عکس پروفایل کانال خبری وزارت نیرو (پاون)ک

کانال خبری وزارت نیرو (پاون)

۳,۱۲۹عضو
عکس پروفایل کانال خبری وزارت نیرو (پاون)ک
۳.۱هزار عضو

کانال خبری وزارت نیرو (پاون)

مرجع رسمی اخبار و رویدادهای وزارت نیرو و صنعت آب و برق کشور

۲۵ تیر

thumnail
undefined تحمل دمای ۷۰ درجه نیروگاه برای تداوم روشنایی خانه‌های مردم
undefined️ نشتی کندانسور نیروگاه رامین اهواز که می‌توانست در تیرماه به خاموشی در بخشی از کشور ختم شود، طی کمتر از ۱۸ ساعت در حالت آماده‌ نیروگاه و در دمای کاری ۷۰ درجه سانتیگراد تعمیر شد.
undefined️ در حالی‌که نیروگاه رامین اهواز تا خرابی و توقف فعالیت به دلیل نشتی کندانسور فاصله چندانی نداشت، مهندسان و اپراتورها با تعمیر توربین در حالت آماده به کار، مانع توقف تولید برق نیروگاه شدند.
undefined️ دمای اطراف توربین در حالت آماده‌ به کار بیش از ۷۰ درجه و رطوبت به بیش از ۹۵ درصد می‌رسد. دمای داغ‌ترین چایی که نوشیدید ۶۵ درجه است.
@niroonline

۷:۳۱

thumnail
undefined سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت توانیر: همه نیروگاه ها با حداکثر ظرفیت در حال تولید برق هستند.@niroonline

۷:۴۴

thumnail
undefined همکاری ساتبا و شهرداری اصفهان برای احداث نیروگاه های زیست توده
undefined️طی جلسه مشترکی که با حضور متخصصان ساتبا و شهرداری اصفهان در محل سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق(ساتبا) برگزار شد، اعضای کمیته مشترک فنی و اجرایی، در خصوص توافقنامه بین این سازمان و آن شهرداری به بحث و بررسی پرداختند. همچنین نقشه راه برنامه اجرایی احداث نیروگاههای زیست توده و تدوین آیین نامه کارگروه مشترک در دستور کار قرار گرفت.
undefinedحلیا سادات حسینی شکرابی، مدیرکل دفتر توسعه نیروگاه های زیست توده ساتبا در این جلسه خاطرنشان کرد: علاوه بر اهمیت توسعه نیروگاه های زیست توده بر مبنای استفاده از ظرفیت ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و تولید برق حاصل از انرژی های تجدیدپذیر، باید این نکته را نیز مدنظر داشت که استفاده از این فرایندها در مدیریت پسماند و کاهش تولید آلایندگی ناشی از زباله برای شهرداری ها بسیار موثر است.
undefined از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، ظرفیت ۲۰۰ مگاواتی جهت توسعه نیروگاه های زیست توده فراهم شده که پرداخت اصل و سود سرمایه گذاری از محل مقدار سوخت صرفه جویی شده، تامین و نرخ خرید برق هم به صورت ارزی و هم به صورت ریالی انجام می شود.
undefinedمیزان پتانسیل تولید برق از انواع منابع انرژی زیست توده در کشور بیش از ۸۰۰ مگاوات براورد شده که از این ظرفیت ۱۳.۸ مگاوات نصب شده و پنج نیروگاه دیگر نیز به ظرفیت ۲۲.۲ مگاوات در حال ساخت است؛ به علاوه برنامه ریزی برای احداث ۲۰۰ مگاوات نیروگاه در کلان شهرها و شهرهای ساحلی در دستور کار ساتبا قرار دارد.@niroonline

۷:۵۶

thumnail
undefined ساخت دو سوم نیروگاه‌های بادی و خورشیدی جدید در چین
undefined️ تقریبا دو سوم نیروگاه‌های بزرگ بادی و خورشیدی در دست ساخت جهانی، در چین قرار دارند.
undefinedبه گزارش ایسنا، یافته های مطالعات اندیشکده آمریکایی «گلوبال انرژی مونیتور» نشان داد چین سرگرم ساخت ۳۳۹ گیگاوات ظرفیت نیروی بادی و خورشیدی است که معادل ۶۴ درصد از ظرفیت جدید جهانی است. این رقم، هشت برابر ۴۰ گیگاوات ظرفیتی است که در آمریکا در دست ساخت است.
undefinedنویسندگان این گزارش با بیان اینکه سرعت چین، هدف جهانی برای سه برابر کردن ظرفیت تجدیدپذیر تا پایان سال ۲۰۳۰ را حتی بدون نیروی برق آبی، کاملا در دسترس قرار می‌دهد، از چین خواستند اهداف خود در تعهدات آب و هوایی به سازمان ملل را در سال آینده ارتقا دهد.
undefinedاندیشکده «کلایمت انرژی فاینانس» که در سیدنی مستقر است، هفته گذشته اعلام کرد: پکن در مسیر رسیدن به هدف سال ۲۰۳۰ خود برای نصب ۱۲۰۰ گیگاوات ظرفیت نیروی بادی و خورشیدی تا ماه جاری قرار دارد که ۶ سال زودتر از برنامه است.
undefined مشروح خبر
#برق_پاک#تجدید_پذیر#برق_سبز@niroonline

