عکس پروفایل پایگاه خبری تحلیلی رستاپ
۱.۴هزار عضو

پایگاه خبری تحلیلی رستا

رسانه تعلیم‌و‌تربیت ایران نگاهی معلمانه و تحلیلی به نظام آموزش‌وپرورش کشور ارتباط با ادمین: @rastaa_admin وبسایت: https://rastakhabar.ir/ اینستاگرام: Instagram.com/rastaa_news تلگرام: T.me/rastaa_news

۲۹ اسفند ۱۴۰۱

thumnail
📌رییس سازمان برنامه و بودجه باید به خاطر عدم واریز حقوق فرهنگیان عزل شود
🔹روح الامینی نجف آبادی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از عدم پرداخت حقوق فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: عدم پرداخت این قشر تا ۲۹ اسفند بهت آور و شوکه کننده است و رییس جمهور باید به این موضوع ورود کند.
🔹وی با تاکید بر اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه باید به خاطر عدم واریز حقوق فرهنگیان عزل شود، افزود: به طور حتم با افراد خاطی باید برخورد جدی شود زیرا چنین حرکت و اقدامی باور پذیر نیست، نبوده و نخواهد بود؛ مجلس مسببان این کار را به زودی به نهادهای نظارتی معرفی و پاسخگو خواهد کرد.
🔹به طور قطع کارشکنی در مسیر دولت برای تولید نارضایتی است و جای هیچ توجیحی در هیچ سطحی وجود ندارد و رییس جمهور باید شخصا به این موضوع ورود کرده و با عوامل خاطی در وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه برخورد جدی و عبرت آموز انجام دهد.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۰:۱۹

در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش اعلام شد؛🔴حقوق اسفند فرهنگیان بصورت علی الحساب و بدون محاسبه رتبه‌بندی پرداخت می شود
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ضمن تبریک ایام و آرزوی سالی پر خیر و برکت برای همه همکاران فرهنگی گرامی، از تاخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه، صمیمانه از همکاران دلسوز و خانواده محترمشان پوزش می طلبیم.
🔸خدمتگزاران شما در وزارت آموزش و پرورش در طول یک سال گذشته برای دفاع از حقوق همکاران و اجرای کامل قانون رتبه بندی به عنوان یکی از ارکان مقرر در سند تحول بنیادین از هیچ تلاشی فرو گذاری نکرده اند.
🔸توقع و انتظار این بود که سازمان های پشتیبان و تامین کننده منابع در اجرای این قانون همراهی به مراتب بهتری با نظام تعلیم و تربیت می داشتند لیکن باتوجه به اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور ، حقوق اسفند بصورت علی الحساب پرداخت می شود.
🔸بدیهی است، نظر به هماهنگی به عمل آمده و حمایت های رئیس جمهور محترم در فرمایشات روز گذشته هیات محترم وزیران، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی همکاران عزیز طی روزهای آتی تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۰:۵۲

thumnail
🎥توضیحات ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره حقوق اسفندماه معلمان.
▪️سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد تا ساعتی دیگر حقوق بدون معوقه رتبه‌بندی به حساب فرهنگیان واریز می‌شود. هم‌چنین بخشی از حقوق معلمان حق‌التدریس و خرید خدمات نیز امروز پرداخت خواهد شد.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۱:۴۷

thumnail
🔻توئیت احمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در خصوص تاخیر در واریز حقوق اسفندماه فرهنگیان خطاب به سازمان برنامه و بودجه.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۳:۰۴

thumnail
🔍رد پای نفوذ در ماجرای تاخیر در پرداخت حقوق معلمان وجود دارد/ دولت با جدیت به موضوع ورود کند
▪️فلاحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
🔻این احتمال وجود دارد که فردی نفوذی در وزارتخانه یا سازمان برنامه و بودجه وجود داشته باشد که بخواهد به صورت عمدی در جامعه معلمان نارضایتی ایجاد کند.
🔻 اینکه ۷۰۰ هزار معلم و خانواده را در شب عید ناراضی و نسبت به نظام بدبین کنیم، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست و باید بررسی کنیم که مقصر اصلی تاخیر در پرداخت حقوق‌ها، آموزش و پرورش بوده و یا سازمان برنامه و بودجه!؟
🔻امکان دارد افرادی بخواهند از روی عمد، اقدام به ایجاد نارضایتی و تحریک معلمان و فرهنگیان کنند.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۳:۲۵

