگر می‌طلبد؛ اما عجالتا می‌توان با اطمینان گفت: تا کنون مجموعه‌داستان‌های کوتاه و احیانا داستان‌های بلندی چند در مورد مسائل این منطقه، به‌ویژه در دوران پس از پیروزی انقلاب، نوشته شده است. اما از میان آنهایی که من خوانده یا در باره‌شان مطالعه کرده‌ام، "ماه و بلوط" آقای مومنی، طولانی‌ترین، جذابترین، منصفانه‌ترین و مستندترین این داستانهاست.تولد و بالیدن نویسنده اثر در یکی از شهرهای کردنشین (بیجار)، در خانواده‌ای متشکل از پدری ترک و مادری کرد، حضور در عملیات‌هایی در این منطقه در دهه ۱۳۶۰ در کسوت داوطلب بسیجی و لمس شرایط از نزدیک، مطالعات و پژوهش‌های وسیع در باره فرهنگ، تاریخچه احزاب، گروهکها و جریان‌های سیاسی مسلح در این منطقه حساس، از "ماه و بلوط" اثری پُرملات و در عین حال خوشخوان پدیده آورده است، که به‌ویژه نسل جوان علاقه‌مند به ادبیات را می‌تواند تا پایان با خود همراه کند.
@mrsarshar_rahgozar

۱۴:۳۶

۲۶ اردیبهشت

thumnail
به‌تازگی، مجموعه پروپیمان سه مجلدی "داستان‌های وشاره" (شامل: جشن عروسی بابام، شبی در خانه درختی، کروکودیل در کلاس) شامل ۴۲ داستان کوتاه به هم‌پیوسته (در مجموع ۶۵۰ صفحه) برای کودکان و نوجوانان، به قلم نویسنده نجیب و دوست‌داشتنی قمی، مهندس #یوسف‌_یزدیان‌وشاره (۱۳۳۹- ) منتشر شده است.ماجراهای این داستان‌ها در روستای "وشاره" از توابع شهرستان قم، در حدود پنجاه سال پیش از این، می‌گذرد. شخصیت اصلی آن پسری باهوش، با شیطنتهای معصومانه خاص این سنین، به نام یوسف (نام نویسنده داستانها) است، که در کودکی مادر خود را از دست داده است. ماجراهایی که در خانه (از دوره بی‌مادری تا عروسی پدر با همسر جدیدش)، باغ، مزرعه، روستا و مدرسه برای یوسف رخ می‌دهد یا به نحوی با زندگی او مرتبط است، و تقریبا همگی نیز از مایه‌های طنز کودکانه و نوجوانانه‌ای برخوردار است، علاوه بر آنکه به‌طور ضمنی، مخاطب کودک و نوجوان امروزی را با زندگی هم‌سن‌و‌سالان روستایی‌اش در پنج‌دهه پیش آشنا می‌کند، ساعاتی خوش و مفرح را برای او فراهم می‌سازد. به‌گونه‌ای که شیرینی این داستانها، تا مدت‌های در کام او باقی خواهد ماند. می‌توان گفت: نخستین مجموعه داستان‌های به هم‌پیوسته منتشره از این نوع در کشور ما، #شلوارهای_وصله‌دار به قلم توده‌ای سابق و سپس دولتمرد و سناتور انتصابی مجلس سنای شاهنشاهی، #رسول_پرویزی بود. این کتاب، در زمان خود، مورد استقبال بسیارِ همه قشرهای مردم، از جمله دانش‌آموزان مدارس کشور قرار گرفت. سپس برخی نویسندگان دیگر نیز به همین سبک و سیاق، تک‌داستان یا مجموعه‌داستان‌هایی منتشر کردند. که مشهورترین آنها - به یمن انتشار پیش و پس از چاپ، در صدا و سیمای قبل و بعد از انقلاب، و فضاسازی تبلیغاتی گسترده برای آن، در داخل و خارج، توسط یک تشکل بدسابقه و بدلاحقه ادبی دارای ارتباطات جهانی گسترده و فعال در عرصه ادبیات کودک و نوجوان- در زمان ما، "قصه‌های مجید" است. این اثر، به قلم #هوشنگ_مرادی‌کرمانی، نویسنده پاورقی‌های جنسی در مجللات عامه‌پسند هفتگی قبل از انقلاب، که در دو دهه اخیر، به عضویت دائم در فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی کشور ارتقاء‌رتبه یافته، منتشر شده است.مهم‌ترین تفاوتهای شاخص مجموعه‌داستان‌های به‌هم پیوسته موسوم به "داستان‌های وشاره" با مجموعه‌داستانهای مورد اشاره از دو نویسنده پیشگفته، در این است که نویسندگان آن دو مجموعه، لااقل در زمان نگارش این اثرشان، نه به معنی درست و تخصصی کلمه، داستان، و نه ادبیات کودک و نوجوان را می‌شناخته‌اند. در حالی که کار آقای یزدیان، چه از نظر ساختار و پرداخت و زبان و لحن و زاویه نگاه و درونمایه، بیانگر آشنایی نویسنده با هر دوی این جنبه‌هاست. به همین سبب، مجموعه وی را با آسودگی خاطر می‌توان در اختیار کودک و نوجوان جامعه امروزی قرار داد. در حالی که دو مجموعه پیشین -با تفاوتهایی- از نظر ساختار داستانی دارای اشکالهای قابل توجه، و از نظر محتوایی، بعضا دارای بدآموزیهای تربیتی برای مخاطب کودک و نوجوان هستند. ضمن اینکه محیط و نوع تربیت خانوادگی و به‌تبع آن شخصیت یوسف "داستان‌های وشاره" نیز با شخصیت اصلی دو مجموعه داستان پیشتر نام‌برده شده، تفاوت ماهوی -مثبت- قابل توجه دارد.در یک کلام، اگر شما خانواده‌‌ای هستید که به مبانی تربیتی صحیح برای فرزندانتان پایبندید و فرزندی در سال‌های آخر دبستان یا سال‌های اول دبیرستان دارید و این روزها چه به صورت مجازی و چه حضوری به نمایشگاه کتاب تهران سرمی‌زنید، می‌توانید با اطمینان خاطر این مجموعه را برای او تهیه کنید. هرچند پس از آن، می‌توانید داستان‌های این مجموعه را در محافل خانوادگی نیز به صورت جمعی بخوانید و خودتان هم، با یاد دوران کودکی و نوجوانی، از خواندن آنها لذت ببرید.به امید روزی که شاهد تهیه و پخش مجموعه تلویزیونی این داستان‌ها در برنامه‌های کودک سیما باشیم. چه، علاوه بر آنچه که پیشتر اشاره شد، این داستان‌ها دارای جنبه‌های تصویری بالایی نیز هستند.ناشر این مجموعه ارزشمند، انتشارات #قدیانی است.@mrsarshar_rahgozar

