عکس پروفایل شاناش

شانا

۳۲۸عضو
عکس پروفایل شاناش
۳۲۸ عضو

شانا

شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی
وب سایت:https://www.shana.ir
اینستاگرام:Instagram.com/shananewsroom
توییتر:Twitter.com/shananewsroom

۵ اسفند

thumnail
اقدام جهادی وزارت نفت برای ترمیم خطوط آسیب‌دیده انتقال گاز ستودنی است
undefinedفریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به «شانا» گفت:
undefinedاقدام سریع، هوشمندانه و جهادی وزارت نفت برای برطرف کردن مشکلات ایجادشده بر اثر انفجار در چند نقطه از خطوط انتقال گاز سراسری ستودنی است.
undefinedبنده به جهت آنکه موضوع را دنبال می‌کردم پای کار بودن مدیران وزارت نفت و حضور آنها در میدان را به‌خوبی مشاهده کردم که جای تقدیر و تشکر دارد.
undefinedدشمنان خباثت خود را در سال‌های مختلف و با شیوه‌های گوناگون به ملت ایران نشان داده‌اند. این خباثت‌ها از جنگ تحمیلی گرفته تا حمله‌های سایبری به سیستم سوخت‌رسانی کشور ادامه یافته تا به نحوی در مردم نارضایتی ایجاد کنند.
undefinedدشمن مطمئن باشد پاسخ این خباثت‌ها را به آنها خواهیم داد.
shana.ir/news/637848
@Shananewsroom

۶:۳۵

thumnail
شماره جدید «مشعل» منتشر شد
undefinedشماره جدید هفته‌نامه کارکنان صنعت نفت ایران «مشعل» منتشر شد.
undefinedبرای مشاهده و دریافت شماره تازه این هفته‌نامه به سایت www.mashal.ir مراجعه کنید.
@shananewsroom

۷:۰۲

thumnail
مشارکت صنعت نفت در احیای جنگل‌های زاگرس/ از تولید ۲ میلیون اصله نهال تا آفت‌زدایی
undefinedهمسو با مسئولیت اجتماعی شرکت ملی نفت ایران، مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز با هدف صیانت از جنگل‌های زاگرس، مشارکت در تولید بیش از ۲ میلیون اصله نهال را در دستور کار قرار داده است که تأمین‌کننده نهال مورد نیاز حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی جنگلی خواهد بود.
undefinedمتأسفانه در سال‌های اخیر به‌دلیل خشکسالی‌های پیاپی، بهره‌برداری مفرط، کشت‌ دیم و در ادامه آتش‌سوزی‌های ویرانگر و سرانجام رسیدگی به سن دیرزیستی درخت بلوط، به‌عنوان مهم‌ترین گونه جنگلی این ناحیه رویشی، شرایط را برای حمله آفات و امراض و خشکیدگی این گونه ارزشمند فراهم کرده است.
undefinedبا توجه به اینکه جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در معرض آفت زغالی بلوط قرار گرفت، از این رو به‌منظور مبارزه با این آفت، همچنین غنی‌سازی جنگل، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به این کار اختصاص یافت که در همین ارتباط در سطح ۵۰۰ هکتار اراضی جنگلی آفت‌دیده محلول‌پاشی شد، همچنین کاشت ۱۵۰ هزار اصله نهال در سطح ۶۰۰ هکتار از اراضی جنگلی در دستور کار قرار گرفته است.
shana.ir/news/637908
@Shananewsroom

۷:۳۲

thumnail
نگهداشت کیفیت سامانه مدیریت یکپارچه از اولویت‌های شرکت کارون است
undefinedحسن شهروئی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون گفت:
undefinedباتوجه به افزایش تولید ۷۰ درصدی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، این شرکت دارای شرایطی ویژه‌ است که نگهداشت کیفیت سیستم مدیریت یکپارچه از مهمترین اولویت‌های این شرکت است.
shana.ir/news/637954
@Shananewsroom

۹:۴۷

thumnail
مرور ناکامی دشمن در منحل کردن شبکه انتقال گاز با اقدام جهادی
@Shananewsroom

۱۰:۳۶

thumnail
رئیس‌جمهور در هفتمین نشست سران جی‌ئی‌سی‌اف در الجزایر حاضر می‌شود
undefinedاحمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از حضور رئیس‌جمهور در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در الجزایر خبر داد و افزود:
undefinedطرح مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره راهبردها و سیاست‌های مجمع برای حفظ منافع جمعی اعضا ارتقا همکاری‌ها و مشارکت اعضا در توسعه گاز طبیعی، نقش این سوخت پاک در تأمین امنیت انرژی و لزوم توسعه سرمایه‌گذاری در صنعت گاز و  دیدارهای دوجانبه از برنامه‌های اصلی حضور رئیس‌جمهوری در این رویداد است.
undefinedپیش از برگزاری نشست سران در نشست گروه عالی‌رتبه و نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو که جواد اوجی، وزیر نفت نیز حضور خواهد داشت، اسناد اساسی از جمله بیانیه نشست سران آماده می‌شود.
undefinedهمچنین با توجه به تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده توسط اداره کل امور اوپک مجامع و سازمان‌های بین‌المللی در انعکاس تلاش‌ها و موفقیت‌های ایران در شرایط تحریمی، پژوهشگاه صنعت نفت برای دریافت جایزه جی‌ئی‌سی‌اف انتخاب شده که در اجلاس یادشده جایزه خود را دریافت خواهد کرد.
shana.ir/news/637957
@Shananewsroom

