عکس پروفایل 🛑  طب شناس

🛑 طب شناس

۳۱۳عضو
عکس پروفایل 🛑  طب شناس
۳۱۳ عضو

🛑 طب شناس

اولین مجله اینترنتی تخصصی طب سنتی ایران.undefinedاخبار طب سنتیundefinedطبع و خواص خوراکی هاundefinedتدابیر طب سنتیundefinedدرمان های خانگی طب سنتیundefinedمصاحبهundefinedپرسش و پاسخ.undefined Tebshenas.ir

۲۷ دی ۱۴۰۱

thumnail
شلغم یک‌ نوع ریشه گیاه است که طبع آن گرم و تر می باشد.مصلح شلغم در طب سنتی فلفل، خردل و زیره است.شلغم به کنترل قند خون کمک می کند و خاصیت ضد سرطانی دارد. شلغم سیستم ایمنی را تقویت می نماید و خلق و خو را بهبود می بخشد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره شلغم به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6271 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_اسلامی #خبر #دمنوش #اخبار #طب_شناس #مزاج_شناسی #روازاده #خیراندیش

۱۰:۴۳

۲۸ دی ۱۴۰۱

thumnail
از نظر طب سنتی، طبع سیب گرم و تر است و مصرف آن برای افراد دموی مناسب می باشد.مصلحات سیب نیز دارچین و گلنگبین است.سیب اسهال را درمان می کند و سبب رفع حالت تهوع می شود. این میوه بر درمان نقرس موثر است و مصرف آن حرارت بدن را کاهش می دهد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره سیب به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/5257 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #خبر #اخبار #دمنوش #طب_اسلامی #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی #طبیب

۱۹:۱۷

۳۰ دی ۱۴۰۱

thumnail
طبق گفته متخصصین طب سنتی، افرادی که به دلیل سرماخوردگی دچار تب شده اند باید از مصرف دمنوش هایی همچون زنجبیل و آویشن خودداری نمایند زیرا این دمنوش ها تب بیمار را تشدید می کنند.این بیماران باید از سوپ هایی که دارای بلغور گندم، جعفری و گشنیز هستند استفاده کنند. سوپ افرادی که دچار تب هستند باید فاقد گوشت و مرغ باشد.همچنین این افراد باید از مصرف شیر و غذاهایی که هضم سختی دارند (حلیم، کله و پاچه) خودداری نمایند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/15910 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_اسلامی #دمنوش #دمنوش_زنجبیل #دمنوش_آویشن #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی #خبر #طب_شناس

۸:۰۰

۱ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
نارگیل میوه درخت نخل کوکوس است و طبع آن در طب سنتی گرم و خشک‌ می باشد. طبع آبِ این میوه (آب نارگیل) گرم و تر است.طبق گفته متخصصین طب سنتی، مصلحات نارگیل شکر و نبات است.نارگیل برای کنترل دیابت مفید است و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می نماید. مصرف این میوه در دوران بارداری نیز توصیه میشود. نارگیل ضد سرطان است و بر درمان بیماری صرع موثر می باشد.
برای اطلاعات بیشتر درباره نارگیل به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6245 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #خبر #اخبار #دمنوش‌ #مزاج_شناسی #روازاده #خیراندیش #نارگیل

۱۳:۱۴

۳ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
طبع انار با توجه به مزه آن متفاوت است. انار با سه مزه شیرین، ترش و ملس(ترش و شیرین) وجود دارد. طبع انار شیرین معتدل است اما طبع انار ترش سرد و خشک می باشد. طبع انار ملس نیز معتدل است.طبق گفته متخصصین طب سنتی، انار ترش و انار شیرین مصلح یکدیگر می باشند.انار از ریزش مو جلوگیری می کند و عمل هضم را بهبود می بخشد. این میوه خوشمزه به بهبود عملکرد قلب کمک می نماید و سیستم ایمنی را تقویت می کند.
برای اطلاعات بیشتر درباره انار به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/4938 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #دمنوش #خبر #اخبار #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی #انار #آشپزی

۱۸:۳۸

۴ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
لیمو شیرین جزو مرکبات است و طبع آن سرد و تر می باشد. مصرف این میوه برای افرادی که مزاج گرم و خشکی دارند مفید است.مصلح لیمو شیرین در طب سنتی عسل، شکر و گلنگبین است.این میوه به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می کند و سبب تقویت سیستم ایمنی می شود. لیمو شیرین بر درمان یرقان موثر است و مصرف آن از ابتلا به بیماریهای قلب و عروقی پیشگیری می نماید.
برای اطلاعات بیشتر درباره لیمو شیرین به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6238 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #خبر #اخبار #درمان #لیمو_شیرین #روازاده #خیراندیش #دمنوش #مزاج_شناسی

