عکس پروفایل سازمان ملی بهره‌وری ایرانس

سازمان ملی بهره‌وری ایران

۴,۰۴۸عضو
عکس پروفایل سازمان ملی بهره‌وری ایرانس
۴هزار عضو

سازمان ملی بهره‌وری ایران

کانال رسمی سازمان ملی بهره‌وری ایران

۳ اسفند

thumnail
🎥 #نمایشگاه_رسانه‌ها| پیشوایی: متوسط رشد بهره وری در دو سال دولت سیزدهم ۳.۷ درصد است
🔹رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران در بازدید از غرفه ایرنا: بهره‌وری می تواند هم رشد تولید و هم مهار تورم را محقق کند.
🔹در دو سال دولت سیزدهم متوسط رشد شاخص بهره‌وری کل عوامل تولید ۳.۷ درصد بوده است.
🔹در چهارساله دولت دوازدهم رشد بهره‌وری منهای ۶ دهم درصد بوده است.
🔹در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ رشد بهره‌وری حدود ۳ درصد بوده است.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۷:۵۹

۵ اسفند

thumnail
برگزاری دوره آموزشی «نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری» در سازمان فناوری اطلاعات
🔹این دوره آموزشی با ارائه مهندس ذوالفقاری و با حضور مدیران و اعضای کمیته‌ها و کارگروه‌‌های بهره‌وری سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌صورت کارگاهی برگزار شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۵:۴۳

thumnail
برگزاری آزمون کتبی پنجمین دوره تایید صلاحیت متخصصین بین‌المللی بهره‌وری ایران- IPCB
🔹پذیرفته‌شدگان، در مرحله بعد، به مصاحبه شفاهی دعوت خواهند شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۵:۵۳

thumnail
🎥 درسنامه بهره‌وری (6)
✅ مروری بر بهره‌وری و رویکرد سازمان ملی بهره‌وری ایران در برنامه 5 ساله هفتم
⏮️ مشاهده نسخه کامل ویدئو  
🌐 صفحه درسنامه بهره‌وری

#درسنامه_بهره‌وری#سازمان_ملی_بهره‌وری_ایران
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۷:۳۳

thumnail
✅ برگزاری دوره آموزشی تبیین نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری در استان گیلان
🔹دوره آموزشی «تبیین نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری» در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با حضور مدیران مربوطه و کارشناسان و رابطان بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
🔹در ابتدای دوره، مصطفی عسگرپور، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، بر اهمیت رویکرد بهره‌وری در نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی تأکید و سیاست سازمانی مبتنی بر ایجاد گفتمان و همکاری مشترک با دستگاه‌های اجرایی در تبیین برنامه‌ها و نیز نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری را تشریح کرد. درادامه شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی، به بررسی مسائل استان پرداختند.
🔹این دوره آموزشی با ارائه علی کرم‌پور، معاون راهبری عمومی-اجتماعی سازمان ملی بهره‌وری ایران با حضور بیش از ۹۰ نفر از اعضای کمیته‌های بهره‌وری و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان گیلان، برگزار شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۷:۵۵

thumnail
✅ ابلاغ برنامه ارتقای بهره‌وری سازمان اوقاف و امور خیریه
🔹برنامه ارتقای بهره‌وری سازمان اوقاف و امور خیریه پس از بررسی در کمیته کارشناسی سازمان ملی بهره‌وری ایران توسط میرسامان پیشوائی ابلاغ شد.
 🔹بر اساس این ابلاغیه سازمان اوقاف و امور خیریه مکلف است در تعامل مشترک، مصوبات مربوط به نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری را اجرا و مورد پایش قرار دهد و گزارش سالانه خود را به سازمان ارائه کند.
 🔹در این برنامه، هشت اقدام پیشران در راستای رفع سه مسئله اولویت‌دار «افزایش ارزش‌افزوده رقبات و موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری»، «مدیریت بهره‌ورانه نقل و انتقالات» و «تقویت نظام تثبیت مالکیت موقوفات» تعریف شده است.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۱۰:۰۰

thumnail
🔷 حجت امام مهدی علیه السلام در عصر غیبتامام مهدی(عج): وأَمَّا الحَوادِثُ الواقِعَةُ فَارجِعوا فیها إلی رُواةِ حَدیثِنا ؛ فَإِنَّهُم حُجَّتی عَلَیکم وأَنَا حُجَّةُ اللّهِ عَلَیهِم .
امّا در رخدادهای پیش آمده، به راویانِ احادیثِ ما مراجعه کنید، که آنان، حجّت من بر شمایند و من حجّت خدا بر آنانم.کمال الدین: ص ۴۸۴ ح ۴ ، دانشنامه قرآن و حدیث ج ۱۵ ص ۱۶۴
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۶:۱۶