۵:۲۹

۲۷ اردیبهشت

thumnail
#سفر_پرماجرا(ماجرای سرایش قصیده "مدارس آیات" توسط شاعر انقلابی و مبارز، دِعبِل خُزاعی، و سفر پرماجرای او از بغداد به طوس، برای ارائه آن به پیشگاه امام هشتم، و بازگشت او به بغداد)نوشته #محمدرضا_سرشارناشر: #نشر_معارفبرای سال‌های آخر دبستان و دوره اول دبیرستانشمارگان: ۲۰۰۰ نسخه.این داستان را در دوره تولیت دکتر رئیسی بر آستان‌قدس رضوی، برای اجرا در برنامه مراسم تحویل سال نو در حرم نوشتم، و آن را در حضور انبوه زائران حرم، خواندم. (برای نوروز سال قبلش، داستان #دختر_مغربی -راجع به مادر حضرت- را نوشته و در حرم، اجرا کرده بودم؛ که این کتاب نیز توسط نشر معارف، برای مخاطبان سالهای آخر دبستان، چاپ شده است.)"سفر پر ماجرا"، برای نخستین بار در نمایشگاه امسال کتاب تهران، تالار اصلی، غرفه نشر معارف، عرضه شده است.
@mrsarshar_rahgozar

۶:۱۳

۲۸ اردیبهشت

thumnail
#یک_اشتباه(داستان‌هایی از کودکی امام حسین علیه السلام-مجلد ۸ )برای سال‌های آخر دبستان نوشته #محمدرضا_سرشار ناشر: #نشر_معارفچاپ اول: ۱۴۰۳شمارگان: ۲۰۰۰ نسخه
همچنین:#پرنده‌های_سفیدبال(داستان‌هایی از کودکی امام حسین علیه السلام-مجلد ۲)نوشته محمدرضا سرشار چاپ دوم: ۱۴۰۳شمارگان: ۱۵۰۰ نسخهاین مجموعه ۱۳ مجلد است؛ که پیش از این، مجلدات ۱ تا ۴ آن، انتشار یافته بود.قبل از این نیز، پویانمائی این مجموعه، با عنوان #قصه‌های_عمورحمان از شبکه کودک‌ سیما پخش شده است.@mrsarshar_rahgozar

