آ

آژانس مستند سو

۴۴عضو
آ
۴۴ عضو

آژانس مستند سو

آژانس مستند سو«گروهی از داستان‌پردازان تصویری ایران که مسائل مختلف را مستند، بررسی می‌کنند و انعکاس می‌دهند.»
Sooimages.com :وب‌سایت undefined
www.instagram.com/soo.images/ :اینستاگرام

۱۹ فروردین

thumnail
undefined اینجا کار کردن زنان بیرون از خانه را عار می‌دانند!
undefinedروایت نهم #قهرمانان_معمولی: دختران کوه
undefinedجایی در آذربایجان به نام چاراویماق، دختران ورزشکاري براي خواسته‌هایشان می‌جنگند، اما ماجراي فعالیتشان به مربی برمی‌گردد که خودش‌ پیشرو این حرکت بوده و از جنس دختران کوه است.
undefined پخش: ۱۹ فروردین ساعت ۱۹ #شبکه_مستندundefined بازپخش: ۰۰:۰۵ و ۱۳:۰۰ روز بعد@sooimages

۱۸:۵۰

thumnail
undefined گفتگو با سید محمد حسین اخوان از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی :
undefined اخوان با توجه به این نکته که این اثر به نمایش فعالیت مردمان غیرپایتخت‌نشین در رسانه ملی اصالت می‌دهد، اظهار کرد: این مساله باعث ایجاد امید، انگیزه و دلگرمی است. در حقیقت اینکه مردم مناطق مختلف ببینند آن‌ها هم حضور دارند، دیده می‌شوند مهم است. همچنین نمایش فعالیت صورت گرفته باعث جریان‌سازی و جهت دادن به فعالیت افراد جامعه می‌شود.
undefined#اخوان به بازخورد مخاطبان پس از تماشای مستند اشاره و بیان کرد: واکنش‌ها متفاوت بود. بعضی از افراد، گفتند که فکر نمی‌کردیم چنین نگاهی وجود داشته باشد و چنین کارهایی صورت بگیرد، ای کاش این نگاه و فعالیت‌ها در مناطق دیگر هم رشد پیدا کنند و بعضی از افرادی که به‌طور کامل در جریان بودند، انگیزه گرفتند. اینکه رسانه آن‌ها را نشان داد، باعث شد احساس کنند جدی گرفته شده‌اند.undefined مجموعه عکس بدون دعوت@sooimages

۱۹:۲۸

۲۰ فروردین

thumnail
undefined خدایا! بازوان و جوارح ما را در راه خدمت به خودت قوی کن
undefinedروایت دهم #قهرمانان_معمولی: مُلالطیف
undefinedزندگی بیشتر آدم‌ها در مسیرهای تکراری سپری می‌شود. سنت می‌برد، عرف می‌دوزد، آموزش و پرورش تثبیت می‌کند و رسانه کف می‌زند تا آدم با وجدان آسوده تسلیم شود. اما ملّا لطیف در مسیری بکر و طی نشده قدم می‌زند.
undefined پخش: امشب ۲۰ فروردین ساعت ۱۹ #شبکه_مستندundefined بازپخش: ۰۰:۰۵ و ۱۳:۰۰ روز بعد@sooimages

۱۲:۴۶

۲۱ فروردین

thumnail
undefined اگر طبیعت از بین بره، منافع محلی به خطر می‌افته!
undefinedروایت یازدهم #قهرمانان_معمولی: پاریگ
undefinedداستان زندگی معلمی که از کودکی سودای گشتن دنیا را در سر داشت. حالا از تمام دنیا به دیدن او می آیند.
undefined پخش: امشب ۲۱ فروردین ساعت ۱۹ #شبکه_مستندundefined بازپخش: ۰۰:۰۵ و ۱۳:۰۰ روز بعد@sooimages