thumnail
▪️رئیسی با سوءتدبیر در واریز حقوق‌ اسفند برخورد کند
✍🏻الهام آزاد، عضو کمیسیون آموزش و نماینده مجلس در توئیتی نسبت به تعویق واریز حقوق اسفندماه معلمان تا روز پایانی سال، واکنش نشان داده و نوشت: لازم است رئیس‌جمهور با عواملی که در این مسئله سوء‌تدبیر داشتند، برخورد کند.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۴:۰۱

thumnail
🟠 دخالت نکنید!
▪️علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، در گفت‌‌وگویی با انتقاد شدید از عملکرد سازمان برنامه در موضوع پرداخت حقوق فرهنگیان اظهار کرد:
🔸سازمان برنامه‌و‌بودجه مخالف رتبه‌بندی است و می‌خواهد آن را ناکارآمد جلوه دهد. من به رئیس این سازمان می‌گویم ایشان حق دخالت در نحوه اجرای رتبه‌بندی را ندارد.
🔸خطاب به رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفته‌ام آقای دکتر میرکاظمی، در پایان سال یک میلیون معلم بدون دریافتی مانده‌اند و آیا شما می‌توانید این وضعیت را تحمل کنید؟ آیا با کارکنان سازمان برنامه‌و‌بودجه هم همین‌گونه رفتار شده و حقوق و پاداش پایان سال را دریافت نکرده‌اند؟
🔸معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی چه حقی دارد که پرداخت مطالبات واقعی و حق قانونی وزارت آموزش‌و‌پرورش را به بهانه‌های مختلف متوقف کند؟
✔️ رستا، رسانه تعلیم و تربیت ایران
@rastaa_news

۱۴:۵۵

🔴🔴 فوری/ اشکال در پرداخت حقوق اسفندماه به دلیل خطای نرم افزاری بوده است/ مابه التفاوت پرداخت خواهد شد
🔹با عرض پوزش از همکاران محترم با توجه به خطای نرم‌افزاری متاسفانه پرداخت حقوق اسفندماه با کسوراتی همراه بوده که با همکاری و همگرایی خوب ارکان دولت اعم از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت مابه التفاوت، در ساعات آینده هستیم.
🔹به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در پی اعمال کسورات بیش از حد مقرری ماه‌های گذشته در فیش حقوقی اسفند ماه، آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت حقوق کسر شده در ساعات آینده هستند.
🔹در پایان ضمن پوزش مجدد از همکاران عزیز مطمئنیم با صبر معلمانه خود، ما را همراهی خواهند کرد.
🔹شایان ذکر است، جلسه ای در خصوص اعمال رتبه های استحقاقی در اولین روزهای کاری سال جدید به ریاست معاون اول رئیس جمهور و همکاران سازمان برنامه و بودجه برای رفع اختلاف محاسباتی برگزار و نتیجه اعلام خواهد شد.
✔️رستا، رسانه تعلیم و تربیت ایران
@rastaa_news

۱۵:۲۳

دستور رئیس‌جمهور به معاون اول در پی اشکالات در پرداخت حقوق معلمان
🔹در اسرع وقت با حضور مسئولان مربوطه تشکیل جلسه دهید
🔹 علل بروز مساله بررسی و برای رفع مشکل پرداخت در چارچوب قانون و برخورد با قصور و تقصیرهای احتمالی تصمیم‌گیری شود
🔹در پی اشکالات ایجاد شده در پرداخت حقوق معلمان، رئیس‌جمهور به معاون اول دستور داد در اسرع وقت جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شود و ضمن بررسی علل بروز مساله، برای رفع مشکل پرداخت در چارچوب قانون، و همچنین برخورد با قصور و تقصیرهای احتمالی مدیریتی، تصمیم‌گیری و نتیجه گزارش شود.
✔️رستا، رسانه تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۸:۵۵

thumnail
✉️نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به رئیس‌جمهور؛ تضعیف اعتماد عمومی معلمان توسط سازمان برنامه و بودجه
📄به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رستا؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور:
▪️آرمان تحول تا زمانی دارای وجاهت و پذیرش است که اولا سیاست‌ها مقیاس تحولی داشته و اقدامات و نتایج نیز نوید بخش فردایی روشن باشند.
▪️فارغ از انتقاداتی که در حوزه‌های مختلف می‌توان به رتبه‌بندی وارد کرد یک موضوع حائز اهمیت است و آن اینکه نباید به گونه‌ای گام برداشت که شان و منزلت معلم دست‌مایه و بازیچه هر محفلی شود.
▪️چرا هزینه اختلاف بین قوای تقنینی و سیاستگذار من جمله وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه را باید معلم با به تاراج رفتن آبرویش پرداخت کند؟ در ازای لگدمال کردن مقام معلم چه آورده همراه با افتخاری می توانیم داشته باشیم؟ و یا هزینه تضعیف اعتماد ملی معلمان را با چه مبلغی می توان جبران کرد؟!
مشروح نامه:🖇️https://rastakhabar.ir/?p=4116
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۸:۵۸

