عکس پروفایل پایگاه خبری تجریشپ

پایگاه خبری تجریش

۲۷۶عضو
عکس پروفایل پایگاه خبری تجریشپ
۲۷۶ عضو

پایگاه خبری تجریش

پایگاه خبری تجریش ، عرصه داده ها و تحلیل ها

۳ اسفند

thumnail
undefined  پوتین در حال رانندگی با کاماز
رئیس جمهور روسیه با یک کامیون کاماز تا منطقه چند منظوره بزرگراه ام-12 شرقی در نزدیک کازان رانندگی کرد.
@Tajrishonline

۱۶:۴۱

پایگاه خبری تجریش
undefined undefined مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان @Tajrishonline
undefinedاختلال جدی در سامانه مودیان مالیاتی
undefinedسامانه مودیان مالیاتی چند روزی است که دچار اختلال جدی شده و مودیان مالیاتی برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی دچار مشکل شدند
undefinedیکی از مشکلاتی که مودیان با این سامانه دارند، بروزرسانی های مکرری است که در این سامانه انجام می شود.
undefinedمهلت صدور تا ارسال صورتحساب‌ها که پیش از یک ماه بوده است، اخیرا به یک هفته کاهش یافت که این مساله هم مشکلاتی را برای مودیان ایجاد کرده است/تسنیم
Https://t.me/tajrishonline

۱۶:۴۶

undefined بایدن به اهداکنندگان دموکرات گفت که در دهه‌های حضورش در سنای آمریکا «با نژادپرستان واقعی روبرو بوده است»، اما جمهوری‌خواهان فعلی «بدتر هستند».
پایگاه خبری تجریش @Tajrishonline

۱۸:۳۱

undefined شرایط جدید فروش ارز مسافرتی
«قمری‌وفا» مدیر روابط عمومی بانک مرکزی:undefinedسرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو افزایش می‌یابد و از تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲ اجرایی می‌گردد.
undefinedمدارک مورد نیاز در ارائه درخواست خرید ارز متقاضیان شامل ارائه گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور می‌باشد. 
undefinedتحویل ارز در درگاه خروجی فرودگاه‌ها به مسافران صورت می‌پذیرد.
undefinedمتقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانند به شعب منتخب بانک‌های عامل ملی، ملت و سامان مراجعه نمایند./تسنیم
Https://t.me/tajrishonline

۱۸:۳۴

۴ اسفند

undefined بیمه سلامت: بیمه رایگان ۲۰۰ هزار تبعه خارجی در ایران
undefinedمدیرعامل سازمان بیمه سلامت: اتباع خارجی که از نظر مالی نیازمند محسوب می‌شوند، از خدمات رایگان بیمه سلامت برخوردارند و تعداد این افراد حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
undefinedتعداد مهاجرانی که دارای کارت معتبر هستند و از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است./ ایسنا
Https://t.me/tajrishonline

۷:۱۸

undefined دولت آمریکا: ادعای ارسال موشک از ایران به روسیه را تأیید نمی‌کنیم
undefinedدیروز رویترز مدعی شده بود که ایران ۴۰۰ موشک بالستیک به روسیه فروخته و آن‌ها را تحویل داده است!
undefined سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به این ادعا گفت: ما هیچ نشانه‌ای مبنی بر انتقال موشک از ایران به روسیه مشاهده نکرده‌ایم.
Https://t.me/tajrishonline

