عکس پروفایل سلامتکده طب سنتی صبح امیدس

سلامتکده طب سنتی صبح امید

۹عضو
عکس پروفایل سلامتکده طب سنتی صبح امیدس
۹ عضو

سلامتکده طب سنتی صبح امید

کلینیک تخصصی طب سنتی صبــــح امیـــد مـرکـــز تخصصی طب سنتی غرب تهرانصبـــــــح امیــــــدآدرس: بزرگراه ستـــاری جنوب - بلوار فــــردوس شــــرق - بیـن خیابان ابراهیمی و حسن آباد - پلاک 399021-44080063021-44078145WWW.sobhomid.com

۱۱ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
سلامتکده طب سنتی صبح امید
undefined به عنوان یک مرکز خدمات آموزشی و درمانی در حیطه طب سنتی – ایرانی در غرب تهران فعالیت دارد و در سال 1394 توسط معاونت محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح و راه اندازی گردیده است .
🩺 این مرکز در نظر دارد با هدف ارتقا و بهبود سلامت عمومی جامعه به عنوان یک ظرفیت مکمل در حوزه درمان و با اتکاء بر اصول و بنیان طب مدرن و برخورداری از پزشکان متخصص و اساتید فن خدمات ارزنده و قابل توجهی را عرضه نماید.
undefined در مجموع سلامتکده طب سنتی صبح امید افتخار دارد تا به عنوان یک مرکز معتبر و دارای پروانه فعالیت آمادگی خود را جهت ارائه خدمات تخصصی در حوزه طب سنتی بدین شرح اعلام دارد :
🟢 معاینه و مشاوره توسط پزشکان متخصص طب سنتی – ایرانی
🟢 انجام خدمات حجامت ، فصد ، بادکش زالود درمانی تحت نظارت و هدایت پزشک متخصص
🟢 انجام اعمال یداوی و طب مکمل از قبیل طب سوزنی ، ماساژ زیبایی ، ماساژ ریلکسی و ماساژ درمانی
🟢 ارائه فرآورده های دارویی طب سنتی و محصولات گیاهی در قالب مفردات و ترکیبات
undefined ما همواره خود را در ارتقاء و بهبود کیفیت سلامت جامعه متعهد میدانیم و دوستانه دست شما را فشرده و صمیمانه مقدم شما را گرامی میداریم و برآن هستیم تا با اتکاء به خداوند تبارک و تعالی بتوانیم تندرستی و عافیت را به شما هدیه کنیم.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۲:۴۹

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
زالو درمانی
undefined #زالو_درمانی یکی از روش های متداول برای پیشگیری، کنترل و درمان بیماری ها در طب سنتی می‌باشد.
undefined زالو کرمی است از گروه نرم‌تنان، عمدتا آبزی و برخی خاکزی هستند. تاکنون ۶۵۰ گونه زالو شناسایی شده که تنها ۱۵ گونه آن کاربرد پزشکی دارند. از این بین زالوی پزشکی، گونه ای است که بیشترین استفاده را در طب پزشکی دارد.
undefinedزالو درمانی باید با رعایت استانداردهای بهداشتی و علمی انجام شود. زیرا زالو درمانی توسط افراد و مراکز غیر مجاز و غیر متخصص می تواند عفونت ها و آسیب های جدی را به بیمار وارد کند.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۰:۰۴