thumnail
♦️استثنائا معلم نه!
✍🏻به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رستا، یادداشت فاطمه غلامپور، فعال دانشجویی دانشگاه فرهنگیان درخصوص تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه معلمان:
🔻چند روز مانده به پایان اسفندماه، همه کارمندان الحمدلله حقوق خود را گرفته‌اند، خریدهای عید را انجام داده‌ و در کنار خانواده چشم انتظار بهار نشسته‌اند. در این میان حدود یک میلیون خانواده اما هنوز چشم انتظار واریز حقوق سرپرست خانواده خود هستند. که از قضا سرپرست این خانواده‌ها معلم است.
🔻طی ده سال گذشته در پوشش عمل به راهکار ۲ از هدف عملیاتی ۱۰ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تحت عنوان رتبه‌بندی معلمان، پروژه همسان‌سازی حقوق برای بزرگترین خانواده کارمندی کشور کلید خورد. با یک حساب و کتاب سرانگشتی مثل روز روشن بود که ۳۶ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده کفاف تامین هزینه‌های رتبه‌بندی را نخواهد داد. اما مجلس و دولت نسبت به این واقع بینی بی‌تفاوت بوده است و شد آنچه که نباید می‌شد.
🔻کمتر از ۲۴ ساعت مانده به آغاز سال ۱۴۰۲، حساب فرهنگیان رنگ حقوق اسفندماه را ندید، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد به دلیل کسری بودجه، تنها در صورت لغو احکام رتبه‌بندی، حاضر به واریز حقوق معلمان خواهد بود. حقوق معلم‌ها پرداخت می‌شود اما بدون اعمال رتبه‌بندی و حتی بدون ترمیم حقوق.
🔻امام خمینی(ره) در جمع فرهنگیان اصفهان در سال ۵۷ جمله پرمعنایی گفتند بدین مضمون: «کانه فرهنگ سایه‌ای است از نبوت و فرهنگی‌ها سایه‌ای هستند از نبی». مقصود، چرتکه انداختن صفرهای حقوق معلمان نیست که چنین کاری دون شان معلم است؛ غرض، رسیدن به ریشه این درخت آفت‌زده است. درخت جایگاه و شانیت معلم و به تعبیر امام راحل، فرهنگی. عنصر اصلی هویت‌سازی و تربیت نسل آینده این سرزمین.
مشروح یادداشت:🖇️https://rastakhabar.ir/?p=4106
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۲۰:۱۵

thumnail
🎉یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهاریا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
▫️چهره‌آرایی زمین در سیر خوش آهنگ زمان رخ می‌نماید، تا با اراده‌ی نقاش زندگی و معمار پویندگی و پایندگی، غنچه‌ها بر شاخساران و بوته‌ها بر جویباران و قُمریان بر کوهساران، هم‌آواز و هم‌نوا سرود سرخوشی و بانگ چاووشی بردارند که بهار فرش می‌گسترد و دل می‌برد و سکوت و سکون و سردی به نغمه و حرکت و گرمی مبدل می‌شود.
💐فرا رسیدن سال نو و بهار پرطراوت که به خواست ایزدمنان موجب تجدید حیات طبیعت و دل‌های انسان‌های آزاده می‌باشد، خجسته باد.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۲۱:۲۷

۱ فروردین

thumnail
🔰سال «مهار تورم، رشد تولید»
📹 فیلم کامل پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامیبه مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲
#مهارتورم_رشدتولید
متن کامل پیام:🖇️https://khl.ink/f/52249
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۶:۲۵