۸:۰۰

undefined واشنگتن تایمز در مقاله مدعی شد :
آیا ایران سلاح هسته‌ای ‌ساخته است؟ احتمالا ۵ بمب در اختیار دارد
undefined ایران ممکن است در حال حاضر پنج بمب هسته‌ای در اختیار داشته باشد و ممکن است تا ماه می(اواسط اردیبهشت ۱۴۰۳) به دوازده بمب هسته‌ای برسد. ایرانی‌ها فیزیکدانان و مهندسان درجه یک در اختیار دارند بنابراین با صرف زمان و منابع کافی می‌توانند به این مهم دست یابند.
undefinedبرخی تخمین‌های اطلاعاتی در اوایل اکتبر گذشته نشان میداد که ایران می‌تواند به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده با درجه تسلیحات برای یک بمب را در یک هفته و برای پنج بمب هسته‌ای را در عرض شش هفته در اختیار داشته باشد.
undefinedاگر ایران بمبی دارد، چرا در مطبوعات کمتر به آن اشاره می شود؟ ایرانی‌ها تا زمانی که ده‌ها بمب عملیاتی در مکان‌های مختلف نداشته باشند نمی‌خواهند ادعا کنند که بمب را در اختیار دارند.
undefinedاعلام یک بمب احمقانه خواهد بود، زیرا ایالات متحده و اسرائیل تلاش زیادی برای یافتن و نابودی آن به خرج خواهند داد - اما بمب های بیشتر در مکان های بیشتر این تلاش "تخریب" را به طور فزاینده ای پیچیده و تقریبا غیرممکن می‌کند.
undefinedدولت بایدن انگیزه زیادی برای پنهان کردن یا عدم افشای وجود بمب ایرانی دارد، زیرا رئیس جمهور بایدن طی سال‌ها وعده‌های مکرر خود را مبنی بر عدم اجازه ایرانی‌ها به داشتن بمب هسته‌ای اعلام کرده بود. باراک اوباما و دونالد ترامپ نیز در زمان ریاست جمهوری خود تعهدات مشابهی دادند. اگر دولت بایدن وجود بمب ایران را اعتراف کند بنابراین بایدن برای اقدام تحت فشار قرار خواهد گرفت. اما چه اقدامی؟
undefinedاسرائیلی‌ها همچنین متعهد شده‌اند که اجازه ندهند ایران این بمب را در اختیار داشته باشد - به این دلیل ساده که اگر ایران بمب‌های هسته‌ای زیادی داشته باشد، می‌تواند به معنای پایان اسرائیل باشد.
undefinedفرض بر این بود که اطلاعات اسرائیل به اندازه کافی خوب است که بتواند در مورد بمب ایرانی قبل از تکمیل آن هشدار دهد .اسرائیل و ایالات متحده در گذشته توانسته بودند با تخریب تاسیسات تولیدی و تحقیقاتی، خرابکاری سخت افزاری و نرم افزاری و ترور دانشمندان کلیدی، برنامه بمب ایران را به تعویق بیندازند.
undefinedایرانی‌ها مطمئناً از این حوادث قبلی درس گرفته‌اند و تدابیری اتخاذ کرده‌اند تا مطمئن شوند آسیب‌پذیری‌های قبلی‌شان کاهش یافته است. اکنون سؤالاتی وجود دارد که واقعاً موساد (اطلاعات اسرائیل) با توجه به شکست خود در پیش بینی حمله حماس در 7 اکتبر چقدر خوب است.
undefinedاسرائیلی ها نیز بسیار تحت اشغال جنگ فعلی خود هستند و منابع کمتری برای از بین بردن این حملات در اختیار دارد.
undefinedمطبوعات اغلب به مقدار اورانیوم با درجه تسلیحات به عنوان نماینده ای برای تعداد بمب ها اشاره می کنند. بمب های هسته ای در اندازه های مختلفی تولید می شوند. یک کشور بسته به اهداف و اهداف می تواند تعداد بیشتری بمب کم قدرت یا بمب های قوی تر بسازد. بمبی قدرتمند که هیروشیما ژاپن را با خاک یکسان کرد با استفاده از تنها 16 کیلو (35 پوند) اورانیوم بسیار غنی می‌تواند ساخته شود.
undefined مهندسی یک بمب به مهارت بالایی نیاز دارد - اما مهندسان آمریکایی در سال 1945 توانستند این کار را انجام دهند و دانش لازم از هفت کشور هسته ای شناخته شده در 80 سال گذشته به بیرون درز کرده است. ایرانی‌ها فیزیکدانان و مهندسان درجه یک دارند، بنابراین بدون شک می‌توانند با صرف زمان و منابع کافی، این وظیفه را انجام دهند.
پایگاه خبری تجریش@Tajrishonline

۸:۰۴

undefined تلاش مجدد برای دستیابی به موافقتنامه آتش بس در غزه
undefinedرسانه‌های عبری گزارش دادند:  کابینه بنیامین نتانیاهو با اعزام هیئتی از رژیم صهیونیستی برای شرکت در مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه به پاریس موافقت کرد.
undefinedروزنامه یسرائیل هیوم به نقل از مسئولان صهیونیست نوشت: واشنگتن فشار زیادی به اسرائیل برای شرکت در نشست پاریس وارد کرده است
undefinedقرار است نشست پاریس امروز(جمعه) با مشارکت مسئولانی از آمریکا، قطر، مصر و رژیم صهیونیستی برگزار شود.
undefinedهیئت رژیم صهیونیستی شامل دیوید بارنی، رئیس موساد، رونین بار، رئیس شاباک و نیتسان آلون، مسئول پرونده اسرا است.
undefinedویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا)، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر و عباس کامل، رئیس اطلاعات مصر در این مذاکرات شرکت می‌کنند.
undefinedمنابع امنیتی اسرائیلی گزارش دادند کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به هیئت اسرائیلی اختیار برگزاری مذاکرات را داده است.
undefinedقبلا در مذاکرات قاهره نتانیاهو به هیئت اسرائیلی دستور داده بود که در جلسات مذاکرات تنها گوش کنند و هیچ گفتگویی انجام ندهند.
undefinedدر این راستا، جان کربی، سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه اعلام کرد که مذاکرات برت مک گورک، فرستاده رئیس جمهور آمریکا به منطقه با مسئولان مصری در قاهره و مسئولان اسرائیلی در اراضی اشغالی خوب بوده است.
undefinedاز سوی دیگر بنیامین نتانیاهو سندی را درباره سیاست رژیم صهیونیستی برای «روز بعد از جنگ» به کابینه ارائه کرد که شامل بند بستن آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی(آنروا) با آژانس‌های بین‌المللی دیگر است.
undefinedاین سند همچنین شامل ایجاد منطقه امنیتی در نوار غزه در مجاورت با شهرک‌های اسرائیلی و ابقای نیروهای اسرائیلی در مرزهای جنوبی بین غزه و مصر است.
undefinedبه گفته منابع کابینه با سند نتانیاهو موافقت نکرده است.
Https://t.me/tajrishonline