۱۲:۴۱

thumnail
undefined بومی‌سازی اینورتر خورشیدی با کاربرد در نیروگاه‌های خورشیدی متصل به شبکه برق
undefined️به گزارش معاونت علمی ریاست جمهوری، یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به بومی‌سازی اینورتر خورشیدی با ظرفیت پنج کیلووات شد که می‌توان از آن در نیروگاه‌های خورشیدی متصل به شبکه، استفاده و مازاد برق تولیدشده را به شبکه برق تزریق کرد.
undefinedمولود عباسی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: اینورتر خورشیدی یکی از اجزای اصلی نیروگاه‌­های خورشیدی و درحقیقت قلب تپنده نیروگاه محسوب می­‌شود. وظیفه اینورتر خورشیدی در سیستم­‌های فتوولتائیک، تبدیل برق DC تولیدشده توسط پنل­‌ها و یا ذخیره شده در باتری‌­ها به برق AC است. قدرت اینورترها از چند ۱۰ وات (استفاده مصارف کوچک) تا چند مگاوات (برای مصارف نیروگاهی) تغییر می‌­کند و بسته به نوع سیستم فتوولتائیک به صورت متصل به شبکه و یا منفصل از شبکه به­ کار می­‌رود.
undefinedوی با بیان این که این اینورتر با ظرفیت پنج کیلووات تولید می‌شود، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مزایای این محصول، قابلیت اتصال به شبکه برق است. این بدان معنا است که می‌توان از آن در نیروگاه‌های خورشیدی متصل به شبکه استفاده کرد و مازاد برق تولید شده را به شبکه برق تزریق کرد.
undefined مشروح خبر
#برق_پاک#تجدید_پذیر#برق_سبز@niroonline

۱۲:۵۲

thumnail
undefined️ چه کوتاه است فاصله میانبالا رفتن دست علی (ع) و بالا رفتن سر حسین (ع) ….فاصله‌ای از ظهر غدیر تا ظهر عاشورا
السلام علیک یا ابا عبدالله
سالروز بزرگترین غم عالم شهادت امام حسین(ع) و عاشورای حسینی را تسلیت می گوییم.
روابط عمومی وزارت نیرو@niroonline

۲۲:۰۹

۲۶ تیر

thumnail
undefinedدر پی تلاش برای جلوگیری از خروج واحد نیروگاهی از مدار صورت گرفتundefined گفتگوی تلفنی و تقدیر وزیر نیرو از جهادگران نیروگاه رامین اهواز
undefined️در پی‌تلاش و جانفشانی متخصصان نیروگاه رامین اهواز برای جلوگیری از خروج یک واحد نیروگاهی از مدار و انجام تعمیر‌ات در حالت آماده به کار در دمای 70 درجه سانتیگراد، وزیر نیرو از جهادگران این نیروگاه تشکر و تقدیر کرد.
undefined مشروح خبر@niroonline

۷:۰۴

thumnail
undefined گرمای شدید هوا غرب آسیا را تاریک کرد
undefined گزارش‌ها از قطع پی در پی برق در عربستان، ترکیه، کویت و عراق

undefined️موج گرما در منطقه غرب آسیا موجب قطعی گسترده برق در کشور های مختلفی از جمله عربستان سعودی، کویت، ترکیه و عراق شده است. بسیاری از کشور هایی که با گرمای شدید تابستان مواجه هستند، شروع به برنامه‌ریزی قطع برق برای کاهش بار شبکه های برق خود کردند.
undefined مشروح خبر@niroonline

۷:۰۶

thumnail
undefinedدر گفت و گو با پاون مطرح شدundefined استفاده از وسایل سرمایشی متناسب با اقلیم آب و هوایی
undefined نصب سایبان مصرف برق کولرها را 30 درصد کاهش می‌دهد

undefined️رئیس مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی در مرکز رشد پژوهشگاه نیرو یکی از راهکارهای مهم در مدیریت مصرف برق وسایل سرمایشی را انتخاب صحیح این وسایل با توجه به کاربری ساختمان و اقلیم ذکر کرد.
undefined مشروح خبر@niroonline