thumnail
حجامت
undefined #حجامت سبب تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، سیستم هورمونی و سیستم عصبی می‌شود و از ابتلا به ۱۵۰ نوع بیماری‌ها پیشگیری می‌کند.
undefined طب سنتی معتقد است که حجامت میتواند موجب درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌های مختلف باشد و حتی در پیشگیری از بیماری‌ها نیز اثر دارد.
undefined این بیماری‌ها شامل چربی بالای خون، دردهای عضلانی، کمردرد، ، سردردهای عصبی و میگرنی، بیماری‌های پوستی شامل آکنه، ، حساسیت‌های دارویی و غذایی، آلرژی های فصلی، اعتیاد به مواد مخدر، عوارض بیماری‌های انسدادی در عروق کرونر، عوارض بعد از یائسگی دردهای قاعدگی و برخی بیماری‌های عفونی، هورمونی و غدد است.
undefined️ اگر در زمان انجام حجامت تدابیر و اصول بهداشت مورد توجه نباشد ،ممکن است بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت B به فرد منتقل شود.هم چنین بهتر است انجام حجامت توسط افراد متخصص انجام شود چرا که ممکن است به علت خراش های پوستی خونریزی یا کم خونی فرد تشدید گردد.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۵:۱۷

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
بادکش درمانی
undefined #بادکش یکی از روشی درمانی در طب سنتی است که فواید و ویژگی های منحصر بفردی دارد، پزشکان طب سنتی از روش بادکش درمانی برای رفع التهاب ، منظم سازی جریان خون ، حفظ آرامش و نیز انجام ماساژ عمیق در بافت استفاده می‌کنند .
undefined بادکش انواع مختلفی دارد که از آنها میتوان به دونوع خشک ( گرم ) و مرطوب ( سرد ) اشاره کرد.تجربه ثابت کرده است که تاثیر بادکش گرم در در کاهش دردها و التهابات بسیار مؤثر تر از از بادکش سرد است به ویژه در افرادی که دارای طبع سرد و تر هستند در اصطلاح طب سنتی بلغمی مزاج هستند بادکش گرم کاربرد درمانی فراوانی برای آنها دارد و جایگزین مناسبی برای حجامت می‌باشد.
undefined بادکش درمانی به ویژه بادکش گرم در پیشگیری و درمان بیماری ها یی نظیر چاقی موضعی ، بزرگی شکم ، اختلالات قاعدگی ، کمر درد و دیسک کمر، دردهای سیاتیس ، آرتروز زانو ، سرفه و عفونت ریوی ، آسم و تنگی نفس ، انحنای ستون فقرات، دردهای عضلانی و اسپاسم ، انواع بیماریهای پوستی ، بیماری تیروئید ، ناباروری و نازایی ،‌سنگ کلیه و دردهای کلیه ، یبوست نفخ معده ،‌فعال کردن کبد، ضعف و بی حسی پاها و حساسیت و آلرژی کمک می‌کند .
undefined️ پاکیزگی و تخلیه مثانه قبل از انجام بادکش از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کرد علاوه بر این ها در صورتیکه در حین بادکش موضع دچار تاول و قرمزی شود ناشی از بلغم اضافه خون ،رطوبت اضافی و نازکی پوست و اسید اوریک بالای خون است.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۱:۲۶

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

thumnail
فصد
undefined #فصد_خون نوعی روش خونگیری در طب سنتی است که به منظور حفظ تعادل بین اخلاط بدن شامل خون ، بلغم ، سودا و صفرا انجام میگیرد .
undefined فصد خون از جمله موثرترین شیوه درمانی طب سنتی است که میتواند به یکباره بخش زیادی از خون فاسد را که در طی زمان طولانی در بدن تجمع یافته است دفع نماید .
🟢 فصد خون فواید بسیاری دارد از جمله اینکه منجر به کاهش رخداد یا درمان بیماری هایی نظیر کبد چرب ، التهاب مفاصل ، کم کاری تیروئید ، دیابت ، ریزش مو ، التیام دردهایی چون درد بواسیر ، درد رحم ، سوءهاضمه ، کمر درد ، واریس ، فشارخون بالا و درمان برخی نازایی ها میگردد.
undefined فصد خون در نواحی مختلف بدن به شرح ذیل انجام میگیرد :
undefined #فصد_دست_راست
undefined #فصد_دست_چپ
🦶 #فصد_پا
undefined #فصد_صورت
undefined #فصد_زیر_زبان
undefined #فصد_گوش
undefined #فصد_بینی
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۹:۰۹

