عکس پروفایل پژوهشکده باقرالعلومپ

پژوهشکده باقرالعلوم

۹۳عضو
عکس پروفایل پژوهشکده باقرالعلومپ
۹۳ عضو

پژوهشکده باقرالعلوم

پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع)

۱۲ آذر

thumnail
undefined لوح | بسیج بزرگ‌ترین شبکه مردمی مکتبی در خدمت مستضعفان
undefinedحضرت امام خمینی(ره):بسیج، مدرسه‌ عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهـادت و رشـادت سَر داده‌اند.
undefinedرهبر انقلاب اسلامی:در میدان رزم، ده‌ها هزار بسیجیِ مخلص، کارهای بزرگ انجام دادند... قلّه‌هایی هم داشتند؛ قلّه‌ بسیج سلیمانی است، صیّاد شیرازی است، همّت، بابایی، شیرودی، شهید همدانی و صدها نفر امثال اینها... در صحنه‌ علم و پژوهش، شهید فخری‌زاده و مرحوم کاظمی آشتیانی بسیجی بودند... اینکه امام فرمود «لشکر مخلص خدا» و «مدرسه‌ عشق»، در عرصه‌ عمل نمونه‌هایش به ‌طور واضح دیده شد. ۱۴۰۲/۹/۸
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) در پیام‌رسان‌های ایتا و بله@rboresearch

۶:۱۴

thumnail
undefined احکام شرعی | کم شدن متراژ زمین مورد معامله
undefined زمینی به مساحت ۱۶۰ متر را در سال ۹۷ فروختم چند مرتبه از خریداران تقاضا کردم زمین را به نام آنها کنم که به دلایل مختلف حاضر نشدند پس از آن وقتی برای انتقال سند، از شهرداری استعلام گرفتم، متوجه شدم که ۱۰متر از زمین در طرح جدید کسر شده و مساحت زمین ۱۵۰ متر شده است، آیا جبران کمبود متراژ زمین بر عهده فروشنده است؟
undefined اگر در زمان قرارداد این طرح اجرایی شده بوده، مشتری می تواند قرارداد را فسخ کند و یا پول متراژ کم شده را با محاسبه تورم پس بگیرد اما اگر پس از قرارداد چنین طرحی اجرا شده است، چیزی به عهده فروشنده نیست.
#احکام_شرعی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefinedپژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلامundefined @rboresearch

۸:۲۶

thumnail
undefined#دوره_آموزشی
undefined دوره آموزشی تجربه‌نگاری فرهنگی
undefined موضوع: مستند سازی با موبایل
undefined قسمت دومundefinedبخش هفتم
undefinedاستاد: روح الله رفیعی
#تجربه‌‌نگاری#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلام
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۰:۵۳

thumnail
undefined سختِ شیرین در بوته نقد و نظرundefined حامد عبداللهی
undefined بخش سوم
undefined یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب سختِ شیرین، حکایت خانم دکتری است جهادی که خودش هم یک بچه سقط کرده است؛ البته ناخواسته. حالا که پایان‌نامه را دفاع کرده برای خدمت آماده شده اما نوزادش را هم باید همراهی کند. خانه‌داری و مهمان‌داری و آماده کردن برنامه‌ها و ارائه‌ها هم جای خودش را دارد. صحبت سر 350 هزار سقط جنین قانونی در کشور است؛ یعنی یک قتل عام خاموش. وسط ارائه اسلایدها، محمدعلی پسرش جلوی استاد و دانشجویان داد می‌زند: مامان جیش دارم!
undefinedمن حتی اگر بزرگترین دانشمند در گرایش اطلاعات کوانتومی باشم باز هم اثری که می‌توانم از طریق تربیت فرزند در دنیا بگذارم قابل مقایسه با کار علمی‌ام نخواهد بود. این را مادری دانشمند نوشته که حالا احساس می‌کند فرزندی چون مریم در شکم دارد. دخترش ضحی در گوشه آشپزخانه کز کرده و گریه می‌کند. پدرش بیمار شده و تب دارد. ضحی به مادرش می‌گوید که فکر می‌کند بابا داره شهید می‌شه!
undefinedملالی نیست جز دوری شما. این عنوان حکایتی است از بانویی که هم دکتری قبول شده هم باردار. شوهرش هم معمولاً کنارش نیست. زندگی پر از هیجان و غصه و نبودن‌ها است اما او آرامش دارد چون روانش آرام است. همه چیز را پذیرفته پس آزار نمی‌بیند و دائم موفق می‌شود.
undefinedمطلب بعدی شاید در خودش چیزی نداشته باشد جز غر زدن و بلاتکلیفی و سرآسیمگی. یک بچه بیشتر نیست اما همه را کلافه کرده است.
undefined بخش دومhttps://eitaa.com/rboresearch/791
#معرفی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۱:۵۷

