عکس پروفایل شاناش

شانا

۳۹۰عضو
عکس پروفایل شاناش
۳۹۰ عضو

شانا

شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی
وب سایت:https://www.shana.ir
اینستاگرام:Instagram.com/shananewsroom
توییتر:Twitter.com/shananewsroom

۴ تیر

thumnail
مخازن راهبردی ذخیره‌سازی نفت خام گوره افتتاح شد
undefinedمخازن راهبردی ذخیره‌سازی نفت خام گوره با ظرفیت ۴ میلیون بشکه با هدف تضمین پایداری تولید نفت از میدان‌های نفتی با دستور سرپرست ریاست جمهوری و از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedنوع قرارداد اجرای این طرح، مهندسی، تدارکات، ساخت و نصب (EPC) است و برای ایجاد ظرفیت ۴ میلیون بشکه‌ای ذخیره‌سازی، درمجموع ۶ مخزن بتنی نیمه‌مدفون احداث شده است. این مخازن شامل ۴ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای و ۲ مخزن یک‌میلیون بشکه‌ای است.
undefinedمقدار سرمایه‌گذاری برای اجرای مخازن راهبردی گوره ۷ هزار میلیارد ریال و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو برآورد می‌شود.
shana.ir/news/643369
@Shananewsroom

۶:۲۷

thumnail
مخازن ذخیره‌سازی نفت‌ خام در پایانه جاسک به بهره‌برداری رسید
undefinedمخازن ذخیره‌سازی نفت‌ خام در پایانه جاسک در استان هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۶۰۴ میلیون یورو با دستور سرپرست ریاست جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedقرارداد سرمایه‌گذاری در پروژه مخازن ذخیره‌سازی نفت خام در پایانه جاسک به‌ روش BOT و با هدف ساخت مخازن ذخیره‌سازی با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه نفت، از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت با سرمایه‌گذار و پیمانکار مشارکت شرکت پترو امید آسیا و گروه سرمایه‌گذاری امید (بانک سپه) امضا شد.
shana.ir/news/643367
@Shananewsroom

۶:۲۸

thumnail
درآمد ۲۸۱ میلیون دلاری با بهره‌برداری از فاز ۲ میدان نفتی دانان
undefinedمهدی حیدری، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به درآمد سالانه ۲۸۱ میلیون دلاری با بهره‌برداری از فاز ۲ میدان دانان گفت:
undefinedبا حفاری ۱۱ حلقه چاه جدید و احداث تسهیلات سرچاهی، تولید از میدان نفتی دانان در فاز دوم از روزانه ۸ هزار بشکه به ۱۹ هزار بشکه افزایش یافت.
undefinedطرح نگهداشت و افزایش تولید نفت دانان در استان ایلام، با هدف افزایش بیش از ۱۱ هزار بشکه‌ای با حفاری ۱۱ حلقه چاه جدید و با سرمایه‌گذاری ۱۴۲ میلیون دلار هدف‌گذاری شد و میزان درآمدزایی روزانه آن معادل ۷۷۰ هزار دلار است که سالانه بالغ بر ۲۸۱ میلیون دلار خواهد شد.
shana.ir/news/643414
@Shananewsroom

۶:۲۹

thumnail
طرح‌های ذخیره‌سازی نفت و فرآورده‌های نفتی صندوق بازنشستگی صنعت نفت به بهره‌برداری رسید
undefinedسه طرح ذخیره‌سازی نفت و فرآورده‌های نفتی صندوق بازنشستگی صنعت نفت با دستور سرپرست ریاست جمهوری و از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedشرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ صندوق بازنشستگی صنعت نفت، فعالیت خود را در سال ۱۳۸۳ با هدف سرمایه‌گذاری در دو بخش میان‌دستی و پایین‌دستی صنعت نفت و گاز در منطقه آزاد قشم آغاز کرد. این شرکت پروژه ساخت پایانه نفتی قشم با ظرفیت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برای ذخیره‌سازی نفت و میعانات گازی را به اتمام رسانده است.
shana.ir/news/643371
@Shananewsroom

