عکس پروفایل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیم

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

۱۴۴عضو
عکس پروفایل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیم
۱۴۴ عضو

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی


مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را دنبال کنید:
ایتا: https://eitaa.com/taqrib_faبله: https://ble.ir/taqrib_faروبیکا: https://rubika.ir/taqrib_faسایت: https://taqrib.ir
ارتباط با ما: @taqrib_admin

۳۰ تیر

thumnail
شیخ خلیل افرا رییس هیئت افتا اهل سنت استان بوشهر:امام حسین دارای جایگاه و منزلت عالی و رفیع است
undefinedشکی نیست جایگاه و منزلت امام حسین عالی و رفیع است. سیره‌نویسان عقیده دارند که حضرت حسین شبیه‌ترین مردم به پیامبر اسلام از جهت قامت و اندام بود. در عین حال از ویژگی‌ها و سجایای اخلاقی بسیار بالایی برخوردار بود که او را با جد بزرگوارش از هر حیث مشابه‌تر می‌ساخت. سیدنا حسین افزون بر نمازهای پنجگانه بسیار به نمازهای سنت و نافله علاقه داشت؛ روز را روزه می‌گرفت و شب‌ها را در نیایش حق‌تعالی سپری می‌کرد. سیدنا حسین 25 بار با پای پیاده حج خانه خدا را انجام داد.
@taqrib_fa

۱۰:۳۳

۳۱ تیر

thumnail
#تقویم_روز@taqrib_fa

۵:۳۱

thumnail
عزت الرشق مقام ارشد حماس:اسرائیل در آتشی که در الحدیده برافروخته، خواهد سوخت
undefinedبی‌تردید رژیم اشغالگر در آتشی که در الحدیده در غرب یمن برافروخته، خواهد سوخت و جنایات فزاینده صهیونیست‌ها کل معادله را تغییر خواهد داد. یمن و مردم آن به ویژه انصارالله بهای موضع افتخارآمیز خود را در دفاع از فلسطین و مردم آن که با جنگ نسل‌کشی نازی‌ها در نوار غزه روبه‌رو هستند، می‌پردازند.
@taqrib_fa

۶:۰۹

thumnail
آیت الله احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری:هدف قیام امام حسین(ع) بیداری امت اسلامی بود
undefinedهدف و نظر اصلی سیدالشهدا مبارزه با ظلم و ستم ، انحراف و عواملی بود که هستی و بقای اسلام را تهدید می کرد.در واقع حضرت با اقدامی حساب شده درصدد بیداری امت اسلام و احیای آن برآمدند؛ به طوری که امت اسلامی را با حرکت خود آگاه ساختند. خلاصه مکتب سید الشهدا حفظ مقدسات و مبارزه با ظلم و ستم بوده است، از این رو فرمودند" هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة"، تسلیم زور و ستم نخواهم شد.
@taqrib_fa

۸:۲۷

thumnail
undefinedفیلم#امت_همدل
undefinedحجت الاسلام والمسلمین مهدی فرمائیان عضو هیات علمی و استاد تمام دانشگاه ادیان و مذاهب: سادات یکی از گروه‌هایی هستند که می توانند بیشترین نقش را در تشکیل امت واحده اسلامی داشته باشند.
@taqrib_fa

۸:۴۲

۱ مرداد

thumnail
#تقویم_روز@taqrib_fa

۵:۱۴

thumnail
علی‌القره داغی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان:قدردانی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان از انصارالله یمن
undefinedآیا کسانی که در برابر صهیونیست‌های جنایتکار مقاومت کرده و آنها را با گدازه‌های آتش و پهپادهایی که که به قلب دشمن رسیده است، می‌کوبند و منافع خود را فدا می‌کنند با دیگران برابرند؟ کسانی که در مقاومت مشارکت دارند ماجور و مشکور هستند و تاریخ، آنها را با مدادی از طلا ثبت خواهد کرد.
@taqrib_fa

۵:۴۸

thumnail
شیخ اکرم الکعبی دبیرکل جنبش نُجَباء عراق:تأکید جنبش نجباء برای گسترش عملیات در حمایت از مقاومت فلسطین
undefined عملیات‌های یمن، لبنان و عراق در جریان نبرد طوفان الاقصی برای حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطین افزایش می‌یابد. هدف قرار دادن زیرساخت‌ها در یمن توسط صهیونیست‌ها فصل جدیدی از جنایت و شکست آنها است.
@taqrib_fa