۱۶:۴۰

thumnail
undefined ما در محدودیت زندگی می کنیم! / «قهرمانان معمولی» استعدادمان را دید.
undefined #پریسا_محمدپور ورزشکار و مربی شهرستان #چاراویماق و از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی درباره این شهرستان و آموزش‌هایش به #دختران مطرح کرد:
undefinedمتاسفانه #چاراویماق، یک شهرستان دیده نشده است و همین موضوع باعث می‌شود به استعداد بچه‌های ما اعتماد نکنند. ساخت مستند از فعالیت‌های ما، موقعیت طلایی بود.خوشبختانه این مستند باعث شد شهرستان ما و تلاش و استعداد بچه‌ها دیده شود چراکه یک مانع بزرگ را شکستیم.
undefinedما نیاز به فرهنگسازی در این زمینه داریم که خانواده‌ها ورزش را چیزی بیشتر از تفریح ببینند.
undefined مجموعه عکس دختران خط شکن@sooimages

۱۷:۱۷

۲۲ فروردین

thumnail
undefined کشت گیاهان دارویی می‌تواند افراد را به روستا بازگرداند.
گفتگو با #آیت_سلمانی کارآفرین روستایی و از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی:
undefinedمن هم در عطاری و هم در کارگاه مشغول هستم. همچنین در کوه‌ها، به دنبال گیاهان دارویی می‌گردم. اگر تنها بودم، نمی‌توانستم کار کنم و باید بگویم این کار‌ها با خانواده ممکن است. #خانواده خودمان و پدر و مادرم در این کار همکاری می‌کنند. پنج شش نفر هم برای جمع‌آوری گیاهان دارویی کمک می‌کنند.
undefinedنمایش فعالیت افرادی که ایده دارند و در مناطق #محروم ایجاد اشتغال می‌کنند، از قاب #رسانه ملی مهم و انگیزه‌بخش است.
undefined به همین سادگی@sooimages

۹:۳۰

۲۳ فروردین

thumnail
undefined اگر ۱۰۰ بار نمایشگاه گذاشتم، ۱۰۰ بار هم شکست خوردم!
undefinedروایت دوازدهم #قهرمانان_معمولی: سریردُخت
undefinedماجرا از آن روزی شروع شد که پدر از قاب تلویزیون سیاه و سفید، بانویی موفق را نشانش ‌داد و ‌گفت: « می‌خوام یه روز یکی مثل این خانم بشی و کاری برای مملکتت انجام بدی.»
undefined پخش: ۲۲ فروردین ساعت ۱۹ #شبکه_مستندundefined بازپخش: ۰۰:۰۵ و ۱۳:۰۰ روز بعد
@sooimages

۱۴:۲۹

thumnail
undefined یک وقت‌هایی فکر کردن هم‌ جزو مسئولیت اجتماعی محسوب میشه!
undefinedروایت سیزدهم #قهرمانان_معمولی: سرمایه زمین
undefinedبیماری پدر، باعث شد با موجودی کوچک اما شگفت‌انگیزی آشنا شود؛ که او را به شمال کشور کشاند تا سرمایه‌های زمین را کشف کند.
undefined پخش: ۲۳ فروردین ساعت ۱۹ #شبکه_مستندundefined بازپخش: ۰۰:۰۵ و ۱۳:۰۰ روز بعد@sooimages

۱۴:۳۱

۲۴ فروردین

thumnail
undefined دوست دارم بچه‌ها مهارت خوب زندگی کردن را یاد بگیرند.
undefinedگفتگوی #طیبه_آتون مربی استان کهگیلویه و بویراحمد و از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی:
undefinedاکثر کسانی که برای کار فرهنگی به #کهگیلویه_و_بویراحمد می‌آیند، فکر می‌کنند استان ما محروم است و همه نیازمندند؛ این باعث می‌شود که آدم‌ها واقعا نیازمند بار بیایند. هیچ محرومیتی وجود ندارد، این طرز فکر است که مردم را محروم بار می‌آورد.
undefinedدوست دارم، اگر روزی در روستا نبودم، بچه‌ها منتظر من نمانند؛ دور هم جمع شوند و کتاب بخوانند. آرزوی من این است که بچه‌ها مهارت‌های خوب زندگی کردن را یاد بگیرند.
undefinedفردی که مستند را تماشا می‌کند، اگر ببیند من یا هر کس دیگری در این شرایط امید داریم، تلاش می‌کنیم؛ اگر انگیزه داشته باشد،هر رشته و تخصصی که داشته باشد، می‌تواند کاری انجام بدهد.undefined مجموعه عکس آتون@sooimages