۶:۲۹

thumnail
طرح پتروپالایش دهلران به بهره‌برداری رسید
undefinedطرح پتروپالایش دهلران با سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری از سوی صندوق بازنشستگی صنعت نفت با دستور سرپرست ریاست جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedارزش محصولات ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ بیش از ٤٠٠ میلیون دلار در سال برآورد شده و خوراک این طرح شامل گاز شیرین از میدان چشمه‌خوش به مقدار روزانه ۶۰ میلیون فوت‌مکعب، گاز ترش از میدان دهلران، دانان و آذر به مقدار روزانه ۱۲۰ میلیون فوت‌مکعب، گاز شیرین از میدان پایدار مخزن آسماری به مقدار روزانه ۲۰ میلیون فوت‌مکعب و گاز ترش از میدان پایدار مخزن بنگستان به‌مقدار روزانه ۴۰ میلیون فوت‌مکعب است.
shana.ir/news/643368
@Shananewsroom

۶:۳۰

thumnail
ارزش صادرات نفتی و غیرنفتی ایران به بیش از ۲۵ میلیارد دلار رسید
undefinedسید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت:
undefinedمجموع کل ارزش صادرات نفتی و غیرنفتی کشور در سه ماه نخست امسال بیش از ۲۵ میلیارد دلار است که به نسبت رقم ۱۴.۳ میلیارد دلار واردات، ‌تراز تجاری کشور به مثبت ۱۱ میلیارد دلار رسید.
undefinedدر سه ماه اول امسال مجموع تجارت خارجی کشور به حدود ۴۰ میلیارد رسید که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل روند افزایشی نشان می‌دهد.
shana.ir/news/643393
@Shananewsroom

۶:۳۰

thumnail
فاز نخست پتروشیمی هنگام به بهره‌برداری رسید
undefinedواحد آمونیاک پتروشیمی هنگام با ظرفیت تولید سالانه ۷۲۵ هزار تن محصول و با سرمایه‌گذاری ۳۲۸ میلیون دلار با دستور سرپرست ریاس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedظرفیت تولید واحد آمونیاک شرکت پتروشیمی هنگام سالانه ۷۲۵ هزار تن تحت لیسانس هالدور تاپسو دانمارک و ظرفیت تولید اوره آن یک میلیون و ۱۵۵ هزار تن تحت لیسانس سایپم ایتالیا و سرمایه‌گذاری کل طرح ۵۳۸ میلیون یوروست.
shana.ir/news/637866
@Shananewsroom

۶:۳۱

thumnail
بزرگ‌ترین واحد هیدروکراکر غرب آسیا در پالایشگاه آبادان به بهره‌برداری رسید
undefinedبزرگ‌ترین واحد هیدروکراکر غرب آسیا به‌عنوان آخرین حلقه بخش نخست طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه نفت آبادان (فاز ۲) به ظرفیت روزانه ۴۲ هزار بشکه، به‌منظور تولید فرآورده‌های زیست‌محیطی سبک و دارای ارزش افزوده بیشتر، به بهره‌برداری رسید.
undefinedظرفیت این واحد روزانه ۴۲ هزار بشکه است که با راه‌اندازی آن ۴۲ هزار بشکه از نفت کوره تولیدی پالایشگاه آبادان کاهش می‌یابد و به محصولات باارزشی نظیر گازمایع، نفتای سنگین و سبک شیرین، سوخت هواپیما و نفت گاز یورو ۵ تبدیل می‌شود و افزون بر ایجاد ارزش افزوده، به سبد محصولات این پالایشگاه تنوع می‌بخشد.
shana.ir/news/643357
@Shananewsroom

۶:۳۱

thumnail
پتروشیمی آرین متانول به بهره‌برداری رسید
undefinedپتروشیمی آرین متانول با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن محصول و سرمایه‌گذاری ۲۴۳ میلیون دلاری با دستور سرپرست ریاست جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedپتروشیمی آرین متانول با برآورد ارزآوری حدود ۲۸۰ میلیون دلاری با سرمایه‌گذاری گروه باختر اجرا شده است که برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی دارد.
shana.ir/news/642451
@Shananewsroom