۷ اسفند

thumnail
برگزاری آخرین جلسه شورای مدیران سازمان ملی بهره‌وری ایران در سال 1402 با محوریت بررسی عملکرد سازمان در سال جاری و تدوین برنامه عملیاتی 1403
🔹در این جلسه مسیب ذوالفقاری به‌عنوان مدیر بخش تولیدی منصوب شد و از زحمات گیتا جهانگیری، مشاور رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران که به افتخار مقام بازنشستگی نائل آمد، تقدیر و تشکر شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۸:۲۱

thumnail
⭕ همزمان با ولادت باسعادت حضرت قائم (عج) انجام شد:
رونمایی از بازوی هوشمند سازمان ملی بهره‌وری ایران
🔹 از طریق این بازو کاربران می‌توانند به سامانه‌های شبکه ملی بهره‌وری ایران، آینه بهره‌وری ایران، سلسله رویدادهای نوآوری بهره‌ور، اعتباربخشی متخصصان بهره‌وری، دوره‌های بین‌المللی، اعتباردهی جوایز، نشان ملی بهره‌وری، راهبری بهره‌وری و سامانه شفافیت دسترسی داشته باشند.
🔹در بخش گنجینه اسناد، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها، قوانین بالادستی، اسناد و کاربرگ‌های مربوط به استان‌ها، اسناد و کاربرگ‌های مربوط به دستگاه‌های اجرایی، کاربرگ‌های مرتبط با بهره‌مندی از فرصت‌های آموزشی و تحقیقاتی مرکز بهره‌وری آسیایی و اسناد و کاربرگ‌های مربوط به شرکت‌های دولتی و تحت نفوذ دولت گنجانده شده است.
🔹کاربران همچنین می‌توانند از طریق بخش گزارشات به تمامی گزارش‌های تولید شده توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران دسترسی داشته باشند.
🔹در بخش درباره سازمان نیز، معرفی، تاریخچه، ماموریت و چشم‌انداز، مدل فعالیت، مدیران و میز خدمت قرار داده شده است.
🔹این بازو تلاش می‌کند تا ارتباط بین سازمان و مخاطبان، متخصصان و نخبگان را تقویت کرده و تجربه دیجیتال آنها را بهبود بخشد.
🔹از مزایای این بازو می‌توان به دسترسی‌آسان به اطلاعات، صرفه‌جویی در زمان کاربران برای دریافت اطلاعات مورد نیاز، شفافیت و شناخت بهتر این سازمان و سرگرمی کاربران اشاره کرد.
🌐 دسترسی به بازو 👈 @npobot
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۸:۳۰

thumnail
📈 تجربه موفق بهره‌وری
✅ سدهای زیرزمینی تکنیکی برای افزایش بهره‌وری منابع آبی
🔹 در ادبیات مدیریت منابع آب به مخازن آب زیرزمینی، سد زیرزمینی نیز اطلاق می‌شود و تفاوت آن با سایر مخازن آب این است که میزان نگهداشت آب از 35 هزار مترمکعب فراتر است.
🔹 سد زیرزمینی از جمله تکنیک‌هایی است که به کمک آن می‌توان از طریق بهبود منابع آبی موجود، بهره‌وری از آنها را افزایش داد.
🔹 سدهای زیرزمینی با توجه به هزینه پایین، روش ساخت آسان، ذخیره آب بهداشتی و مزایای بسیاری که نسبت به سدهای سطحی دارد و به خصوص با توجه به آب‌وهوای خشک و نیمه‌خشک ایران می‌تواند یک روش مقرون به صرفه و ساده برای استفاده از آب‌های زیرزمینی باشد. 
🌐 متن کامل یادداشت
🖋️ گیتا جهانگیری/ مشاور سازمان ملی بهره‌وری ایران
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۱:۱۰