۶:۱۵

thumnail
شیخ "الصادق الغریانی"مفتی لیبی:جهاد ملت فلسطین برگرفته از ایمان آنان است
undefined رزمندگان در غزه هر روز خسارت‌هایی را به جان‌ها و تجهیزات دشمن وارد می‌کنند اما دشمن از رویارویی با آنها (رزمندگان) پرهیز کرده و برای انتقام از آنها غیرنظامیان بی‌پناه را با هواپیماها و بمب‌های سنگین بمباران می‌کند. یک رزمنده در لباس نازک مانند تیری به سوی تانکی مسلح به استحکامات و تجهیزات رفته و زیر آن بمب می‌گذارد و به سنگر خود باز می‌گردد و تانک و آنچه در آن است، منفجر می‌شود. خداوند تعالی می‌فرماید: و ما النصر الا من عندالله
@taqrib_fa

۸:۱۰

thumnail
وزارت خارجه الجزایر:تجاوز اسرائیل به یمن بخشی از استراتژی سلطه این رژیم بر منطقه است
undefinedتجاوز اسرائیل به یمن بخشی از استراتژی سیستماتیکی است که رژیم صهیونیستی برای گسترش سلطه خود بر منطقه اتخاذ کرده است. با وجود افزایش محکومیت‌های جهانی علیه رژیم صهیونیستی، این رژیم همچنان جامعه بین‌المللی را به چالش می‌کشد.
@taqrib_fa

۸:۳۲

thumnail
#امت_همدلسی و هفتمین نشست تخصصی "امت همدل" برگزار می‌شود
undefinedسی هفتمین جلسه از سلسله نشست های تخصصی "امت همدل" به منظور نقد و بررسی الگوی مفهومی امت واحده اسلامی روز چهارشنبه 3 مرداد برگزار می شود.
undefinedدر این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده دبیرکل بنیاد قرآن، آیت الله محمد قائم مقامی و آیت الله سید ابوالفتح دعوتی اساتید حوزه و دانشگاه در خصوص نقش سادات در جوامع اسلامی، وحدت، تحولات اجتماعی و محور مقاومت سخنرانی خواهند کرد.
undefinedعلاقمندان می توانند این نشست را ساعت 10:30 چهارشنبه 3 مرداد ماه به صورت زنده از live.taqrib.ir دنبال کنند.
@taqrib_fa

۹:۴۶

thumnail
مولوی نذیر احمد سلامی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:صدای ملت مظلوم فلسطین در مجامع بین المللی شنیده نمی شود
undefinedمردم مظلوم غزه مگر بشر نیستند؟چرا صدای آنان شنیده نمی شود و اقدامی صورت نمی گیرد؛ حقوق آنان ضایع می شود و چه مستقیم و چه غیر مستقیم تحت فشار و شاهد ضایع شدن حقوقشان هستند و چراهای بسیاری دیگر که هیچ سازمان و نهاد حقوق بشری جوابگوی آن نیست. مجامع غربی به خصوص بخش های سازمان ملل متحد در ارتباط با حقوق بشر به ایجاد فضای تبلیغاتی و پروپاگاندای بسیار زیادی برای موجه کردن فعالیت خود می پردازند. اگر کسی از ماهیت و واقعیت آنان خبر نداشته باشد، شاید باور نکند که آنها واقعا مدافع حقوق بشر نیستند؛ در واقع آنان به سهولت حقوق بشریت را پایمال می کنند.
@taqrib_fa

۱۰:۴۹

thumnail
کنفرانس امام حسین(ع) در اوگاندا برپا شد
undefinedکنفرانس امام حسین(علیه السلام) به دعوت جمعیت قرآن و عترت اوگاندا و با همکاری موسسات مختلف فرهنگی در کالج اسلامی المصطفی برگزار شد. در این برنامه که بیش از یکصد و چهل نفر از عالمان و فعالان فرهنگی مناطق مختلف کشور اوگاندا حضور داشتند، سخنرانانی از ادیان و مذاهب مختلف درباره موضوع «امام حسین علیه السلام، همزیستی و عدالت» به بیان مطالب خود پرداختند.
@taqrib_fa