۱۴:۲۸

۲۵ فروردین

thumnail
undefined رسالت‌ هنرمند معرفی قهرمانان به جامعه است.
undefinedگفتگو با #حسن_مهدی_زاده مرزبان و هنرمند تئاتر استان اردبیل و از سوژه های مستند قهرمانان معمولی:
undefinedمشکلات، از نظر فرهنگی، اداری و... وجود دارد. من سعی می‌کنم خودم را با شرایط وفق بدهم. هدفی برای خود در نظر گرفته‌ام و کار خودم را می‌کنم. با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها ما کار و مسئولیتمان را انجام می دهیم. دردسر برای ماست اما در نهایت افتخارش برای مسئولان است.
undefinedاگر مخاطبان ببینند هرچقدر هم ناملایمات وجود داشته باشد، فردی که بخواهد کاری انجام دهد، می‌تواند کار کند و به فراتر از خواسته‌هایش برسد، الهام‌بخش است.
undefined مهدی زاده به آرزوی خود برای آینده‌ فرهنگی «گِرْمی» اشاره و مطرح کرد: دوست دارم چنان از لحاظ فرهنگی و هنری پیشرفت کند، تا من بتوانم به عنوان یک تماشاگر روی صندلی آمفی‌تئاتر بنشینم.undefined مجموعه عکس حسن آقا، آکتور مرزبان@sooimages

۱۵:۱۷

thumnail
undefined پخش مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» در تلویزیون های شهری رفسنجان
undefinedهمزمان با #هفته_هنر_انقلاب_اسلامی، مجموعه مستند #قهرمانان_معمولی در تلویزیون های شهری بوستان ها پخش می شود.
undefined«قهرمانان معمولی» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری و کارگردانی #مجتبی_حیدری، #مهدی_رشوند و #زهرا_استادزاده مجموعه مستندی است که در ۱۳ اقلیم متفاوت روایت شده است، قصه افرادی باپشتکار ا‌ست که از دل جامعه و مرز و بوم با داشتن شرایط بسیار معمولی توانسته اند قهرمان زندگی خود و اطرافیانشان باشند.
undefined مجموعه ۱۳ قسمتی «قهرمانان معمولی» به همت معاونت هنری شهرداری، فرهنگسرای رسانه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان از جمعه ۲۵ فروردین ماه هر شب از ساعت ۱۹ در بوستان های معلم، جوان، وحدت، شهید مطهری، بهشت برای تماشای علاقمندان پخش می شود.@sooimages

۱۹:۰۵

۲۷ فروردین

thumnail
undefined باید نگاه تبلیغاتی به کارآفرینی از بین برود.
گفتگو با #فاطمه_سریرپور کارآفرین اهل استان #فارس و از سوژه های مستند قهرمانان معمولی:
undefinedخدا به کار و زندگی‌ام برکت داد و باعث شد در این کسب‌ و کار سفره‌ای برای بیش از هزار نفر باز شود. از دیدن کسب و کار دوستانم لذت می‌برم؛ آنها با سفارشاتی که می‌گیرند، توانسته‌اند کارگاه های خانگی راه بیاندازند و با استفاده از ظرفیت خانواده و اطرافیان موجب بهره‌وری زندگی روستایی و بی‌آلایش خود باشند.
undefinedاینکه مردم ببینند یک فرد روستایی در زادگاهش با دست خالی و با شناسایی داشته‌های فرهنگی و هنرهای بومی منطقه به سمت اشتغال‌زایی حرکت می‌کند، باعث می‌شود این توانایی را در خودشان احساس کنند و برای شروع کار و آبادانی محل زندگی خودشان کمر همت ببندند.undefined مجموعه عکس سریردخت@sooimages

۱۴:۲۵

۲۸ فروردین

thumnail
undefined ما نسبت به خودمان مسئولیم.
undefinedگفتگو با #علیرضا_تندرو کارآفرین و از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی:
undefined هدف در مدل کسب‌وکاریمان این است که به مردم جهت دهیم. حتی اگر در این روستا بتوانیم به یک‌ نفر جهت دهیم و این یک‌ نفر بتواند در خانواده خود اثرگذار باشد؛ شاید این رسم در کل روستا توسعه پیدا کند و در آینده شاهد این باشیم که مردم‌ به سمت کار گروهی و تلاش‌های اجتماعی قدم بردارند.
undefined من همیشه به بچه‌های روستا می‌گویم اگر می‌خواهیم غر بزنیم و یقه یک مسئول را بگیریم، اولین مسئول خود ما هستیم. ما نسبت به خودمان مسئولیم. باید در پیشگاه خداوند جوابگو باشیم که با عمرمان چه کرده‌ایم؟ 
undefined مجموعه عکس هر چهار زالو معادل یک بشکه نفت
@sooimages

