عکس پروفایل انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادیا

انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی

۶,۳۱۴عضو
عکس پروفایل انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادیا
۶.۳هزار عضو

انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی

undefined انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادیundefined www.sahba.irundefined www.instagram.com/sahba_nashrundefined 025-33551212
undefined ارتباط با ماundefined @sahba_admin

۲۲ شهریور

undefined #حضرت_رسولundefined به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم
undefined من وقتی از میان شما رفتم، دو چیز گران‌بها در میان شما می‌گذارم «کِتابُ اللهِ وَ عِترَتی» قرآن را و عترتم را.
undefined بعد دو انگشت سبابه‌شان را پهلوی هم قرار دادند و فرمودند: آن دو مثل این دو هستند؛ که دو انگشت سبابه هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند.
undefined بعد انگشت سبابه و وُسطای یک دستشان را بلند کردند، گفتند من عترت و کتاب را مثل این دو نمی‌دانم، که انگشت سبابه و وُسطا، یکی از یکی بلندتر است، بلکه مثل دو انگشت سبابه‌اند که هیچکدام بر آن دیگری ترجیحی ندارد.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۶۶/۵/۲۳undefined کتاب حلقۀ دوم «انسان ۲۵۰ساله»
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۸:۰۹

۲۳ شهریور

بازارسال شده از انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
undefined #امام_حسن_مجتبیundefined به مناسبت شهادت امام حسن علیه‌السلام
undefinedامام حسن زمینه‌ساز عاشورا بود.undefinedامام حسن زمینه‌ساز تداوم امامت در شیعه و در خاندان پیغمبر بود. undefinedنام امام مجتبی صلوات‌الله‌علیه نام بسیار عزیز و پُرعظمتی است.

undefined و لازم است ما بدانیم که: undefinedundefined
undefined افشای خط نفاق در مواردی به شیوۀ امام حسن است. و مبارزه در گلوگاهش، در مواردی، زنده به شیوۀ حسنی؛ اگرچه در مواردی هم زنده به شیوۀ حسینی است.
undefined انقلابی‌بودن یعنی همۀ راه‌ها و شیوه‌ها را در زمان خود و در هنگامۀ خود به‌کاربستن، و نه‌فقط مشت‌ها را گره‌کردن و حسن‌بن‌علی را مذلّ‌المؤمنین دانستن.
undefined همچنانی‌که پیغمبر اسلام هم در صلح حدیبیه، وقتی با کفار قریش صلح کرد، چپ‌روها و چپ‌نماهای دستگاه پیغمبر گفتند ما امروز در پیغمبری تو شک کردیم، که تو با کفار ساختی؛ اما پیغمبر از همۀ آنها مسلمان‌تر و انقلابی‌تر و موحدتر و ضد کفرتر بود. او می‌فهمید چه دارد می‌کند.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۵۹/۵/۶ undefined کتاب حلقۀ سوم «انسان ۲۵۰ساله»
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۸:۵۳

thumnail
undefined #امام_حسن_مجتبیundefined به مناسبت شهادت امام حسن علیه‌السلام
undefinedعلت شکست امام حسن عبارت بود از:- ضعف بینش عمومی، علت اصلی؛ - و آمیخته‌شدن ایمان به انگیزه‌های مادی.
undefinedدر زمینۀ ضعف بینش عمومی، مردم بسیاربسیار ناآگاه بودند انصافاً، و ایمانِ مذهبی‌شان هم آمیخته شده بود به انگیزه‌های مادی. برایشان مادیت شده بود اصل.
undefinedمتزلزل‌شدن ارزش‌ها از ده، بیست سال قبل از آن؛ از حدود ده، پانزده سال قبل از ماجرای صلح امام حسن، ارزش‌ها ذره‌ذره متزلزل شده بود. یک مقدار تبعیض و یک مقدار این چیز‌ها به‌وجود آمده بود و همۀ اینها موجب شد که امام حسن نتواند مقاومت کند.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۶۸/۲/۲ undefined کتاب حلقۀ دوم «انسان ۲۵۰ساله»