۸:۳۶

undefined وزیر اقتصاد: نرخ ارز در بازار آزاد را به رسمیت نمی‌شناسیم/ بخش‌های حاکمیتی باید خود را شریک بخش خصوصی بدانند
undefinedخاندوزی، وزیر اقتصاد: سیاست‌های انقباض پولی و رویکرد کنترل تقدینگی را برای کاهش نرخ تورم در سال آینده دنبال می‌کنیم.
undefinedنرخ ارز موضوع مهمی است و این نرخ را در بازار آزاد به رسمیت نمی‌شناسیم./ ایسنا
Https://t.me/tajrishonline

۱۲:۳۸

undefined تمدید بخشش جرایم مالیاتی تا پایان اسفند
undefinedرئیس سازمان امور مالیاتی از تمدید بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفند خبر داد.
Https://t.me/tajrishonline

۱۲:۳۸

undefined بیانیه دستیار رئیس‌جمهوری: چرا با وجود تشکیل پرونده برای کوروش کمپانی، این مجموعه تا 6 بهمن مشغول ثبت سفارش بود؟
undefined​دفتر حقوق عامه دستیار رئیس جمهور در حوزه پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی با صدور بیانیه‌ای به اظهارات مدیرمسئول خبرگزاری میزان درباره نامه هشدار پیرامون ماجرای کوروش کمپانی واکنش نشان داد.
https://t.me/tajrishonline

۱۳:۵۹

undefined دادگستری: ۲۱  تروریست در اصفهان دستگیر شدند
undefinedرئیس کل دادگستری اصفهان: در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن ۸ تروریست ‌با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان اصفهان دستگیر شدند.
undefinedنیروهای وزارت اطلاعات در استان همچنین در راستای مبارزه با عناصر تروریستی وابسته به گروهک‌های معاند در ماه‌های گذشته موفق به دستگیری‌ ۱۳ تروریست در اصفهان شدند و از آنها  ۵۵ بمب دست‌ساز و ‌تعداد انبوهی سلاح غیر‌مجاز کشف شد.‌
undefinedهمچنین با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) شبکه بهایت در منطقه سرکوب شد و در راستای مبارزه با قاچاق داروهای حساس و مورد نیاز مردم در استان اصفهان، ۲۱ قاچاقچی ‌دستگیر شد‌ند./ فارس
Https://t.me/tajrishonline

۱۴:۰۱

undefined اقدام کم‌سابقه ترامپ برای انتخاب معاون
undefined دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا برای انتخاب معاون پیشنهادی خود در پست ریاست‌جمهوری پرسش‌نامه‌ای طراحی کرده و از هواداران خود خواست به آن پاسخ دهند. ترامپ لینک این پرسش‌نامه را به هواداران خود ارسال می‌کند تا آنها علاوه بر انتخاب فردی که می‌خواهند در کنار ترامپ به کاخ سفید راه یابد، ویژگی‌های مشخصی را هم در پرسش‌نامه ذکر کنند.
Https://t.me/tajrishonline

۱۴:۱۲

thumnail
undefined ایهود اولمرت نخست وزیر سابق اسرائیل می‌گوید (درصورت اثبات ادعای داشتن بمب هسته‌ای توسط ایران) نیروی هوایی اسرائیل نمی تواند از بمب هسته‌ای ایران جلوگیری کند.
@Tajrishonline

۱۴:۱۲

undefinedحباب سکه این روزها کاهشی است
undefinedنایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران: نوسانات فعلی در بازار سکه، طلا و ارز در داخل، طبیعی است.
undefinedبا وجود روند صعودی قیمت‌ها، حباب سکه در حال کاهش است.
undefinedقمیت‌ها به واقعی‌تر شدن نزدیک می‌شود.
undefinedواگذاری شمش طلا، حباب طلا را صفر کرد.
Https://t.me/tajrishonline