۱۰:۵۹

۲ مرداد

thumnail
#تقویم_روز@taqrib_fa

۵:۴۴

thumnail
#یادداشتundefined محور مقاومت... تشدید چالش بدون نگرانی از ورود به جنگی گستردهundefinedابراهیم الامین
undefinedماجرای حمله به تل‌آویو تا هدف قرار دادن مستعمره‌های جدید در شمال فلسطین اشغالی، همگی مسائلی هستند که سررشته‌ آنها به غزه باز می‌گردد، به صورتی که هم دشمن صهیونیستی و هم مقاومت غزه می‌دانند که محور مقاومت مسئول این حملات است، حملاتی که فقط برای پشتیبانی از غزه نیست، بلکه برای دستیابی به هدف اصلی یعنی متوقف کردن هرگونه تجاوزگری است.https://taghribnews.com/vdchmxn-623nkkd.tft2.html
@taqrib_fa

۶:۰۱

thumnail
گروه‌های فلسطینی بیانیه پایان اختلافات را امضا کردند
undefinedگروه‌ها و جناح‌های مختلف فلسطینی شامل فتح و حماس بیانیه‌ای را با هدف پایان دادن به اختلافات و تقویت وحدت فلسطین امضا کردند. «وانگ یی» وزیر خارجه چین در مراسم امضای این بیانیه از سوی نمایندگان این گروه‌ها حضور داشت. گفت وگوی آشتی بین جناح‌های فلسطینی از یکشنبه در پکن آغاز و امروز سه شنبه پایان یافت.
@taqrib_fa

۷:۰۳

thumnail
علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن:روزهای آینده آبستن شگفتی و غافلگیری خواهد بود
undefined پاسخ ما به حملات رژیم صهیونیستی که عصر شنبه شهر الحدیده را هدف قرار داد، به تعویق نخواهد افتاد. روزهای آینده پر از شگفتی و آبستن غافلگیری خواهد بود. بانک اهداف در جغرافیای فلسطین اشغالی گسترده و جامع خواهد بود و یمن بزرگ، دست بالا و توانایی تغییر موازنه قوا و دستیابی به پیروزی را دارد.
@taqrib_fa

۷:۳۰

thumnail
مجلس وحدت مسلمانان پاکستان حمله رژیم صهیونیستی به یمن را محکوم کرد
undefinedعلامه راجا ناصر عباس جعفری، رئیس حزب مجلس وحدت مسلمانان پاکستان با صدور بیانیه‌ای تاکیدکرد: اسرائیل و ایالات متحده وحوشی هستند که کشورهای اسلامی را هدف قرار داده‌اند و همه رکوردهای وحشی‌گری و بربریت را شکسته‌اند. سکوت مجرمانه کشورهای اسلامی در برابر این جنایات، فرصت حملات بیشتر بر ضد جهان اسلام را به رژیم صهیونیستی می‌دهد. اگر حاکمان اسلامی بخواهند همچنان این جنایات را نادیده گرفته و ساکت بمانند، دست رژیم اشغالگر به زودی به گلوی آنها نیز خواهد رسید.
@taqrib_fa

۸:۰۲

thumnail
حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:کشورهای غربی جایگاهی برای مطالبه حقوق بشر ندارند
undefinedسازمان های حقوق بشری نوعا استانداردهای دوگانه ای دارند؛ در واقع کشورهایی که خود مرکز تضعیف حقوق بشریت هستند، نسبت به حقوق دیگران اغماض دارند و به سادگی از کنار آن می گذرند. اگر دقت شود کشورهایی به مانند انگلیس، فرانسه و آمریکا که در طول تاریخ سابقه استعمار دارند، چه در گذشته و در حال حاضر کارنامه چندان موفقی در موضوعات حقوق بشری نداشته و ندارند. در همین زمینه کشورهایی نظیر ایران و یا عراق و یمن که از لحاظ فکری و حاکمیتی جایگاه مناسبی دارند را وسیله قرار داده و مورد تعرض قرار می دهند. به نظر می رسد از لحاظ پرداختن به استیفای حقوق بشر، کشورهای غربی جایگاهی برای مطالبه ندارند. آنها پیوسته در مسائلی مثل غزه و یمن انسان های بسیاری را کشته و برای دستیابی به منافع خود و تضییع حقوق بشر تلاش کرده اند.@taqrib_fa

۸:۱۸

thumnail
آیت الله اعرافی در دیدار نایب رییس دومای روسیه:قدردانی از مواضع روسیه در موضوع فلسطین
undefinedاز مواضع روسیه در راستای توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین قدردانی می کنیم. انتظار ما این است که جامعه بشری، همچنان در مقابل کشتار وحشیانه در غزه بایستد و مانع از تداوم خون‌ریزی و کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی شود.
@taqrib_fa

۱۱:۳۸