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۹:۰۱

۲۵ شهریور

thumnail
undefined #علی_بن_موسی_الرضاundefined فرصت منحصربه‌فرد
undefined چه کسی مثل خاندان پیغمبر، این عناصر برجسته، ممتاز، نورانی، ملکوتی وجود دارد در بین معتقَدات شعبِ دیگرِ اسلامی؟که این‌طور مردم به آنها عشق بورزند، با آنها تعامل کنند، با آنها حرف بزنند، به آنها سلام کنند و از آنها ان‌شاءالله جواب بشنوند؟چه کسی دیگر وجود دارد؟
undefined این فرصتی است در اختیار پیروان اهل‌بیت، این زیارت ائمه علیهم‌السلام، این معاشقۀ معنوی با این بزرگواران، این زیارت‌های سرشار از مفاهیم عالی و ممتاز که در اختیار ماست، [یک فرصت است]. ۱۳۹۴/۹/۹
undefined کتاب محضر رئوف
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۰:۰۲

thumnail
فصل عزا و اشک دمادم تمام شد
«باز این چه شورش است و چه ماتم» تمام شد..

۱۶:۵۸

۲۷ شهریور

thumnail
undefined #حاج_علی_شمقدریundefined به مناسبت سومین سالگرد حاج علی شمقدری، دوست و همراه قدیمی حضرت آقا:
undefined چهرۀ بعضی انسان‌ها، بدون هیچ سخنی، محبت و اخلاص را فریاد می‌زند. پشت میز کوچک و بسیار ساده‌ای، نزدیک به در حسینیۀ آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای (همان خانۀ پدری حضرت آقا در مشهد) پیرمرد باصفایی را می‌دیدی با قد کوتاه، عرقچین مشکی بر سر و پیراهن همیشه سفیدی بر تن. لبخند هم مانند رنگ پیراهن ثابت بود.
undefined در روزگار جوانی، یکی از پامنبری‌ها و شاگردان همیشگیِ آیت‌الله خامنه‌ای بود، و نمایندۀ جمعی که گرچه دانشجو و طلبه و تحصیل‌کرده نبودند، اما جلوتر از خیلی از آنها، هم پای بحث‌های علمی بودند و سرشار می‌شدند. و هم‌پای عمل، تا پای جان در رکاب استاد و انقلاب می‌ایستادند. وقتی در سال ۵۶ آیت‌الله خامنه‌ای را به ایرانشهر تبعید کردند، او اولین نفری بود که با یکی از دوستانش، رنج و خطر سفر را به جان خرید و به ایرانشهر رفت تا مگر کمکی در آن شرایط سخت، از دستش بربیاید. حاج علی در این راه، از دادن جان هم فراتر رفت و برادر و پسرش را قربانی دفاع از انقلاب کرد؛ بدون ادعا و هیاهو..
undefined حاج شمقدری، هنوز هم خودش را شاگرد آقا می‌دانست. مثل شاگرد پای سخنرانی‌ها می‌نشست و با همت و علاقه‌ای عجیب، کتاب‌های منتشرشده از بیانات ایشان را مطالعه می‌کرد؛ گرچه چشمانش همراه این شدت مطالعه نبودند و به سختی و درد خود را همراه می‌کردند. حاج علی گاهی نکاتی از برخی کتاب‌ها، مثل «عهد مشترک» و «ولایت و حکومت» بیان می‌کرد که حقیقتاً مبهوت می‌ماندیم از این دقت و ریزبینی و نکته‌سنجی، و آنگاه چنان این نکات را با مسائل روز و سخنرانی‌های معاصر حضرت آقا تطبیق می‌داد که عمق بصیرت و شناختش را به تصویر می‌کشید.
از آنهایی بود که زمان در محضرش کند می‌شد؛ ساعت به دقایقی می‌گذشت، به شیرینی آبنبات‌هایی که تعارفمان می‌کرد.
undefinedundefined لطف می‌کنید اگر این پیرغلام مکتب اهل بیت را به فاتحه و صلواتی مهمان کنید..


╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۸:۲۰

thumnail
undefined #شهریارundefined روز بزرگداشت استاد سید محمدحسین شهریار
undefined شهریار خودش را نگه داشت. درحالی‌که از لحاظ وضع مالی زندگی مرفهی نداشت. شناخته شده هم بود. شاعر گمنامی نبود شهریار.
undefined از جمله خصوصیات شهریار این بود که در زمان خودش رسید به اوج شهرت و طبیعتا چشم طمع از سوی اربابان قدرت به چنین کسانی دوخته است. اما شهريار تسلیم نشد.
undefined يقيناً فشارها و درخواست هایی بوده؛ ولی شهریار خودش را کنار نگه داشت، پاکیزه نگه داشت.
undefined همین شهریار بعد از اینکه انقلاب پیروز شد، بدون اینکه کسی از او مطالبه کند و بدون اینکه توقعی به او ابراز شود، خود را در خدمت این حرکت عظیم قرار داد و عاشقانه سرود.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۶undefined گفتار شهریار
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۳:۴۷

۲۹ شهریور

undefined #تاریخ_اسلام undefined خروج حضرت رسول از غار ثور و حرکت به‌سمت مدینه
undefined هدف پیغمبر از هجرت به مدینه این است که مبارزه کند با محیط ظالمانه و طاغوتی و فاسد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی‌ای که آن روز در سرتاسر دنیا حاکم بود.
undefined هدف، فقط مبارزۀ با کفار مکه نبود؛ مسئله، مسئلۀ جهانی بود.
undefined هدف این بود که بذر اندیشه و عقیده را پیامبر اکرم بپاشد؛ هر کجایی که زمینه مساعد بود، در زمان مساعد، این بذر سبــ🪴ــز خواهد شد.
undefined هدف این بود که پیام آزادی انسان و پیام بیداری انسان و پیام خوشبختی انسان به همۀ دل‌ها برسد.
undefined این جز با ایجاد یک #نظام نمونه و الگو امکان‌پذیر نیست؛ لذا پیغمبر به مدینه آمدند برای اینکه این نظام نمونه را به‌وجود بیاورند.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۸۰/۲/۲۸ undefined کتاب حلقۀ دوم «انسان ۲۵۰ساله»

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۰:۳۷

۳۱ شهریور

thumnail
undefined #دفاع_مقدسundefined آغاز هفتۀ دفاع مقدس
undefined آن ملتی به عزت و سربلندی دست پیدا می‌کند که با #شجاعت وارد میدان بشود، کار را تعقیب کند و هزینه‌های آن را هم با #رشادت تمام بپردازد و ملت ایران این کار را کرد.
undefined هزینه‌ای که ملت ایران پرداخت کرد، هشت سال جنگ تحمیلی بود. این هزینۀ استقلال‌طلبی و آزادی‌طلبی و عزت‌طلبی ملت ایران بود. ملت ایران آن را پرداخت کرد و خم به ابرو نیاورد.
هشت سال جنگ را تحمل کرد، چون این هزینۀ دست‌یافتن به استقلالِ ملت و قدرت ملی و افتخار ملی بود.

undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۸۷/۲/۱۱ undefined گفتار نگاهی کلان به انقلاب اسلامی

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۴:۳۸

۱ مهر

thumnail
undefined #دفاع_مقدسundefined هفتۀ دفاع مقدس 
undefined بریده‌ای از خاطرات حضرت آقا از ماه‌های آغازین جنگ
undefined بچه‌های ما در سوسنگرد، خب راه رفت‌وآمد که نداشتند، آذوقه هم به آنها نرسیده بود. یک روز تلفنی به ما خبر دادند ـ تلفن خوشبختانه وصل بود بین سوسنگرد و اهواز ـ که ما اینجا آذوقه هیچ‌چیز نداریم؛ اما سوپرمارکت‌های خود شهر که برای مردم است و مردم درِ آن را بسته‌اند و رفته‌اند، چیزهایی دارد. بعضی‌ها می‌گویند که از اینها برویم استفاده کنیم، از گرسنگی نجات پیدا کنیم؛ لکن ما حاضر نیستیم، می‌گوییم که برای مردم است و راضی نیستند.
undefined من دیدم واقعاً اینها فرشته‌اند، اصلاً بشر نمی‌شود به اینها گفت.
سوپرمارکتی که صاحبش گذاشته از شهر فرار کرده، الان هم اگر بفهمد که این مثلاً جناب سروانِ نیروی هوایی، که دارد #دفاع می‌کند از شهرش و از خانه‌اش، می‌خواهد از آن استفاده کند، با کمال میل حاضر است برود خودش در سینی هم بگذارد، جلویشان بگذارد.و این جوان‌های به این خوبی و این جوان‌های #پاک و #فرشته‌صفت، واقعاً حاضر نبودند از این استفاده کنند؛ از ما اجازه خواستند...

undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۶۳/۶/۲۸undefined گفتار خاطرات جبهه (۱)

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۳:۳۲

نقش امامین عسکریین در زندگی۲۵۰سالۀ ائمه اطهار.mp3

۰۴:۴۷-۳.۸۶ مگابایت
undefined #امام_حسن_عسکری undefined منتخبی از مجموعۀ اسناد حَلَقات «انسان ۲۵۰ساله»
undefined نقش امامین عسکریین در زندگی ۲۵۰سالۀ ائمه اطهارundefined بیانات پس از مراسم روضه حضرت امام حسن عسکری در تاریخ ۱۳۸۲/۲/۲۰
undefined کتاب حلقۀ دوم «انسان ۲۵۰ساله»

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۷:۰۱

۳ مهر

thumnail
undefined #به_استقبال_ظهور
undefined آن معصوم برگزیدۀ خدا، امروز در میان ما انسان‌ها، در یک جای دنیا که ما نمی‌دانیم، زندگی می‌کند.undefined او وجود دارد.undefined او دعا می‌کند.undefined او قرائت قرآن می‌کند.undefined او تبیین مواضع الهی می‌کند.undefined او رکوع و سجود می‌کند.undefined او عبادت می‌کند.undefined او در مجامعی ظاهر می‌شود، کمک به انسان‌هایی می‌کند.undefined او وجود خارجی دارد، وجود عینی دارد، منتها برای ما ناشناخته است.
undefined این انسان برگزیدۀ پروردگار، امروز هست و ما باید رابطه‌مان را به صورت شخصی، به صورت قلبی، به صورت روحی نیز، علاوۀ بر شکل اجتماعی و سیاسی اش تقویت بکنیم. یعنی:undefinedundefined
تک تک افراد جامعۀ ما، توسل به ولی ‌عصر و آشنایی با آن حضرت و راز و نیاز با آن بزرگوار و سلام به آن حضرت و توجه به آن حضرت را بایستی یک وظیفه و یک فریضۀ خودشان بدانند و دعا کنند برای آن حضرت. ۱۳۶۶/۱/۲۱
undefined کتاب ولایت و حکومت
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۰:۲۰

۴ مهر

thumnail
undefined #ازدواج undefined به مناسبت سالروز ازدواج حضرت رسول و حضرت خدیجه
undefined بعضی‌ها #ازدواج مى‌كنند، همسر خوبى هم گيرشان مى‌آيد، زندگى شيرين و خوبى را مى‌گذرانند و نمى‌فهمند كه اين، چه نعمت بزرگ و چه حادثۀ تعيين‌كننده و مهمى در زندگى آنهاست.undefined وقتى نفهميدند، شكر آن را هم به‌جا نمى‌آورند و از رحمت الهى كه با شكر متوجه انسان مى‌شود، محروم مى‌شوند. لذا بايد انسان توجه كند كه اين، چه نعمت بزرگى است.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۸۱/۳/۲۹undefined کتاب خانواده


╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۹:۲۹

۵ مهر

thumnail
undefined #دفاع_مقدسundefined هفتۀ دفاع مقدس و شکست حصر آبادان
undefined بعد از اشغال خرمشهر توسط عراق، این خطر وجود داشت که آبادان نیز به همان سرنوشت دچار شود.
undefined اما با عزل بنی‌صدر و فرمان امام خمینی مبنی‌بر لزوم شکست حصر آبادان، در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۶۰ عملیات ثامن‌الائمه بدین منظور طرح‌ریزی و اجرا شد.
undefined طی آن، آبادان از محاصره خارج و دو جادۀ مهم اهواز ـ خرمشهر و اهواز ـ آبادان از دشمن بازپس گرفته شد.
undefined این عملیات تجربۀ موفقی از همکاری ارتش و سپاه برای اجرای عملیات مشترک بود.
undefined گفتار خاطرات جبهه (۱)