۲۱:۰۲

۶ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
دمنوش زنجبیل یکی از دمنوش های گیاهی پرطرفدار در طب سنتی است که خواص بسیاری دارد. طبع دمنوش زنجبیل گرم است.مصلحات این دمنوش عسل و روغن بادام شیرین است.این دمنوش فوق‌العاده حالت تهوع را رفع می کنن و سبب تسکین درد های عضلانی می شود. دمنوش زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد و قند خون را کاهش می دهد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره دمنوش زنجبیل به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/15433 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #خبر #اخبار #دمنوش #دمنوش_زنجبیل #مزاج_شناسی #روازاده #خیراندیش

۹:۰۱

۷ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
گریپ فروت جزو خانواده مرکبات است که طبع سرد و تری دارد.شیرین کننده های طبیعی و موادی که طبع گرمی دارند مانند خرما، عسل، نبات، زنجبیل، آویشن و... میتوانند مصلح گریپ فروت باشند.گریپ فروت کلسترول را کاهش می دهد و سبب تنظیم فشار خون می شود. مصرف این میوه پر خاصیت باعث سم‌ زدایی کبد می شود و در درمان کبد چرب موثر می باشد.
برای اطلاعات بیشتر درباره گریپ فروت به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6284 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #خبر #اخبار #طب_اسلامی #دمنوش #مزاج_شناسی #گریپ_فروت #روازاده #خیراندیش

۱۸:۱۲

۸ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
جوش‌ صورت از جمله مواردی است که اغلب افراد با آن درگیر هستند و به دنبال راهی برای درمان آن میگردند. در ادامه به برخی گزینه ها برای درمان جوش صورت در #طب_سنتی می پردازیم.مصرف عرق کاسنی به بهبود جوش ها کمک میکند.آب لیمو ترش تازه را بگیرید به همراه عسل و کمی نمک روی پوست خود بمالید. این کار باعث شست و شوی پوست و از بین رفتن باکتری های سطح پوست می شود.ماساژ عسل روی صورت باعث ضد عفونی شدن و پاکسازی پوست می شود و سرعت درمان جوش را بالا می برد. می توانید مقداری دارچین نیز به عسل اضافه کنید.حلقه های نازک خیار روی پوستتان بگذارید.صورتتان را شسته و سپس سرکه سیب رقیق شده را به پوست بمالید.آلوئورا را فراموش نکنید. تاثیر فوری در روند درمان جوش دارد.ماساژ شبانه روغن زیتون در درمان سریع جوش صورت موثر است.
برای اطلاعات بیشتر درباره #درمان_جوش_صورت به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/9037 مراجعه نمایید.
#طب_شناس #طب_اسلامی #روازاده #خبر #اخبار #خیراندیش #دمنوش #مزاج_شناسی #درمان #طبع

۱۹:۲۸

۹ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
طبع روغن کنجد در #طب_سنتی گرم و تر است و مصرف آن برای سرد مزاجان مفید است.از نظر متخصصین طب سنتی، برای اصلاح مزاج روغن کنجد بهتر است آن را با پیاز بجوشانید. آب لیمو نیز یکی دیگر از مصلحات این روغن می باشد.این روغن ملین است و مصرف آن به رفع گرفتگی عضلات و ماهیچه ها کمک می نماید. روغن کنجد چاق کننده است و مصرف آن به درمان تنگی نفس، سرفه و گلو درد کمک بسزایی می نماید.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره روغن کنجد به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/15353 مراجعه نمایید.
#طب_اسلامی #طب_شناس #خبر #اخبار #دمنوش #مزاج_شناسی #روازاده #خیراندیش #طبیب #طبع

۱۳:۴۳

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
پسته یکی از آجیل های پرطرفدار است که طبع گرم و خشکی دارد.مصلحات پسته در طب سنتی انار ترش، زردآلو خشک ترش، سرکه و میوه هایی که طعم ترشی دارند می باشد.پسته به درمان کبد چرب کمک می کند و برای درمان کم کاری تیروئید مفید است. پسته بر درمان کم خونی نیز موثر است و است و مصرف آن به دلیل کلسیم و آهنی که دارد به کودکان توصیه می شود.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره پسته به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6637 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #خبر #اخبار #طب_اسلامی #دمنوش #پسته #آجیل #درمان #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی

۱۲:۲۸

۱۲ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
کدو‌ خورشتی یا همان کدو سبز جزو صیفی جات است و طبع سرد و تری دارد.از نظر طب سنتی نعنا، نمک، زیره، آبغوره، روغن زیتون و فلفل مصلحات کدو سبز می باشند.کدو خورشتی کالری کمی دارد و سیر کننده است از همین رو مصرف آن بر افرادی که قصد کاهش وزن دارند موثر است. کدو سبز به سلامت قلب کمک می نماید و برای افراد دیابتی بسیار مفید است. کدو سبز کلسترول را کاهش می دهد و روند پیری پوست را به تاخیر می اندازد.
برای اطلاعات بیشتر درباره کدو سبز به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/9404 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #طب_سنتی_ایران #رژیم #کاهش_وزن #لاغری #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی #دمنوش #طبع

۱۳:۰۳

۱۳ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
بادام زمینی از نظر #طب_سنتی طبع گرم و تری دارد و مصرف آن برای افرادی با طبع سرد و خشک مفید است.مصلحات بادام زمینی عسل و مصطکی می‌ باشد.بادام زمینی به افرادی که قصد کاهش وزن دارند کمک می نماید و در درمان اختلالات نعوض موثر می باشد. مصرف بادام زمینی سبب تقویت مو می شود و به از بین رفتن بی اشتهایی مادران در دوران بارداری کمک بسزایی می نماید.
برای اطلاعات بیشتر درباره بادام زمینی به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/7261 مراجعه نمایید.
#طب_اسلامی #طب_سنتی_ایران #کاهش_وزن #لاغری #بارداری #روازاده #خیراندیش #طب_شناس #دمنوش #طبع #مزاج_شناسی #خبر #اخبار

۱۴:۳۰

۱۵ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
کوکو سیب‌زمینی یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی است که طبع سرد و تری دارد.طبق گفته متخصصان طب سنتی، عرق بهار نارنج، عرق آویشن و عرق برگ گردو مصلحات کوکو سیب‌زمینی می باشند.این غذا دارای مقادیر زیادی کلسیم، آهن، فسفر و منیزیم است که به سلامت استخوان ها کمک بسزایی می نماید. سیب زمینی فاقد کلسترول و دارای فیبر فراوان است که از همین رو مصرف آن بر سلامت قلب نیز موثر می باشد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره کوکو سیب‌زمینی به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/16980 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #آشپزی #مزاج_شناسی #خبر #اخبار #کوکو_سیب_زمینی #روازاده #خیراندیش #طب_اسلامی #طب_سنتی_ایران #غذا #دمنوش #درمان #پزشکی #طبیب

۱۸:۲۹

۱۶ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
یکی از مواردی که بر زیبایی چهره موثر است، نداشتن غبغب است. شما می توانید از برخی ماسک های گیاهی برای #درمان_غبغب استفاده نمایید.
یکی از پیشنهاد های #طب_سنتی در این مورد استفاده از این ماسک است:‌ دو عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق #عسل آنقدر هم بزنید که فرم بگیرد. سپس نصف قاشق آبلیمو و ده قطره روغن اسانس ضروری را نیز به آن ها اضافه نمایید و هم بزنید تا ترکیب یکدستی حاصل شود.قسمت غبغب و گردن خود را به خوبی شست و شو دهید و خشک کنید. از ماسک بدست آمده را روی همان قسمت ها بزنید و یک ربع زمان دهید تا روی پوستتان بماند. اگر حس کردید که پوستتان کشیده میشود کمی آب سرد به پوستتان اسپری کنید.بعد از گذشت یک ربع با انگشت های خود به شکل دورانی پوست را به مدت سه دقیقه ماساژ دهید تا سلول های مرده از بین بروند. حال پوستتان را با آب سرد بشویید و خشک نمایید.حال ناحیه چانه و غبغب خود را با یک روغن چرب نمایید و به سمت بالا ماساژ دهید تا چربی های اضافی آن نقاط از بین برود. میتوانید دو تا سه بار از این ماسک استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.
برای‌ اطلاع از دیگر ماسک های گیاهی برای از بین بردن غبغب به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/11644 مراجعه نمایید.#طب_اسلامی #طب_شناس #ماسک_صورت #ماسک_خانگی #ماسک_ورقه_ای #غبغب #طب_سنتی_ایران #روازاده #خیراندیش #ماسک_گیاهی