۲ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
کربوکسی تراپی
undefined #کربوکسی_تراپی یک روش درمانی است که با استفاده از دی اکسید کربن (CO2) خالص یا مخلوط با داروهای دیگر، به عنوان یک عامل درمانی، به بدن تزریق می‌شود. این روش درمانی در بسیاری از حوزه‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله درمان زخم‌های مزمن، سلولیت، جوانسازی پوست، لاغری و بهبود عروق خونی.
🟢 کربوکسی تراپی عملکرد‌های متعددی دارد. اولین عملکرد آن افزایش جریان خون در مناطق مورد نظر است. با تزریق دی اکسید کربن ، عروق خونی گشاد شده و جریان خون به مناطق تحت درمان افزایش می‌یابد. این افزایش جریان خون باعث تغذیه بهتر بافت‌ها و تخلیه آلودگی‌ها و سموم از بدن می‌شود.
🟢 عملکرد دوم کربوکسی تراپی افزایش تولید کلاژن است. دی اکسید کربن به عنوان یک محرک برای تولید کلاژن در بافت‌های پوستی عمل می‌کند. این باعث بهبود کیفیت و سلامت پوست، جوانسازی و کاهش چین و چروک می‌شود.
🟢 علاوه بر این، کربوکسی تراپی همچنین اثر ضد التهابی و ضد عفونی دارد. با تزریق دی اکسید کربن ، فرایندهای التهابی در بدن کاهش می‌یابد و عفونت‌ها در مناطق تحت درمان بهبود می‌یابند.
undefinedکربوکسی تراپی به طور کلی یک روش درمانی امن و بدون عوارض جانبی مهم است. با این حال، قبل از شروع هر نوع درمان، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید درباره مزایا و معایب آن بیشتر بدانید و تصمیم بهتری بگیرید.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۷:۱۷

۹ اسفند ۱۴۰۲

thumnail
طب سوزنی
undefined #طب_سوزنی یک روش درمانی باستانی با قدمت چند هزار ساله در چین و قدمت چند صد ساله در شرق آسیا و قدمت چند دَه ساله در غرب میباشد که عملکرد آن بر پایه وارد کردن سوزن های بسیار نازک در قسمتهای مشخص شده از بدن به منظور تحریک می‌باشد.
undefined برای درمان بیماری‌های مغز و اعصاب مثل ام‌اس‌، پاركینسون، فلج‌ها، سردردهای میگرنی و مزمن، بیماری‌های سیستم روان مثل افسردگی، بی‌خوابی، اعتیاد، ترك سیگار و اختلالات جنسی و تمام بیماری‌های عضلانی_اسكلتی مثل التهاب مفاصل، آرتروزها، آرتریدها، دردهای ستون فقراتی، مهره‌های گردن و... طب سوزنی می‌تواند درمان‌كننده خیلی موثری باشد.
undefined لازم به ذکر است طب سوزنی صرفاً برای درمان بیماری نیست بلکه روشی کارآمد برای تنظیم سیستم بدن می‌باشد و افراد سالم نیز میتوانند از آن استفاده کنند.
🟢 بعنوان مثال افراد سالمندی هم كه مشكل خاصی ندارند اما به دلیل كهولت سن، خسته می‌شوند و ضعف دارند یا در معرض بیماری‌اند، به وسیله طب سوزنی میتوان كمك کرد تا سیستم بدنی‌شان را قوی كنند و با این كار از یكسری امراض پیشگیری می‌كند.
undefined طب سوزنی روشی است كه به تمامی افراد كمك می‌كند بدن‌شان را تنظیم كنند و هم می‌تواند به درمان طیف‌ وسیعی از دردها و بیماری​ های مختلف با روشی درست كمك كند.
@salamatkade_sobhe_omid
WWW.sobhomid.com

۱۱:۵۹