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۲:۰۰

انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
undefined undefined #دفاع_مقدس undefined هفتۀ دفاع مقدس و شکست حصر آبادان undefined بعد از اشغال خرمشهر توسط عراق، این خطر وجود داشت که آبادان نیز به همان سرنوشت دچار شود. undefined اما با عزل بنی‌صدر و فرمان امام خمینی مبنی‌بر لزوم شکست حصر آبادان، در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۶۰ عملیات ثامن‌الائمه بدین منظور طرح‌ریزی و اجرا شد. undefined طی آن، آبادان از محاصره خارج و دو جادۀ مهم اهواز ـ خرمشهر و اهواز ـ آبادان از دشمن بازپس گرفته شد. undefined این عملیات تجربۀ موفقی از همکاری ارتش و سپاه برای اجرای عملیات مشترک بود. undefined گفتار خاطرات جبهه (۱) ╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────
undefined #دفاع_مقدسundefined هفتۀ دفاع مقدس و شکست حصر آبادان
undefined راجع‌به حصر #آبادان، من خیلی خاطرات در ذهنم هست که شاید یادم نیاید همه‌اش را، و یا به تفصیل یادم نیاید.
undefined از جملۀ آنها که از خاطرات شیـرین ماست، نفوذ نیروهای دشمن است به غرب بهمن‌شیر؛ یعنی داخل جزیرۀ #آبادان.
undefined نمی‌دانم نقشه الان در ذهنتان هست یا نه؛ چون قسمت شرقی جزیرۀ آبادان را رودخانۀ بهمن‌شیر می‌پوشاند. دشمن آمده بود تا نخلستـundefinedـان‌های کنار رودخانۀ بهمن‌شیر رسیده بود؛ از رودخانه هم عبور کرده بود، وارد جزیرۀ #آبادان شده بود. یعنی ما نه‌فقط دیگر حالا ازطرفِ شرق آبادان، بلکه حتی از جنوب آبادان هم، از داخل جزیره، تهدید می‌شدیم، و خیلی چیز تلخ و خطرناکی بود.
undefined برادرهای ارتش خیلی تلاش کردند، واقعاً در آن جریان خیلی فداکاری کردند. یک فرمانده‌ای بود که الان اسمش یادم نیست. یک سرهنگی بود، فرماندۀ تیپ ظاهراً بود یا فرماندۀ گردان بود؛ شجاعت خیلی زیادی کرد، که بعد هم به او نشـان تقدیری دادند.
undefined در همان زمان برادرهای سپاه هم بودند. برادرهای متفرقه هم در آبادان زیاد بودند. می‌دانید در آبادان ستادهای کوچکی بود، وابسته به گروه‌های مختلف، که همه رزمنده و فداکار و شجاع، اما بدون انسجام؛ همۀ اینها آمده بودند، با این نیت که دشمن را از جزیرۀ آبادان بیرون کنند و همین کار را کردند.
undefined به‌قدری آن شکستی که دشمن آنجا خورد، برایش تلخ و گزنده بود که من فراموش نمی‌کنم خاطرۀ شادی‌های آن روز برادرانمان را. تعداد زیادی از عراقی‌های متجاوز به‌سمتِ آبادان، در رودخانه ریختند و غرق شدند.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۱۳۶۳/۶/۲۸undefined گفتار خاطرات جبهه (۱)

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۵:۰۹

۱۰ مهر

undefined #وحدتundefined هفتۀ وحدت
undefined رسول که می‌آید، می‌آید تا جهانی را با قواره‌ای که اسلام پیشنهاد می‌کند، بسازد.
undefined پیغمبر برای این مبعوث می‌شود تا شکل زندگی و نظام زندگی انسان‌ها را به‌صورتی که خدا می‌گوید، درست کند.
undefined اگر شما در زمان خودتان دیدید که بشریت با شکلِ خدافرموده زندگی نمی‌کند؛undefined دیدید که انسانیت از داشتن یک جامعۀ الهی محروم است؛undefined دیدید که مکتب‌های گوناگون دارند بشریت را به این‌سو و آن‌سو می‌کشند و اسلام برای گوشۀ مغز و گوشۀ دل انسان‌ها باقی مانده و بس؛
undefined وظیفۀ شما و تعهد شما بر اساس شهادتی که به رسالت پیغمبر می‌دهید این است که بکوشید تا دنیا را به‌شکل اسلام‌فرموده در بیاورید؛ این مسئولیت و تعهد نبوت است. ۱۳۵۳/۷/۱۸
undefined طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن، جلسه ۲۲
╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۴:۵۰