۷:۰۸

thumnail
undefined راهکارهای صرفه جویی مصرف برق در کولرهای آبی
undefined️اغلب مناطق کشورمان دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک است و بهترین سیستم سرمایشی برای این مناطق، کولرهای آبی محسوب می شود.
undefinedكانال‌كشی كولرهای آبی از كوتاهترین مسیر انجام شود. چنانچه كانال‌های كولر خارج از ساختمان قرار دارند، باید بوسیله عایق‌كاری از گرم شدن كانال‌ها و هدر رفتن سرما در اثر تابش مستقیم نور خورشید بر آنها جلوگیری شود؛ نصب یك سایبان ساده بر روی كولر هم مؤثر است.
undefinedهرچه مسیر كانال‌كشی كولرهای آبی طولانی‌تر و پرپیچ و خم باشد، فشار هوا در مسیر كانال‌ها افت پیدا كرده و جبران آن به انرژی بیشتری نیاز دارد و سرمای حاصل شده نیز كمتر می‌شود.
undefined هر سال نسبت به تعویض پوشال‌های كولر آبی اقدام نمایید. تمیز كردن و رفع اشكالات كولر پیش از شروع به كار آن در فصل گرما، كاركرد كولر را بهبود بخشیده، مصرف انرژی آن را كاهش می‌دهد و از هدر رفتن سرما نیز جلوگیری می‌كند.
undefinedاستفاده بی‌مورد و یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق، سماور، لامپ‌های متعدد و... باعث افزایش گرمای محل كار و سكونت می‌شود و نیاز به استفاده از كولر را افزایش می‌دهد.
undefinedچنانچه امكان‌پذیر باشد باید از سیستم سرمایش موضعی استفاده گردد؛ به این معنی كه تنها به اتاق‌هایی كه مورد استفاده قرار می‌گیرد هوای سرد را منتقل كنید. به این منظور می‌توان دریچه‌های ورودی هوا به سایر اتاق‌ها را مسدود كرد.
undefinedاز روشن نگه‌ داشتن مداوم كولر در طول روز پرهیز كنید و به ویژه سعی كنید از دور كند كولر استفاده كنید تا فشار كمتری به دستگاه وارد شود.
@niroonline

۱۵:۴۰

thumnail
undefinedسخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت توانیر گفت: همه نیروگاه ها با حداکثر ظرفیت در حال تولید برق هستند.@niroonline

۱۵:۴۴

thumnail
undefined ثبت افزایش دو درجه‌ای دمای هوا در ۷۰ درصد ایران
undefined️در روزهای اخیر افزایش قابل توجه دمای هوا در سراسر کشور به خوبی حس می‌شود و علت آن رکورد‌شکنی دوباره گرمای کره زمین است به طوری که کمینه دمای هوا در ۷۰ درصد از استان‌های‌ کشور افزایش ۲ درجه‌ای را به ثبت رسانده است.
undefined مشروح خبر@niroonline

۱۵:۴۸

۲۷ تیر

thumnail
undefinedمعاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:
undefined استان یزد با اجرای طرح‌های بزرگ آبرسانی، جزو استان‌های پیشتاز در طرح‌های کاهش تنش آبی و اضطراری است
undefinedعلیرضا جزء قاسمی در بازدید از طرح‌های آبرسانی در حال ساخت استان یزد با اشاره به این‌که کار آبرسانی به ۸۵ روستا در طرح جهاد آبرسانی به روستاهای استان به پایان رسیده افزود: ۱۱۰ روستای دیگر این استان نیز در اجرای این طرح به آب پایدار می‌رسند.
undefinedاو اظهار داشت: مخازن غدیر، صفائیه و فدک، ایستگاه پمپاژ آب استان و اجرای طرح رینگ شهری از دیگر طرح‌های بزرگ آبفای استان یزد است که در مراحل نهایی کار است که در مجموع با اجرای این طرح‌ها، یزد وضعیت خوبی به لحاظ اجرای طرح‌های تنش آبی در کشور داشته است.
undefinedمعاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی کشور برای تخصیص اعتبار لازم به منظور تکمیل طرح‌های بزرگ آبرسانی استان یزد قول مساعد داد و افزود: با توجه به این‌که منابع آبی یزد از دیگر استان‌ها تامین می‌شود امیدواریم با اجرای این طرح‌ها به تامین آب پایدار مردم استان یزد کمک کنیم.
@niroonline

۵:۴۴

thumnail
undefined سفر سرپرست ریاست جمهوری به خوزستان و دیدار با جمعی از مهندسان و عوامل نیروگاه رامین اهواز و قدردانی از تلاش آنان برای جلوگیری از قطعی برق در این استان#تعمیر_نیروگاه#قطعی_برق@niroonline