۲۰:۳۵

۳۱ فروردین

thumnail
undefined هیچکس در کشور نباید تافته جدا بافته باشد.
undefined گفتگو با #لطیف_کاظمی روحانی و مربی ورزش های رزمی و از سوژه های #مستند_قهرمانان_معمولی:
undefinedاو در پاسخ به این پرسش که ابتدا کمربند مشکی بسته است یا عمامه سفید بر سر گذاشته، گفت: اول کمربند مشکی بستم. من از هفت سالگی به سراغ ورزش رفته‌ام؛ خب روحانی هم، یک انسان عادی با زندگی معمولی است.
undefinedمردم استقبال خوبی از پخش مستند داشتند و تصورشان این بود که کار عجیبی انجام شده که «لطیف کاظمی» به تلویزیون رفته است. این نشان می‌دهد که تاکنون تلویزیون انحصاری بوده، در حالی که #رسانه ملی برای همه مردم ایران و نه فقط آدم‌های خاص در شهر‌های بزرگ است.
undefined مجموعه عکس ملا لطیف@sooimages

۱۶:۴۵

۱ اردیبهشت

thumnail
undefined آرزویم این است که افراد جوان روستایشان را آباد کنند.
undefinedگفتگو با #جواد_یوسفی کارآفرین فعال در استان سیستان و بلوچستان و از سوژه های مستند #قهرمانان_معمولی:
undefinedما تمایل داریم به سمت ایجاد «مرجع اجتماعی» در #روستاها حرکت کنیم چراکه کرختی و ناامیدی فراگیر شده‌ است؛ آدم‌هایی در روستاها ومناطق پیدا شوند که قابلیت رهبری داشته باشند، بتوانند روی پای خودشان بایستند و با منابع داخلی بتوانند زندگی مردم و خودشان را سر و سامان دهند. آرزوی من و گروهم این است که افراد جوان، مولد، با قابلیت مدیریت و تشخیص سره از ناسره رشد کنند و روستایشان را آباد کنند.
undefinedبهترین حالت این است که مرجع اجتماعی، بومی همان روستا باشد، تا خودش و یا تفکرش در آن جا باقی بماند. غیربومی، منویاتی دارد و در پایان هم از آن منطقه مهاجرت می‌کند.
undefined مجموعه عکس بالانچ@sooimages

۱۰:۴۰

۴ اردیبهشت

thumnail
undefined آغاز پخش مجموعه مستند 13 قسمتی «قهرمانان معمولی» از شبکه افق
undefinedاز امروز، چهارم اردیبهشت ماه #قهرمانان_معمولی 13 شب مهمان مخاطبان شبکه افق می شود.
undefinedتهیه کننده: مجتبی حیدری undefinedکارگردانان: مجتبی حیدری، مهدی رشوند، زهرا استادزادهundefinedمجری طرح: آژانس مستند سوundefinedتهیه شده در مرکز مستند سوره
undefined پخش : شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸undefinedundefined تکرار ساعت ۰۰:۳۰ و ۰۷:۰۰@sooimages

۱۰:۲۱

۵ اردیبهشت

thumnail
undefined ما تابوت مون رو خودمون می‌بریم، کسی برامون حمل نمی کنه.
undefined «من زنده برگشتم» را در قاب #شبکه_مستند ببینید
undefined روایتی نفس‌گیر از سفر سوخت‌بران به پاکستان
undefinedمستند #من_زنده_برگشتم،به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی حیدری امشب ۵ اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۲ روانه آنتن شبکه مستند می‌شود.
@sooimages

