عکس پروفایل شبکه سلامت سیماش

شبکه سلامت سیما

۱,۹۰۰عضو

۴ آذر

thumnail
حال خوبشنبه تا چهارشنبه ساعت 21شب گذشته در بخش دوم برنامه حال خوب میزبان آرش آمرزش (نخبه علمی)به همراه پدرش بودیم
آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۷:۱۵

thumnail
گوش درد

در برنامه ضربان شبکه سلامت سیما پدرام برقعی متخصص گوش و حلق و بینی، فوق تخصص گوش و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص «گوش درد» به گفتگو پرداخت.
برقعی با شروع این مطلب که گوش درد یکی از شکایت‌های شایعی است که متخصصین و پزشکان به عنوان یک درد شایع با آن روبرو هستند، افزود: گوش دردها به دو دسته: با منشا گوش (گوش خارجی، میانی، داخلی و نواحی اطراف آن) و در نوع دوم: با منشا غیر گوش، که در این حالت ساختار گوش کاملاً سالم است و درد از دیگر مناطق دیگر بدن، که عصب مشترک با گوش دارند، به این منطقه ارجاع میشود، این نوع دوم از دردها بسیار شایعند و دردهای ارجاعی نام دارند.مهمان برنامه در پاسخ به این سوال که آیا تنها منشا ایجاد گوش درد میکروب‌ها هستند؟، گفت: عامل اغلب عفونت‌های گوش میانی ویروس‌ها هستند و خوردن آنتی بیوتیک نه تنها باعث بهبود عفونت نمی‌شود، بلکه طولانی شدن سیر درمان را نیز به دنبال دارد. او به افراد هشدار داد: از خوردن خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها اجتناب کنید، زیرا این کار، با ایجاد مقاومت میکروبی همراه است.
برنامه ضربان همه روزه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.


آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۷:۴۹

thumnail
undefinedundefined 《هشدار رییس کل نظام پزشکی》اگر میخواهید بدانید چرا پزشکان سراغ جراحی قلب کودکان یا تخصص بیهوشی و سایر تخصصها نمیروند کافیست مسوولان و نمایندگان خودشان از مراکز درمانی بصورت میدانی بازدید کنند و جویا شوند چون ما هرچه بگوییم میگویند تعارض منافع دارد...گفتگو با رییس کل سازمان نظام پزشکیآقای دکتر رییس زاده.در برنامه کشیک سلامتاز شبکه سلامت سیما.
آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۹:۴۵

۵ آذر

thumnail
undefinedundefinedروایت عجیب رییس نظام پزشکی از جلسه تصویب افزایش ظرفیت رشته پزشکی.در جلسه به ناگاه یکی از مدیران ارشد شورایعالی انقلاب فرهنگی گوشی خود را برداشت و تماسی گرفت و گفت: حل شد! بودجه وزارت برای افزایش ظرفیت پزشکی تامین شد، تصویب کنیم !این در حالیست که به گفته مسوولان ذیربط با گذشت دو سال از تصویب افزایش ظرفیتها و اجرای آن توسط وزارت بهداشت این وزارتخانه با مشکل جدی در حوزه بودجه و تامین اعتبار این مصوبه مواجه است..undefined اینکه چه کسی وسط جلسه دست به گوشی شد و آن تماس کذایی را گرفت و چه کسی آنطرف خط اکی داد هم مشخص است....گفتگو با رییس کل سازمان نظام پزشکیآقای دکتر رییس زاده.در برنامه کشیک سلامتاز شبکه سلامت سیما.آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۶:۰۹

thumnail
حال خوبشنبه تا چهارشنبهساعت 21
این برنامه میزبان دکتر ایرج رستگار با موضوع حال خوب و پرورش گل و گیاه بوده است.آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۶:۴۴

thumnail
تب و تشنج چیست ؟تب و تشنج چند نوع است ؟
undefinedundefined برنامه مادر کودک

undefined شنبه تا پنج شنبهundefinedساعت 9از شبکه سلامت سیما‌‌آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۷:۱۳