undefined #پیامبر_اکرمundefined هفتۀ وحدت
undefinedهیچ‌چیز نبود که پیغمبر به مردم بگوید و خودش عمل نکند.
undefined به مردم گفت نماز بخوانید، خودش اول نمازگزار بود. undefined به مردم مى‌گفت زکات بدهید، خودش زکات را از مردم مى‌گرفت. undefined به مردم مى‌گفت انفاق کنید، خودش انفاقاتِ خودش و انفاقات مردم را به موارد خودش مى‌رساند. undefined به مردم مى‌گفت جهاد کنید، اصلاً نمودار جهاد و معلم جهاد خودِ او بود؛ یعنى تمام چیزهایى که در اسلام به‌عنوان مجموعۀ نظام اسلامى، به‌وسیلۀ پیغمبر بیان شده بود، تمام اینها در عملِ خودِ پیغمبر و در همان جامعه‌اى که پیغمبر ساخته بود، وجود داشت.
undefined پیغمبر اینها را عملاً و عیناً به مردم نشان می‌داد. ۱۳۶۱/۴/۸
undefined گفتار قیام حسینی╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۱۷:۱۴

۱۱ مهر

thumnail
undefined #امام_جعفر_صادقundefined به مناسبت ولادت امام جعفر صادق علیه‌السلام
undefined قالَ رَسولُ‌اللهِ صَلَّی‌اللهُ‌عَلَیهِ‌وَآلِهِ: اِنَّکُم لَن تَسَعُوا النّاسَ بِاَموالِکُم فَسَعوهُم بِاَخلاقِکُم.
undefined #امام_صادق علیه‌السلام از پدرشان و از پدران گرامی‌شان علیهم‌السلام فرموده‌اند: پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله فرموده است: همانا شما نخواهید توانست مردم را با دارایی‌تان به خود علاقه‌مند کنید، پس با اخلاق نیکِ خود آنها را نگه دارید.

undefined کتاب چهل حدیث از امامَین صادقَینundefined حدیث شماره ۲۵

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۸:۲۹

انتشارات صهبا - مؤسسۀ جهادی
undefined undefined #امام_جعفر_صادق undefined به مناسبت ولادت امام جعفر صادق علیه‌السلام undefined قالَ رَسولُ‌اللهِ صَلَّی‌اللهُ‌عَلَیهِ‌وَآلِهِ: اِنَّکُم لَن تَسَعُوا النّاسَ بِاَموالِکُم فَسَعوهُم بِاَخلاقِکُم. undefined #امام_صادق علیه‌السلام از پدرشان و از پدران گرامی‌شان علیهم‌السلام فرموده‌اند: پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله فرموده است: همانا شما نخواهید توانست مردم را با دارایی‌تان به خود علاقه‌مند کنید، پس با اخلاق نیکِ خود آنها را نگه دارید. undefined کتاب چهل حدیث از امامَین صادقَین undefined حدیث شماره ۲۵ ╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────
undefined #امام_جعفر_صادق

undefined «قالَ رَسولُ‌اللهِ صَلَّی‌اللهُ‌عَلَیهِ‌وَآلِهِ اِنَّکُم لَن تَسَعُوا النّاسَ بِاَموالِکُم فَسَعوهُم بِاَخلاقِکُم»
undefined یعنی شما این ظرفیت را ندارید که همۀ مردم را در حیطۀ محبت خود و در حیطۀ ارتباط با خود نگه دارید؛ با مال این کار را نمی‌توانید بکنید، اما یک وسیله‌ای دارید برای اینکه بتوانید #دل‌های همه یا اکثر مردم را به خودتان نزدیک کنید.
🪴  آن چیست؟ آن «اخــلاق» است.
undefined  اگر شما تواضع بورزید،
undefined اگر آدم صادقی باشید،
undefined اگر علیه این‌وآن حرکت مخربی انجام ندهید،
undefined اگر کسی باشید که بر روی حرف خودتان می‌ایستید‌
اینها #صفاتی است که مردم این صفات را دوست می‌دارند، پس می‌توانید با این خُلق خوب، با این اخلاق حسنه و خصال نیک، دل مردم را به‌طرف خودتان جذب کنید.
undefined بیانات مقام معظّم رهبری در تاریخ ۹۴/۲/۱۳ undefined کتاب چهل حدیث از امامَین صادقَین

╭────── undefined @sahba_nashr ╰────────────

۸:۳۹