۱۳ آذر

thumnail
شاید نیاز داشته باشیبه این دعا و حرفای آرامش ِحرف های پدرونه ...undefined
#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۷:۲۵

undefined راهنمای نگارش مقاله علمی پژوهشی
undefined چرا مقاله من در مجلات ISI پذیرش نمی‌شود؟
undefined انتخاب اشتباه مجله:
undefined در انتخاب نشریه، باید به موضوع و چشم انداز مجله دقت کنیم و آن را با مقاله مقایسه کنیم. بهترین کار این است که به سراغ آرشیو مقالات چاپ شده برویم و چکیده چند مقاله را دقیق مطالعه کنیم. اگر مجله اپن اکسس باشد میتوانید کل مقاله را بررسی کنید و با سلیقه گروه ادیتوری و داوران نشریه آگاه شوید.
undefinedهمچنین بدانید که موضوع مقاله شما به اهداف مجله نزدیک است یا نه. این کار را برای چند نشریه انجام دهید، درنهایت نتایج را بررسی کنید و یک نشریه را که نزدیکترین ارتباط موضوعی با مقاله دارد انتخاب کنید.
undefined موضوع قدیمی یا تکراری:
undefinedیکی از مواردی هم که زیاد دیده میشود، ریجکت مقاله بخاطر موضوعات قدیمی یا تکراری است. این مورد کاملا مشخص است، چون اساس و ارزش نشر مقالات علمی، به داده های جدید آن است، در صورتیکه مقاله قدیمی یا تکراری باشد، دیگر جذابیتی برای خواننده خود ندارد پس طبیعی است که ریجکت شود.
undefined محتوای ضعیف:
undefinedمقاله با ادبیات ضعیف هم یکی دیگر از عوامل رد مقالات علمی است. وقتی انتظار دارید مقاله شما در نشریه معتبر ISI پذیرش شود، باید محتوای آن قوی باشد.
undefined منابع قدیمی:
undefined یکی از بهترین راه های بروز کردن مقالات، استفاده از کتاب ها و مقالات و متون جدید النشر و رفرنس دهی به آنهاست. منابع قدیمی اعتبار و ارزش نوشته پایین میآورند، در همین راستا باید نویسنده تلاش کند از منابعی در مقاله استفاده کند که جدید و سه سال اخیر باشند.
undefined مسئله تحریم:
undefined مورد جدیدی هم که متاسفانه حدود 3 الی 4 سالی است به این مجموعه اضافه شده، مسئله تحریم پژوهشی است. در این حالت، برخی مجلات اروپایی و آمریکائی مقالات ایرانی را بدون بررسی محتوایی و حتی داوری اولیه ریجکت میکنند. برای اینکه این مشکل پیش نیاید پیشنهاد میکنیم قبل از سابمیت مقاله، در آرشیو مجله جستجو کنید که آیا این نشریه قبلا مقالات ایرانی دیگری چاپ کرده یا خیر. سپس اقدام نمائید.
undefined ترجمه ضعیف:
undefinedمقالات علمی بدلیل داشتن کلمات و عبارات تخصصی، باید توسط کسی ترجمه شوند که به متن مقاله اشراف کامل داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است این کلمات درست ترجمه نشوند و محتوای مقاله برای خواننده نامفهوم شود. زمانی هم که مقاله نامفهوم باشد داوران مقاله را ریجکت میکنند.
undefined ادامه دارد...
#مقاله_نویسی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined @rboresearch