thumnail
سوء هاضمه

در برنامه ضربان شبکه سلامت سیما حسین خدمت فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در خصوص سوء هاضمه به گفتگو پرداخت.کارشناس برنامه با بیان این مطلب که سوء هاضمه شایع‌ترین بیماری گوارشی است، افزود: حداقل ۲۰ درصد مردم کل دنیا گرفتار این بیماری هستند. در بیماری سوء هاضمه، هضم غذا به خوبی انجام نمی‌شود، فرد با چند لقمه غذا سیر می‌شود و بعد از صرف غذا، سنگینی و پری در بالای شکم احساس میکند.خدمت یادآور شد: در مناطقی که میزان آمار سرطان‌های گوارشی بالا است، افراد از سن پایین‌تری مورد غربالگری قرار می‌گیرند. وی افزود: سن و جغرافیای محل زندگی فرد می‌تواند، ارزش علایم هشدار را بیشتر کند.این فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد: در افراد زیر ۴۵ سال، در ابتدا ۴ الی ۸ هفته درمان دارویی انجام میشود، در صورت عدم بهبود، نیاز به انجام آزمایشات تکمیلی و انجام آندوسکوپی خواهد بود.
برنامه ضربان همه روزه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه سلامت سیما پخش میشود.


آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۹:۲۷

۶ آذر

thumnail
حال خوبشنبه تا چهارشنبهساعت 21
دکتر مریم زینالی - موضوع استرس شغلی

آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۸:۱۰

thumnail
ایا تب و تشنج سلامتی کودک را تهدید می کند ؟
undefinedundefined برنامه مادر کودک

undefined شنبه تا پنج شنبهundefinedساعت 9از شبکه سلامت سیما‌‌آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۸:۱۰

۷ آذر

thumnail
نشست مشاور ریاست و رئیس شورای عالی ارتباطات و رسانه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با مدیر تامین برنامه شبکه سلامت
روز گذشته مشاور ریاست و رئیس شورای عالی ارتباطات و رسانه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور در شبکه سلامت صدا و سیما، از آغاز همکاری این واحد دانشگاهی با شبکه سلامت صدا و سیما خبر داد.به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما، روز گذشته دکتر کاظم امینی، مشاور ریاست و رئیس شورای عالی ارتباطات و رسانه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور در شبکه سلامت صدا و سیما، از آغاز همکاری این واحد دانشگاهی با شبکه سلامت خبر داد.
در این جلسه مشترک که مدیران تامین برنامه شبکه سلامت حضور داشتند بر نقش آفرینی و تاثیرگذاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به عنوان یکی از قطب های علمی کشور در حوزه سلامت تاکید و دکتر امینی توضیحات مبسوطی در خصوص پتانسیل های موجود در این واحد دانشگاهی و نقش اجتماعی آن بیان کرد.
مدیر تامین برنامه شبکه سلامت نیز با تشریح سیاست های حوزه سلامت شبکه، خواهان مشارکت بیشتر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در تولید محتوای مناسب و علمی برای مخاطب شدند.
مهندس پرگیر، مدیر تامین شبکه سلامت در این دیدار اظهار کرد: با توجه به گستردگی مخاطبان و مطالب متنوع در حوزه سلامت استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در ارتقا کمی و کیفی برنامه های مرتبط با سلامت ضروری است و نگاه خوبی به این موضوع در صدا و سیما وجود دارد که می تواند آغازی برای مشارکت و همکاری های گسترده تر باشد.
دکتر امینی نیز در ادامه ضمن تاکید بر افزایش امید در نسل جوان گفت: با استفاده از ظرفیت رسانه امکان معرفی امکانات، دستاوردها و نیز پیشکسوتان حوزه علوم پزشکی میسر است. همچنین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران این آمادگی را دارد تا با مشارکت شبکه سلامت نسبت به ساخت برنامه های بیشتری با موضوع پیشگیری و سبک زندگی سالم همکاری نماید.
در پایان جلسه مقرر شد با تشکیل جلسات کارشناسی و معرفی نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و شبکه سلامت، موضوعات مورد اشاره پیگیری و در خصوص طراحی و اجرای همکاری مشترک آنها اقدام شود.

آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۵:۵۷

thumnail
سنگ های کلیه

در برنامه ضربان شبکه سلامت سیما فاطمه گیتی نورد، متخصص کلیه مجاری ادرار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در باره ی، باورهای درست و نادرست در خصوص سنگ های کلیه به گفتگو پرداخت.کارشناس برنامه با بیان این مطلب که، متاسفانه ایجاد سنگ‌های سیستم ادراری فوقانی (کلیه ها و حالب‌ها) با توجه به سبک زندگی در دهه‌های اخیر، شیوع بیشتری پیدا کرده است، افزود: زمانی که اجزای تشکیل دهنده سنگ دفع بیشتری از کلیه‌ها پیدا کنند، از حالت محلول خارج می‌شوند، به و ضعیت فوق اشباع می‌رسند، رسوب می‌کنند و تشکیل سنگ می‌دهند.کارشناس برنامه ادامه داد: مصرف کلسیم و ویتامین D در افرادی که با کمبود این مواد مواجهند، به هیچ وجه باعث افزایش ریسک سنگ‌سازی نمی‌شود. همچنین گفت: استفاده از مکمل ویتامین سی، به عنوان ویتامین بدون ضرر در بین مردم شناخته شده است، در صورتی که مصرف بیش از نیاز آن در بدن، با افزایش میزان سنگ‌های کلسیم اگزالاتی همراه است.میهمان برنامه یادآور شد: برخلاف تصور عامه، ماء الشعیر جزو مایعاتی است در ایجاد سنگ کلیه‌ نقش موثری دارد و تنها در زمانی که سنگ کلیه در فاز دفع قرار داشته باشد، با تولید ادرار بیشتر به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.
برنامه ضربان همه روزه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه سلامتی شیما پخش می‌شود.
آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۶:۴۱

thumnail
انعکاس محتوا یا همان شنیده شدن چیست ؟چرا بعضی افراد خانواده پرحرفی میکنن ؟

undefined حال خوبundefined شنبه تا چهارشنبهundefined ساعت 21


آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۱۰:۰۵

۸ آذر

thumnail
علل ایجاد سنگ های کلیه چیست ؟
undefinedundefined برنامه ضربان
undefined شنبه تا پنج شنبهundefinedساعت 16از شبکه سلامت سیما‌‌آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۸:۱۲

۱۲ آذر

thumnail
برگزاری نکوداشت پروانه معصومی در مسجد بلال
undefinedآیین ترحیم هنرمند متعهد، مردمی و خوش نام مرحومه پروانه معصومی با حضور مردم ، هنرمندان ، پیشکسوتان و مسئولان روز یکشنبه ۱۲ آذر ساعت ۱۴ در مسجد بلال سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد.
روابط عمومی شبکه سلامت سیما
آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۵:۴۰

thumnail
‌《 استودیویی به وسعت ایران 》روایت مردمی؛ آغاز فصل پنجم پنجره باز
پنجره باز پس از پخش بیش از ۴۰۰ قسمت و با آغاز فصل پنجم، روایتگر حضور همدلانه در استان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور خواهد بود؛
در این فصل از برنامه که به شیوه مستند گزارشی روایت می‌شود با حضور در میان مردم، جامعه سلامت، متخصصین و تلاشگران عرصه سلامت و اجتماع گفتگوهایی را با محوریت پیشرفت، امید، تلاش‌ها و همچنین انعکاس مشکلات و چالش‌ها جامعه سلامت را با اجرای اسماعیل باستانی و به تهیه کنندگی سید محمدحسین پورفاضلی خواهد داشت.
‌پنجره باز فصل پنجم قرار است با حضور در استان‌ها و شهرهای مختلف، همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، مراکز درمانی و بهداشتی، اردوهای جهادی، مراکز بهداشت در روستاها، انجمن های مردم نهاد و همچنین گفتگو با مفاخر و چهره های ماندگار متفاوت تر از گذشته وسعت ایران را به نمایش بگذارد.این مجموعه از شنبه ۱۱ آذر به صورت هرشبی ساعت ۱۸/۳۰ و بازپخش ساعت ۲۴ و ۱۰ صبح از شبکه سلامت روانه آنتن خواهد شد .


آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۵:۵۰

thumnail
تشکیل کارگروه رسانه‌ای جهت پوشش مراسم ایام فاطمیه ویژه معلولین
تشکیل کارگروه تخصصی مراسم های ویژه معلولین کشور ۹ آذر در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها رقم خورددر این نشست که با حضور مسئولین حرم مطهر حضرت معصومه (س) و شبکه سلامت و تشکل های معلولین در محل روابط عمومی حرم مطهر برگزار شد، تفاهم شد اولین ویژه برنامه های افراد داری معلولیت با مدیریت آن آستان مقدس و حمایت شبکه سلامت آماده سازی و اجرا گردد.

آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۶:۲۷

۱۵ آذر

thumnail
"پاییز روی شانه ی آسمان «پروانه» کاشت..."
undefined تولید اختصاصی | ویژه گرامیداشت یاد و خاطره هنرمند خوش نام و محجوب سینما و تلویزیون «مرحومه پروانه معصومی»آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۵:۵۷

thumnail
بانوی مدال‌آور مسابقات پاراآسیایی و خبرنگار جانباز نابینا، مجریان ویژه برنامه شبکه سلامت سیما.ویژه برنامه مثبت سلامت بمناسبت روز معلولین با حضور تنی چند از فعالان جامعه معلولین کشور و با اجرای خانم آتنا محمدی دارنده مدال نقره پارا دو و میدانی مسابقات پاراآسیایی هانگژو و آقای حمید بهمنی خبرنگار جانباز نابینا روی آنتن رفت.گفتگوی حضوری با قهرمانان و چهره های شاخص جامعه معلولین و نیز مسوولان انجمن های فعال در این حوزه از بخش های اصلی این ویژه برنامه بود.

آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۶:۰۰

thumnail
انواع جراحی های چاقیدر برنامه ضربان شبکه سلامت سیما دکتر امیر قاسم لویی، جراح عمومی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص انواع جراحی های چاقی به گفتگو پرداخت.کارشناس برنامه با بیان این مطلب، که در سال‌های اخیر با توجه به تغییر سبک زندگی افراد، با بیماری چاقی مواجه هستیم، گفت: اگر دو عامل مهم میزان فعالیت بدنی و الگوی تغذیه‌ای در افراد به خوبی کنترل نشود، با بیماری چاقی روبرو خواهیم بود. وی افزود: متاسفانه فعالیت‌های فیزیکی گذشته جای خود را به بازی‌های رایانه‌ای داده است و به جای سبک زندگی سالم و مصرف غذاهای خانگی، بیشتر از غذاهای آماده و فست فودها که کالری، نمک و چربی ترانس بالا دارند، استفاده میشود، که ترکیب این دو عامل چیزی جز اضافه وزن و چاقی نخواهد بود.وی افزود: در شهرهای بزرگ تقریباً ۶۰ درصد از افراد بالای ۲۰ سال دچار اضافه وزن و چاقی هستند، که متاسفانه این میزان در کلانشهر تهران، به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد. همچنین چاقی علاوه بر اختلالاتی که بر فیزیک و روان افراد می‌گذارد، سرمنشأ بسیاری از بیماری‌های دیگر مانند: دیابت، فشار خون، بیماری‌های انسدادی قلبی، آپنه تنفسی و....، می‌باشد،که خوشبختانه با کنترل چاقی می‌توان از رخداد این بیماری‌ها جلوگیری کرد.میهمان برنامه در پاسخ به این سوال، که آیا احتمال خطر آمبولی بعد از انجام جراحی چاقی وجود دارد؟، گفت: با توجه به اینکه این افراد ( افراد چاق) فعالیت‌های فیزیکی حداقلی داشته‌اند و معمولاً اختلالات عروقی دارند، احتمال خطر آمبولی تا دو هفته پس از جراحی وجود دارد اما با تدابیر صورت گرفته: تجویز داروها و استفاده از جورابهای ضد انعقاد، تا حدی از خطر آمبولی جلوگیری میشود.

برنامه ضربان همه روزه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.
آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۷:۴۶

thumnail
دکتر رضا ناظری (روانشناس)با موضوع فرزندپروری

undefined حال خوبundefined شنبه تا چهارشنبهundefined ساعت 21


آدرس کانال شبکه در پیام رسان های داخلی:@shabakesalamatsima

۸:۲۴