۱۴:۲۶

undefined توضیحات سخنگوی سازمان مالیاتی در خصوص ابهامات فرصت هفت روزه مودیان
undefinedسخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور:
undefinedپس از پایان هر دوره مؤدی یک ماه فرصت دارد تا با ثبت خریدها و فروش‌هایی که صورتحساب‌های آنها در سامانه مؤدیان صادر نشده است، اظهارنامه ارسال شده توسط سازمان را تکمیل و از طریق سامانه مؤدیان به سازمان مسترد نماید.
undefinedمهلت پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش افزوده متعلقه مودی طی دوره را حداکثر تا پایان ماه پس از انقضای هر دوره مالیاتی تعیین کرده است و در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر، مودی را مشمول جریمه بند ب ماده ۳۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌داند.
undefinedصورتحساب‌هایی که در سامانه مودیان ثبت شوند، در صورتی‌که خریدار نسبت به تایید یا تایید سیستمی صورتحساب الکترونیکی اقدام نماید، در صورتی اعتبار آن (منوط به رعایت حدمجاز ماده ۶) برای همان دوره صدور صورتحساب لحاظ خواهد شد که صورتحساب الکترونیکی قبل از پایان دوره مالیاتی در سامانه مودیان ثبت گردد در غیر اینصورت برای دوره بعد خریدار در نظر گرفته می‌شود.
Https://t.me/tajrishonline

۱۶:۴۴

undefined مخالفت بانک مرکزی با اعتبار ۵ هزار میلیاردی سایپا
undefinedبانک مرکزی با اختصاص اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی به گروه خودروسازی سایپا مخالفت کرد.
undefinedپیشتر شورای پول و اعتبار با این افزایش سقف اعتبارات برای ایران خودرو  و سایپا موافقت کرده بود.
undefinedتبعات منفی اقتصادی از جمله افزایش پایه پولی و نقدینگی و تورم دلایل مخالفت بانک مرکزی با این اعتبار اعلام شد./تسنیم
Https://t.me/tajrishonline

۱۷:۳۸

thumnail
undefinedارتش اوکراین می گوید یک هواپیمای روسی A-50 آواکس را بر فراز دریای آزوف سرنگون کرده است.
undefinedقیمت هواپیمای آواکس روسی سرنگون شده حدود ۳۳۰ میلیون دلار است و به گفته منابع پس از این سرنگونی، تنها یک هواپیما از این مدل در ناوگان هوایی روسیه باقی مانده است...
@Tajrishonline

۱۹:۳۱

undefined در نشست اخیر FATF تصیم‌گیری شد:
undefined ایران در فهرست سیاه (کشورهای غیرهمکار) باقی ماند
undefinedامارات و اوگاندا از فهرست خاکستری خارج شدند
undefinedبه رغم ارسال گزارش از سوی دولت، ایران در فهرست سیاه (کشورهای غیرهمکار) باقی ماند و کماکان موضوع اقدامات تقابلی خواهد بود.
undefinedعلیرغم ارسال گزارش اجرای برنامه اقدام (اکشن پلن) از سوی دولت ايران در ژانویه سال جاری میلادی، کشورهای عضو فاتف در این نشست اقدامات ایران را ناکافی ارزیابی کرده و در بیانیه خود اعلام کردند با توجه به عدم تصویب دو کنوانسیون (پالرمو و سی.اف.تی) و عدم تکمیل  موارد مهم دیگر، پیشرفت محتوایی خاصی در اجرای "برنامه اقدام" از سوی ایران وجود نداشته است و لذا ایران کماکان در فهرست سیاه باقی می ماند.
undefinedغیر از ایران، تنها دو کشور کره شمالی و میانمار در این فهرست هستند.
undefinedدر این نشست همچینن اعضای این نهاد مالی پس از بررسی گزارش های ارائه شده، تصمیم گرفتند سه کشور امارات متحده عربی، اوگاندا و باربادوس که قبل‌تر در فهرست موسوم به خاکستری قرار گرفته بودند، از این فهرست خارج شوند که این مهم دستاوردی بسیار قابل توجه بویژه برای امارات محسوب می شود.
undefinedدر مقابل، کشورهای نامیبیا و کنیا در فهرست خاکستری قرار گرفتند و بدین ترتیب در آستانه خطر واقع می شوند.
undefinedعضویت روسیه در این گروه ویژه اقدام مالی کماکان در وضعیت تعلیق باقی مانده است./ جهان دیپلماسی
Https://t.me/tajrishonline

۲۰:۴۴

undefined گوگل با استناد به «دسترسی به اطلاعات تازه‌تر»، اجازه دسترسی به محتوای Reddit را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی دریافت کرده است.
پایگاه خبری تجریش @Tajrishonline

۲۰:۴۷