۸:۲۷

thumnail
undefined رودخانه ماهی و نهنگ یک رمانْ مانند حرفه‌ای
undefined حامد عبداللهی
undefined بخش اول
undefined کتاب «رودخانه ماهی و نهنگ» یک رمانْ مانند حرفه‌ای است! این‌که مانند است، نه آن که از رمان کم دارد؛ شکل آن با رمان متفاوت است. یک نوعِ جدید است. می‌گویند اسمش «رمان – سند» است.
undefinedانگار خانمی نویسنده اهل روسیه به نام «سوتلانا الکسویچ» این سبک را ابداع کرده و مجموعه مشاهدات و گفتگوها و گزارش‌ها را در یک خط سیر داستانی به هم می‌تابد و می‌نویسد. جایزه نوبل ادبیات 2015 را هم گرفته است.
undefinedداستان غلام سرباز و دخترعمویش کژال، همان خط روایت داستان عشقی است که قرار است بستر گزارش حضور طلاب بشود در اردوی جهادی برای کمک به زلزله زده‌ها که سیل‌زده هم می‌شوند.
undefinedاین کتاب را می‌شود سه جور خواند! اول مثل همه کتاب‌ها از صفحه اول می‌خوانی و البته از خواندنش سیر نمی‌شوی تا انتها.
undefinedدوم این‌که حوصله خواندن گزارش جهادی و طلبگی و کش و قوس‌های آن را نداری؛ پس فقط روایت هجران یک سرباز نزدیک به پایان خدمت را می‌خوانی که به روستای زلزلزه زده خودش برگشته و نیم نگاهی هم به کژال دارد.
undefinedسوم این که حوصله خواندن داستان عشقی و تخیلی نداری و می‌خواهی بروی سراغ اصل داستان که ببینی طلبه‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زده‌ها و سیل‌زده‌ها چه می‌کنند. پس یک راست گزارش‌ها را می‌خوانی و از روی روایت‌های عشقی می‌پری.
#معرفی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۹:۱۰

thumnail
جهاد امروز چیست؟
undefined روشنگری #جهاد امروز
#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۲:۳۰

۱۴ آذر

thumnail
undefined سحر خیزی
آیت الله نصرالله شاه آبادی نقل می کنند:
موضوع دیگری که مرحوم والد به آن عنایت ویژه ای داشتند و آن را در قرب به حق مؤثر می دانستند، بیداری شب و سحر خیزی بود...
می فرمودند:« اگر برای نافله ی شب بیدار شدید برای نافله خواندن آمادگی روحی ندارید، بیدار بمانید. بنشینید، حتی چای بخورید. انسان بر اثر همین بیداری، آمادگی برای عبادت را پیدا می کند.»
همچنین می فرمودند:«بیداری سحر، هم برای مزاج مادی مفید است و هم برای مزاج معنوی.»
در منبرهایشان مکررا می فرمودند:«برای دنیایتان هم که شده، سحرها بیدار شوید. چون بیداری سحر، وسعت رزق، زیبایی چهره و خوش اخلاقی می آورد.»
#سخن_ناب#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع)
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۰:۳۳

thumnail
undefined | #یادداشت
undefinedدینی بودن طراحی و مدیریت سکوهای مجازی به چه معناست؟!
undefined رضا سامانمدیرگروه فضای مجازی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلام
undefined سکوهای مجازی دارای سه بعد است:1- دارای ایده محوری بوده و دارای جهت‌گیری‌های ارزشی و اقتصادی مالکان و طراحان سکو است. 2- از سویی این ایده با ساختار خاصی طراحی می‌شود که می‌توان از آن به بدن یا ظرف سکو تعبیر کرد. 3- محتوا و تعاملات سکو نیز از طریق شکل‌گیری جامعه کاربران شامل بازیگران کلیدی و کاربران عادی ایجاد می‌شود.
undefined سکوی دینی آن سکویی نیست که صرفا ایده دینی دارد مثل سکوی مسجدمحور یا هیئت‌محور بلکه در تمام نیازها و ساحت‌های زندگی انسان می‌توان نگاه دیندارانه داشت و در نتیجه ظرف و مظروف یا به تعبیری جسم و روح سکو دینی باشد. بدین ترتیب طراحی و مدیریت دینی سکو به معنای آن است که عناصر دینی دخیل در هر کدام از این سه بعد ملاحظه شود و در نظام محاسبات مالکان، مدیران و طراحان سکو تاثیرگذار باشد.
undefinedبه تعبیر قرآنی ایشان باید دارای ترازوهای وزین باشند. اینگونه نباشد که کیلوی هندوانه را بتوانند وزن کنند اما گرم طلا را نتوانند. مناسبات دنیایی را بتوانند ببینند اما آخرت را نبینند. اقتصاد را بتوانند ببینند اما حق و باطل را نبینند.
undefined متن کامل یادداشت را در پیوند زیر بخوانید:undefinedundefined
http://rbo.ir/__a-3604.aspx
#سکو#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) در پیام‌رسان‌های ایتا و بله@rboresearch

