n

nashrara

۳عضو

۳ مرداد ۱۴۰۲

نگاهی به مفهوم «استاتیک» و «دینامیک» در زمینه (کانتکست) محتوا و مقایسه ای بین وضعیت فضای مجازی فارسی و انگلیسی از این نظر
مفهوم محتوای استاتیک که به صورت "محتوای ثابت یا ایستا" قابل ترجمه است در مقایسه با محتوای داینامیک که به صورت "محتوای پویا یا متحرک" قابل ترجمه است در ابتدا در زمینه ی انواع وب سایت مطرح گردید و وب سایت ها رو به نوع استاتیک و دینامیک تقسیم کرد. در گذر زمان و با افزایش نقش انواع متغییر محیطی و ... (محل بحث) در بافت محتوای منتشر شده در فضای مجازی، به خود محتوا هم کشیده شد و مفهوم محتوا نیز به استاتیک و دینامیک تقسیم کرد.
به نظرم می رسد که دینامیزم محتوا لوازم و زمینه ها و همچنین ثمراتی در فرهنگ و ساخت فکری و فرهنگی مولّد محتوا در جامعه دارد...به نظر می رسد یکی از لوازم پویایی در تولید محتوا ناشی از طرز تفکریست که قدرت ملاحظه ی انواع متغییر در خود را دارد و به این ملاحظه تمایل نشان می دهد و یکی از ثمراتش را می توان افزایش تصاعدی ظرفیتِ درگیر کردن بافت اجتماعی در خود دانست...(گسترش ایده در یادداشت اصلی و متعاقباً)
چیزی که به نظر بنده می رسد این است که فضای مجازی فارسی در مقایسه با نوع انگلیسی زبانش گرایش به محتوای ایستا دارد و در توسعه کمتر به سمت پویایی محتوا می رود
فیلم، عکس، مقاله و ... محتوای ایستا هستند،چارتهای مختلف و نمودارهای مختلف برای نمایش آمار نمونه هایی از محتوای پویا هستند،#محتوای_ثابت#محتوای_پویا#static_content#dynamic_content#طرح_بحث
#پیشنویس_یادداشت
@nashrara
🌐https://nashrara.ir/posts/131

۷:۴۶

۲ مهر ۱۴۰۲

thumnail
پی نوشت: به نظر می‌رسد سامانه‌های اجتماعی بزرگ مثل توئیتر و همچنین پیامرسانهای شبهِ اجتماعی بزرگ مثل تلگرام اخیرا درصدد کنترل و مدیریت حجم عظیم و افسارگسیخته‌ی کاربران میلیونی و چند ده میلیونی به واسطه‌ی تغییرات ساختاری خود هستند؛ تغییراتی ساختاری که معماری قدرت در این سامانه‌ها را در آینده تغییر خواهد داد و وزنِ نهادی بعضی از ارکان و مولفه‌ها را متحول خواهد کرد. در این میان یکی از ارکان قدرت که در گذشته سعی می‌شد نقش آن کم رنگ و حتی حذف گردد و به نظر می‌رسد با توجه به تغییرات ساختاری جدید این تلاشها به شکست انجامیده و این رکن نقش خود را در ساختار قدرت روز به روز پررنگ تر می نماید، پول است که در قالب حسابهای کاربری پریمیوم و ... در صحنه ی سامانه‌های اجتماعی مجازی در حال باز تولید قدرت خود است.

#قدرت#معماری_قدرت_در_فضای_مجازی#سامانه_های_اجتماعی#پریمیوم#پول #اعتبار
@nashrara
🌐https://nashrara.ir/posts/تحولات-ساختاری-قدرت-در-سامانه-های-اجتماعی

۱۲:۴۲

۸ دی ۱۴۰۲

یکی از بهترین راههای افزایش اثرگذاریِ تکنولوژی و ابزارها و محصولات تکنولوژیک مطالعه‌ی تاریخچه‌ی آنهاست، مطالعه‌ی تاریخ تکنولوژی که تنها علاقمندی و نوستالژی نیست از لوازم بهره‌برداری از آن است.
در این رابطه ما در نشرآرا به تحولات تکنولوژیهای مرتبط با اطلاعات و فناوری اطلاعات که زبانهای برنامه‌نویسی در هسته‌ی آنها قرار دارند، خواهیم پرداخت. البته با توجه به اینکه در اولویت‌بندی موضوعی نیازمندیهای طرفین باید مورد نظر قرار گیرد تفصیل مطالب در سایت و پلتفرمفهایی که بازخوردهی در آنها روانتر و روشنتر انجام می‌شود انجام خواهد شد و گزارش مختصر و اجمالی مباحث در ایتا انعکاس پیدا خواهد کرد.
#تکنولوژی
#تاریخ
@nashrara
https://nashrara.ir/posts/مطالعه-ی-تاریخ-تکنولوژی-راهی-برای-افزایش-اثر-بخشی-آن

۷:۵۸

۳۰ اردیبهشت

thumnail
معادل فارسی متن توئیت:حالِ کسی که برای اولین با رمانی از داستایفسکی مواجه شده است!
#نویسندگان#داستایفسکی
@nashrara

۰:۵۹