۶:۳۲

thumnail
بهره‌برداری از واحد چهارم هوای شرکت دماوند انرژی عسلویه
undefinedواحد چهارم هوای شرکت دماوند انرژی عسلویه با هدف تولید سالانه ۸۱۴ هزار تن انواع گازهای صنعتی و سرمایه‌­گذاری ۸۲ میلیون دلاری با دستور سرپرست ریاست جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
undefinedگام­‌های بلندی در اجرای این طرح از جمله ساخت قطعات حساس کمپرسورها، پمپ‌ها و... از سوی سازندگان ایرانی با استفاده از روش مهندسی معکوس انجام شد، به‌طوری‌ که نزدیک به ۱۴ میلیون یورو صرفه­‌جویی ارزی در ۱۵ ماه نخست دولت سیزدهم در این طرح محقق شده است.
shana.ir/news/637852
@Shananewsroom

۶:۳۲

thumnail
خط لوله ۲۲۰ کیلومتری انتقال فرآورده تبریز- خوی- ارومیه
@Shananewsroom

۶:۳۳

thumnail
بهره‌برداری طرح‌های چهارگانه ارتقای کیفی پالایشگاه نفت تبریز
@Shananewsroom

۶:۳۳

thumnail
فاز نخست پتروشیمی پتروناد آسیا به بهره‌برداری رسید
undefinedواحدهای MEG و گلیسیرین پتروشیمی پتروناد آسیا با مجموع سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلار و ظرفیت تولید حدود ۲۳ هزار تن به بهره‌برداری رسید.
undefinedواحد مونو اتیلن گلایکول (MEG) با ظرفیت ۷ هزار و ۶۰۰ تن و واحد گلیسیرین با ظرفیت ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن در پتروشیمی پتروناد آسیا با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری از سوی شرکت کیمیاگران امروز احداث شده‌اند.
shana.ir/news/642448
@Shananewsroom

۶:۴۹

thumnail
واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا عملیاتی شد
undefinedواحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا با مجموع ظرفیت سالانه ۴۳۰ هزار تن محصول پس از بازسازی و بهسازی به دستور سرپرست ریاست‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
shana.ir/news/637867
@Shananewsroom

۶:۵۰

thumnail
پروژه جمع‌آوری و تزیق گاز میدان هفتگل به بهره‌برداری رسید
undefinedپروژه جمع‌آوری و تزیق گاز میدان هفتگل به‌عنوان یکی از ۱۴ پروژه اولویت‌دار شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب راه‌اندازی شد.
undefinedمبلغ ارزی گازسوزی روزانه بیش از ۲۶ هزار دلار به‌طور متوسط سالانه ۱۲ میلیون دلار برآورد می‌شود و از سال ۹۶ تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون دلار گازسوزی اتفاق افتاده است که با راه‌اندازی پروژه از بیشتر شدن این خسارت‌ها جلوگیری می‌شود.
shana.ir/news/643419
@Shananewsroom

۶:۵۰

thumnail
پتروشیمی نخل آسماری به بهره‌برداری رسید
undefinedپتروشیمی نخل آسماری همسو با تکمیل زنجیره ارزش متانول پس از ۲۰ سال با سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیون دلاری با دستور سرپرست ریاست‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسید.
undefinedسرمایه‌گذاری انجام‌شده در شرکت پتروشیمی نخل آسماری ۴۳ میلیون دلار است و واحد پنتااریتریتول پتروشیمی نخل آسماری سالانه ۲۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور خواهد داشت.
shana.ir/news/637904
@Shananewsroom