۲ فروردین

thumnail
💠نبی که مزد نمی‌گیرد!قسط‌بندی حقوقی که خود، تماما قسط است
✍🏻به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رستا؛ سرویس معلمان، یادداشت فاطمه زهرا بختیاری:
🔸مثل روز برای همه روشن است که وضع حقوق و معیشت معلم در حالت عادی و ماه‌های معمولی سال چگونه است. با وجود این شرایط، باز در آخرین ساعات سال هم لحظه‌ای از توی شیشه کردنِ خون معلم فارغ نمی‌شوند. دهان معلم هم که باز شود، خودی و ناخودی بر دهانش می‌کوبند که: «هیس! معلم که فریاد نمی‌زند! دغدغه‌ی مال و معیشت برای اهالی علم و تربیت زشت است! مگر شما هم‌شغل با همان نبی نیستید که می‌گفت قُل لا أسألُكُم عليهِ أجراً!»
🔸این می‌شود که معلم هرچه فریاد دارد فرو می‌خورد و جای تفکر و تامل و تولید دانش و تخصص، بیش از پیش به راه‌های دستیابی شغل دومش فکر می‌کند. و این چقدر به ضرر جامعه و رشد ابعاد علمی و دانشی و تربیت نسل آینده است؟ اهل علمی که ذهنش خسته‌ی جیبش باشد، دیگر توان اهلیت با علم ندارد.
🔗متن کامل یادداشت در سایت رستا:https://rastakhabar.ir/?p=4123
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۶:۱۰

۳ فروردین

thumnail
🌙ماه فرصت‌ها
🗒️ ۱۰ توصیه کاربردی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای بهره‌برداری مؤمنانه از ماه مبارک رمضان.
🤲🏻حلول ماه مبارک رمضان، ماه بندگی مبارک.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۲:۲۴

thumnail
🤲🏻 دعای روز اول ماه مبارک رمضان
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۲:۳۳

thumnail
🔰رمضان شاد
▪️به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش؛
🔻پویش دانش‌آموزی «رمضان شاد» همزمان با ماه مبارک رمضان به همت بنیاد فرهنگی صبح ظهور در بستر پیامرسان «شاد» (قسمت شاد رویداد) برگزار می‌شود.
🔻هدف از این پویش، مشارکت حداکثری دانش‌آموزان برای به نمایش گذاشتن شادی و نشاط برای انجام فریضه رمضان و همچنین به تصویر کشیدن حال و هوای کشور در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز است.
🔻آثار ارسالی باید با موضوعات آماده‌سازی سفره افطار، چینش و دور هم بودن خانواده در زمان افطار، اذان گفتن موقع افطار، قرائت کوتاهی از آیات قرآن، حال و هوای شهر و محل زندگی در ماه مبارک رمضان باشد.
🔻دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در این پویش می‌توانند آثار خود را در قالب‌های عکس، فیلم، متن کوتاه و عکس‌نوشت ارسال کنند. شایان ذکر است به برترین آثار ارسالی، هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.
🖇️آدرس کانال بنیاد مذکور در پیامرسان «شاد» به نشانی@sobhezohor
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۹:۳۷

12-sh-2.mp3

۳۹:۵۱-۳۶.۵ مگابایت
✨مناجات خوانی سحر دوم ماه رمضان
🎙️حاج منصور ارضی
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۲۱:۱۷

۴ فروردین

thumnail
🔰زبان فرانسه و آلمانی وارد مدارس می‌شوند؟
▪️علی لطیفی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره تالیف کتاب‌های زبان خارجه به جز انگلیسی، گفت:
🔹برای تالیف کتاب به زبان‌های فرانسه و آلمانی اقداماتی انجام داده‌ایم و براساس مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش امکان تدریس آنها وجود دارد.
🔹کتاب‌های فرانسه و آلمانی برای دو پایه تالیف شده اما مسئله رسیدن به یک مدل اجرایی قابل اجرا در مدارس است. بطور مثال اگر در یک مدرسه فقط ۲ یا سه دانش‌آموز این زبان‌ها را انتخاب کنند، بکارگیری یک دبیر زبان به صرفه نیست.
🔹در اجرای این طرح یکی از گزینه‌هایی که بررسی می‌شود استفاده از نیروهای کانون زبان ایران است اما اگر بخواهیم این کار آموزش زبان‌های فرانسه و آلمانی را انجام دهیم، باید به عنوان بخشی از آموزش رایگان انجام شود و این ظرفیت طوری بکار گرفته شود که دانش‌آموزان هزینه‌ای متحمل نشوند.
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۱۰:۳۱

۵ فروردین

thumnail
🎨عدالت آموزشی
▫️اثری از نگین صیادی، دانشجومعلم
✔️ رستا، رسانهٔ تعلیم و تربیت ایران@rastaa_news

۸:۲۴