۱۸:۳۳

۲۹ اردیبهشت

thumnail

۰:۲۲

thumnail

۰:۲۲

thumnail

۰:۲۲

thumnail

۰:۲۲

thumnail

۰:۲۲

✳️ ایران از 210 سال قبل تا امروز
1⃣ . حدود ٢١٠ سال پیش در زمان فتحعلی شاه قاجار به موجب قرارداد ننگین گلستان در سال ١١٩٢ شمسی (۱۸۱۳ میلادی) کشورهای فعلی «قفقاز، ارمنستان، گرجستان، داغستان، چچن و اینگوش و سواحل ارزشمند دریای کاسپین» به مساحت حدود ٢٣٠ هزار کیلومتر مربع از ایران جدا شده و به روسیه تزاری تقدیم گردید!!!2⃣ . حدود ١٩۵ سال پیش و باز هم درزمان فتحعلی‌شاه قاجار به موجب قرارداد ننگین ترکمنچای درسال ١٢٠٧ شمسی (۱۸۲۸ میلادی)، منطقه‌ی «ایروان، نخجوان و بخش‌هایی از تالش و آذربایجان» و در مجموع حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع دیگر از ایران جدا شد و باز هم به امپراتوری روسیه تقدیم شد!!!3⃣. حدود ١۶٧ سال پیش در زمان ناصرالدین شاه قاجار به موجب معاهده ننگین پاریس در سال ١٢٣۵ شمسی (۱۸۵۶ میلادی) مناطق «هرات و افغانستان و بلوچستان و مکران» به مساحت ٩٧۵/۲۲۵ کیلومتر مربع با فشار انگلیس از ایران جدا شد!!!4⃣. حدود ١۵٢ سال پیش و باز هم در زمان ناصرالدین شاه قاجار به موجب قرارداد ننگین حکمیت «گلد اسمیت» در سال ١٢۵٠ شمسی (۱٨٧١ میلادی)، و باز هم تحت فشار انگلیس مناطقی از «پاکستان و سیستان» به مساحت ٣۵٠/٠٠٠ کیلومترمربع از ایران جدا شد!!!5⃣. حدود ١۴٢ سال پیش باز هم در زمان ناصرالدین شاه قاجار به موجب «پیمان آخال» در سال ١٢۶٠ شمسی (۱۸۸١ میلادی) کشورهای فعلی «ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان» به مساحت ١/٢٢۶/۵٠٠ کیلومترمربع از ایران جدا شده و باز هم به امپراتوری روسیه تقدیم شد!!!6⃣. حدود ١٠۴ سال پیش در سال ١٢٩٨ شمسی (١٩١٩ میلادی) در زمان احمد شاه قاجار و دولت وثوق‌الدوله براساس پیمان منطقه‌ای مستشاران انگلیس، جزایر نفت‌خیز خلیج فارس از جمله کشورهای فعلی «امارات، قطر، عمان و چند جزیره بسیار ارزشمند دیگر» به مساحت ۴٠۵/٢٨٧ کیلومترمربع رسماً از ایران جدا شد!!!7⃣ . حدود ٨۶ سال پیش در سال ۱۳۱۶ شمسی (۱۹۳۷ میلادی) در زمان رضا شاه پهلوی با امضای پیمان ننگین سعدآباد با کشورهای همسایه (عراق، ترکیه و افغانستان) بخش‌های عظیمی از ایران با دسیسه انگلیس جدا شد؛ از جمله «ارتفاعات سوق‌الجیشی آرارات» به ترکیه؛ بخش عظیمی از «اروندرود» و اداره کامل آن را به عراق‌؛ و «دشت وسیع نااُمید» به مساحت ۳ هزار کیلومتر به افغانستان بخشیده شد!!!8⃣. حدود ۶٩ سال پیش در سال ١٣٣٣ شمسی (١٩۵۴ میلادی) در زمان محمد رضا شاه پهلوی، بندر استراتژیک «فیروزه» در شرق دریای خزر از ایران جدا و به شوروی واگذار گردید!!!9⃣. و باز هم در زمان محمدرضا شاه در سال ١٣۵٠ شمسی (١٩٧١ میلادی) با فشار انگلیس، مجمع الجزایر بحرین به مساحت بیش از ٧٠٠ کیلومتر مربع با انبوهی از مخازن نفت و گاز از ایران جدا شد!!!و با کمال تأسف باید این حقیقت تلخ را بدانیم که این مقدار تجزیه و جدایی بیش از ٣ میلیون و ۵٠٠ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به واسطه سستی و خیانت پادشاهان میهن‌فروش در کل تاریخ جهان بی‌سابقه است و ایران امروز با مساحت ١/۶۴٨/١٩۵ کیلومتر مربع کمتر از یک‌سوم مساحت ایران بزرگ دویست سال قبل را دارد!!!
🔻اما در زمان جمهوری اسلامی و پس از هشت سال دفاع مقدس، یک سانتیمتر از خاک کشور عزیزمان را هم از دست ندادیم! (بازنشر)‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۵:۰۸