۵:۴۸

thumnail
undefined کارگر فداکار نیروگاه رامین از حسش می‌گوید
undefined به زندگیم ارزش دادم

undefinedکارگری که با فداکاری باعث جلوگیری از قطع تولید برق در نیروگاه رامین آن‌هم در دمای ۷۰ درجه سانتی‌گراد شده بود از حس و حالش می‌گوید.
undefinedرضا خسروی در خصوص اقدام جهادی صورت گرفته برای جلوگیری از قطع تولید برق در نیروگاه رامین اهواز، گفت: وقتی افراد جامعه به همنوعان و هم وطنان خود کمک می‌کنند نه تنها به زندگی خودشان ارزش می‌دهند بلکه اثر مثبت آن بر جامعه و افراد را شاهد خواهیم بود و شرایط کلی جامعه بهبود و ارتقا پیدا می‌کند.
undefinedوی با بیان اینکه اقدامی که ما در نیروگاه رامین اهواز در شرایط سخت و گرمای طاقت فرسا انجام دادیم در راستای کمک به هموطنان و جلوگیری از خاموشی برق در این شرایط آب و هوایی بوده است، تصریح کرد: وقتی افراد به کار خود تعهد داشته باشند و کار سختی انجام دهند حس خوب و رضایت بخش از خود خواهند داشت. بنده نیز زمانی که موفق شدم در کنار همکارانم این تعمیرات را انجام دهنم احساس خوبی پیدا کردم چرا که توانستم در راستای آسایش و رفاه مردم کشورم قدمی مثبت بردارم.
مشروح گفت‌وگو
@niroonline

۵:۵۰

thumnail
undefined همه چیز درباره عملیات در جهنم؛ نیروگاه رامین چگونه بدون خاموشی تعمیر شد؟
undefinedحالا نام دو مهندس در فضای مجازی ایران دست به دست می‌شود و همه از کاری که کرده‌اند آگاهاند. رضا خسروی و محمد امیری دو مردی هستند که این روزها تصاویر فداکاری‌شان در فضای مجازی پربیننده شده است.
undefinedعملیات نشت‌یابی در شرایطی انجام شد که نیروگاه خاموش نشد. نیروگاه رامین تا خرابی و توقف فعالیت به دلیل نشتی کندانسور فاصله چندانی نداشت اما مهندسان و اپراتورها با تعمیر توربین در حالت آماده به کار، مانع توقف تولید برق نیروگاه شدند.
undefinedمحسن حافظی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز در خصوص اتفاق رخ داده گفت: هر سیستمی ممکن است با تعمیرات اضطراری روبرو شود. این تعمیر نیز اضطراری بود. بچه‌ها به حس جهادی و عرق ملی و وطن‌دوستی وارد عمل شدند چون همان طور که می‌دانید اهواز این روزها گرمترین شهر زمین است و در نتیجه قطع برق در آن هموطنان ما را با مشکل مواجه می‌کرد .
مشروح گزارش@niroonline

۵:۵۳

thumnail
undefinedپاون گزارش می‌دهدundefined مسئله اصلی صنایع کشور ارتقای بهره وری است یا ناترازی انرژی؟
undefined️موضوع ناترازی انرژی حقیقتی است که بر کسی پوشیده نیست. هرچند در سال های اخیر تلاش فراوانی برای به حداقل رساندن این ناترازی انجام شد، اما پرسش مهم این است که مسئله بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی تا چه میزان در صنایع ایران مورد توجه قرار گرفته است؟
undefined مشروح خبر@niroonline

۵:۵۶

thumnail
undefined روایتی تصویری از ایثار تلاشگران نیروگاه رامین اهواز در جلوگیری از خروج واحد نیروگاهی #تعمیر_نیروگاه#نیروگاه_رامین_اهواز@niroonline

۶:۱۴

thumnail
undefinedپاون گزارش می‌دهدundefined واگذاری ۷ میلیون متر مکعب پساب به صنایع برای نخستین بار در تاریخ کشور
undefined️مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه آبفای کشورگفت: در سال ۱۴۰۳ برای نخستین بار در تاریخ کشور پساب تصفیه خانه های فاضلاب تهران در بازار بورس عرضه شد و در نخستین عرضه پساب در بورس انرژی، ۷ میلیون متر مکعب پساب در اختیار صنایع قرار گرفت.
undefined مشروح خبر@niroonline

۷:۰۷

thumnail
undefinedسخنگوی صنعت آب در گفت‌وگو با ایرنا مطرح کردundefined ناپایداری کشاورزی با برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی
undefined فرونشست در ۳۶۰ دشت کشور

undefined️سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه از ۶۰۹ دشت کشور بیش از ۴۲۰ دشت ممنوعه و ممنوعه بحرانی هستند و ۳۶۰ دشت هم دچار فرونشست شده است، گفت: کاهش تراز آب در سفره‌های زیرزمینی بر اثر ازدیاد برداشت، ناپایداری بخش کشاورزی را به همراه دارد.
undefined مشروح خبر@niroonline

۷:۵۴