۹:۲۹

۲۱ اردیبهشت

thumnail
undefined برایم مهم بود که بتوانم مشکلی را به واسطه کار رسانه‌ای حل کنم.undefined#مجتبی_حیدری درباره کلیشه مناطق محروم بیان کرد: این کلیشه محصول سال‌ها بی‌درایتی و بی‌توجهی است. فراموش میکنیم، کلماتی که ما در پایتخت به آن مناطق اطلاق می‌کنیم می‌تواند چه بلایی به سر مردم بیاورد. دردآور است که امام جمعه یکی از شهرها با افتخار به ما گفت به محروم‌ترین نقطه ایران خوش آمدید! پذیرش محرومیت، باعث می‌شود استعدادها و توانایی‌ها هم دیده نشود.
undefinedدر میان سوژه‌های «قهرمانان معمولی» افرادی وجود دارند که به مدل‌های موفقی برای حل مشکلات مناطق رسیده‌اند اما در سفرهای مختلف آقای رئیس جمهور اصلا آنها دعوت نمی‌شوند، کسی از آنها مشورت نمی‌خواهد و تلاش‌هایشان دیده نمی‌شود. امثال این موارد عامل این فاصله طبقاتی میان تهران و بقیه نقاط کشور است.
undefinedرسالت #قهرمانان_معمولی این است که مردم به یک خودباوری برسند. نمی‌خواستیم انعکاس‌دهنده صرف مشکلات باشیم.برایمان مهم بود که بتوانیم مشکلی را به واسطه کار رسانه‌ای حل کنیم.
undefined مصاحبه مجتبی حیدری تهیه کننده و کارگردان مجموعه قهرمانان معمولی با خبرگزاری فارس

۱۹:۵۱

۲۲ اردیبهشت

thumnail
undefined نام این مستند «قهرمانان معمولی» است اما قهرمانانش معمولی نیستند.
undefined #تسنیم: ساخت چنین مجموعه‌ای حتما با سختی‌هایی هم همراه بوده است. خیلی از قهرمانان معمولی اهل رسانه نیستند و شاید سخت باشد که بتوانید از آنها هدفی که در ذهن دارید را بیرون بکشید.
undefined #مهدی_رشوند کارگردان مجموعه در این باره مطرح کرد: اگر قرار است به سوژه‌ای بپردازیم، باید این قدر به او نزدیک شویم تا بتوانیم داخل زندگی او را ببینیم. معتقد بودم تا زمانی که نتوانیم با این شکل و مدل به زندگی قهرمانان معمولی بپردازیم نمی‌توانیم کار ویژه‌ای انجام بدهیم و مستند ما بیشتر تبدیل به یک گزارش تصویری یک روزه می‌شود.
undefinedبه نظرم در این مدل ساخت مستند، نزدیک شدن به سوژه بسیار کمک کننده است.این مسئله خیلی کمک کرد تا بتوانیم سوژه‌های خود را درست روایت کنیم.
undefined گفتگوی عوامل مجموعه مستند قهرمانان معمولی با خبرگزاری تسنیم

۱۸:۳۳

thumnail
undefined بررسی جایگاه پژوهش در ساخت مجموعه مستند قهرمانان معمولی
undefined#دکتر_فاطمه_حیدری پژوهشگر و نویسنده مجموعه بیان کرد: ایده ما از ساخت مستند این بود که آدم‌هایی را پیدا کنیم که مسئولیت خودشان در جامعه را پیدا کرده‌اند.برای ما بسیار مهم بود که به چه کسی قهرمان بگوییم.
undefinedدر این بین، چند معیار برایمان خیلی مهم بود؛ اول آنکه این آدم مسئله‌ای را حل کرده باشد، دوم او تلاش بکند تا به یک مدل برسد، سوم مدل او این قدر کارایی داشته باشد تا قابل تعمیم به کل کشور باشد.
undefinedاز سوی دیگر باید برای این آدم مهم می‌بود که بقیه هم مثل خودش رشد کنند و صرفاً به دنبال موفقیت شخصی خودش نباشد. معیار مهم دیگر برای ما این بود که به آدم‌هایی در مناطقی برسیم که اسمشان کمتر شنیده شده باشد.
undefinedما با پژوهش، سوژه‌ها را راستی‌آزمایی نیز می‌کردیم. مهم‌ترین ابزار ما این بود که آن فرد را از نزدیک ببینیم، با کارها و آدم‌‌های اطرافش بیشتر آشنا شویم تا دقیق‌تر به او و کارش اشراف پیدا کنیم.
undefined گفتگوی عوامل مجموعه قهرمانان معمولی با خبرگزاری تسنیم

۱۸:۳۸