۱۳:۰۳

thumnail
توقف صادرات ال‌ان‌جی آمریکا بر روابط با متحدانش اثر نمی‌گذارد
undefinedوزیر انرژی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد:
undefinedتوقف مجوز صادرات محموله‌های ال‌ان‌جی بر روابط این کشور با خریداران اثری نمی‌گذارد.
undefinedاین وقفه که به آثار محیط زیستی، شرایط اقتصادی و آب و هوایی در این تجارت در حال رشد توجه دارد، بر ۱۲ پروژه تأثیر می‌گذارد، اما مجوزهای کنونی صادرات ال‌ان‌جی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.
undefinedآمریکا به‌تدریج ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت را با خرید ماهانه میلیون‌ها بشکه تکمیل می‌کند.
shana.ir/news/637958
@Shananewsroom

۱۳:۰۳

thumnail
اثربخشی تولید و صادرات گاز و فرآورده‌های گازی افزایش می‌یابد
undefinedپروژه احداث خط لوله جدید پروپان و بوتان، اثربخشی قابل توجهی در فرآیند تولید و صادرات گاز و فرآورده‌های گازی پارس جنوبی به‌ارمغان می‌آورد زیرا خط کنونی، کارآیی مورد انتظار را به‌دلیل آسیب‌دیدگی پوشش از دست داده و تعمیرات و خروج آن از سرویس، هزینه‌های هنگفتی را به کشور تحمیل می‌کند.
undefinedرضا نوشادی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت:
undefinedهمه می‌دانیم گاز، انرژی مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند و ۹۰ درصد خوراک نیروگاه‌ها به آن وابسته است از این رو هیچ تعللی در انجام پروژه‌های این صنعت راهبردی قابل قبول نیست.
undefinedشرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به‌تازگی وارد حوزه مدیریت مصرف شده و با برگزاری ۷ مناقصه در ۷ استان، اکنون در حال انجام مطالعات پایلوتی است تا بلافاصله مباحث هوشمندسازی را آغاز کند.
undefined۶ طرح توسعه ذخیره‌سازی گاز طبیعی نیز فعال شده که از این تعداد اجرای بخش بالادستی ۳ میدان به همکاران شرکت ملی نفت ایران سپرده شده است. 
shana.ir/news/637960
@Shananewsroom

۱۳:۳۵

thumnail
چراغ سبز پاکستان برای تکمیل پروژه مشترک گازی با ایران
undefinedوزارت نفت پاکستان تکمیل پروژه مشترک گازی با ایران را سبب تقویت امنیت انرژی آن کشور دانست و اعلام کرد که کمیته انرژی در کابینه دولت پاکستان با طرح احداث خط لوله ۸۰ کیلومتری از «بندر گوادر» تا مرز مشترک پاکستان با ایران موافقت کرده است.
undefinedدر این بیانه آمده است:
undefinedبا توجه به کمیته نظارتی که در سپتامبر سال گذشته از سوی نخست‌وزیر پاکستان برای بررسی توصیه وزرای مربوط درباره خط لوله گاز ایران و پاکستان تشکیل شده بود، کمیته انرژی کابینه توصیه‌های دریافت از سوی کمیته نظارتی را تایید و به موجب آن در مرحله نخست، کار بر روی احداث ۸۰ کیلومتر خط لوله گاز از مرز پاکستان تا بندر گوادر آغاز خواهد شد.
undefinedهمه بخش‌های مربوطه در پاکستان برای پیشبرد این پروژه برای اطمینان از تامین گاز برای مردم پاکستان و در نتیجه رفع نیازهای فزاینده انرژی این کشور، رویکرد مثبتی دارند.
shana.ir/news/637961
@Shananewsroom

۱۳:۵۱

thumnail

۱۵:۰۷

thumnail

۱۵:۰۷

thumnail

۱۵:۰۷

thumnail

۱۵:۰۷

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail

۱۵:۰۸

thumnail
پروژه ارتقای تجهیزات اندازه‌گیری ایستگاه بازرگان
undefinedشانا- گروه عکس: پروژه ارتقای تجهیزات اندازه‌گیری ایستگاه بازرگان از جمله پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران است که در آستانه بهره‌برداری قرار دارد و با تکمیل آن امکان مناقشه‌های فنی و مالی حوزه صادرات گاز بین ایران و ترکیه به حداقل می‌رسد.
undefinedاز سویی با روزآمد کردن این ایستگاه براساس تازه‌ترین استانداردهای بین المللی و تأمین دقیق‌ترین تجهیزات، امکان صادرات گاز و مبادلات بین‌المللی انرژی برای سال‌های آینده نیز فراهم می‌شود. ایستگاه صادرات گاز بازرگان در شهر بازرگان نزدیکی مرز ترکیه واقع شده است.
undefinedاین ایستگاه همسو با قرارداد امضاشده ۱۹۹۶ میلادی بین شرکت ملی گاز ایران و شرکت بوتاش ترکیه احداث شد که نخستین قرارداد بلندمدت گاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آید.
shana.ir/photo/637959
@Shananewsroom

۱۵:۰۸

thumnail
اللهم عجّل لولیک الفرج
فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد باسعادت حضرت حجت مهدی صاحب‌زمان (ع) مبارک باد
@Shananewsroom

۱۵:۳۲