۸ اسفند

thumnail
🎥 معرفی بازوی هوشمند سازمان ملی بهره‌وری ایران
🌐 دسترسی به بازو 👈 @npobot
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۲:۴۳

thumnail
📈 تحلیل بهره‌وری
سه سبک سازمان در بکارگیری منابع انسانی
🔹 تا سال 2030 تعداد 50٪ کارکنان آمریکا به صورت آزادکار خواهند بود و برخی ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که حدود 80٪ نیروی کار جهان مستقل و آزادکار خواهند بود. شرکت‌های جهان به سمت بکارگیری نیروی کار آزاد به جای استخدام پیش می‌روند. در این راستا به سه سبک سازمان در بکارگیری منابع انسانی اشاره می‌شود:
🔻 سازمان سبک چابک: سازمانی است چابک به معنای واقعی با ویژگی‌های با سبک رهبران (رهبر-رهبر) و نه رهبر-پیرو، خود سازماندهی، تغییر شیوه مسئولیت و مالکیت، اعتماد و شفافیت، همکاری، خودگردانی، شبکه‌سازی و تمرکززدایی.
🔻 سازمان سبک رهبر- پیرو: در حقیقت این نوع سازمان را می‌توان چنین تصور کرد که به جای یک نفتکش بزرگ، ناوگانی از قایق‌های کوچک‌تر که یک جهت و ارزش‌های یکسانی را دنبال می‌کنند اما برخی تصمیمات را بر اساس موقعیت متفاوت می‌گیرند.
🔻 سازمان صرف مدیریتی: در این نوع سازمان (دهه 1970)، رایج‌ترین ابزار مدیریتی هویج و چماق است، زیرا سازمان‌ها معتقد هستند که کارکنان آنها تنبل‌هایی هستند که بدون آن نمی‌توانند کار کنند.
🌐 متن کامل یادداشت
🖋️ گیتا جهانگیری/ مشاور سازمان ملی بهره‌وری ایران
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۳:۲۶

۹ اسفند

thumnail
📈 تحلیل بهره‌وری
طراحی کار
🔹 طراحی کار به منظور ایجاد بهره‌وری فراگیر می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل در دستیابی سازمان به موفقیت باشد. بهره‌وری فراگیر به معنای بهینه‌سازی استفاده از منابع، افزایش کارایی و بهبود عملکرد در تمامی بخش‌ها و سطوح سازمان است. برای دستیابی به این هدف، طراحی کار باید به شکلی باشد که سازمان بتواند از تمام ظرفیت افراد به بهترین شکل ممکن استفاده نماید.
🔹 طراحی کار برای بهره‌وری فراگیر نیازمند توجه به مسائل مختلفی از جمله ساختار سازمانی، وظایف و مسئولیت‌ها، نظام پاداش و تشویق و همچنین توانایی‌ها و استعداد‌های افراد است.
🌐 متن کامل یادداشت
🖋️ محمد مکون/ مشاور سازمان ملی بهره‌وری ایران
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۰:۰۶

thumnail
⭕ انجمن مهندسی صنایع ایران برگزار می‌کند:
✅ نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران
🔺برنامه‌های کنفرانس:▪️ سخنرانی کلیدی▪️ارائه مقالات▪️برگزاری پنل‌های تخصصی و عمومی▪️ برگزاری کارگاه‌های علمی و صنعتی▪️ برگزاری اولین دوره مسابقات جام بهره‌وری (بهجام)▪️تجلیل از نفرات برگزیده مهندسی صنایع
🔺 زمان‌های کلیدی:
▪️ پایان مهلت ارسال مقالات: ۲۰ اسفند ۱۴۰۲▪️ تاریخ اعلام نتایج داوری مقالات: ۱۵ فروردین ۱۴۰۳▪️زمان برگزاری همایش: ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

📍محل برگزاری: تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)
 کسب اطلاعات بیشتر
🆔 سازمان ملی بهره وری ایران | @npo_gov

۱۰:۱۲

thumnail
✅ برگزاری دوره آموزشی تبیین نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری در استان مازندران
🔹دوره آموزشی «تبیین نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری» در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مازندران با حضور مدیران مربوطه و کارشناسان و رابطان بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
🔹در ابتدای دوره، کریمی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران، ضمن تاکید بر مسائل بهره‌وری استان بر اهمیت رویکرد بهره‌وری در نظام برنامه‌ریزی و سیاست سازمانی مبتنی بر ایجاد گفتمان و همکاری مشترک با دستگاه‌های اجرایی در تبیین برنامه‌ها، نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری را تشریح کرد. درادامه شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی، به بررسی مسائل استان پرداختند.
🔹این دوره آموزشی با ارائه دکتر مشرقی، از اساتید تایید صلاحیت شده سازمان ملی بهره‌وری ایران با حضور اعضای کمیته‌های بهره‌وری و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان مازندران، برگزار شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران| @npo_gov