۱۴:۱۰

۱۵ آذر

thumnail
undefined ذکر بزرگی که آیت الله بهجت توصیه کردند!!
از آیـت الله بـهـجـت (ره) درخواست کردم: «یک ذکر خیلی بزرگ یادم بدهید»
ایـشـان گفتند: ذکری یادتان بدهم کهاز جـــواهــرهـای هـمـۀ کوه‌های دنـیـا و مـروارید همه دریاها قـیـمـتی‌تر باشد؟ undefined
گفتم: بله! و منتظر یک ذکر طولانی و خـاص بودم که گفتند: استغفار... استغفار... استغفار!
اگـر بـدانـیـد در ایـن اسـتـغـفـار چـهگــنـج‌هـایـی نـهـفـتـه اسـت؛ روح را صیقل می‌دهد، راه‌‌ها باز می‌شود،حـاجـت‌هـا برآورده مـی‌شـونـد و ...
undefined منبع: کتاب به شیوه باران، ص۵۹، داسـتـان‌های سـیـره و زنـدگـانی آیـت اللّه بـهـجـت قدس سرّه
#سخن_ناب#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع)
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۵:۴۱

thumnail
سلسله نشست‌های#جمهوری_اسلامی_شناسیبررسی سامانه حکمرانی فرهنگی کشور┄┄┅••=✧؛❁؛✧=••┅┄┄
نشست چهارم:بررسی شبکه سوم سیما
علی فروغیمدیر شبکه سه
┄┄┅••=✧؛❁؛✧=••┅┄┄◄برای ثبت نام جهت حضور در نشست مشخصات خود را به آی دی ایتــــا @hatef_69 ارسال فرمایید.
#جمهوری‌اسلامی‌شناسی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع)
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۹:۴۲

thumnail
#عکس_نوشت
undefined حکمرانی نوین
undefinedدکتر ساسان زارع
undefined آنچه در این مجموعه می‌خوانیم:
undefined جایگاه مردمی‌سازی در ادبیات راهبردی رهبر انقلابundefined نقش مردم در الگوی صحیح حکمرانیundefined ماهیت حلقه‌های میانیundefined نسبت طرح راهبردی قرب بقیةالله (عج) با شکل‌گیری جریان حلقه‌های میانیundefined نهضت اجتماعی جوانان
undefined پیوند خرید کتاب (دو جلدی): http://pbshop.ir/Product.aspx?ProductID=509http://pbshop.ir/Product.aspx?ProductID=510
#حکمرانی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع)
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail
undefined#دوره_آموزشی
undefined دوره آموزشی تجربه‌نگاری فرهنگی
undefined موضوع: مستند سازی با موبایل
undefined قسمت دومundefinedبخش هشتم
undefinedاستاد: روح الله رفیعی
#تجربه‌‌نگاری#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefined پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلام
undefined ble.ir/rboresearch undefined eitaa.com/rboresearch

۱۸:۳۴

۱۶ آذر

thumnail
undefined احکام شرعی | مستحبات رکوع در نماز
undefined مستحب است پیش از رفتن به رکوع در حالی که ایستاده است تکبیر بگوید و اگر نمازگزار مرد است هنگام رکوع زانوها را به عقب بدهد و سر را پایین نیندازد و مساوی پشت خود نگهدارد، کف دست را به زانوها تکیه دهد و بین قدم‌های خود را نگاه کند و پیش از ذکر رکوع یا بعد از آن صلوات بفرستد، ذکر رکوع را تکرار کند، آن را به عدد فرد ختم کند، پس از آنکه از رکوع سربرداشت و ایستاد در حال آرامش بدن بگوید: «سَمِعَ اللهُ لِمَنْ حَمِدَهُ».
undefined رساله نماز و روزه، مسأله ۲۳۵
#احکام_شرعی#پژوهشکده_باقرالعلوم
undefinedپژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه‌السلامundefined @rboresearch

۵:۱۰