۱۴:۵۷

۱۷ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
مربا سیب یکی از مربا های خوشمزه و پرطرفدار است که طبع گرم و خشکی دارد. مربا سیب بر سلامت پوست موثر است و سبب شادابی و طراوت آن می شود. افراد مبتلا به نقرس می توانند با مصرف این مربا به کاهش اوره و درمان نقرس خود کمک بسزایی نمایند. این مربا به دلیل داشتن سیب، با ویروس ها و عفونت ها مقابله میکند و از بدن در برابر بیماری ها محافظت می کند.
برای اطلاعات بیشتر درباره مربا سیب به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/16800 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_سنتی_ایران #طب_اسلامی #مربا #آشپزی #خبر #اخبار #روازاده #خیراندیش #مزاج_شناسی #طبع #دمنوش

۱۳:۲۱

۱۹ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
روغن دارچین حاصل برگ و پوست چند نوع درخت از جمله درخت دارچین چینی و درخت دارچین است. طبع روغن دارچین در #طب_سنتی گرم و خشک است.از نظر متخصصین طب سنتی، کتیرا و مصطکی مصلحات دارچین می باشند.این روغن تاثیر زیادی بر چربی سوزی دارد و به از بین رفتن چربی های شکم،پهلو و ران کمک زیادی می نماید. روغن دارچین رایحه بسیار خوبی دارد که می توانید از آن به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی استفاده نمایید.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره روغن دارچین به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/14437 مراجعه نمایید.
#طب_شناس #طب_اسلامی #طب_سنتی_ایران #روازاده #خیراندیش #دمنوش #آشپزی #خبر #اخبار #مزاج_شناسی #لاغری #رژیم #کاهش_وزن #چربی_سوزی

۱۱:۳۱

۲۰ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
شربت آبلیمو یکی از شربت های پرطرفدار و خوشمزه است که طبع معتدلی دارد.این شربت آبرسانی به بدن را افزایش می دهد و همچنین سبب رفع تشنگی و عطش می شود. آب لیمو موجود در این شربت بوی بد دهان را از بین می برد. شربت آبلیمو سرشار از ویتامین C است که سیستم ایمنی را تقویت می نماید و فشار خون را کاهش می دهد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره شربت آبلیمو به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/15815 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_شناس #طب_اسلامی #روازاده #طب_سنتی_ایران #خیراندیش #طبیب #دمنوش #درمان #آشپزی #خبر #اخبار #شربت #شربت_آبلیمو

۱۵:۳۹

۲۴ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
طبع قارچ در #طب_سنتی سرد و تر است و مصرف آن برای گرم مزاجان مناسب می باشد.طبق منابع طب سنتی‌ زنجبیل، زیره، فلفل سیاه و آویشن مصلحات قارچ می باشند.قارچ سم‌زدا است و به از بین رفتن بلغم کمک می نماید. قارچ بینایی را تقویت می کند و سبب استحکام استخوان ها می شود. جالب است بدانید که قارچ نیرو جنسی را تقویت می کند و بر درمان کم‌ خونی موثر می باشد.
برای‌ اطلاعات بیشتر درباره قارچ به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/6415 مراجعه نمایید.
#طب_شناس #طب_سنتی_ایران #طب_اسلامی #قارچ #آشپزی #درمان #روازاده #خیراندیش #دمنوش #طبیعت #غذا #موکبانگ

۱۲:۵۹

۲۶ بهمن ۱۴۰۱

thumnail
طبع هویج در طب سنتی و اسلامی، گرم و تر است. طبع آب هویج نیز گرم و تر می باشد.ادویه های گرم و انیسون مصلحات هویج می باشند.هویج بینایی را تقویت می کند و سبب افزایش قوا جنسی می شود. هویج گیاه پر آبی است که مصرف آن به رفع کم آبی بدن کمک بسزایی می نماید‌. هویج بر کاهش درد های قاعدگی و رحمی بسیار موثر می باشد.
برای اطلاعات بیشتر درباره هویج به سایت طب شناس به نشانی tebshenas.ir/4838 مراجعه نمایید.
#طب_سنتی #طب_اسلامی #طب_سنتی_ایران #طب_شناس #روازاده #خیراندیش #درمان #حکیم #حکیم_خیراندیش #دمنوش #دمنوش_گیاهی #مزاج #مزاج_شناسی

۱۱:۵۵