۱۱:۵۰

thumnail
📢 سازمان بهره‌وری آسیایی برگزار می‌کند:
📝 دوره آموزشی کاربردهای واقعیت مجازی و افزوده
🌐 برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، دسترسی به مشخصات دوره و فرم‌های لازم از طریق لینک زیر اقدام فرمایید👇👇
https://www.npo.gov.ir/apo-training
☎️ اطلاعات بیشتر: 42391337-021 / 42391329-021
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۲:۴۷

۱۰ اسفند

thumnail
⭕ برگزاری نخستین پیـــش‌رویداد همایش ملی بهره‌وری ایران 1403
نشســت تخصصی ارزیابی بهــــره‌وری فرودگاه‌های کشــــور

🔻 محــــورهای نشســــت🔹 ارائه گزارش ارزیابی فرودگـاه‌های کشور🔹 گفت‌وگوی تخصصی پیرامون نحوه سنجش دقیـق‌تر موضوع🔹بررسی چالش‌ها و ارائه پیشنهادهای سیاست‌ساز
🔸 محل برگزاری:سازمــان مــلی بهـــــره‌وری ایـــران
📆 زمان برگزاری: 16 اسفند 1402
☎️ اطلاعات بیشتر:۰۲۱ - ۴۲۳۹۱۶۱۰۰۲۱ - ۴۲۳۹۱۳۱۱🌐 www.npo.gov.ir

#ایران_بهره‌ور#همایش_ملی_بهره‌وری_ایران
⏮️ شبکه ملی بهره‌وری ایران | عضویت در گروه شبکه ملی بهره‌وری
🆔 سازمان ملی بهره وری ایران | @npo_gov

۵:۰۹

thumnail
برگزاری پنجمین دوره آموزشی «نظام‌نامه چرخه مدیریت بهره‌وری» ویژه دستگاه‌های اجرایی و تابعه
🔹این دوره آموزشی با ارائه دکتر مشرقی از متخصصان تایید صلاحیت‌شده بهره‌وری و با حضور 57 نفر از مدیران و اعضای کمیته‌ها و کارگروه‌های بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های تابعه در سازمان ملی بهره‌وری ایران برگزار شد.
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۵:۴۰

۱۲ اسفند

thumnail
❇️ برگزاری دور دوم ارزیابی طرح‌های نوآوری بهره‌ور در حوزه انرژی
🔹طرح‌های کسب‌وکار دریافتی از شرکت‌کنندگان این رویداد، با حضور نمایندگان وزارت نیرو ارزیابی شد. نتیجه این ارزیابی تا پایان امروز در کانال اطلاع‌رسانی رویداد منتشر خواهد شد. برگزیدگان این مرحله، به‌منظور داوری حضوری در سازمان ملی بهره‌وری ایران حضور خواهند یافت.
⏮️ کانال رویداد نوآوری بهره‌ور حوزه انرژی| @energy_event
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۰:۲۱

thumnail
⭕ رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران:
✅ بسیاری از فسادها ریشه در عدم هوشمندسازی دارد
🔺میر سامان پیشوائی:
🔹برای اینکه بهره‌ورانه عمل کنیم در گام اول باید بدانیم مأموریت ما چیست و آیا خدماتی که ارائه می‌کنیم به مأموریت دستگاه متصل است. در گام بعد هم وارد اجرا، سنجش و ارزیابی می‌شویم.
🔹هوشمندسازی موجب ارتقای بهره‌وری می‌شود، در صورتی که در این حوزه به‌شدت مشکل داریم و بسیاری از فسادها ریشه در عدم هوشمندسازی دارد.
🔺سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد
🔹برنامه آینده کمیته امداد این است که به جز خدمات مددکاری و مشاوره که نیاز به مراجعه حضوری به منازل مددجویان هست، دیگر خدمات غیرحضوری ارائه شود.
🔹مراکز نیکوکاری با محوریت مسجد زیر نظر کمیته امداد شکل گرفته است و رتبه و سطح‌بندی خدمات مبتنی بر مشارکت مردم در اولویت قرار گرفته است.
متن کامل خبر
🆔 سازمان ملی بهره‌وری ایران | @npo_gov

۱۳:۲۵