۶:۵۱

thumnail
اشتغال‌زایی ۱۵ هزار نفری در ۱۷ پروژه کلان صنعت نفت/ جمع‌آوری گازهای همراه به روزانه بیش از ۳۰ میلیون مترمکعب می‌رسد
undefinedجواد اوجی، وزیر نفت به بهره‌برداری از ۱۷ پروژه کلان بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت به ارزش ۱۸۰ هزار میلیارد تومان (همت) در هفت استان اشاره کرد و گفت:
undefinedبا بهره‎برداری از این پروژه‌ها افزون بر اشتغال‌زایی ۱۵ هزار نفری سالانه ۱۲۰ همت سودهی برای کشور به همراه خواهد داشت.
undefinedاز محل بهره‌برداری ۱۵۵ پروژه نیمه‌کاره و کلان به ارزش ۳۴ میلیارد دلار طی سه سال فعالیت دولت سیزدهم تولید نفت کشور از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه افزوده شد.
undefinedدرآمد کشور در آغاز به‌کار دولت سیزدهم از محل فروش محصولات هیدروکربوری ۳۰ میلیارد دلار است؛ به همت کارکنان صنعت نفت این رقک در پایان سال ۱۴۰۲ به ۶۵ میلیون دلار رسید.
undefinedبا بهره‌برداری از ۱۷ پروژه کلان بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت بیش از ۱۰ هزار بشکه نفت، ۷.۵ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴ و ۵، ۳ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۱۸ میلیون بشکه ظرفیت ذخیره‌سازی نفت به تولید و ظرفیت ذخیره‌سازی کشور افزوده خواهد شد.
shana.ir/news/643418
@Shananewsroom

۷:۰۱

thumnail
طرح تصفیه نفت‌کوره پالایشگاه تبریز
@Shananewsroom

۷:۰۶

thumnail
باز کردن درهای وزارت نفت به روی دانش‌بنیان‌ها از کارهای بزرگ وزارت نفت دولت سیزدهم بود/ هیچ تهدیدی روی فروش نفت ایران اثرگذار نیست
undefinedمحمدمخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری امروز دوشنبه، چهارم تیر در آیین بهره‌برداری از ۱۷ طرح کلان صنعت نفت گفت:
undefinedیکی از مواردی که شهید رئیسی به درستی در آن متمرکز شد بحث صنعت نفت کشور بود.
undefinedتوسعه پایدار در هیچ کشوری بدون توجه به بحث انرژی اتفاق نخواهد افتاد.
undefinedدر زمینه تولید، صادرات نفت و پالایش نفت مشکل داشتیم، اما انصافا وزارت نفت دولت سیزدهم کارهای سخت و بزرگی را انجام داد.
undefinedامروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هیچ تهدیدی روی فروش نفت ما اثرگذار نیست تا جایی که با ٢ برابر شدن تحریم‌ها هم توانستیم فروش نفت را افزایش دهیم.
undefinedقبول مسئولیت و پذیرش ریسک از عوامل موفقیت وزارت نفت در دولت سیزدهم بوده است.
undefinedدر وزارت نفت و در همه ابعاد کارهایی بزرگ و سرمایه‌گذاری‌هایی عظیم شده است.
undefinedیکی از کارهای بزرگ وزارت نفت در دولت شهید رئیسی باز کردن درهای وزارت نفت به روی شرکت‌های دانش‌بنیان بود.
shana.ir/news/643421
@Shananewsroom

۷:۲۳

thumnail
بهره‌برداری از ۱۷ طرح در صنعت نفت با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی
undefined۱۷ طرح در صنعت نفت با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی در زمینه‌های افزایش تولید نفت، کیفی‌سازی فرآورده‌های نفتی، ایجاد زیرساخت‌های لازم مانند مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی و طرح‌های پتروشیمی به بهره‌برداری رسید.
undefinedبا بهره‌برداری از پنج طرح ذخیره‌سازی در استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان در مجموع ۱۸ میلیون بشکه به ظرفیت ذخیره‌سازی نفت و فرآورده‌های نفتی کشور افزوده شد. برای اجرای این طرح‌ها، در مجموع ۴۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
undefinedافزایش تولید و صادرات نفت یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم در صنعت نفت بوده است، در همین زمینه امروز دو طرح در زمینه افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز به ارزش سرمایه‌گذاری ۲۱۰ میلیون دلار به بهره‌برداری رسید که روزانه ۱۱ هزار بشکه به تولید نفت و ۷ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده خواهد شد.
shana.ir/news/643420
@Shananewsroom

۷:۲۴